«ook CHIEF WHIP De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Zaterdag 20 Mei H)j Reeds 20 jaren de beste sigaret voor Uw gezondheid! Ring Zangconcours Leiden en Omstreken ERGERNIS Van Chr. Gem. Zangvereenigingen en Mannenkoren LUTO PINKSTERTOURS WOLTERS C. F. MEERPOEL W ALLEEN: Breestraat 171. HET 10DE LEIDSCHE VACANTIE- KINDERFEEST. Het tweede lustrum. Men schrijft ons: Voor de tiende maal zullen enkele honder den kinderen uit onze zesde klassen aan het begin der groote vacantie een heerlijken uit gaansdag hebben. Voor de vierde maal zul len vele tientallen i in 1938 reeds 1201 een meerdaagsch verblijf in een der schitterende Vacantie-kinderhuizen (o.a. Oud-Valkeveen, Nunspeet. Renkuml meemaken. De één-daagsche reis was steeds een heer lijke gebeurtenis voor de nu reeds duizenden deelnemers. Misschien maakten sommige kinderen in de vacantie met hun ouders een gezellig uitstapje. Toch zal dit niet in de schaduw kunnen staan van het ..feest", dat ze als klas meemaakten op „den dag" van het Leidsche Vacantie-Kinderfeest. Onder leiding van eenige tientallen on- derwijzers(essen) ging het dan o.a. naar Rhenen, de Pyramide van Austerlitz, Soes- terberg. Schiphol, Artis, Oud-Valkeveen. Steeds zorgden de leiders een Commissie van 6 Leidsche leerkrachten uit het Nederl. Onderwijzersgenootschap en den Bond van Nederl. Onderwijzers voor een gevarieer- den dag. die naast veel genoegen ook nog indrukken moest brengen van andere land streken dan in Leiden's omgeving te zien zijn. Dat ook de kinderen der rainstbedeel- den. die voorheen thuis moesten blijven, hun uitstapje kregen, is de roem van het Leid sche Vacantie-Kinderfeest. Thans gaan zoo wel de kinderen der beter- als die der min- dergesitueerden. De eersten worden in de ge legenheid gesteld een grooter deel der uit gaven per kind voor hun rekening te nemen De laatste jaren gaat er een groeiend aantal deelnemers voor meerdere dagen naar de vacantie-kindertehuizen. Zij doen daar behalve een goede dosis gezond heid onvergetelijke indrukken op van mooie landstreken en te zamen genoten vreugde. Ook dit was vóór de Instelling van het Leidsche Vacantie-Kinderfeest voor bijna allen ..een fata morgana", een onbereik baar geluk. Zoo schiep het Leidsche Vacantie Kinder feest in de afgeloopen jaren mogelijkheden, waaraan te voren nauwelijks gedacht kon worden. Dat ze verwezenlijkt werden, is echter behalve aan de initiatiefnemers te danken aan de vele honderden goede gevers uit onze gemeente, aan de koopers der Vacantie-Kinderfeestloten, aan de be- langelooze en opofferende hulp van tiental len onderwijzers Cessen) en ouders. Wanneer in Juli weder de ééndaagsche reis plaats vindt en honderden kinderen, hetzij naar het Utrechtsche heuvelland, het zij naar Arnhem, hetzij naar het Goot trek ken en daar genieten, dan zal dit mede een gelukkige dag zijn voor de talrijke goede gevers. Wanneer in de maand Juli de deelnemers aan het meerdaagsche V.K.F. gebruind en met van vreugde stralende oogen in Lei den terugkomen, zal dit tegelijk een dag van innerlijke voldoening zijn voor alle, die dit heerlijke gebeuren ook nu weer mo gelijk hebben helpen maken. Het gironummer van den penning meester den heer v. Leeuwen: Room- burgerweg 13 is 193953. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken, afd. Arbeidsbemiddeling, ston den ingeschreven: Alg. totaal -2530 19 Mei 1938 3889 20 Mei 1937 4195 Benevens 21 ged. werkloozen en 746 in werkverschaffing. ORGANIST MAREKERK. Als opvolger van wijlen den heer L. Boom is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot organist der Marekerk de heer J. Hooger- werf alhier. 231 «ages. Med.) De „Leidsch Dagblad"-wisselbeker naar Broek op Langendijk. De tweede avond van dit uitstekend ge slaagde concours in de Stadszaal bracht weer vele vereenigingen naar onze stad: ook thans is door menig gezelschap uit stekend gezongen, hoewel daarnaast te leurstellingen niet zijn uitgebleven. Voor alles willen wij hulde brengen aan den heer Paul Kok, die met zijn Chr. Mannenkoor „De Lofstem" uit Broek op Langendijk voor een schitte rend besluit heeft gezorgd in de Supe rieure afd. Mannenkoren een punten- aantal van 394 wist te behalen en daar mee voor dit jaar beslag wist te leggen op den „Leidsch Dagblad"-wisselbeker die door de Directie van ons Blad op nieuw beschikbaar gesteld is. Gezien de vorige prestaties van ,,De Lof- stem" op dit Ring-concours, wisten wij, dat de „Broek op Langendijkers" tot de ern stigste candid aten voor den beker behoor den en ziet: zij hebben zichzelf overtrof fen Zij brachten in twee groote koorwerken waarlijk superieuren koorzang ten ge- hoore: eerst in van Nieuwenhoven's „Hym ne aan den vrede", maar nog meer in de waarlijk prachtig uitgevoerde, imponee- rende compositie van L. F. Brandts Buys „De Ruïne". Dat was niveau van de eerste orde: wélk een sonore, bloeiend-gezonde koorzang, ge tuigend van voortreffelijke scholing, brengt dit ensemble ten gehoore, hoe klaar en helder klinken de tenoren, in harmonie met de zware orgelende bassen, hoe „staat" de zang hier rustig en sterk en hoe muzi kaal en wèl-doordracht zijn de indrukwek kende opvattingen van den muzikalen diri gent, die de dirigeertechniek uitstekend be- heerseht. „De Ruïne" werd zoodoende tot een boeiend geheel, waarnaar wij met de grootste aandacht geluisterd hebben. Wij zijn verheugd, dat de beker ver huist naar een plaats, waar men wéét, wat zingen zijn kan en waar deze prijs volkomen op zijn plaats is! Het enorme succes van dit koor heeft bewezen, hoe allen het met deze beoordeeling eens zijn geweest. Bij het slot van den avond begonnen, keeren wij thans weer tot de gebruikelijke volgorde terug. Allereerst deed zich hooren het Ohr. Kin derkoor „Looft den Heer" uit Hazers- woude onder directie van den heer H. Zanen (lste Afd.). Een „echt" kinderkoor, met den typischen klank daarvan, hoewel deze voor ons gevoel soms wat aan den scherpen kant was. De afwerking van „De lente komt" en het „Klokkenlied" was degelijk en verzorgd.- De dirigent weet wat hij succesvol met zijn kinderschare kan bereiken en plukt daar van de goede vruchten De frisch-klinkende en zuivere zang werd beloond met een len prijs (373 p.). In de 4de afd. Gem. Koren streden dê Chr. Gem. Zangver. „Hosanna" uit Bent huizen (dir. de heer M. Kouprie) en de Chr. Gem. Zangver. „Zang Veredelt" uit Ha- zerswoude (dir. de heer P. H. Jansen). Uitstekend was over het geheel de klank van het eerste koor in Keereweer's jeugd- werkje „In 'tWoud" en ook het „In volle kracht" werd met levendig enthousiasme gezongen. Afgaande op den klank zou men een hooger puntenaantal gedacht hebben dan 290 (2de pr.) voor „Hosanna". Wij den ken zoo, de opvattingen en de te geringe nuanceering nog een handicap waren voor