MARKIEZEN^ LE'DSCH DAGBLAD - Tweede Bied Zaterdag 3 Juni 1939 De roei wedstrijden van „Hollandia" YAN DER STOK LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN „COMA" KOFFIEMACHINE Een prachtige roeidag AGENDA Weet U' het antwoord? DE P08TVLUCHTEN. De ..Emoe" is van Tjililitan naar Nederland vertrokken met medeneming van 290 KG. post. 5 KG. pakketpost cn 90 KG. vracht. Twee passagiers vliegen mede tot Amsterdam. Voor tusschentrajecten werden 14 passagiers geboekt, terwijl vier passagiers wegens plaatsgebrek moesten worden geweigerd. Hedenmorgen om 6 uur is de „Torenvalk"' van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevonden zich zeven passagiers. Voor het tus- schentraject LyddaSydney hebben vier pas sagiers geboekt. Medegenomen werd 432.349 KG. briefpost. 27.465 KG. pakketpost en 160.390 KG. vracht. Njord won twee eindstrijden. STATISTIEK OVER MEI. Samengesteld door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam. Noord-Holland texcl. Amsterdam25; Amster dam 32; Zuid-Holland texcl. Den Haag en Rot terdam! 19; Den Haag 12; Rotterdam 8; Utrecht 10; Gelderland 24; Noord-Brabant 16; Limburg 9; Zeeland 10; Friesland 5; Groningen 8; Drente 6; Overijssel 5. Totaal: 189 faillissementen. Totaal vanaf 1 Jan. 1939: 963 faillissementen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar: 1168 faillisse menten. 1123 MET DEZE zet U het fijnste kopje koffie BREESTR. 152, heeft ze voorradig in 5 maten 8.60, 9.60, 10.65, 11.60, 13.15 MIDZA-BONS ungez. Med.) WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 772. Hedenmiddag 2 uur: 773. BUITENLANDSCH WEEROVERZICKT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk nam over de Britsche eilanden iets in beteekenis af. De uitlooper over de Oostzee en Duitschland werd aanzienlijk aangetast door een koud front, dat over Scandinavië trekt, en dat hedenmorgen over Zuid-Zweden en de Oostzee was gelegen. Achter dit front vallen koude polaire lucht- massa's Noorwegen, Zweden en Finland binnen, waardoor de temperatuur daar flink onder nor maal is. In ons land en Duitschland houdt het fraaie zonnige weer steeds aan. In Noord- Duitse hland steeg de temperatuur in vergelijking met gistermorgen vrij veel. In Frankrijk en over de Alphen heerscht somber, onweersachtig weer. onder invloed van een zwakke depressie. De temperatuur is er onder invloed van een zwakke depressie. De temperatuur is er nog iets ge stegen. Ook op de Britsche eilanden werd het warmer. Bij IJsland drukken voortdurend sto ringen Noord-Oostwaarts. Overigens is op den oceaan de depressie-acti viteit nog steeds niet groot. De depressie, die gisteren bij de Amerikaansche kust lag. trok sterk in diepte afnemend, naar de Zuidpunt van Groenland. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voonn.) Den Helder: Licht bewolkt, matige N.O. wind. temp. 14 gr. C., min. 14 gr. C. VlissingenLicht bewolkt, matige N.O. wind; temp. 13 gr. C., min. 12 gr. C. De Bilt: Licht bewolkt, matige N.O. wind; temp. 16 gr. C., min. 9 gr. C. Groningen: Licht bewolkt, matige N.N.O. wind; temp. 15 gr. C., min. 10 gr. C. Maastricht: Licht bewolkt, matige N.N.O. wind, temp. 17 gr. C.. min. 12 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. <59 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 18 gr. C. <65 er. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 4 u. 54 min.; nam. te 5 u. 13 min. Voor Maandag. Voorm. te 5 u. 32 min.: nam. te 5 u. 51 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 9.43 nam. tot 4.13 voorm. Zondag: 9.44 nam. tot 4.12 voorm. Onder voor de roeierij vrijwel ideale weersomstandigheden zijn gisteren op den Rijn. nabij 's Molenaarsbrug de jaarlijksche oei wedstrijd en van „Hollandia" begonnen, waarvan wij gisteren nog de eerste uitsla gen konden melden. Het eenige wat den roeiers in het nadeel was. was de vrij straffe Oostenwind, dien de ploegen pal tegen hadden, hetgeen uit den aard der zaak de gemaakte tijden zeer ongunstig beïnvloedde, zoodat verbetering van baanrecords bij voorbaat uitgesloten was. Mede dank zij het prachtige, zonnige weer hebben de niet zeer talrijke belang stellenden volop kunnen geniet-en van. goede roeisport en verschillende spannen de races. De meest enerveerende was wel de vierde heat in het nummer Overnaad sche Vier tusschen Njord en Delftsche Sport, waarin beide ploegen van de start tot en met de finish, een felle boord-aan- boord-race leverden. Zóó minimaal was het verschil bij de lijn van aankomst, dat zoo wel de Njord- als de Delftsche Sport-sup- porters om het hardst stonden te juichen en de onvolprezen Hoempaband, blijkbaar het meest geïmponeerd door het ge schreeuw der Leidenaars. het Njordlied in zette! Edoch, de teleurstelling was dubbel hard, want het wedstrijdcomité besliste, dat de boot der Delftenaren zijn neus juist 10 centimeter eerder dan die der Leidenaars over de lijn had gestoken. Verslagenheid in het Leidsche, vreugde in het Delftsche kamp! Overigens gaf het verloop der eindstrij den. voorzoover die gisteren werden ver- roeid, onzen stadgenooten geen aanleiding om bij de pakken te blijven neerzltter, want Njord was de eenige vereeniging, die in twee eindstrijden op den eersten prijs beslag wist te leggen, namelijk in de num mers Overnaadsche Twee en de Jonge Twee B. De Oude Vier zag geen kans revanche te nemen voor de op de Varsity geleden nederlaag; onze stadgenooten boften niet, dat zij in hun heat moesten uitkomen te gen de winnaars, het Delftsche Laga, het geen anderzijds de hoop wettigde, dat zij als snelste tweede in de finale zouden ko men. Laga bleek inderdaad ook nu weer stukken sterker en won met een viertal bootlengten voorsprong, maar Nereus deed het in de andere heat eveneens uitstekend en legde de baan zelfs nog in een iets kor- teren tijd af dan Laga. dat zich echter niet tot het uiterste had ingespannen. Nereus had den bekenden slagroeier Sam de Wit weer in de boot en dit beteekende diréct een niet onbelangrijke, versterking, zoodat de strijd voor vandaag nog volko men open is. De tegenpartij der Nereïden. het Utrechtsche Triton kwam ongeveer met denzelfden achterstand als Njord op Laga binnen, doch werd gediskwalificeerd we gens het nemen van een verkeerd piket, zoodat Njord toch nog in de finale uit komt. Wij vreezen evenwel, dat de Leide naars hierin een zeer bescheiden rol zul len spelen! Zooals de laatste jaren gebruikelijk is op Hollandia, was de belangstelling ook gis teren niet bijzonder groot en heel wat min der talrijk dan in vroeger jaren op den eersten dag het geval placht te zijn. Het is echter niet aan twijfel onderhevig of van middag, bij de eindstrijden, zal het weer ouderwetsch druk zijn. Schenken wij