LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Woensdag 21 Juni 1939 Redactie 1507 Directie en Administratie2500 De blokkade van Tientsin De strijd in het Verre Oosten Egyptisch minister op bezoek Roosevelt wil spoedige behandeling neutralifeitswet ^nze telefoonnummers Eenige ontspanning Binnenland De „Piet Hein" te Vlissingen Japansche landing bij Swatau BEURSOVERZICHT Buitenland Swatau bezet Japanners aan het woord RECHTZAKEN SPORT Het Wimbledon-toumooi DUITSCHLAND. Consul te Liverpool toch teruggeroepen. De Duitsche consul-generaal te Liverpool dens naam ln verband met een spion jiagekwestle ls genoemd, heeft gisteren uit Berlijn instructies ontvangen om naar Diiitschland terug te keeren. DANZIG, Poolsche roeiwedst rijden verboden. Gemeld wordt, dat de politie in Dantzlg it Poolsche roeiwedstrijden verboden heelt, jie sinds 1920 jaarlijks in Danzig werden «bouden, waarbij motieven van openbare orde en veiligheid naar voren gebracht torden. ENGELAND. De terugkeer der souvereinen. In het Lagerhuis heeft Ohamberlain medegedeeld, dat hij morgen een motie rooi een adres van welkom aam den koning til de koningin zal Indienen. De vergadering zal dan gedurende een uur gesohorst worden en in dien tijd zullen de afgevaardigden zich verzamelen op een punt langs den weg. waarlangs het konink lijke paar naar het paleis zal terugkeeren. Hel standbeeld voor Koning George V. In het Lagerhuis heeft Chamberlain gis teren het voorstel gedaan tot goedkeuring van afstand van terrein van de Westmln- j-.er Abdij voor de oprichting van het siandbeeld voor koning George V. De regee- ring had terrein ter waarde van 60.000 pond ie beschikking gesteld, zoodat het bestuur tan het Nationale Herdenkingsfonds nog ren bedrag van 65.000 uit haar middelen ter beschikking moest stellen. Het gewijzigde loorstel leverde bovendien nog eenige be- rjlniging, zoodat een grooter bedrag voor de speelvelden voor kinderen zou overblij ven. Greenwood Attlee is gisteren geope reerd en Sinclair sloten zich naimens de oppositiepartijen bij de woorden van den premier aan en het voorstel is zonder stem ming aangenomen. TURKIJE. Bij het bezoek van den Egyptischen mi- lister van bultcnlandsche zaken aan An- lara is hem een diner aangeboden, waar- ian hartelijke toespraken zijn gewisseld. Een der mogelijke resultaten van het be- jek zou zijn, dat. met goedkeuring van Engeland, het pact van Saadabad zou wor- ien uitgebreid, niet in zijn huldigen, ult- ilultend protocolairen vorm, doch volgens ren programma van nauwkeurig vastge- stelde en doeltreffende actie. In politieke kringen is men van meening, dat aldus een vredesfront zou worden ge- ithapen, dat alle landen ln het Oosten van Middellandsche Zee vereenlgt, welke aldus een defenslellnie vormen, die reeds den naam Oostelijke Maginot-llnle" heeft ontvangen. VEREENIGDE STATEN. Tijdens een persconferentie op het Witte Huis heeft president Roosevelt verklaard te «nen, dat het congres besluiten moet olmen omtrent de neutraliteltswetgevlng, alvorens de verdaging van de tegenwoor- fige zitting intreedt. De president sprak zijn meening uit, dat het wetsontwerp, fat thans bij het Huls van Afgevaardigden v en waarvan de belangrijkste bepaling •as het opheffen van het embargo op •apenen voor naties, die in een oorlog ge- ukkeld zijn, den Amerikaanschen Invloed kn gunste van den vrede zou versterken. De reden, waarom hij een behandeling 'onder uitstel wenschte, was duidelijk, 'mineer een oorlog mocht uitbreken, na jat het Congres op reces was gegaan, zou j*t moeilijk zijn een neutraliteitswetge- "l