NOVA Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 27 Juni 1939 Zijt gij reeds lid Dagbladreclame is niet te vervangen WEERBERICHT. Dijkdoorbraak bij het Albert-Kanaal Dames Sollicitanten AGENDA „OPGEJAAGD" „De man die te veel wist" MUSEA. Weet U het antwoord PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 28 JUNI. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Nam. half vier ds. Verkerk van Moerkapelle. Gebouw Centrum: Nam. half acht, ds. De Rover van Vlaardlngen. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Vollenhove: J. F. L. A. Becht te Warns (Fr.). Aangenomen naar Hardenberg tvac. G. Ver- rt)>: R. J. W. Nijkamp, cand. en hulppred. al daar. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: voor Harderwijk W. F. Laman te Middelharnls. BAPT. GEMEENTEN. Bedankt: voor Nieuw-Weerdtnge F E. Hul- zlnga te Leeuwarden. Ds. L. E. BRANDT In den ouderdom van 66 jaar is te Jo hannesburg overleden ds. L. E Brandt, pre dikant der Ned. Herv. Kerk aldaar. Ds. Louis Ernst Brandt werd in 1873 hier te lande geboren en was een zoon van wij len mr. Brandt, in leven burgemeester van Rheden. Hij studeerde aan de R U. te Utrecht theologie en werd in 1898 candidaat in Gelderland om 6 Jan. 1901 het predik ambt te aanvaarden te Nlezijl (Gron.l. Na 2 jaar legde hij wegens vertrek naar Zuld- Afrika het predikambt hier te lande neer. In 1904 werd hij predikant te Pietersburg, ■welke standplaats hij in 1908 met Johan nesburg verwisselde In 1923 vertrok hij naar Vereenlging en in 1930 werd hij pre dikant te Kensington-Turffontein en sinds eenigen tijd diende hij zijn oude gemeente Johannesburg opnieuw. De overledene, die voorzitter was van de commissie van de Algemeene Kerkvergade ring, behoorde tot de oprichters van de Ned. Chr. Studentenvereeniging. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 756. Hedenmiddag 2 uur: 772. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Over geheel West-Europa is de luchtdruk aan zienlijk gestegen. Vooral over Frankrijk heeft de hooge drukking zich ontwikkeld. Daardoor klaarde het weer hier op en nam de wind, be halve aan de kust. nog verder in kracht af. Hier en daar kwam ochtendnevel voor, evenals dat in ons land het geval was. Tengevolge van den hel deren nacht daalde te temperatuur te Schiphol vannacht tot 3 graden. Ook in Engeland en Schotland is het weer rustig met in het Noorden nog zware bewolking. Gisteren vertoonden zich voor het eerst sinds langen tijd zwakke depressies bij Ierland, die weinig te beteekenen hebben. Het front, dat gisteren over Zuid- en Midden- Dultschland gelegen was en daar nog vrU veel regen bracht (te Frankfort 34 m.m.) is thans opgelost. De gisteren genoemde depressiekernen over Scandinavië trokken af naar de Poolzee. Zij ver oorzaakten nog zwaren regen in Noord-Zweden en Finland. Te Sodankylae en Kuopio werden resp. 25 en 14 m.m. neerslag afgetapt. Heden morgen steeg de luchtdruk hier overal snel. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 a. 20 voorm.) Den Helder: Lichtbewolkt, matige Z.W. wind, Temp. 15 gr. C., Min. 12 gr. C. Vlissingen: Helder, matige Z.Z.W. wind; Temp. 15 gr. CMin. 12 gr. C. De Bilt: Lichtbewolkt. zwakke Z.Z.W. wind; Temp. 14 gr. C., Min. 4 gr. C. Groningen: Lichtbewolkt. matige N.W. wind; Temp. 14 gr. C., Min. 8 gr. C., neerslag 1 m.m. Maastricht: Lichtbewolkt. zwakke Z.Z.W. wind; Temp. 12 gr. C.. Min. 7 gr. C.; Neerslag enkele druppels. Buitenland (8 uur voorm.) Parfc: windstil. 16 gr. C., fraai. Londen: zwakke Z. wind, 13 gr. C., fraai. Berlijn: matige N.W. w.. 15 gr. C.. mooi. 1. bew, Nice: zwakke N.N.O. wind, 20 gr. C., fraai. Stockholm: zwakke N.W. w., 15 gr. C., zw. bew. