LEIDSCH DAGBLAD Uit de Omstreken jOsfe Jaargang LEIDSCK DAGBLAD, Maandag 12 Juni 1939 Vierde Blad No. 24297 De tijd staat stil waar Waterloo gewonnen werd Landbouwschuur Ie Haarlemmermeer afgebrand Eton's onveranderlijk ieest Plaatst Uw advertenties AALSMEER. Geslaagde ..Bonte" avond. In de groote schouwburgzaal van De Veiling werd een feestavond door de SJer gelegerde militairen de burgerij .«geboden. yeu luid de zaai versierd met bloemen - daggen zoodat het geheel een feeste ns aanzien verkregen had.De burgemeester ien van het ontspanningscomité voor de Sitairen en talrijke vooraanstaande per- Jnen uit onze gemeente waren ais gasten miwezlg- p. commandant der 3e sectie Zoeklicht- m tegen luchtaanvallen, de res-tweede untenant ir. Beekman opende met een urtdijk woord van welkom en dankte de (Jjgerij voor alles wat men reeds voor zijn Mjischappsn heeft gedaan. Hij verontschuldigde den generaal, com- «adant van den Luchtverdedigingskring «andere oficieren die niet aanwezig kon- tol zijn in verband met het afzeggen van o, festiviteiten voor de militairen in ver- and met liet ongeval dat dezer dagen op schiphol heeft pfaats gehad. Daarna nam de conferencier Schouten h Den Haag, alhier gelegerd, de leiding 67?r Tooneelstukjes, muziek, goochelen vul- toi het verdere gedeelte van dezen zeer .„„lijsten en buitengewoon geslaagden 'afeerste gedeelte werd door de Avro- Hortawwagen opgenomen. "ien gezellig bal besloot, dezen „bonten' nond die. behoudens de muziek geheel jior de militairen verzorgd werd. De werkeloosheid. Het aantal werkioozen blijft verder da te. Deze week stonden nog 71 werkioozen meidlieven tegenover 85 in de vorige Schietwedstrijd. De uitslag van den schietwedstrijd der IVL luidt als volgt: T. Bosman 95 p.; J. jelmendach 93 p J. A Kramer 92 p J Versteeg 90 p A. W Hartinc 90 p C. ïg 89 P A. Harting 88 p.;'J. Kooi 86 p.: de Vrie 85 p.; J. Wesselius 84 p K van touwen 79 p.: J Korter 77 p.: J Paarl- sic 77 p.; P. Piet 74 p.: G. van Resteren Sp; M. de Gans 61 p. Scliietzak verloren. £en militair oefenvliegtu g met een üetschijf, een z.g. .sleepzak" verloor swn den Kruisweg dit onmisbare attri- i'. voor schietoefeningen. De heer van B. het voorwerp od zijn land vond heeft R netjes opgevouwen en bewaard, tot het »r de militairen werd terug gehaald. Burgerluie Stand. Geboren: Jacob z. van K. L. H. Kempen en 1 Spaargaren; Jannetje Fennigje d. van D. ïdouw en D. Overdijk. C-ftrouwd: Th. Donicie 27 jaar en A. C. v. d. 25 jaar J. van Briemen 21 jaar en J. cTerleden J. Gortzak 84 jaar, wedn. A. 'snaarJ. Nieuwkoop 46 jaar, echtgen. A. ssen. - In de vacature J. v. cl Meer Pzn is S voorzitter der Ver tot stichting en in- indhouding van Chr. scholen benoemd heer J. v. d. Zwaard Pzn., tot dusver scretaris. De heeT C. van Iperen Tzn., sinds een tal jaren werkzaam op het kantoor Ismeer der Twentsche Bank is overge- iatst naar het hoofdkantoor te Haarlem. - De Chr. zangver. ..Hallelujah", dir. de »r J. C. Hulsbos, behaalde op het con- is te Den Haag een len prijs met 364 :nten in de superieure afdeeling. Oio lts een punt na heelt men het hoog- aantal punten van het gedieele oon- behaald. BENTHUIZEN. Burgerlöke Stand. Ondertrouwd: Jacob Bregsman Amz.. 24 jaar 3 Marie de Vlaming. 21 jaar (wonende te >mhii). Gttrouwd: Leendert Dorst, 28 j. en Johanna ftcoba Goedegebure, 21 jaar (wonende te Schietwedstrijd der B.V.L. te uitslag van de tweede dubbele serie thietwedstrijd der B.V.L.. luidt als volgt: aimum aantal punten met inbegrip van (eerste dubbele serie 200: 1 G. C. Diep- at. 195 p.; 2. J. Blijleven. 192 p.; 3. Jac. :rbijn. 