)RRESPONDENTIE Pinkstermarkt iel «ie raadselnichtjes en -neefjes, ifat een kostelijk zomerweertje nu, Daar genieten we allen van. „Weg vin§t mutsen, wollen dassen"; (kennen lie dit versje nog?), en de zomerklee- i te voorschijn gehaald: nu korte uwen, korte kousen! En dan naar rtelust buiten spelen, waar al je sieraadjes ook te vinden zijn in de uprtjes. probeer maar zooveel mogelijk bui- te zijn. Maak als het eenigszins mo- ijk is, ook je werk buiten, en.... je dsels: dan kan ik tenminste ook nog brieven rekenen! Want: al stuur ik ie zooveel mogelijk de buitenlucht met dit mooie weer, ik zou toch niet heelemaal zonder brieven blij- de e ig erder hoop ik natuurlijk met jullie n. dat het met de Pinksterdagen k mooi weer zal blijven; er staat jri ir die dagen nogal eens wat op het sramma! Ik wensch allen recht 'ttige Pinksterdagen toe, met een P' inetje van buiten en van binnen. ia Ie brieven. tje Lips Heerlijk, dat jullie Moe- i feestdag hebben bereid. Ik vind t erg, hiervoor je raadsels een keer- noeten missen. Met Pinksteren zal er ij ook wel geen tijd overschieten, nu verre reis gaat maken. Heel veel tje Uitdenboogaard Jij maakt dus 1T1 dag een klein reisje. En hoe lang ii]ie daarover? Naam onder je raad de etje Lagerwij Je doet je best op je In één woord: keurig! Je bent fijn M ;est. Een mooi rapport! Hoe vind je Ja >engel aan den hengel? Groeten aan >111 01 e Sweris Je broers zijn voor geen vervaard! Die kunnen nog eens en! Jij zit liever op de fiets, geloof loop dan. dat jij daarvan zult genie st de Pinksterdagen. ne de Geus Je verrast me met flooi postpapier. En je hebt er bijzon- x>i op geschreven ook. Natuurlijk dat je nu weer eens meer tijd hebt. ^epie de Wekker Zulke „korte'' mag je mij meer schrijven; die ge- nog genoeg te lezen! Zóó was het n ook nog een beetje prettig. Jij bent 1 eens al te vroolijk! Een klein beetje 4 dan ben je klaar voor de gymnastiek, je de Wekker Een pak van jullie at Joppie weer terug kwam, dat be- Een fijn en practisch cadeautje, llie voor je rapport kregen. Hebben erleden Dinsdag genoten? Ik speur naar iets daarover in jullie brief. Et voor het mooie plaatje; (ook Han- iiy na an§ T. Wiggers Je was dan op tijd beter t genoten op Hemelvaartsdag. Er is it te kijken in de Leidsche Hout. Broers Gelukkig, dat jij zoo'n broer hebt, die voor je geschreven Eigenlijk nog zoo half en half een Ineefje? Jij nu weer beter? Zoo niet, terschap. In Den Haag hadden jul- prettig dagje. Groeten voor jullie van winkel Hartelijk gelukge- met je verjaardag, waarvoor je eden dag hebt uitgezocht dit jaar. behoor je tot de grooteren, dus ng voor je in onzen raadselkring! -iaar, dat je geheel beter bent, en dan el prettigen dag Maandag. r(! Weima Natuurlijk mag dat. Ik SJ el benieuwd, of het je lukt. 1 van der Wilk Ja, die twee meis- Leidsche raadselnichtjes van je. ken je zoo meer raadsel-familie- dan je denkt! de Wolf. Ik krijg fijn postpapier ,nJioer. Deze raadsels kan ik gebruiken, lejie van Kampenhout Jij hebt al profiteerd van het mooie weer. Jul- m ben veel gezien op dien eenen dag. Ik ai i streek ook, en weet van die mooie en Koosje Stikkelorum Bedankt raadsel, Ali. En Koosje, jij hebt weer »ois uitgezaagd: Jij houdt daarplei- e hfll y^/hlaer, j 't Is mankt in 't dorp; wat blij geluid Rumoert nu alle straatjes uit De boertjes en boerinnen Die rijden met. hun wagens aan Gloednieuw geverfd, hoog og>gelaan, Van buiten en van binnen 