Uit de Omstreken DRIE HANDIGE MEISJES LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Vleugels boven Honoloeloe Dinsdag 23 Mei tyfy RECHTZAKEN WEERBERICHT. NOVA-THEATER „DEANA DURBIN" AGENDA MUSEA. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier een aantal Leidsche kooplieden terecht staan wegens het clandestien slachten van kal veren aan huis, waarbij door het O.M. zware straffen werden geëischt. Clandestien slachten van kalveren aan huis. De eerste koopman moest terecht staan om dat hi) een rundkalf zonder dat di' gekeurd was. en zonder betaling der accijnzen inplaats in het openbaar Slachthuis, in huis geslacht had. De heer W. Folkertsma. keurmeester van het openbaar Slachthuis alhier, verklaarde dat hij 's avonds met een collega op controle was. Bij een onderzoek bij verd. thuis hadden zy een slacht rundkalf aangetroffen; goedkeurings- merken waren niet aanwezig en verdachte er kende zonder vergunning het kalf thuis ge slacht te hebben. Later was het kalf op het openbaar Slachthuis goedgekeurd en ook. de accijnzen betaald. De heer Fokkertsma ver klaarde nog dat dit misbruik in den laatsien tyd hier veel voorkomt. Het OM. wees er op dat geen enkel toezicht bij het slachten is. zoodat ook dierenmishandeling niet is uitgeslo ten; ook is er geen toezicht op de kwaliteit van het vleesch. Het O.M. vond dit ongewensch- te toestanden en eischte 2 maal f 10 boete of 2x4 dagen hechtenis. De kantonrechter vond de overtreding bijzonder ernstig en veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch. Een andere koopman moest voor dezelfde overtreding terecht staan. In het Slachthuis was later het kalf afgekeurd voor de consump tie Eisch O.M. af. 20 boete of 10 dagen hech tenis. Uitspraak conform. Een vrouwelijk ingezetene moest voor de zelfde overtreding terecht staan. Bij huiszoe king had de keurmeester F een kalfskop aan getroffen die ziekelijke afwijkingen vertoonde, het kalf werd echter niet aangetroffen. Verd. ver klaarde den kop van een ..onbekende" man ge kocht te hebben. Later had de keurmeester F. in een pakhuis, waarvan de deur geforceerd moest worden, wel een vel aangetroffen, dat by den kop paste. Eisch OM. f. 20 boete of 10 d. h. Uitspraak conform. Weer een andere koopman alhier moest voor dezelfde overtreding terecht staan. De keur meester F. had op 30 Maart 's avonds een le vend kalf op de vloer in de huiskamer van ver dachte aangetroffren metdichtgebonden mond. 's Nachts was hij nog teruggekeerd en toen hij nog licht zag branden had hij aan gebeld. Toen verdachte de deur niet opende, Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 775. had hij zich door het raam toegang verschaft- waar hij het geslachte kalf onder de vloer ver borgen had aangetroffen. Op het Slachthuis waren de organen afgekeurd. Eisch 2 maal f. 10 boete of 2 x 4 dagen hechtenis. Uitspraak con form. Een clandestiene slager jj in het groot! Nog een andere koopman moest eveneens voor het clandestien slachten van rundkalveren terecht staan. De heer W. Folkertsma ver klaarde dat bekend was. dat verdachte dag en nacht geregeld slachtte in een., pakhuis. .Toen hij aan het pakhuis kwam. was de deur' ge sloten. Verdachte verklaarde dat de sleutel in het water was gevallen. Hy had toen de deur geforceerd en 3 geslachte rundkalveren aangetroffen zonder de vereischte goedkeu- ringsmerken. Hoewel de organen van 4 kalve ren werden aangetroffen was het 4de kalf niet te vinden. Het O.M. wees er op dat verdachte het bedrijf in het groot uitoefende en eischte 3 maal f. 15 f. 45 boete of 3 x 5 15 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Een laatste amateur-slager kwam vervolgens voor de groene tafel Op 24 Maart 's avonds 8.15 had de keurmees ter F. in zijn woning ten 1ste een geslacht kalf zonder de vereischte goedkeuringsmerken aangetroffen en ten 2de in de keuken 2 pan nen met versch geslacht kalfsvleesch van een ander kalf afkomstig. Op het slachthuis was het vleesch afgekeurd. Het O.M. hoopte dat dit de laatste