Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 22 Juni 1939 Gemeenteraad van Leidschendam Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een (hr. School voor Lager- en M.U.L.O. te Katwijk a. Zee A. U.LO.-school, Voorstraat 86 B. Opleidingsschool voor U.L.O., Gymnasium en H.B.S. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN WEERBERICHT. Bij hei zwemmen fe Wassenaar verdronken. rrrr M. de Ruyferstraat 7 AGENDA MUSEA. Weet U het antwoord? GEBOREN: Dirk Jan, z. van J. Klink en J. C. v. Arnhem; Jacob, z. van D. Kroon en J. M. C. Ooster- mann; Adrianus Daniël, z. van E. J. Zegwaard en G. H. Kostering. ONDERTROUWD: H. Borst. jm. 36 1 en M. de Jongh, jd. 33 j.; J. Kromhout, jm. 35 j. en J. C. Pont. jd. 23 j.; F. Bekoolj, jm. 29 j. en J. C Pont. jd. 27 j. GEHUWD: P. Houweling, jm. en N. A. de Looff, jd.: H. Oudshoorn. jm. en L. v. Wijngaarden. Jd.W. v. d. Leek, Jm en J. Bergman, id.; I. Baart. jm. en J. lTEcluse, jd.; H. v. d. Berg. jm. en H. Roggeveen. Jd.: E. Di Bon. jm. en K Platteel, Jd.; K. de Bruijn, jm. en E. S. v. d. Kwaak. Jd.; I. V. Candido. jm. en E. L. Mion, jd.; J. Koet. Jm. en C. v. Klaveren, jd.; B. Nap. jm. en S. W. v. Venetiën, jd.; H. Pardon, jm. en N. Pol man. gesch.; M. C. Rijnhout, jm. en J. M. v. Dorp. jd.: J. Verver, jm. en C. v. Hooidonk, jd.; F. de Vink. jm. en G. Ossevoort jd.; H. S. Wijnbeek, jm. en S. Schat*, jd. OVERLEDEN: J. E. de Jong. huisvr. van A. v. d. Bera, 57 Jaar: E. v. Dissel, dochter. 15 jaar. 8729 PRIJSVRAAG TOT 1 JULI Fl. 8000.- PRIJZEN (Ingez. Med.) Bvometeratand Gistermiddag 2 uur: 767. Hedenmiddag 3 uur: 764. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Helene Wilhelmina. dochter van P. Dunk en J. Y. Mac Neill Isa&c. zoon van W. van Beek en N. Bos Willy Petronella. dochter van J. Hofman en P. Scheepmaker Petro nella Gerda, dochter van T. Eland en G. A. Gootjes Johanna Alida, dochter van C. van den Bosch en P. van Marsbergen Maria Al- wlne, dochter van C. H. Brandemann en J. de Groot. Matlheus, zoon van H. J. van Wees en C. G. Bierman Bernardus Johannes Maria, zoon van B. J. van der Veldt en C. M. Bou- chier Johanna Helena, dochter van J. J. van der A en J. M. C. van der Lubbe Gerrlt Teunis zoon van A. Wijnhout en H. J. Berlijn Pierre Maria, zoon van J. van Deijck en J. M. H. C. den Blanken Cornells Johannes, zoon van Idem idem Johannis Petrus Leonardos, zoon van A. P. Everaardt en J. C. Bogers Pieter Johannes, zoon van J. W. de Keizer en J. Bogert Bob Bernard, zoon van Th. Kuiten en D. C. Th. Pennings Lambertus. zoon van H. van Oene en C. Oldenburg Christiaan. zoon van F. B. Meijer en E. J. W. Paauwe Cornells Pieter. zoon van J. Adrlaanse en L. Bouterse Marinus, zoon van G. de Laat en R. Sippens. Ondertrouwd: Jacob Dijkgraaf. 21 Jaar cn Elise Hendrika van OoiJen, 18 jaar Hendrik Zoer, 51 jaar en Antje Claslna Rclnalda, 49 Jaar Gerardus Jacobus Aaftlnk. 64 jaar en Clasina Gijsbertha Kapteijn, 52 jaar Petrus van dei- Aar. 27 jaar en Cornelia Alida Jansen, 27 jaar Wouter Cornells van der Wiel. 23 jaar en Maria Helena Hage, 30 Jaar. Getrouwd: Petrus Augustinus de Clippeleir. 28 jaar en Johanna Elisabeth Mesman, 25 jaar Aart van Pelt, 27 Jaar en Cornelia de Voos. 20 jaar Pieter de Smit. 25 Jaar en Mietje Gou- loozc. 19 Jaar Simon van Herwijnen, 35 Jaar en Grietje Romeün. 36 jaar Dirk Hennink. 26 Jaar en LUdia Matje Trommel. 