tot stand te brengen, zonder dat ge- 1 zou worden, dat de Vereenigde Staten eene of andere partij begunstigden. Het gemakkelijker voor het Congres om ™ns zich veilig te stellen tegen zulk een 'lemma, zoo voegde Roosevelt aan zijn '"klaringen tenslotte toe. Industrie gereed voor oorlog. Op een congres van den bond van recla mebedrijven heeft de waarnemende minls- kr van oorlog, Johnson, gesproken over Je "Ijze, waarop de Industrie op een oorlog '"'bereid ls. -ui! Mlde' dat tienduizend fabrieken on- -"adellijk kunnen overgaan tot den aan- -ia< van munitie. nbtenaren van het ministerie van oor- hebben een onderzoek ingesteld in dan 20.000 fabrieken en het ls, aldus Wnson, gebleken, dat vrijwel de geheele uatalre behoefte in de Vereenigde Staten kuedlgd kan worden. De vergane duikbooten. Sfnator Barbour heeft bij den senaat een "atie ingediend, voorstellend, dat een Srescommissie zal worden benoemd om onderzoeken, of mogelijk het verlies van Phi F duikbooten Squalus, Thetis en 5.1 1161 gevolg is geweest van sabotage resolutie wenscht. dat de commissie L r daaderzoek uitstrekt over de geheele title der activiteit van buitenlandsche ""aen in de Vereenigde Staten. Het vrijwilligerskorps van de Brit- sclie concessie te Tientsin heeft order gekregen zich voor onmiddellijke mobi lisatie gereed te maken. De leden zullen wapens noch uniform dragen en slechts herkenbaar zijn aan een band om den arm. Waarschijnlijk za] het korps slechts worden gebruikt voor de handhaving der belangrijke openbare dien sten. Gistermiddag is het Britsche convooi- schlp „Sandwich" te Tientsin aangekomen. Kort daarna werd het Vertrek van het convooischip „Lowestoft" dat heden zou wegvaren, afgelast. Een Engclsche vrachtauto, geladen met een gToote hoeveelheid groenten, heeft de blokkade verbroken. De auto werd begeleid door een detachement Britsche troepen en kon de Japansche afzetting ongehinderd passeeren. De groenten waren opgeladen ln het door de Japanners beheerschte gebied rond om de concessie. Gisteren zijn honderd Engelsche vrou wen en kinderen uit de concessie vertrok ken naar Tsjlngwantau, Peltaiho en andere zomerverblijven. Een gedeelte Is per boot van de concessie naar Tongkoe aan den mond van de Hal gebracht, waar een Britsch stoomschip de menschen opnam. De Japanners kwamen niet tusschenbeide. Twee Britsche kustvaarders zijn van daag van Sjanghai naar Tientsin vertrok ken met levensmiddelen zooals tarwe, meel, groenten en fruit. Uitbreiding van de anti-Britsche beweging. De anti-Britsche beweging in Noord- Cliina blijft zich uitbreiden en zij wordt zoowel door de Japansche autoriteiten als door het onder Japansche controle staande Chineesche bewind aangewakkerd. Giste ren werd aangekondiged dat Vrijdag te Peiging een anti-Britsche massabetooging zal worden gehouden, welke zal worden bij gewoond door de ln semi-milltaire forma ties georganiseerde plaatselijke Japanners. De onder Japansche controle staande plaatselijke bladen publiceeren heftige aan vallen op alles wat Britsch is. Uiteenzetting van lord Halifax. In het Britsche Hoogerhuis heeft de mi nister van buitenlandsche zaken, lord Hali fax, verklaringen afgelegd over den toestand te Tientsin, welke in hoofdzaak gelijklui dend zijn aan die, welke Chamberlain in het Lagerhuis heeft afgelegd. Hallfax deelde o.a. mede, dat de blokkade door de Japanners met de grootste gestrengheid wordt gehand haafd. De aanvoer van aan bederf onder hevige levensmiddelen, zooals groenten, melk en ijs, wordt vertraagd door een streng onderzoek aan de afzettingen, zoodat