zaak zal blijken en hoopte dat de keurmeester met deze scherpe controle ook in het belang van de volksgezondheid mocht blijven voortgaan. Eisch 3 maal f. 7.50 is f. 22.50 of 3 maal 3 dagen hechtenis. Uitspraak con form. Overtreding Drankwet. Een verlofhoudster alhier moest terecht staan omdat zij in haar verlof zaak sterken drank had geschonken. Bi) een huiszoeking waren in de huiskamer en slaapkamer 2 krui ken en 3 flesschen sterken drank aangetroffen en in beslag genomen. De kantonrechter wees verdachte er op dat zij verlof A had en geen sterken drank voorradig mocht hebben of schenken. Verdachte erkende aan een boer een glaasje gegeven te hebben; zij had er geen geld voor ontvangen. De Kantonrechter merkte op. dat zij niet voor den eersten keer voor deze overtreding terecht staat, maar vroeger reeds een veroordeeling voor f. 40.had afgekocht. Het OM. wees er op dat een verlofhoudster zeer goed weet dat zij geen sterken drank in voorraad mag hebben en eischte f. 40.of 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring der in beslag genomen kruiken en flesschen sterken drank met de waarschuwing dat als zij zóó door gaat het verlof A zal ingetrokken worden. Uitspraak conform. Opgebroken weg niet voldoende verlicht. Een Leidsche aannemer moest terecht staan, omdat hij op de Wasbeekerlaan onder War mond het wegdek, dat was opgebroken niet voldoende verlicht had. waardoor mevr. Chr. J. van Ryn. geb. van Langeveld met haar rij- ^j^haH*7^olkerTaT^e.n0t 389 ungez Mcd.) wiel in de kuil was gereden en zeer ernstig verwond werd. Zy brak o.a. een been. Zy ver klaarde dat op een afstand van 20 meter van de kuil 2 roode lichten geplaatst waren: het opgebroken gedeelte was niet verlicht geweest. De kantonrechter vond het meer dan ergeiyk om geen voorzorgen te nemen. De heer J. W. Bruinsma uit Sassenheim verklaarde ook dat de weg over 200 300 meter was opgebroken en dit door geen enkele lantaarn was aange duid. Hy zelf was ook met zijn rijwiel in de kuil gevallen, maar er beter afgekomen. Er was op eenigen afstand wel een bord aange bracht „Werk in Uitvoering", maar by de kuil was geen verlichting. Het O.M. eischte f.20 boete of 8 dagen hechtenis. Mi. Schaper hield hierop een uitvoerig pleidooi; hij schreef het ongeluk aan de zeer slechte ver lichting van de gemeente Warmond toe en be streed dat het een openbare weg was. De kan tonrechter wees direct vonnis en veroordeelde verdachte tot f20.boete of 8 d. h. Bloembollen geteeld zonder vergunning Een landbouwer uit Valkenburg moest terecht staan omdat hy zonder vergunning van den Mi nister van Economische Zaken en zonder aange sloten te zyn by de Ned. Sierteeltcentrale te Val kenburg 1 hectare en 14 c.A. bloembollen had ge teeld. Verdachte erkende de overtreding, maar verklaarde, dat zyn broer een teeltvergunning had. Het O.M. achtte de overtreding wettig en overtuigend bewezen; zonder eenige vergunning had verdachte bloembollen geteeld die een waar de van ongeveer L 285.hadden. Het O.M. vond de overtreding byzonder ernstig en eischte f. 50. boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f.25.boete of 10 d. hechtenis. Onvoorzichtig gereden. Een inwoner van Den Haag moest terecht staan omdat hy met zyn auto met 60 K.M. de Zylpoort was doorgereden, waardoor hy een meisje had aangereden, dat daarby verwond werd. Eisch O.M. f. 25.boete of 10 d. h. Uit spraak f. 20.boete of 8 d. h. Een andere Hagenaar moest terechtstaan, om dat hy met een auto met aanhangwagen op de Haarlemmerstraat, terwyl de weg door regen zeer glad was met zeer groote snelheid had gereden, waardoor hy tegen een auto, die geheel rechts stond, was opgebotst. De heer W. J. Vlasveld diende een civiele vordering in van f. 34.75 we gens schade aan zyn auto. Eisch O.M. f. 15. of 5 d. h. en toewijzing der civiele vordering van f34.75. Uitspraak conform. HET EINDE DER BLOEMENVELDEN. Het einde der bloemenvelden, is nabij. Slechts hier en daar vindt wren no* prach tige Darwin-tulpen met hun sierlijke lange