Kiespij" "AKK£RtJ*S LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 27 Juni 1939 RECHTZAKEN VRAGENRUBRIEK HAAGSCH GERECHTSHOF In een spiritus-roes. Terwijl zij in een roes van spiritus-drin- Serij verkeerden had de koopman D. in een logement te Leiden ruzie gekregen met een collega-koopman M. T„ wien hij verdacht de negotie te hebben gestolen. Bij die ruzie had D. met een stuk hooit T. op het hoofd geslagen, als gevolg waarvan de Rechtbank D. veroordeelde tot vijf maanden gevange nisstraf, van welk vonnis D. in hooger beroep kwam. De Proc.-Generaal eisohte bevestiging van het vonnis; het Hof heeft dien over eenkomstig uitspraak gedaan. Fiets gestolen. Terzake diefstal van een rijwiel te Den Haag gepleegd, heeft terecht gestaan P. H. H afkomstig uit Leiden. De Rechtbank had hem veroordeeld tot ses maanden gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Hij ontkende den diefstal, doch de Proc.- Generaal zag toch voldoende bewijs om be vestiging van het vonnis te vragen. Het Hof heeft thans uitspraak gedaan en op andere juridische gronden, het vonnis 'bevestigd. Straf verzwaard. Een koopman uit Leidschendam heeft te recht gestaan, omdat hij met een door hem bestuurde auto een 63-jarigen slager uit Den Haag heeft aangereden, tengevolge raarvan deze nogal werd verwond. De Rechtbank had den koopman veroor deeld tot f. 30 boete subs. 30 dagen hech tenis, doch in hooger beroep vorderde de Proc.-Generaal een hooger straf van f. 75 boete subs. 75 dagen hechtenis. Het Gerechtshof heeft het vonnis beves tigd, doch de straf bepaald op f. 50 boete sub®. 50 dagen hechtenis. Gevolgen van een botsing. Op den hoek bij de Kerkbosohlaan te Wassenaar vond een botsing plaats tus- sohen een auto en een motorrijwiel, tenge volge waarvan de duorijder van laatstge noemd voertuig viel, en vrij ernstig werd gewond. De Rechtbank (had den 'bestuurder der auto, J. J. H., veroordeeld tot f. 25 boete tubs. 25 dagen hechtenis, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. evenals de Offi cier. De Proc.-Generaal vond de opgelegde ttraf te laag en vorderde f. 50 Boete subs. 50 dagen hechtenis. Het Hof heeft het vonnis 'bevestigd. haaijsche politierechter. Bollen voor vernietiging. Terzake diefstal van bloembollen had zich te verantwoorden een los-arbeider uit Lisse. Voor de vereeniging „Hobaho" waren bol len opgeslagen geweest in een schuur en nadat die waren weggehaald voor de ver nietiging, had verdachte een hoeveelheid meegenomen. Er waren twee getuigen: een controleur van de betreffende vereeniging en een kweeker, in wiens sohuren de bollen waren opgeslagen. De eigendoms-verhoudingen werden zoo veel mogelijk ontward, en toen bleek dat de bollen door het Surplusfonds reeds waren overgenomen, en dat de bollen, die waren .gemorst", eigenlijk niemands eigendom waren. Om die reden vorderde de Officier vrijspraak, waarmee de Politierechter het eens was. Geen heling. Een bloemboUenhandelaar uit Rjjnsburg tou zich aan heling van bloembollen hebben schuldig gemaakt, waarvoor hy nu terecht stond. De bloembollen, die de handelaar had ge kocht, zouden door verdachte zijn gekocht. Uit het onderzoek bleek echter niet, dat de bollen inderdaad gestolen waren en