CHIEF WHIP BUITENLAND ERGERNIS De Leidsche Bioscoop-Programma's LEID5CII DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 3 Juni 1535 Officieele Kennisgevingen Niet alleen de „eenige" Virginia sigaret, maar ook de beste voor Uw gezondheid! Algemeene Toestand De diplomatieke besprekingen C. F. MEERPOEL ALLEEN: Breestraat 171. De Paus over zijn vredesinitiatief Het verzet in Tsjecho-Slowakije Bezoek Engelsche Koningspaar SPANJE. FRANKRIJK. EXAMENS MIDDENSTANDS DIPLOMA „ALGEMEENE HANDELSKENNIS". De examens, alhier afgenomen door de Onderwijs Centrale van den Dhristelijken Middenstandsbond, werden beëindigd. Geëxamineerd werden nog 44 candidaten voor het ..Normaal" en 1 voor het ..Spe ciaal" examen. Geslaagd zijnHindertje Goemaat, Rijns burg; J. v. d. Sar. 's-GravenzandeP. Schippers. Oegstgeest: J. W. Schotte. Pijn- acker; B. Schut. Amsterdam; J. A Smit. Noord wijk a Zee; W. B. Smits, Hazers- woude; C Spaargaren. Lisse: A. Sprey, Abcoude: G J. Spijker. Bodegraven; G. J. Stol'ker. Boekoop; C. Streng, Boskoop; D. Taat, Boskoop; Beatrix A. Tasma. Boskoop; M. A. van Teylingen, Boskoop; C. J. Tim- mers. M. Tromp J. Tuis, allen te Alphen a d. Rijn; H. Tijstertnan. Rijnsburg; E. H. Verdonk. Aarlanderveen; P. H. Vergeer, Boskoop; S. J. Vermeul. Boskoop; W. Ver- sluys, Warmond; W. A Verwer, Abbenes; G. Verwey. Reeuwijk: C. Vesseur. Zwam- merdam: D. van Vliet. J. van Vliet, belden Ter Aar; C. J. v. d. Voet, Warmond; J. West maas, Alpihen a. d. Rijn: G. J. v. d. Willik, Boskoop: Jannetje Witteloostuyn, Delft; J. v. d. Wolf. Lisse: M. v. d Wolf, Reeuwijk; G B. A. Woltering. Haarlem; E. Wouda, Katwijk a. Zee; J. J. A. van Schie. Leiden; T. v. d. Wijden. Naaldwijk. J. v. d. Zanden, Leiden: M. Kroon, Nieuw Vennep. Afgewezen voor het „Normaal" 5 en voor het ..Speciaal" 1. Totaal werden gexamineerd 166 candi daten voor het ..Normaal" waarvan 138 zijn geslaagd en 36 afgewezen, en 87 voor het „Speciaal" examen, waarvan 78 zijn ge slaagd eu 9 afgewezen. 1072 dngez. Med.) VEILIG VERKEER. Verkeersexamens voor de jeugd. De Verkeersonderwijs-commissie der Ver. „Veilig Verkeer" heeft in samenwerking met de scholen en de verkeerspolitie in de afgeloopen weken aan 633 leerlingen van lagere en Ulo-scholen practisch en theore tisch verkeersexamen afgenomen. Van deze 633 examinandi slaagden er 567. waarvan 252 bovendien als wielrijder. Onder de 68 g er akten bevonden zich 32 aspirant-wiel- rijders. De uitreiking der diploma's en speldjes zal in den loop van deze maand geschieden. AFSLUITING SCHRIJVERSBRUG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van 5 Juni a.s. de Schrijversbrug, in verband met vernieuwing van die brug. tot nader order voor alle landverkeer wordt afgesloten. Voor het verkeer van voetgangers en dat met handwagens en rijwielen dient een hulpbrug, terwij! het overige verkeer van den Zijlsingel naar den Lage Rijndijk de volgende route zal kunnen nemen: Wever- brug. Oosterkerkstraat, Heerengracht- Oostzijde, Kalvermarkt. Haven of omge keerd. 1147 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 Juni 1939. VISCHAKTEN. Molotof heeft de gezanten van Engeland en Frankrijk een uur lang ontvangen. Men meent te weten, dat Molotof hun het Russische antwoord od het Fransch Britsche voorstel voor een drielanden-ver- drag heeft overhandigd Bij afwezigheid van officieele aanwijzingen, schijnt het toch, dat de Russische regeer>g blijft aan dringen op een garantie van Frankrijk en Engeland voor de 3 staten aan de Noord westgrens van de U.R.S.S.: Estland, Letland en Finland. Libhauen, dat geen gemeen schappelijke grens heeft met Rusland schijnt niet opgenomen te zijn in de Rus sische elschen Deze garantie zou betrek king moeten hebben op het geval, dat de genoemde landen het slachtoffer zouden worden van een agressie. Op dit punt blijven verschillen