DK W BUITENLAND De voor het „Oranje" eerst naar LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Dinsdag 11 Juni 1939 Uw Week-end naar Luik!! Japan zal blokkade uitbreiden Goedkoop en Zuinig!^^ N.V. ELTAX ODO Algemeene Toestand De spanningen in Oost en West Japan breidt actie uit RECHTZAKEN Oplichters veroordeeld tot zware straffen Een driedaagsche proeftocht DE P.T.T.-DIENST OP DEN VERJAARDAG VAN Z.K.H. PRINS BERXHARD. De directeur van het P.T.T. kantoor al hier deelt mede. dat op Donderdag 29 Juni in verband met den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard de kantoren, voor zoover den postdienst betreft, om 12 uur zullen worden gestoten. Gedurende de openstellingsuren zullen alle onderdeelen van den dienst worden behandeld; de op 29 Juni aangenomen stortingsbiljetten girodienst worden, voor zoover daarvan geen spoedbehandeling is EINDEXAMENS HOOGERE BURGERSCHOOL MET 5 J. C. Geslaagd zijn voor het eindexamen afd. B. Ie. 2e en 3e groep J. L. Boender, Wassenaar; J. L. Boertee, Leiden; mej. Bep Brandon. Leiden; C. H. Vedder Ohristiaanse. Leiden; mej. Corrie Dirkse, Leiden; J. M. Giithschmldt, Voor burg: R. Jtingeling, Voorburg; S. F, B. Hey- demann, Leiden; J. Huysman. Katwijk aan Zee; H. W. Joustra, Leiden; mej. Henny A, de Blauw. Leiden; mej. Mia de Bruyn, Lei derdorp; mej. Mia Dek. Leiden; F. A. A aiv/v i v. i uttor i au ówii ojwvuivvnaiiutiiug 10 utiuui|i, ingj, ïuia rvuciucilgx. jx. gevraagd, ten Centraal-kantore een dag Fontein, Leiden; B. F. Haalebos. Hülegom; later dan normaal behandeld. De op 29 Juni aangenomen stortingen met spoedbehande ling worden door het Centraal Girokantoor alleen op dienzelfden dag geboekt, indien deze aldaar vóór 11 uur aanwezig zijn. De 2e briefposttoestelling zal, evenals de 2e pakketpostibestelling hier ter stede en te Oegstgeest achterwege blijven- In de openstelling van den telegraaf- en telefoondienst der kantoren zal geen wij ziging worden gebracht. De postagentschappen en de daarmede verbonden telegraaf- en telefoonstations zullen om 12 uur gesloten worden, ook voor den telegraaf- en telefoondienst. Busreohthouders kunnen na 12 uur hun correspondentie afhalen aan de achterzijde van het kantoor, ingang door de poort aan de Boommarkt Groote stukken en groote hoeveelheden drukwerk, benevens te ver zenden aangeteekende en expresse-stukken kunnen na 12 uur iwat de aangeteekende stukken betreft tot 19.301 eveneens aan de achterzijde van het kantoor ter post wor den bezorgd A. L. van Ingen Sohenau. Oegstgeest; J Koolhaas. Leiden; H. G. Koornstra. Voor burg; J. M. Ravelli, Oegstgeest; J. Valken burg. Leiden; H. L Kaan. Voorburg; A. van Katwijk, Leiden; H. Koppe. Wassenaar; J. J. Meerburg. Leiden; W. C Noordenbos. Wassenaar; C. A. van Os. Benthuizen; H. J. Oswald. Voorburg; P. Singelenberg. Was senaar. Afgewezen 1 candidaat. Voor het Liteh-exxamen Engelsche Handelscorrespondentie slaagde de heer J. Kwaadgras, alhier. g.of J4tper persoon resp. ZONDER of MET veraorging Inlichtingen bij: 3155 (Ingez. Med.) De Engelsche premier heeft blijkbaar den moed nog niet opgegeven om het conflict van Tientsin te regelen. Maar intusschen zet Japan zijn actie op uitgebreider schaal voort en heeft het reeds nieuwe blokkade- maatregelen aangekondigd. Blijkbaar wil Japan er thans alles op zetten om den aan voer voor Ghana van over zee stop te zet ten, in de hoop, aldus een beslissing te kunnen doorzetten. Te Singapore schijnt tusschen Engel- sohen en Fransohen een volledig verdedi gingsplan te zijn opgezet, zoo het toch eens tot een gewapende botsing zou komen. Naar verluidt is admiraal Noble er thans van overtuigd, dat de Britsch-Fransche strategie in het nabije Oosten aldus opge steld is. dat iedere bedreiging met succes het bijzonder met het oog op Japan. Wile schrijft voorts, dat de provocatie, die Japan ten aanzien van de Vereenigde Staten uit voert in Tientsin. Amoy