LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 27 Juni 1939 WEK UW LEVER-GALOP Redactie 1507 Directie en Administratie 2500 Concours van den R.K. Bond van muziek-vereenigingen Onze telefoonnummers LEIDSCHENDAM. Het concours, georganiseerd door de R.K. Bond van Muziekverenigingen in Zuid- Holland, ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de R.K. Fanfare Juliana alhier, is voortgezet. Ook nu was de publieke be langstelling vrij goed. Evenals verleden Zondag werd het concours door burgemees Uitbreiding speelplaats der Herv. School. B. en W stellen den Raad voor. de door de uitbreiding van de speelplaats van de Hervormde School aan de Huls ter Duin straat te Noord wijk aan Zee, benooodigde medewerking te verleenen. De kosten van grondaankoop en -overdracht en van de betegeling, ommuring enz. dier speelplaats worden geraamd op f. 4317. Van riool belasting tot straatbelasting. Naar men weet besloot de Raad bij de be handeling der gemeentebegrooting 1939 in {er Keyzer geopend. De jury bestond uit de December jj. in principe de bestaande hef- beeren Ant. van Leest, Eindhoven. Max Guillaume, Roermond en D. Speet, Sant poort. De uitslag was als volgt: Derde afd. Harmonie: Gloria in Excelsis Deo Nootdorp 31 leden. Dir. B. van Veen met verplicht nummer Erise d'Automne van A. Aldebett en vrij nummer Ouverture l'Emula- tion van L. Canivez 301 p., een le prijs. Tweede afd. Fanfare: St. Jans Fanfare, Zoeterwoude, 24 leden, dir. P. J. van den Berg. met verplicht nummer La Visiona van G. Gadenne en vrij nummer Secret de Sphinx van G. Gadenne 246 p.. een 3e pr. Godsdienst en Kunstzin Berkel 27 leden, dir. H. J van der Spek met verplicht nummer, La Visiona van G. Gadenne en vrij num mer Un jour d'Ete, fantasie van L. Morgen- thaler, 288 p., een 2e prijs. D.S.S.. Aarlander- veen, 20 leden. dir. C. van Dam met verplicht nummer La Visiona van G. Gadenne en vrij nummer l'Emulation. ouverture van L. Canivez. Eerste afd. Fanfare: Arti et Religioni, Langeraar 24 leden, dir. C. van Dam met verplicht nummer Relais sacre Marche aux Flambeaux van A. L. Doyen en vrij nummer Phidias ouverture van Gustave Cornez, 309 p.. een le prijs. Eerste afd. Harmonie: St. Gregorius Kwintsheul, 29 leden, dir. J. J. van Oosten met verplicht nummer Grande Marche no. 4 van Deneufbourg en vrij nummer Rose Marie Ouverture van S. Vlessing, 282 p.. een 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: H.A.P., Den Haag, 35 leden, dir. H. J. Daams met verplicht nummer Suite Ballet van Popy en vrij nummer Suite Romantique van Popy 243 p., een 3e prijs. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Pius X. Poeldijk. 29 leden. dir. G. F. Jouvanaar met verplicht nummer Cortege etincelant van Popy en vrij nummer Ouverture de Stradella von Flotow arr. J. Bouchel, 294 p., een 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: St. Ce- cilea. Voorhout. 24 leden. dir. M. Bolderdijk met verplicht nummer Suite Ballet van Popy en vrij nummer Ouverture Symphoni- que van H. Magnet, 277 p., een 2e prijs. Superieure afdeeling Harmonie: St. Mathias, Warmond. 44 leden. dir. G Dik. met verplicht nummer Ouverture de Semi- ramis van Rossini arr. Witman en vrij num mer Die Lustige Weiber von Windsor arr. L. E. Rugers, 325 punten, een le prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: Adolf Kolping, Lisse, 30 leden, dir. C. van de Knaap met verplicht nummer Suite Ballet van Popy en vrij nummer Ouverture Egmont van Beethoven arr. F. Ligner, 369 punten, een le prijs. Eere-afdeeling Fanfare: Juliana, Leid- schendam (buurtschap) 24 leden, dir. B. van Veen. met verplicht nummer Le Marche aux Flambeaux van Meyerbeer arr. Wittman en. vrije nummer Ballet de la Source van -J. Bouchel. 