slechts nu en dan versche aanvoer binnen komt. „De algemeene toestand", aldus Halifax, „is nog niet duidelijk, In de situatie, ont staan door den oorspronkelijken eisch tot uitlevering van vier Chineezen, schijnt ver warring te zijn gekomen, doordat een be langrijker punt van algemeene politiek naar voren gebracht is. In dit opzicht heeft Ja pan echter geen formeele stappen gedaan en men hoopt nog, dat een plaatselijke rege ling spoedig gevonden zal worden. De Britsche regeering heeft zich bereid verklaard, maatregelen te bespreken ter ver zekering van wat altijd haar doel te Tlentsih geweest is: de neutraliteit van de concessie te Tientsin, die in geen geval de basis van vijandige actie mag zijn. De Britsche regeering vertrouwt, dat de Japansche regeering, evenmin als de Brit sche, het terrein van geschil wenscht uit te breiden, of den toestand, die reeds uiterst moeilijk is, te compliceeren. De regeering is zich tevens ten volle be wust van de reacties, die het bestaande ge schil heeft op de positie van de andere Brit sche en internationale nederzettingen ln China. Zij staat in het nauwste contact met de regeeringen van Frankrijk en de Ver eenigde Staten". Japansche visie. De woordvoerder van de Japansche mili taire autoriteiten te Tientsin heeft, naar Domei meldt, verklaard, dat de Japansche autoriteiten volkomen bereid zijn, de Brit sche formule voor een plaatselijk regeling van het incident van Tientsin in overweging te nemen, wanneer dit een volkomen wijzi ging van de Britsche houding in Noord- China beteekent en volledige medewerking met Japan in den opbouw van een nieuwe orde in het Verre Oosten. Ten aanzien van de Vereenigde Staten, zelde de woordvoerder, dat het natuurlijk Is, dat zij ongerust zijn over de ontwikkeling van de zaken te Tientsin. De houding van de Amerikaansche autoriteiten ter plaatse is evenwel kalm en niets wijst erop, dat zij maatregelen overwegen om zich tegen Ja pan te verzetten. De Amerikaansche nota's. In welingelichte Amerikaansche kringen te Tokio verklaart men omtrent de nota's, welke de Amerlkaansdhe zaakgelastigde. Dooman, op het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken heeft overhandigd en waarin, zooals gemeld, geprotesteerd wordt tegen het bombardeeren van Ameri- kaansdhe bezittingen in China en tegen het verhinderen van den aanvoer naar Koe Lang Soe, dat in beide nota's in krachtige bewoordingen onmiddellijke voldoening verlangd wordt. In geval deze niet zou worden gegeven, zou Washington zich het recht voorbehou den „de publieke opinie in de Vereenigde Staten in te lichten over de willekeurige wijze, waarop de Japansche militaire auto riteiten omgaan met de rechten der mogendheden in China". In dezelfde kringen legt men er den na druk op, dat de Amerikaansche diplomatie door deze nota's, die volgen op het bemid- de&ngsaanibod, op discrete maar duidelijke wijze wil doen uitkomen, dat „de Vereenigde Staten geenszins onverschillig zijn voor het lot der Fransche en Britsche concessies 'te Tientsin". EEN ENTHOUSIASTE ONTVANGST. De aankomst van het prinselijk jacht „Piet Hein" te Vlissingen (men zie ook onder Binnenland!, deed een duizendkop pige menigte samenstroomen, waarbij de schooljeugd sterk was vertegenwoordigd. Terwijl het jacht aan de Kanaalstraat lag, voer Prins Bernhard met de motor boot door het kanaal van Walcheren naar het vliegveld, waar zijn secretaris, jhr. mr. Dedei, met het KLM-vliegtuig aan kwam. Intusschen was de belangstelling voor het bezoek sterk toegenomen en meer dan eens kwam het verlangen om het