MARKIEZIN 12^ LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 27 Mei |}j KERK- EN SCKOOLNIEUWS Bekwame Verkoopsters Officieele (risispublicalie VAN DER STOK is! TAFELSERVIEZEN WEERBERICHT. m: Uit de Omstreken Manufacturen, Kinderkleeding enz. AGENDA PREDIKBEURTEN. VOOR DE PINKSTERDAGEN. Leiden Doopsgez. Gem. Zond.voorm. half- elf, ds. Ten Cate. Eglise Wallonne: dimanche A dix heures et demie, M. G. Forget, pasteur a la Haye. E\rang. Luth Gem.: Zond.voorm. halfelf, ds. Bieger; Maand.voorm. halfelf. ds. Makkink. Geref. Kerk in H. V. (Patrimonium): Zond.- nam. 5 uur, ds. Kroon. Rosekruisersgenootschap (Zoeterw. Singel 106) Zond.voorm. halfelf, de heer L. v. d. Hulst. Rem. Geref. Gem.: Zond.voorm. halfelf. ds. Mispelblom Befjer. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Zond.voorm. halfelf, dr. Boersema. Vrijz. Klnderkerk (Gerecht 10): Zond.nam. halfeen, dr. Boersema. Vrije Kath. Kerk (Vreewykstr. 19)Zond. voorm. 104 uur, Gez. Mis. Marekerk: Zond.nam. 6 uur (jeugddienst), ds. W. Th. Boissevain. Aalsmeer Chr. Geref Kerk: Zond.voorm. 10 uur en nam. 6 uur en Maand.voorm. 10 uur, leesdienst. Aarlanderveen Ned. Kerv. Kerk: Zond. voorm. halfelf en nam. 7 uur. ds. J. Th. v. Beu- sekom; Maand.voorm. half elf. ds. A. J. van Wijngaarden van Nieuwkoop Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht. en Maand.voorm. halfelf, ds. Moolhuizen. Alplien-aan-den-Rtfn Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Zond.voorm. 10 uur. ds. G. Ph. Scheers en Doop; nam. halfzeven de heer J. Godthelp; Maand.voorm. 10 uur. ds. Johs. Ste- houwer. Spec, reparatie-inrichting MOLENSTEEG 27 - Tel. 1375 (na 6 uur 3247) 779 (Ingez Med.) EEN SERVIES is altijd naar genoegen als het van Wij etaleeren een pracht sorteering met bijpassende kristallen en glazen DRINKSERVIEZEN. M 1 D Z A-B O N S 1 776 (Ingez. Med.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 774. Hedenmiddag 2 uur: 771. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De gisteren genoemde storing op den oceaan trok over Schotland naar het Zuiden van Noor wegen. In de omgeving van IJsland ontwikkelt zich een nieuw gebied van hoogen luchtdruk dat snel in beteekenls toeneemt. Aan de Oost zijde hiervan stroomen koele luchtmassa's uit het Noorden, die de warmere lucht over Enge land spoedig zullen verdrijven. In de omgeving van de scheidingslijn tusschen deze twee lucht soorten die vanmorgen over Ierland en Schot land ligt. valt regen en motregen. Deze schei dingslijn beweegt zich in de richting van ons land en zal ook hier wat regen brengen. Aan de Oostzijde van deze lijn daalt de luchtdruk, terwijl aan de Westzijde flinke barometer- stijgingen voorkomen. Het maximum ten Zuid- Westen van Ierland hield stand. In Zuid- en West-Frankrijk wordt het weer nog beheerscht door dezen hoogen druk, zoodat het fraaie weer aanhield. De temperatuur daalde in ge heel Frankrijk evenals in België en het Zuiden van ons land. Over Scandinavië en Finland bleef de luchtdruk regelmatig dalen. Vooral in Zuid-Zweden is de luchtdruk aanzienlijk ge daald. Het weer is hier meest zwaar bewolkt tot betrokken met regen in Midden-Zweden en langs de Noorsche kust. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: zwaar bewolkt, matige W.Z.W. w., temp. 12 gr. C., min. 7 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, zwakke Z.W. wind, temp. 10 gr. C., min. 8 gr. C., neersl. 