RESPONDENTIE Stopverf t V inde lat, DSt, 30d, van emen. Nu heb je warempel weer Tc ,an en. ate raadselnichtjes en -neefjes, ierdag is voorbij en gelukkig (dii tenminste reeds uit vele brie- >en jullie dezen niet ongemerkt en gaan. En daar ik zelf weet, dit voor een Moeder is, ver- e er over, dat jullie Moeders ook van Moederdag hebben ontvan- i denk zoo, dat het voor jullie ijdschap was dien dag en jullie ondervonden, hoe goed het jezelf geven! nu dadelijk aan de briefjes. Lagerwij Wat heb je dezen geschreven! Dat past goed op [pier! Voor jou wordt het toch >erdag"? Eerder een vreugdedag; ir eens aan het schoolwerk van iver je me schrijft. Je maakt ss. Moeder is fijn verwend door illie maakten een mooi fiets- t is daar nu op zijn mooist, met ituk! Mi oers Ik was benieuwd, dat wist nk je postpapier verrast me inder- ken het versje wel, en krijg ook ik dat plaatje zie. Moeder kan ier van je cadeautje hebben, stveen Aldoor maar verj aars- jou heen. Moederdag werd dan ie feestdag voor jullie, in erna Genieten jullie maar het mooie weer; groot gelijk! Jij mee voor Mollie zorgen. Verdere voor Hettie. Slasbergen Natuurlijk behoort an over enkele weekjes bij de Je treft het niet, dan juist den ig school te hebben. Jopie heeft één goede oplossing te weinig, wel merken. ^"fcartevelt En is het doorgegaan op school? Wat zal zij met een ïtje rondgeloopen hebben met of trommeltje. Je ziet Dikkie gelijks, Janny. Groet haar, en zeg ik haar mis. Bweris Je gaat een mooie sport Ik hoor later graag, hoe het je de broers hebben dus ook hun -„-gedaan. Is hun lange wandeling de Wekker Wat heb je weer dagen achter den rug! Verleden bij die aardige kindertjes, en )ij het goochelen. Daar vertel je •ker over? Ook over je rapport? dan net. Groeten terug, en Jij nkt voor je plaatje, de Wekker Wat heb je dezen rig geschreven! Dat gaat vooruit, ook genoten, Zondag. Gelukkig, 0'f üst weer beter was. Jij ook be- Bo or het mooie plaatje. Marree Bedankt voor je raad- Jij hebt je Moeder goed bedacht, lekker meegesmuld? Nu je -best ïaandagavond. ilen Jij had een mooi, geurig voor Moeder uitgezocht. Kooien Deze week dan alleen lijk groetje. Volgende week meer, beiden. an Driel Feliciteer Hugo van de middagschooltijd den heelen te Je raadsel is me niet duidelijk: o dat je het hoofdwoord vergeten s.1 'gelaar De spreekwijze, die Va- toc haalt, komt vaak zoo uit. Zorg at het bij jou niet zoo zal zijn! Sluymer - Ik hoop, dat je wensch en je weer over een mooi fiets- unt vertellen, van Vliet Dat zal wel een ir 1 e avond geworden zijn Dinsdag, ik nog wel iets over hooren ook. van Winkel Arme jij! Ik hoop, nu beter aan toe bent dan ver- n" ek. Ik waardeer het dubbel, dat ch geschreven hebt. van der Walle Voor mij was Moederdag; en jij hebt iets heel lege ven. Zoo hebben jullie twee Zondagen achter elkaar. Felici- jarige van mij. En jou feliciteer bet. goede rapport, dat je mee- Bot lan er, tje kel< iet Ba| P ■iet. Lag ?en ia art S nra i".