STADSNIEUWS 80ste Jaargang VRIJDAG 16 JUNI 1939 No. 24301 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN De Bilt DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De Amsterdamsche erfpachtkwestie Een nieuwe Andersen Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD verwacht LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden t. 2.35 per week t. 0.18 Franco- per post f 2:35 per 3 maanden -f portokosten! (voor binnenland f.080 per 3 mnd.t HERDENKINGSDIENST Ds. JOH. W. GROOT ENZERINK. In de Kooikapel zal een bronzen plaquette worden aangebracht. Op de plaats, waar hij zoovele jaren het evangelie heeft mogen Bedienen en in de kapel, welke dank zij zijn initiatief tot itand kwam, Is gisteravond ds. Joh. W Oroot Enzerlnk herdacht. Onder de zeer vele aanwezigen de Kooikapel was geheel gevuld merkten »ij o.m. op ds. De Bel, Herv. pred. te War mond, den heer Jac. Wilbrink van de Gemeente-Commissie en verscheidene ker- teraadsleden. Het bestuur van wijk vm had voor deren avond als sprekers uitgenoodigd ds. A. D. Meeter, Ned. Herv. predikant te Wa tergraafsmeer en den heer Joh. de Groot, goosdienstleeraar der Ned, Herv. Gemeente. De samenkomst werd geopend met het zin gen van Ps. 77 7 ,,'K Zal gedenken, hoe (oor dezen, ons de Heer heeft gunst be- trezen'' en het lezen van den lievelings psalm van den overledene, Ps. 23. Ds. A. D. Meeter, wees er in de allereerste plaats op, dat dit neengaan zoo snel is ver- loopen. Spr. denkt hierbij aan Henoch en zegt, dat wat van deze oud-testamentische liguui- werd gezegd: „en God nam hem weg" ook gezegd moet worden van den diep betreurden voorganger. Zijn taak was itSpr. zette dan uiteen, dat met ds. Groot Enzerink een bijzonder man is heen gegaan. Hij was een vriend der armen, een trooster der verdrukten en een prediker bij de gratie Gods. Welverzorgd waren zijn aeken, waaruit troost en Godsverheerlu ting sprak. Bij menigeen heeft hU ook een terkelijk besel naar voren gebraent. In de Leidsche gemeente zal zijn confessioneele prediking ongetwUfeld nog menigmaal wor den opgehaald. Verder schetste spr. hem ils de ziel van wijk VUI en als de centrale iiguur waarom heel het werk van de Xooikapel zich groepeerde. Nadat er ook nog gewezen was op den uoeid, welke de overledene in het midden der Confessioneele Vereenlglng en in tal tan andere vereenigingen had verricht, werd herinnerd aan de ziekteperioden van ds. Groot Enzerink. Niet vergeten moeten wij bij al onze droefheid, dat God hem heeft weggenomen. Wij moeten dankbaar zijn voor hetgeen wij ran God in ds. Groot Enzerink hebben ont vangen. Met een enkel woord weidde ds. Meeter Toorts nog uit over de negen-en-dertig aar. dat de overledene de Ned. Herv. Kerk ils predikant heeft mogen dienen. Blikt spr. in de toekomst, dan zegt hij: verlaat U op de belofte van Gods genade «n weet wel, dat God, Die ds. Groot Enze rink wegnam, zelf niet bij ons weggaat. Ds. Meeter eindigde met een ernstige vermaning om door dit sterven toch ster ven te leeren. Laten wij onze troost vooral roeken in het evangelie van Jezus Chris tus. Spr. verzocht hierna in te stemmen net het vers, dat ook van troost spreekt: Jezus Uw verzoenend sterven". De heer Joh. de Groot godsdienstleeraar b wijk vm der Ned. Herv. Gemeente, her innerde eveneens aan de groote, ledige Plaats, welke de overledene in het midden van zijn gezin, dat hij zoo hartelijk liefhad, achterlaat. Spr. bood de familie namens net wijkbestuur de bewijzen van hartelijke deelneming