Nova-Theater FEESTPROGRAMMA SHERLOCK HOLMES Uit de Omstreken BULDOGG DRUMMOND ONTSNAPT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 17 Mei l^| De aanleg der rijwiel en voetgaden WEERBERICHT. Hemelvaartsdag. 2.30 en 8 u. met HANS ALBERS en HEINZ RÜHMANN. AGENDA KATWIJK AAN ZEE. HET GEËGALISEERDE GROOT BADHOTEL TERREIN. TUSSCHEN KATWIJK EN NOORDH'IJK. Met den aanlee van de rijwiel- en voet- ipaden in de Noordduinen ran Katwijk uit is men thans tot Noordwijk aan Zee ee- vorderd. Met de verhardine van het rij wielpad is nog eeen begin gemaakt Door dat de aanleg van het militaire vliegveld te Valkenburg den voorrang heeft in de werkzaamheden treedt bij de verdere vol tooiing der duinpaden vertraging in. AALSMEER. De Luchtbescherming. Voor de brandweer en de hulpdiensten der EHBO. zijn gasmaskers aangeschaft en regelmatig ziet men thans oefeningen houden. Wanneer deze ploegen goed geoefend zijn zullen andere hulpdiensten gefor meerd worden als gasverkenners. trans portcolonnes en de andere onderdeelen die in het plan van onzen luchtbeschermings dienst. onder leiding van ir. Gijzen zijn opgenomen. De Bloemenhandel. Hoewel de wind nog te koud is, om de tem peratuur reeds tot „zomersch" te bestempe len. heeft het zomerseizoen toch al zijn in trede gedaan in de bloemisterij. De aanvoer van rozen vermeerdert met den dag en als logisch gevolg daarvan beginnen de prijzen al het zomeraspect te verkrijgen. De door- sneeprijs is gedaald tot 2 a 3 cent. Slechts een enkel zeer mooi koopje kan het nog tot 5 a 6 ct. brengen. De aanvoer van seringen zal spoedig voorbij zijn. nu langzamerhand dit product van den kouden grond in bloei begint te komen De allerbeste takken kon den het nog tot 14 cent brengen. Nu het kas- serlngenseizoen voorbij is kan langzamer hand de balans opgemaakt worden van de stormschade in het voorjaar van 1938 aan deze producten toegebracht. En tevens komt nu eerst recht tot uiting wat de strenge win ter den kweekers gekost heeft. Er is reeds een actie op touw gezet om dezen menschen de helpende hand te bieden en de ergst ge- Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 756. Hedenmiddag 2 uur: 758. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De kern van den hoogen druk op den Oceaan hield stand. Over IJsland. Schotland en Scan dinavië daalde de luchtdruk in den afgeloopen nacht onder invloed van een depressie uit de Poolzee. Het uitgebreide depressie-systeem, dat gisteren over onze omgeving en Duitschland lag. werd veel kleiner. Vanmorgen ligt een kern hiervan over het Zuiden van de Noordzee, terwijl een tweede minimum over de Baltische staten ligt. In ons land viel plaatselijk zware regen (De Bilt 28 mM.) evenals in België (Brussel 30 mM.). Overigens waren de hoeveelheden hier te lande niet grooter dan 10 mM. Over Zuid- Duitschland en Zwitserland is de luchtdruk betrekkelijk hoog. In onze omgeving daalde de temperatuur tot ongeveer 2 graden onder de normale waarde. Ook op de Britsche eilanden, IJsland en Zuid-Frankrijk daalde de tempera tuur. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: zw. bewolkt, matige Z.Z.O. wind. temp. 10 gr. C., min. 9 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, matige Z.Z.W. wind, temp. 9 gr. C., min. 8 gr. C., neerslag 9 mM. De Bilt: zwaar bewolkt, matige Z.Z.O. wind, temp. 9 gr. C., min. 7 gr C., neersl. 28 mM. Groningen: heiig en onbewolkt, matige Z.O. w., temp. 9 gr. C., min. 5 gr. C., neerslag 6 mM. Maastricht: licht bewolkt, zwakke Z. wind. temp. 10 gr. C., min. 8 gr. C., neerslag 9 mM. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: W.Z.W., zwak. 9 gr., regen. Londen: N.W., matig. 