TRIUMPH T.T. RACES ROOK DE BESTE 1 CENT SIGARET De Leidsche Bioscoop-Programma's 1EIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Zaterdag 24 Juni 1939 Weer een felle rede van Goebbels Dagbladreclame Moet het Duitsche volk „klaar" worden gepraat voor een actie? WIJ MAKEN DAGELIJKS H O T A M's REISBUREAU Het conflict in het Verre Oosten De ambassadeurs van Frankrijk en Enge. Land te Moskou, alsmede Strang hebben gisteren den geheelen dag geconfereerd en zijn in voortdurend contact geweest met Londen en Parijs. Zij pogen een nieuwe formule te vinden, waarin tegemoet wordt gekomen aan de voorwaarden, welke de Sovjet-Unie heeft gesteld. De onderhande lingen zullen voortgezet worden, doch het is niet waarschijnlijk dat voor Maandag as. een nieuw onderhoud met Molotof zal worden gehouden. Havas kreeg te Moskou den indruk, dat de inlichtingen uit Berlijn ovot het zeil den van zeven Duitsche deskundigen naar Moskou met de opdracht de Sovjet-Unie een crediet van "50 millioen mark aan te bieden, niet juist zijn. In Duitsche lerin gen te Moskou wordt dit ontkend en -in leder geval schijnen de Duitschers hun verwachting niet zoo hoog gespannen te hebben Molotof zelf heeft onlangs mede gedeeld. dat de Duilschers een crediet van tweehonderd millioen mark hebben aange boden. In Duitsche kringen is men alge meen van oordeel, dat het moeilijk zal zijn dit bedrag te bereiken, aangezien men de Russen niet in staat acht groote hoeveel heden grondstoffen te leveren. Te Moskou is men verder van oordeel dat het thans niet het juiste oogenbllk ls om handelsbesprekingen aan te knoopen met Duitschland. zoolang de besprekingen tus- schen de Sovjet-Unie. Frankrijk en Enge land nog voortduren. De toestand zou zich (kunnen wijzigen na het beëindigen va,n de onderhandeligen met Frankrijk en Enge- lewd en sommigen zijn van meening. dat de Sovjet-Unie er geen bezwaar in zal zien een politieke overeenkomst te sluiten met Engeland en Frankrijk en een economische overeenkomst met Duitschland. Volgens volstrekt betrouwbare bron wordt door den Roemeenschen minister van bui- tenlandsche zaken, Gafecu, als voorzitter 4234 (Ingez. Med.) van den Ealkanbond. een nieuw defensie! Ealkanpact voorbereid. De Amerikaansche houding jegens Japan is gedurende de laatste dagen krachtiger geworden. Volgens inlichtingen uit diplo matieke kringen heeft de Amerikaansche regeering Tokio ervan in kennis gesteld, dat zij admiraal Yarnell instructies heeft ge geven cm niet te dulden, dat eenigerlei schending van Amerikaansche rechten ge schiedt in China van den kant van de Ja- pansche vlootautoriteiten op gevaar zelfs van het te voorschijn roepen van een ver scherping van den toestand. Tot dusverre heeft het staatsdepartement getracht den indruk te geven, dat de toestand in het Verre Oosten niet verschilde van dergelijke toestanden in het verleden, en de openbare meening te kalmeeren. Dat zou, volgens Amerikaansche waarnemers, in feite stellig een tegenovergestelde uitwerking hebben. De Amerikaansche regeering blijft echter bezorgd voor den toestand van de Ameri kaansche rechten en belangen in China er. haar geheele actie zou steunen op hand- haring van die rechten, hoewel zou kunnen blijken, dat zij Britsch of Fransch initiatief zon volgen. Tusschen generaal Soegiyama, den op perbevelhebber der Japansche expeditie- troepen in Noord-China én schout bij nacht Catalano Gonzaga, opperbevelhebber der Italiaamsche vloot in het Verre Oosten zijn hoffelijkheden uitgewisseld. s Gonzaga bracht een bezoek aan Soegiyama in diens cfliciecle verblijf en zeide de vol ledige samenwerking van Italic toe met <1e J-pansche militaire autoriteiten in Noord- China. is niet te vervangen Minister Goebbels heeft gistermiddag te Berlijn voor ongeveer 20 000 arbeiders een rede gehouden, waarin hij o.