thans afzonderlijke aan dacht aan de gisteren verroeide races: Het programma werd ingezet met de 1ste heat in het nummer Jonge Skiff A tusschen boei 1. Laga (J. van Blerkom) en 2. De Hoop (Bob Sellies). Laatstgenoemde begon goed. maar bleef al heel spoedig by den Laga-sculler achter, die rustig roeiende zijn voorsprong geleidelijk tot vele lengten vergrootte en won zooals hij wilde in 9 min. 22 1/5 sec. De Laak-, Amstel- en Nereus-sculders gingen zonder strijd over de baan. Overnaadsche Vier: 1ste heat: boei 1. Triton; 2. Laak. Na een goede start van De Laak nam Triton de leiding over en had op 500 meter 1 lengte voorsprong genomen. De Laak bleef daarna MAANS OP- EN ONDERGANG- 3 Juni: op 22 u; 14: onder 6 u. 01. 4 Juni: op 22 u. 54; onder 6 u. 57. meer en meer achter en verloor tenslotte met 3 lengten. De tyd van de winnende pioeg be droeg 8 min. 29 4-5 sec. 2de heat: boei 1 .Aegir; 2. A.M.V.J. Na een gelijke start nam Aegu- de leiding, weike op oOO Meter reeds één lengte bedroeg. Het sturen der Amsterdammers liet zeer veel te wenschen over. waardoor Aegir meer en meer uitliep en tenslotte met vele lengten won in 8 min. 57 2/5 sec De Laak met een- rijd van 8 min. 36 3 5 sec. plaatste zjch als snelste tweede in de 3de heat. Overnaadsche Skiff - 1ste heat, boei 1. Am- stel (J. Moolhuyzen); 2. Maas <J. Kwantes) Beide skiffeurs startten gelijk, waarna de Am- stel-man al spoedig achterbleef. Door slecht sturen vergrootte Moolhuyzen zijn achterstand, maar hij hield stug vol en finshte ten slotte slechts 1 'j lengte achter Kwantes, die won in 8. min. 56 1 5 sec. Tusschen deze nummers door werden in de z.g.n. „Kolk" achter de finish de heats in het nummer stuiroeien voor damesvieren (juniores) verroeid tusschen de ploegen van Delftsche Sport. Laak. Vliet, Dordt. Hoop. Nereus en Spaarne. Het resultaat was. dat zich voor de finale plaatsten De Laak. Vliet. Dordt en het Spaarne in de volgorde. Jonge Skiff A: 2de heat. boei 1. De Laak <R. E. J. A. Marres»; 2. Nereus (P. Weijer). Na een snelle start liep Marres direct weg en won met ..een straat". Zijn roeien was zeer rustig en beheerscht, hoewel het sturen niet on feilbaar was. Zijn t\jd bedroeg 9 min. 48 2/5 sec. 3de heat. boei 1: Laga (J. v. Blerkom); 2. Amstel (H. Schuts). Van Blerkom behaalde hier een gemakkelijke overwinning in 8 min. 5015 sec., daar zijn tegenstander na 100 meter moest opgeven we gens een gebroken sliding. De eindstrijd ln het nummer stijlroeien dames- vieren (juniores) tusschen de ploegen van De Laak. Vliet. Dordt en Spaarne werd na span- nenden kamp gewonnen door de Dordtsche da mes. t.w. mej V. Rijsdijk. bg., mej. J. F. L. Geuvels. mej. H. Rittershaus en mej. E. Smit, slag en mevr. T. Uittenbogaard—Ottevanger. st.vr. Dc Laak werd tweede. De winnende ploeg werd met bloemen gehuldigd. In den eindstrijd van het nummer stylroeien damesskiff (juniores) tusschen De Laak (mej. E. E. Grondijs», Delftsche Sport (mej. M. Schu- ringa) en De Vliet (mej. E. M. van Overeen), behaalde mej. Schuringa de overwinning voor mej. Grondijs als goede tweede. Voor de 1ste heat van het nummer Jonge Vier A verschenen aan de start: boei 1. Argo; 2. Laga; 3. Maas. Na een gelijke start zakte Argo spoedig af en speelde verder geen rol. De strijd ging dus uitsluitend tusschen Laga en De Maas. waarbij de Delftenaren tot op onge veer halverwege de baan leidden. Daarna kwam de Maas opzetten en won na goeden strijd met Ha lengte in 8 min. 37 4 5 sec.; Argo was ver achter. De 2de heat tusschen Delftsche Sport en Triton.