8 gr., nu en dan lichte regen. Berlijn: West. zwak. 15 gr., mooi. licht bewolkt Nice: windstilte. 11 gr., nu en dan lichte regen. Stockholm: N.W.. matig, 11 gr., mooi. licht be wolkt. troffenen voor algeheelen ondergang te be hoeden. Inmiddels komen de kweekers die hun be drijf hebben omgezet in anjelierenkweek met steeds grooter hoeveelheden ter veiling. Eerste kwaliteit witte anjers brachten 14 a 15 ct. op. mindere soorten deden van 5 cent tot een dubbeltje. Snijgroen liep terug in prijs, ook al door vermeerderden aanvoer, evenals Lathyrus. Bolgewassen worden, al is het seizoen vergevorderd, in groote mate aangevoerd. De pottenveiling viert nu hoogtij. Men plant nu de perkjes in de buitentuintjes aan 1 zoodat er zeer groote vraag is. Doordat er veel buitengoed bevroren is, maken de kwee kers die nu goede producten hebben een be hoorlijke kans hun potplanten tegen loonen- den prijs van de hand te doen. Violen gol den van 50 ct. tot f. 1.10 per bak. geraniums werden voor 14 a 16 ct. verhandeld, terwijl de prijzen voor de andere producten even redig meegingen door de stevige vraag. De werkeloosheid. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan momenteel 126 werkloozen ingeschre ven. een aantal dat voor onze gemeente, waar men voorheen geen werkloosheid kende nog vrii groot te noemen is. Het aantal werklooze land- en tuinarbeiders hiervan bedraagt 65. Flinke animo voor concours. Voor het groote muziek- en zangcon cours. uitgeschreven door Aalsmeer's Fan farecorps en Aalsmeers Koor, op 15. 16. 22 en 23 Juni hebben reeds 54 veTeenigingen zich doen inschrijven. De zwanen voor de Tuinbouwschool. Het zwanenpaar in den vijver voor de Tuinbouwschool verwacht weer gezinsuit breiding. Moeder zwaan bebroedt een aantal flinke eieren terwijl vader met opgeheven vleugels in zeer militante houding langs den walle- kant zwamt om eventueele indringers op veiligen afstand te houden. Het is aardig te zien hoe strijdlustig deze zwaan die anders van de voorbijgan gers graag lekkere hapjes aanvaardt, de vleugels opsteekt en luid snaterend door het water stuift, als men naar zijn zin te dicht bti het water komt! Thans een nieuw dorpsdecl. Het geëgaliseerde vroegere Groot-Bad- hotelterrein is gaandeweg een geheel dorps- deel geworden waardoor heen de Konlr Wilhelmina- en de Koningin Emmastraat loopen. Was hec middengedeelte nog onbe bouwd. hier krijgt nu de volledige straten aanleg ook spoediz zijn beslag. Zeven nieuwe panden, in een aaneengesloten rij gebouwd, verrijzen thans aan laatstgenoem de straat terwijl aan den kant van den Sluisweg aan een tamelijk groot perceel de laatste hand wordt gelegd. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Pieter Voorwinden Pz., 23 jaar en Bastlaantje Cammeraad, 28 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jan Willem Voskamp en gez., v. Zoetermeer; Jan de Ruiter en gez.. v. Arkel; Abraham Troost en gez., v. Sommelsdijk; Jan Voorwinden, v. Hazerswoude. Vertrokken: Abraham Heijboer en gez., n. Noordwelle; Willem J. Adriaanse en gez., n. Waddinxveen; Gerrit Spijker en gez., n. Zwam- merdam; Abraham Troost en gez., n. Herkin- gen; Maria van Oord v. d. Vlies. n. Monster. Toezegging van beroep. Door ds. Bieshaar werd medegedeeld dat door hem een toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Lienden was ont vangen. Alhier organiseerde de luchtbescher mingsdienst een cursus voor gezinsbescher ming bij luchtaanvallen. Deze voor een ieder toegankelijke cursus staat onder lei ding van dr. Steur be Zoetermeer en zal 6 weken duren. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Getrouwd: P. Iterson cn M. W. v. Elswyk. Zilveren Jubileum. Onder veel blijken van belangstelling herdacht de sluiswachter de heer C. Bille- kes zijn 25 jarig ambtsjubileum bij de Prov. Waterstaat van Zuid Holland. Van hun belangstelling deden blijken de hoofdwerktuigkundige de heer K. Visser, die namens de Provincie de jubilaris de ge bruikelijke gratificatie en oorkonde over handigde. Verder waren aanwezig de hoofd- slulsmeesler, de heer Hol. de assistenl-sluls- meesters de heeren Eizinga en van Dintel en het voltallige personeel van bruggen en sluizen. Namens het personeel werd den jubilaris een fraaie ruststoel aangeboden. Ter gelegenheid van den verjaardag van HM. de Koningin zal de Wilhelrrrna- vereeniging ook dit iaar ln de maand Sep tember feestelijkheden organiseeren op het terrein aan de St Willibrordusstraat. Het terrein is wederom ln zijn geheel verpacht. Vermoedelijk zal het dit Jaar wel de laatste maal zijn dat van dit terrein gebruik gemaakt kan worden, daar het bestemd Is voor bouwterrein. Door den R.K. Z.H. Bond van Fanfare- en HarmonieveTeenigingen wordt op de Zondagen 18 en 25 Juni as. In de buurt schap een Nationaal concours georgani seerd. Aan dit concours, dat plaats heeft op het terrein van den heer Esveldt. zullen verschillende attracties worden verbonden. De reserve brug- en sluiswachter M. Koeze, die voorheen aan onderscheidene bruggen aan het Rijn- en Schiekanaal dienst deed is thans definitief geplaatst aan de sluizen in onze gemeente. De heer Van der Lee uit Voorschoten, kweekeling met akte aan de O. L. School Prinses Julianaweg alhier is in gelijke functie benoemd aan de O. L. school te Wassenaar. In den theetuin van Dongen heeft de wandelsportvereeniglng Odilo haar leden een gezelligen avond aangeboden. Vrijwel alle leden met hun dames vulden bijna ge heel het zaaltje. Dc avond, waarop een zeer kameraadschappelijke geest heerschte, werd verzorgd door de leden met zang en voor drachten. terwijl de Band van den heer Van der Velden de stemming steeds wist op te voeren. HAARLEMMERMEER. Den heeren Speelman en Kinkel, aan nemers te Nieuw Vennep, werd de bouw gegund van een dubbel woonhuis met bij komende werken voor rekening der fa. D. J. Tas te Aalsmeer. Als laagste inschrijvers berekende zij f. 8103. De schrik der misdadigers 2 Detectives - 20 boeven - 24 revolverschoten U sterft duizend angsten terwijl U schaterlacht. Als 2de 79 LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: gr, C. (48 gr. F.) 12 uur 's middags: 10^ gr. C. (51 gr. F.) HOOG WATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 2.56 uur; nam. te 3.14 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 13 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 13 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9.19 uur nam. tot 4.33 uur voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG 17 Mei: op: 4.11 uur; onder: 18.59 uur. 1001 sensaties in een oud landhuis. ACTIE HUMOR. Plaatsbespreken den geheelen dag aan de cassa en telef. 400. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bollenveiling. In het Parochiehuis werd een velling ge houden van te veld staande bloembollen ten bate der R.K. Kerk. De velling ge schiedde ten overstaan van notaris M" hijs en onder leiding van de directie van Hol- landxch Bloembollenhuls. Pastoor Hesp ver welkomde inzonderheid notaris Matthijs en de directie van Hobaho waarna de veiling een aanvang nam. Er werden zooals ge bruikelijk beste prijzen besteed; de 110 nummers brachten de respectabele som van f 1225 op. LISSE. Jongetje overreden. Een zoontje van den heer K. uit de Ka naalstraat stak onverwachts den rijweg over en kwam onder een motorfiets te