Uit de Rijnstreek fIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 9 Mei 1939 Een avontuurlijke reis naar Parijs NOORDWIJKERHOUT. R.-K. Candidatenlijst. Pe candidatenlijst der R.-K. Kiesverec- welke heden is ingediend luidt als j v. d. Berg Verdegaal, 2. L. M. van irt 3. E Oostdam Hzn4. Joh. v. d. 15. C. v. d. Blauw, 6. A. H. van Noort en altredend), 7. C. A. van Paridon, 8. A, Willemse, 9. J. P. v. d. Ploeg, 10. J. yin Parera (aftr.), 11. M. C. Braun, K, v. d Togt, 13. A. Buis, 14. H. Hach- 'ng, 15. J. v. d. Burger, 16. P. A. Duiven- rde. RIJNSBURG. Vraag naar waspeen. jje laatste dagten is op de groentenveiling el vraag naar waspeen voor het buiten- 34, hoofdzakelijk voor Engeland. Gevolg ervan is, dat de prijzen belan'grijik stü- ji en reeds opgeloopen zijn tot f. 3.50 i ldst. De extra collecte voor de Zondag- '1 heeft in de Ned. Henv. Kerk f. 54.37 jradht. - De speldjesverkoop ten bate van de Jasseering heeft ruim f.37.opge- cht. SASSENHEIM. VERNIETIGING VAN BLOEMBOLLEN. Op last van de Siertcelteentrale. Op last van de Sierteeltcentrale is op een aan de Wasbeekerlaan, door een 50-tal 'oozen een partij van niet minder dan r.r. bloembollen gerooid, waarvoor n teeltvergunning kan worden getoond bollen zullen vernietigd worden. Eet rooien geschiedde onder toezicht van :ge rijksveldwachters. De R.K. Candidatenlijst. Ka de stemming voor de candidatenlijst R.K Staatspartij was een groep kiezers tevreden over den uitslag, oor de samenstelling der groslijst was t verschillende groepen overeengeko- p, dat van de eerste 5 plaatsen op de er 3 bezet zouden worden door arbel- De uitslag was evenwel, dat de 3de iderscandldaat de 6de plaats toege- -n kreeg. en protesteerde en gaf te kennen, dat 1, als niet met een eigen (dissenden- i lijst werd uitgekomen, een andere ij zou stemmen. erop belegde het bestuur der Kies- niging een bijeenkomst met vertegen- 'gers van verschillende groepen. Daar sen tot overeenstemming gekomen. De blijft gehandhaafd en de aanwezigen n de kiezers aansporen, organlsato- dus op No. 1 van de Katholieke lijst temmen De collecte voor de Reclasseering heeft ".er f. 56,11 opgebracht. VALKENBURG. Chr. Hist, candidatenlijst. D»r de Ohr. Hist. Klesvereeniging is voor as. gemeenteraadsiverkiezing de vol 's candidatenlijst samengesteld: I Nic. v. d. Nagel, 2. D. Bbl Ae., 3. P. A. aar, 4. P. Vis. 5. Adr. Zandbergen, 6. M. fries, 7. Jac. Bol Oz., 8. B. Invthorn. De collecten over April der Ned. Herv. t bedroegen: voor de kerk f. 112.01. nie f 102.72. inhoud der bussen f. 20.60 ~t4 coll. f. 23.80. terwijl een collecte voor •ending f. 23.28 opbraoht. j- Een collecte voor het Reclasseerings- d heeft alhier opgebracht f. 12.05. VOORHOUT. r In den loop van April werd in de Ned. Gem alhier gecollecteerd voor de k f. 71,10'/» (met inbegrip collecte „Bid- voor het gewas i en voor de Diaconie 38,95. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Gistermorgen heeft te omstreeks half- tn. nabij het kruispunt RijndijkHaag- een aanrijding plaats gehad. De wiel- W. v. d. H„ uit Haarlem, lebte niet net verkeer komende uit de richting assenaar in de richting Leiden en reed sdoor tegen de aöhterzijde van een auto niurd door W. V. uit Maarsseveen. W. v H. bekwam een hersenschudding en is medisch advies naar het Acad. Zieken- -bt te Leiden overgebracht. Vergadering Onderling Hulpbetoon. ,0nder leiding van den voorzitter, ds. H. Fortgens, vergaderde ln het Gebouw Chr. Belangen de vereeniging voor enhulsverpleging „Onderling Hulpbe- a. Ge voorzitter verwelkomde in het bijzon- r de Penningmeester, den heer J. M. de iter, die na gerulmen tijd ongesteld te geweest, wederom aanwezig was. Ook JKhte hij den secretaris, den heer C. geluk, omdat hij ln zijn zilveren «slagen is. spr, hoopte, dat deze nog laren het 2 denzelfden blijmoedigen v' mas werkzaam zijn. '«volgens werd aan de orde gesteld de - bcr statuten en wel toevoeging artikel 7a, waarin o.m. wordt gezegd de vereeniging gehouden is reserve te ®en, welke afzonderlijk moet worden ■egd. 