0.1 mM. De Bilt: zwaar bewolkt, matige Z.Z.W. wind, temp. 10 gr. C., min. 5 gr. C. Groningen: zwaar bewolkt, matige Z.W. wind, temp. 12 gr. C.. min. 6 gr. C., neerslag niets. Maastricht: betrokken, zwakke Z.Z.W. wind, temp. 9 gr. C., min. 6 gr., neerslag niets. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 12 gr. C. <54 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 14 gr. C. (58 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zondag. Voorm. te II u. 39 min.; nam. te 12 u. 13 min. Voor Maandag. Voorm. te 12 u. 42 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer"', 'sMiddags 12 uur: 10 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur; 16Vé gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 9.34 nam. tot 4.10 voorm. Zondag: 9.35 nam. tot 4.18 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. op 14 u. 33; onder 2 u. 01. op 15 u. 49; onder 2 u. 26. Hulpkerk Gouwsluis: Zond.nam. halfzeven, ds. Johs. Stehouwer. Klnderkerk Bethel: Zond.voorm. 10 uur, de heer C. A. Bos. Ned. Herv Kerk (Oudshoornscheweg)Zond. voorm. halfelf, dr. J. P. Cannegleter; Maandag geen dienst. Evangelisatie HooftstraatZond.voorm. 10 uur. de heer A. J. Dekker; nam. halfzeven, ds. de Looze van Gouda; Maand.voorm. 10 uur. ds. P. Bartlema van Zeist. Geref. Kerk, Hooftstraat: Zond.voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. J. Hartkamp; Maan- dagvoorm. 10 uur, ds. Dronkert van Woubrugge. Geref. Kerk Raadhuisstraat; Zond.voorm. 10 uur. ds. Mulder en nam. 6 uur. ds. Bosch. Geref. Kerk De RuyterstraatZond.voorm. 10 uur. ds. Bosch en nam. 6 uur. ds. Mulder; Maand.voorm. 10 uur. ds. J. Hartkamp. Chr. Geref. Kerk. Van Reedestraat: Zond. voorm. 10 uur en nam. 6 uur. leesdienst; Maan- dagnam. 7 uur. ds. De Bruin van Sassenheim. Lokaal van MandersloostraatZond.voorm. haltfien en nam. 6 uur, leesdienst; Maand.nam. halfdrie. de heer Redelijkheid van Ouderkerk a. d. IJssel. Martha-Stichting: Zond.voorm. 10 uur. ds. Meijer. Benthuizen Ned Herv. Kerk. Zondag voorm 94 uur en nam 6 uur (o. t.) ds. Bles- haar; Maandagvoorm. 94 uur (o. t.) ds. Ver kerk. te Moercapelle. Geref. Gem.: Zond.-voorm. 94 uur en nam. 6 uur (o. t.) en Maandagvoorm. 94 u. (o. t.) ds. Stuyvenberg. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Zondag 10 en 64 uur ds. Klüsener; Maandag 10 uur ds P. Pras van Katwijk. Geref Kerk: Zondag 10 en 64 uur en Maan dag 10 uur ds. Dam. Geref. Gemente: Zondag 10 en 64 uur lees dienst Maandag geen dienst. Ev. Luth Kerk: Zondag 10 u. ds. J. Gronloh. Evangelisatiekring: Zondagnam. 6 3 4 uur de heer D. Meijer van Heiloo. Boskoop Ned. Herv Kerk: Zon.voorm. 94 en nam. 6 uur ds. Jacobs; Maan.voorm. 94 u. ds. Kiehl van Hazerswoude. Geref. Kerk: Zon.voorm. 94 en nam. 6 uur ds. Petersen: Maan.voorm. 94 uur, ds. Smidt van Waddinxveen. Chr. Geref. Kerk: Zon.voorm. 94 en nam. 6 uur en Maan.voorm. 94 uur ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: Zon.voorm. 10 uur de heer H. de Wijs, cand. te Utrecht. Geref. Gem.: Zon.voorm. 94 u. en nam. 6 uur en Maan.voorm. 94 uur, leesdienst. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden: Maan.- voorm. 10 uur, ds. Bloemhof van Heiloo. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur en Maand.voorm. 