302 punten, een le prijs. Marschwedstrijd: Gloria in Excelsis Deo Nootdorp met Salut au Drapeau van J. de Wolf, 78 punten een 2e prijs. H.A.P., Den Haag, met The Middy van K. J. Alford, 83 punten, een 2e prijs. St. Cecilea. Voorhout met Marche des Heros. 93 punten, een le prijs. Winnaar van den burgemeester Keyzer Wisselbeker werd Adolf Kolping met 369 punten, waardoor Juliana alhier hem kwijt raakt. De strijd om dezen beker voorheen had het volgende verloop: 1928 Padua. Rot terdam, met 314 p., 1929 De Phoenix, Wate ringen, met 388 punten, 1930 Adolf Kolping, Lisse met 361 punten, 1931 Ainbrosius, Sas- senheim, met 355 punten, 1932 St. Francis- fing van rioolbelasting om te zetten in een volledige straatbelasting. De tot nog toe geheven rioolbelasting beoogde alleen het verkrijgen van een billijke bijdrage in de ten laste der gemeente komende kosten voor den afvoer van water en vuil. De nieuwe straatbelasting beoogt iets meer, n.l. behalve een billijke bijdrage in de kosten voor water en vuil, ook in de kosten voor onderhoud van wegen en straten en van de verlichting, Evenals in de bestaande verordening wordt ook in dit ontwerp voorgesteld al leen de ..gebouwde eigendommen en de daarbij behoorende erven in de belasting te betreken. De maatstaf voor de heffing van de straatbelasting blijft gelijk aan dien voor de rioolbelastiiig, nï. de belastbare op brengst van de eigendommen, zooals die in de kadastrale leggers is vermeld. Echter, en nu komt het verschil, van deze opbrengst zal 4°/o worden geheven, dat is dus 1% meer dan de riool belasting bedraagt. Voorts is de bepaling, dat voor panden met een hoogere opbrengst dan f. 1600.—, van het meerdere een kleiner percentage zal worden geheven, alléén be houden voor hotels en pensions, welke ge durende een korten tijd van het jaar in exploitatie zijn Van deze meerdere op brengst zal worden geheven 2V*°/o, terwijl de overeenkomstige heffing volgens de bestaande verordening l'/iVo bedroeg. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. v. d. Putten, Langeveld 32: N. Lugtigheid en fam.. Boerenburgerweg 14; A Wortman, Voorstraat 20; P. de Jong. Sche- vuningschestraat 12; H. S. Grosser. Huls ter Duinstraat 26; D. C. de Haan. Oude Zeeweg 6; J. F v. Bohemen. geb. v. Kampen. Boeren burgerweg 16; W. Vink. Zanav. str. 20; H. J. A. v. d. Caaij. Zwarteweg 20; S. M. Mulder. Goo- weg 16b; C. M. de Jonge. Langeveld 29. Vertrokken: C. Smit. n. Harderwijk. Leuve- numscheweg 91; A. Smit. n. Oegstgeest, Wll- helminapark 14; J. G. Bas. geb. Jansen en fam. n Amsterdam. Paramaribostraat 781; J. W. de Groot. n. Halderen (Did.). Adolf Hitler- platz: A. C. Hoogeveen n. Den Haag. Valken- boschkade 102; P. v Biljouw, n. Leiden. Oude Vest 33a; W. J. H. Deeterink n. Leiden. Oude Vest 33a; Th. Pasman, n. Heemstede. H. W. Mesdaglaan 23; M. J. v. d. Wiel. n. Den Haag. Hoornbeekstraat 41; E. A. J. Zandbergen, n. Anna Paulowna, Burg Lovinkstraat 6; A. Oskam. n. Hilversum. Lange Naarderweg 13 J A. de Zwart, geb. Vink, n. Sassenheim, Hortuslaan 1; A. Sander, n. Weenen (Did.). Riidigergasse 14; G. Veerman, n. Hilversum. Eemnesserweg 91; A. H Douwes en fam., n. Semarang (N.I.); A. N Koers. n. Solo (N.I.); J. Meijers, n. Den Helder. Loopuitpark 23. Een adres van den heer >1. Gooi. De