-m, sprak over de positie, die Duitschland onder de volken der aarde zou moeten innemen. Wanneer men, aldus Goebbels, onder imperialistische politiek verstaat, dat een land de wereld aan zich wil onder werpen, dan is het Duitsche volk niet van plan. zulk een politiek te voeren. Wanneer men echter onder imperialis tische politiek een politiek verstaat, die ertoe leidt, dat een volk die plaats on der de zon krijgt, welke het toekomt, dan zijn wij inderdaad imperialisten. Want, wij Duitschers, zijn van meening dat onze tegenwoordige positie in de wereld niet in overeenstemming is met den rang, weiken het Duitsche volk thans heeft. Onze tegenstanders zeggen, dat wij alles kunnen bereiken door onderhandelingen. Dien weg zijn we in 1919 opgegaan. Het eerste resuitaat was. dat men ons in het bosch van Compiègne dwong zekere wa- penstilstandseischen te aanvaarden, het tweede was. dat men ons te Versailles een document dwong te teekenen. waarvan toch iedereen wist. dat het niet kon worden ten uitvoer gebracht. (ingez. Med.) De tegenwoordige Duitsche politiek is de politiek van het Duitsche volk. Sedert 1933 arbeiden wij onvermoeid aan de wederin- schakeling van de Duitsche natie in de groote wereldpolitiek. Zeker, wij hebben daarvoor gevaren moeten doorstaan, doch het is gelukt: een natie, die voorheen een leger van slechts 100.000 man bezat be schikt thans over de geweldigste weer macht der wereld. Men kan ons niet meer overvallen. Op den duur kan een volk van eer het zich niet laten welgevallen, dat aan zijn grenzen kleine naties zitten, die de bloed verwanten van dit volk van eer kwellen, martelen, neerslaan. Wij hebben ons daar tegen verweerd. Wij willen ons niet in de Engelsche aan gelegenheden in Palestina mengen, doch wij moeten verlangen, dat ook Engeland zich niet in onze aangelegenheden mengt. Die gaan den Engelschen niet aan. Wij laten ons niet intimideeren of tot ca pitulatie dwingen. Men behoeft in het bui tenland niet te verwachten, dat wij ooit voor de dreigementen van den rond ons per LUXE touringcar I. 2.50 p p ELTAX 666 2269 (Ingez Med.) gelegen coalitiering terug zullen deinzen Men zou ons kunnen voorhouden, dat dit een riskante politiek is. Doch Chamberlain is in September j.l. toch waarschijnlijk niet om onzentwil, doch om zijnentwil her waarts gekomen. Ik neemt ook niet aan, dat de Engelschen destijds uit louter sym pathie voor Duitschland niet op ons zijn losgestormd. Zij zijn niet op ons losgetrok ken. onldat hun dat al te gevaarlijk scheen. Ik kan mij niet voorstellen, dat dit thans minder gevaarlijk zou zijn. Want intus- schen is de „westwal" opnieuw uitgebreid. Intusschen gelooft het Duitsche volk ster ker dan ooit aan het succes van onze poli tiek. Waarom zouden wij bang zijn? De minister besprak verder vervolgens uitvoerig de omstandigheden, waaronder Duitschland moet leven. De Engelschen, zelde hij, hebben het gemakkelijk. Zij be zitten de helft van de aarde, hebben alle grondstoffen, bloeiende, rijke landerijen, koloniën in overvloed, zooals wij ze vroe ger hadden. Ons ontbieekt heden ten dage bijna alles, wat noodig is om te leven en bovendien ontbreekt het ons nog aan ar