BINNENLAND Mundi Victor,®; i Bij den terugkeer van het Condor-legioen in Duitschland Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 8 Juni 1939 Derde Blad No. 24294 KERK- EN SCHOOLNIEUWS pe bouw van het nieuwe uadhuis te Amsterdam De Rotterdamsche Schie wordt gedempt Met elkaar en voor elkaar LUIK 1939 6-8-10 CENT Vrijwilligers komen als geoefende soldaten terug Naar een nauwe samenwerking Aljemecn verslag van het afdeelings- onderzoek. vele leden verklaarden zich tegen de voordracht. Vfrschenen Is het algemeen verslag van j,et afdeellngsonderzoek in den Am- nidamschen raad van de voordracht van s'en W. Inzake den bouw van een raad- Oitroerig en door vele leden ls gesproken bi: de eventueel te verstrekken opdracht L de architecten combinaties M. Duin- ,r.A Komter en J. F. Berghoef-ir. J. J. jt Vegter, welk voorstel ernstige bestrij- ai vond, ln hoofdzaak omdat men meen- dat bij de uitvoering van deze opdracht on de zijde van den dienst der Publieke fitten te groote Invloed zou worden ge tónd. Door het geven van deze opdracht 1 liravaarden, zou men in de hand wer- kn wat de raad vroeger niet heeft gewild, j"dat het nieuwe raadhuis eigenlijk wordt liouwd door Publieke Werken. Deze leden •jtten daarom deze voordracht ln HJn- ghten strijd met het vroeger door den ■ti ingenomen standpunt. Men achtte het gevaar niet denkbeeldig, Bi de uitgenoodigde architecten te veel dienst der Publieke Werken naar de igen zouden moeten zien en dat hun ont- »rpen daardoor aan originaliteit zouden ■boeten. Andere leden daarentegen meenden, dat si te grooten Invloed van den dienst der ibüeke Werken niet gevreesd behoefde te Men, evenmin zal de dienst trachten, ten kite gebouwd te krijgen, wat hij in het «jistadium zelf heeft ontworpen. Deze den meenden, dat samenwerking tusschen toekomstige bouwmeesters en publieke erken niet ontgaan kan worden, omdat dienst nu eenmaal de nauwkeurige ge- ;eos bezit, welke men moet kennen om raadhuis aan de gestelde technische en ininlstratieve eischen te doen beantwoor- ien. Opgemerkt werd nog, dat, hoewel men samenstelling van de jury in den aan- ïtg niet heeft bewonderd, aangezien arin de wethouder voor de publieke wer- i, de directeur der publieke werken, en (stadsarchitect zitting hadden, men over i resultaten van den door de jury geda- «1 arbeid zeker tevreden kan zijn. Hoe staat de raad tegenover de voordracht?. Naar het oordeel van sommige leden de raad, nu de prijsvraag niet het nnschte resultaat heeft opgeleverd Sor enkelen werd zelfs gesproken van een .vjkklngi weer geheel vrij. Andere leden srentegen meenden, dat. hoezeer het te (treuren was, dat bij de ingezonden ont- erpen zich er geen bevond, dat ver boven andere uitstak, de prijsvraag niet als -iijkt kan worden beschouwd. Verder is het ongevraagde advies van de jury, dat tor B. en W. is overgenomen, zoodat naar meening van deze leden de raad toch kt geheel vrij staat. Door verschillende leden werd een opinie Keven over de ingezonden ontwerpen de laatste ronde, waaruit bleek, dat over deze ontwerpen ln het algemeen anig enthousiast waren. Dit hoofde van de hiervoren genoem de bezwaren inzake den invloed van Poblieke Werken, alsmede uit hoofde 'in het ontbreken van een behoorlijke irgumentatie van de zijde van B. en verklaarden vele leden zich tegen de voordracht. Enkelen daarentegen meenden, dat het beter zou zijn, met te voordracht van B. en W. mee te tun. Zij het ook, dat ten aanzien van de derde ronde eenige wenschen door den raad moeten worden geformuleerd. D»r vrijwel alle leden werd betreurd, dat i gehouden prijsvraag, ondanks de goede rpiiisatie, geen resultaat heeft opgele- ffd. De bouwkosten. innige leden achtten het beschikbaar «lelde bedrag van f. 10.000.000 te klein om tfvoor een behoorlijk raadhuis te bou- o. zelfs indien men door het