Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Woensdag 21 Juni 1939 LAND- EN TUINBOUW WEERBERICHT. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AGENDA DE STAND DER LANDBOUWGEWASSEN IN HAARLEMMERMEER. DE A.S. NATIONALE BLOEMENTENTOON STELLING DER KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Vans 610 September te Wassenaar. Op een mooi gedeelte van het landgoed Duinrell te Wassenaar, welwillend ter be schikking gesteld door graaf Van Zuylen van Nijevelt. wordt van 610 September a.s. de groote bloemententoonstelling ge houden van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, waaraan medewer king verleent de Ned. Dahlia-Vereeniging, tevens speciale Dahlia-keuring van de maatschappij. Dc bekende tuinarchitect de heer H. Co- pijn te Groenekan maakte voor de tentoon stelling een mooi ontwerp, aan de uitvoe ring waarvan reeds is begonnen, althans voor de inzendingen buiten, waarbij een inzending Mignon-Dahlia's van de gemeen te Den Haag. De ingang van de buitenplaats aan den Storm van 's-Gravesandeweg geeft toegang tot de tentoonstelling, welke langs de op het terrein aanwezige vaart wordt bereikt over een aan te brengen noodbrug. Het Dieren- en Wandelpark Wassenaar zal medewerking verleenen door inzending van exothische vogels, o.a. colibries. Voorts zal tegelijk met de tentoonstelling door de Koningin Wilhelmina-Vereeniging het Oranjefeest worden gehouden op een ter rein van Duinrell. dat in de onmiddellijke nabijheid van het tentoonstellingsterrein ligt. De bezoekers van het feest hebben te gen verminderden prijs toegang tot de ex positie. Beschermheer van het Eere-comité dezer tentoonstelling is Zijne Exc. jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. minister van Staat, ctmumlssaris der Koningin in de Pro vincie Zuid-Holland en voorzitter dr. S. F. A. G. M. van Wijnbergen, burgemeester van Wassenaar. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 767. BUITENLANDSCH WEER OVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk op den oceaan heeft zich verder naar het Noorden uitgebreid. Het strekt zich nu van de Azoren tot ver in de Poolzee uit. De hoogste barometer standen worden vanmorgen by IJsland en Schotland aangetroffen. Deze zijn buitengewoon hoog voor den tijd van het Jaar. n.l. 1040 mb t780 m.M.>. De depressie, die gisteren voor de Noorsche kust lag. trok Noord-Oostwaarts naar Noord- Scandinavië, en deed de luchtdruk daar aan zienlijk dalen. In Lapland, Finland en de rand staten is het nog zeer warm, hoewel de tempe raturen binnen den Poolcirkel vanmorgen iets minder hoog zijn dan gisteren, doordat een koe lere luchtstroom uit het Noordwesten daar binnendrong. Het vlakke minimum, dat gisteren bij de En- gelsche Oostkust gelegen was is opgevuld. In Oost-Duitschland en Polen houdt de onweers- achtige weerstoestand aan. Het blijft er zeer warm. In ons land is in de afgeloopen 24 uur eenige regen gevallen. Deze werd veroorzaakt doordat warme continentale luchtmassa's opgleden tegen de koelere lucht, die hier aanwezig was. Voor het Kanaal ontwikkelde zich gisteren een depressie, die in diepte toenemend, naar Zuid-Frankrijk trok. Zij bracht in Frankrijk veel regen en ook vanmorgen is het weer er nog somber en regenachtig. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Licht bewolkt, matige NO. wind. temp. 16 gr., O., min. 14 gr. C., 9 m.M. neer slag. Vlissingen: Lichte regen, matige N.O. wind. temp. 15 gr. C., min. 12 gr. C.. 7 m.M. neerslag. De BildtLichtbewolkt. zwakke N.O. wind, temp. 19 gr. C.. min. 13 gr. C., 1 mM. neerslag. Groningen: Zwaarbewolkt, zwakke N.O. wind, tem. 17 gr. C.. min. 14 gr. C., neersl. 