pi -N „TROIKA Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 9 Mei 1939 SPREEKCEL LUCHTVAART 'IIN/T IK IETÏERH WEERBERICHT. RECHTZAKEN NOVA-THEATER 'N LUSTIGE VALSTRIK" AGENDA MUSEA. Weet U het antwoord DE WERKVERSCHAFFING. Een abonné schrijft ons o.m.: Eenige weken geleden ontving mijn 28-jarige ongehowde zoon, reeds eenige jaren werkloos en ten mijne laste, bericht om zich aan de Arbeids beurs te vervoegen, waar hem een formulier ter invulling werd aangeboden om in aanmerking te komen bij de werkverschaffing waarvan hij met vreugde gebruik maakte. Maar helaas, drie dezer, ontving hij met vele anderen de mededeeling van de Arbeidsbeurs, dat hij niet in aanmerking kwam om aan de werkverschaffing deel te nemen, omdat zijn vader nog werkt. Nu is mijn gemoedelijke vraag aan de Over heid; meent U nu werkelijk, dat bovenstaande een goed beleid ls te noemen? VERKEERDE BEZUINIGING. Een lezer wijst op het slechte voorbeeld.dat de gemeente z.i. geeft door de straatverlichting eerst te ontsteken, nadat de duisternis is in gevallen en alle weggebruikers hun lampen reeds hebben ontstoken. Aanpassing aan de werkelijke behoefte lijkt hem verkieslijk boven automatische aansteking op het daarvoor vastgestelde tijdstip. VLIEGTUIG IN ECUADOR OMLAAG GESTORT. Vijfentwintig menschen omgekomen. Boven Guayaquil in Ecuador «Zuid-Amerika) is het vliegtuig van kapitein Cristobal bran dend omlaag gestort. Hierdoor zijn vijf huizen in vlammen opgegaan en vijfentwintig men schen om het leven gekomen. De materieele schade wordt op tweehonderdduizend dollar ge raamd. DE POSTVLUCHTEN. De ..Wielewaal" is vanmorgen van Tjililitan naar Nederland vertrokken met medeneming van 343 kg. post. 16 kg. pakketpost en 67 kg. vracht. Twee passagiers vliegen mede tot Am sterdam. terwijl voor tusschentrajecten tien passagiers zijn geboekt. Hedenmorgen om 6 uur is de „Torenvalk" van Schiphol naar Indië vertrokken. Meegeno men werd 368.725 kg. briefpost. 15.115 kg. pak ketpost en 217.372 kg. vracht Twee passagiers hebben voor deze reis ge boekt t.w. een AmsterdamCalcutta en een AmsterdamRangoon. KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL". De kunstkring „Het Schouwspel" zal het sei zoen Zondag en Maandag besluiten met een opvoering van Ibsen's ..Nora" van de N.V. „Het Nederlandse he Tooneel", directeur C. v. d. Lugt Melsert. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 770. BUITENLAND SCH WEER OVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. In de algemeene luchtdrukverdeeling komt nog steeds weinig verandering. Het gebied van hoogen luchtdruk over Noord-Scandinavië breidde zich sterk in Zuidelijke richting uit, terwijl het maximum bij Portugal zich in Noordelijke richting uitbreidde. Over Noord- Italië bevindt zich nog steeds een depressie, Welke het weer in het Alpengebied bij voort during zeer slecht houdt (Zurich 32 mM. regen). Op den Oceaan bevinden zich verschillende storingen, welke hun invloed tot over de Brit- sche eilanden en Bretagne uitstrekken. Zij ver oorzaken daar mist, regen en motregen. Op 45 gr. NJB. en 35 gr. W.L. ligt een nieuwe stroing, welke snel dieper wordt, doch vermoe delijk weinig meer van plaats zal veranderen en geen invloed op het weer ten onzent kan uitoefenen. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: zw. bewolkt, matige N.N.O. wind, temp. 10 gr. C., min. 8 gr. C., neersl. 0.1 mM. Missingen: licht bewolkt, zwakke NN.W. wind, temp. 11 gr. C., min. 8 gr. C. De Bilt: betrokken, zwakke N.N.W. wind. temp. 12 gr. C., min. 7 gr. C. Groningen: licht bewolkt, matige O.N.O. wind, temp. 11 gr. C., min. 8 gr. C. Maastricht: betrokken, zwakke N.N.O. wind, temp. 9 gr. C., min. 8 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmorgen 9 uur: 10 gr. C. (50 gr. F.). Hedenmiddag 12 uur: 16% gr. C. (62 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Woensdag. Voorm. te 6.58 uur; nam. te 7.23 uur. WATERTEMPERATUUR. „Poelmeer", 12 uur 's middags: 14 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «t.a. Dinsdag van 8.07 uur n.m. tot 3.45 uur v.m, MAANS OP- EN ONDERGANG. 9 Mei: onder 9.10 uur. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Onwettig college-loopen. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier terecht staan een student uit Rotterdam omdat hi) ».an de universiteit alhier college had geloopen, hoawel hy niet als student was inge schreven. Verdachte bekende de overtreding; doordat hy ln financieele moeiiykheden ver keerde had hy de f. 150.collegegeld en de verschuldigde inschryvingskosten a f. 10.— niet kunnen betalen. Nadat de overtreding genoteerd was. had zyn broer dit bedrag per giro gestort. De Kantom-echter merkte op dat als de over treding niet geconstateerd was. er geen beta ling gevolgd was. wat verdachte echter ont kende. Het O.M. eischte f. 30.— boete of 14 dagen hechtenis De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 25.