recht. Hij werd met een herrenschudding opgenomen en door dr. v. Dijk behandeld. De schuld ligt bli het jongetje. Offerbus gelicht. Tijdens de verkoop ne van kerkboekjes in de R K. Kerk wist een der bedienden, een 13-jarigen jongen, den inhoud van het busje in zijn zak te doen verzeilen, doch werd hierbij op heeterdaad betrapt. Door de politie is tegen hem proces-verbaal op gemaakt. NOORDWIJK. Bezwaren van Ged. Staten tegen de begrooting 1939. Ged. Staten hebben eenige bezwaren ge maakt tegen de ter goedkeuring ingezon den begrooting voor den dienst 1939. Aller eerst geldt het bezwaar tegen de post „be- looralng van de kweekelinge aan de O. L school", voor welke uitgave op de begrooting een bedrag van f. 250.is geraamd. (Gelijk bekend draagt de oudercominissle dier sdhool ook f.250.daarvoor bij). Ged. Staten wensohen deze post met het oog op den flnancieelen toestand der gemeente te zien afgevoerd, tenzij de Inspecteur van het L. O. dez: uitgave noodzakelijk aciht. Ook hier is derhalve de gebruikelijke „deur" op de niet minder gebruikelijke „kier" gelaten. Dies hebben B en W. zich onmiddellijk tot voornoemden Inspecteur gewend, die hand having van de kweekelinge iwat voor de openbare school een vierde leerkracht en voor de bijzondere scholen het behoud der huidige vergoeding be teekent) zeer nood zakelijk acht. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor, de belooning van de kweekelinge op de begrooting te hand haven. Voorts verzoeken Ged. Staten te bevor deren. dat het geraamde bedrag ad f. 2000 wegens beschikking over het fonds voor het onderhoud van de z.g. huurkoopwoningen, wordt afgevoerd. Tegen de herstelling van dat fonds hebben B en W. geen bezwaar, waartoe zij dan ook het voorstel doen. Het bedrag van f. 2000.dat de begrooting dan moet derven, kan worden gevonden uit een sedert het opmaken der begrooting ver hoogde opbrengst van de opcenten op de personeele belasting. Een meevallertje dus! De overige opmerkingen, waartoe de be grooting Ged Staten aanleiding geetft, be treffen inlichtingen omtrent bepaalde pos ten en ondergeschikte wijzigingen van administratieven aard, welke B. en W, heb ben verwerkt in een den Raad aangeboden begrootingswljziglng. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER F. II. VAN SPANJE. ter eere van den jubilaris. Te kwart over tien arriveerden de jubilaris met zijn echt- genoote, per auto axgehaald van nun wo ning, aan het kantoor der bedrijven. Alle ambtenaren en werklieden der gasfabriek, alsmede alle ambtenaren van openbare werken waren reeds ter plaatse aanwezig. Ook merkten wij op den burgemeester den heer J. B. V. M. J. van de Mortel, de wet houders de heeren E. L. de Witt en A. C. Meijer, den gemeentesecretaris den heer B. Ike. bijna alle raadsleden, de gemeente architect den heer van Vliet, den directeur der bedrijven den heer Veerman, den In specteur van politie den heer F. Wassenaar, voorts bijna alle hoofden van dienst, en alle ambtenaren van de gemeentesecreta rie. Nadat de jubilaris met zijn echtgenoote waren binnengeleid, voerde de burgemees ter het woord. Spr. wees er op. dat in de 10 Jaren van zijn aanwezigheid te Noordwijk, hij den heer v. Spanje heeft leeren kennen als een man van uiterste plichtsbetrach ting. Spr. wenschte, mede uit naam van het gemeentebestuur, dat het den heer van Spanje, gegeven mag zijn nog Jaren met dezelfde ambitie, zijn krachten te geven aan het werk, dat hij deze 25 jaren heeft verricht. Nadat spr. den jubilaris een enve loppe met inhoud had overhandigd, wenschte hij hem een allergenoeglijksten dag toe. Nadat de heer van Spanje den burge meester bedankt had, releveerde