Fransje's droom ANEKDOTEN RAADSELS haalü.-' oen blij, dat je genoot van je boek. Jopie Poptie Je hebt een goed rap port en je best gedaan in de afgeloopen maanden. Je bent bovenal een gym nas te zou ik zeggen. Ansje Eichhorn En kun je mij vertel len over het eerste diploma, dat je gehaald hebt? Jü bent dus laat naar bed gegaan Maandagavond Greetje Herreur Dat is zeker een aar dige verrassing. Ik vind het altijd bijzonder leuk, op deze manier mijn raadselnichtjes te zien. Hartelijk bedankt. Je was daar in een mooie omgeving. Je zag wel, dat in de vorige correspondentie aan jou een regeltje was weggevallen, en wel: ,je besteedt veel tijd aan je brief", met al, enz. Hetzelfde is op dezen brief van toepassing; en boven dien krijg ik nu nog mooi postpapier. Alle maal verrassingen Elsje Verlind Prettig, dat je Coba veel mag bezoeken. Zoo zie je haar toch veel. Bedank Moeder hartelijk voor haar briefje; ik stel het zeer op prijs, dat zij mij wat op de hoogte brengt. Hartelijke groeten voor jullie allen, en in het bijzonder voor Coba. Elsje de Bruyn Het verheugt me. door je rapport te merken, dat jij goed je best doet op school. Annie van der Vos Ik verwachtte wèl een langen brief van je. maar niet op zulk mooi postpapier. Voor mij dus ook een ver rassing, en je weet al, hoe ik het vind. En op dit mooie postpapier lees ik nog van zoo veel cadeaux.... dat ik maar zeggen wil. dat jij niet vergeten bent! En jij ver gat je Moeder niet: er waren nu twee hoofdpersonen op dien dag. Groot gelijk, dat je je oapier niet achter elkaar op maakt. Annie Schipper Jullie hebben dus bel den genoten Dinsdagavond verleden week. En heb je getoond, mede te werken aan veilig verkeer? Elly Rotteveel Dat gaf een gevoel van voldoening verleden week. zooveel brieven afgekregen te hebben. Beo Crama Nu. dan heb je het er toch tamelijk goed afgebracht. En nu de laatste repet;tie^ En heb ie goed nieuws over je raDcort? Jan Crama Ik ben natuurlijk heel be nieuwd wat ik te hooren zal krijgen vol gend- week Jannie Werk Je kon dan met je fiets voor den dag komen op het verkeersexamen na zoo'n gToote schoonmaak. Ging alles ln de puntjes? Ik verheug me weer op je mooie rapportcijfers, dat begrijp je wel! Lydia Botermans Prettig voor Coba, dat zij gezelschap heeft aan dat andere me;sje Het zal een aardig kiekie zijn van Beppie. Anny Bekooy Je hebt een mooien tocht gemaakt op Hemelvaartslag en daar bij nog wat interessants gezien. Elke week een andere verrassing voor mij: nu van je rapport. Wat ben iij flink vooruit gegaan; daar zullen ie ouders ook blij om zijn. Truusje van Weizen Je handwerk lij-kt me heel mooi te worden met frissche kleuren. En je moet maar denken: beter langzaam en netjes, dan vlug en slordig. Pim van Weizen Deze week is er dan veel te zien geweest voor je in het duiven hok. Vertel me er maar gauw van. Willy Haring Je doet je best. want je bent vooruit gegaan met je rapport. Ga zoo door; dan ga je zeker naar de 6e klas over.. Hanny Ykema Zoo heb ik meer aan je brief hè? En ik geloof, dat ik uit je brief op mag maken dat ie een goed rapport had. Nellie Meinema. Dan kunnen we nu weer prettig aan elkaar schrijven. Ik hoop voor jullie, dat het voorgenomen uitstapje doorgaat en dan wenseh ik jullie veel plei- zier. Dan zal er veel te vertellen zijn. Wat leuk dat de club nu begonnen is. En je hebt meteen al een vordering gemaakt. Truusje Sluymer. je fiets-wenschen worden steeds vervuld! Je leert je om geving goed kennen zoo. Nu weer veel ge noegen op je fietstochtje met Pinksteren. Zusjes Hartevelt Je maakt een mooi handwerk, Cootje. waarnaar je later nog lang met genoegen zult kunnen kijken. Jij houdt dus van die handwerkuurtjes. Jannie van Biezen Ja, je hebt het druk als ie zoo vaak gastvrouw moet zijn. Maai daar zie jij niet tegenop! Hetisvroo- lijk om je heen en Moeders vooruitgang Is het allerheerlijkste. Je nieuwe pakje heb je wel verdiend; je zult er keurig uitzien. Aukje van der Walle Het werd een Zondag met een staartje voor je verleden week; nu, daar had jii niets op tegen. Je las al boven, hoe we allen hetzelfde hopen voo- de Pinksterdagen. Tiny Dee Het is er een fijn, rustig In den zonnigen tuin speelt klein Fransje alleen En hij maakt in de zandbak figuren Een kasteel of een fort Kijk, hoe mooi het toch wordt, Met zijn hooge en stevige muren Maar och, van dat spelen wordt Fransje zoo loom Zet zich neer in de schaduw der boomen. Zie, zijn oogjes gaan toe.... En zoo vindt hem zijn moe, Die hem wekt uit zijn heerlijke droomen. Och moeder, ik droomde zoo'n heel fijne droom Ik was op bezoek bij den bakker Die zei: „Snoep gerust Maar zooveel als je lust!" En toen maaikte u me juist wakker „Dat spijt me" zegt moe, „toch wel heel erg voor jou, Maar ik kan je droom wel vervullen. Ik haal op den hoek Vlug wat lekkere koek En daar gaan we samen van smullen J. v. d. E.