BUITENLAND Chamberlain over het accoord met de sovjets LEID5CH DAGBLAD - Eersle Blad Donderdag 8 Juni 1939 De strijd in het Verre Oosten Algemeene Toestand Het diplomatieke steekspel Voor rw GEZELSCHAPSRITTEN ONZE TOURINGCARS. ELTAX 666 De vrijwilligers uit Spanje Jules Romains over de kansen van den vrede Volledige wederkeerigheid toegezegd Koning Carols neutraliteits-politiek Wat moet ik doen bij Luchtaanvallen De Engelsch-Russische onderhandelingen over een accoord zijn weer in een nieuwe fase. men zie de verklaring van Chamber lain. De diplomatieke medewerker van Keuter verneemt, da'. William Strang, het hoofd van de afdeeling Midden-Europa van het Foreign Office naar Moskou zal gaar. In diplomatieke klingen wordt verno men, dat de algemeene grondslagen van een formule, die zoowel de Britsehe. de Fransche als de Russische regeering be vredigt. reeds zijn vastgesteld. Deze for mule zou hierop neerkomen, dat. weder- keerig elkanders levensbelangen gegaran deerd worden, voor het geval deze door agressie bedreigd mochten worden. In een afzonderlijke verklaring zou dan van kracht blijven dan het niet-aanvals- verdrag met de andere mogendheid. In dat geval zullen onderhandelingen over een nieuw verdrag begonnen worden. Na de onderteekening van het Duitsch- Letlandsche en Duitseh-Estlandsche niet- aanvalspact is op het ministerie van buiten- landsche zaken te Berlijn tusschen den rijksminister van buitenlandsche zaken, den Letlandschen etn den Estlandschen mi nister van buitenlandsche zaken een open hartige gedachtenwisseling gehouden. Daarbij kwam algemeen de wensch tot uitdrukking, de Duitseh-Letlandsche en de Duitsch - Estlandsche betrekkingen op vriendschappelijke wijze verder te verdie pen. Van Duitsche zijde werd er daarbij de nadruk op gelegd, dat de rijksregeering de toestand door nieuwe ontwikkelingen grondig zou worden gewijzigd. Chamberlain achtte het Brltsch-Italiaan- sche accoord niet geschonden. Het hoofd doel van de uitwisseling van nota's voor afgaande aan het Brltsch-Italiaansche ac coord, was, naar Chamberlain er nog aan toevoegde, de mogelijkheid uit te schake len, dat de Spaansche regeering er toe ge bracht zou kunnen worden, basis aan te bieden, waar oorlogsmateriaal onder Ita- liaansch toezicht zou kunnen blijven. Uit de beschikbare berichten bleek, dat het voornaamste doel met de terugtrekking der Italianen was bereikt. verduidelijkt worden, wat ieder land onderin de hanhaving van de politieke onafhan- zijn levensbelangen verstaat. Zoo derhalve kelijkheid van Letland en Estland een be de Sovjet-regeering mocht verklaren, dat langrijk element ziet voor de verzekering zij de territoriale onschendbaarheid en de van den vrede in Oost-Europa en dat zu DUITSCHLAND. Nieuw onderzoek in de zaak-Benesj. De Prager Zeibungsdienst heeft aange kondigd. dab de Tsjechische auboribeiben voornemens zijn een nieuwe commissie van onderzoek in be stellen voor de zaak-Benesj, onder leiding van Chvalkovski. politieke onsfhankelijkne/d var. de -Dost- zeestaten als een levensbelang beschouwt, zou de kwestie van een garantie aan die staten vermeden worden en .Toirlen hun bezwaren tegen de .opgedrongen garantie" omzeild worden. In elk geval kan de kwestie van het vin den vaneen formule, die alle tegenstrijdige gezichtspunten met elkaar in overeenstem ming brengt, naar het oordeel van officieele kringen thans geen groote moeilijkheden meer opleveren, nu voldaan is aan den Russischen eisch in zake volledige weder kerigheid. Stiang zal waarschijnlijk reeds mor gen per vliegtuig uit Londen vertrekken en dus Zaterdag of Zondag te Moskou zijn. Er is dan ook, naar men gelooft, een redelijke kans, dat in den loop der volgende week volledige Lvereenstem- ming wordt bereikt. Strang zal als technisch adviseur van den Britschen ambassadeur Seeds optreden en een eventueele