de heer Veerman den loopbaan van den Jubilaris. Namens alle beambten en werklieden der bedrijven bood spr. den heer v. Spanje een clubfauteuil aan en mevr. van Spanje een prachtige mand met bloemen. Namens het personeel sprak de heer Marijt. Spr. zelde dat er onder de leiding van den heer van Spanje een geest van collegialiteit en kameraadschap is gekweekt, die naar hij hoopte, altijd bewaard moge blijven! Spr. hoopte tenslotte, dat het den jubi laris gegeven zal worden, nog vele Jaren zijn werk te verrichten. Nu nam de jubilaris zelf het woord. Deze zelde, dat de woorden van hulde tot hem gesproken, overgebracht moeten worden op allen, die dagelijks met hem samenwer ken: „GIJ allen hebt het mU mogelijk ge maakt, om mijn plicht te doen, zooals het móést, en daar dank lk U recht hartelijk voor". Thans volgde gelegenheid tot compll- menteeren, terwijl ververschingen werden rondgediend. Des middags van 4 tot 6 uur werd ten huize van den jubilaris een drukbezochte receptie gehouden. Talrijk waren de bloem stukken en telegrammen, die den jubilaris dezen dag waren gezonden. Er bevonden zich bloemen onder van het gemeentebe stuur, van het personeel van het Gemeen tehuls, van de adviesclub der gemeente bedrijven, van de gemeente-politie, van het administratief en technisch personeel der bedrijven en openbare werken, van dc Chr. Hist. Kiesvereeniging, van de Gymnastiek- en Schermvereen. D.O.S. en vele anderen. Van degenen die den jubilaris kwamen complimenteeren, noemen wij: den burge meester met zijn echtgenoote, wethouder E. L. de Witt met echtgenoote, dr. J. P. van Nlekerk, ds. Slddré, den Inspecteur van poli tie F. Wassenaar en echtgenoote, den heer Oordt, van het electriciteltsbedrijf. den ge meente-architect den heer van Vliet, na mens den Raad van Arbeid den heer H. J. Lek, mej. A. de Groot en nog vele anderen. Het ls voor den heer van Spanje en diens familie een prachtige dag geweest! Onze plaatskenoote mej. A N. Koers, ls benoemd tot onderwijzeres bi! het Ohr. onderwijs te Solo (Ned. Indië). Vele hartelijke bewijzen van belangstelling. Het is gisteren voor den heer F. H. van Spanje, administrateur der Gemeentebe drijven een onvergetelijke dag geworden! Reeds vroeg in den morgen wapperde de driekleur van de gemeentelijke gasfabriek NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornells Antonlus. z. van J. WeUers en J. C. C. v. d. Vossen; Jacobus Jeroen, z. van F. N. v. d. Ploeg en A. Kamper; Eduard Hendrikus, z. van B. J. M. Broug en A. C. J. C. v. Dijk; Petronella Helena Maria, d. van J. G. Meeuwenoord en C. C. Romijn; Cornelia Maria. d. van B. J. v. d. Wiel en C. B. Overmeer; Johannes Wilhelmus, z. van W. Brama en A M. Hoogenboom; Wilhelmus Ge- rardus Johanes Maria. z. van Th. J. Thomas sen en M. M. Peters; Eduard Maria. z. van J. F. Beelen en C. Gieske: Adrinus Jozef, z van J. A. Warmerdam cn J. M. v. Leeuwen; Marl- nus Theodorus. z. van M. H. de Haas cn A. Kloek; Robert Hans Gerard, z. van G. J. Vrei)- llng en A. 't Hort; Cornells Hendrica Anna, d. van A. v. d. Vossen en H. G. Steenvoorden; Theodorus Clemens Maria. z. van W. A. F. v. d. Zalm en A. C. Warmerdam; Geertruida Cornelia Maria, d. van P. J. Warmerdam en C. H. Duivenvoorden; Anna Clara Wilhelmina. d van E. J. Bakker en A. M. K. Schtilte; Al- bertus Antonius, z. van A. de Groot en J. M. P. Juffermans; Petronella Johanna Maria. d. van M. J. Warmerdam en C. M. Langeveld; Maria Cornelia, d. van W. P. van Parera cn C. H. v. d. Veek; Cornelia, d. van E. v. d. Meulen en H. Rietvink. Overleden: L. R. v. d. Geest. 76 jaar; C. v. d. Spek. 74 jaar. echtg. v. H. W. Wolken; P van Leeuwen, 66 jaar, wed. van J. Warmerdam; Th. Pacqueu. 