beiders. Wanneer wij niet zoo vindingrijk waren, dan zou de oververhitte Duitsche ketel reeds lang uit eikaar zijn gesprongen. En ook dit kunnen de hier aanwezige buitenlandsche journalisten aan hun re dacties vertelden: Wanneer men te Londen, Parijs. New York of Warschau ook nog maar een glimp van hoop koestert, dat het Duitsche volk of de Duitsche arbeider zich ooit van den Fuehrer los zou kunnen ma- hen, dan ls dit een ijdele hoop. Goebbels stelde vervolgens het dringen de karakter van de buitenlandsch-politieke leven. Wanneer men ons antwoordt, dat leidt tot oorlog, dan zeg ik: op oorlog is er het minste kans, wanneer men zich het best erop voorbereidt. Nogmaals schetste de minister tx>t slot in het kort de tegenwoordige situatie in Europa: „De anderen willen ons aanval len Wij hebben tot dusver geen teeken van zwakte gegeven, en wij hebben ook niet het voornemen, dit in de toekomst te geven." (Ingez. Med.) problemen in het licht, Het spreekt van zelf. zeide liij, dat wij bv. het vorig jaar ook huizen hadden kunnen bouwen. Het is zelfs noodzakelijk dat we huizen bou wen, want onze woningnood is zeer groot. Wanneer wij desondanks geen womji'gen. maar een „westwal" hebben gebouwd, dan hebben wij dat gedaap, om het Sudeten- land en Bohemen en Morarië te winnen. De woningen kunnen wij cok na drie, vier jaren nog bouwen. Wie weet echter, of wij na drie, vier jaren de vraagstukken Oos tenrijk, Sudetenland. Bohemen en Moravie hadden kunnen oplossen. Alles, wat wij genomen hebben, behoorde ons toe. Wij hebben slechts een onrecht hersteld. De heb eergisteren ln het stadion precies uiteengezet, dat wij onze natuur lijke levensbehoeften bevredigd willen zien. Ik heb in het stadion niet gezegd dat wij alles terug willen hebben, wat wij vroeger bezeten hebben, doch ik heb in dit verband van de üroloniale kwestie ge sproken en gezegd, dat wij, wat men ons aan koloniën ontstolen heeft, cok weer terug willen hebben. Wij willen minstens zooveel hebben, dat wij als natie kunnen ENGELAND. De Koning over zijn reis Gisteren werd het Engelsche konings paar een lunch door den lord Mayor aan geboden in de Guildhall. Uiterst hartelijk werden zU overal toegejuicht. Onder de gasten werden opgemerkt de minister-president met zijn echtgenoote en lord en lady Halifax, alsmede de ambassa deur van de Vereenigde Staten met zijn echtgenoote. In antwoord op een tafelrede van den lord Mayor zeide de koning, dat de reis naar Canada en de Veieenigde Staten een zeer diepen Indruk op hem heeft gemaakt. Het meest was ik getroffen door het feit, dat ln dit tijdperk van mechanisatie en massaproductie het menscheiyk gevoel steeds de machtigste aller krachten is. die het wereldgebeuren beheerschen. Boven alles vindt men ln alle landen menschelijk- held en nergens wellicht is die waarheid zoo evident als op het continent, waarvan ik zoo juist ben teruggekeerd. En een be zielende gedachte vond ik in de erkenning, dat de menschen van deze eilanden een zoo machtige bijdrage hebben geleverd tot den geleidelijken opgang der menschheid. In Canada heb ik niet alleen overal het symbool van de Brltsche kroon gezien, ik zag er ook, dat de instellingen, welke eeuw na eeuw onder de bescherming van deze kroon hebben gebloeid, even sterk in Ca nada leven als in Engeland. Britsch van ooi sprong en Britsch in haar langzamen groei zijn deze Instellingen er met wortel en tal- vastgegroeid in het Britsche gevoel vooi vrijheid en rechtvaardigheid, hetgeen meer beteekent dan