heer M. Gooi. alhier, heeft ln zijn kwaliteit van oud-directeur van het le- vensmiddelenbedrljf, den Raad thans uit betaling verzocht van een bedrag van f. 950.ten einde de proceskosten, die hij in verband hiermede heeft gevoerd, te voldoen. Hij grondt zijn verzoek op de overweging, dat hem vóór de liquidatie van het bedrijf f. 500.schriftelijk wer den toegezegd, terwijl hem de laatste 3 maanden salaris, van Februari tot Mei 1921, ad f. 450.niét werden uitbetaald. In verband met de omstandigheid, dat de rechter in drie instanties heeft uitge maakt, dat de gevraagde vergoedingen niet verschuldigd zijn. achten B. en W. het onjuist den Raad te advisee ren, teen de vergoeding voor liquidatie en het z.g. achterstallige salaris uit te betalen. Bovendien heeft de gemeente, de op den heer Gooi verhaalde poceskosten ad en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal ln uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander i..ensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Elscht Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. 1221 (Ingez. Med.) Loop der Bevolking. Gevestigd: P. F. v. d Kley. v. Leiden; F. G P|, ,,-,,-1-.- A- Blokhuis, v. Denekamp; G. J. Rlgter. v. f. 1100.—, nog tê fcetalen'ëen bedrag van ?u^b^rgfvi, nirlwW1Dd' v' Veendam: G- niet verhaalde proceskosten, groot f. 885. hetgeen een gevolg Is van het door adres sant ln hoogste instantie doorvoeren van zijn processen, aldus B. en W Mitsdien adviseeren B. en W. afwijzend. Geslaagd te Den Haag voor de acte L. O. (Bisschoppelijke Kweekschool) F. G Versteege. alhier. Onze plaatsgenooten, de heeren D. de Bruin en J. van der Nieuw, leerlingen der Chr. Kweekschool alhier, slaagden voor de acte onderwijzer. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus Wilhelmus Jacobus, z. van A. P. Steenvoorden en M. Verhart: Cornells z. van J Vliet- Vlieland en C. H. Ruigrok; Ja cobus Wilhelmus z. van J. KoolJ en C, W. Wij- nands: Margaretha Catharlna Adrlana. d. van P. W. van Schie en E. J Hilgersom: Bernardus Theodorus Johannes, z. van A. v. Abswoude en A. K. v Gijlswijk. Ondertrouwd J. H. Raaphorst en E. B. H. van der Hulst; G. H. A. Beukeveld en C. C. A. <»an Riek; J. F. Aanhane en H. van Oosten; J. Brama en A. J. van Rijn. Getrouwd: J. F. A. Kret en J. C. E. v. d. Linden: A. Q. Doeswijk en M. E. v. d. Plas; Th. C. M. de Zwart en J. A. Vink; E. Janssen en J M. Vrcede; A. Cramer en J. Vink. Overleden Jansje van Roon. 66 Jaar. geh. met A. van der Wiel. Uitbreiding dr. mr. Willem van den Bergh- stichting. Ged. Staten stellen voor f. 182.500 onder NOORDWIJKERHOUT. Het Retraite-huis alhier wordt belang rijk vergroot. Een geheel nieuwe vleugel is in aanbouw. Het werk wordt uitgevoerd door de aannemersfirma J. v. Parera en Co. OEGSTGEEST. Motorrijder van motor geslingerd. Gisteren Is de motorrijder W. J.. uit Am sterdam, die op den Rijksweg alhier reed. door het onklaar raken van den motor, van zijn motorrijwiel geslingerd. Hij bekwam enkele hopfdwonden. doch kon, na ter plaatse door dr. Hugenholtz verbonden te zijn. per taxi naar zijn woning vervoerd worden. J. v. Wal. v. Olrschot; P J. van Rossum Montfoort; J. A. Onna. v. Amsterdam; W. H. Oostdam. v. Ter Aar; H. A. M. Hulsker. v. Vel- sen; A. W. v. d. Laan, v. Boxtel; B J. Hooge- boom. v. Woubrugge; A. J. Hoogervorst. v. Oegstgeest. Vertrokken: A. A. v. Haamsveld. n. Bever wijk; N. C. v. d. Pot. n. Haarlem; J. P C. Adriaansen, n. Goirle; H. J. Th. Wind. n. Veen- dam; C. J. Meijer, n. Hilversum; C. A. de Groot. n. Bonn (Did.); P. C. Hoogteïyiing en gez., n Lelden; D. Meyer, n. Wieringermeer; D. Diemei. n. Lisse; H. Kraaijvanger. n. Wie ringermeer; P. Zwetsloot en gez.. n Lisse; J. Barnhoorn en gez., n. Katwijk aan Zee; J. G. Beugelsdijk en gez.. n. 