'eeerve moet jaarlijks worden afge- IivhÜ? ^nminste 5°/o van de over het af- ,™pen boekjaar van de leden ontvangen rsih J tenminste het bedrag is dat over de laatst verloopen drie nïï1 iaarl«*s gemiddeld is uitgegeven Naniv ngen en kosten van beheer, arm k cnltele gestelde vragen uitvoerig ^antwoord, in hoofdzaak door den t„t,Va" Santbrink werd de voorgestelde Nad«"!PKlnS met alg. st. goedgekeurd, 'eenv li6 11661 J- van Santbrink nog een tra Gad gegeven van reserve. bleidfSerV6 en kasmiddelen, dit. naar Tin Van 6en vraag 'n een vorige ver- S "erd goedgevonden de reserve *i.6 abuis verpleging aan het begin te Iali,,°P f.4500 en de reserve voor het 'mtetonds op f. ïooo. VAN 2 HAARLEMMERMEERSCHE JONGENS. Twee Haariemmermeersche jongens had den het plan opgevat otn een reisje per trein naar Parijs te maken. Tegen andere jongens hadden zij uitgelaten, dat zij zich wilden melden bij het Vreemdelingen legioen in Frankrijk, ten einde zoodoende wat meer van de wereld te zien. En den daad bij het woord voegende, ver lieten de twee jeugdige Meerbewoners zon der toestemming van de ouders en zonder geld de ouderlijke woning op Zaterdag j.l. om een reis naar Parijs te beginnen. Hun reis begon al avontuurlijk! ZIJ ver sohaften zich toegang bot het station-per ron en wachtten daar den trein Amster damParijs af. Ongemerkt zochten de avonturiers een plaatsje op een buffer en de reis begon. Toen beide jongens Zaterdagavond niet thuiskwamen en den Zondagmorgen daarop nóg niets van hen bekend was. volgde een verzoek tot opsporing van hen bij de poli tie. Gistermiddag echter, deelde de Hol- landsdhe Consul te Parijs aan de politie te Hoofddorp telefonisch mede. dat daar twee Jeugdige personen, met name de 1/7-j. H. S. en de even oude P. J de M„ die de ver miste jongens uit Haarlemmermeer bleken te zijn, waren aangehouden en door den commissaris van politie uit Parijs in arrest waren gesteld. De jongens waren op de buffers van den D-trein vrijwel bewusteloos aangekomen, vermoedelijk ten gevolge van den uitge- stanen angst, honger en koude. Daar geen van beiden geldige papieren bij zidh had en dit feit in Frankrijk als tamelijk ernstig wordt beschouwd, zijn zij in arrest gesteld. Van het aanmelden bij het Vreemdelin genlegioen val wel niets komen, althans voorloopig niet. Hun avontuurlijke reis is dus spoedig voor goed afgebroken De Burgemeseter heeft den raad dezer gemeente bijeengeroepen voor een vergade ring op Vrijdag 12 Mei as. 's avonds om 8 uur. WARMOND. Onder zeer groote belangstelling gaf de Warmondsche Fanfare haar eerste uit voering van dit seizoen in de gemeente lijke muziektent. Er werd een keurig ver zorgd programma afgewerkt.; de prestaties van het korps bewegen zich nog steeds in stijgende lijn. WASSENAAR. Bijeenkomst Wassenaarsche Reddingsbrigade. In het Centraal Theater hield de Wasse naarsche Reddingsbrigade tot besluit van het winterseizoen een gezelligen avond voor leden en belangstellenden. De voor zitter, de heer D. van Barneveld, opende en zeide, dat in het winterseizoen