om die reden vorderde de Officier vrijspraak. De verdediger had hiertegen geen bezwa ren De Politierechter sprak verdachte vrij. Diefstal. Een schippersknecht uit Leiden had zich te verantwoorden terzake diefstal. Toen hij in dienst was van een expeditiebedrijf, had verdachte eenige balen suiker weggenomen Verdachte bekende. De Officier wilde hem nog een kans geven en vorderde daarom drie maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Verdachte had hierop niets te zeggen, Waarna de Politierechter veroordeelde con form den eisch. De fabrieksgeheimen. H. B. J. uit Zoetermcer, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, was in dienst van een fabriek van limonade-essences te Wassenaar. Als chemicus aan die fabriek had hij eenige flesschen essences meegeno men en die te Rotterdaam verkocht. De opbrengst ervan gebruikte hij om te fees ten. Verdachte bekende en zei. dat hij tot zijn daad was gekomen, doordat hij huiselijke moeilijkheden had. De fabrikant vertelde, dat J. reeds eerder ontslagen zou zijn, doch men vreesde dat hij dan fabrieks-geheimen zou verraden. De Politierechter en ook de Officier 'enschten eerst een psychiatersrapport, alvorens te beslissen over de straf. Geen zuivere suiker. Een bierhandelaar uit Leiden stond te recht wegens schuldheling. Hij kocht van iemand een doos suiker en betaalde er '•4.25 voor. Nu moest de handelaar zelf toegeven, dat te werkelijke waarde f. 6.50 was. hetgeen ben Politierechter deed eonstateeren. dat het geen ..zuivere suiker" was. En na het verhoor moest verdachte wel verklaren, dat hij dit begreep. De Officier wilde volstaan met een geld boete, n.l. van f. 50 subs. 50 dagen hechte nis, ean eisch. waartegen de verdediger teen bezwaren had aan te voeren. De Politierechter veroordeelde tot f. 50 "bete subs. 50 dagen hechtenis. Oneerlijke mededinging. Dezer dagen heeft zich nog te verant woorden gehad iemand uit Leiden, ter zake van oneerlijke mededinging. De kwes tie betrof twee te Leiden gevestigde foto grafen. Van één van de fotografen had ver dachte o.m. gezegd, dat hij met kunstlicht werkte en dat daardoor de foto's minder goed uitvielen. Hieromtrent had verdachte diverse ver halen tusschen beide fotografen doen ont staan. Nadat de verschillende kwesties waren besproken, veroordeelde de Politierechter verdachte tot f. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Steungeval. Een arbeider uit Noordwijk had zich te verantwoorden wegens steunfraude. Hij had opgegeven in een bepaalde week geen inkomsten te hebben gehad, doch naar de heer L. Droog, chef der alg. zaken te Noordwijk als getuige mededeelde, was dit wél het geval geweest. Verdachte bekende. De Officier eischte een maand gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie Jaar. DE FRAUDE TE ROSWINKEL. Officier van Justitie in hooger beroep. De arrondissements-rechtbank te Assen heeft Vrijdag jl. de beslissing genomen in de zaak tegen den kassier van de coöpera tieve boerenleenbank te Roswinkel, K. G.. die zich te verantwoorden heeft gehad wegens verduistering in dienstbetrekking en wegens valschheid in geschrifte. Voor het primair ten laste gelegde sprak de recht bank verdachte vrij, terwijl hij wegens valschheid in geschrifte veroordeeld werd tot 1 jaar gevangenisstraf. Naar wij vernemen heeft de Officier van Justitie bij de Asser rechtbank tegen deze uitspraak hooger beroep aangeteekend. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Was de bouwverordening van Katwjjk overtreden? Gistermorgen moest voor het Kantongerecht te Leiden terechtstaan J. K., directeur der N.V. Handelsmaatschappij te Katwijk a. Zee. wegens overtreding van art. I der Gemeentelijke Bouw verordening der Gemeente Katwijk aan Zee. Voor deze zaak was veel belangstelling De heer S. Brandsma. inspecteur van politie té Katwijk verklaarde, dat hij een onderzoek had ingesteld, en gaf een uiteenzetting van de inrichting der woningen. Daar de woningen door twee gezin nen bewoond werden achtte hij art. I der ge meentelijke bouwverordening overtreden, vooral ook. omdat de afscheiding geen karakter van twee aparte woningen had. Hij maakte daarom proces-verbaal op. Daarop werd de heer J. H. de Bruin, directeur van Gemeentewerken ge hoord, die verklaarde dat de woningen in strijd met art. I en art. 106 van de Gem. Bouwveror dening door twee gezinnen bewoond werden. De kantonrechter vond het eigenaardig dat eerst de bouwplannen en Inrichting van het complex woningen der N.V. Handelsmaatschapp door het Gemeentebestuur en den directeur van Gemeentewerken was goedgekeurd en later de directeur der N.V. vervolgd werd wegens overtreding der Gem. Bouwverordening. Een bewoner van een dezer perceelen aan de Park laan verklaarde als getuige k décharge, dat het 2 afzonderlijke woningen waren er was wel één ingang, maar er was afscheiding door een deur die gesloten kon worden tusschen de boven- en benedenwoningen. Het O.M. vond dat art. I der Bouwverordening niet was overtreden en eischte vrijspraak, Mr. Hij mans, raadsman van den heer K. wees er op dat door de N.V. wegens den grooten woningnood die in Katwijk heerscht het complex woningen is gebouwd. Ook protes teerde de raadsman er tegen, dat de inboedels der bewoners door de politie op straat waren gezet; dit volgens spr. was een onrechtmatige daad. Na een bespreking met het gemeente bestuur was de bewoning der huizen, die gedeel telijk onder de oude en nieuwe verordening ge bouwd waren, voor één jaar toegestaan. De raadsman verzocht den kantonrechter een geld boete van minstens f. 6 op te leggen om een principieele uitspraak te verkrijgen. De kan tonrechter kon aan het verzoek niet voldoen en sprak èn den heer K. en twee bewoners, G. v. d. Plas en W. v. Duyvenvoorde, vrij. Overtreding van de Vestigingswet. Een kapper te Leiden moest terecht staan, terzake dat hij zonder toestemming van den minister van economische zaken op 24 April op de Korte Mare een dames- en heerensalon had gevestigd. Verdachte erkende de overtreding. Hoewel hij herhaaldelijk vergunning had aan gevraagd. was dit geweigerd. Daar hij geen andere inkomsten had, had hy niettegen staande de weigering, de kapperszaak toch ge opend. Het O.M. wees er op. dat verdachte al eerder voor eenzelfde overtreding terecht heeft moeten staan, maar toen was vrijgesproken, omdat niet bewezen was, dat. hij klanten aan zijn huis bediende. Nu was de overtreding der Vestigingswet wettig en