het toekennen van een lsten prijs. Toch hadden wij gaarne het koor uit. Benthuizen een iets hooger puntenaantal toegekend gezien, want het heeft in deze afdeellng toch een alleraardlgsten Indruk gemaakt. Vooral in verhouding tot het koor uit Ha- zerswoude. Zong „Hosanna" het „In 't Woud" in een iets te snel tempo, „Zang Veredelt" deed het daarentegen voor ons gevoel iets te langzaam af. De tempi van den heer Jansen leken ons over het geheel wat getrokken, hetgeen op de zuiverheid niet gunstig inwerkte. De gevoelige direc tie getuigt echter van de muzikaliteit van dezen dirigent, die evenwel met zijn koor voor volwassenen op dezen avond een groo ter en verdiender succes boekte, dan met zijn kinderkoor. „Zang Veredelt" behaalde eveneens een 2den prijs met 293 p. Konden wij gisteravond onze erkentelijk heid uitspreken over verschillende goede eigenschappen van de koren van mevrouw Massaar-Vart Driel, met de Herv. Zangver. „Hart en Stem" uit Leiderdorp, is zij helaas 'thans minder gelukkig geweest. Hier wreekte zich de te slaj>pe directie, met als gevolg een zeer opvallend zakken (bijv. in het „Vrede op aarde" niet minder dan l'/i toon), verschillende onzuivere accoorden, terwijl tevens veel te monotoon gezongen werd. In de derde afd. Gem. Koren kon dit koor dan ook niet meer dan 259 p. be halen, In de afd. Uitmuntendheid Gem. Koren verwierf de Chr. Gem. Zangver. „Wormers Chr. a capellakoor „Laus Deo" onder leiding van den heer Hulsman een eersten prijs met 349 p. Een welverdiende uitslag, want deze zang was beschaafd, rustig en be- heerscht. Speciaal muntten deze leden uit door zeer gelukkige planlssimi: de teedere inzet van Roeske's „Morgen" lukte opval lend goed! Er waren vele fijne trekjes te onderkennen, waarbij de klankverhouding bijzonder prettig aandeed. Ook het dames koor „Vlvezza" uit Vlaardingen (diligente mevr. Verhoeff-Torn) deed in verschillend opzicht mooi werk: jammer echter, dat er zulk een contrast bestaat tusschen de sterk vibreerende sopranen en de rustige, gedragen zang der prachtige alten. Onder de laatsten is één s-tem, die wel speciale aan dacht verdient. Wanneer het de muzikale dirigente kan gelukken, de te onzeker zin gende spranen beheerschter te doen zin gen, dan zal haar zeker een nog hooger puntenaantal ten deel vallen, dan nu reeds het geval was (le prijs met 349 p) Het reeds in onze stad bekende ,,G. E B. Mannenkoor" uit Den Haag onder leiding van Herman Stenz behoorde ook ditmaal tot de uitblinkers. Prachtig suggestief, met een voordracht die „van-binnen-uit" kwam werd het tweede nummer gezongen, n.l. Alünk's „Waak op", waarmee een veel grooter succes behaald werd dan met de Vaal's De Zon. waarin speciaal aan het slot nog zwakke momenten waren. Dit neemt niet weg, dat het koor over het ge heel een uitstekenden Indruk heeft ge maakt, hetgeen zeker blijkt uit het mooie resultaat: een eerste prijs met 376 p. in de Eere-Afdeellng. In de Superieure Afd. Dameskoren heeft in het bijzonder Kools' uiterst dankbaar ..Moeders Sloapliedeke" Indruk gemaakt, dat gezongen werd door het Chr. Dames koor „Dindua" uit Aalsmeer. Hoe innig, teeder en beschaafd hebben deze dames dit mooie nummertje gezongen onder lei ding van den heer Gerard v. Hulst. Het warme applaus bewees zeker, hoezeer men hiervan genoten heeft. Het koor verwierf een eersten prijs met 363 p. De heer Kouprie heeft met zijn