en DRRESPONDENTIE Honden-narigheid larschijnlijk hebben verschillende Eei n jullie, die reeds in de verhaaltjes neusd hebben, al wat bijzonders op merkt deze keer, en wel: dat ook ar de nieuwe spelling is toegepast, ui jullie allen deel ik nu mede, dat hapORTAAN IN DE GEHELE KIN RKRANT DE NIEUWE SPELLING :BRUIKT WORDT. Dat zullen jullie tof! prettiger vinden, omdat jullie zelf k allen déze spelling leren en schrij- i. Ik neem dus nu ook afscheid van oude spelling in mijn briefjes aan lie. En dan mogen jullie, die natuur- volleerd zijn in de nieuwe spelling, Jtijken, of ik me nergens vergist heb: kunt nooit weten! even ons weerpraatje! Nu, dat kan ijn: mooier zomerweer kunnen we et denken. Eigenlijk al te mooi; er verlangend naar regen uitgezien er *s nachts nu maar eens een tien iinke buien; dat is hoog, hoog nodig: ial ordt te droog voor alle gewassen, iverdag hopen we dit heerlijke weer m den. en oei raadselnichtjes en -neefjes. ie briefjes. i Bakker Ja, in elke klas wordt r een beetje knapper. Heb je je jurk al gedragen met het mooie Ook groeten voor Niek. de Vos Wat je schreef, las ik met maar ik durf er niets over te zeg- van Haarlem Je hebt dus genoten 'inkstervacantie. Dit raadsel heeft al onze krant gestaan. Jammer voor Susan Een kopje thee in de wei smaakt extra lekker. Jullie zul- bruingebrand zijn van al het spelen land. van Rijn Dan zal ik maar hopen, de winter weer terug te zien. e Leemans Je hebt goed opge- dat je wandelend het meest van de geniet. Het was een flinke wande- nbftaar mooi. Terug ook gelopen? Mijn Ivoorraad is wel geslonken, maar ven hard aangegroeid! Daar zorgen fjes en nichtjes wel voor. Jouw raad de iogen er ook nog bij! Fakkel Weer bedankt voor je tekening, waarop ik een fijne plei- it zie. ie van Weizen Er waren inder- ar nige moeilijke raadsel bij deze keer, dii je hebt het er weer goed afgebracht. >e van Winkel Ik geniet dan ook an het verjaarscadeau, dat ik hier I e ie zie. En ik hoop, dat het versje je zal bij kleine tegenspoedjes. Prevo Je stuurt me afwisselende ingroetjes. Dit is ook leuk bedacht, e wel. Het paarse bloempje kan ik uisbrengen (zit erg in elkaar), heT te) Tot slot bedankt voor je anek g£ t, d 'at Olivier Het bevreemdde me al d( leer van jullie te horen. Als Trientje raadsel op wil lossen, mag jij voor- Ie oplossingen wel voor jullie beiden en (behalve bij prijsraadsels). Heeft geen zin, dan wacht zij met alles osje. ale de Wekker Natuurlijk moet ik 'ie illeieerst hartelijk bedanken voor de Dat was een echte verrassing. 50 lie waren even blij, want ze waren lad alle drie even mooi! Nu hebben Ie oude poes dus nog. je de Wekker Jij ook hartelijk be- Het was een mooi goochelkunstje dat jij dit ook wel zou willen ken- zou het fijn zijn, als je met deze zo maar limonade uit de kraan kon Gezellig, dat je volgende week aat goochelen; ik verheug me er fetje Lager wij Elke week s ie me weer een genot; je weet wel Moeder heeft gelijk, geniet zo- ogelijk van het mooie weer; 's win- oet je nog genoeg binnen zitten. Heel Vizier a.s. Woensdag op de boottocht, n voor je raadsel. tost veen Het is prettig, dat Rietje Üvast een versje van elkaar hebben herinnering voor later. Natuurlijk dat jullie nog lang vriendinnen kijven. s de Vos Jullie hebben al weer 'merplannetjes klaar. Ik hoop, dat ito ook dit mooie weer zullen heb- loral voor de boottocht. Wat gezellig, Brr! wat gaan ze nu beginnen? O, wat is dat water* nat! Zou het nu al Vrijdag wezen? Moet ik nu alweer in bad? Foei, als ze je in gaan zepen Met dat zachte, witte spul, Dan ben je precies een sneeuwbal Je humeur zakt onder nul! Ook dat af gespoel is vrees'lijk! 