de glans van de ge schiedenis. De koning zeide verder, dat het welkom, dat zijn Canadeesche onderdanen hem heb ben geboden een uitdrukking was van hun dankbaarheid voor de rechten van vrije burgers, welke het erfdeel zijn van alle burgers van het Brltsche gemeenebest. Het was een uiting van het verlangen, de idea len van dit gemeenebest te dienen, dat hem ertoe bracht deze reis te maken, om te (Ingez. Med.) MIDDAG- en DAGTOCHTEN naar de mooiste plekjes van ons land. Vraagt ons gratis Reisboek. Janv.steeg 61, Tel. 3103 - N. Rijn 2, Tel. 2033 2353 (Ingez. Mem De autoriteiten van de Brltsche nederzet ting in Tientsin zijn zeer bezorgd over de vernooging van de prijzen der levensmidde len en maatregelen zijn genomen om de armere bevolkingsklassen te hel pen. Vreemdelingen. die de neder zetting gisterochtend zijn binnengeko men, hebben medegedeeld, dat de cbntrole verscherpt is. De documenten werden aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen en voor het eerst moesten Duitschers met Chl- neezen in de rij staan. De Japansche wacht aan den toegang tot de vroegere Duitsche concessie heeft giste ren den Nieuw Zeelander Cecil Davis drie slagen in het gelaat gegeven, omdat hij weigerde zich onmiddellijk uit te kleeden, toen hem dit werd gelast, aldus Reuter. Eerst nadat drie andere schildwachten te hulp waren geroepen, ontkleedde Davls zich, v.-aarna hij een kwartier geheel ontkleed moest blijven staan, terwijl een aantal Chi- neezen en een twaalftal buitenlandsche vrouwen passeerden. Eergisteren was Davis tegenwoordig toen twee Engelschen werden gedwongen zich in het bijzijn van Chinee- sche vrouwen en kinderen te ontkleeden, hoewel hij toen niet lastig werd gevallen. Davis werd op onwaardige wijze behandeld, niettegenstaande hij verklaarde, dat hij honorair agent van de regeering van Nieuw Zeeland was. Gisteren was de tiende dag van de Isolatie van de Brltsche nederzetting, de bewoners zullen voort moeten gaan met hun dieet van voedsel in blik. aangezien geen versche levensmiddelen worden aangevoerd. De bezetting van Swatau door de Japan ners heeft een ongunstlgen Invloed op de voedselvoorziening van Hongkong, hetgeen nog wordt gecompliceerd door een onver wacht besluit van het bestuur van Macao, waarbij de uitvoer van levende dieren, le vensmiddelen en brandhout wordt verboden. Te Swatau wordt het zakenleven hervat en Britsche schepen mogen zelfs officieel weer binnenloopen! De anti-Britsche agitatie houdt geregeld aan. Nader wordt omtrent de stafbesprekingen te Singapore nog gemeld, dat, hoewel zij uitsluitend tusschen Fransche en Engelsche commandanten worden gevoerd, er voort durend contact wordt onderhouden met de Vereenigde Staten, welke vitale belangen hebben by de strategische positie van de be vriende mogendheden in den Stillen Oceaan. Een van de belangrykste, door de confe- toonen, dat de leiding, waartoe hy geroepen is. een kracht ls tot het bevorderen van den vrede en goeden wil tusschen de menschen. ,.Het zal voor ons allen een bron van dankoaarheld zyn. heel ons leven, indien wy hierin zyn geslaagd". BRITSCH VERTOOG TEGEN JAPAN. De Britsche minister van buitenland sche zaken Lord Halifax, heeft gisteren den Japanschen ambassadeur te Lon den ontvangen. Hij heeft een krachtige verklaring afgelegd tegen den ambassa deur, overeenkomstig de verklaring van den minister-president in het Lagerhuis. De Japansche ambassadeur zal dit door zenden naar zijn regeering. (Ingez. Med.) rentie genomen besluiten, ls, dat de opper bevelhebber der Britsche vloot in geval van een oorlog in het Verre Oosten het opperbe vel over de Fransch-Brltsche strijdkrachten op zich zal nemen. Ook meent men, dat de conferentie besloten heeft, in zulk een geval Singapore tot basis van de operaties te maken. Een luchtgevecht. Volgens Japansche bladen zou een tweetal luchtgevechten hebben plaats ge vonden boven Mandsjoekwo tusschen Sov jet-vliegers en Japanners. 