BINNENLAND D.E'NDtJ- LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 17 Juni 1939 MAAK-" -pj KERK- EN SCHOOLNIEUWS Geen huldiging van dr. Colijn? WEERBERICHT. Koningin bezoekt kanaalwerken in de Geldersche Vallei DAGBLADRECLAME LAND- EN TUINBOUW De stand der rijksmiddelen De handel in teeltvergunningen AGENDA Weet U het antwoord? DE ONTWIKKELING VAN IIET CADEAU-STELSEL. Minister antwoordt den beer I. H. J. Vos. Op de vragen van den heer I. H. J. Vos betreffende de ontwikkeling van het ca deaustelsel heeft de minister van Econo mische Zaken als volgt geantwoord: Inderdaad heeft de minister kennis ge nomen van de onlangs door de drie Neder- landsohe Middenstandsbonden gedane pu blicatie van het resultaat van een onder zoek van het nationaal comité tot beteu geling van het cadeaustelsel inzake den omvang van het bezigen van verbruiks- artikelen als toegift in den detailhandel De conclusie, als zou vaststaan, dat reeds meer dan 350 verbruiksvoorwerpen in be langrijke mate bij de toepassing van het cadeau-stelsel zijn betrokken, kan de mi nister op grond van hierbovengenoemde publicatie niet aanvaarden, omdat deze publicatie slechts een aantal artikelen op somt,terwijl voor het vraagstuk van het cadeaustelsel essentieel is de quantitatieve toename van de verspreiding der cadeau artikelen. Het is den minister op grond van boven genoemde publicatie, welke als propagan dageschrift moet worden beschouwd, dan ook niet gebleken, dat „het systeem zich op ongewenschte wijze verder ontwikkelt", zoodat voor het overige de tweede vraag ontkennend moet worden beantwoord. De minister blijft echter den gang van zaken met bijzondere aandacht volgen. Zooals hedenavond ook per advertentie in verschillende bladen wordt medegedeeld, zul len dr. Colijn en mevrouw Co- lijn verhinderd zijn op 22 Juni as. te ontvangen ter gelegen heid van den 70stcn verjaardag van dr. Colijn. DE „ST. LOUIS" OP DE REEDE VAN VLISSINGEN. Het s.s. „St. Louis", waarop zich de on geveer negenhonderd Joodsche vluchtelin gen bevinden, die gedurende eenigen tijd op het schip moeten blijven, omdat zij nergens werden toegelaten, is heden om half tien op de reede van Vlissingen aan gekomen en voor anker gegaan. De vluchte lingen van wie ongeveer 200 voorloopig in ons land zullen worden ondergebracht, blij ven echter tot Antwerpen aan boord. Daar zal de ontscheping plaats hebben Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 762. Hedenmiddag 2 uur: 765. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Op den oceaan is een nieuwe diepe depressie tot ontwikkeling gekomen. Deze brengt storm- achtigen wind met regen in Ierland. Op IJsland bleef de luchtdruk stijgen, hetgeen gepaard ging met een daling van temperatuur. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Oostzee breidde zich Noordwaarts uit over Finland, waar nu de hoogste barometerstanden worden aangetroffen. Het is hier zeer warm. de tem peratuur is in Zweden, Finland en de rand staten ver boven normaal. In Dultschland werd het veel warmer. Hier kwamen in het Noorden plaatselijke onweersbuien voor. Stettin had 16 mM. regen. Ook in Frankrijk onweerde het. Gistermiddag viel te Rennes 16 mM. regen. Gisteravond is ons land een storingsfront ge passeerd waarbij de wind ruimde naar West en wat afkoeling bracht. Alleen in het Zuiden van ons land viel eenlge regen. Vlissingen had 6 mM. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: betrokken, zwakke Z.W. wind. temp. 13 gr. C., min. 13 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, zwakke N.W. wind. temp. 15 gr. C., min. 13 gr. C., neerslag 6 mM. De Bilt: zwaar bewolkt, zwakke W. wind. temp. 16 gr. O., min. 14 gr. C. Groningen: licht bewolkt, matige N.W. wind, temp. 16 gr. C., min. 13 gr. C. Maastricht: zwaar bewolkt, zwakke W.N.W. w., temp. 14 gr. C., min. 14 gr. C.. neerslag 1 mM. (Buitenland (8 uur voorin.) Londen: zwakke Z.W. wind. 13 gr. C., mooi. licht bewolkt. Berltfn: windstil, 21 gr. C., opklarend. Nice: windstil, 18 gr. C.. mooi, veel bewolking. Stockholm: matige O.N.O. wind. 19 gr. C.. fraai. Gistermiddag bezocht H.M. de Koningin met klein gevolg de werken, welke de pro vincie Utrecht uitvoert in de Geldersche vallei ten behoeve van den aanleg van het Valleikanaal. Deze werken worden thans to hoofdzaak uitgevoerd in werkverschaffing. Het graafwerk geschiedt door werkloozen uit verschillende gemeenten; thans zijn meer dan 1100 man te werk gesteld, waar bü vrijen arbeid vermoedelijk machines zouden worden gebruikt. Onder directie van den Prov. Waterstaat in Utrecht wordt het graafwerk verricht onder leiding van den rijksinspecteur der werkverschaffing ir. P. Boezaardt, welke wordt ter zijde gestaan door de Ned. Heide Mij. Op de brug in den Hoogeweg, beoosten AmersfooTt. werd Hare Majesteit opgewacht door den Commissaris der Koningin, mr. dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, den hoofdingenieur van den Prov. Water staat. ir. F. E. D. Enschede en den ingenieur van den Prov. Waterstaat, ir. E H. Smid. Allereerst werd gereden naar de brug in den Horster Straatweg, waar men bezig was met het ontzoden van het terrein, dat tot Valleikanaal zal worden vergTaven. Hier onderhield Hare Majesteit zich aanstonds met verschillende arbeiders. Van den Hor ster Straatweg begaf het gezelschap zich naar Krakhorst, waar het kanaal to een verder stadium van ontwikkeling is en de ontgraven grond met kruiwagens in den te maken dijk en in andere ophoogingen worden gebracht. Van den juist ingevallen schafttijd maakte H.M. de Koningin dadelijk gebruik om verschillende groepen arbeiders aan te spreken naar hun eigenlijke vak te infor- meeren en tal van vragen te stellen welke van Hare belangsteling getuigden. Van Groot Krakhorst werd gereden naar de boerderij De Driftakker, bezuidoosten Amersfoort Vervolgens werd langs het in aanleg zijnde kanaal gewandeld, via de Barneveldsche sluis, waar ir. P. Boezaardt aan Hare Majesteit werd voorgesteld. Hier werd het graafwerk met grondvervoer door middel van klein spoormaterieel In oogen- schouw genomen. Nabij de brug in den Hoogeweg onderhield Hare Majesteit zich wederom met verschillende arbeiders. Ook hier bleek weer, welk een goede stemming onder de arbeiders op deze werken heerscht en hoe erkentelijk men is voor het pro ductieve werk, dat hier aan zooveel werk loozen wordt geboden. De tocht werd door prachtig zomerweer begunstigd. VtZJl p&iot i 1860 (Ingcz. Med.) f. 5.1 millioen minder en de rechten en boeten van successie en van schenking enz. brachten ruim f. 1.2 millioen minder op dan de raming had aangegeven. Vergeleken bij de opbrengst in de eerste vijf maanden van 1938 brachten de rechten op den invoer f. 8.4 millioen meer, de om zetbelasting f. 4 7 millioen