188 p.; 4. W. Mets 184; 5. Jac. Miltenburg - Zij, die gebruik wenschen te maken de gelegenheid tot kostelooze inen- of herinenting kunnen zich daarvoor «kien ter gemeentesecretarie vóór of op 'erdag 17 Juni a.s. HAARLEMMERMEER. Spiritusdrinkers. Gistermiddag kreeg de politie te Hoofd- srP bericht dat zich nabij den Ringdijk te ^Shwater, drie personen ophielden, die in r, van dronkenschap waren. Men had h te doen met spiritusdrinkers. Met de IjOeente-aulo werd het drietal opgehaald "onder politiegeleide naar Hoofddorp over bracht. waar zij werden ingesloten. Middenstandsver. Haarlemmermeer. den middenstandscursus, uitgaande twee mlddenstandsvereenigingen in grammenneer, slaagden voor het Mid- ■t-'.and.vdiploma de volgende candidaten: dames L. Vogel te Hoofddorp en A. flenaar te Rijk. De heeren S. L. v. Duyn, C- J. den Butter te Abbenes, D. Blom. 'erbeek. H. Vrij en C. Duiser te Hoofd- PK P. Groenewoud en B. de Groot te JUw-Vennep; B. C. I. B. v. d. Berg en H. .Keulen tc Rijk; D. de Rooy en N. P. J. rate Badhoevedorp; G. Gravemaker te 'dizen en C. J. v. d. Heider te Zwanen- 'IE. Verkooping. óe Beurs te Hoofddorp had ten over- ïn van notaris C. F. J. Heinsius aldaar, Publieke verkooping plaats van twee wo- "»en onder één dak, met pakhuis en jjj van opstal, gelegen aan den Huigslo- hij de Leeghwater, groot 19 A, en 12 jj eigendom van de fa. Biemond en Co. -'per werd de heer Struik te Bennebroek 1.4300. Het Chr. Meisjeskoor en het Kinder koor ,.Dc Kleine Lofstem' uit Badhoeve dorp zal op 1 Juli a.s. deelnemen aan het Zangconcours in het Concertgebouw te Haarlem. De koren zullen staan onder lei ding van den heer A. Klootwijk. Dezer dagen slaagde te Den Haag voor het Tesselschade-dlploma, onze plaatsge- noote mej. A. Jongejans. De Oranjevereenlging „Beatrix" te Nieuw-Vennep besloot in haar vergadering de Oranjefeesten te houden op 6 en 7 Sept. a.s Als feestterrein zal waarschijnlijk ook nu weer dienen het weiland van B de Groot aan den Hoofdweg. De heer W. Verschoor te Vijfhuizen had bij zijn werkzaamheden het ongeluk bekneld te raken, waarbij hem een tweetal vinger toppen geheel werd afgekneld. HILLEGOM. AUTO VERDWIJNT IN DE RINGVAART. De bestuurder gered. Gistermorgen reed een personen-auto, gehuurd bij de fa. Vinman van Nieuw Ven nep en bestuurd door den heer J. v. P. van den IJweg (Haarlemmermeer) op den Ven- neperweg in de richting van onze gemeen te De heer v P. ging naar Hillegom om zijn vrouw en kinderen te halen. In de bocht van den Venneperweg-Hillegommer- dijk, die vermoedelijk met te groote snel heid genomen is, reed de wagen recht door en na tegen een stalen kabel van een daar gemeerd liggend schip gereden te zijn. plensde de auto in de Ringvaart en ver dween geheel. De eenige inzittende, de heer v. P. wist zich met hulp van den schipper J. Greenhof, die zich onmiddellijk te wa ter begeven had. te redden. De politie en de E.H.B.O. waren spoedig ter plaatse. De Hillegomsche politie leidde het eerste onderzoek, doch gaf later het onderzoek over aan de politie van Hoofd dorp, daar het gebeurde in de gemeente Haarlemmermeer plaats heeft gevonden. De auto werd later met behulp van delier van het schip opgeheschen en op den wal gezet. Gelukkig is dus dit ongeluk, dat zich eerst ernstig liet aanzien, zonder per soonlijke ongevallen afgeloopen. Slotavond Middenstandscursus. De geslaagde cursisten voor het Midden standsdiploma kwamen met de commissie uit de twee mlddenstandsvereenigingen in Patrimonium te zamen. De leider de heer Troost en echtgenoote waren mede uitge- noodigd. De heer van Zonneveld sprak een woord van welkom tot de geslaagde