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (58 gr. F.). 12 uur 's midd.: 17 gr. C. <64 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voorm. te 1 uur 10 min.; nam. te 1 uur 20 m. INTERNATIONALE AUTODIEF AANGEHOUDEN. Zaterdag is te Rotterdam in een hotel een vreemdeling gearresteerd, die in het bezit was van gereedschappen om nummers van auto-chassis te verwijderen, waaruit men de conclusie trok met een autodief te doen te hebben. Thans is gebleken, dat de vreemdeling inderdaad naar Nederland is gekomen om auto's te stelen en dat hij er eenige maanden geleden In geslaagd is te Amsterdam en te 's-Gravenhage zijn slag te slaan. De beide auto's, welke hij had ont vreemd heeft hij, naar thans is gebleken, te Parijs verkocht. Uit het onderzoek is voorts gebleken, dat de man o.a. in de ge meenten Achttienhoven en Rotterdam po gingen heeft gedaan om auto's te huren met de bedoeling ook deze in het buiten land te verkoopen. De garagehouders heb ben evenwel argwaan gekoesterd en de wa gens niet meegegeven. De gearresteerde is met verscheidene autoverhuurders,, o.m. de benadeelden, die den man onmiddellijk hebben herkend, geconfronteerd Hij zal naar het Huis van Bewaring worden ge bracht. OUDE VROUW UIT HET RAAM GEVALLEN. Gisterochtend is de 79-jarige weduwe Zwiers te Coevorden. doordat zij te ver uit het raam hing. van de eerste verdieping P_ straat gevallen. Met een zware hersen schudding werd zij in zorgwekkenden toe stand naar het Aleida Kramerziekenhuis te Coevorden overgebracht. BUITENLANDSCH GEMENGD. GROOTE SCHADE AANGERICHT. Een ernstig ongeval heeft België getrof fen. De dijken van het Albert-kanaal zijn doorgebroken boven Hasselt in de richting van Genk, op 150 meter afstand van de brug van Godscheid. Aan beide zijden van het kanaal zijn de dijken bezweken en aangezien het land hier onder den waterspiegel ligt, zijn de weiden overstroomd. De doorbraken hebben een breedte van 25 tot 40 meter. Tot aan de sluis van Hasselt over een lengte van drie kilometer, zijn diepe voren van 10 tot 15 meter breed ont staan. Aan de linkerzijde, in de richting van Luik, is een bres van vijf meter breedte ont staan. De palen van het electrische net en de meerpalen voor de schepen zijn wegge slagen. Aan de rechterzijde, in de richting van Hasselt, is de dijk over een lengte van onge veer 100 meter weggeslagen en de water massa, welke zich over het land uitstortte, heeft een van de beide sluiswachtershuisjes welke pas voltooid zijn, vernield Een modderige watermassa stroomt in de richting van Hasselt. Ook de Demer is hierdoor buiten de oevers getreden en de wegen worden bedreigd. De gendarmerie en de bevolking stellen alles in het werk om het vee, dat in het water rondzwemt, te redden. Honderden H.A. grond zijn overstroomd. Het ongeval heeft een doode geëischt n I den chef-ingenieur die zich niet tijdig in veiligheid kon stellen. Aan het „Hbld." wordt nog gemeld: De ramp geschiedde met ongeloofelijke snelheid. In enkele minuten was de brug boven het sluiscomplex opengereten qyer een lengte van ongeveer 100 meter. Een woonhuis van een sluismeester werd met betonnen fundeeringen en al meegesleurd, bedolven, geslagen en vernield. Brokken beton uit de beschoeiing van het sluishoofd. meer dan een meter dik, werden uit de bed ding gereten en het land ingeslingerd. Ir. Cougan werd door de geweldige water massa's gegrepen, tusschen de aardmassa's meegesleurd en gedood. Zijn lijk is later tegen een boom terug ge vonden. Men vermoedt, dat de bodem, bekleed met