van op vatting bestaan tussohen Londen en Mos kou; Moskou is van meening. dat de En- gelsche régeering wel bere.d zou zijn haar garantie te verleenen aan alle staten, die daarom zouden vragen, terwijl de sovjet leiders zouden wenschen. dat de Engelsche waarborg van toepasing zou zijn zelfs wan neer de betrokken staten er niet om zouden vragen. Generaal Gamelin. de chef van den Franschen generalen staf. wordt 6 dezer te Londen verwacht voor een bezoek, dat vier dagen zal duren. Gistermorgen heeft prins-regent Paul van Zuld-Slavië te Berlijn een krans ge- gelegd bij het doodenmonument Unter den Linden. Daarna hebben de prins en de prinses een groot militair défilé bijgewoond De hooge gasten werden verwelkomd door Hitier en Goering. De parade duurde langer dan twee uur. Alle wapens kwamen er in voor. Tweehon derd vliegtuigen kruisten in de lucht. 's Avonds hebben prins Paul en prinses Olga als gasten van Hitier een uitvoering van Wagner's Meistersinger in de staats- opera Unter den Linden bijgewoond. De voorgevel van het operagebouw was feeste lijk versierd, terwijl een groote menigte de De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan vraagformulieren ter bekoming van visch- akten voor het seizoen 1939 1940. vanaf he den gratis ter Gemeente-Secretarie (Ra penburg 12) verkrijgbaar zijn. 1146 De Burgemeester voornoemd, A, VAN DE SANDE BAKHUYZEN. over een storing aan Uw naaimachine? Geen bezwaar! Onze groote ervaring, zich uit strekkende over meerdere fa brikaten, stelt ons in staat U vlug en afdoende te helpen. Daarom naar 1131 (Ingez. Med.) aankomst der hooge bezoekers gadesloeg. Een groot aantal autoriteiten van staat en leger, bijna het geheele diplomatieke corps en vooraanstaande persoonlijkheden op cultureel en economisch gebied woonden de uitvoering bij. De opera had geheel de zelfde ensceneering en bezetting als te Bayreuth tijdens de ..Festspiele" Eerst tegen middernacht was de uitvoering ge ëindigd. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, heeft gistermiddag den minister van buitenlandsche zaken van Zuld-Slavië. Markowitsj, ontvangen Beide ministers hadden een langdurig onderhoud. De Volkscommissaris te Danzig, Burck- hardt. is ook te Berlijn geweest voor het voeren van politieke besprekingen. Havas meldt uit Vaticaanstad, dat de Paus in een toespraak tot het college van kardinalen heeft gesproken over de moei lijkheden van het oogenblik en „de klem- stoffen, die zullen lelden tot gebeurtenis sen, waarvan men niet kan zeggen, of ze tenslotte opbouwend of vernietigend zullen zijn". Zooals de kerk steeds heeft gestreden voor den waren vrede zoo wil de Paus trouw blijven aan die roemrijke missie, zelfs in het gez'cht van de grootste moei- lilkheden. Temidden van een wereld van tegenstellingen en verdeeldheid, temidden van een menschheid, die bijna niet meer schijnt te weten, of zij de beslissing zal toevertrouwen aan het zwaard of aan het nobele rijk van het recht, aan het verstand of aan het geweld, kan niets den Paus afbrengen van dezen kostbaren arbeid, want het zou niet met de heilige plichten van ons apostolisch ambt te vereenigen zijn dat wij ons van onze missie zouden laten afhouden door belemmeringen van buiten af. door vTees voor verkeerde uitlegging en I door miskenning van onze bedoelingen, al dus de Paus. De Paus zeide vervolgens, dat hij in het begin van Mei, toen de toestand buiten gewoon ernstig scheen, eenige staatslieden in de groote Europeesche landen deelge noot had gemaakt van zijn bezorgdheid over den toestand en van de vrees, dat de internationale «Tijvingen zouden kunnen leiden tot een bloediz conflict. In antwoord op dezen stap, die in het algemeen door regeeringen en volken met sympathie be groet werd. kreeg de Paus verzekeringen van goeden wil en van het verlangen tot handhaving