kleine Prinsesje te zien. tot uiting. Toen het Jaoht den steiger verliet om de sluis in te varen, verscheen het geheele Prinselijke gezin op het achterdek, waarbij Prins Eernhard Prinses Beatrix op den arm hield. Het publiek juichte geestdriftig, i In de sluis onderhield Prinses Juliana zich ongedwongen met de op den wal staande edhtgenoote van den burgemeester, mevrouw van Woelderen. en met een stu dievriendin, mevr, Grippeling. Om 12 uur verliet de „Piet Hein" de sluis en voer de Schelde op. Volgens een officieel Japansch communi qué rukken de Japansche afdcellngen, die op twee plaatsen in de nabijheid van Swa tau aan land gegaan waren, naar het bin nenland op, den hardnekklgen tegenstand der Chineezen ten spijt. Er zijn op het oogenbllk te Swatau on geveer 150 vreemdelingen gevestigd. Onder hen zijn 80 Engelschen en 40 Amerikanen. Verder wonen er Franschen, Duitschers en Portugeezen. De Britsche torpedoboot jager ..Thanet" en des Amerikaansche torpedobootjager ..Pillsbury" bevinden zich ter plaatse, ten einde den Britten en Amerikanen bescher ming te verleenen. De eerste Japansche troepen, die aan bzcide zijden van de rivier bij Swatau land den omstreeks vier uur in den ochtend, wa ren 300 tot 500 man sterk. Na op aanmerke- lijken tegenstand te zijn gestooten, hadden de Japanneezen te negen uur hun doel be reikt, waarna transportschepen de rivier opvoeren en troepen en gemechaniseerde eenheden ontscheept werden. De voorhoede rukt aan beide zijden van Swatau naar het binnenland op, blijkbaar om de stad in te sluiten en den spoorweg van Swatau naar Tsjwatsjau, dat ruim 40 kilometer verder ligt, af te snijden. Wang-tsjing-wei achter de schermen? Te Hongkong verluidt, dat Wang-tsjing- wei, de vroegere ondervoorzitter van den uitvoerenden Joean, de Japansche regee ring onlangs heeft voorgesteld vier punten van zijn programma ten uitvoer te leggen. Japan zou de steden Swatau en Pakhoi moeten nemen om voorziening van de Chi neesche troepen uit het Zuidwesten te ver hinderen. Het zou het vierde roode leger van het gros der Chineesche troepen moe ten afsnijden door een nieuwen aanval in het Jangtse-gebied; het zou Slanfoe en de communistische hoofdstad Jennan moeten bezetten om ravitallleering van Rusland uit te voorkomen. Wang zou dan bereid zijn een nieuwe regeering te vormen en toe te treden tot het anti-kominternverdrag met de bedoeling, aan de zijde der spilmogend- heden te staan in geval van een wereld conflict. In politieke kringen te Hongkong acht men den Japanschen aanval op Swatau 3rnstig, omdat het een aanwijzing is voor zen nieuw offensief tegen de Westcrschc mogendheden. Een krachtige houding de zer mogendheden, aldus zegt men, zou thans beslissend zijn, als zij haar positie in het Verre Oosten willen behouden. AMSTERDAM, 21 Juni. Het petroleumconflict, dat verleden jaar ln Mexico ls uitgebroken, toen de Mexicaansche regeering de bezittingen der buitenlandsche pe- troleummaatschappijen in beslag nam, hangt nog steeds als een schaduw boven de Interna tionale petroleumsituatie. Het Jongste verslag van de Koninklijke Petroleum-Maatschappij heeft een uiteenzetting van den stand van zaken gegeven en medegedeeld, dat den maat schappijen nog geen recht is wedervaren. Juist dezer dagen doen geruchten de ronde omtrent een op handen zijnde regeling tusschen de buitenlandsche petroleummaatschappijen en de Mexicaansche regeering. Definitieve berich ten dienaangaande zijn nog niet gepubliceerd, zoodat een en ander wel met de grootste reserve moet worden opgenomen. Een der voornaamste