klei. niet voldoende is gedicht. Hetgeen in dertijd ook het geval was met het Juliana- kanaal. Daar echter leidde dit niet tot zulk een ramp. Het was overigens bekend, dat de bodem ter plaatse zeer slecht was en opge vuld moest worden bij den bouw van den dijk. Deze ramp zal het waarschijnlijk onmo gelijk maken, nog dit jaar het Albertkanaal in gebruik te nemen. Men rekent op een half jaar om de brug te herstellen. Het zal dus wel Januari 1940 worden, voordat er nor maal kan worden gevaren. KOREA DOOR NOODWEER GETEISTERD. Gisteren en eergisteren is het Noord- Oosten van Korea door een hevigen storm geteisterd. 130 visschersschepen werden van hun ankers geslagen. 16 zijn gezonken en 11 stukgeslagen, terwijl negen personen zijn omgekomen. Verscheidene bruggen zijn weggeslagen en telefoon- en telegraaflijnen zijn vernield. Ook de oogst heeft ernstig geleden. GEVOLGEN VAN AARDBEVINGEN. Volgens het officieel rapport van het gou vernement van de Goudkust zijn bij de aardbeving van Vrijdag J.l. zestien dooden gevallen, terwijl 133 personen werden ge wond. Uit Cuzco in Peru. wordt gemeld, dat het dorp Pomacahchi door een aardbeving is verwoest. Een twintigtal personen werd ge dood en velen gewond. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Woesndag: 21,56 nam. tot 4,09 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 27 Juni op: 17 uur 15; onder 1 uur 54. van de afdeeling Leiden der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming? Zoo niet, wordt het nog heden Secretaris is de heer D. C. KOK. Rapen burg 9, Tel. 807. Contributie naar draag kracht (minimum 25 cents 's jaais). AALSMEER Luchtbeschermingscursussen. In een drietal wijken der gemeente zijn gisteravond cursussen in zelfbescherming begonnen, uitgaande van de afd. der Ned. Ver. voor Luchtbescherming. Te Aalsmeer-Oost in het veilingsgebouw Bloemenlust, leidde de voorzitter dezer ver eenlging, de heer A. Barendse, den eersten lesavond in. Aan den Uiterweg en te Ku- delstaart was het de secretaris der Ned. Ver. v. L. B., mr. Roeffen, die een inleidend woord sprak. Er zijn veel deelnemers. Een vaandel voor den B. V. L. Ten gemeentehuize vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Kaste lein de plaatselijke commissie van den B. V. L. De afdeelingen Aalsmeer-dorp, Kudel- staart en Aalsmeer Oost zullen deelnemen aan den landdag van den B.V.L. te Zand- voort op Zaterdag 1 Juli a.s. Een comité werd gevormd om voor de drie plaatselijke afdeelingen gezamenlijk een vaandel aan te schaffen. Daartoe zal met lijsten een rondgang door de gemeen te worden gehouden. Veilig Verweer. Het gevaarlijke kruispunt Primaire weg- Dorpstraat waar nog verleden week een verkeersongeval plaats had. zal verbeterd worden. Er wordt een viertal vluchtheuvels aan gebracht, zoodat het verkeer uit alle vier daar samenkomende richtingen gedwongen zal worden rechts te houden. Dit wordt een belangrijke verbetering. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmin» Johanna, d. v. H. Baar- sen en G. Buskermolen; Hulbert Jan. z. van H. S. de Vries en C. A. Verbeek; Margaretha Hedi Sophia, d. van J. H. Hendriks en H. H. Radl. Ondertrouwd: Jan Spaargaren, 26 jaar en A. Koome, 25 jaar. Getrouwd: A J. W. Zeeman. 24 jaar en N. G. Blesgraaf. 