van den vrede. Volgens een nader bericht zou hii in ver band met het laatste speciaal Hitier en Mussolini hebben genoemd. DUITSCHLAND. Het Duitsohe nieuwsbureau meldt uit Praag, dat ook gisteravond de Tsjeohische fascisten weer anti-semietische betoogingen hebben gehouden. Tegen negen uur ver zamelden ze zich op het Wenceslausplein en de andere straten van de binnenstad. De Tsjechische politie trad hiertegen scherp op. Een aantal leidende Tsjechische fascis ten. onder wie de voorzitter van het fascis tische comité van actie, dr. Looher, werd gearresteerd. De Duitsche autoriteiten hebben het dra gen, het verkoopen en het vervaardigen verboden, van Tsjechische insignes in de nationale kleuren met de inscriptie: „Voor het vaderland". In welingelichte kringen doet het gerucht de ronde dat in verband met de voortdu rende daden van sabotage in het centrum der oorlogsindustrie van 3koda verschei dene duizenden Tsjechische arbeiders naar het binnenland van Duitsohland zouden worden gebracht en vervangen zouden wor den door Duitsche arbeiders uit het Duit sche rijk. De golf van arrestaties onder de Tsjechen In Bohemen en Moravië, zoo wordt gemeld, neemt weer toe. De laatste dagen zijn tal rijke Tsjechische persoonlijkheden, die tot het nationale bureau te Praag behopren. gearresteerd. De Duitsche handelsdelegatie onder lei ding van Waechter heeft een bezoek ge bracht aan het graf van Hlinka in Slowakije De afgevaardigde Serencik hield een toe spraak. waarbij hij zinspeelde op het heen gaan van Sidor, die den Duitsehers ver dacht voorkwam wegens zijn gehechtheid aan de Tsjechoslowaaksche gedachte. Hij zeide: „Het is voor ons. Slowaken, pijnlijk te zien, dat men onder verschil lende voorwendselen den polltieken arbeid van zekere vertegenwoordigers onmogelijk maakt. Alle scheppende krachten moeten deelnemen aan de vereeniging van Slowa kije' en het is niet goed dat menschen, die Slowakije zoo veel diensten bewijzen, ter zijde worden geschoven". Wachter antwoordde, dat het Duitsche volk zioh geenszins in de binnenlandsche aangelegenheden van Slowakije wil men gen. Het wenscht slechts, dat in Slowaiyje orde en vrede heerschen. Oostenrijksche ex-ambtenaren beschuldigd Eduard Kudwig, chef van den persdienst onder de regeering Schuschnigg, wordt be schuldigd van plichtsverzuim en mede plichtigheid in een corruptieschandaal. Volgens de Weensche editie van den „Voelkischer Beobachter" is bij overge bracht naar een gevangenis. Tot dusverre was hij, naar men meent te weten, in het concentratiekamp Dachau opgesloten. Verder is een gerechtelijk onderzoek ge opend tegen oud-minister Draxler, die van oplichting beschuldigd wordt. Ambtenaren in uniform. Havas meldt uit Berlijn, dat het Derde Rijk verrijkt Is met een nieuwe uniform, die der ambtenaren aan de ministeries. De ze uniform lijkt veel op die der diplomaten en heeft een zwarte kleur. De rang van den drager wordt aangegeven door sterren, lauwerkronen of eikenloof op de mouwen. Ook op de epauletten zullen distinctieve worden aangebracht. De kleur van epaule ten en distinctieven zal verschillen ovet eenkomstig de verschillende ministeries Deze uniform zal vooral door de hoogere! ambtenaren worden gedragen. BELGIË. Koning Leopold heeft den Britschen K nlng en de Koningin uitgenoodigd, in de herfst een bezoek aan België te brengen ter beantwoording van het bezoek, dat <j- Koning der Belgen aan .Londen heelt ge bracht. Als tijdstip voor het bezoek is.naa te Londen werd vernomen, voorgesteld va- 24 tot 28 October. De uitnoodiging istlr naar Canada onderweg. Verdediging van de Congo. De kabinetsraad heeft het vraagstuk v. de verdediging van de koloniën besproke en overwogen oorlogsbotJbms voor de ver dediging van .de monding van de Cong- aan te koopen. Demobilisatie versneld. De demobilisatie zal worden