't Is markt in 't dorp, op 't groote plein Vlak bij de kerk, daar moet je zijn Waar heldere klokjes klingen, Daar staan de kramen rij op rij Heidaar, is er voor jou iets bij Dan lustig maar aan t dingen 't Is markt in 't dorp, want morgenvroeg Zeg, heb je heusoh nog tijd genoeg? Is 't Pinksterfeest begonnen Dan maakt de boer zich extra mooi, Dan straalt elk meisj' in Pinkster tooi Al onder de Pinksterzonne 't Is markt in 't dorp, o, wat een vreugd! De zon straalt warm, dat doet je deugd! Het geld klinkt op de tafels! Want morgen is het feestbanket Dan mogen de kind'ren laat naar bed En krijgen ze fijne wafels MARIE MICHON. Janny van Groeningen Gelukkig weer eens een levensteeken van je. Ja, je hebt het steeds maar druk, denk ik. Ik zal „er" nog eens aan denken; wat ben je er al flink mee opgeschoten! Leny Moraal Ik keek er verrast van op, dat je nu zelf je brief hebt geschreven. En keurig, hoor! Dat-kun je best vaker pro- beeren. En de keeren, dat je weinig tijd hebt, neem je je broer nog maar eens in den arm. Zusjes de Vos Ik krijg een volledig verslag van jullie over den prettigen avond. Zoo laten jullie mij alles meeleven. Het werd een afwiselende avond, en jullie heb ben er van alles genoten. Joke kreeg een gewichtige, doch prettige opdracht. En heeft Marie zich Dinsdag keurig aan de verkeersregels gehouden? Suze van Polanen Van je wandelingen naar school zul jij niet vermoeid raken! Heb je al heerlijk in het water gedoken? Kees Ginjaar Bedankt voor je raadsel. Schrijf voortaan ook naam en leeftijd on der de raadsels; niet alleen buiten op de enveloppe. Arie de Bruin Je hebt nu 1 goede op lossing te weinig, zie je wel? Als je voortaan meer dan vier goede oplossingen weet, schrijf deze dan ook op; dan heb je nog ge noeg over, als je er eentje fout hebt. Be dankt voor je anekdoten. Marietje van Vliet Uit wat je vertelt begrijp ik, dat het een eenige avond ge weest is. Dorstige kelen werden ook niet vergeten Hendrik Hanno Je hebt een mooien tocht gemaakt op Hemelvaartsdag, langs zee, bosch en duin. Fijn, dat je al zulke groote tochten mag maken. Het weer laat zich nog mooi aanzien voor een nieuwen tocht. Bedankt voor je raadsels. Pieter Martijn Wat kun jij al goed orgel spelen, dat jij zulk een gewichtige taak op je kon nemen verleden Zondag. En met je vriend samen zal het ook mooi klinken, viool en orgel. Heerlijke muziek- uurtjes voor je! Zusje Glasbergen Eerst krijgt Agatha een woordje, en wel een hartelijke felicita tie met haar verjaardag. Heel prettige dag Woensdag. Dus nu vier goede oplossingen! Ja. Jopie, nu was ie boven het aantal, dus was het beter gelukt. Jan Bouw Ik hoop hetzelfde, en was blij, je weer aan te treffen. Leny Neyenhuys Dat was dan een bij zonder fijn reisje verleden zomer. En je had een gezonden eetlust dien dag! En weet je al, waar het dezen keer heen zal gaan? Frans Pison Ik feliciteer je nog harte lijk met je feestdag, en ik hoop, dat je veel hebt kunnen schrappen op je verlanglijstje. En jij verrast mij met je zelf geschreven brief. Sjaantje Stouten Jij houdt dus van rekenen. Nu, dat'kan je goed van pas ko men in je leven. Nellie Stouten Dat is geen vroolijk nieuws over je Tante. Ik hoop van gan- scher harte, dat er beterschap is ingetre den. Henk Stouten I. Het spijt me van je moeite voor het le raadsel, maar dat plaats ik liever niet. De naam is er niet geschikt voor. Misschien kun je woorden van dit raadsel