en Swatau veel ernstiger is dan het eenvoudige sabelgeklet- ter, dat het snelle besluit van Theodore Roosevelt tengevolge had. Uit officieele kringen komt geen commentaar ten aanzien van Wiles denkbeelden. Tijdens vroegere perioden van spanning in het Verre Oosten echter is de mogelijkheid van een verplaatsing van de Amerikaansche vloot naar Hawaii of zelfs naar Manila in vloot- kringen besproken. In welingelichte kringen wordt verklaard, dat. hoewel niet gezegd kan worden wat voor ernstige gebeurtenissen de zomer kan brengen, de voornaamste zorg der regeering op het oogenblik is de amendeering van de het hoofd kan worden geboden. Regelingen neutraliteitswet-regeling. De regeering zal voor het vormen van voorraden, oorlogs- derhalve hopen iedere actie te vermijden, materiaal en een volledig overzicht over 1 die nadeelig zou kunnen zijn voor de behan- de manschappen en het materiaal, dat ter i deling daarvan in het congres. Terzelfder- beschikking staat van de Britsche en Fran- *ijd wordt echter hieraan toegevoegd, dat sche strijdkrachten, zijn. naar verluidt, |ed^. die geneigd zou jijn om profijt te door de conferentie opgesteld. tr?kke" ,van de omstandigheid dat Amerika Vice-admiraal IKborne. oud-chef van den Britschen inlichtingendienst van de te VCThevlEL ^ch"mst?e zou vergden marine, heeft gisteravond een door de radio 16 er e lgen' zlcn ernsUg zou vergls5er' uitgezonden rede uitgesproken over ..defen sieproblemen in den Stillen OceaanHij zeide daarin, dat, wanneer een oorlog zou uitbarsten tusschen Japan en Engeland. „de Ohineesdhe weerstand krachtiger zou worden en Japan tenslotte, uitgeput, over wonnen zou worden". Spr. opperde het denkbeeld van de vorming van een raad der drie mogendheden Engeland, Frankrijk en de Vereenigde Staten in het Verre Oos ten. Hij wees er daarbij op, dat Japan de nota's van een dergelijken raad niet naast zich zou kunnen neerleggen. Tevens wees hij er op. dat in geval van een Engeisch- Japanschen oorlog Engeland automatisch de bondgenoot van China zou worden. ..Maar. zoo besloot hij. Japan en Groot- Brittannië zullen er goed aan doen hun ge schil langs den weg van overeenstemming te regelen. Uit Amerika komen teekenen van steun. Wile, een medewerker van de Washington Star. bepleit zelfs de mogelijkheid om een herhaling te geven van de bekende uitzen ding der Amerikaansche vloot rond de wereld door Theodore Roosevelt in 1907, in In het Britsche Lagerhuis deelde de minister-president mede. dat de Britsche regeering, in samenwerking met de Fran- sche. het antwoord van de regeering der Sovjet-Unie op de voorstellen, waarvan hij melding maakte op 19 Juni j.l„ bestudeert. De minister van buitenlandsche zaken hoopt binnenkort in staat te zijn, nieuwe in structies te zenden aan den ambassadeur van het Britsche rijk te Moskou. De afgevaardigde van de labourparfij. Dalton, spoorde de regeering aan, een meer energieke houding aan te nemen, door een minister naar Moskou te zenden. Chamberlain antwoordde hierop, dat vol gens zijn meening. dat niet zou helpen. Dalton vroeg vervolgens, of het niet dui delijk was, dat deze moeilijkheden groote voldoening wekken te Berlijn en het risico vergrooten van een nieuwen Duitschen aan val en een algemeenen oorlog in Europa, Hierop antwoordde de minister-president: „Dit kan heel goed zijn en ik hoop, dat de regeering van de Sovjet-Unie dit ook inziet". Men verwacht een spoedig hervatten der besprekingen met Molotof. DUITSCHLAND. Uit het protectoraat. De Duitsehe gendarmen Bulla en Stehr'. ENGELAND. Een belasting op oorlogswinst. In het Lagerhuis heeft minister Simon d*e te Nachod den Tsjechischen politieman een resolutie ingediend, waarin het huis Mui.er hebben vermoord zijn door de Duit sehe rechtbank te Praag veroordeeld tot vijftien jaar gevangensstraf. Standbeeld van Lessing te Weenen verwijderd. Het op den Judenplatz te Weenen