versneld. Bij decreet zal binnenkort het aantal leger corpsen worden beperkt en zullen allee de manschappen van de lichtingen 1937 1938 en 1939 onder de wapens worden ge houden. De overigen zullen ineens ged" mobiliseerd worden. Het oppercommando zal worden gewlj zlgd. generaal Franco zal de leiding hier van houden. De manschappen van de marine-reserv van de lichtingen 1926 tot en met 19! zullen binnenkort worden gedemobillsee evenals de manschappen, die vrijwilll dienst hebben genomen en die overeen komstig hun leeftijd behooren tot boven genoemde lichtingen of lichtingen, dienle onder de wapenen werden geroepen. De demobilisatie zal 15 Juni beginnen ea 20 Juni ten einde zijn. De immigratie van Italianen zal sterk toenemen. Vele der nu huiswaarts keeren de Italianen zullen in een burger-betrek king terugkomen. De verlenging van den zittingsduur der Kamer. De commissie inzake algemeen kiesrecht in de Kamer heeft een communiqué gepu bliceerd. waarin wordt gezegd dat de com missie een voorstel van Léon Blum om de regeering te verzoeken het decreet tot slui ting van de zitting van het parlement nog niet te publiceeren. heeft verworpen met elf tegen zeven stemmen, aangezien de commissie zich niet competent achtte over dit onderwerp te beslissen. Vervolgens nam de commissie een resoliH tie aan, waarbij de Kamer verklaart, dat. verlenging van haar rechten slechts is ge* rechtvaardigd in buitengewone omstandig-1 heden en niet kan geschieden bij decreet. In de wandelgangen van de Kamer ver luidt, dat een invloedrijk lid van de radi caal-socialistische partij heeft verklaard, dat volgens zijn meening de regeering de Kamer niet wenscht te verlengen, doen dat men buitengewone omstandigheden kan verwachten .welke een verkiezingscampag ne in 1940 onwenschelijk maken. Lido-Theater. Het programma bevat twee licht-verteerbare films, waarin de ko mische noot den boventoon voert. „Wat leven we toch gelukkig", is een dwaas ver haal van een eenigszins dwaze moeder van drie kinderen, die van verveling en van louter rijkdom niets anders weet te doen dan van haar huis een toevluchtsoord te maken voor zwervers, die onmiddellijk tot chauffeur aangesteld worden en even snel weer verdwijnen. Totdat natuurlijk de zwerver komt, waarom het gansche geval draai. Hij is knap, bezit goede manieren, heeft een verliefd hart, vooral voor de dochter des huizes, Jerry, doet aan sport en toont een opmerkelijke ontwikkeling te hebben; kortom, hij is geen gewone zwer ver van alledag. Tegen het einde van de film blijkt dan" eindelijk, wie hij werkelijk is en daarmee is het geheele probleem op gelost. Tot zoolang heeft Norman McLeod, de regisseur van deze Amerikaansche grap. ons beziggehouden met dikwijls vermake lijke situaties en dialogen. Wie van humor houdt, vindt ruimschoots gelegenheid tot lachen en kan bovendien genieten van goed spel van den butler, gespeeld door Alan Mo:, brag, van Constance Bennett als de dochter Jerry, van Patsy Kelly, de jongste dochter en van een verdienstelijke rol van Brian Aherne.. „Fernandel als rebel", heet de voorfilm en de voortreffelijke Fransche komiek heeft ons doen schaterlachen. Reeds de entrée van Femandel als musicus ls bijzonder ge slaagd. Hij blijkt een zeer grooten voorraad expressiemogelijkheden te bezitten, welke hij alle volkomen beheerscht. Juist in deze film valt zulks dubbel op Verder zien we hem als moordenaar", als bananensjou- wer en iedere „rol" is een juweeltje van specifieke Fernandel-humor". Kortom, een geno.egeli.ike film met veel vroolijkheid! Trianon-Theater. Errol Flynn en Bette Davis zijn de voornaamste figuren in de film „De zusters". Errol Flynn, als de verslaggever Frank Medlln, voor het eerst in een dramatische rol en Bette Davls als Louise Elliott, met hèm in dikwijls aan grijpend samenspel, heldhaftig dragend