overeenkomst zou natuur lijk door Seeds onderveekend worden. In tusschen wordt te Londen vernomen, dat Seed^ ^riep heeft Sir WiHïam Strang, die de laatste dagen in Polen 'doorbracht-, zal Tahdaas, te Londen terug'^zijn, om de instructies der Britsehe regeering in ontvangst te nemen, alvorens naar Moskou te vertrekken. Intusschen zullen de verschillende raads lieden van het Foreign Office de studie voortzetten van de door Moskou voorge stelde amendementen. Het schijnt niet fri de bedoeling te lig gen, ook een Franschen politieken func- tiennaris naar de Sovjet-hoofdstad te zen den. De tekst van de niet-aanvalsverdragen. welke Duitschland met Estland en Letland gesloten heeft, is gelijkluidend met dien van het Duitsch-Deerusche niet-aanvals- verdrag, ook wat de neutraliteitsclausule betreft. Slechts is aan beide verdragen de bepaling toegevoegd, dat zij niet langer daarom bereid is harerzijds deze politieke onafhankelijkheid steeds te respecteeren. In denzelfden geest werd van Letl&nd- sche en Estlandsche zijde ook bij deze ge legenheid op het reeds vroeger tot uitdruk king gebrachte standpunt gewezen, dat de Letlandsche en Estlandsche regeering vast besloten zijn voor de handhaving der poli tieke onafhankelijkheid van hun landen zelfstandig zorg tè dragen en vast te hou den aan een politiek van strikte neutna- Nadien heeft Hitler in bijzijn van Von Ribbentrop, Munters en Selter in de nieuwe rijkskanselarij ontvangen voor een lang durige bespreking. De rijksminister van buitenlandsche za ken heeft Munters het hem door Hitier verleende (grootkruis der orde van den Duitschen adelaar overhandigd. De economische onderhandelingen van de Duitsch-Zuid Slavische regeeringscom missie, die de laatste weken in Keulen ge voerd zijn, zijn geëindigd met de ondertee kening van verscheidene overeenkomsten en protocollen. De besprekingen werden in vriendschap- pelijken geest geveerd en leverden een voor beide partijen bevredigend resultaat op. De overeenkomsten regelen o.m. de econo mische betrekkingen tusschen het protec toraat Bohamen en Moravië en Zuid-Slavië tot aan het moment, waarop het protecto raat in het Duitsche douanegebied betrok ken wordt. Op zijn laatst in Augustus 1939 zullen ook onderhandelingen aanvangen over de regeling der Zuid-Slavische voor oorlogse he leeningen. 3155 (Ingez Med.) HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Schlatmann's Confectie- en Ook de Portugeesche vrijwilligers in het leger van Franco zijn thans teruggekeerd in hun land. Mussolini heeft in het Palazzo Venezia gisteravond een diner aangeboden ter eere van den Bpaanschen minister Suner en de Spaansche militaire en vlootmissies, "aan het einde waarvan hij een tafelrede uit sprak. waarin hij melding maakte van de gevoelens van broederlijke solidariteit tus schen het Italiaansche en het Spaansche volk. ..Vanaf den aanvang der opstanding van het nationale Spanje voelde Italië, dat dit een beslissende beproeving vormde voor de j toekomst van de grootheid van Spanje I evenals van het lot van Europa en zijn be schaving. Daarom aarzelde Italië niet om openlijk van het begin af aan. Spanje heel zijn steun te geven. De Italianen en de Duitschers hebben nooit getwijfeld aan de volledige zege van het Spanje van Franco. Deze zekerheid werd hun gegeven door de idealen, waarvoor de Spaansche jeugd ln opstand kwamItalië, dat gedurende twintig eeuwen intensieve betrekkingen met Spanje heeft onderhouden, wenscht stellig een geestelijk en militair machtig Spanje. Spanje zal steeds kunnen rekenen op de concrete, handelende vriendschap van Italië." Suner antwoordde hierop met een rede, waarin hij de heldhaftigheid der Italiaan Mcufacturenhandel ,,De Faam" N. Oude. Rijn 1. Leiden. De statuten zijn ge wijzigd. Van Meygaarden en Smit, Gerrit Dou- straat 31, metselbedrijf. Overleden vennoot: P. van Meygaarden, Leiden Vissoherij Maatschappij „Noordster", Mr Fcrkstraat 43, Katwijk a 'Zee. De statuten sche legionarissen prees en zeide, dat zijn gewijzigd. Wijziging handelsnaam in Spanje nooit vergeten zal, dat Italië het N V. Visscherij Maatschappij „Noordster". te hulp is gesneld, toen mannen van alle P Slingerland, Van E-mondstraat 6, Kat- rassen en alle landen, voorzien van alle wijk a/d. Rijn, winkel in manufacturen soorten wapenen, de Pyreneeenoverstaken Povengenoemde zaak is met ingang van 30 zUn goederen, zijn geestelijk erfdeel .e Dec. 1938 omgezet in een vennootschap bedrelgem Natles^iejich humamtair acht onder firma onder den naam: P. Slinger FRANKRIJK. Zestig organisaties, onder welke het in ternationaal vredesbureau, de radicaal- socialistische partij, de C.G.T., vereenigin- gen van oudstrijders, hebben te Parijs een „banket van den vrede" georganiseerd, waarbij Jules Romains een rede heeft uit gesproken over „de huidige kansen van den vrede". Hij zeide o.m.: In den tegenwoordigen tijd zie ik gaarne, dat de regeeringen deze stellingen voor oogen houden: altijd handelen, alsof de oorlog niet onvermijdelijk was". En ..het is beter het risico te loopen zich te vergissen door den oorlog een beetje te laat te be ginnen dan den vrede te vroeg op te offe ren'. Voortgaande sprak de bekende schrijver over de toe te passen middelen en over de opvattingen, die hij in de Vereenigde Sta ten heeft gehoord. „Bijna iedereen was het eens over den volgenden raad: om den oor log te vermijden kunt gij niets anders doen dan gij doet. Herbewapent, breidt den ke ten van uw bondgenootschappen uit, voegt daarbij als gij kunt flnancieelen en econo- mischen druk" Tegen het gevaar van een „ln extremis" door de dictatoren ontketen den wanhoopsoorlog bepleitte spr. de vol gende punten: 1. keuze van het oogenblik, waarop eventueele onderhandelingen aan vaardbaar zouden zijn Wat dit betreft, spelen de technisch inlichtingen een kapi tale rol. 2. verheviging van de propaganda bij de gevangen openbare meeningen over het volgende thema; uw leiders sleepen u mede in een weergaloozen rampspoed; dwingt hen redelijk te worden of laat hen tijdig los. Ten slotte wees spr. er op, dat de hand having van den vrede het noodig maakt, dat Frankrijk ln arbeid vereenlgd is. lsnd 'Beperkende Bepalingen!. Vennooten: P Slingerland en A G. Slingerland, Kal- w'ik a'd. Rijn. G. Kruijswijk. Kerkstraat 18. Noordwijk- B huis- en rijtuigschilder. Overleden eige naar: G. Kruijswijk, dd. 6 Oct. 1938. L P Koelewijn, Oude Zeeweg 24. Noord- wijk a/Zee. fruit- en brands tolfenhandel. Wijziging uitgeoefend bedrijf: de brand- stoffenhandel is opgeheven Het filiaal dezer zaak is opgeheven. P. J. van der Spek. Dorpsstraat D. 123, He is woud e, manufacturen en woning inrichting. Vestiging filiaal: Nieuwstraat 70, Boskoop. DE DIEFSTAL VAN f. 1800,—. 15-jarige heler aangehouden. De diefstal, waarvan wij gisteren mel ding maakten en waarbij een 15-jarige knaap zijn moeder f. 1800.ontstal, heeft opnieuw een dramatische wending geno- i Suner besloot zijn toespraak met te zeg- men, doordat thans wederom een 15-jarige gen, dat hij God bidt, dat de toekomst de jongen is aangehouden, die van den dadel Italiaansche en Spaansche volkeren de ten en die toch zonder aarzelen hadden bijgedragen tot de ruïneering van en de slachtingen in Spanje, schreeuwden luiden klaagden den Itallaanschen lnvai ln Spanje aan, welke ten doel zou hebben een Ita liaansche overheersohing te vestigen in verscheidene Spaansche streken. Tever geefs riepen de Spanjaarden dat dat on juist was, zij hadden niet genoeg geld om te strijden tegen het goud van die landen, dat hen in staat stelde leugens in de we reld te verspreiden en te verhinderen, dat de stem van Spanje werd gehoord en de waarheid over zijn toestand Thans, na de Spaansche