Het Nat. Muziekconcours te Boskoop LEID5CH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 19 Mei m Gemeenteraad Zoeterwoude GEMENGD NIEUWS I VISSCHERIJ-BERKHTEN Zijn vrouw doodgestoken Uitstekende muziek in schitterende omgeving LUCHTVAART De bliksem ingeslagen Wollen ondergoed is goed voor Rheumatiek FAILLISSEMENTEN SPREEKCEL VRAGENRUBRIEK Gemeste Piepkuiken! Fa. D. WARRING ZOK RADIO DRAALA XE AMSTERDAM. Gisteren is in Amsterdam-West een vrouw door haar man doodgestoken. Voorbijgangers en bewoners van het Barendsplein waren getuige van het drama, dat een zeer kort verloop had. De dader, een 51-jarige man. die reeds verscheidene jaren met de 42-jarige vrouw, een kleurlinge uit Zuid Java. gehuwd is, leeft gescheiden van de vrouw op een ka mer in Amsterdam-Zuid. De vrouw woont in het tehuis van de Vereeniging Hulp voor Onbehuisden. Het echtpaar heeft vier kinderen. De oudste, een meisje van dertien jaar. woont bij den vader, twee kinderen worden momenteel in een sanatorium verpleegd, terwijl de jong ste met de moeder is ondergebracht bij Hulp voor Onbehuisden. Het schijnt dat de vrouw omgang had met een anderen man. wat de jalouzie van den echtgenoot had opgewekt. Hoe en waai de man haar gistermiddag ontmoet heeft, is nog niet bekend, maar in ieder geval bevonden zij zich omstreeks half twee op het Barendsplein. waar voorbijgangers merkten, dat er een korte, maar zeer felle woordenwisseling tusschen hen ontstond. De man greep toen plotseling een groot padvindersmes, dat hij bij zich droeg, en stak de vrouw eenige malen in de hals. Een der steken trof den halsslagader, die werd doorgesneden, met het gevolg, dat de vrouw hevig bloedend inéénzeeg. jog voor dat hulp ter plaatse was, had zij Tien geest gegeven en toen een auto van den gemeen telijken geneeskundigen dienst ter plaatse kwam. kon deze nog slechts het lijk naar het Wilhelmina Gasthuis vervoeren. Twee voorbijgangers, die de noodlottige daad niet meer hadden kunnen voorkomen, grepen den man vast, die zich, zonder zich te verzetten, naar het polltieposthuis op het Haarlemmerplein' liet overbrengen. ROTTERDAMSCHE MOTORTRAWLER ZES MAAL AAN DE MARKT IN EEN MAAND. Nog nooit voorgekomen. Wat. zoolang stoom- of motortrawlers van IJmuiden uit gevischt hebben nog nooit heeft plaats gehad, is in Maart van dit jaar ge beurd: in die maand is een trawler zesmaal na een volledige reis aan de markt geweest! Deze bijzondere gebeurtenis hebben wij te dan ken aan de rjjke liaringvisscherij in die maand, toen niet alleen de gelukkige, de „Dirkje" R.O. 53. maar ook eenige andere trawlers zulke korte reizen maakten, zonder dat zij echter, als de Dirkje het halve dozijn vol konden maken. De „Dirkje" maakte die maand niet alleen het grootste aantal reizen, maar ook dc hoogste maandbesomming. n.l. f. 18880. Dit cijfer is eveneens een record! Maar ook haar zusterschip, de „Claesje" R.O. 46 heeft in Maart prachtig gevaren: zij besomde in vier reizen f. 14480.Met haar besomming van bijna f. 19000.stevende de „Dirkje" zelfs de twee grootste trawlers van IJmuiden. de „Haar lem" en de ..Delft", die tweemaal zoo groot zijn. voorbij. Deze brachten het resp. tot f. 18775.en f. 17985.