door vele leden ernstig en hard werd geoefend, met het resultaat, dat van de eerste ploeg geëxamineerden er door den Nederl. Bond tot het Redden van Drenkelingen aan 20 een diploma kon worden uitgereikt. Veel genoegen heeft de W.R.B. ook gehad van het toelaten van kinderen bij de zwem- oefeningen. Velen hebben de lessen met vrucht gevolgd; aan een 20-tal werd een diploma door de W.R.B. toegekend. Dit stemt tot groote tevredenheid; dit zijn weer 20 zwemmers(sters), die dus vrijwel op zichzelf zullen kunnen passen. Spr. hoopte, dat zij op den ingeslagen weg zul len voortgaan. Vnortf, wekte hij alle leden op, om op Za terdag 27 Mei a,„ present te zijn om de nieuwe reddingsvlet op eenigszins feeste lijke wijze naar het strand te brengen. Hierop voerden de leden der W.R.B. too- r.eelstukjes op. die goed in den smaak vie len. Ook de Band van „De Vroolijke Boys" droeg er het hare toe bij om den clubgeest te verhoogen. Nadat het officieele gedeelte v/as afgewerkt werd tot 2 uur in den nacht lustig gedanst. Het was weer een geslaagde en gezellige W.R.B.-avond! ZEVENHOVEN. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Voor de as. gemeenteraadsverkiezing, die gelijk gemeld, hier plaats vindt op Woens dag 14 Juni a s., zijn door de R.K Kiesver- eeniging c&ndiaat gesteld voor lijst A de heeren A. P. v. d. Weijden (aftr.)G. Mau- rits en G. van Trigt; voor lijst B: C. J. van Veen en A. J. de Groot H. Pzn. De drie Prot. Kiesvereenlgingen zochten samenwerking om met één lijst, uit te komen. Deze poging mislukte echter. De cand der Ohr. Hist. Kiesvereen. zijn de heeren G. Kool (aftr.); L. Kool; J. van Woudenberg; L. v. d. Bijl en H. v. Wenger- den; die van Gemeentebelang: Jb. Slinger land; L. v. d. Meer; A. Spek en J. Rade maker; die der A.R. Kiesver. de heeren C. van Baren (aftr.); N. Verburg; G. Domburg en G. v. Tol. De heer Schrama, in het naburige Blokland, behaalde met zijn 3-jarigen stier op de stierenkeuring te Utrecht een eersten prijs. J CA jf A.' .Ja. ziet u. elk van de jongens wou voorin zitten en toen heb ik de slee maar zoo gebouwd!" ALPHEN. Jubileum van den heer M. van Gils. De heer M. van Gils herdacht den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Fa. Varrossiau en Cie. alhier, 's Morgens werd de jubilaris ten kantore der firma har telijk gehuldigd en toegesproken door de directie onder aanbieding van een gouden horloge met inscriptie. Ook het personeel liet zich niet onbetuigd. Behalve de ver schillende gelukwenschen, boden zij een mooi blijk van belangstelling aan. De R.K. Candidatenlijst. De candidatenlijst der klesvereeniging der R.K. Staatspartij is voor de a.s. ge meen teraadsverkiezig ais volgt vastge steld: 1. A F. Ruijssenaars iaftr.1; 2. C. M. Deerenberg (aftr.); 3. J. Vernooij; 4. N. J. Verkleij; 5. J. v. Capel; 6. P. Kem pen; 7. P. J. Schipper; 8. H. G. Veltman (aftr.). Burgerlijke Stand. Geboren: Christina, d. van Bouwe van Wijk en Wilhelmlna Cornelia Sprei): Grietje, d. van Arent Houtman en Cornelia Jacoba Moen. OverledenWillempje den Braver. 71 jaar. geh. met Arie van Gog. Loop der Bevolking. Gevestigd: Theodoras van Es. Kortsteekter- weg 37a; Petras J. v. d. Zon. Noordeinde 50: Maria E. van Muljden, Kortsteekterweg 50; Berdina van Beek. Hoflaan 8; Johannes M. Wijting, Aarkade 71rd. Door de gevoerde actie bij de scheeps- bouwwerven en motorenfabriek van de fa. Boot zijn de toploonen allen met 1 ct. per tiur verhoogd. Voorts is een regeling ge troffen omtrent doorbetaling op erkende Chr. feestdagen en voor de vacantiedagen, die van 3 op 4 zijn gebracht. De opbrengst van den speldjesdag ten bate der reclasseering bedraagt f. 208,04'/;. Onze plaatsgenoot de heer W. R. Ren- zenbrink heeft ten behoeve van Prinses Beatrix muziek-studie-schrift ontworpen, dat aan het Prinselijk Paar is aangebo den. Blijkens een door den ontwerper ont vangen schrijven is een en ander onder erkentelijkheid aanvaard. 