<: chi rdi: Vei »n, Win A P tje Bruin Hartelijk welkom. Je lij de grooteren lil16 jaar), dus voortaan vier goede oplossingen Bij raadsel V bedoel je natuurlijk Stoute bengels gooiden 'n Steen door onze ruit, En met fel gerinkel Viet het glas eruit! „O!" riep Moes en „Hè!" riep Pa Mlaar ik vind 't zoo erg nog niet, Want ik weet wel: strakjes komt 't Sohilderskneohtje Plet, Met een prachtig groot stuik glas En een dikke kluit Grijze stopverf, die hij ras Kladdert langs de ruit. Dat is nogeens eenig zeg! „Geef er mij wat van 1 Hé toe Plet, je zult eens zien, Wat ik maken kan Popjes, kopjes, schoteltjes Poesjes, hondjes, wat niet al Bloeïnenivaas en schemerlamp Uit zoo'n dikke bal!" Heel den dag speel 'k heerlijk, maar Meestal tot besluit, Krabt lief Moesje uit de mat Al de kluitjes uit MAiRIE MICiHÖN. hetzelfde, als in de oplossing staat. Anek doten mag je insturen. Suze van Polanen Dan vind ik, dat jij kunt rolschaatsen. Het is toch je bedoe ling, er op vóóruit te komen, en niet de tegengestelde richting? Maak je een schortje voor jezelf? Jij hebt Moeder goed bedacht op den Moederdag. Ook achter naam er bij onder je raadsels. Abram Fakkel Bedankt voor je raad sel; je hebt moeilijke plaatsen uitgezocht; dat wordt een echt geheugenproefje voor onze Raadseljeugd. Zusjes de Vos Dat nieuwtje van Rie hadden jullie natuurlijk liever niet. Ik hoop, dat je er intusschen van verlost bent, Rie. Ik dacht, dat Toos juist veel van zingen hield. Of is dit in verband met je leeftijd? Dan gaan jullie van den zomer weer een heerlijken dag tegemoet. Jullie zien weer; steeds wat in het vooruitzicht. Hoe was het Dinsdag? Piet Martijn Ik lees met pleizier. dat jij Je Moeder zoo graag blijdschap bezorgt. Nu, dat heb je ook gedaan. Je hebt mooie vlssohien en die hebben op haar manier ook een prettig leventje, evenals jullie óm het aquarium. Naar het portret kijk je na tuurlijk graag, en nóg liever zie je die dame zelf de kamer binnenkomen! Hendrik Hanno. Neen, op raadsel 6 be hoefde jij niet te werken! En alles, wat je Instuurt, is goed. Sjaantje Stouten Alweer ongelukjes! Maar nu was je zelf het slachtoffer. Allebei een beetje voorzichtiger worden, denk ik! Nellie Stouten Ga nu eens probeeren. al dat vallen te voorkomen; van jezelf (geen ai te wilde kunsten!) en van je breisteken (niet van je naald laten glij den)! En dan vertel je mij, of dit lukt? Leny Neyenhuys Wat je voorstelt, zou ik niet durven, en. niet willen; de taart is voor jouw Moeder. Je hebt voor een prettigen Moederdag gezorgd. Elly Rottveel Je had het druk met schrijven; ik was blij, ook een briefje van je te krijgen. Ben je met alles klaar ge komen? Annie Olivier Het was Zondag juist goed weer voor een groote wandeling en nog niet te warm. Bovendien is in Mei de natuur op haar mooist; nog een reden, om juist in dezen tijd verre wandelingen te maken. Aart van Haarlem Hartelijk welkom als nieuw raadselneeije. Ik noop hetzelfde als jij. Bij een neefje hoort een Tante, dus nu weet je het antwoord wel op je vraag! To Wijnbeek Zoo heb je Zaterdag wat bijzonders beleefd, en Zondag wat bijzon ders gedaan. Het laatste was toch maar het prettigst, nietwaar? Marietje Zaalberg Je kunt nog best een beetje wachten, en het over enkele jaren probeeren. Je maakt al je mooie postpapier op aan mij! Jan Bronsgeest Het is zeer zeker een mooie gedachte, op denzelfden dag eens alle Moeders in het middelpunt te plaat sen. Je begrijpt al, dat ik ook bedacht ben. Alida Stikkelorum Jullie hebben je Moeder ook blij gemaakt op den Moeder dag. En je genoot er van, het te geven. Koosje Stikkelorum Je hebt een „vroo- lijk" spreekwoord. Ik zal het bij den voor raad voegen; bedankt. Elsje de Bruyn Ik geef graag een versje in je album, als je wat