's Gtavenhage. De e.k. raadsvergadering is vastge steld op Donderdagavond as. om acht uur. S£iw?' 'JX* w i1o9^3Jt^C0Cil?a' I hypothecair verband beschikbaar te stellen L aan de dr. mr. Willem van den cus. Delft, met 363 punten. 1935 St. Jeanne d-Arc, Noordwijkerhout met 361 punten, 1936 St. Franciscus. Delft, met 351 punten. 1937 St. Jeanne d'Arc, Noord wij kerhout, met 403 punten en 1938 Juliana. Leidschendam, met 388 punten. De Marschwisselbeker St. Bavo, werd ge wonnen door Excelsior. Noordwijk, met 97 punten, zoodat deze beker in haar bezit bleef. Het verloop dezer beker was: 1934 St. Cecilea, Voorbuig, met 108 punten. 1934 St. Franciscus, Delft, met 108 punten, 1936 met 102 punten, 1937 met 111 punten, 1938 Ex celsior, Noordwijk, met 108 punten. De Sparwisselbeker werd voorloopig i# af wachting van de nadere beslissing van het fondsbestuur toegekend aan St. Antonius, Rotterdam, met 345 punten. Burgemeester Keyzer sprak het slot woord en dankte allen die aan het weisla- Een hadden medegewerkt, inzonderheid de jury, welke een zeer moeilijke taak had. Verder richtte spr. zich speciaal tot het be stuur van den Noord. Brab. Bond. welke hier aanwezig is om contact te zoeken voor ae vestiging van een landelijk verband, in jut verband kon zoo zeide spr. het verlichte Noorden nog wel wat leeren van het don kere Zuiden. Dalend aantal werkloozen. Het aantal werkloozen is wederom ge daald en bedraagt heden 92 (v.m. 119), Waarvan 4 (v.m. 51) geplaatst in de rijks- Werkverschaffing. Vorige maal waren er 19 to de gemeentelijke werkverschaffing, welke tooals gemeld, inmiddels is stopgezet. De verloting georganiseerd door de Herv. Vrouwenvereniging Zusterhulp, heeft Jetto f. 70,opgebracht, welke zullen wor den aangewend tot verschaffing van klee- tong aan behoeftigen. r~ De speldjesdag ten bate van het Groene Kruis heeft opgebracht f. 89,18l/i Gevonden1 zilveren armbandje. 1 rij- wielbelastingmerk, 1 paar heerenhandschoe nen. Adres bureau van politie. NOORDWIJK. Nieuwe gemeentegeneesheer. De heer J. P. Niekerk heeft ontsJag (evraagd als gemeentegeneesheer, zulks verband met het feit, dat hij wegens h.'ii benoeming tot lid van den Raad, waks een met dit lidmaatschap onver enigbare betrekking bekleedt. Daarom stellen B .en W. den Raad voor, ?en heer Niekerk ontslag te verleenen en jo diens plaats te benoemen den heer Bergh- stichting alhier, wegens uitbreiding en wel voor den bouw van drie paviljoenen en dokterswoning. Raadsagenda. De agenda der as. Vrijdagmiddag te 4 uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad luidt als volgt: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Verslag commis sie tot wering van .schoolverzuim 5. Ontslag en benoeming gemeentegeneesheer. 6. Voorstel tot wijziging van het besluit tot verkoop van grond in het z.g. vuurtoren plan. 1. Voorstel tot bepaling verkoopsprijs van bouwterreinen aan van Panihuijsstraat. 8. Voorstel inzake adres M. Gooi. 9. Voor stel tot verstrekken van een crediet voor toekenning bijdragen voor verbetering van arbeiderswoningen. 10. Voorstel tot toe kenning van een tegemoetkoming als be doeld in art. 13 der lager-onderwijswet. 11. Vaststelling verordening tot heffing en invordering van een straatbelasting. 