ftf>CHIEF WHIP De situatie te Tientsin De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 17 Juni 1939 C. F. MEERPOEL 'n gezellige fietstochtgezonde ont5Pannm8 °'s toPPunt van genot ....de beste sigaret voor Uw gezondheid Engelsche waarschuwing Een Jubileum! hun inzichten deelt en van zijn invloed te Tokio gebruik zal maken om te bewerken, dat deze plaatselijke aangelegenheid niet tot een ernstig conflict wordt. In Japan- sche kringen aldus het blad heeft men verklaard, dat de incidenten te Tient sin niet in verband staan met den toestand in Europa en dat de Japansche regeering niet gebonden is door een bondgenootschap met de totalitaire staten Als dat zoo is. kunnen de Japansche leiders het bewijzen door af te zien van de intimidatiemetho den „made in Germany" en de belangen van Japan in China te verzoenen met die van andere mogendheden. De „Journal'' schrijft: „Duitschland en Japan trachten Londen en Parijs voor de keus te stellen: tusschenbeide komen in het Verre Oosten en in Europa verzwakken of in Europa waakzaam blijven en toelaten, dat Japan in het Verre Oosten een aan slag doet op het gezag van Frankrijk en Engeland". De „Epoque" schrijft, dat de Italianen op zeer luidruchtige wijze en de Duitschers I wat minder luid de Japansche actie goed- keuren. Het ls aldus het blad een merkwaardig schouwspel, dat blanke vol ken zich kronkelen van het lachen over een actie, die de onteigening der blanken in Azië ten doel heeft In de „Ordre" schrijft Pertinax, dat Ber lijn, Rome en Tokio hun berekeningen niet meer zoozeer op de zwakheid der democra tische staten zullen gronden, wanneer het verdrag van wederzijdschen bijstand tus- schen Frankrijk, Engeland en Rusland zal zijn gesloten. POLEN. De verhouding tot Duitschland. In Tarnowskigory in Opper-Silezië is de Duitsche organisatie ..Deutsdher Verein- j haus" ontbonden. Het is de vierde organi- satie. die de laatste dagen ontbonden is na de inbeslagneming van het Poolsche tehub te Ratibor De „Illustrowany Kurier Codzienny" meldt, dat de hoofdredacteur van de ,Xat- towita Zeitung". Heinz Weber, naar Duitsch land gevlucht zou zijn. Tegen Weber was reeds een gerechtelijk onderzoek geopend, daar hij van anti-Poolsche propaganda was beschuldigd. De correspondente te Berlijn van de „Polska Zbrojna" en de „Illustrowany Kurier Codzienny" te Krakau. Helene Heinsdorf. ls door de Duitsche autoriteiten aangezegd, dat zij Duitschland 24 Juni op zijn laatst moet hebben verlaten. De reden is met bekend. Hinterhof. oud-corresipondent van het Poolsohe Telegraaf-agentschap te Praag, die in Maart gearresteerd werd bij het bin nenrukken der Duitsche troepen, is thans op vrije voeten gesteld. Hiniterhof zal zich naar Polen begeven. Het conservatieve orgaan „Czas" meldt, dat zeventien arrestaties zouden zijn ver richt in Danzig op verzoek van de Gestapo. De arrestanten zouden zijn overgebracht naar Koningsbergen. Voorts meldt het blad, dat verscheidene arrestaties in Oost-Prui sen zijn verricht. De „Kurjer Polski" meldt uit Danzig, dat de autoriteiten der vrije stad een begin heb ben gemaakt met de restauratie van oude versterkingen in Danzig, waar wapenen en munitie zouden worden ojigeslagen, die clandestien het gebied van Danzig zouden zijn binnengebracht en die bestemd zouden zijn voor de S.A.-eenheden. die zich in de vrije stad bevinden. Een DuitrCh onderofficier en vier solda ten zijn gisteren de Poolsohe grens gepas seerd. Als reden voor hun desertie gaven zij op het slechte voedsel en de slechte be handeling, die zij kregen in het Duitsche leger. VEREENIGDE STATEN. Telegram aan Koning George De bijzondere correspondent van Reuter aan boord van de ..Empress of Britain' bericht, dat president Roosevelt het vol gende telegram heeft gezonden aan koning George: „Ik kan niet toelaten, dat gij en de konin gin naar huis vertrekken, zonder dat ik nogmaals uitdrukking heb gegeven aan het buitengewoon groote genoegen, dat gij ons met uw te kort bezoek aan de Vegeenlgde Staten hebt gedaan Het hartelijk