—S. Ingezonden door Aukje van der Walle. ..Moeder, daar is een muis in den emmer met melk gevallen". ..Nou, en heb je haar er uitgehaald?" ,.Nee. Moeder, ik heb de kat er bij ge gooid" Ingezonden Gerrie Sweris. Een goed antwoord. We hadden les in aardrijkskunde en een meisje wist niets op de kaart aan te wij zen. De leeraar vroeg haar of. zij haar atlas wel bestudeerd had waarop zij ant-woordde: „Ja, mijnheer, ik heb er wel een uur op gezeten". De leeraar begon te lachen en zei: ..Dan zul je er wel niet veel op hebben kunnen zien". Ingezonden door Lena Prevo. Moeder: ..Wat sta je toch voor gezichten te trekken tegen dien bulldog?"' Het meisje huilend: .Hij is zelf het eerst begonnen Ingezonden door Ineke Boterenbrood. Vader; .piet. ga jii eens kijken of de klok hiernaast nog loopt.". Piet (terugkomend): .Hij loopt niet; hij kwispelt alleen met zijn staart". straatje voor je. om bu-iten te spelen. Je kunt ongestoord hinkelen, knikkeren, enz Bedankt voor je anekdote Liesje van Driel Dit raadsel is geschikt bedankt. Het vorige raadsel begon met kelder; misschien weet je het nu weer. Moeder kreeg veel moois van jullie. Wat veel jarigen in de fanvlie op Hugo's feest dag! Drietal Laman Gezellig, dat je me van alles vertelt over den dubbelen verjaardag. Maar nu vertel je me nog niet, of jullie ook dezelfde cadeaux krijgen. Paulus. En daar ben ik juist zoo nieuwsgierig naar. Je vindt me zeker niet gauw tevreden? En dan nog voetballen! Dat werd een groote wedstrijd in het klein. De andere tweeling helft is toch niet ziek. Paulus? Nogmaals: prettige Pingsterdagen toe- gewenscht voor jullie allen. Tot den vol genden keer. Allen harelijk gegroet door jullie Raad seltante. Mevr. M. J. BOTERENBROOD. (In de raadsels wordt uitslu de nieuwe spelling gebru voor allen om uit te ki de groteren vier; de k ren drie goede oplossii I. Ingezonden door Nelly Stouten Dit is een boomraadsel, dat ingeviuc worden op de puntjes. Aan de voet te staan de naam van een jaargt langs de stam van boven naar benec naam van een grote bloem. Verder: Onderste tak: 'sZomers kunnen we ten zetten in Tweede tak: Boom. waarvan de graag de besjes eet. Derde tak: vliegt 's zomers van bloe bloem. Vierde tak: Mooie wandelwegen, Bovenste tak: Vele bomen bij elka Top: Laatste letter van het alfabet n. Ingezonden door Annie Schneide Zonder ogen, zonder mond. Zonder haren, bruin of blond, Zonder tanden, zonder tong. Even oud en even jong. Lang niet even groot of lang Saam precies een dubb'le tang En toch ook vijf tweelingpar?n, Zeg eens. wie we zQn of waren III Ingezonden door Mariet-je Laman Welke meisjesnamen zitten verborge Mei? Ziel? Anrer? Sime? Neli? Kier? IV. Ingezonden door Lies Olivier. Mijn geheel is een plaats van 8 1 in Noord Holland. 1, 2. 3. 4. 5 is een k dier; 3, 4. 5 is niet dichtbij; 6, 7. 8 i plaatsje in Zuid-Limburg; 4. 5, 6 me t er achter, noemt een peulvrucht. V. Ingezonden door Emmy Naber. Voor wie is het geen schade om d< zijn? VI. Ingezonden door Annie Schouten Welke vogels zijn onder mensen? VII. Ingezonden door Drietal van Drie Verborgen dierenamen. Toen ik in het ziekenhuis lag. Rika me elke dag bezocht. Opoe stond voor het venster te wui Wij zijn met een taxi naar de ki partij gereden Appelscha. Apeldoorn en Appirn beginnen alle drie met de letter A. Heb je Grootmoe zelve gesproken. 2 Ik vind Bep aardiger dan Truus. Wat lief van Oma; ze bracht zulk F tig speelgoed voor ons mee. VHI. Ingezonden door Leny Moraal. Zoek uit de onderstaande letter^ 6 plaatsen uit 6 verschillende prov in ons land. De eerste letters vac plaatsen vormen een plaats in Zuic land. eind wijk de war ier ke naald leeu enk den - ho se ven zen ter.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 22