aanleidingen, welke tot. het conflict hadden ge leld. waren, zooals bekend, de eischen der Mexicaansche arbeiders, welke de buitenland sche maatschappijen beweerden niet te kunnen inwilligen. Juist dit punt zou. doordat de arbei ders onder regeerlngscontrole zouden worden ge plaatst, in de beweerde regeling een oplossing vinden. Uiteraard zal de Mexicaansche regee ring. nu zU zooveel troeven in handen heeft, er wel voor zorgen, dat zij zich haar deel van de petroleum-opbrengst verzekert. In petroleum- kringen vormt de Mexicaansche kwestie een om derwerp, naar welks oplossing reikhalzend wordt uitgezien. In 1937 bedroeg de productie aan petroleum van de Koninklijke in Mexico 4.193.916 K G. ton, in 19938 slechts 953.921 K G ton. aangezien de groep sinds Maart van dat jaar niet meer aan de Mexicaansche productie deelnam. De middagbeui-s. Over het algemeen viel de stemming heden ter effectenbeurze iets tegen. Wallstreet was vaster gestemd geweest en had de hoop gewet tigd op een voortzetting var. de iets aange namer tendenz, welke de markt alhier gisteren beheerschte. Dat dit niet zoo is uitgekomen, moest wel in hoofdzaak op rekening gesteld worden van de buitenlandsche politiek en met name van den toestand in het Verre Oosten, waar de spanning eerder nog is verhoogd, door dat de Japanneezen zoo juist weer de Chinee sche haven Swatau bezet hebben. De Londensche beurs was mede ónder invloed hiervan ongeanimeerd en sterk gereserveerd en het Damrak kreeg den terugslag in een luste- looze markt met een gedrukt koersverloop. Groot waren de verliezen weliswaar niet. maar in vrijwel alle afdeelingen en met name voor de leidende fondsen, liepen de koersen eenige punten terug. Een uitzondering vormden aandeelen Philips, welke de geheele week reeds eenige steun ont vangen en thans op de publicaties van het jaarverslag bij opening weer iets beter lagen Toch ontkwam ook Philips niet aan den invloed van de algemeene marktstemming, want in het verdere verloop kwam het fonds weer op het vorige peil terecht. Van de overige industrie waarden was AK.U. weinig veranderd en brok kelde Unilever, na een prijshoudende opening, af. Koninklijke Olie had eenig aanbod te Ver duren en moest dientengevolge eenige procenten prijs geven. Het fonds fluctueerde bij zeer j kleine omzetten tusschen 308 en 306^, op welk j laagste punt het vrijwel de markt verliet, Trou- I wens. dit was vrijwel het algemeene kenmerk, dat de koersen in het verdere verloop gelei delijk a.fbrokkelden, dat geen herstel plaats vond en dat het slot meerendeels kwam op het H.M. DE KONINGIN NAAR HET LOO- H.M. de Koningin is vandaag naar Het Loo vertrokken. Zij heeft op de reis daarheen een kort bezoek gebracht aan Soestdijk. HET ONTSLAG AAN BURGEMEESTER J. L. BOSSCHIETER. Bij K. B. van 20 Juni, is aan den heer J. L. Bosaschieter, op zijn verzoek, met in gang van 1 Juli 1939, eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Rijnsburg, met dankbetuiging voor de langdurige diensten, door hem als burge meester bewezen» TASCH MET f. 2500 UIT KEUKEN WEGGENOMEN. Gistermiddag had de bewoonster van de derde verdieping van een perceel in de Van Woustraat te Amsterdam haar handtasch, waarin 2500 gulden was geborgen, bij haar thuiskomst even in de keuken gelegd. Daarna was zij naar de huiskamer, waar zich ook haar zoon bevond, gegaan. Toen zij korten tijd later in de keuken terugkwam, was tot haar grooten schrik de tasch met het geld, dat dien dag van de bank was gehaald om het uitzet van de dochter te betalen, verdwenen. De etagedeur. die wel dicht was gedaan doch