welkom, dat u overal werd geboden, bij uw bezoek aan dit land, was een spontane uiting van de Amerikanen, die diep getroffen zijn door de tact, de wel willendheid en het begrijpen van onze gasten Ik zal steeds gaarne gelooven, dat gij de oprechtheid van deze betuiging van vriend schap van het Amerikaansche volk hebt ge voeld. Tezamen met mij wenscht ook mijn vroinv Uwe Majesteiten goede reis en vei- ligen overtocht." Duiteche reactie op uitspraak van rechter Roberts. Naar aanleiding van de uitspraak van rechter Roberts inzake de door Duitschland te betalen vergoedingen wegens aange richte oorlogsschade merkte het Duitsche Nieuwsbureau op, dat deze beslissing blijk baar ten doel heeft, een nieuwe anti-Duit- sche campagne te ontketenen. De beslis sing is niet genomen overeenkomstig de procedure, welke voor de commissie was vastgesteld en derhalve behoudt de Duit sche regeering zich het recht voor, stappen te nemen, welke haar dienstig lijken. Nieuw crediet gevraagd voor oorlogs- voorraden. De regeering heeft besloten het congres om 25 millioen dollar te vragen, te beste den gedurende het op 1 Juli aanvangende begrootingsjaar voor den aankoop van stra tegische oorlogsmaterialen, welke niet in de Vereenigde Staten worden geprodu ceerd. Het soort materiaal, waaraan de voor keur wordt gegeven, wordt streng geheim gehouden. ENGELAND. De staking bij Speke geëindigd. De zesduizend werklieden bij de vliegtui- genfabrlek Speke. bij Liverpool, die in sta king waren gegaan, hebben het werk hervat 1874 (Inges. Med.) Daar waar een enorme keuze uit verschillende fa brikaten U ten dienste staat, hebt U de meeste kans om volledig naar genoegen te slagen en natuurlijk niet duurder DAAROM NAAR: Alléén: Breestr. 171 - Tel. 2657 1953 (Ingez. Med.) In een officieele verklaring te Londen, inzake den toestand in het Verre Oos ten, wordt gezegd, dat indien de nieuwe vragen, welke men in officieele Japansche kringen in Noord-China heeft laten doorschemeren, werkelijk gesteld zullen worden, een buitenge woon ernstige toestand zal ontstaan. De Britsche regeering zal dan moeten over wegen. welke stappen onmiddellijk ge nomen moeten worden tot bescherming van de Britsche belangen in China. Verder wordt gezegd, dat de houding van de Britsche autoriteiten ten aanzien van de vier Chineezen. welker uitlevering werd gevraagd, dezelfde is gebleven. De Britsche autoriteiten achten de nieuwe vragen, welke zijn gedaan en welke de rechten van alle mogendheden, welke verdragsrechten heb ben In China, aantasten, zeer ernstig. Men hoopt evenwel nog, dat de Japansche auto riteiten hun weigering de voorstellen, welke zijn gedaan om het incident plaatselijk te regelen, niet handhaven. Maandag a s. zal de ministerraad in Downingstreet bijeenkomen ter bespreking van den toestand te Tientsin. De raad zal de beschikking hebben over een aantal rapporten van de verschillende ministeries, welke ieder afzonderlijk de zaak bestudee- ren. Het ministerie van handel bestudeert de economische maatrgelen. welke genomen moeten worden, wanneer de toestand voort duurt. terwijl het ministerie v. buitenland- sche zaken de laatste rapporten zal voor leggen. De Britsche fotograaf Eric Mayell, die twee dagen geleden door de Japan neezen te Tientsin was gearresteerd, ls vrijgelaten. Het voedselgebrek in de Britsche conces sie wordt steeds ernstiger. De Japanneezen hebben motorpatrouillebooten op de Hai, tegenover de vroegere Duitsche concessie, gestationneerd om te verhinderen, dat vaar tuigen. geladen met groenten, in de con cessie komen. Ook op andere plaatsen langs de grens der concessie zijn strenge maat regelen genomen ter verhindering van den veodselaanvoer. Vooral het gebrek aan ijs wordt gevoeld, daar de temperatuur tot on geveer 100 graden gestegen is. Ondanks het protest van den Britsehen consul-generaal hebben de Japanneezen hun discrimineerende maatregelen tegen de Engelschen niet verzacht. Vele Engelschen moesten achter aan de queues bij de in gangen der concessies aansluiten, zelfs wanneer