-werd tegen de verwachting in met een flinken voorsprong door de Delftenaren gewon nen in den goeden tijd van 8 min. 23 2/5 sec. Triton gooide bij den start met water en was diréct achter. Het sturen der Utrechtenaren was daarenboven zeer matig. Op 500 meter lag Delftsche Sport reeds 1 lengte voor. welke voorsprong bij de finish was aangegroeid tot 4 lengten. Triton plaatste söoh als snelste tweede in den -eindstrijd. De 3de heat der Overnaadsche Vieren bracht de ploegen van Aegir. Laak en Triton aan den start. Het werd een èentonge race, waarin van strijd geen sprake was. Triton won met een zeer groot verschil voor De Laak, die op zijn beurt Aegir ver achter zich liet. De tijd van de winnaars bedroeg 8 min. 38 2/5 sec De Utrechtenaren liepen onmiddellijk na den start uit en waren meteen onbereikbaar voor de andere ploegen, die op de eerste 500 meter boord aan boord streden. Daarna zakte Aegir af en bij aankomst aan dé finish leek het een „op tocht". De 4de heat tusschen Njord, de Cadetten en Delftsche Sport gaf daarentegen een uiterst spannenden strijd te zien tusschen Njord en Delftsche Sport, die over de geheele linie boord aan boord bleven en uitmuntend roeien te zien gaven. Bij de finish verkeerde men in twijfel omtrent den uitslag, de muziek speelde zelfs het Njord-lied, doch de jury kende de overwin ning toe aan Delftsche Sport, dat met 10 centi meter verschil won. De Cadetten bleven ver achter. De tijd van de winnaars bedroeg 8 min. 36 2/5 sec. De 5de en laatste heat tusschen aan boei 1. Adelborsten. 2. Maas, 3. De Hoop. gaf aan vankelijk een gelijk opgaanden strijd te zien. Ondanks een iets hooger tempo van De Hoop nam de Maas op 500 Meter een kleinen voor sprong, terwijl de Adelborsten iets achterbleven. De Maas bleef de Hoop-ploeg prachtig party geven, doch moest ulteindeiyk met 1% lengte verschil in de Amsterdammers haar meerdere erkennen. De Adelborsten volgden op verschei dene lengten. De tyd van De Hooo bedroeg 8 min. 24 2/5 sec. Hierna werden twee heats in het numn\er styi-snelroeicn voor dames-achten tover 100b M.) verroeid. In de eerste heat bekampten elkaar de ploegen van Vliet. Amstel en Willem III. De eerste start mislukte, doordat. k<-« na het vertrek de riemen in elkaar raakten 1 stagnatie te voorkomen werd toen eerst de tweede heat verroeid tus- sohen Nereus en Dc Hoop. waarin de Nereïden met l'i- lengte zegevierden in 4 min. 12 4/5 sec. In de 1ste heat triumfeerde De Vliet in 4 min. 7 sec.; tweede was Willem III in 4 min. 14 1 5 sec. (beste tweede); 3. Amstel 1/4 lengte achter Willem III. Vervolgens werd een aantal eindstrijden verroeid. In de Jonge Twee A triumfeerde Laga met- 1.1/4 lengte over Poseidon. De winnaars waren V. L A. v. d. Willigen, bg.. A. Volker. sl. en R. Meyer, st. Hun tyd bedroeg 9 min. 36 3 5 sec. Poseidon had de baste start, maar Laga kwam al heel spoedig geiyk en er ontstond een boord aan boord-racc. Op de tweede baanhelft ving Poseidon kort achtereen twee snoeken, waar door zy iets achter kwamen. Ondanks dapper volhouden, slaagde Poseidon er niet weer in dien achterstand in te loopen. In den volgenden eindstrijd der Overnaadsche Skiff ging de stryd tusschen boel 1. Willem III <G. Schiller». 