—. VLAARDINGEN, 19 Ml. Fillet van Zoutevisch f. 33.10; IJslandsche fillet f. 21.60 per ton <excl. 5%). DE POSTVLUCHTEN. Gisterochtend te zes uur ls de ..Reiger'' van Schiphol naar Indië vertrokken Twee passa giers bevinden zich aan boord. Voor de tus- schentrajecten hebben zes passagiers ni5ats be sproken. Het toestel vervoert 407 Kg. briefpost. 31 Kg. pakketpost en 177 Kg. vracht. Gistermorgen is de „Torenvalk" van TJllilltan vertrokken met medeneming van 312 K G. post, 9 K G pakketpost en 220 K.G. vracht. Twee pas sagiers vliegen mede tot Amsterdam, voor tus- schentrajecten werden achttien passagiers ge boekt. terwijl twee passagiers moesten worden ge weigerd wegens plaatsgebrek. EEN ERNSTIG GEWONDE TE WEZEP. Woensdagavond is tijdens een onweers bui de bliksem geslagen in de arbeiders woning van G. J. Sillis te Wezep. In een ommezien stond het huis in lich ter laaie. De vrouw en drie kinderen van den bewoner zagen kans zich tijdig in vei ligheid te stellen, doch de man zelf werd onder het vallend puin bedolven.' Met moeite slaagden de buren er in het slachtoffer te bevrijden. S. was ernstig aan den schouder en een der armen gewond. Het huis brandde geheel af. Een houten zomerhuisje, dat ongeveer veertig meter van het afgebrande woonhuis lag, werd door den luchtdruk geheel ver nield. terwijl van een der ramen van een op eenigen afstand staande woning alle ruiten barstten. De motorspuit van Oldebroek kon bij aankomst niets meer uitrichten, daar het huis reeds was afgebrand. Onder Weesperkarspel zijn bij den vee houder M. aan den Utrechtseoheweg twee koeien in de wei doodelijk getroffen. LEIDSCHE ZWEEF VLIEGCLUB. Maakten wij Maandag 1.1. melding van 2 bre vetten. thans was het de heer C. Kanbier die gisteren onder moeilijke omstandigheden zijn A- brevet behaalde. DE JLWEELEN DIEFSTAL IN DEN HAAG Instructie tegen de helers gesloten. Het vooronderzoek tegen J. D.. te Den Haag. die op heeterdaad betrapt is, toen hij een pakje juweelen vervoerde, en te gen zijn vader M. D., bij wien thuis een groot aantal kostbaarheden is gevonden, is thans gesloten. Het staat nog niet vast. wanneer de zaak op de openbare terecht zitting zal dienen. Beide zitten nog in voorloopige hechte nis, welke vorige week weer voor 30 dagen is verlengd. KINDJE GEDOOD. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft de politie op het erf van een woning in den Zuidplaspolder onder de gemeente Nieuwerkerk aan den LJssel een kinder lijkje opgegraven, dat reeds eenige weken in den grond lag. De politie heeft het lijkje in beslag genomen en ter schouwing naar Rotterdam overgebracht. Een 37-jarige ohauffeur, woonachtig te Waddinxveen, die sedert jaren relaties on derhoudt met een 36-jarige ongehuwde vrouw uit Nieuwerkerk aan den IJssel, is op vermoeden het kindje gedood te heb ben, aangehouden. De man zal ter beschik king van den Officier van Justitie te Rot terdam worden gesteld. De ongehuwde moeder is na verhoord te zijn voorlooDig op vrije voeten gesteld. De burgemeester van Nieuwerkerk aan den IJssel, de heer F. Jas, heeft beiden aan een scherp verhoor onderworpen, waarbij beiden hun daad hebben bekend. Een lijder aan rheumatiek is buitenge woon gevoelig voor tocht en kou, door dat zijn huid niet meer