zij hun pas lieten zien. Honderden boeren, die producten bij zidh hadden, kre gen geen toestemming de Britsche conces sie te betreden. Besprekingen te Tokio. In een conferentie, welke door den Japan- sohen minister-ipresident en de ministers van bultenlandsöhe zaken, oorlog, marine en financiën werd bijgewoond, ls, naar het agentschap Domei meent te weten, de poli tiek der regeerini» vastgesteld, ervan uit gaande, dat de kwestie-Tientsin niet slechts het vraagstuk van de buitenlandsche con cessies te Tientsin betreft, doch dat het In erbij ook gaat om de princlpieele politiek ten aanzien van de buitenlandsdhe con cessies te Sjanglhai, Amoy en in andere deelen van China. De houding van Amerika. Naar Havas uit Washington meldt, volgt het departement van staat aldaar met de grootste aandacht de ontwikkeling in den toestand te Tientsin. Men tracht gewaar te worden of men ditmaal staat tegenover een onherroepelijk besluit van Japan China te sluiten voor de onderteekenaars van het negen mogendihederoverdrag. De politiek van de Vereenigde Staten tegen over Japan is er op gericht onmiddellijk een krachtige houding aan te kunnen ne men. daarvóór lntussohon een zekere soe pelheid betrachtend, om Japan zoo weinig mogelijk noodzaak te geven zich in de armen van de beide staten van de spil te werpen. Deze soepelheid is dan gebaseerd op de hoop. dat de gematigde elementen te Tokio nog iets hebben te zeggen in de buitenlandsche politiek. Zooals men weet is het vriendelijk gebaar van „goede nabuurschap", dat Roosevelt heeft gemaakt door het stoffelijk overschot van den te Washington overleden Japan- schen ambassadeur op een Amerlkaanschen Schenk dan een goede VULPEN De inscriptie zetten wij er natuurlijk GRATIS in. PfifrSTRPPT U*5 rgu.3211 195 (Ingez. Med.) kruiser naar Japan te laten overbrengen ge. volgd door het besluit om de geheele Ame rikaansche vloot, die manoeuvres zou hou den in den Atlantischen Oceaan, terug te roepen naar den Stillen Oceaan. Deze laat ste stap is van zeer groote beteekenis en men hoopt te Washington dat Tokio hier door nog eenige gematigdheid zal betrachten Wanneer Tokio echter van geen compro mis zou willen weten en de zijde van Duitschland koos, kan men van de Ameri kaansche regeering zonder twijfel maatrege len verwachten. Er is in het openbaar nog niet gesproken over het karakter van deze maatregelen. Tot dusverre zegt het Amerikaansche de partement van staat nog geen berichten uit Tientsin te hebben ontvangen die een offi cieel Amerikaansch protest te Tokio noodig maken. De eenige stap die heeft plaats ge vonden werd ondernomen door den Ameri- kaanschen zaakgelastigde te Tokio, die de hoop heeft uitgesproken, dat het leven en de bezittingen van Amerikaansche burgers be schermd zullen worden. In Amerikaansche politieke kringen wordt verklaard, dat admiraal Leahy, de comman dant der Amerikaansche marine, met Hull en Welles den toestand te Tientsin heeft be sproken. Het onderhoud had betrekking op de middelen tot evacuatie Van de Ameri kaansche mariniers en staatsburgers inge val van incidenten. De consul van de Vereenigde Staten te Tientsin heeft bij- de Japansche autoriteiten geprotesteerd tegen het feit. dat een Ja- pansch schildwacht gisteren bij de grens van de Britsche nederzetting een Ameri kaansch burger, directeur van een automo biel-importzaak, heeft gefouilleerd. DUITSCHLAND. De onrust in Tsjechië. Gisteren zijn voor de Duitsche rechtbank te Praag de beide Duitsche politiemannen Bula en Stehr verschenen, die beschuldigd worden te Nachod te zijn binnengedrongen in het Tsjechische polltieposthuls en den Tsjechischen politieman Muller die in bed lag, te hebben doodgeschoten. Zij baseerden hun verdediging op drie feiten: Ten eerste: zij hadden te veel gedronken, zonder eerst genoegzaam te hebben gegeten. Ten tweede: het incident geschiedde den dag na het incident van Kladno en in de stad heerschte een zekere spanning. Ten derde: beidq waren van meening, dat op hen was geschoten. Na het verhoor van de beklaagden