overtuigend bewezen. Het O.M. eischte f. 15 boete of vijf dagen hech tenis, met de waarschuwing dat verdachte lederen dag in overtreding is en een proces verbaal kan krijgen X)e kantonrechter gaf ver dachte in overweging onmiddellijk het bedrijf te staken, daar de straffen steeds hooger wor den, Verdachte zeide dan geen inkomsten te hebben en dan aan den steun te zijn overge leverd. In verband met de omstandigheden ver oordeelde de kantonrechter verdachte tot f. 6 boete of twee dagen hechtenis. Straffen voor verkeersovertredingen worden hooger. Een chauffeur uit Katwijk aan Zee moest terecht staan omdat hij met zijn vrachtauto in de Voorstraat te Katwijk aan Zee met zeer groote snelheid het gevaarlijke kruispunt EgmondstraatVoorstraat was gepasseerd en geen voorrang aan het rechterverkeer had ver leend. waarvan een ernstige botsing met een andere auto. die van rechts naderde, het gevolg was. Het O.M. eischte f. 20 jioete of tien dagen hechtenis. De kantonrechter vond het een zeer ernstige verkeersfout en daar sommige auto mobilisten dit niet inzien, zal er strenger wor den opgetreden en zullen de straffen hooger worden. Uitspraak conform. rijwielregl., f 5, 2 d.; C. S. S., Zoeterwoude, idem. f 3. 1 d.; N. D., wlelrijden zonder licht en rood achterlicht, f 2, 1 d. en f 1. 1 d.; W. K. idem, f 2. 1 d. en f 1. 1 d.; A. M. P.. wielrijden zonder rood achterlicht, f 2. 1 d.; J. v D., Den Haag. idem. f 2. 1 d.: G. J. B., idem. f2. ld.; J. M.. Rotterdam, te Katwijk zonder vergun ning venten, f2. ld.; Th. B., zwervende, te Leiden zonder vergunning venten, f 2. 1 d.; H. de G., id., te Alkemade zonder vergunning venten, f 2, 1 d,; G, V.. Idem idem. f 2. 1 d.; J. K., Den Haag. te Voorschoten zonder ver gunning venten, f 2. 1 d.; P. O., idem, f 2, 1 d.; I J. v. N.. idem. f 2. 1 d.: P. S.. idem, f 2. 1 d.; S. H. D. zwervende, openbare dronkenschap. f 5, 2 J. D, M., idem, te Noordwijk zonder vergunning venten, f 2. 1 d.; G. A. v. R., Noord wijk, idem. f 2, 1 d.; J. R., te Alkemade zonder vergunning venten, f 2, 1 d,; J. J.. Rotterdam, te Noordwijkerhout zonder vergunning venten, f 2. 1 d.; A. S.. te Katwijk zonder vergunning venten, f 2. 1 d.; Ph. v. d. I.. te Voorschoten zonder vergunning venten, f 2, 1 d,; P. H. G.. Noordwijkerhout, overtreding leerplichtwet, f 5. 2d.; E. M., zwervende te Noordwijkerhout zon- •der vergunning venten, f 2, 1 d,; Chr. B., idem, overtreding verord. Noordwijkerhout tot aan wijzing van een woonwagenkamp, I 3, 1 d.; P. v. E.. idem idem. f 3. 1 d.; G. A. v. R.. Noord wijk, te Noordwijk zonder vergunning venten, f 2, 1 G. A. v. R„ idem idem. f 2, 1 d.; G. G., zwervende, idem. f 2. 1 d J. D. M„ idem idem, f 2, 1 d.; J. A, A., idem. openbare dronkenschap, f 5, 2 d.; P. S., idem, overtreding vaarwegen- regl. Zuid Holland. 2xf2, 2xld.; R. H. T.. zwervende, te Leiden zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken, f 2, 1 d.; J. W. v. M.. Den Haag. te Leiden zonder vergunning venten, f 2, 1 d.; Th. W. M.. zwervende, te Leiden zonder vergunning venten, f 2. 1 d.; A. J. S., te Voorschoten zonder vergunning ven ten. f 2, 1 d,; C. J. G., Voorschoten, overtreding arbeidswet, f 10. 