'k Hou maar amper mijn gemak Want een stortbad van warm water Krijg je zo maar op je dak! Daarna wordt het alweer beter Afdrogen is niet zo naar! Het is toch wel meegevallen Zo, nu ben ik eind'lijk klaar! In de zon dan op een kussen, Knipp'rend in het schelle licht, Opgekikkerd door het baden Gaan vanzelf je ogen dicht. Fijn, zo in de zon te soezen. Want ik voel me heerlijk fris. Maar ik ben toch heel blij dat het Elke dag geen Vrijdag is! J. v. d. E.—S. dat je Grootmoeder onverwachts over kwam! Als zij er nog is, groet haar dan van mij. Veel pleizier voor jullie allen a.s. Woensdag. Suze van Polanen Nu is het „zwem- weer" geworden. Nieuwe zomerjurken ko men goed van pas met dit warme weer. Een fijn uitje voor je Zaterdag! Annie Olivier Ik kan begrijpen, dat de nieuwe fiets al je aandacht in beslag nam. Jij kunt dus genieten deze zomer. Maar: maak geen kapotte knieën meer! Dini Nieuwendijk Mooi weer, en daar bij zo'n mooie jurk aan: dat geeft een feestelijk gevoel! Leny Neyenhuys Het is nu weer, om in het water te plassen. O neen, bij jou is het zwemmen, want je bent immers zo'n kleine waterrot? Wat een mooie reis heb jij weer in het yooruitzicht! Aukje van der Walle Ik vind het nieT erg, dat je raadsels er een keer bij inscho ten. Je kleine neefje is er maar een en kele keer, en ik ben er elke week. Ik be grijp, dat je je nu al verheugt op die fijne vacantieweken. Jij bent weer gelukkig ge weest, heb ik gelezen! Zusjes Glasbergen Ik zie wel, Agatha, dat jullie pret genoeg gemaakt hebben op je verjaardag. Jij had nu geschreven? Ik ken jullie schrift nog niet uit elkaar; jullie schrijven gelijk. Flip Stouten Dat is jammer voor je. Kun je er niet een lenen bij familie of vriendjes van je? Nellie Stouten Ik hoop voor je, dat er spoedig genoeg kinderen zijn met 40 pun ten. Zorg maar, dat je rapport weer mooi is. Loes van Veggel Voor jullie was de pret dus nog lang niet uit, toen het „Lnete- feest" geëindigd was. Er volgde nog een heerlijk slot. Annie Schneider Met dit warme weer is het fijn, buiten te zitten lezen of schrij ven. Jullie speelden leuk aan het strand, een echt strandspel. Hier moesten de kin deren Woensdag weer naar school. Ik denk. dat je zo verdiept bent geweest in je mooie boek, dat je de tel kwijt raakte bij je op lossingen! Kees Ginjaar De naam past juist bij jullie hondje, een echt hondennaampje. Be dankt voor je nieuwe raadsel. Truusje Sluymer Hu, wat liet je me schrikken aan het eind van je blief! Zorg maar, dat je je Moeder niet te vaak laat schikken daarmee. Ja. op de Pinksterdagen zijn trams en treinen vol. Jettie Goudsmit Hartelijk welkom in onze kring. Je behoort nu nog bij de kleine ren (tot 11 jaar); daarna bij de groteren (11—16 jaar). Nu moet je minstens drie op lossingen hebben, dan minstens vier. Ken je alle raadsels, des te beter! Dat hoeft echter niet. Je maakt een goed begin. Rietje Brandt Maak je elke dag een klein wandelingetje met Ellie, nu het zulk mooi weer is? Ze geniet van haar ser viesje. Weet je al, of jij een dik busje had? Ans Nieuwenhuys Nu had je dan wel iets te vertellen, en over heel prettige din gen! Je hebt mooie en practische cadeaux gekregen, en je kunt weer lezen voorloopig. Het 1ste boek, dat je opnoemt, heb ik wel eens gelezen. Annie Lek Ja, voor de fiets was er te veel wind op 1ste Pinksterdag, dat heb jij ook ondervonden. Bedankt voor je aardig raadsel. Janhie Lek Dan heb jij ook genoten met Pinksteren; de tweede dag was het beter weer. Pieter Martijn Jij hebt elke week