cus- sisten en dankte den heer Troost voor zijn groote toewijding. Spr. zeide dat de cursus in alle opzichten een succes is geweest. Hij dankte mevr. Troost voor haar groote be langstelling. medewerking en steun. De cursist de heer v. d. Berg sprak namens de cursisten een woord van dank tot den leider Hij bood als blijvende herinnering aan den heer Troost een mooien wander- stok aan. terwijl mevr. Troost een groot bloemstuk in ontvangst had te nemen. De I leider de heer Troost dankte voor de mooie j geschenken. Hij memoreerde den grooten ijver en toewijding door de cursisten be toond. Nog eenigen tijd bleef men gezell'g bijeen. In zijn slotwoord dankte de heer van Zonneveld namens de commissie den heer en mevrouw Troost en cursisten; hij wekte de geslaagden cursisten op. propa ganda te maken voor den nieuwen cursus, daar deze cursus in een groote behoefte blijkt te voorzien. De Hillegomsche Beurs. De Hillegomsche Beurs was verleden week drukker bezocht dan die der voorgaande weken. Het bezoekers aantal bedroeg dit maal 101. De handel bleef echter ditmaal beperkt, hoewel de beurs een meer leven dig karakter vertoonde. De firma W. v. d. Mey te Hillegom toonde een mooie collectie bloemen van anemonen. De firma G. van Meij's zonen uit Lisse toonde de nieuwere soorten in schitterende variëteiten ranon kels. Deze stand trok veel belangstelling van vakmenschen. De firma Harry Leyer en Co. te Heemstede toonde bloemen Ixia Stamina. Genoemde firma verkreeg met deze bloemen op de bloemenkeuring van j.l Dinsdag het getuigschrift eerste klasse. De firma P. Bijvoet en Co. te Overveen toonde de gladiolus Rainbow en de firma L. J. Verschoor uit Sassenheim liet een kruising tusschen een grootbloemiee gladiool en een gladiolus Heraut zien. Alles te zamen een zeer mooie collectie bloemen. BurgerlUke Stand. Geboren: Franciscus Antonius z. van B. de Vries en M W. Venne: Wilhelmina Cornells z. van C. G Zonneveld en H. C. den Hollander; Everardus Willem z. van E. Scholte en J. de Rooij; Goverdina Maria d. van F. W. van der Voorn en H. M. M. Peperkoorn; Margje Marianne d. van E. van de Beid en M. J. Weijnen; Theresia Maria d. van J. van Deur- sen en M. Zomer; Cornelia Wilhelmina d. van W. J. van Loon en C. Blokker. Ondertrouwd: J. Blokker en M. den Dekker; H. J. van Steijn en A. G. de Groot: B. C. Rij- gersberg en J. van den Berg. Getrouwd: J. C. Rusman en F. A. J. van Dam. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Tromp. Hoofdstraat 140; W. E i Philippo. Leidscheslraat 105: W. G. Hommer som Lousterweg II 2; J. M. v. d. Reep. Krooht- srraat 1; H. Lemmers. Noorderlaan 20; M. van Kuijk, Stationsweg 52; P. L. van Dijk. Hoofd straat 66; R. Kleijn, Jhr. Mockkade 21; G. Spin- der. Ambachtstraat 68; B. Dimbat. van Vliet- straat 78 Vertrokken: B Damo naar Haarlem. Klaren- beekstraat 61 rd. Gevonden: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m. de volgende ge vonden voorwerpen: borstrok; eenige brie ven met nummerbewijs etc.; rood gekleurde dameshandschoen; duimstok; deksel van zilveren armbandhorloge; auto-chnger; padvindersriem; actetasch met inhoud, rozenkrans in etui; dames horio?ekettinkic SLOOT GAF GEEN WATER MEER. Kostbare werktuigen vernield. Zaterdagmiddag teekenden zich tegen de zonnige blauwe lucht tc ongeveer twaalf uur zware donkere rookwolken af, waardoor roode vuurtongen lekten. Brand was uitgebroken in de groote landbouwschuur van den landbouwer K. wonende aan den Sloterweg nabij den Vijfhuizerweg, waardoor tenge volge van de groote droogte der laatste dagen en de zengende hitte, het groo te gebouw in een ommezien in