overwinning, hebben zij het recht en den plicht om tegen al deze laaghartige lieden te zeggen, dat zij slechts vulgaire lasteraars zijn. De vriendschap van Spanje voor Italië zal eeuwig zijn. want zij is gebaseerd op de broederschap der loopgraven. Het Ideaal van Spanje ts de vrede, maar een vrede in rechtvaardigheid, die de Spanjaarden toestaat sterk te zijn en geen slaven een bedrag van f. 225 in bewaring had ont vangen. Deze jongen was evenwel zoo verstandig het geld terug te geven aan een broer van vreugde veroorloven zal, gezamenlijk te dienen voor de groote. gemeenschappelijke lotsbestemmingen In antwoord op een reeks vragen in het zijn oneerlijk vriendje, die he cp zijn b»uri Britsehe Lagerhuis betreffende de in Span- ove-han.Tgde aan zijn mo:d-r. j» achtergelaten Italiaansche wapens.zeide De reien van zijn aanho" ng is aan ook Chamberlain in een lange verklaring, dat enkel zeiegen in het feit. dat hij te zemen de Britsehe regeering, na alle omstandig- mzt. anderen goede sier heeft gemaakt van heden en aanmerking te hebben genomen, geld, waarvan hij wist, dat het van dief- niet voornemens was. stappen te onder stal afkomstig was. nemen bij de Italiaansche regeering, tenzij ENGELAND. Ramsbotham benoemd tot minister van openbare werken. Officieel wordt medegedeeld, dat Rams botham is benoemd tot minister van open bare werken, als opvolger van vijlen Sas- soon. In zijn plaats Is als minister voor de pensioenen benoemd sir Walter Wolmers- ley. die den minister van landbouw in het Lagerhuis terzijde zal staan. MINISTER HUDSON OVER DE DUITSCHE EXPORTMETHODEN. De minister van overzeeschen handel, Hudson, heeft een rede gehouden, waarin hij o.m zeide. dat de exporteurs met groote moeilijkheden te kampen hadden en niet het minst door den onzekerheid scheppen- den invloed van de Duitsche uitvoersubsl dies. Ofschoon, zoo zeide Hudson, deze moei lijkheden nog steeds bestaan, heb ik de laatste paar weken moed geput uit berich ten van ambtenaren uit verscheidene over- zeesohe gebieden, volgens welke er de laatste weken in toenemende mate ge klaagd wordt over de Duitsche methoden, over het feit, dat de Duitsche leveranties voortdurend slechter worden en dat steeds grootere vertraging optreedt. Ook komen steeds meer klachten binnen over de slech ter wordende kwaliteit van Duitsche waren. Ik geloof, aldus Hudson, dat bij een meting van het physieke, financieele of psycholo gische uithoudingsvermogen, wij tenslotte de overwinning zouden behalen. Wij koes teren echter niet den wensch den voor spoed van Duitschland vernietigd of het Duitsche volk tot armoede gebracht te zien. Integendeel, een bloeiend Duitschland is een van onze beste klanten. POLEN. Uit Duitschland gezette Joden. Ongeveer 2000 Poolsche joden, die door Duitschland uit het land zijn gezet, zijn aan de Poolsche grens, o.m. in boven-Sile- zië, aangekomen. Te Zabrze in boven- Silezië werden 72 personen door de Duitsche grenswacht verjaagd, doch Pool sche douanebeambten en politie dwongen hen terug te keeren, zoodat zij op het oogenblik ln de neutrale zone verblijven, voor het meerendeel zonder geld en zonder levensmiddelen. Bij Kattowitz staat een heele trein met uitgedreven Joden in de grenszone Vol gens Inlichtingen van Joodsche zijde zou het aantal uitgedreven Joden 4000 bedra gen en zou een totaal van 12000 met uitzet ting bedreigd worden. Het gaat voor het meerendeel om Pool sche Joden, wier paspoorten niet voorzien zUn van het speciale visum, dat het vorige jaar is Ingevoerd, en dat bewijst, dat de bezitter het burgerrecht van den Poolschen staat heeft Het hulpcomité der Joden is voornemens hen te hulp te komen. Jood sche afgevaardigden treffen voorbereidin gen om stappen te doen b IJde Poolsche re geering. Ohamoerlain heeft gisteren, voor het Britsehe Lagerhuis een verklaring afge legd nopens den