meer op in 1939. Daarentegen was de opbrengst van de rechten en boeten van successie enz. ruim f. 5.8 millioen minder dan in de eerste vijf maanden van 1938. Overigens waren de verschillen naar verhouding gering. De gemeentefondsbelasting leverde f 60,5 millioen, de opcenten vermogensbelasting leverden bijna .f 6 millioen ten bate van het gemeentefonds op. Ten bate van het werkloosheidssubsidie- fonds kwam tot ultimo Mei j.l. ruim f52.6 millioen binnen op den dienst 1938 en ruim f. 27.2 millioen op den dienst 1939. De motorrijtuigenbelasting leverde In Mei j.l. f. 3.06 millioen, de rijwielbelasting leverde in die maand slechts f. 15.755 op, waarbij dient opgemerkt dat het loopende belastingjaar voor de rijwielen einde Juli zal zijn verstreken. Over de eerste 5 maanden van 1939 be droeg de opbrengst der motorrijtuigenbe lasting f. 13.05 millioen en die der rijwiel belasting f. 85.137. PETEKIND DER KONINGIN GEHUWD. Gisteren is te Bunschoten in het huwelijk getreden Wilhelmlna Aartje Vedder, pete kind van H.M. de Koningin. Een drietal hofdames woonde namens Hare Majesteit de inzegening van het hu welijk in de Gereformeerde kerk bij en vergezelde daarna de bruid naar de ou derlijke woning, waar uit naaim van de Koningin geschenken werden aangeboden. DE BEVELVOERING OVER Hr. Ms. „TROMP". Bij Kon. Besluit is met den 3en Juli de kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. flot tieljeleider „Tromp" en het bevel over den bodem opgedragen aan den kapitein-luite nant ter zee J. W. Termijtelen, Hr. Ms. ad judant in buitengewonen dienst. oncentreer op het krachtigste reclame-middel DE DISTRICTSKEURINGEN DER PAARDENFOKKERIJ. Gisteren hadden te Zoetermeer de dis trictskeuringen plaats vanwege de rege- lingscommlssie voor de Paardenfokkerij in Zuid-Holland en wel op het terrein van den heer J. W. Groenewegen. In de afdeellng trekpaarden werden de volgende paarden premiewaardig verklaard Hermine van Moercapelle. elg. Joh. Brou wer, Moercapelle; Brina, vos, eig. J. Janse Zoetermeer; Astrid, eig. P. J. v. d. Eijk, Benthuizen; Beatrix v. Bouwlust, eig. Jac. v. d. Eijk, Benthuizen; Dora van Dinteloord eig. Joh. Brouwer, Moercapelle; Irma van Dinteloord, eig. P. v. d. Velde, Moerca pelle; Astrid, eig. Jac. v. d. Eijk. Benthui zen; Mina, eig. A. A. Schipper, Zoeter meer; Carma v. Vogelschor, elg. J. M. v. d. Lugt, Benthuizen; Mirza van de Peukepol der, eig. J. Janse, Zoetermeer; Corrie, eig. P. v. d. Velde, Moercapelle; Madam eig. J. Janse, Zoetermeer; Ada v. Luntershoek. eig. P. J. v. d. Eijk, Benthuizen. Clara van Luntershoek, eig. Jac. v. d. Eijk, te Bent huizen; Greta, eig. J. Janse. Zoetermeer; Roza v. Absdale. eig. P. J. v. d. Eijk Bent huizen; Truus v. Veene, eig. Joh. Brouwer, Moercapelle; Emaa. eig. Joh. Brouwer Moercapelle; Princesse II v. Borsele, eig. Jac. v. d Eijk, Betnhuizen; Bella, eig. Gebr. v. d. Velde, Benthuizen. Afdeeling tuigpaarden; Blondine, eig. A. J. W. v. d. Breggen Waddinxveen; Bettie, eig. dezelfde; Briena, eig. wed. P. H. Groe newegen, Zoetermeer; Ria I. eig. W Par- mentier, Bleiswijk; Aga, eig. J. W. Groene wegen Hzn., Zoetermeer; Adria, eig. A. v d. Breggen, Waddinxveen; Adame, eig. A. W. J. v. d. Breggen, Waddinxv.; Diana, eig. A. v. d. Breggen, Waddinxv.; Dolfa. eig. P. Ripping, Berkel; Dalice, A.v.d.Breg gen, Waddinxveen; Dora, eig. C. Oskam