lichter laaie werd gezet. De gemeentelijke brandweer Irok er on middellijk met twee motorspuiten op uit. Eén daarvan kon met moeite nog eenig water uit een vrij drooge sloot optrekken, terwijl twee slangen op de daar aanwezige waterleiding werden geplaatst, zoodat het vuur aanvankelijk met vier stralen werd aangetast, een heet werkje voor de brand weerlieden. Door hun flink optreden kon de woning, waaraan deze schuur is ge bouwd, voor brand gespaard blijven. Het woonhuis kreeg slechts geringe water schade. Door de geweldige hitte liepen de boer derij van den landbouwer N. aan de over zijde van den Sloterweg en de woning naast de brandende boerderij en bewoond door den heer C. gevaar te worden aange tast, door wegspattende vuurvonken. Door het nathouden van deze perceelen voor kwam de brandweer uitbreiding van deze vuurzee. Nadat anderhalf uur met vier stralen was gewerkt, gaf de sloot het op, verder water te geven en moest de brand weer zich tot de waterleiding beperken. Het vuur was toen reeds zoodanig beperkt, dat gevaar voor uitbreiding was geweken. Intussohen was een onderzoek ingesteld naar de oorzaak. Hieruit bleek, dat men te doen had met onopzettelijke brandstich ting. Twee kinderen, de 4- en 5-jarige zoontjes van den buurman C. hadden ni. vuurtje gestookt in de landbouwschuur. waardoor zeer waarschijnlijk het aanwe zige stroo en hooi heeft vlamgevat. Deze zeer brandbare inhoud was voor het vuur een gretig voedsel, evenals een hoeveel heid landbouwgereedschappen. Dit alles is in het vuur verloren gegaan De schuur brandde tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. van de tuinders om aan de hand van de opbrengst de uitkomst te bepalen per R R. en dan te zien of verder rooien loonend kan zijn. Voor de eerste viel de prijs niet mee Ook het beschot is vanwege de droogte slechts matig Betaald werd per kist van 25 KG. voor groote van f 1-85 tot f.2.10. Er wordt hoogstens 25 KG. per R.R. gerooid. KATWIJK AAN ZEE. Ledenvergadering der Chr. Hist. Unie. Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden en door den voorzitter den heer L v. d Zwan geopend Besprekingen werden gehouden over de a.s. gemeenteraadsver kiezingen De heer J. Hoeve behandeld? het onderwerp „Heeft de kerk belang bij de gemeenteraadsverkiezing?" Na gedachten- wisseling sloot hij met dankgebed. Op het politiebureau zijn inlichUngen te bekomen omtrent een damesrijwiel, dat onbeheerd in de Varkevisserstraat is aan getroffen. Op den Zwartenweg bij het Stoom gemaal had een aanrijding plaats tussohen een rijwiel met aanhangwagen van P. A. K. van den Bestevoersweg en de auto ge merkt G 89601. De aanhangwagen werd geheel vernield, evenals het achterwiel van 't rijwiel. De politie stelt een onderzoekin. Bij H. op den Sluisweg werd een hee renrijwiel ontvreemd en een ander er voor in de plaats achtergelaten. Geslaagd te Den Haag voor het diplo ma van stuurman op stoomzeevisschers- vaartuigen onze plaatsgenooten Jan Kuijt Tzn. en Arend Remmelzwaal Gzn., leerlin gen van de Visscherijschool alhier. De collecte In de Herv. Kerk gehouden voor de halfweezen en ziekenzorg, heeft f. 70.25 opgebracht. 4 Juni was een stralende zomerdag, zoo als wij er in dezen gezegenden zomer al zoo veel genoten hebben, een uit velen. Mc ar voor Engeland, althans voor dat deel van het Engelsche volk. dat door rijkdom en geboorte nog immer in zoo sterke mate als de natuurlijke heerschers in den staat geldt, was de 4e Juni nog meer dan een fraaie zomerdag. 