staande verklaart, zijn goedkeuring te hechten aan het plan der regeering tot heffing van een belasting van 60 procent op buitensporige winsten, verkregen uit alle bewapenings contracten. Simon verklaarde, dat het de bedoeling der regeering was, de maatregelen van toe passing te doen zijn op machines, gereed schappen en materialen, welke voor de wa- Chamberlain hoopt op regeling te Tientsin. De Britsche ambassadeur heeft zeer krachtig geprotesteerd naar aanleiding van dc incidenten te Tientsin, waarbij Britsche onderdanen door Japanners en hun Chineesche agenten onwaardig be handeld zijn. De Japansche autoriteiten te Tokio hebben een onderzoek toegezegd. Te Londen wordt de publicatie van een officieele verklaring met bijzonderheden over de incidenten overwogen. Ten aanzien van de situatie tc Tientsin zeide minister-president Chamberlain in de zitting van liet Lagerhuis dat de al gemeene toestand ongewijzigd is. De aan komst van aan bederf onderhevige levens middelen is sporadisch en bedraagt on geveer tien tot twintig procent van nor maal. Sleepbooten en liohters worden on derworpen aan een onderzoek, hetgeen aanzienlijk oponthoud meebrengt De plaatselijke civiele en militaire autoritei ten bestudeeren voortdurend het voedsel- vraagstuk en hebben machtiging voor de noodzakelijke maatregelen. Slechts weinig Britsche onderdanen overschrijden de grens van de nederzet ting. doch dat kleine aantal is nog op on waardige wijze behandeld De minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax, heeft in krachtige bewoor dingen gesproken tot den Japanschcn am bassadeur en ook de Britsche ambassa deur te Tokio heeft krachtige stappen on dernomen. „Ik heb reden om aan te nemen, aldus Chamberlain, dat deze bespre kingen zullen leiden tot een regeling van het incident van Tientsin cn daaróm wil ik niets zeggen, dat een bevredigende regeling met de Japan sche regeering zou kunnen schaden Ik sta er evenwel op, dat de Japansche soldaten de Britsche onderdanen be hoorlijk behandelen." De conservatieve afgevaardigde Ward Lewnulne vroeg, of niet het ernstige ge vaar bestaat, dat de geduldige, verzoenen de politiek van Chamberlain in het verre Oosten evenmin begrepen zal worden, als in Duitschland het geval Is en of het geen aanbeveling verdiende te dreigen met economische repressailles. De minister president antwoordde hierop, dat hij dit alles overweegt en hij spoorde den vrager aan zijn geduld te bewaren. Met ingang van 30 Juni zullen Chinee- zen, die niet voorzien zijn van een bijzonder paspoort, niet meer tot de concessie worden toegelaten. Verder is een krachtige cam pagne tegen de concessie ontketend. Op het Chineesdhe gebied worden aanplakbiljetten aangebracht, waarin de ieden van den bond van riksja-koelies worden aange spoord, de concessie te verlaten. Bovendien wórdt een krachtige anfi-Britsche cam pagne gevoerd. Auto's mót opschriften en voorzien van luidsprekers, trekken door de straten, rijden door de Chineesche stad en door de Japansche nederzetting om propa ganda te maken tegen de Engelschen. De Japansche consul-generaal te Tient sin heeft den Britschen consul aldaar een nota doen toekomen, waarin krachtig wordt geprotesteerd tegen een incident, dat zich Zaterdagavond buiten de concessie zou hebben voorgedaan. Britsche politiebeamb ten. aldus de nota, hebben Chineesche politieagenten en een Koreaanschen tolk aangevallen, om hulp te bieden aan twee Engelschen, die zouden worden gearresteerd wegens het op brutale wijze optreden tegen een Chineeschen winkelier. Naar aanleiding van deze beweringen heeft de Japansche woordvoerder te Tient sin gezegd, dat het leger vastbesloten ls, de noodige drastische maatregelen te nemen om een herhaling te voorkomen en dat de verantwoordelijkheid voor de gevol gen op de Engelschen rust. De autoriteiten van het Britsche zieken- buis hebben den Japansohen consul-gene raal