met dit overlijden aan en sprak den wensch uit, dat God Zijn rijkdom de familie troost mocht verleenen. Vervolgens wees spr. uitvoerig op de ge weldige activiteit, welke door den over ledene in het midden der Ned. Herv. Ge- ïeente in haar geheel en in het Kooikwar- -'r in het bijzonder is ontwikkeld. .Thans is de taak van ds. Groot Enze- tnk hier op aarde afgeloopen. God nam nem weg. De geestelijke nalatenschap van den overledene, de boodschap die hij bracht, Uilen wij bewaren. Daarnaast hebben wij nog een stoffelijke nalatenschap en dat is de Kooikapel. Het Met ons. het werk. dat hij voor de instand houding van deze kapel heeft gedaan, voort netten. Wij kunnen, aldus spr., zijn nage dachtenis niet beter eeren, dan door de <«ie voor de Kooikapel doorgang te doen inden, Spr. deelde in dit verband mede, dat het wijkbestuur besloten heeft om als Wijvende herinnering aan het werk van ds. Groot Enzerink. een bronzen pla quette met de beeltenis van den over- 'edene in de Kooikapel, het centrum van zijn arbeid, te doen aanbrengen. Het ligt in de bedoeling iedereen in de degenheid te stellen hieraan een bijdrage verleenen. ^Nadat de heer De Groot ds. Meeter be- jaukt had voor zijn komst naar Leiden en Mral voor de wijze, waarop hij den per- j™" ds. Groot Enzerink naar voren ge jacht had, sprak hij nog een ernstig slot- .JWd, waarin hij de vergankelijkheid van "-'leven op den voorgrond stelde. Met het zingen van Gez. 198 1 en 5 werd Re eenvoudige plechtigheid besloten. I-Onze stadgenoot, de heer E. Th. M Ber- u™ Is als volontair werkzaam gesteld ter cvneentesecretarie van Leiderdorp. jv~5e heer H. v. Duyn alhier slaagde te 11 Haag voor het examen akte L. O. DE VACATURE Dr. J. C. S. LOCHER. Het beroepingswerk ter hand genomen. In verband met het overlijden van ds. Joh. W. Groot Enzerink, waardoor een tweede vaeature bij de Ned. Herv. Gemeente te dezer stede is ontstaan, heeft de kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente besloten het beroepingswerk in de nog steeds voortdurende vaca ture dr. J. C. S. Locher ter hand te nemen. In zijn laatstgehouden kerke- raadszitting besloot de kerkeraad tot het vragen van '-andopening. Aan de actie, elke momenteel in de Ned. Hev. Gemeente gevoerd wordt voor de va- cature-dr. Locher (zevende predikants plaats i verandert door dit besluit niets, daar door het overlijden van ds. Groot En zerink, deze vacature voor de negende pre dikantsplaats zal gelden. Uit een en ander blijkt dus, dat eerst de vacature-dr. Looher vervuld zal worden waarna, als middelen ter dekking zijn ge vonden, dit eveneens het geval zal zijn met de vacature-ds. Groot Enzerink. CONCERT IN „DE LEIDSCHE HOUT". Behalve de twee concerten voor de ge meente heeft het bestuur van de stich ting .De Leidsche Hout" den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-Vereeni- gingen opgedragen nog een aantal con certen te verzorgen. Het eerste concert zal gegeven worden in de tent in den Leidschen Hout op Zondag 18 Juni as. 