Uit de Omstreken LESDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 8 Juni 1939 1 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN FAILLISSEMENTEN WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. GEBOREN': Johannes, z. van J. v. Kooperen en H. Bouw man Maria, d van C. Trago en M. 't Hooft Johannes Jacobus, z. van J. Dirkse en A. Ph. Dernee Maria Wilhelmina. d. van W. A. P. v. d. Vet en M. W. Plezier Hendrik, z. van H. Jong en A. v. Roon Elisabeth, d. van D F. Verplancke en C. S. v. Nim wegen Sytse. z. van W. Lei en J. Kardol Peter. z. van A. Kappetijn en W. M. H. Kreüe Petrus, z. van A. v. d. Burg en W. Sprengers Adriana Maria d. van A. Blyleven en M. H v. Baarle Baaltje Maria Elizabeth, d. van W. Schaap en W. Vijf huize Adrianus Martinus. z. van J. Rusman en E. J. Oostveen Antonia, d. van W. F. v. Gessel en L. v. d. Linden. ONDERTROUWD: M. C. Rijnhout, jm. 20 j. en M. M. v. Dorp. jd. 19 j. H. Oudshoorn. jm. 24 j. en L. v. Wijngaarden, jd. 26 j. GEHUWD: A. H. Wientjes. jm. en M. G. M. Klein jd. W. Rodenburg, jm. en M. v. d. Steen. jd. W. de Jong. jm. en W. v. Kampenhout, jd. W. Bodrij. jm. en M. W. Wansink. jd. G. A. Brandt, jm. en J. Leugering, jd. C. Colpa. jm. en E. Arnoldus, jd. Ch. J. v. Goor. jm. en S. A. Swanenburg. jd. P. Gijsman. jm. en C. Filippo. jd. F. de Water, jm. en J. A. v. d. Linden, jd. OVERLEDEN: S. H. Stap. hvr. van: A. J. W. Starkenbrug. 82 J. Chr. Moerkerk, z., 23 j. S729 PRIJSVRAAG TOT 1 JULI fl. 8000.-PRIJZEN (Ingez. Med.) Uitgesproken: J. R. Posthumus, rijks-ambte naar bij de directe belastingen te Leiden, wo nende te Oegstgeest. Juffermansstraat 18. R.c. mr. H. v. Wageningen, cur. mr. P. E. Briët. Lel den. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 770. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie, die gistermorgen over de Both- nische golf lag. verplaatste zich Oostwaarts naar Noord Rusland. Achter deze depressie kwam op den oceaan een gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling, dat zich over de Britsche eilanden uitbreidt. Gisteravond kwam ons land onder invloed hiervan, waardoor de wind naar het Noorden omliep en koele lucht- massa's over de Noordzee worden aangevoerd. Daardoor daalde te de Blit de temperatuur tus- schen 18 en 21 uur van 31 tot 21 graden Celsius. In het grootste gedeelte van ons land was het gisteren buitengewoon warm. Te de Bilt, Maas tricht en vliegveld Twente werd een maximum van 33 graden bereikt. De grenslijn tusschen de warme lucht in Centraal Europa en de koelere zeelucht ligt vanmorgen over Noord-Frankrijk en Noord-Duitschland. Alleen in Zuid-Limburg ging het passeeren van deze lyn gepaard met zware bewolking. 'In Zuld-Scandinavië dalen de barometers weer onder invloed van een storing, die in Oos telijke richting trekt en aan de noorsche kust zwaren neerslag bracht. De temperatuur is in geheel Scandinavië aanzienlijk gedaald. Het- hoogedrukgebied over Centraal Europa trok verder weg naar de balkan en nam in be- teekenis af. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Helder: onbewolkt, matig. N.O. wind, temp. 15 gr. C., min. 13 gr. C. Missingen: helder, matig, N.O. wind. temp. 17 gr. C., min. 14 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, matig, N. wind, temp. 19 gr. C., min. 15 gr. C. Groningen: licht bewolkt, matig. N.N.O. wind, temp. 15 gr. C., min. 12 gr. C. Maastricht: betrokken, zwak. N.N.W. wind, temp. 16 gr. C., min. 14 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 16% gr. C. (62 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 8 u. 14 min.; nam. te 8 u. 37 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 9.47 n.m. tot 4.10 vm. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Willemijntje Maria. d. van H. Verlaan en W. M. Boerlage: -Nelly, d. van J. A Vermeulen en H. W. Meyer; Bertha Petronella. d. van K. van Zyverden en M. v. d. Zwaard; Jacoba Hendrika Maria. d. van J. H. de Koning en M. A. Winter. Ondertrouwd: A. J. W. Zeeman. 24 Jaar en N. G. Blesgraaf. 27 jaar. Overleden: J. L. J. Timman, 65 jaar. echtg. van W. T. Kniep. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Pieter Voorwinden Pz.. 23 j. en Bastiaantje Cammeraad. 28 J. te Waddinxveen. Ondertrouwd: Leendert Dorst. 28 jaar en Jo hanna Jacoba Goedegebuure, 22 jaar (won. te Voorburg). HAARLEMMERMEER. Diphteritusgeval met doodelijken afloop. In het gezin van A. Vos aan den Venne- perweg te Nieuw-Vennep heeft zich een diphteritusgeval voorgedaan met doodelij ken afloop. In het ziekenhuis te Haarlem is een 7-j. dochtertje aan deze ziekte be zweken. De heer B. Woltering, die jarenlang school I te Nieuw-Vennep diende als kwee- keling met akte, werd in gelijke betrekking benoemd aan een der Chr. Scholen te Haarlem. De Zondagsdienst der doktoren te N.- Vennep zal Zondag a.s. worden waarge nomen door dr. A. van Haeringen. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. van Wijngaarden. Haarlem merstraat 56: C. J. van WijngaardenGroene- weg, Haarlemmerstraat 56: G. van Dragt Betjes, Hoofdstraat 168a; F. M. WeijersKui pers, Meerlaan 210; J. Bouman, Meerstraat 28 B J. M. de GrootBraam, Weeresteinstr. 103; Th. M. Jansen en gezin, Wilhelminalaan 47; A. G. van Ark, Hoofdstraat 85; A. J. L. Pij pers en gezin. Kortenbachstraat 22; G. Smit met echtge.. Parallelweg 7; H. van der Haven. Stationsweg 164. Vetrokken: W. M. A. Kroon—Velthuijs, naar Lisse. Heereweg 91; J. A. E. M. Driessen Bos. n. Amsterdam, Schalkburgerstraat 5 II; Y. Roode, n. Essen-Karnap (Did.), Berswor- schanse 2; V. Krans, n. Amsterdam, a. boord Jollenpad t.o. 15; J. Markm^n met gezin. n. Horst Emscher b. Kaldenkirchen (Did.) Blu- menstrasse 11: N. van Vliet. n. Heer (L.), huize St. Joseph; C. H. van der Vossen, naar Bloemendaal. Vogelenzangscheweg 266; H. J. Muller met gezin, n. Leiderdorp. Hoofdstraat 60H; C. H. H-^Kessels. n. Amsterdam. Rusten burgerstraat 71 H;_N. A. Spruijt met gezin, n. Alkmaar, Laat 86. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba d. van D. van Rijswijk en H. Sauer; Anthonia Johanna d. van J. Schrama en E. A. van Rooyen; Anna Maria, d. van A. Brandsma en E. Terpstra. Ondertrouwd: J. A. Kool en M. H. van der Haven: P. W. van de Reep en H. E. Spierings; H. Gerritsen en G. Spinder; J. A. de Boer en H. J. van Leeuwen. Getrouwd: A. Hogervorst en P. v. Leeuwen; L. Speelman en E. F. C. Riechmann; H Pot man en C. Schrler; H. J. Kortekaas en J. Dam. Lading van trailer afgeschoven. Gistermorgen reed een groote trailer ge laden met balen stroo over de van den Endelaan. In de bocht bij de St. Josephs- kerk werd de hoog opgestapelde lading top zwaar, ging aan het schuiven en rolde over den weg, waardoor op dit drukke punt het verkeer moeilijkheden ondervond. Spoedig was politie aanwezig, die het verkeer re gelde. Nadat de lading weer was opgeladen, kon de trailer zijn reis in de richting Lei den voortzetten. De werkloosheid dalende. Het aantal werkloozen is over de laat ste week gedaald met 18 personen. Op 3 Juni bedroeg het aantal ingeschreven werkloozen 344 terwijl dit aantal op 27 Mei 362 bedroeg. In vergelijking met 1938 staan we precies op hetzelfde peil daar op 4 Juni 1938 het aantal werkloozen ook 344 bedroeg. Gevonden en aanwezig en te bevra gen op het politie ^bureau tusschen 7 en 8 uur: bruine dameshandschoen, blauwe ceintuur, zilveren dames potloodje, rieten wieg, roode ceintuur, rozenkrans, schortje. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het dochtertje van den heer K. kwam met haar flets te vallen en geraakte toen met haar handen ln het prikkeldraad waardoor zij zich ernstig verwondde. Dr. H. verleende spoedig medische hulp. KATWIJK AAN ZEE. HET CONCERT VAN WERKMANS „WILSKRACHT". MAANS OP- EN ONDERGANG. 8 Juni op: 0 u. 21; onder: 11 il 06. Door de burgerij ten zeerste gewaardeerd. Het was gisteravond op den Boulevard een drukte alsof het een nationale feestdag gold! De hier gedetacheerde militairen toonden hun dankbaarheid voor de ont spanningsavonden door de aanbieding van een concert door de harmoniekapel ,,Werk- mans Wilskracht" uit Leiden, onder lei ding van den heer G. Dik, oud-kapel meester der stafmuziek van het 4e Regim. Infanterie. Omstreeks 8 uur stapten de 70 muzikan ten, tambours en hoornblazers in Duinoord uit de tram. Al musiceerende ging het door Duinoord en de Voorstraat naar de muziek tent op den Boulevard, waar het reeds zeer vol was. Geheel Katwijk leek uitgeloopen om de muziek te hooren; ook zeer vele bad gasten werden opgemerkt. Wegens de enorme drukte op den Boule vard werd door de politie het verkeer om gelegd. Nadat eenige nummers gegeven waren, werd met muziek gemarcheerd naar het plein bij de Oude Kerk, waar een prachtige taptoe gegeven werd. Hier was het aantal toeschouwers nog grooter. On der aandachtige stilte werd genoten van de mooie muziek, die ten gehoore werd ge bracht. eindigende met het Wilhelmus. Kapitein Hoog dankte den dirigent den heer Dik voor het gebodene. Vervolgens werd gedefileerd op den Zuid- en den Noord-Boulevard Voor het Hotel du Rhin werd halt gehouden. Op de maat van de muziek gingen de beenen van de Katwijkers van den grond en hoste men als op Koninginnedag! Het ging er vroolijk en gezellig toe. Op de Voorstraat werd de stoet ontbonden. Deze wederdienst door de militairen aan de Katwijksche burgerij bewezen, werd zeer op prijs gesteld, en men was buitengewoon ingenomen met het concert van ,.Werk- mans Wilskracht". Kapitein Hoog gaat naar elders. Kapitein Hoog, commandant van de 4ae Reserve Grenscompagnie. die hier thans ongeveer 2 maanden lief en leed met. zijn manschappen gedeeld heeft, gaat Vrijdag a.s. onze gemeente verlaten. In intiemen kring zal hedenavond in de zaal Gesink het afscheid plaats vinden. De nieuwe com mandant is kapitein Gemmeke. Geslaagd te Den Haag voor het diplo ma van stuurman op stoom zee visschers- vaartuigen onze plaatsgenooten Piet Hoek Dzn. en Dirk v. d. Plas Jaczn.. beiden leer lingen der Visscherijschool. Gedurende Juli en Augustus wordt het Militair Tehuis tijdelijk gevestigd in de v.m. Gemeentezaal in de Voorstraat, daar het Jeugdhuis tijdens die maanden door pen siongasten in gebruik wordt genomen. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. Hoogendoorn geb. van der Wilk z. Ondertrouwd: A. J. Duivenvoorden en J. van der Horst. Getrouwd: P. J. Rutten en M. J. M. Rimmel- zwaan. Overleden: A. A. Th. Noteboom, m. 4 m. Getrouwd: B. Moraal en P. Glasbergen. Getrouwd: A. v. Kooperen en G. Kleingeld; J. C. Verhagen en M. G. Hermans. Bij het uitwijken voor een auto kwam aan den Westvlietweg de wielrijder A. W. van der B. uit Den Haag. zoodanig te val len dat hij een been brak. Per ziekenauto is de man naar St. Antonius Hove vervoerd. LISSE. De werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedraagt thans 243, dit is ruim 70 minder dan in dezelfde week van 1938. Door het bijzonder warme weer zullen de bollen wel spoedig afsterven en gerooid kunnen wor den, zoodat er dan weer voor vele handen werk zal zijn. De veiling van Kerkbollen ten bate der R.