12. Voorstel tot verstrekken van een crediet voor telefoonaansluitingen aan de wo- niningen van twee agenten. 13. Voorstel tot toekenning van extra bijdragen voor huur- verlaging van woningwetwoningen. 14. Voorstel tot medewerking voor de uitbrei ding en verandering van het plein bij de Hei-vormde school. 15. Voorstel tot afwij king van rooilijnen enz. ln verband met den bouw eener R.K. kerk te Noordwijk aan zee. 16. Voorstel inzake personeels bezetting bij den dienst van Openbare Werken. 17. Aanvaarding van schenkingen over 1937 en 1938. 18. Recames 'honden belasting 1939. 19. Voorstel tot ontheffing van sc.hoolgeld 1938/1939 20. Vaststelling vergoeding aan buitengemeenten ingev. art. 104 der lager-onderwijswet. 21. Wijzi ging der begrooting dienst 1938 en 1939. Verbetering van arbeiderswoniningen. Tegenwoordig worden door het Rijk on der diverse voorwaarden gelden beschik baar gesteld voor verbetering van verouder de arbeiderswoningen. Zulks kan geschie den, indien de gemeente ook wat bij- R1JNSBURG. Raadsagenda. De Raad komt morgenavond te 8 uur bijeen. 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Ontslagaanvrage van den heer J. L. Bosschieter als secretaris der gemeen te en als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 4. Voorziening administratie water leidingbedrijf. 5. Wijziging legesverorde ning. 6. Aankoop van strookjes grond aan de Kanaalstraat. 7. Ontheffing van belas tingen. 8. Belegging van gelden op le hy potheek. De Groentenhandel. Langzamerhand begint de aanvoer aan de groentenveiling voor verschillende pro ducten grooter te worden Met de nieuwe aardappelen blijft het slecht gaan. Flinke partijen draaien door. Voor de telers een groote tegenvaller. Ook de prijs van de peen blijft dalen en is niet loonend Evenzco de kroten*. Met rabarber blijft het tamelijk goed gaan. De aanvoer van radijs en sla neemt af. De laatste is bovendien slecht van kwaliteit. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit. z. van A. den Heyer en A. de Koning Phillppina Marie, d. van C. Hoge- woning en M. de Mooy; Jacoba, z. van J. J. v. Klaveren en C. v. Beelen. OndertrouwdAnthonle Stravers en Maria Lindhout; Wilhelmus Vos en Martina van Starkenburg; OvèrledenMaria Brusee. wed. van J Kromhout. De voorlooplge cursus E.H.B.O. onder leiding van dr. Van der Laan, waarvoor groote belangstelling bestond, is thans ge ëindigd. In het najaar wordt de cursuss voortgezet, Hedenavond zal de Chr. mondaccor- deon-vereeniging „Advendo" een muzikalen rondgang door het dorp maken. Thans is de minimumprijs van vroege aardappelen verlaagd van f5.op f. 4.— per 100 k.g. en van drielingen van f.3. op f. 2.50 per 100 k.g. SASSENHEIM. Zilveren jubileum. Op 1 Juli zal het 25 jaar geleden zijn. dat de heer K. den Boer benoemd werd tot kos ter der Ned. Herv. Kerk. Het zal den a.s. jubilaris zeker niet aan belangstelling ont breken Voor het normaalexamen ter verkrij ging van het Middenstandsdiploma Alg. Handelskennis, slaagden onze plaatsgenoo ten N. Demmenie, G. van Diggele. G. de Zwart en L. v. d. Meij. WARMOND. Vergadering Het Groene Kruis. Onder voorzitterschap van dr. H. J. A. Walenkamp vergaderde in Hotel De Stad Rome de ver. „Het Groene Kruis". De voorzitter heette allen welkom, waarna de secretaris de heer M .de Vries de notulen las die onder dankzeging werden vastge steld. Medegedeeld werd dat in het af ge loopen jaar 624 maal een beroep was gedaan op het magazijn. Van verschil lende zijden waren klachten binnengeko men dat de