normaal func- tlonneert. Nu, In het voorjaar, met zijn onverwachte tochtvlagen, is de kans op enkele dagen van kwellende pijn al heel groot! Maak toch een einde aan die eeuwige angst voor tocht en kou! Wollen ondergoed is jnaar een lapmiddel! Kru- schen Salts zal U voorgoed ervan ver lossen. Kruschen valt Uw kwaad aan in de oorzaak zelfeen teveel aan urinezuur in het lichaam, dat zich daar heeft ver zameld door een trage werking van de organen. Kruschen's „dagelijksche dosis", regelmatig ingenomen, spoort Uw lever, nieren en ingewanden aan tot nieuwe activiteit. Schadelijke zuren worden uit Uw lichaam gefilterd en zuiver bloed zal door Uw aderen stroomen. U zult weer kunnen leven als een vrij mensch! Koop nog heden een flacon Kruschen Salts. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 5 f. 0.40, f. 0.75 en f. 1.60 (extra groot pak). 128 (Ingez. Med.) BUITENLANDSCH GEMENGD. ONGELUK AAN BOORD VAN EEN BRITSCHE TORPEDOJAGER. Aan boord van den torpedojager ..Eskimo" welk schip in de haven van Portland ligt, heeft zich een ontploffing voorgedaan ten- g^olge waarvan een matroos werd gedood en drie matrozen ernstig gewond werden. Het verluidt, dat een kanon, dat na schietoefeningen werd schoongemaakt, uit elkander is gesprongen. Er wordt een onderzoeik Ingesteld. Nadat het Nationaal concours voor Har- Steijn uit Zaandamf, had gistermorgen ln monie- en Fanfarecorpsen te Boskoop Woensdagavond was ingezet met een goed geslaagd concert van de Zaanlandsohe ka pel, onder leiding van den heer W. P. Steijn uit Zaandam, had gistermorgen in „Flora" de officieele ontvangst en opening plaats. De voorzitter van „Excelsior", de heer Jac. van Lomwei heette allen hartelijk wel kom, inzonderheid burgemeester mr. Ver kerk als eere-voorzitter van het concours comité. Spr. sprak nogmaals zijn vreugde en dank uit over de groote medewerking, die „Excelsior" mocht ondervinden van de zijde tier autoriteiten, alsmede van de vele kwee kers die hun planten en bloemen afston- den. waardoor de tentoonstellingshallen werden herschapen in een groot park. Hierna verkreeg de burgemeester het woord. De burgemeester sprak over de beteeke- nis van dit concours. Dit concours is be langrijk. aldus spr., omdat de vereeniging, die het organiseert „Excelsior" is, een mu- ziekvereeniging. die zich volkomen geeft aan hetgeen zij voornemens is te doen en als zij iets aanpakt, dit ook tot uitvoering weet te brengen. Dit concours is ook belangrijk, omdat zoovele vereenigingen met een goede repu tatie opgekomen zijn. Dit concours is echter bovenal belangrijk door het geheel eigene en oorspronkelijke karakter, dat het heeft verkregen door de verbinding met een sohoane gedachte. Gü kunt een concours in een park hou den, maar gij kunt geen park naar een concours brengen. Dit is hier geschied Hier is niet een muziekcorps naar een park gemarcheerd, maar heeft een héél park met wortel en tak zich opgemaakt naar het concours, om de muziek op te luisteren. Hulde aan de Boskoopsche gevers van bloemen- en plantenmateriaal, aan de le den van „Excelsior", die vele. lange avond uren aan de inrichting hebben opgeofferd en aan den heer Strove, die de schoone gedachte vorm en gestalte wist te geven en