10 Mei a.s. wordt in onze gemeente een collecte gehouden ten behoeve van het blindeninstituut „Wolfheze". ALKEMADE. Raadsagcnda, De Raad komt morgenavond te halfacht bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging van de gemeenschappelijke regeling, aanleg en exploitatie eener Drinkwaterleiding tus- schen de gemeenten Alkemade. Leimuiden en Rijnzaterwoude. 3. Vaststelling rooilijn verordening te Kaag in verband met een ingekomen bouwaanvrage door de firma Akerboom en Van Lent. 4. Voorstel tot verleening van ontheifïhg, als bedoeld Bij artikel 27 der Bouw- 'en Woningverorde ning, in verband met een ingekomen bouwaanvrage. 5. Voorstel tot verleening van eervol ontslag aan de Wed. Weenink Boer als brugophaalster en aanvulling ont stane vacature. 6. Vaststelling van een aantal pensioensgrondslagen. 7. Wijziging gemeente-begrooting 1938 en 1939. 8 Voor stel tot verstrekking aan de woningbouw- vereeniging ..Alkemade" van een voorschot en bijdrage ten behoeve van den bouw van 24 arbeiderswoningen. 9. Voorstel tot ver koop van eenige perceeltjes grond, alsmede verstrekking van gelden voor hypotheek- bouw. BOSKOOP. Verkeersverbe teringen. Het aspect van de Wilhelminalaan, heeft èen geheel ander aanzien gekregen, door dat de boomen, die in het midden van den weg stonden zijn gerooid, hetgeen het rij- verkeer ter plaatse zeeroten goede komt. Voorts vernamen wij, dat ook in de Julianastraat, de boomen uit het midden van de straat zullen verdwijnen, terwijl het de bedoeling van „Gemeenteplantsoenen" is, op beide wegen in de trottoirs jonge sier- boompjes te planten. Bij Gemeentewerken bestaan plannen, om te geraken tot verlaging van de zeer steile Julianabrug, en doortrekking van de trottoirs van de Julianastraat af tot aan de brug. Burgerlijke Stand. Geboren; Netty Arina. d. van A. v. d. Lee- den en N. Harten: Geertraida, d. van J. van Leeuwen en G, Wilbrink; Maria Jacoba, d. van G. C. Droog en M. M. Voorhout. As. Woensdag 10 Mei, nam. half drie, bestaat er in het gym. lokaal der openbare school gelegenheid voor kostelooze in enting. Wegens meerdere aanvoer van snij bloemen, heeft het bestuur van de Coop. Ver. „De Boskoopsche Velling" beslaten, om van as. Donderdag af de veilingen lederen dag te houden. De hier gehouden vlagjesverkoop, ten bate van de Reclasseering heeft f. 79.94 opgebracht. Door een juwelier alhier werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat te zijnen nadeele een ring en een pols horloge waren ontvreemd. Het ls de politie mogen gelukken beide voorwerpen in beslag te nemen bij een minderjarigen inwoner dezer gemeente. Het horloge was reeds ten geschenke ge geven aan een 25-jarig persoon, tegen wien eveneens proces-verbaal is opge maakt. In het bestuur van de tooneelclub „T.A.V.E.N.U." hebben eenige wijzigingen plaats gehad. Dit is thans als volgt samengesteld: C. Schoonderwoerd, voorz.: C. Hoogerdijk. secretaris: mevr. G. Bulk Treur, penn.; mevr. A. van der Velden Van Lommei en mevr. M. Slingerland—De Vries, commissarissen. HAZERSWOUDE. Candidatenlijst A.-R. Partij. De candidatenlijst van de A.