Chr. Gem. Zangver. „Excelsior" uit Leiderdorp eveneens een eersten prijs behaald met 346 p .Deze dirigent lijkt ons zeer vooruit gegaan en hl! weet zijn Jnge leden te sti- muleeren tot helderen en soepel gehouden koorzang. Het levendige tempo van het nummer „De Perelkens op de Hei" leek ons beter getroffen dan toen het op den eersten avond gezongen werd door „Halle lujah" uit Lelden, maar de algeheele af werking is toch nog niet van gelijk gehalte. Ook aan de samenklank valt nog te ver beteren ofschoon Bonset's „Dorpsdans" eveneens vele uitstekende kwaliteiten be vatte. Van dit koor zal de heer Kouprie. die met enthousiasme dirigeert, ongetwij feld nog veel genoegen beleven! „Zang en Vriendschap" uit Hazerswoude maakte in deze Sup. Afd. Gem. Koren Arnhem, Montferland 3.50 Brussel (incl. pas) 4. Brabant, Nijmegen (incl. Diner) 4.50 Friesche Meren (incl. Diner) 4.50 286 2 dg. Ardennen, Luik, Spa 15. Vraagt Reisprogramma DOEZASTRAAT 32 Telefoon 2941. (Ingez. Med.) eveneens een heel goed figuur. Het Per.i kens op de hei" werd ook thans wéér |.|j anders opgevat en was ook alleszins ver dienstelijk luchtig Jammer, dat de sonta- nen soms wat scherp zijn, hetgeen ook ij het zuiver gezongen „Sneeuwklokjes" van Olman tot uitdrukking kwam. Het kooi bleef ln puntenaantal slechts weinig w dat uit Leiderdorp ten achter en wist met 342 p. een eersten prijs te verwerven. Aan het einde van onze beschouwing, willen wij nogmaals gaarne getuigen vaii de vele loffelijke prestatie's, die dit Ring. concours wederom heeft opgeleverd. Daarvan heeft ook het Jurylid de ht« Keereweer tijdnes het bekend maken dar prijzen getuigd. Het niveau van den hier weergegeven korzang is zeker zoodanig ge- weest, dat wij van een opmerkelijk goed concours mogen getuigen. WIJ gewaagden reeds van de uitstekende, vlotte organise tie, waarvoor de heeren v. d. Zeeuw (secr.l en Zitman (penningm.) veel hulde toe komt. Ook de juryleden hadden oen zware taak ,die zij naar recht en billijkheid ver zorgd hebben. Aan de Leidsche Chr. Gem. Zangvereen. „Hallelujah" Is de beker der Leidsche Broodfabriek definitief in bezit gekomen: deze vereenlging bleef slechts 2 punten t het uitmuntende mannenkoor uit Broek'- op-Langendljk ten achter. (Den ,Brock-op-LangendiJkers", wen- schen wij van harte geluk met hun glansrijke overwinning: wij zijn be nieuwd, gedurende hoeveel Jaren de „Leidsch Dagblad"-wissclbeker ln bei uitstekend zingende Noord Holland ul blijven!) De voorzit ver de heer G. Goedhart heelt dit bijzonder geslaagde concours met en kele hartelijke woorden en gebed besloten. over een storing aan Uw naaimachine? Geen bezwaarl Onze groote ervaring, zich uit strekkende over meerdets fa brikaten, stelt ons ln staat U vlug en afdoende te helpen. Daarom r.a 306 linger. Med) J. P. A. BRAND 25 JAAR TANDARTS. A.s. Maandag zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. P. A. Brand na zijn studiën te hebben voltooid, zich hier ter stede all tandarts vestigde. Na eenige jaren praktijk te hebben uit geoefend op een bovenhuis aan den Nieuwe Rijn, bracht hij zijn praktijk over naar da Papengracht, waar zij sindsdien is gt- vestigd geweest. De heer Brand bekleedt ook eenige func ties in het openbare leven: o.a. is bi) regent van het R.K. Wees- en Oudelteden- huis en bestuurslid van de sociëteit „Aml- citia". Luxor-Theater. Het is een luchtige en kluchtige operette, deze film „Nanon", waarin Johan Heesters en Erna Sack de hoofdrollen vervullen. Het is ook een goede film, hoewel zij door de Ufa werd vervaar digde dus Duitsch sprekend is, en zich af speelt aan het Fransohe Hof....! Met ta lent heeft men inderdaad de juiste sfeer weten te treffen: er is zwier en charme en wellevendheid, er is wuft vermaak, ter wijl ook het liefdesavontuur in het leven van velen een belangrijke rol vervult. Dat avontuur heeft een jeugdigen markies er toe gebracht in den kring zijner levens lustige vrienden een weddensohap aan te gaan dat hij binnen een bepaalden tijd de liefde zou weten te winnen van Nanon, de knappe en populaire waardin van de her berg „Het gouden Tam", ergens in de buurt van Parijs, waar het een voortdu rend komen en gaan is van jongelui, die „de bloemetjes een buiten wenschen te zetten" en derhalve in de herberg een stemming brengen van ongewonden vroo- lijkheid. Als de markies later terugkeert, betaalt hij de weddenschap, zeggende deze verlo ren te hebben, maar in werkelijkheid blijkt het tweetal op elkaar verliefd te zijn ge worden. doch trok hij zich terug omdat hij haar in de waan heeft gebracht tamboer te zijn bij de lijfwacht des konings! Nanon dooi een geësceneerde „arrestatie" op een dwaalspoor gebracht, laat zich haar minnaar echter maar niet voetstoots ont nemen en rukt naar de hoofdstad om bij den koning hulp te vragen en zoo ontwik kelt zich een grappige geschiedenis, waar in Nanon als zangeres voor den vorst op treedt, haar minnaar ontmoet en er na allerlei moeilijkheden in slaagt haar zin d-oor )e d'iiven. Erna Sack sneelt de rol \an de vcctreffeliik zinnende waardin met cha-me »n veel talent, terwijl Johan Hees ters de bekende Hoilandsche filmacteur, prachtig tegenspel biedt. Tot de andere spelers behoort o.m. Oskar Sima, die weer voor een humoristische creatie zorgt. Voor de pauze gaat in Luxor een drama „Het wetboek der gestraften" met Jean Parker, John Howard en Walter Connelly ln de voornaamste rollen. Het is een film met veel goed spel, welke bovendien rijk is aan boeiende momenten. Van het bijprogramma kan nog vermeld worden een geestig teekenfilmpje ln kleu ren, Het journaal is als altijd uitvoerig en interessant. Rex-Thcater. - De reprise van het prach tige filmwerk „De avonturen van Robin Hood" vraagt deze week de aandacht van de trouwe bezoekers van bovengenoemd theater. De hoofdvertolkers Erol Flynn, als Robin Hood, Olivia de Havilland, Basil Rathbone en Claude Rains toonen hun vak te verstaan en doen de aanwezigen, door hun uitstekend spel, een korten tijd alle dagelijksche beslommeringen vergeten. De geschiedenis speelt zich omstreeks het jaar 1200 af en toont ons de onderdruk king en kwellingen van het Angelsaksi sche volk. Robin Hood, die dit onrecht niet langer kon aanzien, verzet zich hiertegen. Daar de koning ter kruistocht vertrokken is worden de regeeringszaken door zijn broer waargenomen, deze blijkt een tyran te zijn voor het volk. De last welke hij ondervindt van Robin Hood, doet hem be sluiten om hem vogelvrij te verklaren. Maar Robin Hood trekt zich hiervan niet veel aan en gaat voort met zijn vele vrien den, om het onrecht dat het volk wordt aangedaan, te bestrijden. In vele gevech ten toont Robin Hood zich een meester in het hanteeren van de in dien tijd gebruikte wapenen als pijl en boog, degen enz. Wan neer dan de koning weer in het land