4 Juni is voor deze heer- schende klasse een jaarlijks terugkeer-nde feestdag .een dag van dierbare oude her inneringen en even d erbare nieuwe hoop In de stad zult gij er weinig van merken dat er iets bijzonders aan de hand is. Tenzij het toeval u naar het Lagerhuis of naar een van de deftige clubs zou brengen. Daar heerscht op dien dag een vreemde stilte. Zoo algemeen is de uittocht van rijke en voorname volksvertegenwoodlgers op den 4den Juni. dat de Regeering speciale maat regelen moet nemen om er voor te zorgen dat haar meerderheid in het Huis niet in gevaar wordt gebracht. Waar zijn de heeren naar toe? Naar buiten. Naar een kie n oud stadje aan de rivier. Het is nog geen twintig mijl buiten Londen, maar er heerscht, be halve op dezen feestdag, een zoete rust. Een enkele luie ..punt" drijft op den smal- len stroom, jongensstemmen schallen var. de glad-geschorên grasvelden tusschen het weelderig geboomte en over al dezen lan- delyken vrede waakt aan den overkant van de rivier trotsch en indrukwekkend Enge- iand's machtigste kasteel met zijn tinnen, zijn schietgaten en hoog boven in de blauwe lucht de strak wapperende vlag Het is Windsor Castle, sinds eeuwen het verblijf van Engeland's koningen en Eton is de naam van het stadje aan de overkant van de rivier, sinds eeuwen de plaats waar de gentlemen worden opgevoed die de koning moeten dienen, de vlag hoog moeten hou den. Engeland's glorie door de wereld moe ten dragen. Op 4 Juni wordt de vreedzame rust waar in Eton leeft, afgesloten van de rauwe wereld als een museum-stuk uit een ver vlogen tijdperk, al vroeg verstoord. In den prillen ochtend reeds brengt een stroom van Rolls Royces de ouders van de scho lieren naar het oude stadje bij de rivier om er in feestelijk samenzijn den geboortedag van Koning George III niet de stichter, want dat was Henry IV maar een van de groote begunstiger van Eton, de vie ren. Het begint in goed 18en eeuwschen stijl met een wedstrijd in welsprekendheid, waarij de scholieren elkaar de loef trachten af te steken met het reciteeren van klas sieke citaten. De rest van den dag wordt in de open lucht doorgebracht Maar hoe warm het ook mag zijn. het traditioneele deco rum blijft bewaard. De jongens die hier nu trotsch of verlegen met hun families rond slenteren zijn allen gekleed in het zwarte jaquet en den glanzenden hoogen hoed. oor spronkelijk gedragen als een teeken van j rouw voor den dood van George m. Niet dat zij allen precies gelijk gekleed zijn; op één punt is hun vrijheid toegestaan hun natuurlijke ijdelheid te bevredigen: het vest Geborduurde vesten, satijnen vesten, gekleurde vesten, alles mag. en wordt dan ook gedragen met een zelfverzekerdheid en nonchalance om jaloersch op te worden. Maar niet alleen de scholieren, ook hun familie-leden en wel voornamelijk hun oudere zusters wedijveren op dezen dag in modieuze kleedij. Met het gevolg dat de 4e Juni in Eton een van die stijlvolle veTtoo- nlngen wordt zooals Ascot, of alle andere gelegenheden, waarbij de Engelsche Beau Monde de triomfen van haar sterk ontwik keld aristocratisch gezelschapsleven viert Zoo komt het dat ook dit schoolfeest, dat in werkelijkheid een Society-feest is den buitenlander hetzelfde gevoel geeft dat hij bij het aanschouwen van het Engelsche gezelschapsleven zoo vaak ondergaat. Het is het gevoel van plotseling te zijn ver plaatst in een vervlogen voor-ooriogsch tijdperk. Niemand die ooit den vieiden Juni in Eton heeft meegemaakt kan aan dat gevoel ontkomen. Op het heerlijke grasveld, waar in den middag van den 4en Juni de traditioneele eindelooze cricket- wedstrijd wordt gespeeld, schijnt de ruwe democratische massa-wereld daarbuiten slechts een booze droom. Alles hier her innert zoo