4 d.; H. A. M.. Oegstgeest, ld. 2xf 7,50, 2x3 d.; B. C. v. M., Zoeterwoude. overtreding motor- en rijwielwet, f 7,50. 3 d.; J. O., openbare dronkenschap, f5 2 d.; G. P. v. d. L idem, f 5 2 d.; A. G. W. v. H.. Den Haag, idem, f 5. 2 d.; S. H. J., Hazerswoude, overtreding ijkwet, f 1. 1 d. met verbeurd- verkl. gewicht; J. v. H.. Bolsward, overtreding bevrachtingswet. f 15. 5 d.; Chr. P. den H., overtreding motor- en rijwielregl., f 15. 5 d.; A. G. v. d. L.. Voorhout, overtreding leerplicht wet. f 1, 1 d.; Chr. L. G.. overtreding motor en rijwielregl.. f 15 5 cl.; A. B., Den Haag, id. f 6, 2 d.: P. N., Voorhout, id., f 5. 2 d.; L. S Oegstgeest. id., geen straf; H. G. v. D., War mond, idem. 2xf2,50. 2xld.; C. A. D., Noord wijkerhout, idem, f 5, 2 d.; A. Th. R., Den Haag. idem. f 5, 2 d.; C. Z„ Katwijk, wiel- rjjden zonder rood achterlicht, f 2, 1 d.; J. V.. wielrijden zonder licht, f 3. 1 d.; A. B., idem, f 3. 1 d.: J. v. R., wlelrijden zonder bel. f 2, 1 d,; J. B.. Den Haag, idem. f 2, 1 d H. F, V.. Hulzen <N.H.), met een motorrijtuig rijden zonder spiegel, f 3. 1 d.; H. A. W. K.. idem. f 3. 1 d.; J. H. J. D.. Utrecht, overtreding motor- en rijwielregl. f 3. 1 d.; G. J. L., Oegst geest, overtreding motor- en rijwielwet, f 5. 2 d.; H. V.. idem. f 7,50, 3 d P. A. v. d. M.. Voor schoten. wielrijden zonder licht, f 3, 1 d.; L. in 't V.. Dordrecht, overtreding vaarwegenregl. Zuid-Holland, f 3, 1 d.; Th. H.. Katwijk, over treding verord. Katwijk op de straatpolitie, f 1. 1 d.; C. J. v. S.. Noordwijkerhout. overtreding motor- en rijwielwet. f 7.50. 3 d.: C. de K., Rijnsburg. overtreding verord. Katwijk op de straatpolitie. f 1. 1 d W. K.. idem idem. f 1, 1 d.; J. G.. Oegstgeest, idem. f 1, 1 d.; H. J. S., Lissc, wlelrijden zonder rood achterlicht, f 2. 1 d.; C. G. Z., Hillegom. autorijden over een gesloten verklaarden weg. f 5. 2 d.; J. H., Kat wijk. overtreding wetboek van strafrecht, f 2.50, 1 d.; Ph. K.. Oegstgeest. ovetredlng motor- en rijwielwet., f 7.50. 3d.; A. C. O.. Noordwijk, te Noordwijk zonder vergunning venten, f 2, 1 d.; en Tandpijn overvallen U meesr al onverwachts. Zorg daarom steeds "AKKERTJES" in huis te hebben. Ze helpen U direct. 2437 (Ingez. Mea.) M. J. v. S„ overtreding rijkswegenregl.. f 2, 1 d.; M. H. de N.. Warmond, overtreding ar beidswet f 7.50, 3 d.; L. M.. Noordwijk, te Noordwijk zonder vergunning venten, f2. 1 d.: D. S Gouda, te Alkemade zonder vergunning vénten, f 2. 1 d.; J. v. S. den B„ te Leiden zonder vergunning op den openbaren weg mu ziek maken, f 2, 1 d.; J. C. O.. Rijnsburg. over treding arbeidswet, f 7,50, 3 d.; D. v. D., Noord wijk, overtreding Regl. Autovervoer Personen, f 5. 2 d.; C. H. H Rotterdam, overtreding motor- en rijwielregl. 2xf7.50. 2x3d.; A. C. v. d. G. en A. A. v. d. G.. Sassenheim. over treding landbouwcrisiswet. ieder f 2.50. 1 d; M, J. A. M.. Sassenheim. loopen op verboden grond, f 3. 1 d S. P. in staat van dronken schap een rijwiel besturen, f 10. 4 d.; F. W., Den Haag, overtreding kieswet, f 0,50. 1 d.; A. O., id. id., f 0.50. 1 d.; W. v. E.. idem idem, f 0,50, 1 d.; M. J. J. v. T., Voorschoten, idem f 0.50, 1 d.; H. M. S„ idem idem. f 0.50, 1 d.: F. J. J. ter H.. idem idem. f 0.50. 1 d.; H. G. v.' E.. Wisch, idem f 0.50. 