23 jaar Paulus Franciscus Johannes Bus. 27 Jaar en Lucia Hen drika Maria Smit. 21 jaar Willem Rooden- burg, 54 jaar en Maria van Giesbergen. 42 jaar. Overleden: Jansje van der Plas. 64 Jaar .echtg. van G. W. Dekker Simon Stolk. 78 jaar. we duwnaar van N. Boll uiJt Grietje Petronella Vos. 6 jaar. dochter van A. H Vos en H. v. Tol Johannes Baptist Maria Klijnman. 7 weken, zoon van A. J. A. M. Klijnman en M. J. B. A. BackhuiJs Wietse Heima. 50 Jaar. echtg. van W. van Veen Aldert Alderden, 83 J„ weduwn. van H. Jooren. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jacob de Haan. Aalsm.weg 235; Pieter Koppe. Schipholdijk 223a: Jaak F. van den Broecke. Esschenlaan 141; Wilhelmus F. Voortman. Domineeslaan 10; Roelof Helmers. Sperwerstraat 10; Jan N. Knoppert. Venneper- weg 506; Geurt Teunissen, Leeuwerikstraat 6; Gerrlt Dijkstra. Stationsweg 60; Martinus J. Zegers, Wilgenlaan 68; George R. Eekhoff Lei- muiderdijk 68; Anthon A. Kruse. Kruisweg 965; Cornells Hunik. Pr. Hendriklaan 46; Jacob Dijkgraaf. Sloterweg 559. Vertrokken: Leendert G. J. Lindeman, naar Adam. Scheldestraat 4 2 hg; Wilhelmina Vink geb. Vermeulen, naar Haarlem, Palmstraat 5 rd, Jan G. van Breda naar Alphen a. d. Rijn. Heerenweg 49; Wed. P. J. van der Peijl. naar Haarlem, Heerensingel 37e; Rut Akersloot naar Haarlem. Gasthuissingel 64: Machiel Anos, n. Den Helder, Julianadorp, Landbouwstraat 7. Geslaagd te Haarlem voor het exa men L.O. de heer J. Leen te Hoofddorp. Gistermiddag te vier uur is de 24-]. H. H. uit Rotterdam die te Wassenaar kam peerde. bij liet zwemmen aan de Wassc- naaische Slag verdronken. Het slachtoffer, dat goed kon zwemmen, was reeds herhaalde malen gewaarschuwd, om niet te ver in zee te gaan. Hieraan heeft hij echter geen gehoor gegeven Nadat het lichaam was aangespoeld, heeft dr. Hufcellng nog langen tijd, in sa menwerking met de leden van de Wasse- naarsche Reddingsbrigade kunstmatige ademhaling toegepast, hetgeen echter niet meer mocht baten. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Hendrika Maria d. van R. P. W. de Groot en A. M. Ruigrok; Gerardus Petrus z. van P. van de Loo en C.A M. Toledo; Johanna Maria Francisca d. van J. A- van Haaster en J. M. Brouwer. Ondertrouwd: G. H. A. Beukeveld en C. C. A. van Riek; B. Winkelaar en M. C. Boelé; P. L. Schouten en J. A. van Dooren. Getrouwd: H. J. van der Zon en H. A. Strijk; B. J. Lieverse en M. A. de Groot: J. A. Kool en M. H. van der Haven H.Gerritsen en G. Spinder. KATWIJK AAN ZEE. Autotocht voor Ouden van Dagen. Door de Ver. „Altijd Paraat" wordt een autotocht voor ouden van dagen georga niseerd. Vee autobezitters hebben hun medewerking toegezegd; ook de burge meester zal aan dezen tocht deelnemen. Ouden van dagen kunnen zich voor dezen tocht aanmelden tot Dinsdag 27 Juni bij sigarenmagazijn Vergunstop den Slulsweg. De oudjes zullen per auto van huls ge haald worden. De tocht zal ondernomen worden op Don derdag 29 Juni des namiddags om half 2. Het verzamelpunt is op de Voorstraat. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. W. M. Koot geb. Westgeest z. en d.; P. J. van der A. geb. Netten d.; C. A Tetteroo geb Kooymans z. Ondertrouwd: L. J. Koomen en W. A. M. van Veen. Overleden: P. J. de Bruin geb. Heydra vr. 50 Jaar; C. Th. J. Narvik l. 1 dag.' BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dc Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk op den oceaan is in zijn kern lets in beteekenis afge nomen, maar het behoudt zijn groote uitge- i strektheid. Op IJsland is het zeer warm. Gister- i middag werd te Akureyri een temperatuur van I 24 graden bereikt. Gisteren trok een depressie over Noord-Scandinavië. Aan haar achterzijde drong hier een koele luchtstroom uit het Noord - Westen binnen, die snel de warme luchtmassa's in Zweden, Finland en de randstaten verdrong, wat met eenigen regen en plaatselijk onweer gepaard ging. Te Sodankyla. dat binnen den Poolcirkel gelegen is, daalde de temperatuur van 24 gr. tot 7 gr. Deze koele luchtmassa's hebben vanmorgen Zuid-Zweden en Denemarken reeds bereikt. In Centraal-Europa houdt het onweersachtige weer nog aan. maar alleen Mtlnchen meldt een groote hoeveelheid neer slag (21 m.M.). De ondiepe depressie, die gis teren in Zuid-Frankrijk gelegen was, trok Noord-Westwaarts en ligt vanmorgen ten Wes ten van Bretagne. In Frankrijk blijft het weer regenachtig met hier en daar onweer (Per- pignan had 26 mM. neerslag). AANKOOP VAN GROND - DE ELECTRIC ITEITSTARIE VEN. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 o. 26 voorin.) Den Helder: Ucht bewolkt, zwakke O.N.O. wind, temp. 30 gr. C., min. 17 gr. O. Missingen: Ucht bewolkt, zwakke N.O. wind, temp. 19 gr. O., min. 17 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, zwakke N.O. wind, temp. 22 gr. Cmin. 17 gr. C. Groningen: licht bewolkt, zwakke O.N.O. wind, temp. 21 gr. Cmin. 16 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, zwakke N.N.O. wind, temp. 21 gr. C., min. 17 gr. C. (Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: Noord, zwak, temp. 17 gr. C.. opklarend na regen. Londen (Croydon): N.N.O.. matig, temp. 13 gr. C.. betrokken na motregen. Berlijn: WJI.W, zwak. temp. 23 gr. C„ fraai weer. Nice: N.O., zwak, temp. 19 gr. C.. fraai weer. Stockholm: N.N.O.. matig, temp. 16 gr. O., goed weer, half bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 18 gr. C. (65 gr. P.). 13 uur 'smldd.: 23 gr. C. (76 gr. P.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 8.01 uur: nam. te 8.28 uur. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 20 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag van 9.55 uur n.m. tot 4.08 uur v.m MAANS OP- EN ONDERGANG. 22 Juni: op 11.03 uur. De raad. van Leidschendam vergaderde. Bij de Ingekomen stukken betreurde de heer Zuldwijk het dat het raadsbesluit om den hoofdcommies ter secretarie den heer Bleleveld een toelage te geven van f. 150 ook ls goedgekeurd door de meerderheid der R.K. raadsfractie. Gezien den aanval welke deze ambtenaar, als voorzitter der A.R. Klesvereenlglng ln een verkiezings pamflet thans doet op de R.K. tractie, meende spr. dat diens bedankje aan de R.K. fractie voor diens medewerking aan dit besluit, huichelachtig ls. Z. h .st. werd goedgekeurd de wijziging van de grondregelen der Drinkwaterleiding de Vlietstreek. Voorstel tot Intrekking van eenlge toela gen aan die ambtenaren, welke secretaria ten van raadscommissies waarnemen, zulks op last van Ged. Staten De heer Zuldwijk Juichte de Intrekking toe. De ambtenaren worden voor hun werk voldoende betaald, ln tegenstelling met werkloozen welke men 5 wachtweken laat maken. De honderden guldens voor de ambtenaren zijn een hoon