werd het proces tot heden verdaagd. De pers heeft opdracht gekregen van deze zaak alleen de officieele communlqué's te publlceeren. De eigenaars van café's en restaurants te Praag zijn door de Gestapo bijeengeroepen, die hun mededeelde, dat zij in het vervolg persoonlijk aansprakelijk worden gesteld voor Incidenten, welke zich in hun lokalen kunnen voordoen. Ook is het verboden liede ren te zingen, welke „de orde zouden kun nen verstoren". In Moravisch Ostrawa is opnieuw een sy nagoge door brand vernield. Luxor-Theater. De van vroeger uit tal van Duitsche films zoo bekende Kathe von Nagy ls ditmaal een der hoofdpersonen in de amusante Fransche film „Om 30.000 dollar", t Accord Final waarin zij met den aan Gustav Fröhlich herinnerenden Geor ges Rigaud bewijst, ook in een andere om geving. goed met haar medespelers te kun nen opschieten. Het betreft hier het ver haal van een spannende weddenschap, aangegaan door een beroemd violist. Deze spreekt met zijn vrienden af binnen drie maanden te zuilen'trouwen met het tiende meisje, dat op een goeden dag het Conser vatorium voor muziek binnen wandelt. Hoe het hem inderdaad gelukt deze wedden schap te winnen, hoewel dat tiende meisje eigenlijk heelemaal niet het bewuste tiende meisje is. maar een vriendin, die met haar om beurten denzelfden mantel draagt, wordt hier op vlotte en geestige wijze ver toond. waarbij het natuurlijk niet aan ge compliceerde verwikkelingen ontbreekt. Dc beroemde vlolist Georges Astor schroomt niet, teneinde de weddenschap te winnen, zich in te laten schrijven als leerling aan het Conservatorium en zoo krijgt men tal van aardige tafereeltjes te zien van de muziekleerlingen, wier harten hij zonder uitzondering al spoedig weet te veroveren. Talrijke romantische beelden uit een ver wonderlijk mooie natuur met bergen en meren verhoogen in niet geringe mate de aantrekkelijkheid van deze vroolijke ge schiedenis. Dat niemand minder als de we reldbekende violist Zino Francescattl de vioolpartijen speelt, die door Georges Ri gaud overigens onbeholpen op het witte doek worden uitgebeeld, is mede een goede noot! Na de pauze gaat de spannende Ameri kaansche film „Gevangene der Vrijheid", een serie dramatische voorvallen uit het Amerikaansche gevangenisleven, waarin o.a. de tragiek wordt uitgebeeld van een onschuldig veroordeelde. Dat de omgang met slechte elementen een man. die het goede wil. tot wanhoop kan drijven en tot ondoordachte daden, wordt hier wel over tuigend aangetoond. Het is de liefde, die da hoofdpersoon 'Barton Maclane als de tonijnenvisscher Joaquin Shannon) er bo ven op houdt, zoodat hij tenslotte met zijn toekomstige vrouw (Glenda Farrell als Jean Fenderson i een nieuw leven kan gaan beginnen. Het zijn niet slechts de verschil lende vechtpartijen, maar ook de boelende gebeurtenissen in de gevangenis, die den liefhebber van dit genre zullen interessee ren. Er wordt stark in deze film gespeeld, door krachtige figuren, waarbij men tot de conclusie komt, dat het voor een gevange nis-directeur waarlijk geen pretje is. de scepter te zwaaien over zulk een stel on gure boeventypes, als hier wordt uitge beeld. Met natuurlijk de rondborstige Mac Lane met zijn stoere gestalte als een der weinige, gunstige uitzonderingen! Een aardig filmpje in het voorprogram ma ls nog „Spannende momenten", waarin een serie adembenemende gebeurtenissen uit verschillende sportwedstrijden wordt weergegeven. De bezoekers van het Casino-theater worden deze week weer eens vergast op een schier eindelooze reeks spannende avontu ren van den welbekenden Tarzan. De film heet dan ook „Tarzan's gevaarlijke avontu ren" en in de hoofdrol zien we Herman Brix. Verschillende expeditie's trekken door het oerwoud teneinde de „groene godin", een met schatten gevuld beeld, te bemachtigen Tarzan gaat op zoek naar zijn vriend, den vermisten piloot D'Arnot. De vlieger zoowel als het beeld blijken zich in handen te vinden van een zonder linge stam beschilderde zwarten, die met hun blanke koningin een doode stad