10 uur, ds. v. d. Windt. Haarlemmermeer - Ned. Herv. Gem. Hoofd dorp: Zon.voorm. 10 en nam. 64 uur. ds. Sal- verda: Maan.voorm. 10 uur ds. O. Molenaar van Halfweg. Aalsmeerder weg: Zon.voorm. 10 uur en Maan voorm. 10 uur de heer Koudstaal. Lijnden: Zon.voorm. 10 uur en Maan.voorm. 10 uur de heer v. d. Berg. Vijfhuizen: Zon.voorm. 10 uur en Maan.v.m. 10 uur. de heer Brörens. Badhoevedorp: Zon voorm 10 uur. ds. Ouwe hand; Maan.voorm. 10 uur ds. P. J. de Jong van Amsterdam. Nieuwe Meer: Zon.voorm. 10 uur, de heer v. Ariel; nam. 7 uur ds. Ouwehand. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Zon.v.m. 10 uur en nam. 7 uur ds. Kiehl; Maan.voorm. 10 uur ds. Jacobs van Boskoop. Geref. Kerk: Zon.voorm. 10 uur en nam. 7 uur ds. Heuzepveldt; Maan.voorm. 10 uur dr. Rufjs van Lisse. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur. ds. Chr. Eerhard en nam. 7 uur. ds. J. H. Mulder van Charlois (jeugddienst); Maan dagvoorm. 10 uur. ds. Chr. Eerhard. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. A. K. Krabbe; Maand.voorm. 10 uur, ds. Bouma van Noordwyk-aan-Zee. Chr. Geref. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur en nam. 5 uur. leesdienst; Maand.voorm. 10 uur, ds. P. de Groot van Meerkerk Ned. Protestanten-BondZond.voorm. 10.30 uur, ds. P. Eldering van Oegstgeest. Hoogmade Ned. Herv. Kerk; Zon.voorm halfelf, en Maan.voorm. halfelf, ds. van Sin- deren. Katwgk aan den Rjjn Ned. Herv. Kerk. Zon.voorm. 94 en nam. 6 uur ds. Warmoltz; Maan.voorm. 94 uur ds. van Noort van Noord wij kerhout. Geref. Kerk: Zon.voorm. 94 uur, cand. C. Verspuy van Scheveningen; nam. 5 uur en Maan.voorm. half tien, ds. Meyering. Katwijk aan Zee Geref. Gem. (Remise straat): Zon.voorm. 10 en nam. 5 uur en Maan.voorm. 10 uur, leesdienst. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen; Maandagvoorm. 10 uur, ds. Heu- zenveldt van Hazerswoude. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Zon.voorm. 10 uur, ds. van Binsbergen. nam. 64 uur, ds. Streeder van Leiderdorp: Maan.voorm. 10 u., ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Zon.voorm. 10 en nam. 7 uur ds. Haspers; Maan.voorm. 10 uur ds. Kuiper van Sassenheim. Leiderdorp Ned. Herv Kerk: Zon.voorm 10 uur ds. Streeder; nam. 64 uur, ds.v. Bins bergen van Koudekerk; Maan.voorm. 10 uur ds. Streeder. Kinderkerk: Zon.voorm. 104 uur, de heer J. Werner. Geref. Kerk: Zon.voorm. 94 en nam. 64 u. en Maan.voorm. 10 uur, ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Zon. voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Vermet; Maan. voorm 10 uur. ds. Hoekert van Voorburg. Geref. Kerk: Zon.voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. halfelf. ds. De Lange van Woerden; Maand. voorm. halfelf, de heer De Groot van Leiden. Geref. Kerk: Zond.voorm. half elf en nam. halfvier, ds. Aalders; Maand.voorm. halfelf. ds. v. d. Bos van Oude-Wetering. Lisse Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 u.. de heer Lefeber; nam. 5 uur. ds. Eerhardt, Jeugddienst; Maand.voorm. 10 uur, ds. De Wit van Leiden. Geref. Kerk: Zond.voorm. halftien. dr. Ruys; nam. 4 uur, ds. Andree van Bennebroek; Maan dagvoorm. halftien, ds. Ingwersen van Katwijk aan Zee. Chr. Geref. Kerk: Zond.voorm 10 en nam. 5 uur en Maand.voorm. 