ingrediënten die uitgeleend werden, niet of niet behoorlijk gereinigd werden ingeleverd. Hierop zal nauwlettend worden toegezien. De speldjesdag ten bate der vereeniging had f. 66.58 opgebracht; de helft werd afgedragen aan de vereeni ging ter bestrijding van de T.B.C. Door het overlijden van den magazijn houder den heer P, Kcrtekaas moest een nieuwe magazijnhouder worden aange steld. Als zoodanig is door het bestuur benoemd de heer D. Komen. De penning meester bracht financieel verslag uit, waaruit bleek dat de ontvangsten f. 462.51 bedragen en de uitgaven f. 384.78; batig saldo f. 77.78. Als bestuurslid werd gekozen de hee: A. H. A. Burcksen. Besloten werd aan het Wit Gele Kruis ter bestrijding van kosten voo-r de inrichting van een consultatie bureau voor zuigelingen een subsidie te verleenen van f. 50 dit voor het jaar 1939 terwijl voor andere jaren deze sub sidie opnieuw moet worden, aangevraagd. (Biuten veramwouraeiijkjaeio aei Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. MONUMENT VAN DER WERFF. Mijnheer de Redacteur. In uw blad heeft men al eens geageerd over het monument van v. d. Werff. hetwelk aan het oog wordt onttrokken door de prachtboomen welke ln het v. d. Werffpark Jong zijn geplant en tot grooten wasdom zijn gekomen. Er gingen zelfs stemmen op om de boomen te doen om kappen! Naar mijn meening is er momenteel een zeer gunstige oplossing te vinden èn voor het monu ment v d. Werff en voor behoud der mooie boornen. Nu het Stadhuis zijn voltooiing nadert is naar mij dunkt daar een pracht gelegenheid aanwezig, n.l. het plein voor het Stadhuis (Vischmarkt) om het monument daar heen te doen verhulzen daar zou het gunstig staan en de juiste plaats hebben. Mogelijk dat de autoriteiten dit voorstel eens onder de loupe willen nemen. Beleefd dankend voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend J. P. M. VALKENBURG. Voor de betrekking van hoofd der school met den Bijbel ln de vacature van wijlen den heer H. Haantjes, hebben zich niet minder dan 132 gegadigden aangemeld het goede tehoer van het magazijn ver bonden zijn. werd besloten het salaris van den magazijnhouder te verhoogen met f. 50 en te brengen op f. 150. De heer Slager informeerde of de inkoo- pen voor de vereeniging zoo veel mogelijk in de gemeente geschieden, hetgeen de pen ningmeester bevestigde. Niettemin zal hier aan bijzondere aandacht geschonken word_en. Hierna sluiting De Zwanenburgerpolder. Ged. Staten stellen voor het bijzonder reglement van den Zwanenburgerpolder onder deze gemeente te herzien. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad vergadert Donderde^avond as., te acht uur. 1. Opening. 2. Notulen der vergadering van 28 Mei 1939 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van B. en W. tot verlenging van den onbahimangstermijn vam onbewoon- baarverklaarde woningen aan den Loos- terweg, tot Januari 194.0 5. Voorstel van B en W diverse draagt en wel de helft der door het Rijk ceelen bouwland. 6 Voorstel van B. en W. te verstrekken bijdrage. Voorts mogen de tot opheffing der Zekerheidsstelling van de bijdragen van Rijk en gemeente te zamen I heeren W. v. Elk en G. A. Thlen. 7. Ver niet meer dan één derde van de kosten der verbetering bedragen, met een maxi mum van f. 165.— per woning, terwijl in geval van zeer Ingrijpende veerbetering dit maximum tot f. 240.kan worden ver hoogd. B en W. stellen den Raad voor tot het zoek van de plaatselijke vereen. E.H.B.O. om subsidie. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening personeele be lasting. 9. Voorstel van B. en W. in ver band met de door Ged Staten terugge WASSENAAR. Ernstige val. Op den Rijksstraatweg nabij de Narcis laan stak de 12-j. K. alhier per rijwiel den rijweg over en kwam daarbij in botsing met den 41-j. motorrijder B. uit Rotterdam, die viel en daarbij een zware hersenschudding en hoofdwonde opliep. Per ziekenauto werd B.. nadat hem eerste hulp was verleend, naar het ziekenhuis Coolsdngel te Rotter dam overgebracht. De jongen K. kwam er met eenige ontvel lingen en een vernielde fiets af. Inbraak. In de villa Groot Hoefijeerlaan 7 is in gebroken. Door het verbreken van een kel- derruit was men binnengekomen. Het heele huis is overhoop gehaald, doch daar de be woners afwezig zijn. kan nog niet worden vastgesteld, wat er is ontvreemd. Naar wij vernemen zal dr. Ph. J. Iden- burg in verband met zijn benoeming tot directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn benoeming tot lid van den raad dezer gemeente niet kunnen aanvaar den. Zijn opvolger op de Chr. Hist, lijst is de heer J. Duyverman. Benoemd is tot lid der commissie be last met het examineeren van hen, die het diploma begeeren van V. T. H. Practijklee- raar in de handelscorrespondentie van mo derne talen, de heer dr. H. Jansonius alhier. Bij het plukken van dennenappels viel de 7-j. Van V. en kwam daarbij op een hek terecht waarvan een der punten hem diep in een kuit drong en een vrij ernstige wond veroorzaakte. De politie legde een voorloopig verband, waarna de knaap ver der door dr. Janse is geholpen. (op 2 lijnen} VOOR WOENSDAG 28 JUNL Hilversum I. 1875 en 415.5 M. Ncrv- uitz. (6.30 7.00 n.m. Onderwijsfonds v. d. scheepvaart) 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berich ten. gram. muziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gram. muziek 11.15 Zang met pianobegeleiding en gram. muz. 12.00 Berichten 12.15 Gram. muziek 12.30 Quintolia. In de pauze gram. muz. 2.00 Gram. muziek 2.30 Voor jeugdige postzegel verzamelaars 3.00 Quatre-mains en gram. muziek 3.45 Gram. muziek 4.45 Geluk- wenschen 5 00 Voor de jeugd 5.45 Gram. muziek 6.10 Causerie .Filmt U nog niet?" 6.25 Gram. muziek, berichten 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Berichten 7.15 Land- en tuinbouwcau- serie 7.457.55 Causerie ..Trekpaard-fokkerij in Nederland" 8.00 Berichten A.N.P., herha ling S.O.S.-berichten 8.15 Arnhemsche orkest vereniging 9.15 Uit Brugge: Reportage cue cpmeuw moei wwucm 1015 Berichten A.NP - 10.20 Gram. muziek Gezien de vele werkzaamheden -die -aan riO:4S—11.00 Gymnastiekles) ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301.5 M Vara-uitzending (10.00 —10.20 v.m. Vpro; 6.30—7.00 n.m. Rvu; 7.30— 8.00 Vpro) 8 00 Gram muziek «Om 8.15 Be richten) 9.30 Causerie ..Onze keuken" 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders ln de continubedrijven 12.00 Gram. muziek 12.15 Berichten 12.17 Vara-orkest 1.00 Gram. muziek 1.151.45 Vara-orkest 2.00 Voor de vrouw 3.00 Voor de kinderen 5.30 Esme ralda 6.00 Orgelspel 6.28 Berichten 630 Causerie ..Leven en dood vanuit godsdienstig standpunt belicht" 7.00 Vara-kalender7.05 Felicitaties 7.10 Vocaal concert 7.30 Meis- jeszangclub van de V.C.J.G. 7.35 Cursus .Jeugd 1939" 7.50 Meisjeszangclug van de V.C.J.G. 7.558.00 Toespraak „Tot slot" 8.05 Herhaling S.O.S.-berichten 8 07 Berich ten A.N.P., Vara-varia 8.17 De Vara-zomer- prijsvraag 8 20 Gram. muziek 9 00 Radio- tooneel 10.00 Berichten A.N.P. 10.10 Vara- orkest en solisten 11.00 Fantasia 11.30 12.00 Jack de Vries' Internationals en solist. Droitwich. 