stelen en in mooie verscheidenheid van tinten. Doch ook die zullen spoedig tot het verleden behooren. BUITENLAND SCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk breidt zich aanaenlyk uit. vooral over Noord-Scandinavië is de luchtdruk sterk gestegen. Het strekt zich uit van de Azoren, over West-Frankryk. Enge land en onze omgeving naar Scandinavië. Het weer is overal rustig, met veel ochtendmist in West-Frankryk en Engeland. De ochtendtem- peratuur is in Frankrijk nog onder normaal, in ons land. Engeland en Scandinavië iets boven de normale. De Oceaan-depressie werd dieper (de kern vertoont standen onder 975 millibar) en ligt thans ten Westen van IJsland, waar veel regen viel (Seydisfjord 34 m.M.) en waar vanmorgen hagelbuien werden waargenomen. De tempera tuur is er ongeveer twee graden gedaald. Ook in Schotland en Ierland doet deze depressie haar invloed gelden, waar ze krachtige tot stormachtige Zuideiyke wind veroorzaakte en eenigen regen bracht. Ook thans valt hier nog regen. De depressie over Italië en Hongarye, welke bezig is zich op te vullen, bracht plaat- seiyk zwaren neerslag en onweer tot in Zuid en Midden-Duitschland en Zwitserland «Bres- lau 36 mM.. Miinchen 12 en Zürich 11 mM.). Vanmorgen regende het nog in Zuid-Duitech- land en Zwitserland. De temperatuur is daar aanzieniyk onder normaal. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: helder, zwakke O.Z.O. wind, temp. 15 gr. C„ min. 12 gr. C. Vlissingen: helder. O. wind. temp. 13 gr. C., min. 10 gr. C. De Bilt: helder, zwakke O.N.O. wind, temp. 15 gr. C.. min. 8 gr. C. Groningen: helder, zwakke O.N.O. wind, temp. 7 gr. C.. min. 8 gr. C. Maastricht: helder, zwakke N.O. wind, temp. 12 gr. C., min. 8 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.) Parys: Noord, zwak, 11 gr., mooi. Londen: Zuid. zwak, 12 gr., mooi. Berlijn: Noordoost, matig, 13 gr., zw. bewolkt Nice: windstilte. 17 gr., zwaar bewolkt. Stockholm: O.Z.O., zwak, 15 gr., mooi. AALSMEER. De postdirecteur, de heer F. Rozeveld ls benoemd tot bestuurslid van de broeder schap van directeuren en commiezen bij de P.T.T. Tot plaatselijk leider der afdeeling Aalsmeer-Dorp van den B.V.L. is, in de plaats van reserve-kapitein A. Ronner be noemd de heer B. v d. Reepe. onderwijzer aan de O.L. school te dezer plaatse. BENTHUIZEN. Geen werkloozen meer! Daar thans ook de laatste werkloozen werk hebben gekregen, heerscht in onze gemeente geen werkloosheid meer. HAARLEMMERMEER. Op het te Capelle a. d. IJssel gehou den zang- en muziekconcours behaalde de Chr. Gem. Zangvereeniging „Excelsior" te Nieuw-Vennep, met 317 punten een eersten prijs in de superieure afdeeling. De direc teur de heer S. P. Visser geniet het voor recht voor de tweede maal met deze ver- eeniging in deze afdeeling een eersten prijs te behalen. HILLEGOM. Gat in de straat. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.) 12 uur 's middags: 18 gr. C. (65 gr. F.) Gisteravond om ongeveer 7 uur ontstond plotseling een gat in de Hofstraat van an derhalve meter diepte. De politie zorgde voor afzetting, zoodat geen ongelukken konden gebeuren, terwijl de dienst v. Open bare Werken onmiddellijk een vrachauto met materiaal stuurde en het gat weer spoedig gedicht was. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Woensdag. Voorm. te 7.15 uur; nam. te 7.44 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 16% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Jftnsdag: 9.28 uur nam. tot 4.24 uur voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. S3 Mei: op 9.22 uur; onder 0.35 uur. KATWIJK. Een wantveld op voormalig voetbalveld. Het voormalig voetbalveld van „Quick Boys" en van „Katwijk" dat bestemd is voor bouwgrond voor het te stichten Sana torium aaai den Nieuwen Duinweg zal voor- loopig bestemd worden voor „wantveld" ten dienste der reeders te Katwijk aan Zee om getaande netten, aleer deze voor de visscherij worden meegenomen, te drogen. Het schijnt dus de bedoeling te zijn om voorloopig met den