10 uur. ds. A. Ponstein. Geref. Gem.: Zond.voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg; Maand.voorm. halftien, ds. Llgtenberg, afscheidsrede. Oud Geref. Gem.: Zond. en Maand, voorm. halftien en nam. halfdrie, leesdienst. Ned. Prot. Bond: Maand.voorm. 10 1/4 uur, ds. G. Westmijse van Rotterdam. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Zon.voorm. 10 uur en nam 74 uur. ds. A. J. v. Wijn- gaarden; Maan.voorm. 10 uur. ds. v. Beuse- kom. v. Aarlanderveen. Geref. Kerk; Zon.voorm. 10 uur en nam. 174 uur. cand. Schweitzer van Amsterdam: Maanvoorm. 10 uur, ds. Speelman van Nieuw- veen. I Rem. Kerk: Zonvoorm. 10 uur, ds. L. W. van J Wijngaarden. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: Zondvoorm. 10 uur, ds. Brink; Maand, geen dienst. Geref. Kerk; Zond.voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Speelman; Maand.voorm. 10 uur, cand. Schweitzer van A'dam Evangelisatie: Zond.voorm. 10 en nam. 7 uur en Maand.voorm. 10 uur. de heer Van Scher- penzeel. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Zon. voorm. 10 uur, ds. Lazonder; nam. 7 uur, ds. v. d. Windt van De Kaag; Maan.voorm. 10 u., ds. Lazonder. Geref. Kerk: Zonvoorm. 10 en nam. 3 uur en Maanvoorm. 10 uur, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Zonvoorm. half elf en nam. half vier en Maanvoorm. half elf, ds. Prins van Nieuwerdam. Noorden Ned. Herv. Kerk: Zonvoorm. half elf, ds. de Lange van Woerden; Maanvoorm. half elf, ds. J. F. Remme van A'dam. Geref. Kerk: Zonvoorm. half elf, leesdienst; nam. half acht, ds. de Ruig van Zevenhoven.; Maandag geen dienst. Noordwijk-Binnen - Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. 10 uur en Maand.voorm. 10 uur, ds. W. W. Slddré. Ger. Kerk: Zond.voorm. en nam. half zes. ds. H. B. Visser; Maand.voorm. 10 uur, ds. Hout zagers van Voorschoten. Ned. Prot. Bond: Maand.voorm. halfelf, dr. Boersema van Leiden. Noordwfjk-aan-Zec Ned. Herv. Kerk: Zon dagvoorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. N. J. Cupédo: Maand.voorm. 10 uur, ds. Baatsma. van Wassenaar. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. B. Bouma; Maand.voorm. 10 uur, d6. Krabbe van Hillegom. Ger. Kerk (H.V.): Zond.voorm. en Maand. voorm. 10 uur, ds. K. H. Kroon. Ger. Bond (Julianaweg 27»: Maand.nam. 7 uur. ds. Bout van Rotterdam-Delfshaven. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm.: 10 uur, ds. Van Noort; Maand.voorm. 10 uur, ds. Warmolts van Katwijk-Binnen. Oegstgeest Groene Kerkje: Zonvoorm. kwart over tien, ds. Jansen, Schoonhoven; nam. 7 uur (jeugddienst), zend. A.J. de Neef; Maan voorm. 10 uur ds. Streefland. Ver. v. Vrijz. Herv. (W. de Zwijgerkerk) Zonvoorm. half elf, ds. E. L. Nauta. Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Zondag voorm. 10.30 en Maand.voorm. 10.30, ds. Geer- llng. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10.30 en nam. 5 uur, ds. v. d. Bos: Maand.voorm. 10.30 uur, ds. Aal ders van Leimuiden. Remonstr. Kerk: Zondgavoorm. 10.30, ds. Heyn; Maandag geen dienst. RÜnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. halfelf en Maand.voorm. halfelf, ds. De Vree. Chr. Geref. Kerk: Zond.voorm. halfelf en nam. 7 uur. leesdienst; Maand.nam. 4 uur, ds. Kleiser van Boskoop Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. ds. Van Nifterik; nam. 5 uur, de heer De Hoop; Maand.voorm. 