4 m.M. Maastricht: Betrokken, matige O.N.O. wind. temp. 14 gr. C.min. 13 gr. C.. 0,2 m.M. neer slag. (Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: O.N.O.. zwak. 14 gr. C.. zwaar bewolkt. Londen (Croydon): N.O.. matig. 14 gr. C., be trokken. Berlijn: N.N.O., zwak, 19 gr. C.. lichte ochtend nevel. Nice: Windstilte. 19 gr. C.. goed weer, doch zwaar bewolkt. Stockholm: O.N.O., zwak, 25 gr. C., fraai weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 12 uur 's midd.: 20 gr. C. (68 gr. F.). Over het algemeen een rijke oogst te verwachten. Het is thans nog meer dan voorgaande jaren, die zich reeds ten aanzien van oen landbouw kenmerkten door een goede structuur en be vredigende oogstresultaien, wel zeer aange naam een overzicht te schrijven van den stand der verschillende landbouwgewassen in Haar lemmermeer. Temeer omdat er ditmaal zooveel tegenspoeden en moeilijkheden overwonnen moesten worden, die o.m. door de strenge vorst werden veroorzaakt. De honderden verbouwers in dezen polder hebben moeiten noch kosten gespaard om de teelt der gewassen weder zoo goed mogelijk tot haar recht te doen komen en zijn daarin uitne mend geslaagd. Het is thans een lust om te zien, hoe prachtig en veelbelovend het koren en dc andere pro ducten er bij staan en de natuur met veel zomerwarmte en eenige regenbuien heeft mede- I gewerkt om een en ander zoo'n gunstig aanzien I te geven. En al waren met het overzaalen o.a. van de b\jna geheel door de strenge vorst in December 1938 verloren gegane wintertarwe en de extra bemesting dan ook belangrijke offers gemoeid, deze meerdere posten zullen wanneer verdere tegenslag achterwege blijft en de zoo onmis- bare, met het weder, insectenbeschadiging enz. lin verband staande factoren medewerken door de te verwachten gunstige uitkomsten van den a.s. oogst weder ruimschoots goedgemaakt kunnen worden. De winter en ook het voorjaar zijn vrij ge bleven van lange regenperioden, terwijl de weers gesteldheid verder ook ideaal was voor de vrij wel zonder stagnatie tot stand gekomen be werking van de duizenden akkers, waarvan de structuur mede door den gunstigen water stand in dezen polder en het op steeds grooter schaal toegepaste draineerings-systeem over het algemeen bevredigend kan worden genoemd. Door de strenge vorstperiode en de verdere koude weersgesteldheid ook nog in de maand Mei. werd de 1ste generatie van sommige in secten voor een groot gedeelte in ontwikkeling gehinderd, zoodat men zich over de zoo ge vreesde insectenbeschadiging nog niet al te on gerust zal behoeven te maken. Doordat veel moest worden overgezraaid, kwam de Haarlemmermeerpolder, wat de friscn groene landerijen betreft, dit jaar aanvankelijk wel wat ten achter bij voorgaande jaren, doch deze achterstand heeft zich betrekkelijk vroeger dan verwacht werd. nagenoeg geheel hersteld, zoodat de Haarlemmermeer thans met het reeds flink ontwikkelde graan en de bloeiende erwten-, koolzaad- en boonenvelden een schoonen aan blik oplevert. Omtrent de uitkomsten van den a.s. oogst der verschillende gewassen worden over het alge meen goede verwachtingen gekoesterd. Op sommige plaatsen laat de stand der ge wassen nog wel iets te wenschen over, doch hiervan kan met medewerking der natuur nog veel terecht komen. De meeste gewassen beloven een rijken oogst, al kunnen zich nog wel allerlei ongun stige factoren voordoen, waardoor men in de hoop op bevredigende resultaten wordt teleur gesteld. Wij willen in dit opzicht den verbou wers gaarne toewenschen dat een en ander t.z.t. in beste conditie zal kunnen worden bin nengehaald en 1939 voor deze groote, welva rende landbouwstreek (18.000 hektaren) in het teeken zal komen te staan van een rijk oogst jaar. TARWE (het eerste weder veel verbouwde hoofdproduct). De veel tengevolge van de strenge vorstperiode