terug is, wordt hij door het volk met vreug de ontvangen en brengt weer rust en vrij heid onder het gansche volk. Voor de pauze wordt vertoond „Bandieten der Woestijn" met Jack Holt. Een film vol spannende momenten. Lido-Theater. Het programma bevat deze week twee films van hetzelfde genre, die desondanks de aandacht den geheelen avond gespannen weten te houden. In beide speelt de misdaad een groote rol en waar de misdaad woont zien wij gewoonlijk ook detectives optreden. In de film, welke voor de pauze wordt vertoond, „Een stel om te stelen", waarin Florence Rice en Melvyn Douglas de hoofdrollen vertolken, ontmaskert laatstgenoemde een geheele bende, waarbü zoowel hijzelf als zijn lieftallige partnerin in deze film her haaldelijk in levensgevaar verkeeren. Even wel: wanneer de nood het hoogst is, ls ook de redding het dichtst nabij en alles komt op zijn pootjes terecht, dit wil zeggen de schurken achter de tralies en de amateur detective ongeschonden in den huiselijken kring. Hetgeen overigens niet zoo heel erg van zelf spreekt, want af en toe verkeert hij ln een situatie, dat u en wij geen oortje meer voor zijn leven zouden geven! Desniette min ls de oplossing der moeilijkheden al tijd aanvaardbaar en bewaren wij een goede herinnering aan deze film, niet het minst door de meermalen zeer geestige dialoog. Na de pauze vormt Peter Lorre als de geheimzinnige Mr. Moto de centrale figuur in het spannende gebeuren, dat zich voor onze oogen op het witte doek afspeelt. Mr. Mota neemt in de rij van zijn vele mede speurders een aparte plaats ln door zijn bewonderenswaardige vermommingen, waar mede hij niet alleen de schurken, maar ook de toeschouwers ln de bloscooiizaal verrast, door zijn onverstoorbare Ooster- sche kalmte, die hem ook ln de hachelyk- ste situaties niet in den steek laat en door de verregaande handigheid, waar mede hij door een nauwelijks te volgen snelle handgreep ook zijn zwaarste tegen standers en allen die het wagen hem ln zijn plannen te dwarsboomen, onsohade- lijk maakt. In deze film ontmaskert hij een bende Internationale moordenaars, maar we zul len er ons wel voor wachten om te ver klappen op welke wijze hij dat doet! Laten wij volstaan met te zeggen, dat het een echte Moto-fUm is: ln de hoogste mate spannend en een slot, dat niemand een minuut tevoren had kunnen voorspel len! Het Journaal ls deze week zeer actueell Als hoofdfilm vertoont Trianon deze week het prachtige Fransche filmwerk „De fatale nacht" met Danielle Darrieux als Anlta het jonge vrouwtje van Karl Am- mer (Pierre Dux), den stationschef van het dorpje Thaya in Hongarije. De ex press-trein naar en van Boedapest, die op aandringen van de heeren Osten, invloed rijke papierfabrikanten, in het kleine plaatsje stopt, laat telkens een vleugje van het groote stadsleven zien en in Anita groeit het verlangen zelf eens naar Boe dapest te kunnen gaan. Tot op een goe den dag deze gelegenheid zich voordoet, doordat Anlta een erfenis van een tante in ontvangst moet gaan nemen. Zij zal er slechts zes uur blijven. Op het station ont moet zij den heer Osten Jr., die aanbiedt haar het nachtleven te laten zien, welk aanbod zij evenwel afslaat. Met haar erfe nis van 8000 francs slentert zij door de groote stad, een klein plattelandsvrouwtje midden ln den bonten maalstroom van het groote stadsleven. Als zij 's avonds haar trein naar huis mist, koopt