10 uur, ds. R. P. A. Rutgers van Leiderdorp; nam. 5 uur. ds. Van Niftrik. Ger. Kerk (Rapenburg): Zond.voorm. half tien. ds. J. Lugtigheid van Den Haag; nam. 6 uur, ds. Van der Loo; Maand.yoorm. 10 uur, ds. H. Meiering van Katwijk. Ger. Kerk (Voorhouterweg)Zond.voorm. halftien, ds. Van der Loo; nam. 6 uur, ds. Lug tigheid. Chr. Geref. Kerk: Zond.voorm. half iten en nam. 5 uur en Maand.voorm. 10 uur. leesdienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Zonvoorm. 10 uur. ds. KriJkamp; nam. 5 uur (jeugddienst) ds. Tonnet van Vlaardingen; Maanvoorm. 10 uur. ds. Cupedo van Noordwfjk. Geref. Kerk: Zonvoorm. half tien en nam. 5 uur en Maanvoorm. half tien. ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Zonvoorm. 10 uur. ds. de Bruyne. Gem. Gods: Zonvoorm. 10 uur, pastoor Par kins. Ter-Aar Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. halfelf, cand. v. d. End, van Gouda; nam. half- acht. ds. Remme van A'dam; Maand.voorm. halfelf. de heer L. Emmerzaal. cand. te R'dam. Geref. Kerk: Zond.voorm. 104 en nam. 74 uur, ds. Warner; Maand.voorm. 104 uur, ds. De Ruig van Zevenhoven. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Veldkamp; Maand.voorm. 10 uur: ds. Bronsgeest van Velsen. Geref. Kerk: Zond.voorm. halftien, ds. Melje- ring v. Katwijk-Binnen; nam. 5 uur. de heer Verspui, theol. candidaat te Scheveningen; Maandag geen dienst. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Zonvoorm. 10 uur en Maanvoorm. 10 uur, ds. Klomp. Voorschoten Ned. Herv. Gemeente: Zon voorm. tien uur, ds. Joh. Stehouwer van Alphen nam. vijf uur, ds. F. J. Broeyer van Katwijk aan Zee.; Maanvoorm. 10 uur, ds. A. Verwaal van Den Haag. Geref. Kerk: Zonvoorm. tien uur en nam. vijf uur, ds. J. C. Houtzagers; Maandag geen dienst. Ver. der Vrijz. Hervormden Ons Eigen Ge bouw'" Leidscheweg: Zonnam. 7 uur, ds. R. H. Oldeman van Santpoort. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Zon.voorm. 10 uur. ds. Elzenga van Gouda. nam. half zeven. ds. Japiken van Waarder; Maan.voorm. 10 uur ds. Ottevanger van Leiden. Geref Kerk: Zon.voorm, 10 uur en nam. zes uur en Maan.voorm. 10 uur ds. Smidt. Oud-Ger. Gem.: Zon.voorm. 10 uur en nam. zes uur en Maan.voorm. 10 uur ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Gem.: Geen opgave. Wassenaar Geb. Chr. Bel. (Schoolstraat): Zon.voorm. 10.05 uur, dr. Honders; nam. 54 uur, ds. Ten Kate; Maan.voorm. 10.05, ds. KriJ kamp van Sassenheim. Klevietkerk: Zon.voorm. 10.05 uur. ds. Ten Kate; nam. 7 urn- (Jeugddienst), ds. Vunde- rink van Zeist; Maandagvoorm. 10.05 uur, ds. Ten Kate. Ned. Prot. Bond: Zon.voorm. 10.35 uur, ds. W. J. Wegerif van Rotterdam. Woubrug-ge Ned. Herv. Kerk: Zon.v.m, 10 en nam. 7 uur en Maan.voorm. 10 uur, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Zon.voorm. 10 uur en nam. half acht en Maan.voorm. 10 uur, ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Zon.voorm. half tien en nam half acht en Maan.voorm. half tien, ds. Van Harten. Geref. Kerk: Zon.voorm half elf, ds. De Ruig, nam. half acht. leesdienst; Maan.voorm. half elf. ds. De Ruig. Zevenhoven Chr. Geref. Kerk (Polder): Zondagvoorm. halfelf en nam 7 3/4 uur. lees dienst; Maand.nam. 7.45 uur, ds. Van Doorn van Ouder-Amstel. Zoctermeer Ned. Herv. Kerk: Zon.voorm. 10 uur, dr. J. W. Woldendorp; nam. half zeven, ds. T. Stlgter te Berkcl; Maan.voorm. 10 uur. dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Zon.voorm. 