het arrangement voor zijn rekening nam. Hulde voor het verkregen resultaat, waarbij geld geen rol hoefde te spelen, om dat het geld er was in den vorm van mate riaal. arbeidskracht en belangelooze mede werking. Spr. hoopte dat men deze Boskoopsche gedachte zou waardeeren!. Na een rondwandeling door de tentoon stellingshallen met haar schitterende be planting, nam het concours een aanvang. De marschwedstrijd, waaraan 11 corpsen deelnamen, alsmede de eerste concoursdag zijn uitstekend geslaagd. De uitslagen. De uitslagen luidden als volgt: 3e afd. Harmonie: „B.M.O.L." 's-Graven- land, dir. Joh. Karsemeyer. verpl. no. le prijs met 342 punten, Marschw. le pr. met 108 p. 3e afd. Fantare: ,.S. R. de Miranda". Am sterdam, dir. N. Holthuizen, verpl. no. 3e pr. met 293 p.. Marschw. 2e pr. met 78 p. 2e afd. Fanfare: „Excelsior", Den Haag, dir. J. Jochems, verpl. no. 3e pr. met 268 p Marschw. 2e pr. met 84 p. le afd. Fanfare: „Wilhelmina", Volen- dam, dir. L. Buys, verpl. no. le pr. met 340 p., Marscnwedstr 2e pr. 84 p „De Harpe Davids", Noordwijkerhout, dir. L. van der Hoef, verpl. no. le pr. met 341 p „Oefening baart Kunst" Rotterdam (Pernisl dir. Thom Adee, verpl. no. 3e pr. met 291 p. Marschw. le pr. met 97 p. „Euterpe" Hein- kenszand, dir. L. Bouman, verpl. no. 3e pr. met 280 p. „Juliana", Den Haag, dir. G. T. Jouvenaar. verpl. no. 2e pr. met 320 p., Marschw. le pr. met 99 p. „Crescendo", Heiningen, dir. A. M. P. van Helvert, verpl. no. 3e prijs met 259 p. le afd. Harmonie: Apollo", Haarlem, dir. L. van der Hoef, verpl. no. 2e pr. met 319 p., Marschw. le pr. met 96 p. „Eensgezind heid", Heemstede, dir. Ph. S. Vlessing, verpl. no. le pr. met 338 p. Marschw. le pr. met 96 p. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: „V.O.O.S.", Lisserdijk (Haarljneer), dir. Peter Wit, verpl. no. 2e pr. met 310 p. Marschw. 2e pr. met 84 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: „Zand- voorts Muziekkapel", dir. Reynier van 't Hof, verpl. no. 2e pr. met 310 p., Marschw. 2e pr. met 84 p. Eere-afd. Fanfare: „Semper Crescendo", Middelharnis, dir. M de Bonte, verpl. no. le pr. met 342 p. Sup. afd. Fanfate: „Concordia", Krimpen a d IJsel, dir. C. Horsman, verpl. no. 3e prijs met 254 p. Sup, afd. Harmonie: „Crescendo", Baarn dir. H. van Dapperen, verpl. no. le pr met 376 p „Tielsche Vrijw. Harmonie", dlr F. Hend.ich, verpl. no. le pr. met 354 punt.. Marschw. le pr met 96 p. „Juliana", Hui zen, dir. Joh. Karsemeyer, verpl. no. le pr. met 420 p met extra prijs. „St. Caecilia", Alkmaar, dir. P. N. Joosen, verpl. no. le pr. met 343 pMarschw. le prijs met 108 p. De jury bestond uit de heeren M. C. van den Roovaart. te Amsterdam. W. P. Steyn, Zaandam en Max Well, Boskoop. Uitgesproken: G. Bakker, aannemer, Haarlemm»^ Nieuw Vennep, Nieuwstraat. 2. R.c. Mr i?l W. Top, Cur. mej. Mr. E. Gouda, Haarlem WERKLOOZENVOETBAL. Een abonné klaagt dat de werkloozen i hun voetbalwedstrijden houden op het genii teljjk terrein aan het Zwarte Pad veel S ondervinden van niet-werkloozen die als t schouwer fungeeren en een minder snoi houding aannemen. Hij vraagt, of daar geen maatregelen kunnen worden genomen.'