gebruiken voor een soortgelijk raad sel, met ander hoofdwoord. Wel het tweede, al is het moeilijk, maar daar zijn we niet bang voor! In elk geval bedankt. Flip Stouten Wat jammer, dat het niet lukte met het muschje; je bedoelde het zoo goed. Het had zeker te veel heimwee. Henk Stouten n Feliciteer je Ouders hartelijk, en jij zelf ook, met ie lieve kleine zusje. En kun jij niet scheiden van de straat met dit mooie weer? Dikkie de Man Nu. als het weer zoo blijft, kun jij verrukkelijke dagen hebben op het water. Dat wensch ik je graag toe. Bedankt voor je raadsel. Riekje Leemans Ja, ik heb ook ge hoord. dat je dien dag wegwoei aan het strand. Als je dan de wind achter je had, was het ook, of je met stoom ging. Als er stoom bij te pas komt, gaat het hard. dat weet je! Ik hoop echter, dat ik, ondanks dat stoomen, nog veel briefjes van je krijg. Annie Schneider Geniet jij maar van het mooie weer. Maar.vergeet mij niet heelemaal! Een hartelijk groetje. Dini Nieuwendijk Gelukkig, dat Moe- dtr weer beter is, in de eerste plaats voor haarzelf, en in de tweede plaats voor ons beiden! Jij raadt het van mij: fiin wandel weer. Bep Oostveen Bedankt voor je raadsel, en verder hartelijk gegroet. Mien Verstraaten Zoo'n raadsel praat je heeft vele prettige kanten: het is gezellig, ik hoor wat van je; en het brengt jouw naam weer een keer extra in de krant Be dankt voor het raadseltje. Niek en Marti Bakker In den hooitijd komen ze handen te kort op de boerderij, dus jouw hulp zal ook welkom zijn. En je bent al gewapend met een hooivork. Jullie ook prettige Pinksterdagen. Jopie Susan Er zijn in dezen tijd zoo veel prettige werkjes buiten; ik begrijp, dat de raadsels er dan wel eens een keertje bij in moeten schieten. Je bent toch klaar ge komen met je oplossingen. Lena Prevo Kind, wat een beeldige brief versiering! Welbedankt. Leuk, dat je verschillende raadselnichtjes kent. Jan Bronsgeest Ik hoop, dat je een fijnen tocht zult maken met de Pinksterda gen; de natuur biedt zooveel moois. Ans Nieuwenhuys Nog hartelijk gefe liciteerd met je verjaardag. Ik hoop voor je, dat je een prettigen dag hebt gehad, en veel gekregen. Ben je dit jaar ook een flink stukje gegroeid? Marietje Zaalberg Het eerste, wat je schrijft, was heel prettig, het tweede niet. Ik hoop, dat je nog eens het jerste zult doen, zonder het tweede. Kun je uit mij wijs worden? Jan Barnard Hartelijk welkom als nieuw raadselneefje. Ik hoop, dat je het even prettig zult vinden als de andere nicht jes en neefjes uit onzen kring. Annie Olivier Jij geniet ten volle van de Meimaand met al die wandelingen; zij heeft je veel moois gebracht. En ik dank haar nu dit mooie velletje postpapier. Gieltje Korswagen Zoo gauw ben ik niet boos, hoor; stel je. Je moet er zelf nog aan wennen, elke week te schrijven. Tweetal Rienstra „Mooi weer"-nieuws is in geval prettig. En ik denk nu wel, dat julie al een duik genomen hebben. Atze van der Kooi Dit raadsel is niet geschikt voor plaatsing; allicht weet je nog eens een ander. Bea van der Kooi Jantje wordt goed toegerust voor den zomer, en zal weer heer lijk kunnen spelen. Kora Key Broertje zal genieten, als hij met zijn nieuwe cadeaux mag spelen. Hoe vond hij die alles? Rietje Brandt Je tuintje wordt goed door je verzorgd. Er komt zeker al veel van je zaaisel boven den grond? En heb je je verkeersexamen met vlag en wimpel ge-

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 21