aan de werk loozen. De heer de Lange wenschte te weten welke werkloozc dan 5 wachtweken heeft moeten maken. Als hij den goeden man op het oog heeft, dan heeft deze verzuimd te komen stempelen gedurende 4 weken. Weth. de Koning merkte op dat naast het verzuim om zich te melden de betrok kene ook nog voldoende gezinsinkomsten had. De heer Vink vond dat het heden zon derling toegaat. Fout ls dat hier gespro ken wordt over personen op een wijze, dat men buitenaf direct kan vaststellen wie of de betrokkene ls. Spr. gaf dan ook drin gend in overweging dergelijke discussies in de toekomst direct af te snijden. Voorstel tot wijziging van de verordening voor aanwijzing van stemlokalen. Stem bureau 2 en 3 patronaatsgebouw, zijn bezet door militairen. De heer Koerts vroeg of het onderwijs ln de school aan den Jullanaweg, nu daar een bureau bijkomt, kan doorgaan en of over leg ls gepleegd met het hoofd dezer school, wat door den voorzitter nader werd toege licht, met de mededeeling dat het onder wijs dien dag wordt stopgezet, doch dat overleg ls gepleegd. Het voorstel werd aan genomen. Voorstel tot aanvaarding om niet van gronden in verband met den bouw nieuw gemeentehuls. De heer Wlllemsen zelde, dat ofschoon hij tegenstander van den bouw daar ter plaat se ls. hij zich echter niet tegen het voorstel zal verzetten. De heer Kranenburg wenschte meer zekerheid, dat een onderlinge trans actie tusschen grondeigenaars, waarvan de gemeente-architect de stukken heeft opge maakt, later de gemeente geen geld zal kosten. De voorzitter antwoordde dat deze zaak geheel bulten dit voorstel en ook bulten de gemeente omgaat; alleen heeft de gemeen te-architect bemiddeld. De heer Vink was ook niet erg gerust wat betreft de aanvaarding; het betrokken stuk lag wel ter Inzage, doch ls den leden niet toegezonden, zoodat bestudeering niet mogelijk was. Met eenlge transactie heeft de raad niets te maken; deze moet alleen besluiten tot gratis aanvaarding. Afspra ken met den burgemeester wenschte spr. dan ook zwart op wit, omdat anders later moeilijkheden kunnen ontstaan, wat voor heen ook ls voorgekomen. De voorzitter kon hierop antwoorden dat alleen besloten wordt volgens het voorstel. De basis van de besprekingen met spr. betreft een strook aan de Mauvelaan. Het voorstel werd aan genomen, evenals dat tot wijziging van de gemeentebegrooting 1938 en 1839. ^Voorstel tot wijziging bedrljfsbegrooting De heer Wlllemsen speet het, dat Ged. Staten de reductie op de electriciteitstarie- ven voor de groote gezinnen weigeren goed te keuren, terwijl men wel 5°/« van de winst wil reserveeren. De regeering biedt steun aan de groote gezinnen, de raad wil dit ook, doch Ged. Staten doen dit te niet. In. de afkeuring ziet spr. een andere oorzaak dan de financiën. Zijdie zich thans ver heugen, moeten hun Christelijke overtui ging maar eens raadplegen. Hoog noodlg ls hulp aan het groote gezin. Deze afwijzing zal spr. dan ook bij den betrokken minister brengen. De voorzitter merkte op, dat de reductie voor de gemeente verloren geld ls; bij re serveering blijft het geld in bezit, dit zijn afzonderlijke begrippen. Met Ged. Staten heeft spr. gesproken. Doch deze motlveeren dat de gemeente door haar bijdrage van het rijk voor het tekort in de gemeente huishouding, feitelijk de reductie betaalt met rijksgeld. De heer Vink heeft