doortrekken de rooilijn Weteringschans—Sarphati- den omvang van den bouw beperkt. A meenden, dat het voor een stad als Am- jjdam te verantwoorden zou zijn, indien Jen dit bedrag nog enkele millioenen be- ttikbaar werden gesteld. Een groot aantal J ingezonden plannen zou voor het be- JAbaar gestelde bedrag niet te bouwen jn geweest. Ook onder de vier ontwerpen Jn de tweede ronde waren er verschillen- *elke om hun grooten inhoud niet voor wdrag gebouwd kon worden, omniige leden waren van meening, dat J de toegestane f. 10.000.000 niet te Jig moet worden vastgehouden. Zij voer- jf voorbeeld aan, dat Rotterdam en SJ&ag hun stadhuis uit eigen middelen ;-°ben gebouwd of zullen bouwen en Am- Jdam, wil het een waardig raadhuis "jjftn, niet te karig zal moeten zijn. Jvraagd werd ook, of het mogelijk zou •- indien het nieuwe raadhuis meer dan J dat aan Publieke Werken geen overwegen- 1 de invloed bij het houden van de laatste ronde mag worden toegekend. Verschillende leden meenden, dat bij de gehouden prijsvraag architecten naar vo ren zijn gekomen, die een kans moeten krijgen. Zij achtten het zeer wel mogelijk tot een behoorlijk raadhuis te komen, indien 6, 7 of 8 architecten of combinaties van architecten worden ultgenoodigd. Reeds in 1931 heeft de raad van Rot terdam in beginsel besloten tot dem ping van de Rotterdamsche Schie van het Hofplein tot de grens der gemeente. Inmiddels is het dichtst bij de grens gelegen gedeelte gedempt, doch het ge deelte tot voorbij de voormalige Melk markt grootendeels loopende tusschen oude stadsbffbouwing is nog water. In aansluiting op de Hofplein-werken stel len B. en W. thans voor dit gedeelte Schie te dempen. De regeering heeft hiervoor een werk fondsvoorschot van f. 403.000 toegestaan. Het geheele werk zal echter f. 975.000 kos ten. Voorloopig willen B. en W. alleen een nieuwe bestrating aanbrengen op beide Schiekaden en de gedempte strook gebrui ken voor een voorloopig aan te leggen trambaan en wandelpaden. Met den betrokken minister willen B. en W. zich verstaan voor het verkrijgen van de benoodigde gelden voor het definitieve plan. waardoor een ruime verbindingsweg zal ontstaan van het centrum van Rotter dam met den rijksweg naar 's Gravenhage. HET STAATSBEDRIJF DER ARTILLERIE RICHTINGEN. In een nota aan de leden van de Eerste Kamer naar aanleiding van het eindverslag van de commissie van rapporteurs over het ontwerp van wet tot verhooging van de be grooting van het Staatsbedrijf der Artil lerie-inrichtingen voor het dienstjaar 1938 deelt de minister van Defensie mede. dat het thans nog niet mogelijk is. cp te geven, hoeveel de kosten zullen bedragen, welke een gevolg zijn van het votum der Tweede Kamer. Nadat als gevolg van dit votum het werk stop is gezet, is door den minister aan stonds nagegaan, op welke wijze in het bijzonder rekening houdende met 's Rijks financieele belangen een aannemelijke oplossing zal zijn en kunnen derhalve de stuk zou kunnen worden gevonden. Daar de hieromtrent loopende bespre kingen nog niet zijn geëindigd, is thans nog niet vast te stellen, welke de gunstigste oplosing zal zijn en kunnen derhalve de financieele gevolgen nog niet worden be paald. Wel kan worden medegedeeld, dat het waarschijnlijk mogelijk zal blijken, de kosten voor het rijk zeer te beperken. VERSPREIDE BERICHTEN. Tot raadsheer in het Gerechtshof te Arnhem is benoemd mr, G. J. Kronenberg, rechter in de Rechtbank te Breda. OPROEP AAN WERKGEVERS TOT STEUN AAN GEMOBILISEERDE WERKNEMERS. Men schrijft ons: Het Verbond van Nederlandsche Werk gevers, de Algemeene Katholieke Werk geversvereniging en het Christelijk Werkgeversverbond hebben zich reeds bij herhaling op oogenblikken van internatio nale spanning gewend tot hun leden en een beroep gedaan op den nationalen zin van de werkgevers, om voor zoover in hun