sterk aan het sol.ede aristocra tische verleden Precies zoo speelden hier de jongens cricket die in Balaclave of .n Vlaanderen gevallen zijn, op ditzelfde groene veld. tusschen deze zelfde machtige boomen. Precies zoo zaten hier de aristocra tische families uit Vrctoria's tijd aan den rand van het veld, toeziende bij den wed strijd of pratend over gemeenschappelijke kennissen, over de schandalen en de fees ten van hun eigen kleine, machtige klasse. N.ets is hier veranderd, alles is bij het oude gebleven. Zoo is het altijd geweest en zoo zal het altijd zijn. Valt dan de avond, dan versterkt zich nog dit gevoel van solide onveranderlijk heid, van een onwankelbare continuïteit met een schoon verleden. In de schemering trekt iedereen naar een weide aan den oever van de rivier. Het gras is reeds vochtig en de muggen steken als nooit to voren. Maar de paar duizend Jonge en oude menschen. die het zich nu op hun plaids gemakkelijk maken om de laatste vreugden van den langen dag. het roeien en het vuurwerk, te genieten, trekken zich daar niets van aan en zoemen van tevre den vergenoegdheid. Ook dit is immers altijd zoo geweest en zal altijd zoo blijven; het lange wachten bii de rivier in de val lende schemering, de parade van roeibooten met de jongens in hun vreemde gondollers- pakken en strooien hoeden en dan ten slotte het vuurwerk, dat onveranderlijk eindigt met hun vlammende en sputterende huldiging van de beeltenissen van den koning en koningin. Het zijn op zichzelf allerlei dingen van geenerlei speciaie interesse, maar het is de sieer waarin dit alles geschiedt die het ge heel een vrijwel onweerstaanbare charme geeft. Zou ik die charme moeten defïniee- ïen. dan zou ik het terugbrengen tot het gevoel dat de 4e Juni in Eton een van die zeldzame stabiele dingen is in een razende weield. waar alles onstabiliteit, verande ring en onzekerheid is. De wijze waarop het feest gevierd wordt is door de jaren heen steeds hetzelfde gebleven; de omgeving is dezelfde, de menschen die Pr bijeen geko men zijn voor het meerendeel leden van dezelfde klasse die Engeland door de eeuwen heen geregeerd heeft. En de con tinuïteit van een aristocratisch en schijn baar stabiel verleden ligt niet alleen in de uiterlijke dingen, maar ook in den geest die in Eton wordt hooggehouden. Hoe zeer de Engelsche arristocratie in theorie ook ver- democratiseerd mag zijn. de idealen, de moreele waarden en de karakter-eigen schappen. kortom de zoogenaamde ..public school spirit" die Eton als Engeland's eer ste opvoedings-instituut vertegenwoordigt, zijn nog dezelfde als in den tijd toen Eton vrijwel uitsluitend voor de leden van de aristocratie openstond. Het opvoedings ideaal van dit instituut, dat met Harrow en nog enkele andere scholen den toon aan geeft voor het geheele land. is nog steeds het vormen van den gentleman. Zoo handhaaft Eton zoowel innerlijk als uiterlijk de tradities van een stabiler, rus tiger en men mag misschien ook zeggen waardiger, tijdperk dan het onze. En daarom is de aanraking met deze atmosfeer van onvergankelijke soliditeit zooals men die op den 4en Juni kan ondergaan, een zoo wel dadig aandoende ondervinding. LEIDSCHENDAM. BurgerlUkc Stand. Bevallen: M. O. A. van der Sande geb. van der Helm d G. G. Suyten geb. Vlasveld z.; W. A. van Vliet geb. van Leeuwen z.; J. G. van Klaveren geb. van der Wolf d.; M. Schinkels- hoek geb. Huisman z. Ondertrouwd: G. J. Vis en P. J. Meester; J. van der Hulst en G. J. Spruyt; A. J. Hemmes en A. Stem. Getrouwd: J. J. van Wijk en A. M. L. Vieveen. Overleden: J. L. H. M. de Jong m. 16 m.; Th. J. Loose m. 71 jaar. Gedurende Mei is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de kerkvoogdij gecollecteerd f. 167.67>/s (v.m. f. 171.81). Gevonden: 1 bril, 1 Lipssleutel A. N. No. 225. 