's avonds half acht en zal verzorgd worden door het Leidsoh Harmonie-Gezelschap „De Post", direc teur de heer M. Bolderdijk. Het programma luidt: 1. Lustrum-marsch M. Bolderdijk 2. Si j'etais Rol. ouverture A. Adam 3. Warla, introduction Polonaise F. Andrieu 4. Erlkönig, fantaisie Joh. Boer Pauze 5. Stars and Stripes for ever Sousa 6. Grand finale d'Arielie Joh. S. Bach 7. A toi, wals E. Waldteufel 8. La Flüte Enohantée Mozart 9. Afscheid v. h. Vierde Godfried Mann Het publiek wordt verzocht gedurende de uitvoering niet te loopen. Laat men dit streven van de stichting op prijs stel len en in grooten getale deze concerten bezoeken. Bij onverhoopt slecht weer zal het eventueel „niet doorgaan" van het con cert vroegtijdig bekend gemaakt worden door middel van de bekende borden. CONCLUSIES DER COMMISSIE VAN ONDERZOEK. De Amsterdamsche raadscom missie, die een onderzoek in stelt naar het beleid inzake de uitgifte van erfpachtsgronden is gereed gekomen met bet eerste deel van haar rapport. Dit is gis teren verschenen. De commissie komt tot de conclusie dat wethouder De Mi randa ernstige beleidsfouten moeten worden aangerekend. Zijn ingrijpen moest leiden tot bevoorrechting van de belrok- ken bouwers. De commissie is van oordeel dat overwegingen van corruptieven aard hem niet hebben geleid. Ten aanzien van het raadslid Gulden is de commissie van oor deel dat deze zijn beroep van architect en zijn raadslidmaat schap niet voldoende gescheiden heeft gehouden. De voor het raadslidmaatschap noodige vrij heid miste hij; de commissie acht hem hierdoor ongeschikt voor de uitoefening van het raadslidmaatschap. De handelingen van het raads lid Mathijsen moesten, naar de commissie meent, leiden tot be voorrechting van den heer C. Elderenbos, waardoor het belang der gemeente niet is gediend. De commissie acht deze handelin gen voor een raadslid niet toe laatbaar. (Men zie voor nadere bij zonderheden pag. 2 van van het 3e Blad) R.K. MIDDENSTANDS-HANDELS AVONDSCHOOL. Feestelijke sluitingsavond. Gisteravond werd in de bovenzalen van „In den Vergulden Turk" de sluitingsavond gehouden van de RK. Middenstands-Han delsavondschool, waaraan, zooals de voor zitter van het schoolbestuur, de heer H. L. J. Tobé in zijn openingswoord opmerkte, een eenigszins feestelijk karakter was ge geven. Immers dit eerste jaar is succesvol geweest. Naast de vele geslaagden kunnen vandaag weer vele bevorderingen worden bekend gemaakt. Spr. spoort de geslaagden, die volgens de wet nu pas aan de mirü- mum-eischen voldoen, aan. zich steeds ver der te ontwikkelen, daar ln dezen tijd vooral ook van den middenstand veel ver- eischt wordt. De directeur der school, de heer Th. Per- quin, maakte hierop de bevorderingen be kend. Bevorderd tot de 2de klasse zijn: A. M. Bergers, J. v. Brussel. J. L. Compier, W. Th. van der Holst, J. P. W. Kriek, F. J. M. Meijers. J. Nieuwesteeg, G. M. F. M. Ta verne, allen te Leiden; H. L. Koolloos te Oegstgeest. P. J. Mathot te Rijnsburg, Th. J van Kampen te Voorschoten; H. G. van der Hoeven, W. H. van der Hoeven. P. J. C. van der Meer. H J. C. Paardekooper. P W. J Roeleven. J. M. Tijssen en A. G. Vree burg. allen te Zoeterwoude. Hiervan drie voorwaardelijk. Negen van bovenstaande bevorderden komen in aanmerking om di rect naar de 3de klasse te worden overge plaatst. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse; W. M. Driessen, P. C. M. van der Geer. Th. A. Vogelenzang te Leiden: mej. E. H. M. Kapteyn te Hoogmade; G. W. v. der Geest, Oud-Ade C A Meijer en F Meijer te Kat wijk a/d. Rijn: A. C. Elferink, L. J. Meeu- wissen te Sassenheim: A. Sohram te Voor schoten; J A. van Diemen, H. J. J. van der Meer, L. W. Onderwater en J. G. van der Poel. allen te Zoeterwoude. Hiervan drie voorwaardelijk. De heer Jan Mol hield vervolgens een toespraak, waarin de jonge middenstander werd gewezen op de noodzakelijkheid voort te bouwen en onverflauwd door te gaan op den eenmaal ingeslagen weg. Hierbij staan de