stand der onderhande lingen met sovjet-Rusland De premier deelde mede dat hij om be grijpelijke redenen over het verloop der besprekingen tusschen Engeland, Frank rijk en de Sovjet-Unie nog geen inlichtin gen kon verschaffen doch dat uit de jong ste gedachtenwissejing met Moskou geble ken is, dat er algeheele overeenstemming bestaat ten aanzien van de voornaamste doeleinden, die bereikt moeten worden. De Britsehe regeering is er, naar ik meen, in geslaagd, aldus Chamberlain, de sovjet-regeering tevreden te stel len. De Britsehe regeering is bereid, een accoord te sluiten op den grondslag van volledige wederkeerigheid. Wij hebben duidelijk te verstaan gege ven, dat wij bereid zijn, onmiddellijk en zonder voorbehoud, samen met Frankrijk, aan de sovjet-unie vaUgdigen militairen steun te verleenen voor het geval zij het voorwerp zou worden van een daad van agresie en ln vijandelijkheden met Euro- peesche mogendheden gewikkeld zou ra ken. Het ts niet de bedoeling, den militairen steun, die volgens het voorgenomen ver drag, de drie mogendheden bereid zullen zijn, elkaar te verleenen, te beperken tot gevallen van daadwerkelijken aanval op het eigen grondgebied dier mogendheden. Er zijn verschillende gevallen denkbaar, waarin een der drie mogendheden haar veiligheid Indirect bedreigd zou kunnen zien door de actie van een andere Euro- peesche mogendheid. Deze gevallen wor den ln bijzonderheden onderzocht en ik hoop, dat het mogelijk zal zijn. een formule voor te stellen, welke voor de drie regee ringen aanvaardbaar is. Er blijven een of twee moeilijkheden op te lossen, speciaal in verband met de posi tie van zekere staten, die geen garantie wenschen te ontvangen, in de meening daardoor de strikte neutraliteit, welke zij willen handhaven, te compromitteeren. Het is natuurlijk onmogelijk staten, die zulks niet wenschen, een garantie op te dringen, doch ik vertrouw, dat er een uitweg gevon den zal worden, zoodat deze moeilijkheid en andere kwesties, die zich nog zouden kunnen voordoen, geen belemmering zul len vormen voor het tot standkomen van een verdrag, waarin het prlnciepe van we- derkeerigen bijstand zoo breed mogelijk zal worden opgevat. Ten einde de onderhandelingen te J*. spoedigen is besloten, een vertegen, woordiger van het Foreign Office naar Moskou te zenden, ten einde den Brit. schcn ambassadeur aldaar volkomen in te lichten nopens de houding van de Engelschc regeering ten aanzien van alle nog te regelen punten. Ik hoop, dat het aldus mogelijk zal zijn, weldra de besprekingen te voltooien, welke nog noodig zijn, om de inzichten der drie regeeringen tot overeenstemming te brengen en aldus tot een accoord te geraken. In antwoord op een vraag van Green wood, die in de plaats van Attlee, die ziek is, als leider van de arbeidersfractie op treedt, verklaarde Chambelain.dat hij nog niet kon zegen, wie naar Moskou gaat.Hl) wees er op, dat het doel van het zenden van een vertegenwoordiger van het Fo reign Ofice naar Moskou is. de onderhan delingen te vergemakkelijken en te be- spoedigen, en niet ze te vertragen Ik heb. aldus Chamberlain, alle hoop, dat dit doei bereikt zal worden Greenwood stelde hierop de vraag, ol het bezoek aan Moskou niet zou kunnen wor den uitgelegd als een vertraging van de volledige inwerkingtreding van het ver drag. Chamberlain antwoorde hierop: Wij kunnen het verdrag thans niet sluiten, om dat de zoo juist genoemde kwesties nog opgelost moeten worden. Op de vraag, of het voorgestelde accoord een regeling zou bevatten voor onmiddel lijke stafbesprekdngen, zeide Ohambelraln, dat het beter was te waohten, tot het ac coord tot stand ls gekomen. Op een andere vraag, verklaarde Cham berlain, dat de Britsehe vertegenwoordiger, die naar Moskou zal worden gezonden, een burgerlijk ambtenaar zou zijn en geen id der regeering. Chamberlain deelde