Bergambacht; Dolly, eig. A. v. d. Breggen. Waddinxveen; Culka. eig. dezelfde; Corata eig. dezelfde; Coppie-Jannle, eig. M. van den Berg, Bergschenhoek; Willya, eig. A. v. d. Breggen, Waddinxveen; Wuria, eig. C. Oskam. Bergambacht; Ulientje, eig. J. M. Vrij, Leidschendam; Urena, eig. J. W Groenewegen, Zoetermeer; Uivertje I, eig. M. v. d. Berg. Bergschenhoek: Treintje, eig. W. Parmentier, Bleiswijk; Tuul. eig J. Könst, Zevenhoven; Purnea, eig. P. Rip ping. Berkel; Pretty, eig. A. v. d. Breggen, Waddinxveen; Paardeblom, eig. dezelfde; Plrinska, eig. dezelfde; Nolana, eig. J. W Groenewegen, Zoetermeer; Liga, eig. Iz. Bos, Bleiswijk. OPBRENGST DIRECTE BELASTINGEN STEEG. LUCHTTEMPERATUUR. 7 uur voorin. 12 gr. C. (54 gr. P.). 12 uur 's mldd.: 15 gr. C. (59 gr. P.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zondag. Voorm te 3 uur 53 min.; nam. te 4 uur 17 m. Voor Maandag. Voorm. te 4 uur 38 min.; nam. te 5 uur 0,1 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zyi". 'a Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag van 9.54 uur n.m. tot 4.07 uur v.rr Zondag van 9.54 uur nrn. tot 4.07 uur v.rr MAANS OP- EN ONDERGANG. 17 Juni: op 4.48 uur; onder 21.04 uur. 18 Juni: op 5.51 uur; onder 21.54 uur. Blijkens het overzicht van den stand dei- rijksmiddelen (hoofdsom en opcenten) op ultimo Mei van het dienstjaar 1939 was het bedrag der kohieren voor de directe be lastingen in totaal f. 52.651.315tegenover f. 47.259.701 op ultimo Mei 1938. De grond belasting leverde f. 8.9 millioen, de inkom stenbelasting f 31.4 millioen, de vermo gensbelasting f. 7.2 millioen, de verdedi gingsbelasting I f.3.7 millioen en de belas ting van de doode hand f. 1.3 millioen op. De inkomstenbelasting bracht f. 6.480.745 meer op dan vorig jaar, de grondbelasting f. 927.797 minder en de verdedigingsbelas ting f. 197.215 minder. De overige verschil len waren gering. Van de „overige middelen" treffen we als opbrengsten over Mei 1939, met de be dragen tusschen haakjes over Mei 1938 de volgende sommen aan: Dividend- en tantièmebelasting f 2.193.636 (f. 2.356.588). Rechten op den Invoer f. 10.257.287, (f. 8.194 310). Stafistiekrecht f. 231.078. f 201.1691 Accijns op zout f. 178.375 f. 177.2691. Acc. op geslacht f. 641.561 (f. 661.823). Accijns op wijn f. 99.125 (f. 47.200). Accijns op het gedistilleerd f. 2.164.023 (f. 2.183.613). Accijns op bier f. 726.566 If. 705.829). Accijns op suiker f.4.282.109 (f4.128.666). Acc. op tabak f. 3.170.866 (f. 3.287.127). Belasting op gouden en zilveren werken f. 49.818 (f. 41.639). Omzetbelasting f. 5.651.419, (f. 7.475.730) Couponbelasting f. 378.786 (f408.038). Rechten en boeten v. zegel f. 1.255.926, (f. 1.461.284). Rechten en boeten van regis, f 1.357.614, (f. 1.562 592) Rechten en boeten van successie, van overgang bij overlijden en van schenking f. 3 328.638 (f. 8/144.011). Opbrengst der loodsgelden f. 71.701, (f. 66.600). Totaal over Mei 1939 f. 36.538.534; totaal Me: 1938 f,41.403.504. Over de eerste vijf maanden van 1939 was de totaal-opbrengst dezer middelen plm. f. 185.085.371 tegenover f. 177.946.215 ln de overeenkomstige periode van 1938. De rechten op den invoer leverden ln die periode in 1939 ruim f. 6.7 millioen meer, de omzetbelasting ruim f. 1.6 millioen meer de dividend- en tantième-belasting bracht SIERTEELTCENTRALE WIL ER EEN EIND AAN MAKEN. Wij vernemen uit betrouwbare bron, dat de Nederlandsche