de lasten, die door haar huwelijk met een charmant, doch wispelturig en al spoedig aan drank verslaafd echtgenoot, over haar jonge leven als een schaduw zijn gevallen. Maar die zij dapper weet te overwinnen en na vier jaren wederom op zich gaat ne men, wanneer haar man terug is gekomen van een verre reis Omdat zij, ondanks alles dezen journalist is blijven liefheb ben. hoewel de motieven daarvoor in deze film psychologisch niet aannemelijk zijn gemaakt. Het betreft hier de geschiedenis van drie zusters uit het eenvoudige apo thekersgezin Elliott, op gemoedelijke en on gecompliceerde wijze in de vorige eeuw le vend In het Amerikaansche mijnstadje Sil ver Bow. Wie zou deze lieftallige meisjes (de an deren zijn Anita Louise als Helen Elliott en Jane Bryan als Grace Elliott), die vroo- lijk het jonge leven beginnen, veel narig heid en ingewikkelde levensomstandighe den toegewenscht hebben? Niemand! Maar het huwelijk van deze drie meisjes zegt wel anders; Louise trekt met Frank naar San Francisco en leert het leven kennen in zijn materieele armoede en in talrijke schokkende gebeurtenissen, waarva de alles verwoestende aardbeving, die er overigens eenigszins met de haren is bijgesleept, niet een van de minste is Haar zusters gaat net althans uiterlijk beter, maar ook zij leeren al spoedig begrijpen, dat financieel gelukkiger omstandigheden, niet altijd tot harmonie tusschen gehuwden behoeven te leiden. Hoe het zij: het leven brengt alle drie meisjes véél levenswijsheid en ervaring en men volgt haar wederwaardigheden met spanning, geboeid als men tevens is door de typische 19e eeuwsche entourage, waar in zich dit dramatische verhaal met vroo- lijke onderbrekingen, afspeelt. Er wordt ln deze film uitstekend gespeeld: vooraan staan de bekoorlijke Bette Davls en de te genwoordig veel bewonderde Errol Flynn; de vele andere acteurs en actrices passen zich bij hun suggestief spel op bijzondere wijze aan. Een hooggepunt ls ongetwijfeld de uitbeelding der aardbevingsverschrik kingen! Een weergave van den bekenden roman van Muron Brinlg, die niet nalaten kan op velen een sterken indruk te maken. Voor de pauze gaat o.a. een prachtige kleurenfilm: Oskar Homolka en Ray Mil- land in een geheimzinnige geschiedenis van Zeeschuimers, met een „happy eaid" en waarin men getroffen wordt door velerlei schitterende natuuropnamen. Luxor-Theater. „De passagier, die ver dween" noemde men de film, welke deze week in Luxor draalt. Men had hem even goed „De groene keizer" kunnen betitelen, want de hoofdpersoon uit dit wat geheim zinnige verhaal draagt dien bijnaam en is als zoodanig de schrik der beurzen, waar zijn manipulaties herhaaldelijk de grootste sensatie veroorzaken. Hij is een speculant van groot formaat en bovendien een twee slachtige figuur, die ln Parijs den naam Mylius voert en op zijn verre buitenver blijf bekend staat als Miller, Vrienden van hem meenen dat Mylius en Miller vrien den zijn, doch de finesses leert men pas kennen vele jaren nadat Mylius spoorloos verdwenen is vlak voor zijn financieelen I ondergang. Die verdwijning was nogal won- derbaarlijk, want hij stapte in een vlieg tuig en kwam er niet weer uit. Waar hij bleef was een raadsel en de justitie meende dan ook zijn piloot te moeten straf fen wegens moord hetgeen achteraf een dwaling bleek te zijn Want de piloot ont dekte. na zijn vrijlating, den verdwenen bankier en schoot hem neer bij een wor steling op leven en dood. Weer werd de vliegenier gearresteerd, weer eischte de I openbare aanklager veroordeeling wegens moord, doch thans stond de jury voor de merkwaardige vraag: „Kan men een man voor een misdaad veroordeelen. indien de persoon, die daarvan het slachtoffer werd, niet meer bestaat?" En verder: „Mag men iemand tweemaal achtereen laten boeten voor dezelfde misdaad?"De film krijgt