medegedeeld, dat het leven van een Japanschen douane-officier, die een melk- dieet noodlg heeft, tengevolge van het tekort aan melk gevaar loopt. De intimidatie van Chineesche winkeliers in de concessie duurt nog steeds voort. Bij Swatau. Domei meldt uit Swatau. dat Japansche troepen Tsjautsjau op 42 K.M. ten Noorden van Swatau hebben bezet. De Chineezen ontkennen dit. De Britsche marine-autoriteiten hebben verklaard, dat zij staan op het onbeperkte recht van binnenvaren voor Britsche sche pen te Swatau en dat zij zoo noodlg de schepen zullen doen convoyeeren. De Ja panners hebben echter de Britsche auto riteiten ervan in kennis gesteld, dat zij slechts één schip per week zullen toelaten. Rondom de havens en opslagplaatsen zijn prikkeldraadversperringen aangebracht, die door Japansche mariniers bewaakt worden, zoodat Engelsche schepen, die binnenko men, niet kunnen laden of lossen. Gisteren heeft zich te Swatau een nieuw incident voorgedaan tusschen de Japan sche en de Britsche autoriteiten. Twee Brit sche schepen stoomden de haven van Swa tau binnen en wilden passagiers en lading aan land brengen. De Japansche militaire leiding deelde den kapiteins mede, dat bui tenlandsche schepen slechts post en voor raden voor de buitenlanders te Swatau aan land mochten brengen. De Britsche sche pen zijn hierna weer vertrokken zonder passagiers aan land te hebben gezet en zender te zijn gelost. De Japanners hebben den Britschen, Amerikaanschen en anderen buiten landsche autoriteiten medegedeeld, dat Foetsjau en Wentsjau binnenkort zul len worden aangevallen en dat beide havens van Donderdagmiddag af ge sloten zullen zijn. Zij hebben er op aangedrongen, dat alle buitenlandsche schepen en burgers dan vertrokken zul len zijn uit beide steden. Pogingen om daarna in de betreffende havens door te dringen kunnen, volgens de Japansche nota. met gevaren verbonden zijn. De Japansche marine kan de verant woordelijkheid voor de gevolgen niet op zich nemen. Berichten, dat de aanval reeds zou zijn ingezet, vinden nog geen bevestiging. Direct bij de aanschaffing ver- dient U al! Heerlijk goedkoop is DKW! Verdere voordeelen: be lastingvrij gewicht en uiterst laag verbruik. In onderhoud even eenvoudig als in het berijden. DKW ligt prachtig op den weg! Brochure No. 10 geeft afbeel dingen en interessante technische k details. Gratis op aanvraag! STANDAARD-MODEL f 1*5.2 LUXE-MODEL 360 - Imp HART NIBBRIG EN GREEVE NV Patjcstraar 9Ja Tel 117642 - Den Haag. OVERAL AGENTEN P 2436 (Ingez. Med.) EEN BEJAARDE DAME HUN SLACHTOFFER. «i'ÖM penfabricage no^ig ^n, alsmede, op uit- vprwiiH^rf ideologi. che rustingstukken, kleeding en alles wat voor jn April 1937 niet in een periode van groote vrüfoiTh l!Lrinr,»ran Hot Ho Ai-wholde gewapende strijdmacht noodig is, met o li. HiJl^ n i wmi* uitzondering van levensmiddelen. Voorts afkomst van den dichter dikwijls m twijfel Qp leverantles die besteld worden namens bondgenooten en dominions en andere sta- is getrokken. Ook verwijt men Less'ng de schrijver te zijn geweest van het werk ..Nathan de wijze BELGIË. President Lebrun naar Luik. De Fransche president Lebrun, zal op 19 Juli a.s. een bezoek brengen aan de watertentoonstelling te Luik. ZUID-AMERIKA. Vervolging tegen nationaal-socialist gestaakt. Het federale gerechtshof van Argentinië ten. De sprekers der oppositie verklaarden, dat de plannen teveel mogelijkheden tot ontduiking lieten en dat de belasting het lucratieve van den oorlog niet voldoende wegnam. Vervroegd zomcrverlof der thuisvloot. In een officieele mededeeling van de ad miraliteit wordt gezegd, dat besloten is, de normale zomer-verlofperiode van de schepen der Home-fleet te vervroegen tot Juli. opdat het dokken en repareeren in die maand kan geschieden en in Augustus Onder commando van kapitein B. A. Potjer, is het nieuwste mailschip van de Maatschappij „Nederland" de „Oranje" vanmorgen