indertijd gewaar schuwd tegen dit voorstel, omdat de grond slag onjuist was. Ook de beter gesitueerden proflteeren hiervan. Toen spr. dit Indertijd betoogde en voorstelde een grens te bepa len, zelde men dat zulks niet mogelijk is. De N. Malth. propaganda keert men niet met een dergelijke reductie, want juist zij, die de reductie noodlg hebben maken geen gebruik hiervan. Het zijn Juist de gegoe den, welke dit doen uit gemakzucht. Er be hoeft hierover geen scheidingslijn getrok ken tusschen R.K. en Prot. Chr., deze bel den denken over het N. Malth. gelijk. Het voorstel werd z. h. st. goedgekeurd, evenals het voorstel tot wijziging en op nieuw vaststelling van de beheersverorde- nlng voor de llchtbedrljven. Z. h .st. werd besloten te schrappen een post van f. 50 meerdere kosten voor het schoonhouden secretarie in verband met de uitbreiding hiervan; tegen deze extra uitgave bestaat bezwaar bij Ged. Staten. Ingekomen was een vraag van den heer Willemscn inzake een door de A.R kles vereenlglng verspreid manifest, waarin o.a. voorkomt de zinsnede „de meerderheid ls niet tevreden met deze overheidsmacht ln de gemeente: zij haalt ook een oneven redig groot aandeel der openbare betrek kingen naar zich toe. Slechts per gratie mag zoo nu en dan een niet R.K. benoemd worden; regel is nog steeds dat de geloofs richting den doorslag geeft. De heer Wil- lemsen wenschte de opinie van B. en W. hierover te weten De voorzitter zeide niet bereid te zijn op vragen voortkomende uit verkiezingspam fletten te antwoorden Hierna volgde sluiting. Hoofd de heer F W. A. ELKERBOUT. Opleiding voor de Mulo-diploma's A en B. M.T.S., Kweeksdhoo! voor Onder wijzers, Kweekschool voor Zeevaart. Inschrijving van leerlingen, die met vrucht zes klassen van de L. S door lopen hebben, dagelijks aan het school gebouw tot 15 Juli. 2162 Hoofd de heer J. J. ROHLOF6. Inschrijving van leerlingen, die voor 1 Oct. de leeftijd van 6 Jaar hebben bereikt, dagelljiks aan het schoolge bouw tot 21 Juli. - Ook gelegenheid tot plaatsing ln de trogere klassen. 'het bestuur. NOORDWIJKERHOUT. De eerste Blocmbollenbeurs. In hotel Gouwenberg had de officicele 'opening plaats van de eerste Noordwijker- houtsche Bloembollenbeurs De voorzitter, de heer M. C. Braun. heette in het bij zonder burgemeester Van Iersel welkom en de plaatselijke besturen der Alg. Ver. van Bloembollencultuur, van Land- en Tuin bouw en het Holl. Bloembollenkweekers- Genootschap Er waren 183 bezoekers, bijna allen kweekers of exporteurs. De burgemeester opende en merkte op, dat ons dorp, dat 'n centrum ls, vooral van de narcissen-cultuur, thans een extra gele genheid heeft gekregen om zaken te doen. vooral met de exporteurs, hetgeen eeu groot voordeel ls voor alle kweekers. De heer Murk uit Hillegom raadde allen aan, trouwe bezoekers te worden. Reeds werden veel zaken gedaan. De voorzitter dankte tenslotte voor de groote betoonde belangstelling. Vergadering van V.V.V. In café „De Zwaan" had dc eerste jaar vergadering plaats der Ver. v. Vreemde lingen-verkeer. De burgemeester opende In haar één- Jarig bestaan ls reetW gebleken dat de Jeugdige vereenlglng ln een behoefte voor ziet. ZIJ telt ruim honderd leden, doch de belangstelling moet nog véél grooter wor den. vooral van die menschen, die er per soonlijk belang bij hebben, als café-, pen sion em hotelhouders