49 Russische toestellen zouden zijn neergehaald tegen slechts enkele Japansche. Van Russische zijde zegt men echter niets te weten Het klinkt erg overdreven! In het Cashio-Tbeatar wordt deze week de zeer amu:ante film vertoond ..De Ge luksvogel", waarin Heinz Rühmann de hoofdrol speelt. Felix Rab? exploiteerde een kapsalon, maar aangezien deze zaak in het geheel niet ging, werd er beslag op zijn inventaris gelegd. Toen de deurwaarder kwam. Het Felix zeggen, dat hy niet thuis was, maar de deurwaarder kwam met een blijde bood schap: n.l. d?.t Felix een erfenis kreeg. Fe lix was overgelukkig en ging terstond naar de stad. om de erfenis van tante Barbara1 in ontvangst te nemen Deze bestond uit 13 Eiedermeyer stoelen. Ten einde raad be- s'oot Felix, daar hij geen cent meer bezat, de stoelen te verkoopen. Weer thuis ge komen. ontdekte hy echter een brief van tante Barbara waarin stond, dat er ln een van de stoelen 100.000 mark verborgen was. Onge'.ukkigerwys waren reeds 9 van de 13 s'oelen verkocht. Felix ging toen naar alle edressen doch kwam. na veel moeite en radat ?'le stoelen waren opengesneden, tot de conclusie dat de dertiende stoel ontbrak vans:lfsprekend moest juist deze den schat bevatten. Deze was in een kinderweeshuis terecht gekomen. Juist toen hy daar arri veerde, zongen de bekende Wiener Sanger- 1-naben ,J3e goede Gever zal beloond wor den." Na a'.'e vergeefsche pogingen be-loot hij maar zonder erfenis weer naar zyn kapsalon terug te keeren. De film e'ndigt met Felix' ontdekking van een haargroeimiddel waardoor hy toch nog een man ,,ln bonus" wordt. Voor de pauze draait de sensationeele f"ai: ..Ee F.oc- von Rio Grande" met Mo- en John C-rroll, t-rvrtjl verder nog r o filmpje voer r'ng- en muziekliefheb- t -s wordt gedraald. Het Rex-Theater vertoont als hoofdfilm „De moordzaak Holm" met Walter Stein beck. Elisabeth Wendt, Ursula Deinert. Ha- rald Paulsen, e a. Het is de geschiedenis van een mysterleuzen moord op een beken de danseres. Het groote politie-raderwerk komt in beweging en de toeschouwer krygt een duidelijk beeld van het moeizame speurderswerk, het samenwerken met de politie elders en het verzamelen van be wijsstukken. Tenslotte ls als het ware een net gespannen, waarvan de mazen steeds kleiner worden en waaruit de misdadiger nimmer zal kunnen ontsnappen. Deze film biedt ons geen geweldige vecht- of schiet- partyen, toch ls aan spanning geen gebrek Zooveel wendingen komen er in den gang van zaken, dat de bezoekers, die altyd hun conclusies trekken, tegen het eind van de film bijna alle medespelenden hebben ver dacht. Vanzelfsprekend loopt de dader ten slotte in de val. In de tweede hoofdfilm, ,,Het gebeurde in Napels" blykt. dat de bekende Tino Rossi, naast een goed zanger ook een knap ecteur is. Napels is een prachtig decor voor deze film die ons laat zien wat de café-zanger Mario, alias Tlno Rossl, allemaal moet mee maken met meer of minder trouwe, verlief de vrouwen. Natuuriyk komt alles, na veel verwikkelingen en zelfs een mislukte brui loft, toch prima ln