Sierteelt Centrale maat regelen overweegt om nog dit seizoen een einde te maken aan den vrijen handel ln bollen-teeltvergunning. Deze handel ln teeltvergunning heeft in de laatste jaren een groote vlucht genomen en de prijzen waren, vooral voor hyacin- thenvergunntog, schrikbarend hoog. De prijs van deze vergunningen heeft zelfs tot f. 14 per Rijnlandsche Roe bedragen, wat aanzienlijk meer is, dat de waarde van den grond. Deze omstandigheid heeft geleid tot min der gewenschte toestanden. Niemand kon er bezwaar tegen hebben, wanneer een kwee- ker, die teeltvergunning over had (die dus minder oppervlakte beteelde, dan waartoe hy gerechtigd was) deze aan een ander verkocht. Met goedvinden van de Centrale werd de vergunning dan op naam van den kooper overgeschreven. Er waren bonafide handelaren, die naast den bollenhandel dezen koop en verkoop van teeltvergunning stelselmatig gingen beoefenen, uiteraard met het doel eenige winst te boeken, wat evenmin een misstand kan worden ge noemd. Iets anders werd het, toen -gelegenheids- handelaren van den geldnood van kweekers gebruik gingen maken om hun vergunning op te koopen. Verhuur van teeltvergunnlng Is wel verboden, maar overdracht voor den tijd van één jaar was door de Centrale toe gestaan, hetgeen in feite op huur neer komt. Deze handelaren nu kochten de teeltver gunnlng op. om ze daarna aan dezelfden kweeker die toch vergunning moet heb ben om zijn bedrijf te kunnen voortzetten weer voor een enkel jaar te verhuren. Waar de „huurprijs" ongeveer 1/3 van den „koopprijs" bedroeg, is het duidelijk, dat hierin voor den handelaar na enkele jaren een zoet winstje zat, omdat dezelfde ver gunning weer ieder jaar opnieuw kon wor den verhuurd. Wij vernemen thans, dat de commissie, die deze zaak behandelt, voornemens ls. alle tecltvergunning welke momenteel over ls, op naam van de Sierteeltcentrale te doen schrijven, uiteraard onder toekenning van eenige vergoeding aan de eigenaars. Wie nu meer teeltvergunning wil hebben, zal deze niet meer in den vrijen handel, doch van de Centrale zelf kunnen betrekken. Omge keerd kan een kweeker ook nog alleen maar vergunning verkoopen aan de Centrale tegen een vastgestelden prijs De mogelijk heid van speculatie en al te groote winsten wordt hiermee uitgeschakeld, al blijft het voor de bonafide handelaren te betreuren, dat ook hun deze handel onmogelijk wordt gemaakt. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 18 JUNI. Leiden Doopsgez. Gem.: vm. halfelf mevr ds. A. A. Mankes—Zernike van Rotterdam Eglise Wallonne: dix heures et demle, Mr J. Hayet, pasteur Arnhem. Evang. Luth. Gem.: voorm. halfelf ds. Bie- ger. Geref. Kerk in H. V. (Patrimonium): nam. 5 uur, dr. J. G. Ubbink. Rem. Geref. Gem.: voorm. halfelf, ds. J H. Groenewegen van Arnhem. Rozekruisers Genootschap Zoeterwoudsche Singel 106): voorm. halfelf de heer M. A. Ver hoog. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): voorm. halfelf. prof. dr. G. Sevenster. Vrijz. Kinderkerk (Gerecht 10): nam. half een. dr. Boersema. Vrije Kath. Kerk (VreewJJkstr. 19): voorm. 10% uur, Gez. Mis. Geref. Kerk (Hooigracht): voorm. 10 uur dr. Westerink; nam. 5 uur ds. L. Oranje, van den Haag (W.). Geref. Kerk Heerengracht)voorm. 10 uur ds. Weggemans; nam. 5 uur ds. Wiersinga. Doopsbediening. Geref. Kerk (Oude Vest): voorm. 