organisaties klaar om de zoo noodzake lijke kennis te vermeerderen. We moeten en mogen daarom niet de Vestigingswet als een last beschouwen. Integendeel eischt deze wet van den middenstander slechts, dat hij zijn zaken kent. zooals iedere ar beider. onverschillig den aard van zijn werk. zijn vak moet kennen Zoo alleen kan en zal de middenstand zich weer de plaats gaan verzekeren, die hij zoovele ja ren heeft ingenomen. Kanelaan Bemefeld sprak vervolgens nog een korte aansporing om door te werken, oodat de bekroning van studie op gods dienst.'" en maatschappelijk gebied niet za1 uitblijven. De heer Tobé bracht ten slotte dank aan den directeur, onder wiens leiding en door wiens kennis zoovele cursisten zijn ge slaagd. alsmede aan kapelaar Bemefeld en de leeraren Verwater en Hoofd van Huis- du vnen. De avond werd opgeluisterd met muziek. Wij vestigen de aandacht der jeugd op het feit, dat wij heden beginnen met een nieuw sprookje van Andersen getiteld: „Het leelijke jonge eendje". ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd Is tot doctor ln de rechtsge leerdheid op proefschrift getiteld: ..Ge meentebedrijven", de heer D. Simons, ge boren te Groningen, wonende te 's-Graven- hage. De promotie geschiedde cum laude. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak pharmacle. de heer L. H. Bijl (Oegstgeest); voor het voor bereidend kerkelijk examen: mej. C. W. E. Schors (Hilversum) en de heer L. I. Baas (Hillegomi. Geslaagd voor het doctoraal examen ge neeskunde: de heer J. Hoogendam (Schie dam); voor het artsexamen le deel mevr. Th. Reeser—Ykema (Leiderdorp) en de heeren J. J. A. A. Hodde (Rotterdami, P. B. Kuypers (Rotterdam) en Lie Djing Pho (Leiden i. Bevorderd tot arts: mej. H. C. Meyerink (Zwolle), mej. A. C. Reeser (Rotterdam), mej. J. de Vreede (Noordwijk) en de heer F. H. W. v. d. Wal (Oegstgeest); voor het doctoraal examen rechten: mevr. S. M Scherjon—van Wilpe (Den Haag) en de heeren C. Cohen Tervaert (Amsterdam) en E. Mulder, (Rotterdam). L. K. V. „EIGEN FOK" AUTOTOCHT „OUDEN VAN DAGEN" Morgen en Maandag kunnen de kaarten worden afgehaald. A.s. Dinsdag des nam. precies één uur, vertrekken van de Burggravenlaan aan den Hooge Rijndijk, alhier, naar „Groenendaal" onder Heemstede, de ouden van dagen uit Leiden, zijnde 199 vrouwen en 224 mannen. In auto's, welwillend aangeboden door de Leidsche autobezitters en enkele autobus sen. waarvan 2 gratis aangeboden door de „Eltax" alhier. De ouden van dagen boven de 70 jaar. die zich hebben laten inschrij ven voor den autotocht, worden verzocht hun kaarten te komen halen op morgen, Zaterdagochtend en a.s. Maandagochtend van 10 tot 12 uur. aan het gebouw van den Geneeskundigen Dienst, Mare 13. STED. GYMNASIUM. De gisteren door ons vermelde geslaagde candidaten voor het eindexamen van het Stedelijke Gymnasium behoorden niet tot de 4de groep van afdeellng A. doch tot de lste groep van afd. B. NED. VER. E. H. B. O. Van de cursisten, die den cursus hebben gevolgd van de dames-afdeeling van de Ned. Ver. E. H. B. O. afdeeling Leiden, do cente dr. G. C. Verbrugge, behaalden het Eenheidsdiploma E. H. B. O. de dames: J. Noppe, A. Smittenaar, M. Sclieffer. A. H. Molijn, J. de Roode, G. van NoortBassen, M. J. ter Wischa, M. C. Kuivenhoven, M. J. van Dalen, A. van BurinkSteeneveld. N. Arnoldus—Bey, A. v. d. Kaay—Piket, A. Bij kerkSteneveld, A. BeyPison, E. J. van 't Zelfde, E. J. Smolders, H. Piena. F. H. W. PienaKlinkenberg, C. Th. van der Voort en