bouw van het sana torium voor Zenuwzieken nog niet te be ginnen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De werkzaamheden aan de nieuwe brug. Met de werkzaamheden aan de nieuwe brug over Rijnlands Kanaal, noodig voor den Provincialen weg Den Haag—Noord Hollandsche grens via Katwijk a. d. Rijn zal thans een aanvang worden gemaakt. KATWIJK AAN ZEE. In den afgeloopen nacht was een koe losgebroken uit de stal van J. v. P. De po litie waarschuwde den eigenaar, met ver eende krachten werd het dier opgevangen. DINSDAG t.m. DONDERDAG in haar hoogst amusante film (Overtreft Uw stoutste verwachtingen) Vóór de pauze; als 2de hoofdfilm 390 Woensdag en Donderdag Een prachtige sensatie- en natuurfilm. LISSE. Aardappeidieven gepakt. Dank zij den speurzin der politie is het mogen gelukken de daders van de eenige weken geleden gepleegden diefstal van pootaardappelen en eenige balen kunstmest te arresteeren, n.l. zekere V. en K. beiden alhier. Nadat proces-verbaal tegen hen was opgemaakt werden zij weer voorloopig op vrije voeten gesteld. Ds. G. Tichelaar. Naar wij vernemen bevindt ds. G. Tiche laar. em. pred. der Ned. Herv. Gem. alhier, zich thans wederom in het Diaconessen- huis. Zomeravondconcert „Trou moet Blycken". De harmonie „Trou moet Blycken" gaf gisteravond op het Hobaho-terrein in de Schoolstraat haar eerste zomeravondcon cert. Er was goede belangstelling voor dit mooie concert dat gegeven werd onder lei ding van den dirigent, den heer L. v. d. Hoef uit Beverwijk. O.a. werd ook uitge voerd de „Burgemeester Ryckevorsel- marsch" en een tweetal nummers dat op het a.s. concours uitgevoerd zal worden. Aanbesteding. In de keurig verbouwde en gerestaureerde zaal van den heer Rijkers, welke juist ge reed was gekomen, werd de aanbesteding gehouden van den bouw van een woonhuis met schuur en werkplaats voor den heer A. Brouwer te Heerhugowaard en gelegen langs de Gladiolenstraat onder architectuur van den heer Lugtig. De uitslag is als volgt: Gebr. Ransdorp Lisse f. 4608; S. de Lange f.4675; C. J. Jansen te Hillegom f.4949; H. Marseille Lisse f. 5400; G. Horsman Lisse f.5575: Daudey en Co Lisse f.5595; A. L. Beugelsdijd Lisse f.5683; Duin en Vink te Noordwijk f.6100. De gunning is aange houden. De heer A, M. Hoes alhier is te Utrecht geslaagd voor het examen erkend gasfitter. De werkloosheid in deze gemeente is de laatste weken niet dalende. Er staan thans niet minder dan ruim 300 werkloozen Ingeschreven. Vooral ook in de bouwvakken heerscht thans een vrij groote werkloosheid. De volgorde is als volgt: 1. RK. Staats partij, 2. Chr. Hist. Unie. 3. Anti Rev. Partij 4. Gemeentebelangen, 5. Chr. Dem. Unie. 6. Lijst Gooi, 7. Lijst Jungmann, 8. S.D.A.P., 9. Lijst Krau. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag a.s. des nam. 7 uur bijeen. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen, ingeko men stukken en mededeelingen. 3. Onder zoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van den Raad den heer R. F. van Kam penhout. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein in Poelgeest. 5. idem tot ver pachting van grasgewas. 6. idem tot toe kenning -van een bijdrage voor de extra hulp aan werkloozen en B. tuinders over 1939. 7. idem tot het verleenen van eervol ontslag aan mej. M. E. A. Woestenburg als onderwijzeres aan de o. 1. school Terwee- school Terweeweg. 8. idem tot het sluiten van een nieuwe overeenkomst met de Pol der Oudenhof betreffende het loozen van rioolwater en -stoffen in het gebied van die polder. 9. idem tot het bouwen van 17 ar beiderswoningen met nader verzoek van Buitenlust. 10. Vaststelling uitkeeringen, bedoeld in artikel 104. eerste lid dre L.O. wet 1920. 