10 uur üs. L. Oranje: nam. 5 uur dr. Westerink. Geref. Kerk (Morschweg (Evangelisati-^geb.) voorm. 9.30 uur ds. Wiersinga; nam. 5 uur ds. Weggemans. Marekerk: nam. 6 uur (jeugddienst): dr. W D. van Wijngaarden. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk Dorp: voorm. 10 uur de heer E. J. Brugman van Amster dam: nam. 6 uur ds. Y. Alkema. Oost: 10 uur voorm. ds. de Lange van Wer kendam; nam. 6 uur ds. Molenaar van Half weg. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds. J. Knoppersen Chr. Geref. Kerk:* voorm. 10 en nam. 6 uur de heer J. Rebel van Den Helder. Doopsgezinde Gemeente: voorm. 10 uur ds. R. C. de Lange. Oud-Kath. Kerk: voorm. 10 uur (H. Dienst) nam. 3 u. Vespers. Aarlandervcen Ned Herv. Kerk: voorm halfelf de heer Groenendijk van Scheveningen nam. geen dienst. Geref. Kerk: voorm. halfelf en nam. half- acht ds. H. Moolhuizen. Alphen a. d. RUn Ned. Herv. Kerk (Julia- nastraat): voorm. 10 uur ds. Stehouwer; nam. halfzeven de heer Godthelp. Hulpkerk Gouwsluis: nam. halfzeven ds. Scheers. Kinderkerk Bethel": voorm. 10 uur de heer J. G Hoogteijling. Ned. Herv. Kerk Oudshoornscheweg)v.m. halfelf, ds. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)voorm. 10 uur en nam. halfzeven de heer Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat) voorm. 10 uur en nam. halfzeven ds. v. Heiningen van Wol- phaartsdijk. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): voorm 10 en nam. 6 uur (H. A. en Dankz.i ds. Bosch Geref. Kerk (de Ruyterstraat)voorm. 10 u. ?n nam. 6 uur (H. A. en Dankz.t ds. Mulder Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)voorm. '0 en nam. 6 uur leesdienst. Lokaal van Mandersloostraat: voorm. half- ien en nam. 6 upur, leesdienst. Martha-Stichtingvoorm. 10 uur, ds. Meijer. Hillegom Nederl.Herv. Kerk: voorm. 10 n nam. 5 uur ds. Eerhara. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam 5 uur 'eesdienst. Ned. Prot. Bond: voorm. 10.30 uur ds. A. A. Sepp van Zaandam. Katwijk a. Zee Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Ingwersen. Zondag. Evang. Christengem.: Samenkomsten te 10 u voorm. en 6% uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm en 6 uur nam. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 unp v.m. en 8 uur n.m. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 10% u. voorm. en 8 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater Stationsweg: 8 uur nam „Gevangene der Vrijheid". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u.. Zon dag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „Mannen met vleugels". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam* „Onder zee-patrouille". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater Hoogewoerd 49: 8 uur nam.- „Tarzan's gevaarlijke avonturen". Zondag van 17 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De terugkeer van den Rooden Pimpernel". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „13 Lan ders". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 t/m Vrijdag 23 Juni a.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. ten Dijk. Haven 18. Tel. 85 en apotheek Boekwijt. Breestraat 74. Tel. 552 Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek. Wilhelminapark 8. Tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bertel, Poortman, de Jager en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. 1. Wie noemt men „het schip der woestijn?" 