be wonen. Tarzan. die gedurende de expeditie iedereen al uit allerhande gevaarlijke situ- tie's redde, moet derhalve in de ruïne weer een flink robbertje boksen tegen een geweldige overmacht van zwarten. Ook een i lanke schurk ontbreekt niet. Herhaalde lijk weerklinkt Tarzan's strijdkreet en tel ken i zien we temidden van een kluit rol lende negers, leeuwen of tijgers Tarzan's breede athetische body overwinnen En wanneer men er ook nog een mitrailleur bij heeft gebruikt, eindigt de film met een teruggevonden piloot en een schatrijke ex peditie. De film voor de pauze heet „De stroo- pers van Alaska" met in de hoofdrol Jack Holt, die als zeehonden-Jager heel wat heeft mee te maken. Deze film behoeft ln spanning niet voor Tarzan onder te doen, al is het een ander genre. In het voorpro gramma zien we o.a. nog een zeer komisch detective-filmpje. Rex-Theater. „De terugkeer van den Rooden Pimpernel", is de romantische ge schiedenis van Sir Percey Blakeney, den Engelschen aristocraat, die vol bravour on schuldige Franschen van de guillotine weet te redden. Hi) is een schepping van baro nesse Orczy en haar romans hebben te recht een groot aantal bewonderaars. Deze film brengt het vervolg van zijn helden daden ln beeld en zooals vroeger Leslie Howard een volmaakte Pimpernel was, zoo is thans zijn opvolger Barry Barnes een even ideale Pimpernel, die nog meer bra vour bezit. Sophie Stewart staat hem ter zijde als een lieftallige Marguérite. Ook de overige bekenden, Sir Andrew Foulker, Chauvelin en Robespierre zijn prachtig ge typeerd. De avonturen van den Rooden Pimpernel, die met zijn knappe vermom mingen de menschen telkens weer bij den neus heeft, zijn voorts spannend weergege ven. zoodat ge zijn lotgevallen met genoe gen volgt. In de uitgebreide serie van „thrillers" van Mr. Moto, de geniale creatie van Peter Lorre, is „Mr. Moto's laatste kans" een aaneenschakeling van intens spannende avonturen. Het geval in deze film speelt zich af in Fransch-Indo-China en ls een spionnage-affaire. Vanzelfsprekend zullen we niet de ontknooping verraden. De jon gedame, die in het begin van de film een moedwillige noodlanding maakt in het ge heimzinnige Angkor Vath, de oude magiër, en meer figuren, zooals een uitstekende radjah van Edward Bromberg, brengen een behoorlijke dosis spannig aan het verhaal, waarin een sterke climax zit. Peter Lorre Ls natuurlijk de geheimzinnige figuur van Mr Moto. die het middelpunt in deze ge schiedenis vormt. Met onverflauwde aan dacht hebben we deze boeiende „thriller" gadegeslagen! Lido-Theater. Het aantal Amerikaan sche films, waarin de marine een voor aanstaande rol vervult, is legio. Meestal wordt het scenario zóó gemaakt, dat de „Navy" daardoor onder zoo gunstig moge- lenke omstandigheden in de gelegenheid wordt gesteld om haar indrukwekkende kracht te demonstreeren. De film „Onderzee-patrouille", welke het 1 publiek deze week als hoofdschotel wordt voorgezet is van een geheel ander genre, ofschoon zij geheel in de kringen der Ame rikaansche vloot afspeelt. De plaats van handeling is een van die kleine mijnen vegers, die in den grooten wereldoorlog zulk een belangrijke rol hebben gespeeld, doordat zij in den Atlantischen Oceaan de toegangswegen en vaargeulen voor de Groote Vloot wisten open te houden. Geheel en al gebouwd van hout en uit sluitend berekend op snelheid, maakten zij uitwendig den Indruk nauwelijks zeewaar dig te zijn en zelfs ervaren marinemannen stonden bij het uitbreken van den oorlog van 1917 uitermate sceptisch tegenover het nut dezer schepen. Het kleinste van deze scheepjes was de S.C 599, temeer merk waardig, omdat daar de slechtst gediscipli neerde bemanning van de geheele Ameri kaansche vloot diende. Allen zijn het vrij willigers, die niet gewend aan het leven aan boord van een oorlogsschip en aan vankelijk nog zonder leiding, precies doen en laten wat zij willen. Dat gaat goed. tot dat een kapitein wordt aangewezen, een kranig militair, die met dit commando wordt belast bij wijze van disciplinaire