orde. Lldo-Theater. Ieder, die wel eens heeft gelezen over Arséne Lupin, zal stellig be- geerig zyn om te weten, wat zyn terugkeer in het land der levenden te beteekenen heeft. De politie-beambter. zouden er een eed cp hebben durven doen. dat de be roemde en beruchte juweelendief dco" een detective wc; doodgeschoten tot de waardevolle rmsregd van den Graaf de Grlssac uit de sa Ie wordt gestolen en men op de plaats zelve de handteekenlng van den doodgewaanden Lupin aantreft. Mr. Emerson een begaafd speurder (War ren William) werkt voor de verzekertngs- maatschappü en heeft dus tot taak het raadsel op te lossen. En die taak lykt op het eerste gezicht onuitvoerbaar Immers bestaat er ook een waardelooze copie van het juweel en al spoedig blykt het. dat een heereboer, die er onschuldig uitziet, hechte connecties met de onderwereld onderhoudt en en passant 't hof maakt aan des graven dochter. In een voortvarend tempo spelen zich nu adembenemende gebeurtenissen af: er wordt gestolen, er wordt geschoten en ge moord, en als een obsessie keert steeds de handteekenlng van den gentleman-dief Arsène Lupin weer. Men verdenkt elkander over en weer, men sluipt 's nachts rond en bespionneert mogelyke verdachten. We zullen niet ver raden welke de uitkomst der span nende verwikkelingen is en hoe zy ten slotte wordt gevonden, maar zeker ls het dat dit voornameiyk bewerkt wordt door Melvyn Douglas als de heereboer, Warren William en Virginia Bruce. Voor de pauze draait na het wereld nieuws en een teekenfilmpje „Eeuwige Driehoek". Dit is een klucht, waarin Hal Roach ons laat zien hoe achtereenvolgens een Amerikaan, een Brit, een Rus en een Parysche apache het oeroude thema man vrouw-minnaar behandelen, waarbij dan tenslotte een terugblik wordt gegeven in de periode der stomme film. Het op zich zelf wel origineele Idee werd ietwat gro tesk uitgewerkt, waarby de landsaard cterk werd aangedikt om tot het beoogde ko mische effect te leiden. Trianon-Theater. - De oplossing van de moordzaak in „Het hcoge commando" heeft de byzondere verdienste, dat zy als ach tergrond de ongewone sfeer van de Goud kust bezit. Het verhaal zelf begint in Ier land in 1921, waar een Engelsche patrouille door Iersche rebellen beschoten is. Tydens dit gevecht heeft een kogel uit de revolver van den Engelschen majoor Sangye het hart van een mede-minnaar getroffen. Oogcnschynlyk lykt het, dat een vyande- lyke kogel den man gedood heef!, maar een militaire dokter ontdekt dat cp sléchts één meter afstand geschoten moet zyn. Wanneer hij daarop de kogel verwydert, blylet dat deze afkomstig is uit eenKrleger pistool, zooals er weinige gebruikt worden. Alleen majoor Sangye heeft een Krioger pistoolen tot slot is er een brief op het iyk gevonden, eveneens een bezwarende aanklacht! Zestien jaren verloopen, alvo rens deze stille getuigen weer gaan spre ken. Het ls in de nederzetting aan de Goudkust, waar dezelfde personen elkander weer vinden. De majoor ls inmiddels gene raal geworden, terwijl de militaire dokter tot majoor is opgeklommen. Een woorden wisseling ontstaat tusschen hen, waarby gezinspeeld wordt op de gebeurtenis van 16 jaar geleden. Den volgenden morgen wordt de dokter vermoord op zyn kamer gevon den. In de brandende en verzengende hitte van de Goudkust houdt de krijgsraad zit ting. Een kapitein wordt verdacht en een reeks getuigen komt min of meer bezwa rende verklaringen. De onschuld blykt zon neklaar. maar wie Ls de dader dan wél? We zullen hier den sluier