langer hebt meegedaan. We kennen elkaar neg maar zoo heel kort. Vraag er dan over eenigen tijd nog eens om. En je houdt maar een blaadje voor mij open! Marti Bakker Knap, dat jij weer eens schrijft. En de oplossingen ook; dat werd een heele brief voor je! Moeder heeft iets heel moois gekregen van jullie. Annie Hansen Natuurlijk hoop ik voor je, dat jij ook eens zoo gelukkig zult ziin als je broers. Rietje Brandt Je kunt dus best wijs worden uit Ellie's taaltje. Was dit je eerste telefoongesprek? Wat leuk voor je! Willy Wiggers Nu hoop ik, dat je weer beter bent. En dat wil je zelf ook, met het oog op den Hemelvaartsdag! Je hebt veel opgelost, en goed. Tiny Dee Dit is een bijzonder nieuwtje. En je hebt er meteen flink van geprofi teerd ook. Voor mij was de Moederdag ook prettig. Ja, ik heb goed op je straat gelet, en het was, zooals ik dacht. Ik heb er ook eeltige keeren kinderen zien spelen; kan mijn raadselniehtje daarbij geweest zijn? Joke Zilverentant Nu heb je dan beter opgepast. Prettiger voor jou zoowel als voor mij. Piet Bruné Ik verheug me natuurlijk al op je volgenden brief, dien je mooi zult schrijven. Kora Key Gefeliciteerd met Broertje's feestdag en prettige dag met elkaar. Wint Rienstra De Moederdag werd dus een prettige, enlekkere dag. Bedankt voor je handdruk; een stevigen hoor! Paul Rienstra Je hebt een goed rap port, waarop voor sommige vakken bij zonder mooie cijfers. Atze van der KoOi Ook een goed rapport; je doet je best op school. Bea van der Kooi Het is leuk en lek ker, wat jullie aan Moeder hebben gege ven, met de rijmpjes er bij. En voor mij heb je een beetje onzin? Maar Bea, je bent toch niet met den datum in de war? Het is geen 1 April meer! Adri Schipper Ik ben blij, dat je toch je eigen prijs de voorkeur geeft. Wat mij betreft, ook! Ik ben meer gerust, nu ik je veilig weet hier beneden, met een boekje in een hoekje, dan zoo hoog in de lucht! Henny van Vliet Ik was ook heel ver rast door onze onverwachte kennismaking. Ik ben blij. dat jij zooveel aan de raad sels denkt. Maar niet èl te veel hoor; an ders zou ik het met Mijnheer op school aan den stok krijgen. I. vond de club niet Zaterdag. Ik denk aan je groeten. Lydia Botermans Nee, dat is geen prettig nieuws. Mag je haar schrijven of bezoeken? Je woont nogal een eindje uit mijn buurt, nu gaat het niet makkelijk. Maar als ik dichterbij woonde....! Schrijf me er maar veel over. Coba Verlind Daar kijk ik vreemd van op. Ik hoop, dat je spoedig opknapt en weer de oude zult zijn. Je zult eens zien, hoe gauw die weken om zijn Houd je goed, en het beste met je. Elsje Verlind Prettig dat jij me op de hoogte zult houden. En dan kun jij weer aan Coba vertellen, wat ik schrijf. Dus maar goed je best gedaan op de briefjes. Truusje van Weizen Jullie hebben Moeder op alle mogelijke manieren ver rast, en er een echten Moederdag van ge maakt. Je raadt het goed van mij. Pim van Weizen Je gaat zeker heel zachtjes kijken iederen dag, om de broe dende duiven niet te storen? Ik ben ook al benieuwd, wanneer de eitjes uit zullen zijn. Wim de Wolf Nu durf ik tegen jou niet meer over spartelen te praten; daar voor ben je te goed thuis in het water! Ik meen deze raadsels al eens eerder ontvan gen te hebben; wacht voorloopig maar af. Anny Bekooy Nu bedank ik je wéér.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 21