en winkeliers. Ieder een moet meewerken en propaganda ma ken voor Noordwljkerhout als bloembollen gemeente en als vacantle-oord Alleen op deee voorwaarde wil spr. het voorzitterschap blijven waarnemen De heer Zijlstra, penningmeester, deed rekening en verantwoording, waarna de secretaris, de heer J. Roulln, het nieuw vastgestelde reglement voorlas. Het geheele bestuur bleef aan voor een Jaar, teneinde zich grondig te kunnen In werken. De rekening en verantwoording bleef tot de volgende Jaarvergadering aangehouden. VALKENBURG. Raadsagcnda. De Raad komt morgenavond te aciht uur bijeen. 1. Vaststelling van de notulen van de vorige vergadering. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een credlet voor extra-hulp aan werk loozen. 4. Voorstel tot wijziging van de ge meen tebegrootlngen 1938 en 1939. 5. Be noeming van een Lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. 6. Voorstel om de huur van het vischrecht voor J. Geervliet te verlagen. 7. Voorstel tot toetre ding verzekering tegen wettelijke aan sprakelijkheid. 8. Voorstel om den post „Luchtbeschermingsdienst" met f. 300.te verhoogen. 9. Voorstel tot toekenning aan de Oranjevereenigig van een subsidie. 10, Voorstel tot onttrekking van een gedeelte van den Broekweg aan het openbaar ver keer. 11. Voorstel tot het aanvaarden van het door het Werkfonds 1934 aan de ge meente toegekend voorschot van ten hoog ste f. 44.450 onder de door het Rijk te stellen voorwaarden. 12. Verzoek van H Vugt tot Intrekking van de Verordening tot sluiting van koffietenten. 13. Vaststel ing pensioensgrondslag van den Burge meester. 14. Rondvraag. 15. Belasting reclames. VOORHOUT. VOORHOUT S BURGEMEESTER FEESTELIJK INGEHAALD. Receptie van „Voorhout Vooruit". Gistermiddag heeft een groot gedeelte van Voorhout's burgerij blijk gegeven van zijn medeleven, in verband met het huwelijk van burgemeester mr. G. F. W. v. Berckel, die zoo juist van de huwelijksreis teruggekeerd ls. Het comité „Voorhout Vooruit", organi seerde een receptie, die druk bezocht is. Van veel huizen was de vlag uitgestoken. Onder de vroolljke muziekklanken van „St. Caecllla" werd het jonggehuwde paar voorafgegaan van een drie-tal bruidjes, de groote zaal van het Parochiehuls binnen geleid, waarna staande het ..Wilhelmus" werd aangeheven. Onder de talrijke belang stellende merkten wij o.a op, het comité „Voorhout Vooruit" het voltallige gemeente bestuur. ds. Klomp, de gemecnte-secr. de neer M P A. Meissen, dr H A. G. Bots. allen met hun dames. Voorts pastuur War- menhoven, kapelaan G. J. M. ten Have en vele andere vooraanstaande personen uit HEDEN: Pieterskerk; Zangavond. 8 1/4 uur nam. Voorschoten (Gemeentehuls): Ledenvergade ring „Groene Kruis". 8*4 uur nam. Vrijdag. Amicitia: Ledenvergadering afd. Leiden Ned. Roode Kruis. 4*4 uur nam. Warmond („Stad Rome")Alg. verg. „Groene Kruis", 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10—12*4 en 25 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend ln Januari, November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli. Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. OJ25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—i uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dogen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. Werffparlc, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. NcderL HLit. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 1*44 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct. 10—5 uur en van 1 Oct.—1 April 10—4 uur. Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.26; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9*4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (LevendaaJ): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvcstgr.. 22). Inenting tegen diphterle. 3*4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Gevangene der VrUheld". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag cn Zaterdag 2 uur n.m.: „Mannen met vleugels". Zondag van 27 doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Sieenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Onder zee-patrouille". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Tarzan's gevaarlijke avonturen". Zondag van 4—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.„De terugkeer van den Rooden Pimpernel". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Kermis kind". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 17 t/m Vrijdag 23 Juni a.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. t*n DUk, Haven 18. Tel.85 en apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 552. 1. Wanneer Iemand zijn werkkring neer. legi. wordt hem vaak een „otium cum dignltate" toegewenscht. Wat beteekent dat? 2. Wat zijn Scylla en Charybdls? 3. Wie sprak de woorden „Vent, vidi, vlei" en wat beteekenen ze? Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad. de gemeente. Ook waren aanwezig een matrozenkoor en een muziekensemble van de pi. B N.S., de R.K. Muziekver. „St. Caeci- lia" en de Chr. Gemengde Zangver. „Voor hout's Gemengd Koor". De voorzitter van het comité „Voorhout Vooruit", de heer A. W. Deutekom, wenschte het paar namens de burgerij geluk. Spr. memoreerde, dat deze receptie was georga niseerd in overleg met het gemeentebestuur en wenschte het paar Gods rijksten Zegen toe. HIJ deelde mede, dat, ln overleg met het dagelijksch bestuur der gemeente, het voor nemen bestaat, den burgemeester bij zu'J toekomstige vestiging in onze gemeente, uri naam van de burgerij, gemeenteraad en de gemeente-ambtenaren een gedeeltelijke be planting van den tuin van zijn toekomstige woning, aan te bieden. Hierna boden de drie bruidjes de echtgenoote van den bur gemeester een bouquet mooie bloemen aan, waarna zang en muziek ten gehoore werden gebracht. Weth. v. Reisen, wenschte namens den raad het echtpaar geluk. Spr. promoveerde de echtgenoote van burgemeester v. Berckei tot eere- en eerste-burgeres vanwoorhout, en sprak de hoop uit, dat de tijd niet ver meer zal zijn, dat zij ook als eerste bewoonster van Voorhout mede mag werken, aan nen opbouw der gemeente door middel van ne vereenlgingsleven. Pastoor Warmenhoven sprak namens ne R.K. en ds. Klomp namens het Protestan sche deel der bevolking eveneens het eent- paar complimenteerende met het heugenj gebeuren. Burgemeester v. Berckel, uitte zyn ve wondering over de aanwezigheid van zo veel gemeente-ambtenaren. Het had sp ontroerd dat hij en zijn echtgenoote o drie kleine bruidjes de zaal waren bin" geleld, omdat hiermede de herinnering den dag van het huwelijk zoo levendig» opgewekt. Spr. hoopte, dat alle ultgesp 2-

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6