2. Maas <J. Kwantes). Ondanks slecht' sturen won Schiller gemak- Kciyk met vele lengten voorsprong in 9 min. 361 5 sec. Het sturen van Kwantes was nog veel slechter. In de Jonge Skiff B tusschen Poseidon (D. Logger) cn De Hoop (Bob Sellies) begon Logger erg zenuwachtig, doch hy herstelde zich spoedig cn liep gaandeweg uit. Op 1000 Meter verstuur de hij zich. doch zyn voorsprong was toen reeds zoo groot, dat zyn overwinning geen oogenblik in gevaar kwam. Hij won met 2 lengten voor sprong in 9 min. 17 2/5 sec. In de finale der Overnaadsche Twee be kampten Willem III en Njord elkaar. Ook dit werd een eentonige race. waarin de Leidenaars met vele lengten wonnen in 9 min. 24 3/5 sec. Njord startte sneller en in hooger tempo en leidde op 500 meter al met 1 lengte. Onze stad genooten vergrootten, rustig roeiend, hun voor sprong geleidelilk tot 4 5 lengten. De win naars waren H. F. D. Strieker, bg., P. C. Veltena. sl. en Tan Soen An, st De laatste eindstriid van dezen dag. het nummer Jonge Twee B tusschen Njord en Argo leverde eveneens een Leidsche zege op. De Njord-ploeg, bestaande uit H. van Swaay, bg.. H. K. Roessingh, sl. en Ha'oelkirami was verre superieur en won zooals zij wilde in 9 min. 14 3/5 sec Argo bleef ver achter. Tot besluit van dezen prachtig geslaagden roeidag werd nog een aantal voorwedstrijden verroeid. Groote belangstelling bestond uiteraard voor de beide heats van het nummer Oude Vier. waar deze de eerste krachtmeting na de Var sity vormden. Temeer was een interessante stryd te ver wachten, waar de samenstelling der ploegen na het treffen op de Boschbaan op Hemel vaartsdag geen wyziging had ondergaan. Alleen de Nereus-ploeg was versterkt met den beken den slagroeier Sam de Wit. terwyl Bartlema op nummer twee was vervangen door v. d. Ploeg. In de eerste heat kreeg Njord den Varsity- winnaar Laga te bekampen, zoodat de verwach tingen op een Leidsche zege niet al te hoog gespannen waren. De meeste hoop was dan ook gevestigd op de mogelykheid. dat Njord als snelste tweede in den eindstryd zou komen. Beide ploegen startten goed. waarna Laga al spoedig wegliep. Op 800 M. leidden de Delftsche roodbaadjes al met twee lengten en volkomen regelmatig vergrootten zy hun voorsprong tot ongeveer vyf lengten. De baan werd door de winnaars afgelegd in 7 min. 53 s. In de tweede heat tusschen Nereus en Triton toonden de Amsterdammers zich van start af aan onbetwist de sterksten en toen Triton by de tweede pikettenry het verkeerde piket nam ?n deswege werd gediskwalificeerd, was - het pleit meteen ten gunste van Njord beslecht, zy het op eeir sportief weinig bevredigende wyze. Triton finishte ongeveer vyf lengten achter Nereus. dat de baan aflegdè in een iets korteren tyd dan Laga. n.l. in 7 min. 51 4'5 sec. De eerste heat in het nummer Lichte Vieren tusschen Aegir en Argo leverde een gemakke- lyke overwinning op voor de Wageningers. die onbedreigd met 2!4 lengte voorsprong wonnen in den tijd van 8 min. 32 4'5 sec. Ook de tweede heat tusschen Triton en Laga leverde een processie op. De Utrechtenaren won nen met pl.m. vier lengten in 8 min. 16 1/5 sec. Laga plaatste zich als snelste tweede in de finale. De laatste nummers van dezen dag waren twee heats in het nummer Jonge Acht A, waai*van in de eerste