-R. Partij is thans definitief vastgesteld als volgt: 1. W. Slootweg; 2 .C. van Klaveren; 3. G. Goedhart; 4. Y. Bol; 5. M. Noordam; 6. Y. Zintel; 7. A. Sikma; 8. A. A. Matze; 9. H. Kraan; 10. Y. de Bruijn; 11. A. v. d. Linde; 12. J. v. d. Heiden. Candidatenlijst „Arbeidersbelang". De candidatenlijst voor de a.s. raadsver kiezing „Arbeidersbelang" bevat de vol gende namen: 1. Jac. Loomans; 2. G. de Jonge; 3. W. Lindhout en 4. L. Kersbergen. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de kas van Chr. belan gen heeft opgebracht f. 25,74. Met ingang van 10 Mei a.s. wordt de heer W. B Vermeulen telegrafist bfj de Ned. Spoorwegen alhier, als dienstdoende chef overgeplaatst naar het station Wad- dinxveen. LEIDERDORP. Tot bode van den Polder Achthoven, werd benoemd de heer T. Molema, in de plaats van den heer J. de Lange, die on langs is overleden. Verleden week stonden 40 werkloozen ingeschreven bij het Agentschap der Ar beidsbemiddeling. waarvan 22 steuntrek- ken. LEIMUIDEN. Ingelanden Vergadering „Griet- en Vriesekoopschc polder". Ingelanden van den Griet- en Vriese- koopsche polder vergaderden onder voor zitterschap van den heer J. J. van Leeu wen. De voorziter opende met een woord van welkom, waarna de notulen werden voor gelezen door den secr den heer J. W. de Ren. Behandeld werd het rapport der com missie, belast met het onderzoek der re kening dienst 1938. De inkomsten bedroe gen f. 7577.13. de uitgaven f. 5782.19. batig slot f. 1794 94 Op grond van haar onder zoek adviseerde de commissie de rekening aldus vast te stellen. De vergadering be sloot hiertoe met alg. st. De heer J. L. Straathof dankte den secretaris voor zijn medewerking tijdens het onderzoek. Arti- kelsgewijze werd dan behandeld de begroo- ting dienst 1939. Bij de post onderhoud dijken, deelde de voorzitter mede. dat het in de 'bedoeling ligt, de dijk naar Oude- Wetering langs de Drecht op te hoogen. Na bespreking werd besloten den tocht op enkele plaatsen te doen schieten. De hee ren C. Straathof en W. Koot, drongen hierop aan De begrooting werd tenslotte vastgesteld in inkomsten en uitgaven op f. 8597.94. De lasten kunnen weder van f 11.op f. 10.per H.A. gebracht wor den. wat zeer naar den zm der Ingelan den blijkt te zijn. Machtiging werd aan het bestuur verleend tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrootings- oosten. Het bestuur werd ook gemachtigd tot onderhandsche aanbesteding of uit voering in eigen beheer van de op de be grooting aangebrachte werken en leveran- t.iën. Tot leden der rekening-commissie 1939 werden benoemd de heeren H. Moo- ren, J. L. Straathof en J. J. Straathof. Tot plaatsvervangende leden de heeren J. A. van Beijeren. J. L. Straathof en C. Straat hof. De heer H. Mooren deelde mede, dat hij gaarne zou zien. dat het waterpeil in den winter in den Grietpolder iets verlaagd wordt. Het bestuur deelde mede, hiertegen geen bezwaar te hebben, indien de andere ingelanden van den Grietpolder ook dezen wensch hebben. De voorzitter sloot hierop de vergadering. Raadsagenda. De Raad komt op Donderdag, 11 Mei '39. des Yjn. 10 uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Ver zoek van de Stichting Drinkwaterleiding „De Drie Gemeenten" tot het aanbrengen van eenige aanvullingen in het besluit van den Raad d.d. 15 Februari 1939 tot aan vuling van de gemeenschappelijke regeling tussciien de gemeenten Akemade-Leimui- den-Rijnzaterwoude, inzake de drinkwater leiding. 4. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van een vergoeding ingevolge art. 13 der L.O. Wet 1920 aan ouders van kinderen, die de o.l. school te Nieuwveen bezoeken. 