! K. J. v. H. te L. Het bondsleest van h K.N.G.V. wordt gehouden op Zaterdag 27 j dag 28 en Maandag 29 Mei a.s. Abonné te K. De door U genoemde k paling luidt als volgt: „Voor de berekening den wachttijd, in de Invaliditeitswet tLt, voor het recht op rente, als bedoeld ln art dier wet. gelden vier dagpremiën, waarvan I betaling bewezen wordt door de op de ki geplakte dagzegels, als één weekpremle. Mini dan vier dagzegels worden by die bereken verwaarsloosd". Tot het geven van een antwoord op uw t vraag zijn wij niet bevoegd. Mej. E. J. te S. 1. U behoeft het v schuldigde bedrag niet te betalen. Men is ech gerechtigd u niet tot het fonds toe te la'J 2. Het adres van „Brunhilde" is: mej. A. Stadhouderslaan la, Leiden. vanaf 40 cent. Haarlemmerweg 6 Telefoon no. 6 166 (Ingee Mtill Bestrating: van den Zuid buurtsche-weg - Benoeming Ge meente-ontvanger - Antwoord op vragen van den heer Wessel. SIEBREGJE VOOR DE AMSTERDAMSCHE RECHTBANK. Od Donderdag 8 Juni zal de Amsterdam- sche rechtbank de strafzaak tegen Siebreg- je V. uit Groningen behandelen, die er van wordt verdacht f45.000 te hebben wegge nomen uit de bonksafe van haar bejaarden vriend, die zijn geld in een safeloket in de hoofdstad had opgeborgen Aan Siebregje is diefstal subs, verdu'stering ten laste ge it .1 D? jeugdige kennis van Stebregle een veehandelaar uit Groningen, zal zich we gens heling te verantwoorden hebben. WIELRIJDER NA AANRIJDING OVERLEDEN. Eergistermiddae is de wielrijder Op 't Veld op den weg van Roermond naar Melick. ter hoogte van huize Schonden bü het over? eken door een vrach; auto -van de Limburgschc iramweg maatschappij gegre pen en zeer ernstig gewond. a Kort na het ongeluk is de man ter plaatse overleden. SNELTREIN WARSCHAU-GDYNIA ONTSPOORD. Bij het station van Danzig is de sneltrein Warschau-Gdynia ontspoord, de locomotief werd vernield en verscheidene wagons zijn omgeslagen. De machinist en de stoker wer den ernstig gewond, van de passagiers werd evenwel niemand ernstig getroffen. Over het onderzoek naar het ongeval wordt gemeld, dat de trein met een snel heid van 80 tot 90 kilometer over een aan tal wissels reed, waar de voorgeschreven snelheid 20 kilometer per uur is. Alle sporen naar Zoppot en Gdingen zijn versperd. AARDBEVING OP DE SALOMON- EILANDEN. Naar eerst thans wordt vernomen, heeft 30 April een aardbeving de Salomon-eilan- -jen geteisterdVooral in het gebied van kaap Marsch op de Russell-eilanden is aanzienlijke schade aangericht. Op het eiland Ysabel moeten twaalf inlanders zijn omgekomen, waarvan negen kinderen. De ra«ad van Zoeterwoude vergaderdie. De voorzitter deelde mede. dat van Ged. Staten bericht van goedkeuring is ontvan gen. dat de werkzaamheden aan de ter tiaire wegen zijn gegund aan de N.V. Ne- derlandsche Basaltmij. te Zaandam voor f. 95.400. Naar aanleiding van het in handen van B. en W. gestelde verzoek van eenige be woners aan den Hoogen Rijndijk om daar een voetpad te doen aanleggen, deelde de voorzitter mede. dat aan den Rijkswater staat is verzocht de totstandkoming van dit voetpad te bevorderen. Antwoord is echter nog niet ontvangen. Van Ged. Staten is de gemeentebegroo ting 1939 wederom terugontvangen. Opge merkt wordt, dat alsnog tot conversie van geldleenir.gen moet worden overgegaan. Daar