van de ontknooping niet verder oplichten. Boeiend vertelt de film. hoe liet handjevol blanken daar op de Goudkust zyn avonturen beleeft. Lionel Atwill is een prachtige generaal en ook verder zyn de rollen voortreffelyk bezet. Een dramatisch verhaal is „De Kroeg zangeres", welke film niet op hetzelfde niveau staat als de Fransche films van den laatsten tyd. Een oordeel over Lys Gauty zullen we daarom opschorten tot een vol gende film, wanneer ze een sterker en min der verouderd scenario tot haar beschik king krygt. Luxor-Tlicater. Een zeer geheimzinni ge geschiedenis bezorgt den Luxor-bezoe- kers deze week voor de pauze een benauwd uurtje. „De vermiste gast" heet de film en wij volgen met volle attentie de vele ge beurtenissen ln het spookhuLs, waar twin tig jaar geleden een man spoorloos uit oen kamer verdween en waar ook nu weer, nauwelyks nadat het huls opnieuw be woond ls geworden, een jongeman in de zelfde kamer gaat slapen om dan als het ware ln het niet te verdwijnen. Er geschiedt een moord en er volgt nog een verdwijning, waarna meerdcra personen een vrij ster ken schyn van schuld op zich laden en de tectives vergeefs zoeken naar de oplossing. Angstkreten klinken door het huis, spook gestalten doemen herhaaldeiyk op (waar voor overigens vergeten is een verklaring te geven) en de situatie zou steeds pynly- ker geworden zyn Indien niet een doortas tend journalist de zaak ter hand had ge nomen en de oplossing vond van het drama dat achter al die geheimzinnigheid schuil ging Journalisten spelen ook een hoofdrol In de film na de pauze „Niets is heilig", maar terwyl zy daar een veeg uit de pan krygen voor hun sensatielust, wordt ook de medi sche wereld, ja eigenlyk' t gansche mensch- dom, op waarlijk minder prettige wijze „in het zonnetje gezet! Het gaat om een jon gedame, ergens in een onbekend dorpje van Amerika, die heet te lyden aan radium- verglftiging en nog slechts drie maanden te leven heeft. Een krant te New-York ziet de mogelykheid om daaruit sensatie te ha len voor haar lezers en haar meest talent volle verslaggever slaagt er ln het meisje naar de wereldstad te brengen, waar het publiek dag in, dag uit te hoop loopt om het meisje te huldigen en eer te bewyzen voor den moed waarmede zy den dood on der oogen ziet. Heel New-York is van de kook door haar zoogenaamde medelyden met het meisje en het bedenkt de gekste dingen om haar een genoegen te bereiden, zulks meer en meer tot wanhoop van den journalist, die op het meisje verliefd ls ge worden en zich ergert aan de overdreven .sympathie-betuigingen van zyn landgenoo- ten. Het meisje zelf, tenslotte, voelt zich aanvankelyk zeer wel by al die feestelyk- heden, want zy en haar dokter alleen we ten dat zy zoo gezond is als een visch en dat de eerste en zoo trieste diagnose van den plattelandsdokter uitsluitend moet wor den toegeschreven aan de macht van ko ning Alcohol, wiens zeer onderdanige die naar de dokter blijkt tc zynNatuurlijk ontstaan er thans op den duur allerlei ern stige verwikkelingen, maar men vindt voor alles een goed slot zonder dat het publiek ooit achter de waarheid komt, terwyl het meisje en de Journalist vacantie krygen om hun huwelyksrels te maken! De hoofdrollen zyn in uitstekende han den van Carole Lombard en Frederic March, cl mag niet worden ontkend dat zij de nonsens. er een enkele maal wel eens wat al tc dik op leggen. Het Journaal is in Luxor weer buiten gewoon uitgebreid. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2