5. Voorstel van B. en W. inzake extra-hulp aan werkloozen over het jaar 1939. 6. Voorstel van B. en W. inzake ver zekering werkloozen bij de Maatschappij Ziekenfonds „Apfhen en Omstreken". 7. Nadere voorstellen van B en W. inzake verbetering van de brug over de Drecht te Bilderdam. 8. Wijzigingen begrootingen 1938 cn 1939. De collecte gehouden in de Ned. Hen'. Kerk, ten behoeve der Zeemans-zending te Amsterdam, heeft f. 19.45 opgebracht. OUDE-WETERING. GOUDEN ECHTVEREENIGING Van het echtpaar De HaanKlomp. Den 22sten Mei hopen Jan Arie de Haan en Neeltje Klomp aan den Huigslo- terdijk 71, nabij onze gemeente den dag te herdenken, dat zij 50 jaren geleden in den echt verbonden werden. Uit hun huwelijk werden drie kinderen geboren, waarvan er r.og twee in leven zijn. Voorts verheugen zij zich in het bezit van zes kleinkinderen. De zorgen des levens zijn hun niet gespaard gebleven; zoo hadden zij nog al eens met ziekten te kampen. De bruidegom heeft jaren in de Haarlemmermeer als landar beider zijn diensten verricht, doch in ver band met zijn hoogen ouderdom heeft hij thans reeds sinds eenige jaren zijn werk zaamheden neergelegd. De bruidegom is 80 jaar en de bruid 75 jaar. Het zal hun zeker niet aan belangstel ling ontbreken. De buren hebben reeds een eerepoort voor hen opgericht. Wij wenschen het bruidspaar nog vele goede jaren toe! In memoriam de heer P. de Jeu Lz. Op de R.K. Begraafplaats vond de begra fenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. de Jeu, die in den ouderdom van bijna 75 jaar is overleden. De H. Mis werd opgedragen door pastoor Saraber. In de kerk was aanwezig een de putatie van de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis, waarvan de overledene meer dan 20 jaar bestuurslid f» geweest. De baar was gedekt met kransen van het „Groene Kruis" en de „IJsclub". De thans overledene, die wars was van alle uiterlijk betoon, heeft met groote nauwgezetheid zijn taak in het maatschap pelijk leven vervuld. Vooral in het Bestuur van het Groene Kruis zal zijn heengaan sterk worden gevoeld. Voor deze vereeni ging, doch ook voor de overige vereenigin- gen, waarvan hij bestuurslid was, heeft hij heel veel verricht. Zijn nagedachtenis zal dan ook ongetwijfeld in eere blijven. WADDINXVEEN Vrijwillige ongevallenverzekering voor Luchtbeschermingsdienst. In de e.k. raadsvergadering komt om. in behandeling een voorstel tot het aan gaan van een vrijwillige ongevallenverze kering voor het personeel van den Lucht beschermingsdienst en van de brandweer. Voorgesteld wordt om deze verzekering aan te gaan bij de Centrale Werkgevers- Risicobank en daarvoor een crediet be schikbaar te stellen van f. 200.—. Wegens drukke werkzaamheden heeft de heer B. J. H. ten Dam. bedankt als se cretaris van de Industrieele- en Handel drijvende Middenstandsvereen,, alhier. Gevonden: een dameshorloge; een groene ceintuur; een portemonnale met inhoud; een rijwielbelastingmerk en een bestelorderboekje; een groene ceintuur. Inlichtingen op het politiebureau. In de Ned. Herv. Kerk werd in de laatste helft van April gecollecteerd voor de Diaconie f. 263.57 en voor de kerk f. 177.39, terwijl de busjes over de maand April f. 13.15 bevatten; tevens werd een gift ontvangen voor de Diaconie van f. 2.50 De Commissie van Toezicht op het Gemeentelijk zwembad benoemde tot haar voorzitter de heer P. D. Stuurman en tot secretaris de heer A. Kreupeling. Tot bad meester voor het komend seizoen werd be noemd de heer A. H. Kulik en tot bad knecht de