ver mogen ligt in hun bedrijf de maatregelen te treffen, ten einde het onder de wapenen geroepen personeel zoo weinig mogelijk persoonlijk nadeel te doen ondervinden van de verplichtingen, welke zij in het belang van de landsverdediging hebben te verrichten. Het stemt tot voldoening van vele kanten te mogen vernemen, dat aan een zoodanig beroep in ruime mate gehoor is gegeven. Talrijk zijn de ge vallen, waarin werkgevers voorzienin gen hebben getroffen ten doel heb bende de gemobiliseerde arbeidskrach ten wederom te werk te stellen, wan neer de regecring den tijd gekomen acht, de opgeroepenen naar hun haardsteden te doen terugkeeren, het zij doordat anderen de taak van de op- geroepenen zouden overnemen. Ook wer den maatregelen genomen, waar door de werknemers toeslagen ontvan gen op de van rijkswege uitgekeerde kostwinnersvergoeding, voor zoover de betrokkenen in verband met gezinsbe hoeften in een financieel aanmerkelijk ongunstiger positie zouden komen te verkeeren. De reden, dat hoogergenoemde werkge- verscentralen voor deze aangelegenheid nogmaals de aandacht vragen is gelegen in het feit, dat de vraag van werkgevers zijde meermalen wordt gesteld, hoever men zijn medewerking zal moeten uitstrekken. Hoewel een algemeen antwoord op deze vraag moeilijk kan worden gegeven, omdat de omstandigheden, waaronder de werkne mers waren tewerkgesteld, vóór hun bui tengewone opkomst onder de wapenen, onderling zeer verschillen en dus aan een individueele beoordeeling soms de voorkeur moet worden gegeven, meenen de werkge- verscentralen. dat de hierboven geschetste voorzieningen hierbij eenig richtsnoer kun nen geven. Indien toch voor den betrokkene de zekerheid aanwezig is, dat hij zijn plaats in de onderneming bij terugkeer uit militairen dienst weer zal kunnen innemen en hem bovendien de finan cieele schade aan zijn opkomst verbon den, zooveel mogelijk wordt vergoed, zullen de verdere bezwaren, als b.v. net gescheiden zijn van gezin of familie hem lichter vallen, dan wanneer in het geheel geen voorzieningen zijn getrof fen. Indien op deze wijze werkgever en werk nemer hun offer gezamenlijk zouden bren gen voor het gemeenebest, houden de cen- tralen zich er van overtuigd, dat hierdoor naast de behartiging van het algemeen be lang de goede verhoudingen in het be drijfsleven in niet geringe mate zullen zijn 'Daarentegen bestaan bij de Rem Broeder- gebaat. 'schap enkele bezwaren waaraan de Socië- PREDIKBEURT. Sa&senhcim Gem. Gods: Vrijdagnam. 8 uur paster v. d. Wouden van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen te Ried en Boer S. Postma. cand. te Bols ward. Aangenomen naar Dokkum <evang.) J. D. Smits. cand. en hulppred. te Zuidlaren. Watersport-liefhebber» komt naar Lulkl De groote l oter oatlooale Water- Tentooostelling biedt U sensatlo- treele attracties i wedstrijden, acrobatie, bet wondere Goud Pavtl|oerr enz... Het geheel een grootsch en ortglneel schouwspel. INTERNATIONALE WATERTENTOONSTELLING MEI - NOVEMBER 1954 (lngez^ Med.) Bedankt voor Beesd P. Haskerhorne. A. v. Stempvoort te REMONSTRANTSCHE BROEDERSCHAP. De algemeene vergadering. In de te Rotterdam voortgezette alge meene vergadering van de Remonstrant- sche Broederschap kwam aan de orde de uitnoodiging om toe te treden tot den Wereldconferentie van kerken alsook de te Edinburgh gehouden conferentie. In den grondslag van den wereldraad is de formule opgenomen dat de raad omvat al die ker ken. die onzen Heer Jezus Christus als God en Zaligmaker aanvaarden". Onze Berlijnsche correspondent schrift ons: Terwijl nog betrekkelijk kort geleden het bestaan van een Duitsch legioen in Spanje officieel en zeer nadrukkelijk ontkend werd. ja, terwijl pas anderhalve week geleden nog een wet ongeldig verklaard moest wor den, die het deelnemen aan den Spaan- schen burgeroorlog door