niet afgesloten, stond open. Op den zolder was een zoogenaamd lat ten kamertje verbroken. Het is mogelijk, dat de dief zich hier eenigen tijd heeft verstopt. Niemand in de woning heeft den insluiper gezien of géhoord. NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP. Te Amsterdam is vandaag de 125ste jaar- lijksche algemeene vergadering van het Nederlandsch Bijbelgenootschap gehouden. Prof. mr. P. Scholten, die voor de laat ste maal de algemeene vergadering van het genootschap presideerde, constateerde in zijn openingsrede met vreugde, dat de kosten voor het nieuwe werk in Neder- landsch-Indië op het gebied van Bijbelver spreiding en Bijbelvertaling zijn gedekt, doordat in 1938 totaal f. 23.000 en in de eerste helft van dit jaar nog f.4000 werd ingezameld. Ook gaf spreker uiting aan zijn groote blijdschap over het feit, dat het tekort over 1937 van f32.000 daalde tot ruim f.7000, over 1938. Hierna werden de jaarstukken goedge keurd en enkele huishoudelijke zaken ge regeld. In de middagvergadering heeft prof. dr. F. W. Grosheide namens de commissie voor de nieuwe vertaling van het nieuwe testa ment, de gereedgekomen vertaling in proef druk aan den voorzitter van het genoot schap overhandigd. De vergadering benoemde tot voorzitter in de vacature prof. Soholten, prof. dr. F. W. Grosheide. Als bestuurslid werd gekozen de heer W. F. Sillem, terwijl gekozen werden jkvr. C. M. van Asoh van Wijck, prof. dr. J. H. Bavinck, dr. A. Vis en de heeren J. C. H. Heldring en H. A. A. de Boer Azn. De Japansche generale staf deelt mede, dat de Japansche hoofdmacht Swatau geheel bezet heeft en dat de voorhoede te Anpau, ruim dertien kilo meter noordelijker staat. De eerste stafofficier van het Britsche garnizoen te Tientsin heeft een onderhoud aangevraagd met den óhef van den Japan schen staf te Tientsin. Deze heeft echter medegedeeld, dat een onderhoud geen nut zou hebben, aJs het in de bedoeling lag de punten te bespreken, die de Britsche con sul in het begin van de week in zijn onder houd met den Japanschen consul te berde heeft gebracht. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buiteniandsohe zaken heeft ontkend, dat Engelschen gedurende de con trole bij de concessie te Tientsin mishan deld of op discrimineerende wijze behan deld zijn. Hij zeide, dat allen op dezelfde wijze behandeld waren-en dat Amerikanen, Italianen en Duitschers geen voorrechten genoten. De aanvoer van groenten voor de concessie is niet verboden. De woordvoerder heeft voorts gezegd, dat de Japansche politiek van eerbiediging van de rechten en belangen van derde mogend heden ongewijzigd blijft en. hoewei men zal trachten benadeeling van buitenland sche belangen te voorkómen, hoopt me* ernstig, dat derde mogendheden de ware bedoelingen van Japan zullen begrijpen en haar samenwerking met Japan zullen ver- grooten. De woordvoerder van het ministerie van marine verklaai-de, dat een nieuwe ver sterking van de blokkade tegen de Clhinee- sahe kust het gevolg van de maatregelen tegen Swatau zou zijn. Hij hield staande, dat Tsjang-kai-sjek wapens uit het bui tenland ontvangt over Swatau. FILM „BEKENTENISSEN VAN EEN NATIONAAL SOCIALISTISCHEN SPION" Het federale gerecht heeft den elsch vaft Fritz Kuhn, voorzitter van den Dultsch-Amerikaanschen volksbond, die een schadevergoeding van 5 millioen dollar en verbod van de film .Bekentenissen van een nationaal socialistischen spion" wilde, afgewezen. Uit Havana wordt geimeld, dat de Cu- baansche fümcontrolecoimmissie dezelfde film voorloopig heeft verboden op grond van een protest