1 d.; A. Chr. v. S.. Rotterdam, idem. f 0.50. ld; B. v. W. idem. idem. f 050. ld.; G. V., overtreding invaliditeits wet. 2 x f 7 50, 2 x 3 d. L. J. S.. overtreding Kon Besl. Bevolkingsboekhouding f 2, 1 d P. de K.. Rijnsburg. overtreding motor- en rijwielwet en -regl., f 1, 1 d. en f 6. 2 d.; C. v. d. H.. Wasse naar, overtreding verord. Leiden op het ver keer te land. f 2, 1 d N, v. d. M.. huisvr. van B. S.. Rijnsburg, wielrijden zonder licht, f 3, 1 d.: A. H. J. S., overtreding motor- en rij wielregl, f 3. 1 d M. H. v. d. M.. overtreding vaarwegenregl. Zuid Holland, f 2. 1 d. en f 1, ld: J. P. F., overtreding motor- en rijwiel wet, f 7.50. 3 d.; J. V., Den Haag. overtreding motor- en rijwielregl., f 2. 1 d.; Th. B. W., wlelrijden zonder rem, f 3. 1 d.; F. de V., wiel rijden zonder bel, f 2. 1 d.; J. P. v. H„ id., f 2, 1 d.; P. K.. idem, f 2. 1 d.; Th. S.. wielrijden zonder rood achterlicht, f 2, 1 d.; K, G. P. M., idem. f 2, 1 d.; J. W. S.. Voorschoten idem. f2. 1 d.; J B.. Haarlemmermeer, overtreding motor- en rijwielbeschikking, f 3. 1 d.; J. v. V., wlelrijden zonder bel. f 2, 1 d.; P. A. v. d. M.. Voorschoten, wielrijden zonder licht, f 3. 1 d.; P. R„ Rijnsburg, overtreding arbeidswet. 4 x f 5, 4x2d.; H. M., zwervende, openbare dronken schap f 10. 4 d.: P. I. A. W.. overtreding inva liditeitswet. 52xf0.50, 52 x 1 d.; H. H.. Zoeter woude. overtreding motor- en rijwielregl.. f 2, 1 d.; H, H., idem. idem. f 2. 1 d.: H. v. R.. te Voorschoten op den openbaren weg muziek ten gehoore brengen, f 2. 1 d.: J. ~P. Valkenburg Z.H... overtreding vaarwegenregl. Zuid-Holland f 7,50. 3d.: C. J. L. de J.. Rijswijk Z.H.. idem f 7.50, 3 d.; J. C. v. W., Voorhout, overtreding motor- en rijwielwet en -regl., 4xf2.50, 4xld.; D. T. te Leiden zonder vergunning van den burgemeester op den openbaren weg muziek maken, f 2. 1 d.; P. J. v. C., Voorschoten, overtreding arbeidswet, f5. 2d.; W, H. B.. Rotterdam, te Katwijk zonder vergunning ven ten, f 2, 1 d.; J, M. V., Oegstgeest. te Voor schoten zonder vergunning venten, f 2, 1 d. Rotterdam-Z. Amerika Lijn ALWAKI, thuis reis. pass. 26 Juni Teneriffe. Java-New York Lijn ALCINOUS, 24 Juni v. New York n. Java TAN 1MB AR, 26 Juni v. Kaapstad n. New York. Silvcr-Java-Pacific Lijn SAPAROEA, 26 Juni v Pacific Kust te Manilla SALA- BANGKA, 24 Juni v. Majunga n. Durban. Holland-Afrika Lijn BOSCHFONTEIN, uit reis, 26 Juni te Durban. Mij. Oceaan LAERTES, Amsterdam n. Java. 25 Juni te Swansea PHRONTIS. Java n. Amsterdam, pass. 26 Juni Gibraltar. Kon. Ned. Stoomb. Mij. BOSKOOP. 23 Juni v. Balboa n. Buena Ventura DEUCALION. 24 Juni v. Mutzuna n. Izmir FLORA. 21 Juni v. Curasao n. Maraoaibo EL LIBER- TADOR. 53 Juni v. Curacao n. Maracaibo MIDAS. 20 Juni v. Curacao n. Maracaibo SOCRATES, 25 Juni v. Amsterdam te Ham burg ULYSSES. 25 Juni v. Amsterdam te Hamburg COLOMBIA, thuisreis, pass. 26 Juni de Azoren DEUCALION, 25 Juni v. Mutzuna te Izmir DOURO, 24 Juni v. Puerto Barrios te Cristobal MEROPE, 26 Juni v. Amsterdam te Gdynia VULCANUS, 26 Juni v. Palermo n. Venetië ODYSSEUS. 26 Juni v. Amsterdam te Kopenhagen ORPHEUS. 26 Juni v. Kopenhagen te Am sterdam. Halcyon Lijn STAD SCHIEDAM. 24 Juni v. Kirkenaes n. Rotterdam/Vlaardingen STAD AMSTERDAM, n. Lulea. pass. 26 Juni Holtenau STAD ARNHEM. 