2. Van wie(n) is de uitdrukking ,De waar heid is onderweg en niets zal haar weerhouden?" 3. Kent u de woorden van het bekende studentenlied ,Jo Vivat?" Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad. Geref. Gem. (Remisestraat): voorm. *0 en nam. 5 uur, leesdienst. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: nam. 3 uur ds. van Wijngaarden van Nieuwkoop. Geref. Kerk: voorm. 10% en nam. 7% uur, ds. Aalders. Lisse Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Niftrik van Rijnsburg: nam. 5 uur de heer Lefeber. Geref. Kerk: voorm. 9.30 en nam. 4 uur de heer W. C. Veltkamp, hulppred. te Katwijk aan Zee. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds. A. Ponstein. Geref. Gem.: voorm. 9.30 en nam. 4 uur leesdienst. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, leesdienst. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: 10 uur v.m. ds. A. J. van Wijngaarden. Rem. Kerk: geen dienst. Geref. Kerk: 10 uur voorm. en 7.30 uur n.m. ds. Speelman uit Nieuwveen Noordwijk aan Zee Geref. Kerk in H. V.: voorm. 10 uur, dr. J. G. Ubbink. Noordwijk-Binnen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Siddrée. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5% uur. ds. Visser (H.A.). Noordwijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Cupedo; nam. 5 uur. ds. D. Kuilman van Leiden (jeugddienst). Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Bouma. Oegstgeest Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5% uur, ds. Eringa. Oude-Wetering - Ned. Herv. Kerk voorm. 10% uur ds. Geerling. Geref. Kerk: voorm. 10% uur en nam. u. (voorber. H A.) ds. v. d. Bos. Rem. Kerk: geen dienst. RÜnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: voorm. halfelf ds. J. H. de Vree Chr. Geref. Kerk: voorm. halfelf en nam. zeven uur leesdienst. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: voorm 9.30 uur ds. van Niftrik; 5 uur nam. de heer P. de Hoop. Kerkzaal: voorm. 9.30 uur de heer de Hoop: nam. 5 uur ds. van Niftrik. Geref. Kerk (Rapenbrug): voorm. 9.30 uur ds. E. H. Broekstra em. te Oegstgeest (H.A.); nam. 6 uur ds. Broekstra <H.A.). Ger. Kerk Voorhouterwcg) voorm. 9.30 uur ds. van der Loo (H.A.); nam. 6 uur ds. van der Lpo (H.A.). Chr. Ger. Kerk: voorm. 9.30 en nam. 5 uur leesdienst. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: voorm. halfelf preeklezen; nam. half acht ds. van Wijngaar den van Nieuwkoop. Geref. Kerk: voorm. halfelf en nam. half- acht ds. Warner. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: voorm. tien uur en nam. 5 uur ds. J. C. Houtzagers. Wassenaar Ned. Herv. Gem.: geen op gave. Geref. Kerk (Hulpkerk Princehaven) v.m. 10 uur ds. Feringa: nam. 5 uur cand. G. D. L. Brederveld van Leiden. Bloemcamplaan: voorm. 10 uur cand. Bre derveld; nam. 5 uur ds. Feringa. Zevenhoven Chr. Geref. Kerk (Polder): voorm. halfelf en nam. halfacht leesdienst. NED. HERV. KERK. Zestal: te Almelo (vac. L. S. v. Zwet) P. Fagel te Veere, J. J Hietkamp te Vlissingen, C. J- Laarman te Velp. A. Th. Stegenga te Zuid- zande, A. C. v. Uchelen te Meppel en H. w. Warners te Alkmaar. Beroepen te Loenen a. d. Vecht D. B Bou- man te Spannum (Fr.). Aangenomen: naar Zevenhuizen (Gron.) J. A- J. Vermaat, cand. te Anjum. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: te Haarlem-C., W. F. Laman te Mlddelharnis. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6