op deze wijze een spannend en opwindend slot, zoodat men tot het laatste moment geboeid blijft kijken Gustav Diessl geeft een uitstekende creatie van den man „met het dubbele leven", terwij] mooi spel van Renée Deltgen en Paul Westermeier even eens der vermelding waard is. In „Vrouwen onder verdenking", zien wij zeer knap werk van Warren William als officier van justitie, wiens vlijmscherpe be- toogen uiteindelijk in strijd komen met zijn eigen levensomstandigheden. Een muzikaal filmpje gaat vooraf. In het Casino-Theater draait deze week „Onder twee vlaggen", een film die zich afspeelt in het Fransche Vreemdelingen legioen. Cigarette, Claudette Colbert, de lieftallige café-houdster en vriendin van het gansche garnizoen, wordt de aanlei ding van een verwijdering tusschen den commandant en sergeant Victor. Om zich van zijn rivaal te verlossen laat de com- mandaat Victor tot drie maal toe met een klein detachement naar een zeer eenzame post vertrekken, waarvan de verdediging bijna gelijkstaat met zelfmoord. De ser geant, die zichzelf vergelijkt met een valsch geldstuk dat geregeld weer terugkeert, ont moette voor zijn vertrek een schoone En gelsche, (Rosalind Russell I, die beloofde op hem te zullen wachten Cigarette ver neemt hoe de commandant zich van ser geant Victor tracht te ontdoen en wil naar hem toe. Als zij, naderbij gekomen, ont dekt dat de heele compagnie in een hin derlaag is gelokt en zware verliezen lijdt, snelt zij terug en roept Engelsche troepen te hulp. De Arabieren worden verslagen, doch de moedige Cigarette, doodelijk ge troffen sterft in de armen van Victor. De rollen van commandant en Victor wor den in deze voortreffelijke film vertolkt door Victor McLaglen en Ronald Colman. De tweede hoofdfilm ls „Der Bettelstu- dent" met onzen landgenoot Johan Hees ters, Fritz Kampers, Ida Wüst. M»nj^ Rökk, Carola Höhn, e.a, Een vermaken)* film met moolen zang. Rex-Theatcr. De hoofdfilm van deze week. ls een reprise van het filmwerk ,.nn meisje met de zeven bontmantels «w» hoofdvertolkers als Don Ameche, Simon Simon en Robert Yong. De geschiedenis speelt zich af in New-Orleans. waar oc fam. Brossard, bestaande uit vader e twee zoons, een groot visscherijconcer De^ vader, die zich uit het zakenleven heelt teruggetrokken, is verliefd geworden op a beroemde Fransche cabaretière Josetfn, meisje dat het geld nogal gemakkelijk u geeft. Wanneer de Gebrs. Brossard dan hooren komen, dat zij binnenkort in Orleans zal optreden* verzinnen zijl plan. Zij weten hun vader over te na om naar New-York te gaan om daar n een van hun beste klanten te spre* daar zij dien zoogenaamd kwijt geraa zijn, hetgeen de ondergang van de za zou kunnen zijn. Bij het optreden van sette zijn beide broeders aanwezig om sette mede te deelen dat hun vade. de juiste persoon voor haar ts. Vooral u> - dat hij haar toch niet alles zou i geven, wat zij wenscht. Maar het roe wil, dat ook de zoons verliefd op haai w den en van het plan om Josette de w heid te vertellen komt nu niets. ^.an voor de beide zoons de verrassing, telefoontje uit New-York verzoekt desc den te betalen van hun vader. or. verrassing komen de zoons tot de on king dat Josette. die in New-Orleans nau, uc cciilc iiieu wao o- hun vader de stad weer had verteten e New-York kwistig met zijn geld omg" de zoons nu voor de schulden van vader, die intusschen met hangende p weer is thuis gekomen, opdraaien. L™® liefde voor de onechte Josette staan en na veel verwikkelingen tusschen de beide broers, weet tenslotte C® 'S de onechte Josette voor zich te W1 Ue! onecnie josette voor tiui Voor de pauze wordt nog veltoc?,?m" ¥ol lUaima iinvt j! am tui ti A eOM PP)1 noodige spanning niet ontbreekt. j geheim van den vuurtoren", een geheimzinnigheden, waaraan nat

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2