straf en die er van het eerste begin naar streeft orde te scheppen ln dezen chaos. Dank zij de medewerking van een beproef den bootman lukt hem dat ln recordtijd. Aan boord bevindt zich ook als chef der machinekamer de zoon van een milllonalr, die verliefd wordt op de dociiter van een sleepbootkapitein, welke laatste zijn candi- daat-schoonzoon op echt-Amerlkaansche wijze in kennis stelt met zijn misnoegen over een eventueele verbintenis. De S.C. 599 wordt aangewezen om haar gevaarlijken arbeid te verrichten. Een span nend gevecht met een vijandelijke duik boot eindigt met het vergaan van den on derzeeër en wanneer de S.C. 599 aan de schoone Italtaansche kust ligt uit te rus ten van de vermoeiende reis, lijkt dat voor den millionnair-machinist een unieke ge legenheid en omgeving om ln het huwe lijksbootje te stappen. Helaas, schoonpapa gooit andermaal roet in het eten. Op toe vallige wijze leert hij evenwel zijn schoon zoon beter kennen, wanneer zij tezamen in de machinekamer worden opgesloten tij dens een hoogst gevaarvolle» tocht dwars door de vijandelijke schepen, waar de S.C. 599 een duikboot-basis moet vernielen Eerst wanneer deze opdracht tot een goed einde ls gebracht, weet Schoonpapa, dat zijn schoonzoon niet de nietsnut ls, waar voor hij hem altijd heeft gehouden. Ri chard Greene, Nancy Kelly, Preston For- ster en George Bancroft zijn de voornaam ste medespelenden in dit spannende film werk. waarin tal van humoristische mo menten voorkomen, die menigmaal een gul len lach uitlokken. Voor de pauze speelt Warner Baxter een goede rol naast Lorette Young en Virginia Bruce in „Twee onmisbare vrouwen", een fiim, welke het zware leven van een chi rurg in een groot ziekenhuis ln beeld brengt. Trianon-Theater brengt deze week een zeer interessante film, die ons de geschie denis der luchtvaart brengt, van haar ont staan af tot onzen tijd. Wij zien de eerste pogingen van de pioniers, pogingen die ln het begin meestal mislukken door tech nische fouten en waarbij de koene vliegers hun stoutmoedigheid vaak met den dood moesten bekoopen. Langzamerhand echter gaat het beter en worden successen ge boekt. Drie jonge menschen treden in „Mannen met vleugels" op den voorgrond, twee jongemannen en een meisje, die wij eerst als kind zien, vol bewondering voor den vader van het meisje, die in 1903 een vliegtuig bouwt en op zijn eerste vlucht zijn leven verliest. Het vliegersbloed zit ook hun ln de aderen en zij zetten de pogingen van den vader voort. Later bouwen zij een toe stel dat zijn tijd vooruit is en dat aller bewondering wekt. Als in 1914 de oorlog uitbreekt, vertrek Pat naar het front, waar het avontuur hem lokt. Peggie en Scot blijven achter, maar Peggie kan niet zon der Pat en reist hem na, terwijl Scot zijn teleurstelling tracht te vergeten door zich meer en meer op zijn werk toe te leggen en daardoor prachtige resultaten bereikt. Als de oorlog voorbij is trouwen Pat en Peggie in Parijs en keeren zij naar Amerika terug. Maar Pat kan den oorlog niet vergeten en hij laat zijn vrouw en dochter in den steek om in Marokko oorlogsvlieger te worden. Na Jaren keert hij Invalide terug en richt met Scot samen de Falconer vlieg tuigfabriek op waar Scot, als Pat naar China is gegaan een bommenwerper bouwt die alle verwachtingen overtreft. Zijn lief de voor Peggie ls onveranderd gebleven en hij waakt over haar en haar dochtertje tijdens Pat's afwezigheid. Op den avond van de huldiging van Scot tijdens het vijf jarig bestaan van den Falconer-bommen- werper, komt het bericht, dat Pat zyn leven in China verloren heeft en moedig, gesteund door Scot, gaat Peggie naar het feest om Scot en haar man te eeren. Het ls een moioe film geworden, waarbij men adembenemende staaltjes van vlieg kunst te aanschouwen krijgt en genieten kan van goed spel der hoofdrolvertolkers, Ray Milland, Fred Mac. Murray en Louise Campbell. Voor de pauze kan men ln een amusante film luisteren naar de mooie stem Blng Crosby. 2-1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2