-K Kerk e#j«erkeltjke verenigin gen heeft opgebracht f. 3053.75 Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is be roepen ds. J. Th. vafl Veene te Vroosashoop. NOORDWIJK BINNEN. Aanrijding in dé Bronckhorstsiraat. Gistermiddag had een aanrijding plaats in de Bronckhorststraat. Een vrachtauto, beladen met flesschen melk, kwam met groote snelheid uit de Douzastraat de smalle Bronckhorststraat inrijden. Op dai moment stond een bakkerswagen onbe heerd langs het trottoir. Daarlangs pas seerde een wielrijder met op zijn bagage drager een kist met fleschjes cider. Van de tegenovergestelde richting kwam eveneens een wlelrijdster. De bestuurder van de vrachtauto verminderde geenszins zijn vaart, doch laveerde tusschen een en an der door. wat tengevolge had, dat de wiel rijder werd aangereden en tegen den grond werd gesmakt. Met den schrik en eenige ontvellingen kwam de man gelukkig vrij; ook de flesschen cider waren nog in goede conditie. De bestuurder van de vrachtauto reed door. en deed blijkbaar of er niets ge beurd was In deze voor het verkeer te smalle straat, mag men zeker wel opletten, geen voertuigen langs de straat te laten staan, die het verkeer kunnen belemme ren. daar dit vaak onaangenaamheden ver oorzaakt. Aanrijding in de Wilhelminastraat. Gisteravond had op het kruispunt Wilhel minastraatHeilige Geestweg een aanrij ding plaats. Een auto bestuurd door een dame reed met groote snelheid over het gevaarlijke kruispunt richting Gooweg, zon der signaal te geven. Een wielrijder kwam uit de Voorstraat de Wilhelminastraat in en gaf wel een signaal. Plotseling zag deze de auto opduiken, een aanrijding was niet meer te voorkomen. Het rijwiel werd zoodanig vernield, dat aan rijden niet meer te denken viel; de berijder kwam er echter met den schrik af. De automobiliste reed echter door; de politie stelt een onder zoek in. Auto-botsing hoek Wilhelminastraat. Op het gevaarlijke kruispunt Wilhelmi- natraat-Heilige Geestweg alhier had een auto-botsing plaats, welke wonder boven wonder zonder persoonlijke ongelukken af liep. Een auto, komende uit de richting Haarlem reed in volle vaart in de richting Den Haag. De bestuurder lette niet op het gevaarlijke kruispunt, evenmin op het rechtsclie verkeer en gaf geen signaal. Uit de Wilhelminastraat kwam eveneens een auto met behoorlijke- snelheid, die den voorrang had; de bestuurder hiervan gaf wel signaal. Zijn auto werd echter zooda nig in de flank aangereden, dat deze zwaar beschadigd werd. De politie verscheen wel dra ter plaatse De automobilist uit de richting Haarlem bekende tenslotte schuld. J. J. Aartman en A. A. van Veen; Cornells Josephus Gijsbertus Maria z. van A. Groenen Oil A. H. M van der Klugt. Adrianaus Francis- cus Cornells z. van J. F. Duivenvoorden en C. M Hoogervorst. Karei Petrus z. v. C. Schrama ell C A. Heemskerk; Henrlcus Johannes Maria z. van N. J. Duivenvoorden en G. van der Weijden; Jacobus Cornelis Franciscus z. van J van der Linden en H. C. Vreeburg: Wilhelmus Petrus z. van C. Kleverlaan en C. Bakker; Petrus Anthonius z. van P. A. Warmerdam en E. M. L. van Stralen; Jacobus Johannes en Antonius Wilhelmus zonen van P. H. Kerkvliet en Chr H. den Elzen. Overleden; Alida Duivenvoorden. 