ANEKDOTEN RAADSELS Oplossingen Goede oplossingen Leentjebuur spelei terna gereisd. Dat het vogeltje zo gauw gevlogen zou zijn, was ook buiten verwach ting. Maar in dit geval zijn we er blij mee. Elsje Verlind Dat mag ik horen, en zorg maar, dat het zo blijft. Lydia Botermans Kun je je huiswerk niei> buiten maken? Dan profiteer Je toch van de buitenlucht. Dat heuglijk feit van je Grootouders wordt zeker wel feestelijk herdacht? Annie Hansen Wat een stout hondje heb je! Breng de kinderkrant voortaan maar direct in veiligheid. Ben je deze week weer zo vaak in het water geweest? Al is het nog maar spartelen, het is toch heer lij k met deze warmte. Ansje Eichhorn Gefeliciteerd met je dipioma. Nu ben je veilig in het water. Ik begrijp het dan wel, als ik je mis; en hoop je voorlopig af én toe aan te treffen. Bep en Jan Crama Met potlood is het ook goed. Bep. Als ik nog raadsels van jul lie tegenkom, zal ik er rekening mee hou den, Jan Anny Bekooy Wat heb jij je brief keurig geschreven; weer een pluim! Jij kreeg een. prettige opdracht bij het af-, scheid van de Handwerkjuffrouw. Je maakte een mooi fietstochtje. jopie Poptie Zo moesten jullie onder vinden. dat ook alle vogeltjes niet bij elkaar vertrouwd zijn. Verder is het een vrolijk wereldje om jullie heen met zoveel getjilp en gekweel. Is het andere eitje van het sijsje uitgekomen? Greetje Herreur Als je uit bent schie ten ae raadsels er bij in. Geen wonder! Is ae kanarie weer opgeknapt! Jullie zoch ten het ver van huis met het schoolreisje; hoe is het geweest? Wim de Wolf Ik denk, dat jij met het- zeliue schoolreisje meegaat, als je raad- selmchtjes hierboven. Vertel me maar. of dit uikomt. En pleizier gehad? Jannie van Kampenhout Het was een hele „trap" naar A. met die wind. Knap, dat je het volbracht hebt. Ik ben er goed bekend en weet dus precies, waar je lo geerde. Je zult er nog wel vaker komen. Jannie Werk Als uitslag verkeersexa- men. en rapporten bekend zijn, zul je me weer veel te vertellen hebben. Natuurlijk allemaal goed nieuws! Viel het mee van jouw busje? Annie van der Vos Gelijk heb je; je moet het nu waarnemen! Daarom ben ik al tevreden met deze enkele regeltjes. Truusje van Weizen Jullie hebben flink genoten van zon en buitenlucht Zon dag; het is daar heerlijk. Pim van Weizen Wat gaat het gauw met de duifjes! Nu kijk je zeker weer ver langend uit naar het oogenblik, dat zij uit zullen vliegen? Dickie Oskam Het kan best, dat je nog een poosje op je beurt moet wachten; ik heb nog heel veel raadsels. Kijk maar trouw elke week uit. Jij ziet ook, hoe jullie tuin om water vraagt. Mientje Uitdenboogaard Zo, jullie heb ben dus nog reisgenootjes? Elke week maak je jullie dagelijks ritje een beetje gezelliger voor mij, door wat je er dan weer van ver tel. Marietje Laman Van jullie huis van daan was het een flink fietstochtje, dat je met Vader maakte. Prettig voor jullie, dat er alweer een verjaardag was in de fa milie. Willem Laman -Je hebt de fietskunst vlug te pakken gekregen. Ik denk, dat je nu zoveel mogelijk je vrije tijd op de fiets doorbrengt. Paulus Laman Zijn je kleine visjes blijven leven? En ben jij ook aan het oefe nen op de fiets? Om de beurt zeker? Rie Smittenaar Hartelijk gefeliciteerd met je feestdag a.s. Maandag. Ik hoop. dat je gelegenheid hebt, er mij iets over te schrijven. Je gaat zeker vaak met je kleine zusje uit rijden? Hier ben ik aan het eind gekomen. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. Ingezonden door Willy van der Laken. Meester: .Hoe ontstaat een luchtledige ruimte, Jan?" Jan: ..Door met je fiets in een spijker te gaan rijden, meester". Ingezonden door Jo Kooien. De verleiding. Verkoopster: ..Zo, ventje, jij probeert zeker een koekje weg te nemen?" P et ..Neen, juffrouw, ik probeer juist, om het niet te doen". voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. Let wel: De oplossing van raadsel I mag voor twee goede oplossingen tellen. I. Ingezonden door Abram Fakkel. Mijn geheel is een spreekwoord van 36 letters. 7, 8. 3 Is een boom; 9. 5, 6, 29 iemand, die op het land werkt; 14. 17. 27, 32 een hemellichaam: 23, 24. 25 een lidwoord: 15, 30, 36 een ander woobd voor legerstede; 20. 33. 22. 21 een meisjes v.n; 34. 13 een versterkend voedsel; 20 10. 19 is in elk huis; 26, 1. 16. 12 is een ander woord voor pont; 4. 18. 2. 28, 17 is ook een meisjes naam; 31. 5, 5. 12. 35 een vis; 9, 18. 18. 28 een roofdier. In een 9. 11. 14 kan men koffie, thee. enz. bewaren. II. Ingezonden door Paulus Laman. In sta midden in de regen en word niet nat, Wie ben ik? in. Ingezonden door Annie Labordus. Mijn geheel noemt een fijne groente van 7 letters. I. 2 zit aan een sigaar; 3. 