Duitsche staats burgers met een gevangenisstraf van meer dere jaren bedreigde, vierde men in Ham burg bij zijn terugkeer uit Spanje het te voren nooit genoemde Legioen Condor" en niemand minder dan generaal-veld- maarschalk Hermann Göring begroette deze Duitsche vrijwilligers in opdracht van den Führer met geestdriftige woorden over betoonde dapperheid. Terzelfder tijd loopt er in alle groote bio scopen een Ufa-journaal, dat uitvoerig stil staat bij de overwinningsparade te Madrid. Bijzonder veel aandacht wordt daarbij aan de Duitsche vrijwilligers geschonken, waar van slechts betrekkelijk weinigen in de paradepas marcheeren, daar het meeren- zou moeten kosten, hiervoor op deel gezeten is op transportauto's, tractors JJpn termijn een leening tegen lage rente te gaan, gelijk ook bij den bouw van J Stadsschouwburg is geschied. •yiaere leden waarschuwden tegen op- Wmg van de kasten. De uit te noodigen architecten. Afschillende leden meenden, dat een voor licht en zwaar geschut, tanks enz. Al deze Duitsche vrijwilligers dragen een uni form, die groote gelijkenis toont met die van het Duitsche leger. Verschillende af- deelingen zijn aan de witte koppelriemen herkenbaar als leden van Hitler's lijfwacht. Alle auto's dragen weliswaar Spaansche H HHnummers, maar een kind kan op het eerste raantaf architecten* dan door B. en gezicht al constateeren. dat de zwaardere wagens van Mercedes-Benz en de lichtere van Opel afkomstig zijn. Het meegevoerde geschut is eveneens herkenbaar als zijnde van Duitsch fabrikaat. Het legioen in de hoofdstad. fok yoorgesteld. moet worden aangezocht finet indienen van een ontwerp voor de Stonde. Dit zou b.v. kunnen geschie- Mk in plaats van twee tot vier groe- J?yn architecten (n.l. de inzenders in de - e ronde) een uitnoodiging voor het Hen van een nieuw ontwerp te rich- waarbij vrijheid zou worden gelaten andere architecten om ook een ont- •Pra te dienen, b.v. binnen den tijd van .War Dit zou ook naar het oordeel van 'eden, tengevolge hebben, dat de to ?eJsters vrijer komen te staan tegen- niblieke Werken. Door vele leden toch uitdrukkelijk naar voren gebracht, ..Adolf Hitler zegt: de gansche natie sol datesk", ,,De Führer dankt de vrijwilli gers". Als gouwleider van Berlijn roept dr. Göbbels de bevolking op, de huizen te ver sieren en het legioen ..Condor" een groot- sche ontvangst te bereiden. De oproep: ..Berlijners, versiert de stad!" wil ons eenigszins overbodig toeschijnen, want ter eere van Prins-regent Paul en Prinses Olga van Yoego-Slavië was heel de stad al vijf dagen achtereen overdadig op gesmukt en waar de parade der Spaansche vrijwilligers direct op het vertrek der hooge gasten volgt, behoeft het stadsbeeld gee nerlei wijziging te ondergaan. Men heeft deze Duitsche vrijwilligers uit Hamburg eerst naar de kazernes in Döbe- ritz bij Berlijn gebracht, waarschijnlijk, om ze voor den vermoeienden paradepas te oefenen. Ongeveer 10 tot 15000 Duitsche soldaten hebben aan den burgeroorlog in Spanje deelgenomen en daaruit valt het feit te verklaren, dat aan de parade te Berlijn niet slechts de 4500 legionnairen meededen, die te Hamburg door Göring verwelkomd werden ook de beide vroegere troepen, die reeds in 1937 en 1938 naar hun vaderland terugkeerden, waren naar Dö- beritz ontboden, zoodat het volledige le gioen voor Hitier paradeerde. Geen (roepen doch vrijwilligers. Men zal zich den tijd herinneren, toen de Duitsche pers in felle bewoordingen tegen de buitenlandsche pers polemiseerde en deze van laster, bronnenvergiftiging, leu gens en verdraaiing van feiten beschuldig de. Men had namelijk eindelijk verteld, dat er niet slechts Italiaansche. doch ook Duit sche troepen aan den burgeroorlog in Spanje deelnamen. Nu thans van officieele zijde de sluier gevallen is, nu lofliederen gezongen worden op de Duitsche