1500 M. 11.2511.50 Pianovoor dracht 12.10 Orgelspel 12.35 Pianosynco- pations 12.50 Leonardi's Weensch orkest en solisten 1.202.20 B.B.C.-Welsch orkest m.m.v. solist 3.20 Radiotooneel 4.004.15 Karakterimitaties 4205.10 Vesper 5.20 Reportage 5.30 Henry Hall en zyn orkest 6.20 Berichten 6.45 Wetenschappelijk over zicht .7.05 Orgelspel 7.20 B.B.C.-mannen- koor en solist 7.50 Actueele uitzending 8.20 B B.C.-orkest 9.20 Berichten 9.50 Uit New York' Causerie over Irving Berlin (met muzikale illustraties) 10.20 B.B.C.-Harmonie orkest 11.05 Oscar Rabin's dansorkest en solisten 11.50 Gram. muziek 12.1512.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 11.20 Het Derveaux- orkest 12.30 Zang 1.25 Gram. muziek 2.35 Zang 3.30 Gram. muziek 3.35 Viool voordracht 3.50 en 5.05 Zang 5.25 Het William Cantrelle-orkest 6.35 Zang 6.50 Vioolvoordracht 7.20 Zang met toelichting 7.50 Zang 8.50 Programma gewijd aan Auvergne 10.2012.20 J. Clergue's orkest, het Noyon-koor en solisten. Keulen. 456 M. 6.50 Omroepkleinorkest 8.50 Gram. muziek 12.20 Vliegeniersorkest 1.35 Militair orkest 2.30 Populair concert 3.40 Gram. muziek 4.20 Omroeporkest 7.35 Gram. muziek 8.30 Omroeporkest en -vrouwenkoor en solisten 11.0012.20 Om roepkleinorkest en solisten. Brussel 322 en 484 M 322 M 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 150 2.20 Gram. muziek 5.20 Het Pro Nova kwartet 6.50. 7.20 en 7.45 Gram. muziek 8.20. 9.05 en 9 50 Omroeporkest- 10.3011.20 Gram. muziek. 484 M.: 12.20 en 1.302.20 Gram. muziek 5.20 Dansmuziek (gram pl.) 5.55 Gram. muz. 7.05 Zang 7.35 Gram. muziek 8.20 „Les Troyens k Carthage", opera 10.3011.20 Gram muziek en zang. Deutschlandsender. 1571 M. 8.35 Militair orkest 9.20 Radiotooneel met gram. muziek 10.20 Berichten 10 40 Trioconcert 11.05 Berichten 11.20—12.20 Zie Keulen om 11.00. ZEVENHOVEN. De Dorpsweg. De Dorpsweg zal wederom van een nieuw teerdek Worden voorzien. De z.g. split is reeds door den beer Versloot uit Bodegra ven aangevoerd. De collecte in de Geref. Kerk voor de kerk. met een buwelijkscollecte inbegrepen, bracht in een maand op de som van f 85.66. ZOETERMEER. De heer J. C. Kreuninger. secretaris stuurde gemeentebegrooting over het jaar; van de Ver. voor Ziekenhuishulp. heeft als 1939. verleer -n dezer bijdragen over te gaan en ging de Graaf en wel van 1 Juli a.s. tot vragen darrvor aan den Raad een crediet 41 Dec. 1940. i van f. 2000.—. 10. Voorstel van B. en W. tot wijzi- zoodanig bedankt met ingang van 1 Juli der gemeentebegrooting 1938. 11. as. Het secretariaat wordt voorloopig waarna geheime waargenomen door den heer J. Akkerman, Stationsstraat alhier. Rondvraag en sluiting, zitting. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag: 28 Juni. lc Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O.. V.A.R.A enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O.. N.C.R.V enz 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio P.T.T. N. 12.20 Brussel (VI.) 2.20 Keulen 3.20 Diversen 4.20 Keulen 4.50 London Reg 5.20 Brussel (Fr.) 6.20 London Reg. 7.05 Brussl (Fr.) 7.20 Brussel (VI.) 7.35 Keulen 10.20 Brussel (VL> 10.30 Pa rijs Radio 11.05 Weenen. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 9.20 Gram. muziek G.R.D. of div. 10.35 London Reg. 12.10 Droitwich 2.20 London Reg. 4.20 Droitwich 6.50 Brussel (VI.) 7.05 Droitwich 7.50 London Reg. 8.20 Droitwich. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7