11. Comptabiliteitsbesluiten. Rondvraag. Geslaagd voor het examen definitief bouwkundig opzichter van den Bond van Ned. Architecten B.N.A., de heer H. J. Krijger alhier. RIJNSBURG. De konijnententoonstelling. De uitslag van de gehouden tentoonstel ling is als volgt: Eereprijzen: W. Varkevisser, B. J. Senus, C. C. v. d. Gugten, J. Slootweg, H. Grimber gen, H. E. Christiaanse, M. C. v. d. Haak, C. J. v .d. Aar, C. Ruijgrok, L. S. Meltink. P. v. d. Mey. A. B. Laken en H. Peters; terwijl een groot aantal bekroningen werd uitge reikt. Er waren Vlaamsche reuzen, Lotha- ringers, Groot Chinchilla's, Bleu van Beveren, Belgian Hares, Papillons, Hava na's, Alaska's, Japanners. Rijnlanders, Wee ners, Black and Fans, Hollanders, Klein Zilvers, Russen, Polen, Kleurdwergen en Rexen in diverse onderscheidingen van kleuren. De nummering der Candidatenlijsten. De lijsten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen zijn als volgt genummerd: 1. AR. Partij; 2. Chr. Historische Unie; 3. C.D.U. en Chr. arbeiderpartij. Tot voorzitter van het plaatselijk co mité „Jong Holand snakt naar werk" is in de plaats van den heer J. Kromhout, die bedankte, benoemd de heer P. van Zuijlen. Uit onze gemeente werden 30 werk loozen bij den aanleg van het vliegveld te Valkenburg te werk gesteld. De collecte ten hate van de Centrale voor Werkloozenzorg heeft f. 124 opge bracht. Toestemming is verleend tot het hou den van een speldjesdag voor de gestich ten voor vallende ziekten te Haarlem. De cursussen In E.H.B.O. onder leiding van dr. Van der Laan zijn aangevangen en trekken groote belangstelling. Een groot aantal dames en heeren neemt er aan deel Dinsdag. Amicitia: Spreekles Alf. Donders; 8Hu n HarmonieFilm over voetverzorging. 8.30 u Pieterskerk: Concert van Bach-cant, 8 uur n.m. m Woensdag. Gerecht 10: Theosofische Ver., 8 l/4u n. N. Ryn 22: Jaarverg. Belasting 0Dh»t dienst. 8 1/4 uur anm. Nutszaal: Theosofisch GenootschtD. «M namiddag. Katwyk-Zee Casa Cara)Spr. de h Schoonderbeek van Ede. n.m. 7.30 uur. Donderdag. N.V. Ned. Electrolasch My.: Jaar! alg van aandeelhouders. 3% uur nam. NOORDWIJK. De nummering der candidatenlijsten. In een openbare zitting van het hoofd stembureau zijn gisteren de candidaten lijsten voor de gemeenteraadsverkiezing genummerd. SASSENHEIM. Het „Segoba-werk". Ook in deze gemeente worden pogingen aangewend om het Seboga-werk (Sport en geestelijke ontwikkeling brengt arbeids kracht) In toepassing te -brengen. Dit werk beoogt, naar men weet, door het beoefenen van sport en het volgen van cursussen, alsmede amusement (muziek en spel) afwisseling te brengen in het be staan der werkloozen, wier eenige bezigheid soms bestaat uit een dagelijkschen gang naar het stempellokaal. Aan de verschillende organisaties is hier over een schrijven gericht, terwijl het in de bedoeling ligt, binnenkort een verga dering te houden met de besturen, waar een en ander nader besproken zal worden. De nieuwe Sassenheimsche Vaart. Met het graven van de nieuwe Sassen heimsche vaart is thans een aanvang ge maakt. De vaart krijgt een bodembreedte van 9 meter en aan de oppervlakte een van 20 meter. De benoodigde klei voor taluds enz. wordt van elders aangevoerd. Goed afgeloopen. Een auto uit de richting Den Haag. be stuurd door een dame. moest den War- monderdam inrijden, doch reed even te ver. Bij het achteruit rijden wilde een inzit tende dame uit het geopende portier zien of het verkeer veilig was. De wagen reed evenwel met een schok achteruit, zoodat deze dame op de straat geslingerd werd en bewusteloos bleef liggen. Zy werd spoe dig bijgebracht; daar geen medische hulp verlangd werd, zette men de reis naar Warmond voort. Door monseigneur de Haas. bisschop in het Missiegebied in Brazilië, is onze oud plaatsgenoot, pater Fr. Trofinus van Res teren, O. F. M. benoemd tot pastoor van Minas Geras. De bloembollenveiling ten bate van het tentoonstellingsgebouw „Bloemlust" heeft f. 2250 opgebracht. VALKENBURG. Dc nummering der candidatenlijsten. De nummering van de candidatenlijsten voor de a.s. Raadsverkiezing is als volgt: 1. Chr. Arbeiderspartij; 2. Anti-Rev. Partij; 3. Ohr.