overgezaaide wintertarwe heeft zich behoudens een enkele uitzondering hier en daar prachtig ontwikkeld. Ook de stand van de zomertarwe is bevredigend. HAVER Ook veel uitgezaaid dit jaar. Staat met uitzondering van enkele dunne stukken goed te velde. GERST Wintergerst werd weinig ver bouwd: de zomergerst staat er vrij goed by. ERWTEN De teelt van dit gewas heeft zich dit jaar weder tot een groot aantal hektaren bepaald. De stand is prachtig, zoowel door rij ken bloei als goede ontwikkeling, terwijl de knopworm. die dit gewas dikwijls zoo ernstig kan teisteren, tot heden nog weinig schade heeft aangericht. BOONEN Staan ook rijk bloeiend te velde. KAR WIJ Dit tweejarig, zoo speculatieve ge was heeft ondanks de geleden winterschade rijk gebloeid en tot heden nog weinig van ae rups te lijden gehad, zoodat een goed beschot verwacht wordt. BIETEN (het. 2de veel verbouwde hoofdpro duct) Hoewel dit gewas ondanks de lang durige droogte zich op verschillende plaatsen reeds flink heeft ontwikkeld (er worden zelfs al bij uitstek mooie stukken gezien), is de stand hier en daar nog achterlijk, doch de natuur kan ook hier nog de gewenschte ver betering brengen. SPINAZIE Met uitzondering van enkele dunne stukken, is de stand van dit nogal veel verbouwde gewas bevredigend. OLIEZADEN. RADIJS- EN MOSTERDZAAD. De stand is over het algemeen goed. AARDAPPELEN Dit jaar zijn in dezen polder weder vrij veel aardappelen uitgepoot. De „aardappelziekte" werd nog niet waargenomen en behoudens enkele uitzonderingen, is de stand goed. Er wordt een bevredigende opbrengst verwacht. GRASLANDEN EN KLAVERS Nu de hooi bouw reeds gedeeltelijk zijn beslag heeft gekre gen een vroegertje in dit jaar kon worden geconstateerd, dat de opbrengst van de 1ste snede belangrijk minder is dan verleden jaar; de strenge vorst en het droge voorjaar hebben aan hM gras groote schade toegebracht, zoodat de verdere verwachtingen omtrent de resultaten van den hooioogst niet hoog gespannen zijn. Het laat zich wel reeds aanzien, dat de voorraad gras voor het vee niet voldoende zal zijn en bijgevoederd zal moeten worden. VLAS De stand van dit thans ln bloei komende gewas laat weinig te wenschen over. BOOMGAARDEN In Haarlemmermeer hebben de boomgaarden prachtig gebloeid en weinig van de nachtvorsten te lijden gehad, zoodat de vruchtzetting over het algemeen goed is te noemen. Toch schijnt hier en daar door de droogte vooral aan de perenboomen nogal schade toegebracht te zijn. Hoewel men er dan ook nog niet zeker van is dat 1939 een rijk appelen- en perenjaar zal zijn, wijzen de omstandigheden er toch wel reeds op, dat de opbrengst ln vele gevallen nog wel bevredigend zal wezen. TUINGRONDEN Aanvankelijk stond het er met het oog op de langdurige droogte met de tuinbouwgewassen niet zoo heel rooskleurig voor. Veel zonnewarmte en een paar frissche buiten kwamen daarin betrekkelijk nog spoedig verandering ten goede brengen, zoodat er nog veel terecht kan komen en er nog geen vrees voor een slecht boonenjaar behoeft te bestaan. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Donderdag. Voorm te 7 ur 0.6 min.: nam.te 7 u. 32 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „Dc Zül". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9,55 nam. tot 4,07 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG 21 Juni op: 9 uur 43; onder 23 uur 40. AALSMEER. De Aalsmcerschc Accordconvereeniging voor tie B. B. C. De Aalsmeerschc Accordeonvereniging heeft de vereerende uitnoodiging ontvangen om voor de BBC. in Engeland te komen spelen. Het is dan tevens de bedoeling dat een televisie-opname van een en ander wordt gemaakt Volgaarne aanvaarden de accordeonisten deze invitatie, alhoewel zij zelf hun reis moeten bekostigen. De desbe treffende Engelsche instantie wil het zóó. dat een amateurvereeniglng alles zelf voor reis- en verblijfkosten betaalt. Waar de kas dezer vereeniging eenigszins aan „bloedar moede" lijdt, wordt thans een poging aan gewend om van de burgerij voor dit doel iets te verkrijgen. Aalsmeers Koor heeft deelgenomen aan het concours te Krommenie en in de eere- afdeeling voor gemengde koren een eersten prijs met 352 p. behaald. Als verplicht num mer moest worden gezongen „Maskerdans" van G. H.Boedijn en als vrij nummer „Chris tus is opgestanden" van Diepenbrock. De leerlingen der Westhill Zondags scholen maakten gisteren een boottochtje naar Katwijk aan Zee. or.der leiding van het onderwijzend personeel. HAARLEMMERMEER. De heer Jb. de Graaf t In zijn woning aan den Sloterweg te Hoofddorp is op 68-jarigen leeftijd plotse ling overleden de heer Jacob de Graaf, een algemeen geacht ingezetene dezer gemeen te. die op de ontwikkeling van den hem lief geworden Haarlemmermeerpolder waarin hij vanaf zijn geboorte heeft gewoond grooten invloed heeft gehad en om zijn aangenaam karakter en prettigen omgang veler sympathie en vriendschap had ver worven. Hij was gedurende tal van jaren in Haar lemmermeer op landbouwgebied een beken de persoonlijkheid en is ook in het vereni gingsleven zóówel op kerkelijk als maat schappelijk terrein met ijver en toewij ding werkzaam geweest. De door hem be wezen goede diensten werden steeds op hoogen prijs gesteld. De heer de Graaf zwager van minis ter-president H. Colijn heeft als lid van het kerkbestuur van de Geref. Kerk te Hoofddorp Maandagavond nog de Kerke- raadsvergadering bezocht, is na zijn thuis komst onwel geworden en kort daarop over leden. Hij was o.m. ook bestuurslid van de A R bondskiesvereeniging en heeft in de gele deren van de A.R.-partij waarvoor hij met hart en ziel heeft gestreden steeds een vooraanstaande plaats ingenomen. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot is bepaald op Donderdagmiddag op de Alg. Begraafplaats te Hoofddorp. LEIDSCHENDAM. Auto zwaar beschadigd. Door het breken van den stuurpen, Is een vrachtauto van den expediteur H. alhier, bestuurd door J. de J„ wonende aan den Veursohestraatweg alhier, aan den West- vlietweg terecht gekomen tegen een muur van het terrein van het kabelmagazijn der P.T.T. De muur ter dikte van ea. 20 c M. werd ter hoogte van 2 meter en ter breedte van ruim één meter totaal vernield: ook de auto kreeg zware materieele schade. Zaterdag a.s. zal hier de Zonnestraal- collecte ten bate van de TB C.-bestrijding worden gehouden. Terwijl M. M. uit de Vecnestraat. met zijn rijwiel in het Oosteinde te Voorburg reed. brak plotseling de voorvork van zijn flets. M. viel en kreeg wonden aan lippen, handen en tong. Nadat er plaatse hulp was verleend is de reis per tram vervolgd. HILLEGOM. Schoolreisje der leerlingen O. L. School. De leerlingen der O. L School, hoofd de heer van der Wal. maakten een school reisje. 's Morgens om even half zeven werd per trein naar Dordrecht vertrokken, waar eenige typische oudheden bezichtigd wer den en een tocht per salonboot gemaakt, en diverse waterwerken enz. in oogen- schouw werden genomen. Vervolgens ging men naar Oisterwijk. waar volop van het natuurschoon der Oisterwijksohe vennen werd genoten. Des avonds om even tien uur was het een drukte van belang aan het station al hier toen de ouders de kinderen weer gingen afhalen van het station. Vroolijik was de thuiskomst, na een dag van groot genot. De werkloosheid. Op 17 Juni bedroeg het aantal werk- loozen 334 tegen 340 op 10 Juni zoodat dus wederom een kleine teruggang in het werkloozencijfer geconstateerd kan wor den. Ook tegenover 1938 vertoont het over zicht nog een kleine vooruitgang daar op 18 Juni 1938 dus een jaar geleden het cijfer 346 bedroeg. Enkel gebroken. Mevrouw B wonende aan de Wilhel- minalaan fietste uit de richting Lisse. Op dc Leidschestraat bij de villa „De Kraal" wilde zij een woonwagen passeeren. On gelukkigerwijze kwam haar voorwiel hier bij in de tramrails terecht en viel zij zoo ongelukkig, dat zij haar enkel brak. Dr. van der Kaaden en leden van de E H.B.O verleenden eerste hulp. waarna zij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd ver voerd. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een damesrijwiel, dat onbeheerd in de Parklaan is aangetroffen. Dr. L. Borleffs alhier is niet „aange steld" als mede-docent der afd. Katwijk e.o. der Ned. Ver. E.H.B.O.. gelijk vermeld, doch als zoodanig geheel belangloos daaraan verbonden. KATWIJK. Aanvulling Raadsagenda. Aan de agenda voor de raadsvergadering van hedenavond is toegevoegd het punt: Voorstel tot wijziging van de verordening op het bad- en strandleven. Mej. Co Castenmiller alhier slaagde te Oudenbosch voor de acte L.O. GEBOREN: Willem Robert, z. van A. J. Neuteboom en S. H. Schmidt. ONDERTROUWD: J. Smit. jm. 33 jaar en C. Slegtenhorst. Jd. 24 jaar. OVERLEDEN: A. v. Vliet. wed. van J. de Bruya, 72 jaar; J. v. d. Akker wed. van H. G. Verbij. 53 jaar; J. W. H. v. Duuren, wedn., 80 jaar; M. Meijer, huisvr. van J. v. Rosse, 78 jaar; J. Wetselaar, wed. van C. de Laaf, 66 jaar. KATWIJK AAN ZEE. Een mooi uitstapje. De leerlingen uit de klassen 4. 5 en 6 van de Opleidingsschool in de Michiel de Ruy- terstraat maakten met het hoofd den heer J. J. Roelofs en de leden van het onder wijzend personeel een ééndaagsch uitstapje Des morgens om half zeven vertrok men al met de tram naar Leiden, waar de school- trein klaar stond. In Den Haag voegden er zich leerlingen van verschillende scholen bij. In Dordrecht werd gestopt Onder leiding van gidsen bezichtigde men deze stad, o.g. de Groote Kerk. Er werd ook een boottocht gemaakt op de wateren rond Dordrecht. De trein stond weer gereed om naar het doel van de reis te gaan n.l. Oisterwijk bij Tilburg, teneinde de beroemde „vennen" in oogenschouw te nemen. De leerlingen van alle scholen werden toegesproken door den burgemeester van Oisterwijk. In een speeltuin werd de inwendige mensch verzorgd. Ook hadden de spoorwegen voor een tractatie gezorgd. Zeer voldaan aan vaardde men de terugreis: 's avonds over tienen was men weer in ons dorp terug. LISSE. Een bijzondere verbetering. De groote verandering bij het kruispunt Kanaalstraat-Broekweg mag wel een bij zondere verbetering genoemd worden. Im mers: op dit kruispunt lag reeds jaren een stuk bouwgrond braak na het afbreken van een tweetal woonhuizen die eveneens reeds weer enkele jaren achter een leelijke schutting op sloopershanden hadden staan wachten. Het onkruid teelde er welig en de jeugd maakte er een soort speel plaats van. Den omwonenden was dit met recht een doorn in het oog en het ontsierde dit deel der Kanaalstraat ln niet geringe mate. Door aankoop van een strook grond kon van gemeentewege eohter aan dezen „noodtoestand" een einde gemaakt wor den. De Broekweg Icon tevens bij dit krulS' punt fllnlk verbreed worden, zoodat er thans een dubbele rijweg is met een gazon met bloemen in het midden. Het kruispunt zelf werd voorzien van een grooten cirkel waarin een mooie oude boom zijn plaats vond waaromheen weer mooie bloem- beplantlng is aangebracht. De bewoners van Kanaalstraat en Broekweg zijn met deze groote verbetering dan ook zeer ingenomen. Lisse-Oost is er op vooruitgegaan De werkloosheid nog steeds lager dan in 1938. De werkloosheid in deze gemeente blijft nog steeds aanmerkelijk beneden 1938. Zoo staan thans 253 werkzoekenden