25 Juni v. Al giers n. Vlaardingen STAD ZWOLLE, 25 Juni te Hamburg. Rott. Lloyd DEMPO, uitreis. 26 Juni v. Lis sabon BANTAM, thuisr.. 26 Juni v. Co lombo. Holland-Australië Lijn MEERKERK, thuisr., 26 Juni te Le Verdon. Diverse Stoomvaartberichten INDUS, sleep boot. 24 Juni v. Bizerta n, Rotterdam ARY, 24 Juni v. Marseille te Gibraltar COLYT- TO. 23 Juni v. Narylk n. Rotterdam TUVA, 25 Juni v. Havre te Antwerpen WAAL HAVEN, 25 Juni v. St. Thomas n. Port Alfred MIDSLAND, 25 Juni v. Rotterdam te Immingham SCHIELAND, 26 Juni v. Rot terdam te Mlddlesbro EMMAPLEIN. n. Pepel, pass. 26 Juni Finis te rre NIEUW- LAND. 26 Juni v. Rotterdam te Grangemouth THEANO. 25 Juni v. Rotterdam te Dublin WICKENBURG. 25 Juni v. Rotterdam te Guernsey LEKHAVEN, n. Antwerpen, pass. 25 Juni Fernando Noronha PARKHAVEN, 24 Juni v. Searspurt n. Boston DOR DRECHT. 25 Juni v. Quebec n. de Golf PRINS WILLEM II. 23 Juni v. Toronto n. Rotterdam JONGE WILLEM, n. Liver pool. pass. 26 Juni Port Said OTTOLAND, 24 Juni v. d. Tyne te Hamburg NAALD WIJK. 25 Juni v. Rochefort te San Juan RANDWIJK, n. Gothenburg, pass 26 Juni Malta HAULER WIJK, 26 Juni V. Manati te New Orleans. L. te V Duitsch consulaat: Museumplein 19, Amsterdam (Zuid). Fransch consulaat: Wes tersingel 91, Rotterdam (Centrum). Copyright P.B. Bo* 6 Coponhogei Pas toen het niets, maar dan ook niets meer hoorde, ijlde het weg uit het moeras, zoo hard als het maar loopen kon, over velden en door moeraseen. Alleen moest het tegen den wind in, en dat viel lang niet mee. Tegen den avond kwam het leelijke, jonge eendje bij een armoedig boerenhuisje, dat er uiterst vervallen en armoedig uitzag, 't Was net, alsof 't hutje niet wist naar welken kant het om zou vallen* zoodat het maar staan bleef Volgende vonnissen zijn geveld: P. O., openbare dronkenschap, f. 15, 5 d. voorw. met een proeftijd van een jaar; A. A. B.. Wassenaar, autorijden over een gesloten ver klaarden weg, f. 5, 2 d.; A. K.. Voorburg, in staat van dronkenschap een rijwiel besturen en wielrijden zonder licht en rood achterlicht, f 10. 4 d. en 2xf 2, 2xld.; N. v. A., overtreding kieswet, f. 0.50. 1 d.; J. B.. wed. van J. v. A., Zoeterwoude, ld., f. 0.50, 1 d.; W. R., Noordwijk, wielrijden zonder rood achterlicht, f 2, 1 d.; J. J. C.. idem, wielrijden zonder licht, f 3, 1 d.; L. C. M. v. E. Jr., Den Haag, overtreding motor- en rijwielregl., f. 7,50, 3 d H. C. de V., Hazerswoude. overtreding vaarwegenregl. Zuid- Holland, f 7.50. 3 d.: W. J. S.. Lisse. wiel rijden zonder rood achterlicht, f 2, 1 d.; J. F. v. d. B.. Noordwijkerhout. overtreding motor en rijwielregl., f. 5. 2 d.; E. Chr. H. M. v. H.. wielrijden zonder rood achterlicht, f 2, 1 d.; P. K idem. f 2. 1 d.; M. K. Z., Noordwijk, id. f2, 1 d.; P. v. d, T., Nijmegen, overtreding verordening Leiden op het verkeer te land, f 2, 1 d.; W. F. v. B. H., overtreding motor- en De wind blies zoo fel, dat het eendje op zijn staartje moest leunen om staande te blijven. En het werd hoe langer hoe erger. Toen zag het dat de deur van 't hutje scheef hing en dat opening naar binnen kon glippen. Nu, dat deed het 3—3 1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11