-Hst. Unie. Academisch Historisch Museum: 's Dim/law J 's Vrijdags van 10—12% en 25 uur. Tn^ kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude ge! Geopend ln Januari, November en Decern ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, Ad Mel en October van 104 uur en ln Juni j Augustus en September van 10—5 uur* m Zondagen, de Tweede Paasch- en' pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de be? Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en lm; dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f 02$ overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenburg 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 No? 1M uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr-i April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 6 üur Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige daeen f. 0.10. 8 Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpar Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, fr 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: Dagelll van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Neder! Hist. Natuurwetenschappelijk Musr (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1-4 u Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geope op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 'sZon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mlneralod (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 et t%4 uur. Kosteloos. Ryksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 0c 10—5 uur en van 1 Oct.—1 April 10—4 uur. Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge- «loten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maand f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 20 t/m Vrijdag 26 Mei a.s. waargenomen door de apotheken Hersingh en Blanken, Hoogewocrd 171, Telef. 502 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wllhelminapark 8, Te! 274. DAGELIJKS. Haagsche Dierentuin (tot 30 Mei)Voorjaars- feest. Geopend: dageiyks van 7 uur 's avonds tot middernacht. Op Woensdagen, Zaterdagen, Zon- en Feestdagen van 2 uur tot middernacht. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Nanon". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u„ Zon dag 2—7 en 811 uur. Trlanon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „De fatale nacht". Zondag van 27 uur door! voorstelling. Lido-Theater Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Moto. de geheimzinnige". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „La Habanera". Zondag van 47 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur n.m. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur n.m.: „Robin Hood". Zondag v. 2-7 u. door! voorst, en 8 uur nsL Nova-Theater (Katwijk aan Zee)„Drie han dige meisjes." DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde DlM- dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 7—8 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge* neeskunde (1ste Blnnenvestgr- 22). Inenting tegen dlphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-» Weet U het antivoord? 1. Wie heeft gezegd; „De garde sterft» maar gwft zich niet over?" 2. Wie heeft den blUraetmafleider uitge vonden? 3. Wie was Sancho Pane ha? Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad. VOORHOUT. - De raad komt Vrijdagavond 26 Mei as- te halfnegen bijeen. In verband met afwe zigheid van burgemeester v. Berckel zalMj voorzitterschap berusten bij den 1°°°" burgemeester, wethouder P. A. v. Reisen. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Annie Engelberta Geertruida. van W. L. v. d. Ham en M. P. v. d. Burg; wjr Constance, d. van C. L. van Eteenbergen en u- F. C. Chr. Ferguson; Theodorus Petrus Maria. z. van Bakker en C. M. Hoogeveen; Anne, z. van W. Snippe en D. Guldemond. iU,nn Ondertrouwd: J. Vallentgoed. 26 jaar iw te Leiden) en Ingetje Zwaan, 29 Jaar; n. Ko! 46 jaar en M. S. Kaufmann, 41 jaar- Gehuwd: Pieter van Maasdam, 27 jaai te Leiden) en Johanna Ludiwina Lubbe. Abraham Marinus Wagemaker, 29 jaar iwo Leiden) en Jansje Smit, 26 jaar. r Overleden: D. de Boer. 50 jaar, eentg. M. Brunsveld. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6