ingeschre ven tegen 305 in dezelfde week van 1938. Men verwacht dat de volgende week het bollenrooien wel zal aanvangen, zoodat dan weer velen werk kunnen vinden. De Hengelaarsvereeniging alhier be haalde op het te Oude Wetering gehouden concours den derden prijs, hetgeen voor deze betrekkelijk nog jonge vereeniging een mooi succes genoemd mag worden. NOORDWIJK. STAMBOEKKEURING DER NOORD- WIJKSCHE GEITENFOKVEREENIGING. De Noordwijkschc Geitenfokvereeniging hield haar J aarlij ksche stamboekkeuring op het terrein bij de O.L. School aan de Van Panhuysstraat, begunstigd door prachtig weer. Voor deze keuring bestond buitenge wone belangstelling. De jury bestond uit de heeren H. Roest, leeraar aan de landbouw school en voorz. van den Prov. Bond. en S. de Jong, ass, v. d. Rijksveeteelt-consulent. De volgende prijzen werden behaald: Klasse 1-j. wit ongehoornd: 1ste pr. D. Alkemade: 2de Th. Kret; 3de Jer. Smit. Klasse 2-j. wit ongehoornd: 1ste pr. J. v. Woersum; 2de J. Berbee; 3de W. Plug. Klasse 3-J. en ouderen, wit ongehoornd: lste pr. W. v. d. Meulen; 2de Teun Noppe; 3de v. d. Berghstichting; 4de J. van Woer sum. Klasse 1-j. wit gehoornd: lste pr. C. de Ruiter. 2de P. Waasdorp; 3de J. Berbee; 4de J. Klinkenberg. Klasse 2-j. gehoornd: lste E. A. v. d. Plas; 2de Th. Kret; 3de W. Klinkenberg. Klasse 3-j. en ouderen gehoornd: lste pr. J. Hoogeveen; 2de J. van Oosten; 3de T. Noppe; 4de W. Augustlnus; 5de H. Smit. Klasse bont en reekleurige: lste pr. D. v. d. Niet; 2de Teun Noppe; 3de v. d. Bergh stichting. Klasse lammeren: lste pr. C. de Ridder; 2de L. Steenvoorden; 3de T. Noppe; 4de W. Klnkemberg; 5de W. Plug; 6de Th. Kret. Het kampioenschap werd behaald door W. v. d. Meulen met. de registergeit. „Pau lina" behaalde den wisselbeker, beschikbaar gesteld door den burgemeester. Reserve kampioen is de registergeit „Emma" van D. v. d. Niet. De afd. Noordwijk boekte een aanwinst met een stamboekgeit, die werd opgenomen in het elite-stamboek als beste fokgeit, Eigenaar Teunis Noppe. De voorzitter der afd. Noordwijk, de heer W. v. d. Meulen, dankte de juryleden voor hun belangrijk en moeilijk werk. Voorts dankte de voorzitter alle leden voor hun prettige medewerking. Het actieve bestuur der afd. had ditmaal gezorgd dat de prijzen bestonden uit tulbanden, krentenbrood enz., hetgeen velen zeer welkom was. HEDEN: Gerecht 10: Theosophisch Genootschap ta 8.15 uur nam. Katwijk a. Zee (Casa Cara)Spr do heer Schoonderbeek, 7V£ uur nam. Donderdag. Pieterskerk: Zangavond, 8 1/4 uur nam. Voorschoten (Gemeentehuis)Ledenvergade ring „Groene Kruis". uur nam. Vrijdag. Amicitia: Ledenvergadering afd. Leiden Ned Roode Kruis, 4% uur nam. Warmond („Stad Rome"): Alg. verg. „Groen© Kruis", 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundia Bureau. 9tt—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees- Kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. uUllL 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Oe- neeskunde (lste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—3 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam „Gevangene der Vrijheid". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 811 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „Mannen met vleugels". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam: „Onder zee-patrouille". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater Hoogewoerd 49: 8 uur nam „Tarzan's gevaarlijke avonturen". Zondag van 4—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De terugkeer van den Rooden Pimpernel". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Kermis kind". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 t/m Vrijdag 23 Juni a'.