76 jaar. weduwe van N. J. van Duin; Lena Dijkers. 71 jaar. echtgenoote van Jan Piek; Theodorus Bastiaan Roojjakkers, 63 Jaar. echtgenoot van Chr. C Hoogenstein; Joh. Duivenvoorden. 67 Jaar. weduwnaar van N. van den Berg: Th. van Haastrecht. 74 jaar. echtgenoot van H. Diemei; Ant. H. M. Fransen. 40 jaar, echtgenoote van Q Edelaar. Maria van Maris, 5 maanden. Huwelijksaangifte: H. W. van Eeden. 28 jaar en J. C. van Paridon. 29 jaar; J. P. Onderwater. 32 jaar en H. J. Kortekaas. 29 Jaar; A. J Pennings, 26 jaar en A. C. J. de Groot. 25 jaar; W. F, van den Berg, 27 jaar en E, Kuipers, 24 jaar: A. Jansen. 23 jaar en A. M. W. Carree. 24 jaar; M. D. Berrevoets. 47 jaar, weduwnaar van M. H. Pors. en M Waterland, 46 jaar. Gehuwd: C. Warmerdam, 27 jaar en C. C. Hogervorst. 22 jaar; C. H. J. Vonk, 28 jaar en H. Graveleijn. 23 jaar-; C. H. van der Vossen, 26 jaar en P. C. W. van den Berg. 24 jaar; J. de Nobel. 26 jaar en A.J.C. Vermin, 32 Jaar; K. C. van Gorcom, 26 jaar en W. P. Mens. 26 jaar. Raadsagenda. De Raad komt morgen te elf uur bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een kasgeldlee- r.ing, groot f. 100.000 3. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond voor den bouw van een installatie voor zuive ring van het rioolwater. Onder leiding van den heer G. Dik te Leiden, gaf de R.-K. Harmonie haar eerste zomerconcert. Daar de gemeente-tent gerestaureerd wordt, werd het concert gegeven op het terrein van Hotel ,,'t Rechthuis". Het prachtige weer zorgde mede voor zeer groote belangstelling. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Grietje Anna d. van A. Driebergen en G. v. d. Mey; Maria Alberta d. van J. v. d. Eykel en M. Koekebakker; Lijsbertus z. van P. v. Klaveren en C. de Mooy. Ondertrouwd: G. Timmers en A. W. Munnik; J. Kralt en W. van Vliet. Loop der Bevolking. Gevestigd: Joh. C. Grimbergende Lange van Katwfjk: F. K. Wolffensperger van Utrecht; C. Vianen en echtgen van Oegstgeest: H. Pale- zijnski van Roermond. Vertrokken: T. Brussee en gezin naar Den Haag; P. Wolthaas naar Katwijk; J. Baten burg—Glasbergen n. Sassenheim; M Marynis— de Koning naar Katwijk; H. Slijkhuis naar Bremen f Dl."»A. E. van der Hoorn naar Alkemade; M. F. Retel naar Leiden; A. v. d. Berg naar Reeuwijk. Verbetering Trambaan Sandtlaan. In de laatst gehouden zitting van den Gemeenteraad is, gelijk bekend, den zeer slechten toestand van het tramspoor aan de Söhdtlaan ter sprake gekomen. De voor zitter heeft toén pogingen tpt verbetering toegezegd. Thans is de N.Z.H.T,.M. reeds met de herbestrating begonnen, hetgeen voor het drukke verkeer in de komende maanden van groot belang is. De Groentcnhandel. Aan de groentenveiling wordt thans de aanvoer van alle soorten geringer. De prij zen gaan nog steeds naar beneden, met uitzondering van rabarber, die steeds goed gevraagd blijft en dan ook een redelijken prijs opbrengt. Sla draaide de vorige week door, thans gaat het wat beter. De kroten worden uitsluitend voor veevoeder verkocht. Ook de prei daalt in prijs, door de meerdere aanvoer van uien. De inhoud van de bussen voor vrije zitplaatsen bedroeg in de Ned. Herv. Kerk en de Kerkzaal in de maand Mei f. 34.03. iekenhiiicv„_,. HEDEN: Den Burcht: Ond.