frontsol daten onder Spaansch commando, nu we door dr. Göbbels aangespoord worden, aan de huldiging dezer nationale helden deel te nemen, verklaart men, dat het toch eigen lijk geen troepen, maar vrijwilligers wa ren, die voor Franco gestreden hebben. Wie zich indertijd daartoe aanmeldde werd uit de stamrol der militaire eenheid Dinsdag beleefde de Rijkshoofdstad den glorieusen intocht der Duitsche vrijwilli gers. die te zamen met hun Italiaansche en Spaansche kameraden ervoor gestreden hebben, om heel Spanje onder het bewind geschrapt, zoodat hij van toen af officiee van Franco te krijgen. Met opvallend dikke nog slechts een Duitsch burger, dus geen over het sluiten van een verdrag spieken letters leest men op de voorpagina dei soldaat meef was. Niettemin beschikte hij waardoor de omvang van den handel tus j [iet agenaum voor rr.ee- geeste ke za.j Berlijnsche hlaripn- Feredae van het I over een errondiee kennis van alle wane-Ischen beide landen sterk bevorderd zal It a w- "e voorzitter overweging toezegde. Vroeger zou men in zulke gevallen over sol deniers gesproken hebben, want men be grijpt, dat er allerlei lokmiddelen noodig waren, om jonge menschen uit hun eigen land naar den vreemde te halen. Hoog loon. allerlei soorten premies voor militaire prestaties, onderscheidingen van Spaan sche en Duitsche zijde, ziedaar enkele dei- attracties voor eerzuchtige knapen, die in den totalitairen staat van hun prille jeugd af als soldaten gedrild worden. Maanden geleden lieten we ons fluiste rend vertellen, dat er in een bekend zie kenhuis in een der voorsteden van Berlijn tientallen jonge Duitsche soldaten ver pleegd werden, die tijdens den burgeroor- oorlog in Spanje zware verwondingen op- geloopen hadden. Wij geloofden dat onvoor waardelijk, hebben er niettemin geen mel ding van gemaakt, want welk een storm van verontwaardiging zou zulk een bericht in officieele kringen hebben teweeg ge bracht! Van een jongedame hoorden we dan weer, dat ze met een onderofficier ging trouwen, die in Spanje als vrijwilliger een schitterende carrière had gemaakt S Verschillende premies van 1000 mark wa ren door hem wegens dapper beleid ver worven en zoodoende ging men met een klein kapitaal in zee! Zoo zouden we nog eenigen tijd kunnen doorgaan, maar liever volstaan we met de mededeeling. dat in den loop der laatste twee, drie jaar vele frontsoldaten, die om bepaalde redenen weer dienst doen in Duitschland, hun krijgservaringen in dienst hebben gestela van het huidige leger. Nauwere samenwerking. Het begint er al meer en meer naar uit te zien, dat de as Rome-Berlijn althans economisch met Madrid zal worden aange vuld. Verscheidene feiten wijzen immers op een nauwere samenwerking tusschen Duitschland en Spanje. Een groote voor- I raad Duitsch oorlogsmateriaal is niet met de vrijwilligers teruggekomen. Duitsche i officieren nemen levendig deel aan de mi- j litaire reorganisatie van de Spaansche ar- mée. Minstens even opvallend achten wij het. dat de tegenwoordig veel genoemde professor Todt. door wien de moderne autowegen door heel Groot-Duitschland worden aangelegd, thans ook deelneemt aan de Duitsch-Spaansche besprekingen op economisch gebied. Dat wijst er op. dat Duitschland niet slechts aan den wegen bouw, ddfch waarschijnlijk evenzeer aan dc uitbreiding der militaire verdediging in het nationale Spanje zal meewerken Tenslotte kwam ons ter oore, dat Hitier aan Franco voor het wederopbouwen dei- steden. die tijdens den burgeroorlog geheel of gedeeltelijk vernield zijn, den bekenden professor Speer ter beschikking heeft ge steld en dit typeert meer dan alle andere feiten de nauwe samenwerking tusscher. Duitschland en Spanje. Reeds hoort mei' teitscommissie bereids ter bevoegder plaatse uitdrukking gegeven heeft. Ook bij andere vrijzinnige formaties ontmoet