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. ten Dijk, Haven 18. Tel. 85 en apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 552. getrouw, werden op het sportveld aan den Oegstgeesterweg de feestelijkheden ge houden Met de muziek van „Wilhelmina" voorop, maakten de leden van D.WB. een rondgang door de gemeente en gaven daarna op het veld een aantal demonstra ties, waarvoor groote belangstelling be stond, evenals voor de Linderbaasbaan. Een geanimeerde voetbalwedstrijd tus- schen Rijnsburgsche Boys I en de Flower Boys uit Amsterdam eindigde met een 3—1 overwinning voor Rijnsburgsche Boys. De avond bracht een „bonte avond" in Flora, eveneens onder groote belangstel ling. Na een openingswoord van den heer P. van Delft werd een geanimeerd pro gramma uitgevoerd, dat getuige den grooten bijval, zeer in den smaak viel. VOORHOUT. De werkloosheid. Thans staan bij den agent der arbeids bemiddeling alhier 115 personen als werk loos ingeschreven. Hiervan zijn 81 in de werkverschaffing geplaatst, waarvan 11 hij den aanleg van het vliegveld te Valken burg. Onze plaatsgenoote mej. A. Hoekstra slaagde voor de acte L.O. Donderdag 29 Juni herdenkt de heer H. van der Bor, wegwerker bij de Ned. Spoorwegen ahlier, den dag, dat hij vóór 25 Jaar bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. RIJNSBURG. JAARLIJKSCHE PAARDENMARKT. Aanbod ging ver verwachting te boven. Gisteren werd alhier de jaarlijkschc paar denmarkt gehouden. Ging de laatste 'jaren het aantal aangevoerde paarden merkbaar achteruit, thans .schijnt er een kentering te zijn ingetreden, want het aanbod ging ver de verwachting te boven. In het dorp heerschte dezelfde gezellige drukte van andere jaren. Der gewoonte WASSENAAR. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. In het Wapen van Leiden vergaderde de afd. Wassenaar van de Kon. MU- voor Tuinbouw en Plantkunde. Na een openingswoord van den voorzit ter. den heer A. H. Aartse. las de secretaris de heer D. van Barneveld de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Een zilve ren medaille werd toegezegd als eere-prljs voor de a.s. groote Lathyrustentoonstelling. Voor de as. groote Nationale tentoon stelling zijn reeds eenige belangrijke giften binnengekomen. Voor de candidaatstelling voor leden van het hoofdbestuur werd besloten de candi- datuur van mr. T. J. Noyon (liefhebber) en den heer Doornbos (vakman) te steunen. De heer H. Schipper hield dan een lezing over het gevaar van den Coloradokever. Hl) behandelde de manier van voortplanting, welke planten als z.g. voedsterplanten doo dezen kever worden gebruikt, de manleren van verspreiding, de schade direct en in direct en de opsporing en bestrijding van dit gevreesde en gehate insect. Met ernst wees spr. er op, dat het aller plicht is aan dc bestlijding en verdelging mede werken. Tot leden van de Jury om het m%ez°"~ dene te keuren werden benoemd de heere J. Hardeman, J. Polderman en G Ruiten beek. H. De heer Polderman bracht namens a jury rapport uit. Voor de .prijsvraag variëteiten Lathyrus van leder 10 stuss waren 2 Inzendingen. Ie prijs met 101 Jury verwierf de inzending van De vnj Bliek" en 3e prijs met 18 p. die van °cn heer Looijesteln. Voor de prijsvraag het mooiste talelstUKj met trosrozen van bulten werd een iep toegekend aan dat van den heer L. noo- dervllet. Voor een opgemaakte mana lelies werden 7 p. toegekend; Inzender Hermsen Voor 2 potten Kathlela.10 punten, inzending van De Vrije Bliek, v 2 soorten Lichnis ieder 9 punten, HU® dc heer H. Schipper. Deze gaf over ae cu tuur hiervan een korte uiteenzetting. De secretaris deed hierop mededee„ e inzake de stand van de a.s. groote w nale tentoonstelling. Na rondvraag sluiting. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6