conversie eerst mogelijk ls per 31 Dec. a.s. zullen B. en W. hierover t.z.t. voorstellen aan den Raad doen. De voorzitter deelde mede. dat hij de begrooting 1939 ter prov. Griffie heeft be sproken. Vermoedelijk kan worden toege stemd in de bestrating van den Zuidbuurt- sche-weg, indien eenige andere kapitaals voorzieningen van de begrooting worden afgevoerd. B. en W. stellen nu voor te schrappen f. 10.000 voor de verbetering van den hoek MieningNoordbuurt en f5000 voor de verbreeding van den Vliet weg. In verband met de verbetering van de tertiaire wegen zijn Ged. Staten van mee ning. dat op de resteerende wegen de werkzaamheden met het vast personeel kunnen worden uitgevoerd en hiervoor geen losse werklieden meer noodig zijn. Het uitgegeven bedrag, waarvoor machti ging was verleend, kan gehandhaafd blij ven, zoodat de post met f. 1050 kan worden verlaagd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. aldus besloten. Gedep. Staten wenschen voorts, dat de subsidie voor de bijz. bewaarscholen wordt teruggebracht tot f. 200 per school en de presentiegelden voor de commissie tot we ring van schoolverzuim worden geschrapt. Een voorstel van B. en W. in dien zin werd aangenomen, (tegen de heer Starren - burg). Als gevolg van de genoemde wijziging kan de extra bijdrage uit het werkloos- heidssubsidiefonds worden verlaagd met totaal f. 1198. Aldus besloten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd f. 91 beschikbaar gesteld voor de extra steunverleening aan werkloozen en aan de kleine boeren en tuinders. Het bestuur van de bijzondere school voor buitengewoon L. O. te Leiden heeft verzocht een subsidie over 1938 te verlee- nen. B. en W. stellen voor f. 10 per leerling te verleenen of in totaal f30. Na discussie stelde de heer Paardekoo- per voor deze subsidie te bepalen op f. 15 per leerling, hetgeen aangenomen werd. Tegen stemden de heeren Wessel en Meij- dam en de beide wethouders. Aan den heer A. J. van Vliet, directeur der brandweer, werd op diens verzoek, om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend met ingang van den dag, waarop zijn op volger in dienst treedt. De voorzitter deed dan mededeeling van het schrijven van den heer C. van Leeu wen, waarin deze kennis geeft, dat hjj zijn benoeming tot gemeente-ontvanger om meer dan één reden niet kan aannemen. Na geheime vergadering werd tot ont vanger benoemd de heer C. M. Dolle alhier. De voorzitter deelde mede, dat hij twee aanbiedingen heeft gehad voor de oude vuilnis-auto. De heer V. A. Reijs alhier wil f. 55 geven en de heer C. de Graaf te Voor schoten f. 75. Spr wees er op, dat aan den heer Reijs, die belast was met den verkoop 'n commissieloon zal moeten worden betaald Besloten werd den heer Reijs hiervan mededeeling te doen. Indien Reijs even eens f. 75 wil geven, kan hij de voorkeur hebben. De voorzitter beantwoordt dan nog eenige vragen, welke in de vorige vergadering wa ren gesteld. Bij de rondvraag merkte de heer Wessel op gelezen te hebben, dat de Graal en nog een vereeniging zullen trachten een cur sus te organiseeren voor de opleiding tot hulpverpleegster van het Roode Kruis. Waar het Roode Kruis een neutrale organisatie is, heeft het spr. pijn gedaan, dat