77 Jaar. Ondertrouwd: C. Warmerdam. 27 jaar en C. C. Hogervorst, 22 Jaar; J. de Nobel. 26 jaar en A. J. C. Vermin. 32 jaar; C. H. v. d. Vossen. 26 Jaar en P. C. W. v. d. Berg. 24 jaar; C. H. J. Vonk, 28 Jaar en E. Graveleijn, 23 jaar. Gehuwd: H. L. Peschier, 30 Jaar en C Jansen. 29 Jaar; J. Haasnoot. 25 jaar en G. W. Klin kenberg. 25 jaar; M. J. van Abswoude, 31 jaar en J. A. van Gijlswijk. 25 Jaar; C. J. Salman, 33 Jaar en A. M. Duivenvoorden, 23 jaar. Geëxamineerd zijn aan Huize „Sancta Maria" voor diploma B 15 candidaten, die allen slaagden, n.l. de zusters Marie Guido en Marie Hubertine en de verpleegsters: M. G. J. Broekhuizen, C. M. Dijker, C. P. F. Ho- G. J.Broekhuizen, C. M. Dijker, C. P. F. Ho- des, H. P. Peelen. Fh. H. van de Pol, G. A. Polman, M. M. Reewijk, E. M. Vend rig, E. M. J. de Vries en A. G. Zewald Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie is benoemd de heer G. A. Huilgen van Wou denberg -Scherpenzeel Donderdag. Evang. Gem.Samenkomst te 10 uur voc Jeruël: Bijeenkomst te 10 uur voorm. Oud-Poelgeest: Zendingsfeest, 2 uur nam 1 Katwijk a. Zee (Casa Cara): Bond. Spr. de heer Reinema, 7H uur nm RUnsburg Bloemenlust)Jongdlerer L. E. O. Zaterdag. 't Schuttershof: Voordrachtsoefening Xjeldi Muzieklyceum, 7% uur nam. DAGELIJKS. Haagsche Dierentuin (tot 30 Mei): Vooriaa feest. Geopend: dagelijks van 7 uur 's avo tot middernacht. Op Woensdagen. Zaterdac'3 Zon- en Feestdagen van 2 uur tot middemac DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvot Bureau. 946—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derdel dag der maand consultatiebureau voor onvoll vaardigen. 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Gen» kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u i 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve L neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). inenJJ tegen diphterie. 346 uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventieve kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze.*! uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur „Een nacht in Mei". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u, dag en Donderdag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31. 8 uur t_ Woensdag en Zaterdag 2 u. n.m.: „De OchteL patrouille". Zondag en Donderdag van 2—7 u doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur r „De onsterfelijke wals". Woensdag- en Zaterdagnam. 280 uut. dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 815 u Casino-Theater Hoogewoerd 49: 8 uur nan „Verboden lading". Zondag en Donderdag van 4—7 en v. 8-11 fl Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur nin, Rex-Theater, Haarl.straat: lederen wer 2 en 8 uur n.m.: „Robin Hood". Zondag en Donderdag van 2—7 uur dooi voorstelling en 8 uur n.m. Nova-Theater. (Katwijk aan Zee). „Gev genismuren". Donderdag njn. 2.30 en 8 u.: „Sherlock Holm De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Zaterdag 13 t/m Woe d£\g 17 Mei a.s. waargenomen door de apotheï „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht Tel. 1060; D. C. Kok, Rapenburg 9, Telef. f Van Donderdag 18 Mei (Hemelvaartsdag) li Vrijdag 19 Mei a.s. nemen waar de apothekï J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Tel 85; Apothe Boekwijt, Breestraat 74, Tel 552. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apothe Wilhelminapark 8. Tel. 274. De geneeskundige dienst te Leiden wordt u] hedenavond 8 uur tot Vrijdagmorgen 8 waargenomen door de doctoren Bertel, Graaff, De Jager en Renaud. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan wai genomen door dr. Leemhuis, tel. 2030. Nieuwkerk en vr., Rijnsb.weg 148 A. M. Via ser. geb. L. Jark, Rijnsb.weg 148 K. Brr1" Terweeweg 22. Vertrokken: H. J. Tan. n. Leiden. Roodlx str. 28 J. van Heuven. naar Batavia N.-I.-i J. B. 'M. J. Uil, n. Groningen. Poelstr 6 - J Post, n. Leiden, Lfjsterstr. 7 C. van der Wi geb. Jansen, n. Den Haag, Eerbeeklaan 1 - f W. Wüstenhoff, n. R'dam, Slotlaan 31 - C. fl M. Verkleij. geb. Strijk, n. Lelden. HaarLstrJ A. Gloudie, n. Leiden. Rijnsb.weg 130 F. f Bolte, n. Almelo. R. J. Schimmelp.str 20 G.VW ser. n. Soest. Amersfoortschestraatweg 119 Q M. Ciggaar, n. Sassenheim, Leidschevaart 6 -j M. Burger, n. Wassenaar. Rust en Vreugdelar 14 M. Durieux, n. Gouda, P. Krugerlaan - W. Jansen Schoonhoven, n. R'dam, Dortsc 4c H. J. Doedens. n. Den Haag, Adelhelds 103 C. R. M. Kuipers von Lande. n. Le.dea Lljsterstr. 14. Burgerlijke Stand. Geboren: Martha Johanna Catharina, d. t C. F. W. Rietveld en M. H. M. van der Woud Dora Petronella, dr. van J. Brussee en Binnendijk. Overleden: M. J. de Vroom, 50 Jaar. Ondertrouwd: J. Bol en J. C. Maat. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Greta, d. van M. v. Delft eS J. den Haan. Getrouwd: H. Peursum en N. Heemskerk; J. Zandbergen en C. B. Kroon; D. M. Veerman er C. v. Egmond. Ondertrouwd: G. Batenburg en J. Glasberg gen; M. Marijnis en M. de Koning. Onder groote belangstelling maa het Muziekgezelschap „Wilhelmina" eefl rondwandeling door het dorp. VerschiUenj de vroolijke marschen werden ten gebracht. VOORHOUT. De nummering der CandidatenHjst"1- Heden heeft het hoofdstembureau in td> voor de kiezers toegankelijke zitting de in gediende candidatenlijsten gerainunerOj Voor alle lijsten was een voorkeurnununf' aanbevolen, zoodat niet tot loting behoen» worden overgegaan De nummering f6" schiedde als volgt: 1. R.KSP.; 2. gecom bineerde AR. en C.H.; 3. S.D AP. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: P. J. Schaap en vr., chauffeur, H. Morschw. 49 a M. C. de Wit. Balistr. 13 B. Hoogeboom, Julianal. 7 Th. van der Wereld. RhiJng.str.w. 14 W. F. Spruijt. A. v. Burenlaan 2 P. v. Egmond, RhJJng.str.w. 11 J. H. Wlntraaken, Dorpsstr. 16 L. van de Velden. Oranjel. 2 F. B. Wicherink, Regentessel. 15 A. S. Sölner, geb. v. d. Chijs. Dorpsstr. 1 P, M. K. Luoa en gez., AvBurenlaan 13 A. For ma. Regentessel. 17 M. de Roode. RhUngeest, B. van Julsingha, L. v. Oud-Poelg. 24 .J, P, Lulofs, Rfjnzlchtweg 32 M. L. van Wijngaar den, Regentesselaan 27 K. Vriesema. Rhijng. str.w. 90 D. van den Brink, Oranjelaan 14 C. A. Broers geb. Verschragen, RJjnzichtw. 150 J. Beeke, Haagschestr.weg 12 M. E. Har ten, geb. Glattll, Warmonderweg 44 J. van VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Karei Josephus, z. van J. J v en M. M. v. d. Krogt; Frns, z. van A. Teunpen en H. Ramrath; Hendricus Johannes Maria, van B. Bergman en A. Devilee. „n Gehuwd: Johnnes Jacobus Planje. 27 Jaar Hlnderika Huberta van Cuilenburg, 2- J® Willem Frederik Buitendijk. 29 jaar en JoMiii» Antonia Hoogeveen. 29 jaar; Jacob kol - jaar en Leonarda Maria Johanna Zuiaer«u 20 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: S. Reparon, Leidscheweg 96; C. H- Reparon, idem; H. A. Maasland, W;i A Detmers, Veurscheweg 3; A. Drukker, 3. weg 176; A. M. P. Swennen. Veurscheweg D. J. M. Th. v Vree. idem; A. J. H. M- Vjf raedts. id.; A H. Kruis, id.: A, M. C. B°eVv; J L M. Smolders, Veurscheweg 161; 'i, Heusden, Veurscheweg 350: J. v. d. Leidscheweg 94; W. ten Hoor. Lcidscneweg K. M. J. ten Hoor, idem; J. L. M. HWfOTI Veurscheweg 3; H. Over de Vest. idem. ,riepl- M. v. d. Goes, idem; E. J. A. v. Bueren, I 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6