-Ver. voor Zlekenhuisvemi.,I ging. 8 uur nam. "P1® Den Burcht: Openluchtmeeting sdap uur nam. J Vrijdag. Remonstr. Kerk: Wijdingsdienst Kerk ..I Vrede", 81/4 uur nam. 011 Academisch Historisch Museum: 's Dinsdag-1 's Vrijdags van 10—12% en 2—5 uur. TwL kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude i gel. Geopend ln Januari, November en De ber van 10—3 uur ln Februari, Maart Am, Mei en October van 10—4 uur en in Juni jX Augustus en September van 10—5 uur* Zondagen, de Tweede Paasch- en' pin sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belt Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en fee& dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f o5 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenburg 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov io^ uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr-; April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 ug Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dn» f. 0.10. w Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpt, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,31 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloc Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelid van 912.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Mui (Steenstraat la): Alle werkdagen behaïij 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 r* Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Get op werkdagen van 1.304.30 uur nam. '*Z dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mlneraloi (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12? 1 4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstras Geopend alle werkdagen van 1 April—1 1 105 uur en van 1 Oct.—1 April 10-4 uiS AUe Zon- en Feestdagen van 1 uur af, CX «loten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandi f. 0.25; alie overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkumflj Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dia dag der maand consultatiebureau voor onvq waardigen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Gein kunde. Consultatiebur v. Alcoholisten 8 u n 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inentli tegen diphterie. 3% uur 's middags precle^ 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Kunst om de Kunst", 2—5 u. njn. (tot 11 Jui BIOSCOPEN: SASSENHEIM. Ten bate van de R.-K. Kerk, de Armen en Huize Bernardus, had ten overstaan van notaris Wachter in het K.S.A. gebouw de jaarlijlcsche bollenveiling plaats, De op brengst was voor de Kerk f. 829, voor de Armen f. 687 en voor Bernardus f. 436. To taal f.1952; vorig jaar was het totaal be drag f. 2238. De Geref. knapenvereeniging „De jonge Samuel", maakte een uitstapje naar Valkeveen. Er is volop genoten van de ver schillende vermakelijkheden in den speel tuin en ook baden in het LJsselmeer was zeer in trek. Hoogst voldaan keerde men huiswaarts. VALKENBURG. De collecten der Ned. Herv. Kerk over de maand Mei bedroegen: Kerk f. 85.98. Diaconie f. 73.34; bussen f. 14.57: extra- coll. f. 17.98, terwijl de Zendingscollecte f. 37.60 opbracht. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrialia Maria Cornelia d. van C. A. Duivenvoorde en C. J. van der Meer; Wil- helmina Anna Maria d. van G. Bruines en C. N. van den Berg; Gerardus Petrus Maria d. van J. W. Ruigrok en C. Chr. M. van Emmerik; Wilhelmina Maria d. van W. A. Brama en G. G. Witteman; Helena Theodora Maria d. van VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De raad vergadert Maandagavond a.s. te 8 uur. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Toelichting dr. Ir. J. E. Carrière, hoofd technische afdeeling rijks bureau voor drinkwatervoorziening, voor- loopige resultaten onderzoek drinkwater voorziening 4. Wijziging orde en veilig heidsverordening; 5. Verloskundige armen praktijk; 6. Onderhoud plantsoenen; 7. Verbetering Schoolstraat; 8. Bestemming gronden tot openbaren weg; 9. Overname gronden trottoir aanleg in de Hyacinth - straat; 10. Verlichting tramhuisje N.Z.H. T.M. halte Wijngaardenlaan; 11. Verslag agentschap arbeidsbemiddeling, jaar 1938; 12. Verslag correspondentschap werkloos heidsverzekering, jaar 1938; 13. Vergoeding ex. art. 101 (oudi lager-onderwijswet 1S20. gewoon lager onderwijs, jaar 1937; 14. Af rekening vergoeding artikel 101 lager- onderwijswet 1920. tijdvak 1934 t/m. 1937; 15. Subsidie R.K. H.B S. St. Bonaventura, te Leiden, jaar 1936; 16. Verordening inning ontvangsten artikel 122 der gemeenteweg 17. Aanvulling electriciteitstarieven; 18. Verhuur gascomforen; 19. Wijziging veld- Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur i „De passagier die verdween". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., dag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31; 8 uur naJ Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „De zusteri Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lldo-Theater. Stcenstraat 39 8.15 uur nan „Wat leven wij toch gelukkig". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 fl Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uil Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nau „Onder twee vlaggen". Zondag van 47 en van 8—11 uur. Woeiu en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdj 2 en 8 uur nm.: „Het meisje met de 7 boni mantels". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling uur nam. Katwijk Zee: Nova-theater: „China-Cllpp< De avond-, nacht- en Zondagdlenst M apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 3 ta Vrydag 9 Juni a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18. Tel. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche ApothrtJ Wilhelmlnapark 8, Tel. 274. Weet U het antivoord?] 1. Wie was Beltsarius? - 2. Hoe heetten de drie Grieksche schrikj godinnen? 3. Wat beteekend „deus ex machina? Antwoorden: pag. 2 van het Derde 1 wachtersverordening; 20. Uren o badhuis; 21. Kasgeldleening f. 80.OOO, Orediet rapport electriciteitsvoorzien nj 23. Onderzoek rekeningen ^drijvenen b meen te, dienstjaar 1938; 24. Legesvf' «•f ning; 25. Comptabiliteltsbesluiten, *9 Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Petrus, z. Th. L. JJJJJ Jj Meer en G. C. Karremans - Petrus Edmond» Maria. z. van B. P. de Kousemaeker en r. j de Laar. Leiden Gehuwd: Jacob Vallentgoed, 26 j. en Ingetje Zwaan. 29 J. chtg( Overleden: H. E. Lipjes. 45 j. gesch. noote van C. H. M. van Wieringen. Loop der Bevolking. j Gevestigd: C. F. H. van Eijk. I*ld*cheWA, J. I C. J. HA Rombouts, Leldscheweg 191 Ramaker. Wijngaardenlaan 48 N. Cóer'tram,« Valderen, Leidscheweg 407 J. JJ. vlnj| Valkenburgscheweg 27 c C. G. *oe weg 3 J. P. Onderwater, Leidscheweg C. P. I. van RUsinge. Burg. Treubstr. dgch0. van der Spek. Elslaan 13 G. o. v/eg 191 D. Plasmeyer, Papenlaan RiJsdijk, Vliet en wegen 3. eb v4 Vertrokken: C. C. C. van LMicj» w u Dommelen, n. Rhoon. Rijsdijk^ Wachtscl Willemse, n. Vlissingen. 'vli«tngfla „Noord-Brabant" A. de Vreuga n-^ t_öos- j W. G. Hommersom, n. Biuw--* B terweg 211 - H. Kruize. n. Belllngjowe.^,. J. H. R. van Koolwijk, n. Bredan jienJ. kenberg" N. Ehrlich n. Duitschlana. ju^| dorf A. van Santen, n. Amsterdam.'bUJ| j straat 169 boven J. Verhoel. n. r n. Kon. Wilhelminalaan 297 F. J- J- abaJr New York. U.S.A. - G. Radtke. n. Java. N.O.I. L. M. v. d. Krogt, n. lk Jan Wapstraat 121.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6