10 uur en nam. half zeven en Maan.voorm. 10 uur. ds. Versluys. Geref. Gem.: Zon.voorm. half tien en nam. 7 uur en Maan.voorm. 10 uur. leesdienst. Ver. tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Zon.voorm. 10 uur, de heer v. d Hoeve te Wad dinxveen, nam. 7.15 uur. ds. Zandt te Delft; Maan.voorm. 10 uur, de heer v. d. Hoeve te Waddinxveen. Ver. v. Vrijz. Hervormden: Zon.nam. half zeven, ds. H. Bloemhof te Heiloo. Zoelerwoude Ned. Herv. Kerk. Zondvoorm. 10 uur. ds. Eykman. I Zwatr.merdam Ned. Ilerv. Kerk: Zon.v.m. 10 uur en nam. 7 uur en Maan.voorm. 10 uur. ds. Pop Geref. Kerk: Zon.voorm. 10 uur en Maan. voorm. 10 uur, ds, Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Zon.voorm. 10.15 uur, mej. ds, Günther; Maandag geen dienst. BENTHUIZEN. Vergadering: Coöp. Boerenleenbank. De voorzitter, de heer J. K. v d. Haas opende deze bijeenkomst, waarna het huis houdelijk reglement gewijzigd werd. Met groote meerderheid werd als be stuurslid herkozen de heer J. Bog aards; als lid van den raad van toezicht de heer A. v. d. Bijl; als plaatsvervangend lid van den raad van toezicht werd gekozen de heer J. Janse. De rekening sloot met een totaal bedrag van f. 1.069.910,10'/,. De balans luidt als volgt-: Bezittingen: kas f. 5324,12'/!, voorschotten f. 77.298,80, te goed L.K. f. 363.188,26, te vor deren rente f. 2237,05. Totaal f. 448.048,23'/!. Schulden: spaargeld f. 333.573,89, schuld L.K. t. 77.181,56, reservefonds f. 36989.54. winst f. 303,24'/, Totaal f, 448.048.23'/,. Z. h. at. werd goedgevonden, dat de Boe renleenbank per Jaar een gedeelte van de winst zal storten op de rekening van de Velllngvereelgig, totdat de schuld, die deze heeft bij de Boerenleenbank, geheel zal zijn afgelost. De voorzitter sloot hierop de vergadering. HAARLEMMERMEER. De Zondagsdienst der doctoren op Tweeden Pinksterdag zal te Nieuw Vennep worden waargenomen door dr. W. O Schreuder, Hoofdweg, alhier. HILLEGOM. Been gebroken. Alhier fietste een 9-Jarlg meisje van den heer W. van den Loostenveg op de Wllhel- mlnalaan. Door onbekende oorzaak kwam het meisje te vallen; zij kwam zoo onge lukkig terecht, dat zij een been brak. Dr Versluijs en leden van E. H. B O. waven spoedig ter plaatse en verleenden de eerste hulp. Het meisje ls naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden overgebracht en na daar behan deld te zijn naar de ouderlijke woning ver voerd. KATWIJK AAN ZEE. Visschcrij-examens. Bij de in de Visscherljschool alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het certificaat van voldoende kennis der Inter nationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee en de toepassing ervan: Maarten Plug Nzn., Klaas Plug Nzn., Jac. Schaap, Arte van Duijvenbode Jzn., Mat- thijs de Lange Jzn Arie Dijkhuizen, Jac, van Duijn Mzn., Willem v. d. Plas Czn. Rijksgedelegeerde bij deze examens was kapt E P. Ross. lid der examen-commissie voor stuurlieden te Den Haag. Geslaagd te Den Haag voor het di ploma van stuurman op stoomzeevisschers- vaartuigen onze plaatsgenoot P van Duljn Gzn„ leerling van de Vlsscherijsohool al hier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. Al ls de veiling hier er een die voorna melijk op het binnenland ls aangewezen, begrijpelijk moet het voor elkeen zijn, dat het wel of niet exporteeren van de hier te vellen producten van zeer grooten