deze om schrijving bezwaar. De Sociëteitscommissie adviseerde de algemeene vergadering de uitnoodiging tot toetreding te aanvaarden wijl de Broederschap zich steeds deel ge weten heeft van het geheel der Chr. ker ken en van haar verband met de Una Sancta ook ten allen tijde getuigenis ge geven heeft en ook wijl deze zaak belang rijker is dan haar formuleering terwijl ten slotte anders mogelijk practischen arbeid zou verloren gaan. Op het voorstel was een amendement- Arnhem ingekomen, toegelicht en verde digd door dr. R. Noordhof van Arnhem, waarin werd uitgesproken dat de Broeder schap zich aansluiten zal in het vertrouwen dat de grondslag nader zal worden vastge legd in een voor alle Chr. kerken aanvaard bare formule, waarna de Broederschap zich opnieuw over blijvende deelname beraden zal. Ds. N. Blokker wees er namens de Socië teitscommissie op. dat de oecumenische be weging ligt in de lijn der Broederschap. De bezwaren zijn ter bevoegder plaatse uiteen gezet, waarvan spr. een nader overzicht gaf. Spr. wees er op dat het voorstel der sociëteitscommissie in feite parallel loopt met Arnhem's amendement. Prof dr. J. Heering gaf nog een andere aanvulling en gestelde voor het amende ment Arnhem aldus te wijzigien: De com missie tot de zaken stelt voor dat de Broe derschap gevolg gevend aan de daartoe tot haar gerichte uitnoodiging met behoud van haar gravamina, zich aansluite bij den Wereldraad in de hoop dat de algemeene vergadering van dien raad zijn grondslag zal vastleggen in een voor alle Chr. kerken ten volle aanvaardbare formule. Na eenige discussie werd het aldus gewijzigd amende ment-Arnhem met groote meerderheid aangenomen. Mr. Westerouen van Mee teren hield als voorzitter van de Sociëteitscommissie een pleidooi voor krachtigen steun aan de V.P.R.O. Naar aanleiding van een voorstel-Rotter- dam sprak de vergadering zich uit voor een meer actief deelnemen vaen de leeken aan het werk der leidende colleges in de Broe derschap Op uitnoodiging van de Haagsehe ge meente zal de algemeene vergadering 1940 te 's Gravenhage worden gehouden. Dr. J. C. A. Fetter, predikant der Rem. Geref. Gemeente te 's Gravenhage, hield een referaat getiteld: ,.Wie is Christus voor ons?" waarop eenige discussie volgde waar aan deelnamen de heeren ds. P. Eldering, prof. dr. J. Heering, dr. Haentjens en dr. Tjalsma. Dr. Fetter beantwoordde de ge maakte opmerkingen. Na rondvraag werd £e algemeene ver gadering met een woord van dank aan de presidente voor haar leiding gesloten. bladen. ..Eeredag van het over een grondige kennis van alle wape-Ischen beide landen sterk bevorderd zal .Legioen Condor" in de Rijkshoofdstad", I nen, welke in Spanje gebruikt werden, worden. ALGEMEENE SYNODE EVANG. LUTH. KERK. In de te Amstedam voortgezette 127e algemeene vergadering van de Synode van de Algemeene Synode der Ev. Luth. Kerk brachten de heeren ds Drijver en Feinan- des. beiden van den Haag rapport u.t na mens de commissie tot rapport over de werkzaamheden van de synodale commissie. De commissie werd onder dankzegging ge dechargeerd. Mr. Loman rapporteerde namens de com missie voor de predikantstractementen en namens die tot rapport over de voorstellen der synodale commissie inzake eenige wij zigingen in het reglement op het emeri taat fonds ds. mr. Hoevers De synode aan vaardde deze voorstellen. Na een b eede discussie over het voorstel- Vliss ngen tot nadere om.chrijving van de bevoegdheden van den hulpprediker werd het voorstel om nader rapport gesteld in handen van de synodale commissie. Bii de rondvraag bracht de heer Pont hulde aan prof v Bakel wegens zijn ver diensten voor de vereen'g'ng dr. Maarten Luther en beo'c t'er» d~ heere^ 3 - i. Berg en jhr. Mo" -'me-c o'aa' op en, De synode werd hierna gesloten.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9