alleen een gedeelte van de gemeente hierin is ge kend. Bovendien heeft spreker gelezen, dat bij een avond van de actie „De nieuwe Gemeenschap"' weer een gedeelte van de gemeente is uitgeschakeld. De burgerlijke overheid was hier vertegenwoordigd door den burgemeester en weth. Onderwater, terwijl slechts de geestelijkheid van één gezindte aanwezig was. Spr. acht dit fout. Spr. vraagt of de burgemeester hier de ge meente vertegenwoordigde. Naar aanleiding hiervan zeide de voor zitter, dat de heer Wessel hier punten be handelt, die niet in den Raad thuis hooren. Men dient eerst goed te informeeren, al vorens men over dergelijke dingen gaat praten. Spr. zal zelf beoordeelen waar hij wel en niet naar toe gaat. Spr. staat boven alle partijen en heeft hiervan reeds ver schillende malen blijk gegeven. Wat het Roode Kruis betreft, deze organisatie heeft zich gewend tot het Wit-Gele Kruis met verzoek een cursus te bevorderen. Een ge lijk verzoek was gericht aan de Graal, doch ook aan Protestantsche, Israëlietische en andere vereenigingen. Als de Katholieken daaraan nu willen deelnemen, is dat toch niets bijzonders. Dat spr. in genoemde commissie heeft zitting genomen is een persoonlijke kwestie. Wat betreft de nieuwe gemeenschap merkt spr. op, dat spr. en een wethouder daar aanwezig wa ren. Deze act:? is uitgegaan van het R.K. Werkliedenverbond en is bestemd voor alle rangen en standen. De heer Wessel moet de rede van H. M. de Koningin van Jan. j.l. niet ipisverstaan. De nieuwe Gemeen schap is een nationale actie. Het komt spr. voor, dat deze onderwerpen in het vervolg beter persoonlijk kunnen worden besproken dan in den Raad. De heer We^el deelde mede, dat hii in het geheel niet de bedoeline he°ft "-ehad te blpme^r^n of te krenkkpn De svm-mf/hte J voor clen voorzitter is er dan ook niets minder om geworden. Na diens uiteenzet ting is alles duidelijk geworden. Hierop volgde sluiting. VOOR ZATERDAG 20 MEI, Hilversum I. 1875 en 415,5 M. Kro-uitze__ 8.00—9.15 Gram. muziek (ca. 8.15 Bericht 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsdie: halfuurtje 12.00 Berichtne 12.15 orkest (1.001.20 Gram. muziek (ca. 1.15*1 halfuurtje 12.00 Berichten 12.15 Ki Gram. muziek 2.45 Kinderuur 4.00 GraL muziek 5.15 Internationale sportrevuel 5.30 Gram. muziek 5.45 Kro-Nachtegaa 6.15 Gram. muziek 6.20 Journ. weekt., zicht 6.45 Berichten, gram. muziek - 7 Berichten 7.15 Causerie „Wat hebben i aan de monniken te danken?" 7.35 Acto aetherflitsen 8.00 Berichten A.N.P., deelingen 8.15 Meditatie met muzikale o lijsting 8.35 Gram. muziek 8.45 concert 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 C serie „Het Onvergankelijke Ryk" (met mu.' omlijsting) 11.10—12.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301.5 M. 8.00 Vara; lol Vpro; 10.20 Vara: 7.30 Vpro; 8.00—12.00 Van] 8.0 Gram. muziek (Om 8.15 Berichten) 10.Ï Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in d Continubedrijven 12.00 Gram. muziek ((Oj 12.15 Berichten) 2.00 Filmpraatje Orgelspel en zang 3.00 Reportage 3J Gronlngsche orkestvereenlging en solisiq <opn.) 4.20 Gram. muziek 4.30 tooneel 4.50 Gram. muziek 5.30 Filmluj 6.00 Uit de roode jeugdbeweging I richten 6.306.55 Zang en piano Vara-kalender 7.02 Felicitaties 7.10 Pot tiek radiojournaal 7.30 Causerie „Het gcaj telfjk leven in Amerika" 8.00 Herhalii S.O.S.