1. 1. 5, 2 is een kleur; 3. 4. 4, 5 een vrucht; 6. 7, 2. 3 zit vaak aan een jurk of mantel; 3, 1 is een afkorting van papa. IV. Ingezonden door Piet Arentsen. Verborgen woorden. 1. Uininaromi (iemand, die heel rijk is). 2. axm en direrfek (jongensnamen). 3. toert (dier. dat goed kan zwemmen). 4. ittu (deel van de melkkani. 5. deho en mehl (hoofddeksels). Ingezonden door Krijn van der Mey Hier volgt een tovervterkant. Horizontaal en verticaal komen dezelfde woorden te staan. 1. een meisjesnaam. 2. een woord voor: voedsel tot zich nemen. 3. tegenovergesteld van ja. 4. meisjesnaam. VI. Ingezonden door Dikkie de Man. Mijn geheel is een uurwerk Verplaatst men de tweede letter, dan ben ik een nut tig ding voor afvoer. VII. Ingezonden door Zusjes Glasbergen. 1. Welke schoenen kan men niet poetsen? 2. Welke traan wordt nooit geweend? der raadsels uit het vorige nummer. 1. Iep; wilg; den; linde. 2. Helenaveen; el, Lena, heen, vel. 3. Graanhalmen. 4. Kwik. staart; kwikstaart. 5. Pinksterbloempje; Piet. netjes, boer, slee, Jet. Moe, kerk, pink. 6. Lucht ha, ven; luchthaven, 7. Wie zijn neus schendt, schendt zijn aangezicht, P, Toorn, oor. ontvangen Rietje van Vliet; Bernard van Vliet; de Vos; Rie de Vos; Joke de Vos; Schouten: Annie Olivier; Geertrui Groot; Emma de Groot; Suze van Pola Dini Nieuwendijk; Leny Neyenhuys; van der Walle; Jopie Glasbergen; Ag Glasbergen; Henk Stouten I; Flip stou Nellie Stouten; Sjaantje Stouten; Loej Veggel; Kees Ginjaar; Truusje sluyi Elsje BoterenbroodIneke Boterenbr Jettie Goudsmit; Rietje Brandt; Ans wenhuys; Annie Lek; Jannie Lek; Moraal; Pieter Martijn; Ida de Graai; Stikkelorum; Koos Stikkelorum; Jan Bi geest; Marti Bakker; Niek Bakker; Kruit; Rika de Graaf; Leni de Graaf; de Vos; Aart van Haarlem; Jopie Si Willy van Rijn; Abram Fakkel; Leemans: Corrie van Weizen; Annie Winkel; Annie Schipper; Adri Schij Lena Prevo; Lies Olivier; Hannle de 1 ker; Suusje de Wekker; Marietje Lage: Sofietje Lagerwlj; Bep Oostveen; Ti Marree; Frans Plson; Gerrie Swerls; Bouter; Jo Kooien; Jannie Kooien; Broers; Jack de Geus; Suze de Geus; Tegelaar; Liesje van Driel; Mientje Water; Henny van Vliet; Willy Wig| Joke Zilverentant; Hendrik Hanno; Neuteboom: Afke Neuteboom; Jannie tevelt; Co Hartevelt; Paul Rienstra; Rlenstra; Atze van der Kooi; Bea van Kooi; Kora Key; Elly Rotteveel; G Korswagen; Coba Verlind; Elsje Vei Lydia Botermans; Bep Crama; Jan Cr Annie Hansen; Ansje Eichhorn; Jan nard; Anny Bekooy; Jopie Poptie; Gi Herreur; Wim de Wolf; Jannie van I penhout; Jannie Werk; Annie van der Truusje van Welzen; Pim van We Henk van Egmond; Piet Bruné; Oskam; Mientje Uitdenboogaard; Mat Laman; Willem Laman; Paulus Lama De beeldhouwer Steegemann was zee Frederik den Groote in de gunst, tot leedwezen van allerlei andere kunstei Maar al hun pogingen om Steegemaa den koning in dlscrediet te brengen, fai Eens op een feest in Sanssouci, waar vooraanstaande diplomaten en artislei ren uitgenodigd, trok de koning Steegel aan zijn mouw en duwde hem in eer kamertje, waar hij een gezellig gesprei hem begon. Toen Steegemann na geruime tijd w de feestzaal terugkwam, zagen zijn ben geel en groen van jaloersheid. Ze trac echter niets te laten merken en omrli hem met huichelachtige vriendelijkheii tuurlijk wilden ze dolgraag weten, koning wel allemaal met hem verba had. Steegemann lachte echter geheii nig, legde de nieuwsgierigen zeer ernst stilzwijgen op en vertelde tenslotte, c koning hem had toevertrouwd, dat vreselijke geldnood zat en.... 20 dul van hem had geleend! Onmiddellijk t ken de nieuwsgierige gezichten. Allen I pen, dat Steegemann hen voor de i gehouden en ze werden woedender op dan ooit. Dat moest gewroken worden! Nu hadden ze eerst recht een gelegel om den gehaten beeldhouwer bij den in ongenade te doen vallen. Vierenti uur later was Frederik precies var verhaal op de hoogte. Toen Steegeraan dagen daarna in zijn atelier stond te deren, werd er geklopt entot zijl bazing stond de koning in hoogst eigei soon voor hem. Nadat hij met veel ber stelling Steegemann's werk bekeken trok de koning zijn beurs en met de o] king „wie zijn schulden betaalt, v| niet" legde hij 20 dukaten op tafei. SI mann schrok en wilde zijn excuses ai den, maar de koning weerde hem ai af en zei: „Stil maar. Steegemann, id plaats had ik hetzelfde gedaan. Mal spreken één ding afals ik weer eensj nauw zit, leen ik wat meer van je! er geen schade van hebben!"

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18