voor een driedaagschen technischen proeftocht naar de Noord zee vertrokken. Langzaam en statig voer het machtige 20.000 ton metende bouwwerk van Ne- derlandsche scheepsbouwindustrie, ge ëscorteerd door een aantal sleepbooten, over Het IJ. Aan beide oevers staarden duizenden Amsterdammers het schip na, dat zooals reeds werd gemeld zijn eersten overtocht naar Indië zal aanvangen op 6 September a.s. De ..Oranje" was reeds van het oogenblik af, dat de bouw werd aangekondigd, de trots van Amsterdam. Kwam de opdracht van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" aan de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschap pij te Amsterdam tot den bouw van het vlaggeschip dezer nationale scheepvaartlijn in April 1937 niet in een periode van groote werkloosheid, waardoor aan duizenden ge werd HONGARIJE. Vriendschap met Duitschland. maar niet diens slaaf. De Hongaarsche deskundige in de diplo matieke geschiedenis, dr. Lajos, heeft een brochure geschreven over „Durtschland's kansen in een oorlog", welke brochure in Hongarije groot succes heeft. Thans is de derde editie verschenen, een uitzondering In Hongarije durende eenlge jaren werk en brood verzekerd? In het begin van Juli van datzelfde jaar werd de klei gelegd en sindsdien concen treerde de grootste belangstelling voor den scheepsbouw hoe veel andere schepen er gedurende de afgeloopen twee Jaren ook In Amsterdam werden gebouwd zich op de „Oranje". Een van de grootste gebeurtenissen tijdens de feestweek ter gelegenheid van het veertigjarig regeeringsjubileum van H M. de Koningin in September 1938 was de tewater lating van de „Oranje'1 door onze Lands vrouwe. Het vertrek van een nieuw schip naar zee is altijd een feestelijke gebeurtenis. Dit geldt zeker voor de „OranjeToch zal op dezen oefentocht met weemoed de nagedachtenis geëerd worden van ir. H. N. Prins, den ont werper en bouwer van dit schip, die korten tijd geleden is verscheiden en het grootste moment van het eerste vertrek van zijn schepping niet heeft mogen beleven. DE BOUW VAN DE „ORANJE". De „Oranje" heeft een lengte tot de last lijn van 605 voet en 8 duim, een breedte van 83 voet en zes duim en een holte tot het promenadedek van 63 voet en 8 duim. Het aantal slaapplaatsen voor passagiers lste, 2de en 3de klasse bedraagt 665 en vierde klasse nog 52, terwijl de laadruimte De rechtbank te Arnhem heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak tegen vier oplichters, die een bejaarde dame achter eenvolgens voor een totaal bedrag van 25.000 tot 30.000 gulden hadden benadeeld. De rechtbank heeft in drie van de vier gevallen een aanzienlijk hoogere straf be paald, dan door den officier van Justitie was geëischt. H. de Z„ te Utrecht, oud 38 jaar, tegen wien «en gevangenisstraf van één jaar, met aftrek van het voorarrest, was geëischt werd "veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar cn negen maan den zonder aftrek. De 33-Jarlge K. L. H. te Amsterdam, tegen wien een gevangenis straf van anderhalf jaar met aftrek van het voorarrest, was geëischt werd veroor deeld tot twee en een half jaar zonder af trek. De 46-jarige W. J. van Bte Amsterdam, tegen wien twee en een half Jaar met af trek van het voorarrest was geëischt, werd veroordeeld tot de maximum straf, name lijk drie jaar gevangenisstraf zonder aftrek Allen wegens oplichting meermalen ge pleegd. De 53-jarige C. M. H. te Amsterdam, werd wegens medeplichtigheid aan oplichting veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. De eisch luidde twee en een half jaar gevangenisstraf. bieken voet. Vergeleken bij de tot nu voor den dienst op Indië gpbouwde mail booten ligt het grootste verschil in de snelheid. De „Johan van Oldenbarnevelt" en de „Marnix van Sint Aldegonde", die den zeeweg naar Batavia afleggen met een gemiddelde snelheid van 16 3/4 mijl per uur. varen over het traject van Genua naar De schrijver