heer J. van Tilburg, alhier. WOUBRUGGE. Provinciale weg buurischap Hoogmade VASTE BRUG OVER DE DOES. Een aanvang zal worden gemaakt met den aanleg van den provincialen weg om de kom van de buurtschap Hoogmade Deze weg zal aansluiting geven met de reeds gereed gekomen wegen in den VUetpolder en buiten de kom. De weg krijgt een kruinbreedte van 12 meter, een rijvlak van 6 meter. Over de Does is een vaste brug ontwor pen met drie doorvaart openingen elk ter breedte van 10 meter met een doorvaart- hoogte van 2 meter. Over de Voorofsche watering zal een duikerbrug worden ge maakt met een doorvaaxtbreedte van 2 50 meter en een doorvaarthoogte van 1.50 m en een idem over de Juffrouwswetering met een doorvaartbreedte van 5 m en een doorvaarthoogte van 2 m. Voorloopig geen klokluiden. Bij een door het gemeentebestuur in gesteld onderzoek is gebleken, dat de klok kenstoel in den toren van de Ned. Herv. Kerk te Hoogmade in slechten toestand verkeert en gevaar oplevert voor instorten. Ook de klok heeft 'haar besten tijd gehad; in het bovenstuk vertoont zich een scheur. Het luiden der klok zal voorloopig achter wege moeten worden gelaten. Mej. M. A. J. Stijnman uit Leiden, kweekeling met akte. is toegelaten aan de R.K. school te Hoogmade. ZOETERMEER. Gezamenlijke lijst der Protestantsche partijen. Naar wij vernemen is tusschen de 4 Pro testantsche partijen, t.w. C.H., H.G S, S.G. P. en A.-R overeenstemming bereikt in zake het inleveren van een gezamenlijke lijst voor de as. Raadsverkiezingen. Deze lijst luidt als volgt 1. G. van Straa- len (C.H.), 2. J. M. v. d. Tas (S.G.P.), 3. A. G. Scheer (A.R.). 4. J. Lamens (H.G.S.), 5 G P. Roos Sr. (A.R.), 6. A. van Puffelen iHG.S.i. 7. H. Blonk IS.G.P.), 8. J. N. v. Reeuwijk (C.H.), 9. Joh. v. Doornen (A.R.), 10 C. Noordanus (H.G.S.), 11. A. Zegwaard (SGP.), 12. P. Baxmeier (C.H.), 13. A. v. d. Spek Sr (A.R.) 14. P. Havenaar (H.G.S.) 15 J. C. v. Dorp (S.G.P.), 16. M. de Groot (C.H.) Raadsagenda. De Raad komt morgenavond .te 7 uur ten gemeentehuize bijeen. 1. Mededeelingen. 2. Beschikbaarstelling extra hulp B-steun. 3. Wijziging ambtena renreglement. 4. Overneming onderhoud gedeelte Rokkeveenscheweg vanaf Molen straat tot den Schenkelweg. 5. Verzoek melkslijters tot vaststelling van een ver bod tot verkoop van melk langs den open baren weg op Zondag. 6. Adres van de plaatselijke Middenstandsvereenigingen tot wijziging van de winkelsluitingsverorde- ning. 7. Verzoek vrijstelling betaling school geld. 8. Herziening verlichting Dorpsstraat. 9. 'Adres van de afd. Benthuizen van den Bond van Boerinnen o.a. houdende een ver zoek medewerking te verleenen tot de totstandkoming van een land bouwhuis- houdschool. 10. Verzoek subsidie zwemin richting. 11. Verzoek melkverstrekking aan kinderen. 12. Aanschaffing baggerschuit. 13. Verkoop inschrijving grootboek tot bestrij ding van kosten houten hulplokaal Chr. School. 14. Wijziging begrooting 1938 en 1939. De collecte ten behoeve der Reclas seering heeft alhier opgebracht f. 48.89. ZWAMMERDAM. Een vrije lijst. Naar wij vernemen zal voor de verkie zing voor den Gemeenteraad behalve de door de verschillende politieke partijen rèeds gestelde candidaten ook nog een z.g. vrije lijst worden ingediend, waarop als eerste candidaat de naam van den heer M. Hol zal voorkomen. In de Ned. Herv. Kerk werd een gift van f. 10.— voor de Diaconie gecollecteerd. De ver jaarsbusjes ten bate der Kerkvoog dij hebben over April j.l. ruim f. 10.op gebracht. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7