27 jaar. Overleden: Ch. Kok. 80 jaar, wedn. van J. M. ten Kate; L. Zuurveld, 46 Jaar. echtg. van P. v. d. Schraaf. De Amsterdamsche Vereeniging voor Hutsvrouwen bracht een bezoek aan onze gemeente om de bloemenculturen te be zichtigen. Opgetogen namen de deelneem sters aan deze excursie, de rozenkassen en andere bedrijfsonderdeelen van eenige kweekerijen in oogenschouw. In den tuin van Hotel De Drie Kolommen werd de lunch gebruikt. BENTHUIZEN. - De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten behoeve van hel Restauratie fonds heeft ruim f. 28 opgebracht. HAARLEMMERMEER. Oranjefeest in de Meer. De oranjevereeniging „Juliana" te Bur gerveen houdt ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard morgen en Donderdag haar jaarlijksche feesten. De landelijke rjjvereeniging „De Venneper Ruiters" verleent den eersten dag haar medewerking. De oranje vereeniging „V.O.O.A." te Ab- ■benes houdt haar feest op 1 en 2 Aug. Hier zal de bekende „Ronde van Abbenes" weer worden verreden. Voor de volksspelen staan weer aardige dingen op het programma, o.a. ringsteken op tandems, sprietloopen, etc. De uitbreiding van Zwanenburg. In de laatste jaren heeft het dorp Zwa nenburg door sterke toeneming van den huizentiouw en verbetering asphalteering van verschillende wegen een belangrijke uitbreiding ondergaan. Thans zijn daar weder belangrijke wer ken ter hand genomen en wel het verlengen van de tusschen de Olmenlaan en het Eschdoomplein gelegen wegen, de Iepen laan en de Esschenlaan en het maken aan het einde van dit wegencomplex van een vijver. Dat met een en ander een groote verbetering tot stand wordt gebracht, be hoeft geen nader betoog. Verder wordt het plan overwogen om voor dit dorp dat ook op sportief gebied in den laatsten tijd vooruit is gegaan te komen tot het maken van een tennis park. Mede in verband met bovengenoemde werken, is ter plaatse weder spoedig een belangrijke uitbreiding van den huizenbouw te verwachten. - De rede van den heer S. Beumers, secr. van het hoofdcomité „De Nieuwe Ge meenschap" had tot resultaat, dat ook te Nieuw-Vennep een werkcomité van ge noemde vereeniging werd opgericht. Tot bestuursleden werden gekozen de heer H. Wolfenbuttel, voorz.; mej. G. v. Staveren, secr. en de heer P. Touw, penningmeester. Tot onderwijzer der Ojïenib. Sdhool te Zwanenburg werd benoemd de heer J. Stolk, Mjdelijk aldaar. HILLEGOM. Vergadering; R.-K. Middenstandsver. „De Hanze". De ver. „De Hanze" vergaderde in hotel Sistermans onder voorzitterschap van den heer G. B. Kroon. Na opening werden de notulen goedgekeurd. De heer De Jong bracht verslag uit van den Centralen Raad welk veel bijval oogstte. Er volgde een ge- dachtenwisseling over de Midza. Een over zicht werd gegeven van het vele werk, dat door de Hanze gedaan wordt, terwijl dank gebracht werd voor hetgeen de Hanzeleden voor het succes der kerkveiling deden. Het bestuur werd gemachtigd het meerdere be drag boven de begrooting voor den feest avond te dekken. Verreweg het meerendeel der leden was tegen een vervroegde win kelsluiting op Zaterdagavond, terwijl an deren met klem hiervoor pleitten. De gees telijk adviseur hield een korte causerie, waarna tijdens de rondvraag de extra re clame voor uitstapjes van de Coöperatie ter sprake kwam. Nog werd o.a gesproken over de nood zakelijkheid van het verbinden van het lid maatschap der standsorganisatie met dat der vakorganisatie. Na deze discussie volg de sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Anthonius Maria. z. van H. J. Meyer en G. J. A. Versteege; Anna Fredeiika Ella. d. van C. Spielings en E. S. Ortwein: Huberta Margaretha. d. van J. P. v. d. Meij en A. Schoone. Getrouwd. P. W. van de Reep en H. E. Spie lings; J. A. de Boer en H. J. van Leeuwen; J. Blokker en M. den Dekker. ^oop der Bevolking. Gevestigd: A. v. d. Ark, Molenstraat 22; Th. Bergman, Mariastraat 20; F. G. Breure, Hoofd straat 97; R. P. W. de Groot en gez.. Trekvaart (Nieuwbouw); L J. R. Heirman. Hoofdstraat 133; B. Hordijk en echtg.. Haarlemmerstraat 66; M. J. J. Houtzager. Ambachtstraat 5; C. M Jansen. Leidschevaart 36; J. M Koppert, Mariastraat 48; Ph. Hogervorst-v. Leeuwen, Ambachtstraat 6; O. M. Maassen. Weerlaan 21; M. Oostwouder Stationsweg 210; A. Paschier en echtg.. Parallelweg 167; E. M. Spreeuw van Roode en zoon. Kerkstraat 31; A J. H. van Schrieck, Burg. Pontstraat 57; A. G. Strijbosch. Hoofdstraat 26b; F. H. Sulmann. Meerstraat 10; D. A. J. Verhoeven, Hoofdstraat 120. Vertrokken: H. A. v. d. Zon-Strljk. n. Llsse, Akervoordevoorderlaan 3; H. Bouwman en gez., n. Haarlemermeer Hlllegommerdijk 262; C. Kraafj. n. Amersfoort. Adm. de Ruyterstraat 40; Wed. A. de Boer-v. Geffen. n. Haarlemmermeer. Badhoevedorp. Akerdijk 30; L. J. Spoor en gez., n. 's Gravenhage, Pippelingstraat 3; Wed H. Seljsener-Hoogenboom. n. Haarlemmermeer, Nieuw-Vennep. Hlirdhk 343; J. M. v. Oosten, n. Lelden. Waardstraat 4; Wed. J. Meijns-Klinkin, n. Wormer. Enge Wormer 39; A, A. C. v. Bem- mel. n. 's Gravenhage. Oranjeplein 76. Op morgen is de gelegenheid opengesteld tot kostelooze inenting of her- inentang tegen pokken voor hen. die zich daartoe aanmelden in de O. L. School tus schen des namiddags 3 u. 30 en 4 uur. De trouwboekjes der ouders of de geboortebe wijzen der kinderen dienen meegebracht te worden. De veiling van bloembollen em. ten bate van de kerk. armen, zieken van de St. Elisabethver. der St. Martinusparochie heeft ruim f. 2700.opgebracht. Dit is ruim f. 1000.meer dan verleden jaar. Donderdagavond as. zullen de Hille- gomsche Harmoniekapel en de R.K. Harmo nie Crescendo 'beide een muzikalen rond gang door de gemeente maken, ter gelegen heid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard. De collecte ten bate van Zonnestraal bracht ddt jaar f. 133.40 op of ruim f.SI. meer dan verleden jaar. De Hillegomsche Radio-Centrale verleende haar medewer king. De minister van Sociale Zaken heeft aan de vaste leden van de commissie van advies, bedoeld in art. 8 der Bedrijfsraden- wet als tijdelijk lid toegevoegd A. H. baron van "Hardënbroek van Ammersto! alhier. KATWIJK. kooht, zoudden door verdachte eijn gekocht. Engelsche handelscorrespondentie mej. C. van der Rhee alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een speldjesdag ten bate der KRO bracht ruim f. 23 op. Het Bestuur der KATWIJKSCHE REDDING BRIGADE roept op 2427 in het bezit van diploma zwemmen, liefst zwemmend redden en E.H.B.O.. voor de be zetting wachtposten aan Noorder- en Zui- derstrand. Salaris nader overeen te komen. Sollicitaties met opgaaf van leeftijd worden ingewacht aan het Secretariaat: Zuid Bou levard 81, tot en met 28 Juni as. 2427 HET BESTUUR. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool gehouden examens voor het dlenstdiploma „kaart- passen" zijn geslaagd de schippers KI. v. d. Plas van de KW 29. H. v. d. Plas van de KW 166, W. van Duijn van de KW 46, H. Schaap van de KW 89 en de stuurlieden J. Remmelzwaai van de KW 35. T. v. d. Plas van de KW 105 en B. van Beelen. Rijksgedelegeerden bij deze examens wa ren de heeren J. C. Kruljt en G. Duijckinck Sanders leden der examencommissie voor stuurlieden te Den Haag. Hij was „lichter" geworden. D. G. van den Sluisweg wilde zich wegen in de wachtkamer van het tramstation. Hij legde daarom even een pakje met kleeren achter zich neer. Een oogenblik later, toen hij zich omdraaide, was dit verdwenen. Hij deed hiervan aangifte bij de politie. MAANDAG t.m. DONDERDAG Oscar Holmoka, Constance Bennett, in Door hun geweten Door de politie. Een storm van sensatie Als 