Nereus, Cadetten en Laga aan den start verschenen. Nereus nam aanvankeiyk de leiding, doch moest deze na korten tyd afstaan aan Laga. dat een iets lager tempo sloeg, doch des ondanks geleideiyk uitliep en onbedreigd won met drie lengten voorsprong in 7 min. 19 2/5 s. De ploeg der Cadetten werd slecht gestuurd, doch de toekomstige officieren trokken er hard aan en bleven slechts een kwart lengte by Nereus ten achter. In de tweede heat tusschen Amstel. Triton en Argo het was inmiddels over half tien ge worden startten de ploegen wederom geiyk- tydig. De Argo-stuurman nam een verkeerd piket, waardoor de Wageningsche studenten waren uitgesloten. Tusschen Triton en Amstel ontspon zich een felle boord-aan-boord race. waarin de technisch-beste ploeg, die dei- Utrechtenaren, triomfeerde. Triton liep op de tweede baanhelft weg en won met 2 lengten in 7 min. 10 sec. Amstel plaatste zich als snelste tweede in den eindstrijd. VOETBAL. Kon. Ned. Voetbalbond. PROGRAMMA VOOR MORGEN. Kampioenschap van Nederland: Ajax—DWS en NECEindhoven. Afdeellng n, promotie 2de klasse: UWSW. Promotie 3de klasse: BECVlos. Promotie 4de klasse: CromvlietJagers: Was senaarOoievaars. Promotie res. 3de klasse: Laakkwartier III— uvs n. Afdeellng III, promotie 2de klasse: Ensched. Boys—SCH. Afdeellng IV, promotie 2de klasse: Limburgla —Helmond en Midelburg—Bleyerhelde. Afdeellng V. promotie 2e klasse (beslissing): GRC—WW (terrein HSC), Om den Ned. Voetbalbeker: OVVOVelox; Wageningen—VUC; PSV—Excelsior en BFC Neptunus. Van Overal. Hoewel N.E.C. momenteel de leiding heeft ln den strijd om het landskampioenschap, wordt toch algemeen de voor morgen vast gestelde wedstrijd AjaxD.W.S beschouwd als een der hoogtepunten van dit tournooi. Belde hoofdstedelijke ploegen hebben nog een kans op den titel en zü behouden die ook bij een nederlaag maar de vooruit zichten worden er in leder geval heel wat ongunstiger door. En nu is het merkwaardig dat er feitelijk met geen mogelijkheid te zeggen valt wie er favoriet is ln dezen kamp. Mogen wij e'genllik nog spreken van een technische meerderheid van een team dan onlangs met 61 in Nijmegen geslagen werd. gelijk tot voor kort bijna altijd ten opzichte van Ajax het geval is geweest? Mrven wil spreken van een rotsvaste ver dediging bij DWS. na het gedeeltelijk falen van Caldenhove c.s. in meerdere ont moetingen? Werkelijk: de schaal lijkt vol komen in evenwicht en als er zich geen bijzondere omstandigheden voordoen zal de strijd dus spannend zün en ligt een draw ln de lijn der verwachtingen. Waarmede dan wellicht N.E.C. het meeste zou zijn gebaat, aannemende althans dat de Nij- megenaren thuis winnen van Eindhoven. Maar ook dat laatste is aan zekeren twijfel onderhevig. N.E.C. heeft zich tegen Ajax, Achilles en D.W.S. prachtig gehouden, zelfs betere prestaties geleverd dan men in het Oosten ooit heeft durven droomen ('hoe sceptisch stond men aanvankelijk immers tegenover dit kampioenschap!), maar Eind hoven heeft thans den moreelen steun van een 51 overwinning od Achilles (de eerste in deze competitie voor de Zuidelijken) en dat kan een prikkel zijn om N.E.C. te over troeven In ons voetbalwereldje verluidt dat Ajax altijd fortuinlijk is en. dank zij de mede werking van anderen, steeds op het nip pertje met den buit weet te gaan strijken. Zou het er ditmaal inderdaad weer niet op