invloed ls op de te maken prijzen. Want uiteinde lijk ls het toch de export (als het niet ls door schaarschte) die de prijzen bepaalt. En aangezién de hoofdproducten aan deze velling zijn: vroege aardappelen, bospeen, waspeen sla en bloemkool, producten die getroffen worden door de maatregelen van wege het z.g. Coloradokever-gevaar, ligt het voor de hand, dat men de toekomst mirer en meer met een bevreesd hart tegemoet ziet. De vroege aardaipeplen staan er goed Gevraagd: hoog salaris. - Brieven met uitv. inl. Bureau van dit Blad onder no. 786. (Ingez. Med.) STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoedlng voor erwten van den oogst 1938, gedena tureerd van 22 t/m 27 Mei 1939, zal be dragen f. 1.60 per 100 K.G. voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardimonster van kwaliteitsklasse C en f. 1.10 per 100 KG. voor vöedererwten, gedenatureerd door te lers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938 ln genoemd tijdvak door te lers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwallteitseisehen. zal f 1.50 per 100 K G. bedragen. 745 NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Brielle (tocz J. J. Kloots te Maassluis; te Oude-Pekela. G. W. B. A Thoden van Velzen te Rauwerd (Fr.). Bedankt: voor Voorthuizen, B N. B. Bout hoorn te Harderwtjs; voor SchÜdwolde, B. J. Lletaert Peerbolte te Willemsoord (Ov.) Aangenomen: naar Haarlem-Noord (toez.l. H. J. Drost te Aalten. GEREF. KERKEN". Aangenomen: naar NlezUl. O A, Hoekstra, cand. te Drachten; naar Sneek. F Gulllaumc te KI linden. Bedankt: voor Apeldoorn 'als hulppred), J. J. Kéaaè, cand. en hulppred. te Hoenderlob. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te in voorm. en 64 uur nam. 10 Jeruël: Samenkomsten te 10 uur vr* 6 uur nam. 00nn' Leger des Hells: Samenkomsten t« ia voorm. en 8 uur nam. 10 Maandag. KatwfJk-aan-Zee (Casa Cara(. Geref Spr. de heer Asmus van Dordrecht 7u nnm DAGELIJKS. Haagsche Dierentuin (tot 30 Méi)va reest. Geopend: dagelijks van 7 uur 's av tot middernacht. Op Woensdagen Zaterri Zon- en Feestdagen van 2 uur tot 'mlddein Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Kunst om de Kunst". 25 u. n.m. (tot 11 j; BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur n „De Vrouw met de Blauwvos". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u dag en 2e Pinksterdag 2—7 en 8—11 uur Trlanon-Theater Breestraat 31 8 uur Woensdag en Zaterdag 2 uur ruil.: De der reuzen". Zondag en 2e Pinksterdag van doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur „Little Miss Broadway". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2 Zondag en 2e Pinksterdag doorl. voorste van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater Hooeewoerd 49: 8 uur i „De ,7joon van Tarzan". Zondag en 2e Pinksterdag van 4—7 cn 8—11 u. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 u. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen wer; 2 en 8 uur n.m.: „Tarantelle". Zondag en 2e Pinksterdag van 2—7 u. d voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk a. Zee): Vrijdag Zaterdag „Artistenbloed"; 2e Pinksterdag ondrgang v. d. William Brown". 24 en 8 u. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Zaterdag 27 t/m Zor 28 Mei a.s. Ge Pinksterdag) waargenomen de apotheken: ..Tot Hulp der Mensc Hooigracht 48. Tel. 1060 en A. J. Donk, straat 31. Tel. 1313. Van Maandag 29 Mei (2e Pinksterdag) Vrijdag 2 Juni nemen waar de apotheken: Driesum. Mare 110, Tel. 406 en P. B. de Kamrl. Onneslaan 28. Tel. 3553. Te Oegstgeest Oegstgeestsche Apot Wllhelminapark 8, Tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maan morgen 8 uur waargenomen door de doe J. de Bruyne, Van Bockel, Van Driesum, en Lahr en van Maandagmorgen 8 uur Dinsdagmorgen 8 uur door de doctoren Alphen, Hoven Gréve, Kors en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst op Ee Pinksterdag waargenomen door dr. Huge L Tel. 390 en op den Tweeden Pinksterdag dr. Varekamp, Tel. 1916. Weet U het antwoo 1. Wat beteekent „Eurèka". 2. Hoe komt men aan de ultdru „ongeluksvogel?" 3. Wat is een „fata morgana?" Antwoorden: pag. 2 van het Derde B voor. In tegenstelling met vorig jaar, i groote schade werd toegebracht, heb de aardappelen tot nu toe nog niets de nachtvorst te lijden gehad. Ook de den kouden grond staande peen staat zeer goed voor; evenzoo de sla. Maar prljzem zullen het tenslotte toch moe doen. Deze week gingen de winterprod ten nog vlot weg. Prei noteerde ger van f, 14.50 tot f, 15.70 per 100 Kg kroten konden nog van f. 1.80 tot f.3 per Kg. besommen, hetgeen voor dit per' onder de tegenwoordige omstandig/, geen slechte prijs is. Met de waspeen la ofgeloopen. Althans niet de moeite waard om deze te vermelden. De afloop zeer goed geweest. Spinazie van den k den gond bracht, voor wat verkocht van f 2.50, den minimumprijs, tot I 1: per 100 Kg. op. Doch ook de belt was een vrij groote afnemer. Radijs ging voor den minimumprijs f. 1.20 per 100 bos, maar ook hiervan S een kwantum naar de bekende hoop. product gaf niet anders dan teleurstel! Raapstelen gingen voor f. 0.50 tot f. 1 per 100 bos De matige aanvoer van dit tikel zal wel de reden geweest zijn. dat nog iets kon opbrengen Jonge peen volop belangstelling en kon gemak vaki f. 13 to f. 17.10 per 100 bos opbren Maar gevreesd wordt dat bij een gi- wordenden aanvoer deze prijs zich niet kunnen handhavenRabarber bleel vnjs biel in prils en werd gekocht voor f.J tot f.3 80 per 100 bos Late aardappe Red Star hadden, zooals geregeld het val is geweest, weinig belangstelling konden het dan ook niet verder bren dan f. 3 tot f. 4.25 per 100 Kg., maar moet het ook beste kwaliteit zijn. Langdurige verkeersstagnatie. Een groote kolenaalk door den Hijn i rend, geraakte onder de Turfmarkt» aan den grond. De sleepboot die het sc voottrok kon het niet verder krijgen, i gen tijd moest de brug hiervoor geo blijven; het verkeer ondervond hie groote stagnatie. Ten slotte is des' boot het kanaal omgevaren en heen schip achteruit de brugopening ultger ken. Toen was dc weg eindelijk weer VALKENBURG. Oprichtingsvergadering „Vereen >an Luchtbescherming". In de gemeentezaal had een bijee'^ plaats onder leiding van burgernee» Wilde, die de noodzakelijkheid var vereenlgtng voor luchtbescherming zette. Nadat de lieer G. ZandoeW reglement voorgelezen had. veT° alg. st. vastgesteld. BIJ bestuursver weden gekozen als voorz. de neer Delft de heeren P. J. v. Duljn enH- 'yt san en de dames mevr. A. v. Ta-i* k en mevr. C. Roue-v. d Pol. Met dankwoord sloot burgem ester J* deze zeer geanimeerde vergaden as- ledental bedraagt thans 45- 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6