M. P. W. Favier. Jaarlijksche Tafelkeuring. De Leidsche Konijnen Fok. Ver. „Eigen Fok" hield haar jaarlijksche tafelkeuring van jonge dieren. De keurmeester was de heer J. Vlasboom te Dordrecht. De prijzen werden als volgt toegekend: Nesten groote Rassen: le pr. Kon. Grijze VI R„- Van Vliet. Nesten midden en kl. rassen: le pr. Ha- vana's R„ Stoof: 2e pr. Rijnlanders, C So- nius; 2e pr. Black and tans H„ Stoof. Groote Rassen: Kon. Gr. VI. R. voedster: le pr. Van Vliet; 2e pr. J. Schuwart; 3e pr. G. Nievaart. Kon. Gr. VI. R. rammen, le pr. Van Vliet tevens mooiste der klasse; 2e pr. G. Nie vaart; 3e pr. J. Sohuwart. Witte VI. R. rammen, le pr. J. Nievaart; 2e pr. J. Blikman. Witte VI. R. voedster, le pr. H Stoof, te vens beste der klasse: 2e pr. idem. 3e pr. idem; 4e pr. J. Nievaart; 5e pr. J. Blikman. Haaskl. VI. R. voedster, le pr. C. v. d. Kaay, tevens beste der klasse: 2e pr. L. Schouten: 3e pr. C. v. d. Kaaij; 4e pr. J. Nievaart. Haaskleur V. R. rammen .le pr. J. Nie vaart: 2e pr. C. v. d. Kaaij: 3e pr. A. van Dijk. Gele VI. R. voedster, le pr. C. Sonius; 2e pr. P. de Romijn: 3e pr. C. v. d. Kaaij; 4e pr. A. van Dijk; 5e pr. Van Vliet. Gele VI. R„ rammen: le pr. Van Vliet, tevens beste dier der klasse; 2e pr. C. So nius; 3e pr. J. Korperdhoek. Kleine en midden Rassen: Black and tan's, le pr. J. de Lange: 2e pr. H. Stoof. Havana's: le pr. R. Stoof; 2e pr. idem. Witte Weeners: le pr. Hundersmarken 2e pr. idem De Wisselbeker voor de beste der geheele keuring werd gewonnen door de Kon. Grijze Ram van den heer Van Vliet. De medaille voor op een na de beste der geheele keuring werd gewonnen door de Gele VI. R Ram van den heer Van Vliet. BINNENLAND. Ons parlementair overzicht (3e Blad). De erfpachtskwestie te Amsterdam (3e BI.) Uitspraak inzake den moord aan de Linde gracht te Amsterdam Rechtzaken, le Blad). Interpellatie-Wijnkoop over het aftreden van minister De Wilde (le Blad). AMSTERDAMSCHE BEURS. Ongeanimeerde markt - Algemeen la ger koers peil - H.V.A. flauw - Rijks bank willig - Amerikanen zwak - Be leggingen verdeeld. BUITENLAND. De spanning te Tientsin (Buitenland, Blad). le Strang heeft de eerste besprekingen met Molotof (Buitenland, le Blad). Gafencu te Athene (Buitenland, le Blad). De Duitsche Rijksbank onder rijksgezag (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen „Runo" Chemische Producten, Haagweg 178 a, Groot- en kleinhandel in chem. pro ducten. Door uittreding van den vennoot A. Dittmer is de vennootschap onder firma met ingang van 15 Juni 1939 ontbonden Het bedrijf zal worden voortgezet door den overblijvenden vennoot H. Chr. van Kol, als eenig eigenaar, onder den ouden naam, waartoe de uitgetreden vennoot toestem ming heeft verleend. Handelsbureau A. de Jong (filiaal). Turf markt 5. Leiden, hoofdzaak: Mauritskade 12 Amsterdam. Grossierderij in autom. onder deden. Nieuwe beheerder filiaal: J. G. Peet Leiden. Helder tot lichtbewolkt. Droog warm weer. behoudens kans op on weer in het Zuidwesten. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rich tingen. CHR. KWEEKSCHOOL. Voor het examen akte L.O. werden ge ëxamineerd 6 candidaten Geslaagd de da mes J. van As. Zierikzee; E. Boon. Sassen heim; J. G. le Cointre, Voorburg; Th. M. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: 12 behangers. 1 baggerlie- den. 17 betonvlechters. 31 betonwerkers. 2 glazen makers. 7 glazenwasschers, 7 granietwerkers. 48 grondwerkers. 59 metselaars. 53 opperlieden. 32 schilders. 6 sloopers. 2 steenhouwers. 