1 rekeningenboek, 1 sleutel. Adres bureau van politie. De Onderlinge Vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging schreef gedurende Mei 124 nieuwe leden in, waardoor het totaal is gestegen tot 18503. In verpleging werden op genomen 35 (v. m. 39) leden KATWIJK AAN DEN RIJN. De eerste vroege aardappelen. Alhier werden de eerste vroege aard appelen aan de veiling alhie- aan evoerd. iHet waren vermoedelijk nog pas proeven; LISSE. De gemeenteraadsverkiezing. Inzake den uitslag der gemeenteraads verkiezing. wordt er onze aandacht op ge vestigd dat de Chr. Hist, en de A.R in 1935 niet uitkwamen met aparte lijsten doch met een gecombineerde lijst, waarop toen in totaal werden uitgebracht 1060 st. (De Chr. Hist, candidaten verkregen toen. gelijk ge meld 754 st en de A.R. 306 st.l. In 1939 verkreeg de Hist der Chr H'st Unie 706 st. en die der A R Party 472 st. Wil men dus een iuiste vergelijking tref fen dan dienen de totalen van beide lijs ten over de jaren 1935 en 1939 opgeteld te worden en verkrijgt men als resultaat resp 1060 en 4178 st. in hst het daqblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. DU geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. De harmonie „Adolpli Kolping" hield voor haar leden het eerste muzikale examen ter verkrijging van het diploma A. Er hadden zich 26 deelnemers opgegeven, waarvan aan 21 het diploma kon worden uitgereikt. De geslaagden kunnen volgend jagr deelnemen aan het examen voor di ploma B. De jury bestond uit de heeren Kap. Nicolaas en C. v. d. Knaap, toonkunstenaars te Rijswijk De diploma's werden uitgereikt na een rede van weth. P. Warmerdam Cz„ eere-hd Gevonden. Blauwe ceintuur, twee por- temonnaies met inhoud: brunie actetasch; handdoek met badpak; belastingmerk. In- licht'ng bii de politie. Voor het Middenstandsdiploma slaag den onze plaatsgenooten J de Wolf en C. Spaargaren. Bouw eener installatie tot zuivering van rioolwater Kasgeidleening. De raad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester van Iersel. Afwezig de heeren L. de Winter, J. v. Parera en C. Burgman. Deze vergadering was belegd om aan den technischen adviseur der gemeente ir. Schaafsma uit Leiden, de gelegenheid te geven, het doel en de werking van een in stallatie voor zuivering van het rioolwater uiteen te zetten Reeds bracht de raad een bezoek aan Leiden waar de werking van een zoodanige installatie in oogenschouw werd genomen en deskundig werd uiteen gezet. De voorzitter heette den heer Schaafsma welkom en gaf daarna in geheime zitting aan hem het woord. Deze gaf dan alle voor lichting en inlichtingen. Na opheffing der geheime zitting werd met alg. st. besloten over te gaan tot den bouw van bedoelde installatie. Daarvoor moet worden aangekocht een perceel grond j van den heer H. v. Leeuwen voor f 7500. Aldus besloten. De installatie zal het water uit „De Staven" volkomen zuiveren, wat een ware uitkomst beloofd te worden voor alle om wonenden. De indertijd gebouwde Septiek- tanc voldeed niet. Het rioolwater van onze gemeente zal in de toekomst op dezelfde wyze gezuiverd worden als in de gemeente Le'den De heer Schaafsma dankte den raad voor het 'n hem ge-telde vertrouwen. Eveneens werd met a'z st aangenomen het voorstel tot het slu'ton van een kas geidleening van f 100 000 tegen 1'- Hierna volgde sluiting dezer korte, doch zeer belangrijke vergadering.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13