-berichten 8.03 Berichten A.N.P.. Van Varia 8.20 Vara-orkest 9.00 Puzzle-ulta ding 9.15 „En nuOké" 10.30 T ten A.N.P. 10.40 Gram. muziek 10| Radlotooneel 11.00 Do Ramblers 11$ 12.00 Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 11.20 B.B.C.-Nort Ireland-orkest en solist 12.20 Het Gariirf Philips kwintet 12.50 Gram. muziek - 11 Sportreportage 1.50 Philip Martell en ztf orkest 2.20 Gram. muziek 3.05 Solisten concert 3.50 Declamatie 4.05 Gram. mui 4.50 Sid Phillips en zijn band. een secj van het B.B.C.-koor en solist 5.50 Spo reportage 6.20 Berichten 6.50 f praatje 7.05 Het Menges strijkkwartet 7.50 Actueele uitzending 8.20 Variété-prt gramma 9.20 Berichten. Hierna uit Ottawi Nieuws uit Canada 9.50 Uit Amerika: rikaansch weekoverzicht 10.05 B.B.C.-Thea orkest en soliste 11.00 Declamatie 1]1 Jack Harris en zijn band 12.10—12.20 r richten. Radio Paris. 1648 M. 9.00. 10.00. 11.20, 12^ I.00 en 1.25 Gram. muziek 2.50 Pianovc-r dracht 3.35 en 3.50 Zang 5.05 Cello-voc dracht 5.50 en 7.20 Gram. muziek SJ Zie Brussel 484 M. 10.50 Gram. muziek - II.2012.50 Jo Bouillon en zijn orkest. Keulen. 456 M. 6.50 Gram. muziek - Willi Libiszowski's orkest 8.50 Danziga Landesorkest 12,20 Omroeporkest Gram. muziek 4.20 Herm. Hagestedt's orsea en solisten 7.30 Voormalig Sted. orkest r Hamborn en koor 8.50 Gram. muziek —J Vroolijk programma 10.55 Gevar. concer*^ 12 20 Omroeporkest en solisten (opn.) 3 20 Nachtconcert. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra muziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest u Gram. muziek 2.25 Programma, gewijd J Denemarken 3.25 Zie Brussel 484 M. 305 4.20 Gram. muziek 4.35 Pianoroo dracht 4.50 Gram. muziek 5.05 verve pianovoordracht 5.205.30 Gram, iniwek - 6.20 Omroeporkest, solist en gram. muziek - 8.20 Gram. muziek 8.45 Folkloristisch pro gramma 9.05 Cabaretprogramma Populair concert 11.20—12.20 Gram. mua» 484 M. 12.20, 1.30—2.15 en 2.55 Gram. m» 3.05 Reportage, hierna concert 450 orao1 muziek 5.35 Cabaretprogramma 6.35 GJM muziek m. toelichting 7.35 Gram. muz|ibk v 8.30 „Die Blumc von Hawaii", operette - Dansmuziek (gram. platen) 11.20—"' Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.35 Onuww orkest en solisten 10.20 Berichten j - Saxofoonkwartet met pianobegelldtng - Berichten 1.20—12 20 Omroepkleinorkesr pianoduo. E GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 20 Mei. le Programma: lederen dag van 8—24 tri- A.V.R.O., V.A.R.A. enz. ulir 2e Programma: lederen dag van 8—j K.R.O N.C.R.V enz pariisJ 3e Programma: 8.00 Keulen 1°-® Mortis Radio - 10.50 Radio P.T.T. N. - "f Radio 12.10 Radio P.T.T. N. 12-201Kr (VI.) 2.20 Keulen 3.50 London wj 4.20 Keulen 6.20 Brussel (VI.) - 7.50 8.30 Brussel (Fr.) 11.20 Parijs Raaioq!ü 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) jyjj Parijs Radio 9.30 Radio P.T.T N. - I Diversen 10.35 London Reg. 12.2ö^üj wich 1.20 London Reg. 1.50 Droitw 5.50 Radio P.T.T. N. 6.20 Droitwich - l Beromünster 10.05 Droitwich U.00 10* 11.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2-4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14