voorts nog, op een desbetreffende vraag mede, dat de Britsehe regeering verscheidene mededeelingen van de Finsche, de Estlandsche en de Letland sche regeering had ontvangen, waarin deze te kennen gaven, dat zij, ln verband met haar voornemen, een strikte neutraliteit te bewaren, geen garantie wenschten te ont vangen, als resultaat van de onderhande lingen, welke op het oogenblik tusschen Frankrijk. Engeland en Rusland worden geveerd. ROEMENIË. Gisterochtend is het nieuwe Roemeen- sdhe parlement ln de sedert adhttien maan den niet gebruikte zittingszaal van de kamer van afgevaardigden, bijeengekomen. Vóór den aanvang der eigenlijke verga dering las koning Carol zijn boodschap voor, welke met applaus werd begroet. Daarin zeide hij o.a.: „Toen ons land zich onlangs voor moei lijke problemen gesteld zag als gevolg van den internationalen toestand, heeft mijn regeering een politiek van vrede gevolgd, niet een vrede tot eiken prijs, doch een vrede met eerbiediging tot de vrijheid en volkomen onafhankelijkheid der natie als voorwaarde. Tot dit doel heeft mijn regee ring verscheidene lichtingen onder de wa penen geroepen en tegelijkertijd met na druk verklaard, dat zij de heilige grenzen van het land ten koste van elk offer zou verdedigen. CHINA. Hsoe-Sji-tsjang overleden. Hoe Sji-tsjang, die van 1918 tot 1922 pre sident der Chimeesohe republiek was. ls gisteren op zijn buiten in de Britsehe con cessie te Tientsin op 85-jarigen leeftijd overleden. Tevoren had hij de functies van minister van oorlog en premier bekleed. Sinds 1922 had hij zldh geheel uit het politieke leven teruggetrokken. Wanneer U lid was van de afdeeling Leiden der Ned. Ver. voor Luchtte- scherming secretaris is de heer D. C. KOK, Rapenburg 9, Tel. 807 zou U het antwoord op die vraag weten Ieder betaalt contributie naar draagkracht (minimum 25 cents 's Jaars). tal/i Had ik je niet verboden om met Jantje te spelen?" Maar moeder, 24e ik er uit of ik met hem gespeeld heb?" Weer een Engelschman overleden. Terwijl het gebeurde met den gedooden Engelschman Tinkler te Sjanghai nog niet is opgehelderd, doet zich een nieuw vreemd geval voor. Een Engelschman, Mc Alllster genaamd, die werkzaam was bij dezelfde firma als Tinkler, is onder geheimzinnige omstandig heden overleden. Gisteravond is een zieken, auto op een dringenden oproep naar het douanebureau gezonden en nam hier Me Alllster op, die op de fabriek te Poetoeng bewusteloos was geraakt. Op weg naar het ziekenhuis is de patient overleden. Japanscbe ministers over China. Nadat een definitief besluit genomen I» omtrent de Japansche politiek ten aanzien van den nieuwen toestand ln Europa, welke gedurende verscheidene maanden hun aan dacht ln beslag heeft genomen wijden de leiders der Japansche regeerlng thans, naar Domei meldt, hun algeheele aandacn» aan de regeling van het „Incident ui China". Na de gisteren gehouden gewone kao' netszittlng en conferentie van vijf ministers waarin de kwestie besproken is. is een langrijke conferentie gehouden tussen™ minister-president Hiranoema. de minister» van buitenlandsche zaken, oorlog en mar n den secretaris-generaal van het ou'e voor Chineesche zaken, de onderm.nl»' van oorlog en marine en Japansche am - tenaren in China. Er werd van sedanm gewisseld over den tegenwoordigen toe-ts in China. Waarnemers gelooven, dat nog meer dergelijke conferenties zullen worden stellen voor de regeling van het „ine in China" en van de verschillende kwes j welke hieruit voortvloeien. De nieuwe F tiek zal ter kennis worden gebracht van Japansche ambtenaren in Ch'na. nauwe overeenstemming met de Japa m'lita're operaties waarschünMik over len gaan tot politieke, econonrsche en tureele reorganisaties in China en tot passing van de rechten en belangen derde mogendheden. 2-1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2