3 straat ma kers. 5 hulp-straatmakers. 12 stucadoors. 108 tim merlieden. 9 uitvoerders. 15 voegers. 7 ong. bouw vakarbeiders. Totaal 436. Fabrieksarbeiders: 11 lompensorteerders, 13 bleekers. 3 vellenblooters. 1 vuurwerkmaker. 36 steenfabr. arb.. 3 zeepfabr. arb.. 30 ong. fabrieks arbeiders. Totaal 97. Kantoorpersoneel: 54. 30 reizigers, colp.. 21 winkelbedienden. 3 etaleurs. 16 incasseerders. 3 musici. 1 verpleger. 7 overheidspers. Totaal 135 Kleermakers: 41 Kleermakers, 3 kappers, 11 schoenmakers. Totaal 55. Land- en Tumarbeiders: 22 bloemisten. 21 landarbeiders. 16 tuinlieden. 8 warmoeziers, 4 ong. landarb. Totaal 71. Metaalbewerkers: 40 bankwerkers. 17 blikbe- werkers. 13 burger smeden. 29 electriciens. 7 gas fitters. 1 gasmetermaker. 1 gereedschapmaker. 4 instrumentmakers. 2 isoleerders, 1 kernmaker. 9 kettingsmeden. 7 klinkers. 2 koperslagers, 2 lab.- bedienden. 9 lasschers, 23 loodgieters, 7 machi nisten, 3 metaalboorders, 2 metaaldraaiers, 11 monteurs. 4 pianostemmers. 4 ponsers. 11 rij wielherstellers, 2 rijtuigschilders. 1 scheepstim merman. 11 stokers. 6 tegenhouders 7 hulp verw.- monteurs. 4 voorslaanders. 2 voorwarmers. 3 vuurwerkers. 4 wagenmakers. 23 ijzerwerkers, 3 zandspuiters. 5 zandvormen. 1 zilversmid. 27 ong. arbeiders. Totaal 303. Sigarenmakers 12, 3 sig. strippers. Totaal 15. Technici, Opzichters: 3 bedrijfsleiders, 2 teeke naars. 10 werkmeesters. Totaal 15. Textielarbeiders: 3 hekelaars. 19 katoendruk kers, 7 kluwers e.a. 9 luikers. 9 plaatsnijders e.a., 2 spoelers. 23 spinners. 2 sterkers, 2 staaldraad draaiers. 3 strijkers. 33 wevers. 22 wolbewerkers, 54 ong. textielarbeiders. Totaal 188. Transportarbeiders: 2 emballeurs, 65 chauf feurs. 13 exp. knechten. 8 koetsiers. 28 loop knechten. 45 magazijnknechten. 52 schippers. 16 spoor- en trampers.. 2 wakers. 54 transportarbei ders. 305 losse arbeiders. Totaal 590. Typografen: 8 boekdrukkers. 17 boekbinders. 5 fotografen. 3 hulp-vakarbeiders. 19 letterzetters, 2 steendrukkers. Totaal 54. Voedingsmiddelenarb.70 bakkers. 1 molenaar, 2 ovenisten. 45 slagers, 13 suikerwerkers. 7 wijn- koopersknechten. 4 zuivelbereiders. 25 ongesch. Fabr. arb. Totaai 167. Vrouwen: 1 kapster, 5 naaisters. 4 winkeljuf frouwen. 19 kantoorbedienden. 4 verpleegsters. 2 bedrijfsleiders. 1 tandartsass.. 4 onderwijzeressen, 7 ass. en huishoudsters. 8 dagmeisjes. 2 dienst boden, 45 werksters, 4 fabr. arbeidsters. 4 A. V. O. Totaal 110. Alp. Totaal 2354. 16 Juni 1938: 3834; 17 Juni 1937 3937. Ben 21 Ged. Werkloozen en 890 in werkver schaffing. De banketbakkerswinkel annex cho colaterie van den heer C. Peterse. Noord einde 31, heeft een aanzienlijke uitbreiding ondergaan, waardoor de winkelruimte be langrijk is vergroot. Tegelijkertijd is het in terieur gemoderniseerd, zoodat de situatie A. v. Haselen. Alphen a. d. Rijn; H. v. d. :Kers. 7 meubelstoffeerders. 21 "meubelmakers. 1 Hoek, Leiderdorp. Afgewezen 1 candidate. I politoerder, 8 ong. fabr. arbeiders. Totaal 67. musici, i eipiegeii overneiaspers. ïoiaai ljö in alle OD->r^ten veel is -erheterr Ook in Hotel-, Café-Personeel 11 huispersoneel. 33 Jl S OOK m Miners, koks. Totaal 46. I de bakkerij werden velschillende verbete- Houtbewerkers: 2 beddenmakers. 21 houtbe werkers. 3 kistenmakers. 2 kuipers. 2 lijstenma- ringen aangebracht. De ingrijpende verbou wing. waarmede verscheidene maanden zijn gemoeid geweest, werd uitgevoerd door den aannemer Th. L. J. Zitman.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 1