van het Duitsche gezant schap. De film zal opnieuw gekeurd worden. ENGELSCHE ZEELIEDEN TE DANZIG GEARRESTEERD. De politie van Danzig heeft eenige op varenden van het Britsche schip Hal trover", die zich op onvriendelijke wijze over Hitier zouden hebben uitgelaten, ge arresteerd. Daardoor kon het schip niet vertrekken. VERGADERING VAN DEN JOODSCHEN NATION ALEN RAAD. Gistermiddag is te Jerusalem de eerste voltallige zitting van den Joodschen natio- nalen raad geopend, welke ook door leden van den uitvoerenden raad van het Jood- sche agentschap wordt bijgewoond. Bij den aanvang der vergadering hebben de voorzitter van den nationalen raad Brentsevi en de politieke directeur van het Joodsche agentschap Shertok hun afkeu ring uitgesproken over het Joodsche terro risme. De laatste voegde hieraan toe. dat de Joden in den strijd tegen het Witboek gebruik moeten maken van methoden, die hun de sympathie hunner vrienden ver zekeren en hun positie tegenover hun tegenstanders versterken. laagste punt. De Rubberafdeeling had een onbelangrijk ver loop; ,-oowel Amsterdam Rubber, die 3 pCt. moest prijs geven, als ook de incourante soos- ten. die eveneens gedrukt lagen, gaven weinig antwoorden heeft gehad. Die veroordeelde affaire te zien. haar tot een week gevangenisstraf, van welk vonnis zij in hooger beroep kwam. De juf- HAAGSCH GERECHTSHOF. De familie had ruzie. Tijdens een familie-ruzie te Leiden, had een juffrouw haar familielid G. S. met een stoel bewerkt, zoodat zij zich terzake mis handeling voor den Politierechter te ver trouw ontkende te hebben geslagen, doch na getuigenverhoor vorderde de Proc.-Generaal bevestiging van het vonnis. Het Hof heeft uitspraak gedaan, en het vonnis bevestigd. De Tabakshoek lag vrijwel verlaten en no teeringen kwamen slechts sporadisch tot stand. In Dell Batavia en Senambah ging het grootste deel van de markt in het geheel niets om. Oude Deli bewogen zich op het vorige niveau. Ook de Zulkermarkt moest het gisteren be haalde avance vandaag weer vrijwel geheel prijs geven. H.V.A. bijvoorbeeld zakte weer in tot 417. alleen het meerendeel der specifieke Suikerwaarden bood goeden weerstand. De Scheepvaartpapieren wisten zich even eens betrekkelijk goed te handhaven. Op de Amerikaansche markt werden de sha res meerendeels beneden pariteit verhandeld en viel eveneens een afbrokkelende neiging te bespeuren. Op de beleggingsmarkt waren Nederlandsche staatsfondsen nauwelijks prijshoudend gedispo neerd bU zeer bescheiden affaire. WISSELKOERSEN. Londen 8.82 (8.817/8); Berlijn 75.60 Voor cIc internationale kampioenschappen, 4.99 1/8 (4.99)Brussel welke °P 26 Juni te Wimbledon aanvangen, zyn TENNIS. DE GEPLAATSTE SPEELSTERS EN SPELERS. j de volgende spelers geplaatst: Heeren-enkelspel: Austin (Engeland). Riggs (75.58); Parijs 32 06'/» (32.03); Zwitserland 42 47'(42.47); Kopenhagen 39.37»/ï (39.37', Stockholm v.s.mac NellTv!sX*Punsec67zu"d-Slavfè^t 45.45 (45.42'/j); Oslo 44.32' (44.32'/i); New Henkei DunschlandCooke «V.S.). Menzei York 1.88 3 8 (1.88 5.16); Lire Bankpapier j «Duitschland» en Tloczynski 'Polen». 6.35 (6.30). Dames-enkelspel: Alice Marble V.S.). Helen Prolongatie 3/4; Part. disc. 9 16; Dag- Jacobs (V.S.), mevr. Sperling «Denemarken crglrt mevr. Malhieu «Frankrijk), mej. Jedrzejowska Regiitórmarken 27'/,; Handj^ Srcrrmar-1 ,v£7 ken 8, Reismai ken 50 Bankpapier 26 3 4 De Duitsche combinatie HenkeiVon Meta.xa Tusschen haakjes zijn de koersen van werd voor het heeren-dubbelspel als nummer gisteren. léén geplaatst.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3