gaan lijken indien zü van D.W.S. won en N.E.C. zich liet kloppen door Eindhoven? En nu zeggen wü niet dat het zoo gaan zal. maar onmogelijk is de veronderstelling toch allerminst. In afdeeling II kan D.F.C. het eens aan kijken wat U.V V. presteert tegen S.V.V. De eerste ontmoeting in Schiedam leverde de Utrechtenaren indertijd groote moeilijk heden op en het zou zoo vreemd niet zijn indien zij ditmaal een veer lieten tegen S V Vdat van zenuwen zeen last meer zal hebben nu haar kans verkeken Is. Zooals men weet staat D.F.C. twee punten voor od U.V.V dat echter een wedstrijd minder gespeeld heeft. In het Oosten is de match tusschen Ensched. Boys en S.C.H. beslissend voor de promotie, terwijl Llmburgia en Bleyerhelde in het Zuiden hun tegenstanders van mor gen: Helmond en Middelburg, definitief buiten gevecht kunnen stellen. G.R.C. heeft Maandag op eigen grond genoegen moeten nemen met een draw tegen de gedegradeerde Noordelijke le klasser F.V.C. Zoodoende krijgt zü morgen op het HB.C.-terrein te Hoogezand den beslissingswedstrijd te spelen tegen W.V V. Voor de promotie 3de klasse kan de ont moeting BJS.C.Vlos doorslaggevend zijn. Wint Vlos dan is het pleit beslecht. Verliest zü of speelt zij gelyk dan hangt alles af van het resultaat dat. A.S.C. ln Den Haag op 18 Juni tegen de Hagenaars zal weten te verkrügen L.F.C., dat met zooveel üver en energie streeft naar herovering van een plaats in de derde klasse, heeft rust. Haar concur renten: Jagers en Cromvliet, spelen op het veld van laatstgenoemde en het zou voor onze stadgenooten niet slecht zün indien Cromvliet dezen keer wist te zegevieren Zooals men weet moet Cromvliet winnen om nog een kleine kans te behouden. i Yt HEDEN: Stadszaal (foyer)Uitvoering MuzIpWi, I Mij. voor Toonkunst. 8 uur nam. °°1 Zondag. Evangelische Gemeenschap. Middelsteerar-nJ Byeenkomsten voorm. 10 en nam. 6^ uur Jeruël.. 1ste Groenesteeg 16: Bijeenkomst,, des voorm. 10 uur en nam. 6 uur. n Ned. Leger des Heils, Oude Vest: Bileen komst voorm. 10',4 uur en nam. 8 uur! Oegstgecst: Gemeente Gods, Geversstraat lij Nam. 8 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundis Bureau. 9V£—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol" waardigen, 78 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees Kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. n- 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve G«. neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inentlnê cegen diphterie. 3% uur 's middags precies, 's Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-s uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling De Kunst om de Kunst", 2—5 u. n.m. (tot 11 Juni), BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nair* „De passagier, die verdween". Eiken dag behalve Vrydags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31; 8 uur nam, Woensdag en Zaterdag 2 uur njn.: „De zusters" Zondag van 27 doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39 8.15 uur nam.: „Wat leven wij toch gelukkig". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Onder twee vlaggen". Zondag van 4—7 en van 8—11 uur. Woensd* en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur n.m.: „Het meisje met de 7 bont mantels". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Katwyk Zee: Nova-theater: Vrydag, Zater dag en Maandag: „Zeeschuimers". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 3 t.m. Vrydag 9 Juni a.s. waargenomen door dé apotheek: C. B. Duyster, N. Ryn 18, Tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wllhelmlnapark 8, Tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Alphen, De Graaff, De Jager, Jasperse en Meyboom. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. 1. Wat is platonische liefde? 2. Wat beteekent „Musis Sacrum"? 3. Wat is de „Alma mater"? Zie voor de antwoorden pag. 2 van het 3de Blad. Spec, reparatie-inrichting - MOLENSTEEG 27 - Tel. 1375 (na 6 uur 3241) 1120 (Ingez. MedJ vele aanvallen kan zy nog eenmaal het net vinden. 13. In de tweede helft is de thuisclub overwegend sterker. Ongeveer tien minuten voor het einde verkleint zy den achterstand tot 2—3. De gasten stellen alles in het werk om de overwinning te behouden, waartegenover Morschkwaxtier zich ten volle inspant een geiyk spel te bewerkstel ligen. Inderdaad gelukt het Morschkwartler in de laatste minuut den geiykmaker te scoren. De leiding van scheidsrechter Derogee was goed. ZWEDEN—NOORWEGEN. De wedstryd tusschen Zweden en Noorwegen, welke voor 30,000 toeschouwers te Stockholm werd gespeeld, werd door Zweden met 3—2 ge wonnen rust 0—2). LAAKKWARTIER III—U.V.S. II. Morgen vindt de tweede wedstryd van U.V.S, II in de promotie-competitie plaats. Het U.V.S - elftal is als volgt samengesteld: Doel: J. Onderwater; achter: G. Burgy en H. Tisseur; midden: A. v. d. Berg, P. Hendriks en C. v. d. Berg; voor; C. Verhoogt, J- Fasel, A. v. d. Laan. G. F. v. Bovene en J. Onvlee. WANDELSPORT. MARSCHEN TE AALSMEER. De wandelsportvereeniging Aalsmeer organi seert op Zondag 18 Juni een nationalen wan deltocht, over een afstand van 30 K.M. rondom den Westeinderplas. De deelnemers die de tocht goed volbrengen ontvangen een medaille met een bloemmotiei als bijzondere reclame voor Aalsmeer als bioe- nlenland. NEDERLAAGTOURNOOI MORSCHKWARTIER. De eerste wedstryd tusschen Morschkwartler II en R.C.L. II eindigde in een gelijk spel, 3—3. Na tien minuten spelen krijgt R.C.L. wegens hands een strafschop, welke onhoudbaar wordt ingezet. Even hierna profiteeren de gasten van een weifelen van een achterspeler van de thuisclub, waardoor gemakkelyk kan worden gescoord. Uit een fraai opgezetten aanval doel punt Morschkwartler aan tegen. 12. In het laatste kwartier is R.C.L. sterker en uit haar SCHAKEN. KAMPIOENSCHAP VAN DE BOLLENSTREEK De totale uitslag ls als volgt: Ie klasse, le pr. F. C. Haalebos (HlUegODn kampioen 1939; 2e pr. D. Buys Sassenheim 3e pr. B. Enthoven Bennebroek 2e klasse, le pr. S. Lleverse (Hillegom» Karn pioen 2e kl. 1939; 2e pr. C. M. v. d. Ploeg ,nu legom); 3e pr. H. v. Wamel (Lisse). De prysultreiking had plaats door den o gemeester van Llsse. Jhr. mr. F. C. J- JJ. Ryckevorsel, die werd verwelkomd door wnd. voorzitter van het comité, de nee Wiedyk van Hillegom. De burgemeester re» de pryzen uit met een woord van en De waarde van het schaakspel in het aige werd door hem op Juiste wijze gekenscnets waarnemend voorzitter dankte den ourge ter voor de wyze waarop de pryzen werae gereikt en voor zyn waardeering en oeia ling voor de schaaksport. -d- Er werd hierna een Interessante go»'* stryd gespeeld door de deelnemers tournooi.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6