2de de bekende Mr. MOTO als 2439 (Bij minder gunstig strandweer, ook mid dagvoorstelling om 2.30 met volledig avond programma). Auto in elkaar gedrukt. Doordat de bestuurder van een tegenlig ger verblind werd reed een auto, waarin 5 personen zaten en die bestuurd werd door W. H. B. uit Den Haag, in de ..Pan" des nachts tegen een boom rechts van den HEDEN: Katwijk aan Zee. Nova-Theater: „Opgejaagd". Woensdag. Katwijk aan Zee. Nova-Theater: „Opgejaagd". Donderdag. Katwijk aan Zee, Nova-Theater: „Opgejaagd". VrUdag. In den Vergulden Turk: Jaarverg. N.V. Leid- sche Bouwmij. 2 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en s Vrijdags van 10—12^4 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April Mel en October van 10—4 uur en in Juni, Julf Augustus en September van 105 uur; op dé Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. l0-< uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 6 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. '1 Zon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en l4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct 10—5 uur en van 1 Oct.—1 April 10—4 uur! Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^411 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Qe- neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3^4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Niets is heilig". Eiken dag benalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „Het hooge commando". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39 8.15 uur nam.: „De terugkeer van Arsène Lupin". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De geluksvogel". Zondag van 17 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De moordzaak Holm". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 25 t m. Vrijdag 30 Juni a.s. waargenomen door de apo theken G. H. Blanken. Hoogewoerd 171. tel. 502 en G. F. Reyst. Steenstraat 35, tel. 136. 1. Van wien is het woord: ,.En toch be weegt zij zich" en wat bedoelde hij daarmee te zeggen? 2. Wat beteekent „Ex officio?" 3. Wat beteekent en van wien is de ult-j drukking: ..Qu' est-ce que ie tiers-état?" Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad. weg. Vervolgens raakte de auto 3 boomeu aan den linkerkant van den weg. De auto werd geheel in elkaar gedrukt; de inzit tenden kwamen met den schrik vrij. D« auto is door een kraanwagen uit Den Haag weggehaald. LISSE. Een hulde van „Trou moet Blycken". Ter gelegenheid der geboortes van de jonge dochter van het echtpaar graaf en gravin van Lijnden op het landgoed „Keu kenhof" alhier, bracht de muziekvereem- ging „Trou moet Blycken" een muzikale hulde. Toen „Trouw moet blycken" op kenhof" aankwam, werd het gezelschap be groet door graaf en gravin v. Lijnden en genoodigden. Na de .Lang zullen zij Leven' -marsen, zeide graaf v. Lijnden dit een zeer aardige attentie te vinden. De eere-voorzitter. de heer A. H. scm^" ma, feliciteerde de familie met de Kb*500"! van de jonge telg. Vervolgens werd onoer leiding van den directeur, een tiental num mers uitgevoerd, w.o. ook de burgemeester van Ryckevorsel-marsch. Het concert weru gegeven in een speciaal daarvoor gtemaak» tent in de kleuren van de Nederlandsen vlag. In de pauze werden allen in de gme" genheid gesteld de jonggeborene te zien- Het concert duurde 2 uur. Het corps werd tenslotte op een tractau onthaald. Na een dankwoord van dehv°°L; zitter voor de vriendelijke ontvangst gins men huiswaarts. De heer Jac. v. Kesteren zal Zondag 16 Juli a.s. de priesterwijding ontvangen. 2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6