weer ander prettig nieuws voer me. Je bent en blijft een flinke zoon voor je Ouders; daar twijfel ik niet aan. Wat een voldoening, dat er nu een bloem in de plant is ge komen Alida Stikkelorum Ik geloof, dat jij twee dagen jarig bent geweest. Dubbel feest voor je! Koos Stikkelorum Nu behoef ik niet meer zo geheimzinnig te doen. Leuk, dat Ali blij is met beide schaaltjes. Jan Bronsgeest Geniet jij maar veel in de Leidse Hout; het is er heerlijk voor je. Ik denk dan ook wel, dat jij er vaker komt dan ik. Tineke Marree Als vele andere kin deren, vind jij eten en slapen een lastige onderbreking van het buiten spelen me dit mooie weer! Je had een fijn feest verleden week. Feliciteer je Vader nog van mij met dit heuglijk feit Frans Pison Ik begrijp best, dat er verleden week niet van schrijven kwam. Wat heb jij veel gekregen! Nu kun je aan het timmeren, tekenen, kleuren, en snoepen! Gerrie Sweris Zo beleefde je broertje een avontuur tegen wil en dank. Ik be grijp, dat je Moeder niet wist, wat zij zag. Hebben ze de kleren weer teruggebracht met je Vader, zonder slootje springen Ik verlang natuurlijk al naar je volgende brief. Bep Bouter Alleen een hartelijk groetje. Jo Kooien Wees jij maar tevreden, en blij. dat je goed gezond bent. Leuk, die picnic met je vriendin. En je broertje maakt nog eens een extra toertje, als jij vacantie hebt. Jannie Kooien Je ziet, dat je broertje het best naar zijn zin heeft in zijn kleine wereldje. Willy Broers Al was je beter, toch ging je door met boffen, zodat ik je nu hoepe lend langs de straten kan zien rennen. Annie Duyverman Ik ben blij, je weer tegen te komen. Ik hoop, dat je nu meer tijd hebt. Zo heb je elke Zondag gezellige uurtjes bij je Tante. Met je raadsels ben je er niet deze keer; er zitten enkele fou ten in. Joke Zilverentant Het was dan dub bel feest met Pinksteren. Je broertje zwerft nu natuurlijk de hele dag op zijn nieuwe autoped rond. Het zal je spijten, dat Je onderwijzer gaat vertrekken. Liesje van Driel Die Ankie heeft ge noten in haar Pinkstervacantie. Het Is een heel onbekende plaats, die je in je nieuwe raadsel opgeeft; vertel me eerst eens. waar ik deze moet vinden. Willy Wiggers Maak je geen zorgen over je afwezigheid met de Pinksterdagen; stel je voor, dat ik daar boos over zou zijn. Je hebt je best weer gedaan nu. Hendrik Hanno Je was nog lang niet té laat, al was je laat. Je had gelijk, dat je geen „neen" zei, toen je Vader je dat tochtje voorstelde Toni Neuteboom Het is nu „je" weertje, om vaak in het water te zijn. Kom je al een beetje vooruit? Afke Neuteboom Nu verras je me al weer; je hebt de lust tot tekenen te pak ken gekregen. Fijn, je kleine nichtje te mogen rijden, en dan nog mooie bloempjes mee thuis te brengen. Tweetal Rienstra Ik hoop, dat jullie een heerlijke dag gehad hebben Donder dag. Er stond heel wat op het programma. Is alles vlot verlopen? Wim, doe je best vol gende week, en mijn beste wensen voor een goede uitslag. Tweetal van der Kooi Jij ook geno ten, Atze? Bea. zo had jij Donderdag ook een extraatje. Ik hoop, dat jullie me allen veel te vertellen hebben. Leuk. dat de kiekjes goed werden, en Atze had nog een voordeeltje. Elly Rotteveel Je moet de poes dan zoveel mogelijk naar koele plaatsen bren gen. Of laat zij dat niet toe? Kora Key Gaat het al een beetje met zwemmen? In ieder geval zal het je geen moeite kosten, het water in te gaan met dit warme weer. Gieltje Korswagen Dan alleen een har telijke groetje deze keer. Coba Verlind De kaart is je dus ach-

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17