verklaart dat Hongarije in Tandjong Priok 20 a 21 dagen. De „Oranje" vriendschap met Duitschland moet leven, welks gemiddelde snelheid berekend is op maar toch het Hongaarsche doel moet na- 1 21 mijlen, zal er slechts zestien dagen voor streven De Duitsehe politiek streeft pen noodig hebben. Deze grootere snelheid is dat niet vereen'gbaar is met de na heel veel proefnemingen bereikt. Reeds een inhoud heeft van ongeveer 280.000 ku- 11 - toe 1 proeftocht mede te maken. Tot hen be werd vastgesteld. De proeven met drie schroeven met opstelling van drie groote, direct gekoppelde motoren, leverden de beste resultaten op. Boven de waterlijn wijkt de „Oranje" in vorm ook van de meeste andere koopvaar dijschepen af. Het schip heeft, zooals vele oorlogsschepen, een sterke dwarsscheep- sche insnoering en kan daardoor gemak kelijk van andere schepen onderscheiden worden. De bedoeling van deze insnoering was om, met behoud van de noodzakelijke breedte op de lastlijn, in het bovenschip gewicht te sparen en het dekpantser te ver kleinen. Bovendien is hierdoor een goede hutindeeling, zoowel uit commercieel oog punt als ten gerieve van de passagiers, ver kregen. Elk der drie hoofdmotoren van het schip ontwikkelt 12.500 p.k. bij 145 omwen telingen per minuut. In de electrische cen trale aan boord bevinden zich vijf dyna mo's, welke een totale capaciteit van 6000 k w. hebben Primair wordt alleen gelijk stroom van 220 volt opgewekt, welke door drie omvormers in draaistroom van 220/127 volt en wisselstroom van 220 volt kan wor den veranderd. De modernste technische installaties zijn op de „Oranje" aanwezig, zoowel voor de voortstuwing en navigatie en alles wat hiermede verband houdt als voor de In richting van salons en verblijven, van pas sagiers en bemanning. WIE ER AAN BOORD ZIJN. Ruim vijfhonderd genoodigden hebben gevolg gegeven aan de uitnoodiging van de directie van de stoomvaartmaatschappij „Nederland" om als eerste passagiers dezen hooren oa de directeuren van andere scheepvaartmaatschappijen, van de Am- sterdamsohe Scheepsbouw-Maatschappij, vertegenwoordigers van Indische handels ondernemingen, verscheidene ambtenaren van het departement van koloniën, hoog- leêraren en studenten van de Technische Hoogeschool te Delft, directeuren en ver tegenwoordigers van ondernemingen, die op een of andere wijze hebben medege werkt aan den bouw van de „Oranje". Als leden van de directie van de stoom- doel na Hongaarcche belangen. Hongarije wil de in 1933 is begonnen met het sieepen van vaartmaatschappij „Nederland" nemen vriend zijn van Duitschland doch nooil zijn "en serie studiemodellen in het Neder-laan den proeftocht deel de heeren F de heeft bij gebrek aan bewijs de vervolging manoeuvres kunnen worden gehouden. Di! d enaar of s'aaf lancisch scheepsbouwkundig proefstation te Boer. A. F. Bronsing, mr D. A Dalprat cn tegen den Duitscher Mueller, den chef der besluit brengt noodzakelijk mede het laten De schrijver merkt verder op dat Wageningen. Meer dan 1200 vaarten in het J. F. van Hengel, terwijl verder ook aan nalionaai-sccialisten in Argentinië, ge- vervallen van bezoeken aan bepaalde bad Duitschland geens kans heeft een oorlog te sleepbassin werden gemaakt, voordat de boord zijn de heeren P. E. Tegelberg, pre- staakt. Het hof stelt een onderzoek in naar plaatsen in Juli, terwijl de vlootweek. die winnen van de democratieën noch door een scheepsvorm onder water werd vastgesteld, sident-commissaris en M. C. Koning, en P. de rol van Jurges, op wiens besohuldigin- normaal in de eerste week van Augustus bliksemsnellen oorlog, noch door een lang- En ontelbare proeven werden ook geno gen Mueller vervolgd werd. I gehouden wordt, dit jaar niet zal doorgaan. Izamen strijd. imen voordat de wijze van voortstuwing van Leeuwen-Boomkamp, van deze maatschappij. commissarissen 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2