Anita een betooverende Japon, hetgeen haar een groot gedeelte van haar kapitaaltje kost. Zij belt Osten op en deze voert haar naar een balzaal, een dancing, een speelzaal en Anita leeft als ln een roes, Bij de roulette verdubbelt zij haar erfenis en aan bewon deraars heeft ze geen gebrek. Plotseling ontmoet zij den man, die haar eens uit den trein een kushand heeft toegeworpen en wiens gezicht zij nimmer heeft vergeten. Hij neemt haar mee en nu bestaat er voor Anita geen Thaya meer. In het Grand- hotel worden belden evenwel door de po litie ln de boelen geslagen, omdat uit Ani ta's taschje een gestolen diamanten hals snoer te voorschijn komt. De onbekende vreemdeling blijkt een geraffineerde ho tel-rat te zijn en Anlta wordt van mede plichtigheid beschuldigd. Onder voorwaar de dat de politie niet naar Thaya zal tele- foneeren, bekent Anita alles wat de com missaris verlangt. Plotseling herinnert zij zich Osten en gelukkig brengt zijn ge tuigenis haar onschuld aan het licht. Zij keert naar Thaya terug en de gebeurte nissen hebben haar zoodanig geschokt, dat Zij tegen haar man alleen onsamenhan gende zinnen kan uitbrengen. Karl denkt dat zij dronken was en dat de familie haar dien nacht heeft vastgehouden. „Had me alleen maar even opgebeld" is alles wat hij haar verwijt. „Bedekte Oogen", de film, welke voor de pauze draait, laat ons de spannende avon turen van Rlohard Dix zien, die zich au blinde voordoet teneinde een bundel brie ven uit verkeerde handen te houden. I" boeiende film. Casina-Theater Naar den bekenden roman „Gods Country and the Woman van James Oliver Curwood ls de film „Oke.Don Juan" vervaardigd, welke geheel en al natuurlijke kleuren is opgenomen enaaai- bij staat ge verbaasd, hoe perfect de kieu- ren-techniek reeds is, Geen moment w- speurt ge de bijzondere omstandlgneaejt waaronder de opnamen in.dit geval m1*®" ten geschieden. „Oké, Don Juan" Mens den strijd van twee houtfirma's temloM" van woudreuzen ln beeld. De woud-oorios wordt tenslotte beslecht door een geluk*» vredesverdrag: de broeder van het van een groote houtfirma, Steve huwt met de doodsvljandin van de R» setts, Jo Barton, die in een aangrenze gebleid de houtexploitatie leidt, hoewel M een vrouw ls. En daarmee is een eind 6 komen aan een spannende film met sne en afwisselende beelden, welke door liam Kelghly vlot geregisseerd ls, D®Ve sieve Beverly Roberts en George Br afreien de voornaamste figuren in interessante entourage van „harde m schen ln een hard bedrijf. In „La Habanera" heeft Zarah Le»n ruimschoots gelegenheid haar veel* J talent te toonen. Als tragédienne nee It momenten, waarin haar spel van S* diepte is. Het gedeelte van de flln}.'"?Len zij de mislukking van haar huwelijks uit beeldt, is dan ook als het meest s slaagde te beschouwen. Als net J Zweedsche meisje, Astree, dochter van bankier, maakt zij een wereldreis en ook te Portorlco, waar zij getroffen door de romantiek van het eiland. Zij ontmoet er den rijksten be* Don Pedro de Avlla door jFMWii Marian vertolkt en een llef-desieiy geboren, welke eindigt met een huw Het huwelijk blijkt een mislukking. Noordelijke en Zuidelijke naturen nu nieeren allerminst. Een koortsepideu1^ het eiland brengt Zweedsche artssn p Portorlco en dit heeft op den leve van de schoone Astree een algeneeie anderlng ten gevolge. j

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2