— boete of 10 dagen hech tenis. Overtreding Crisis-Zuivelwet Een slager uit Wassenaar moest terecht staan wegens overtreding van de Crisis-Zuivelwetten. Op 4 Maart hadden Ambtenaren van de Crisis- Zuivelwetten zyn knecht onder Voorschoten aangehouden die een pond gesmolten rundvet (spysvet) in een mand vervoerde, zonder dat de vereischte banderolles op het vet aange bracht waren. Verdachte verklaarde dat de knecht het rundvet buiten zyn voorkennis ge smolten en vervoerd had Het O.M. eischte f. 10.— boete of 4 dagen hechtenis en verbeurd verklaring van het in beslag genomen vet. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 7.50 boete of 3 dagen hechtenis met verbeurdver klaring van het in beslag genomen vet. Overtredingen Leerplichtwet. Een werkman uit Katwyk aan Zee moest te recht staan wegens ernstige overtreding der leerplichtwet. In Febr. 1939 had een aan hem toevertrouwd kind de school niet meer bezocht, hoewel er nog geen zes maanden verloopen waren, sinds hy door den kantonrechter wegens herhaalde overtreding van de leerplichtwet tot acht dagen pr. hechtenis was veroor deeld. Verdachte verklaarde plechtig .dat het nu niet meer zal voorkomen en het kind nu de school bezocht. Het OM. eischte nu weer acht dagen pr. hechtenis voorwaardelyk met een proeftyd van een jaar. De kantonrechter veroordeelde verdachte over eenkomstig den eisch van het O.M. tot acht dagen pr. hechtenis voorwaardelyk met de ernstige waarschuwing dat als het kind één dag verzuimt, de straf onmiddellyk ten uitvoer zal worden gelegd. Een kunstschilder uit Noordwyk aan Zee moest voor dezelfde overtreding terecht staan. Hiewel nog geen zes maanden verloopen waren, sedert hy wegens ernstige overtreding der leer plichtwet door den kantonrechter tot f. 10 boete was veroordeeld, had zyn zoontje in Ja nuari en Februari 1939 de school niet meer bezocht. Verdachte erkende de overtreding. Het O.M. eischte f 10 boete of vier dagen hechte nis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 5 boete of twee dagen hechtenis. 4463 (Ingez. Med.) HAAGSCHE POLITIERECHTER. De spelende knaap. Op een bouwwerk te Voorschoten was de 8-jarige J. E. P. aan het spelen. Dat spelen scheen niet zóó te gaan. als door een ar beider daar gewenscht werd en hij waar schuwde den knaap weg te gaan. Daaraan werd niet voldaan en de arbei der pakte den jongen aan; mogelijk wat al te hardhandig. Want nu moest hij wegens mishandeling terecht staan. Hij bekende den knaap te hebben verwij derd, maar dat er mishandeling was ge pleegd. ontkende hij. De officier vond het geval niet zoo heel erg, en volstond met f. 2 boete te vragen. Dat vond de verdachte nóg te veel; de po litierechter veroordeelde toen tot f. 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Na de ruzie. Bij een fabriek te Leiden was ruzie ont staan en die had er toe geleid dat mishan deling volgde. Daarbij was R. J. v. d. E. uit Leiden het slachtoffer geweest, en hij was nu getuige. Nadat de mededeeling van de mishan deling was gedaan, vorderde de officier f. 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde conform den eisch. Verduistering in dienstbetrekking. Een inwoner van Leiden was reiziger voor de fa. Van G. en in die functie moest hij geld incasseeren. Een bedrag van f.545 had hij echter niet afgedragen, als gevolg waarvan hij nu terzake verduistering terecht moest staan. Verdachte bekende. De officier vorderde in verband met een gunstig rapport drie maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde conform dezen ëiscJi en legde de verplichting op, om f. 20 per maand aan de benadeelde te restitueeren. Fiets „geheeld". Toen door A van Beelen te Noordwijk zijn fiets even onbeheerd in de Noordstraat aldaar werd achtergelaten, moest hij bij terugkeer tot de ontdekking komen, dat zijn karretje verdwenen was. Bij dezen diefstal was betrokken K. P. uit IJmuiden, die weliswaar de fiets niet had weggehaald, doch dat geschiedde wel onder zijn toezicht. Daarna fyielp hij mede om de fiets van diverse onderdeelen te ontdoen, zoodat P. nu terzake heling te recht stond. Hij bekende hetgeen ten laste was gelegd. De officier wilde over verdachte eerst rapport hebben, waartoe de politierechter de verdere behandeling aanhield. Diefstallen in een autozaak. Een vertegenwoordiger van een auto handelaar te Leiden profiteerde van dief stallen, welke in dat bedrijf plaats vonden. Deze diefstallen zouden hebben plaats gehad onder aandrang van dezen ver dachte. Hij bekende nu de heling, doch zei uit armoede te hebben gehandeld. De officier wees er op, dat het rapport over verdachte niet gunstig is, in verband waarmede hij vier maanden gevangenis straf eischte. De verdediger wees erop, dat het loon. dat de firma betaalde, zeer minimaal was. n.l. f. 8. waarbij dan nog wat provisie kwam. Het gezin van zes kinderen kon hij er niet van onderhouden, en daardoor kwam hij tot zijn daad. De politierechter veroordeelde verdachte tot twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk en twee maanden gevangenis straf onvoorwaardelijk. AALSMEER. Candidatenlijstcn voor den gemeenteraad. De liberalen en vrijzinnig democraten komen bij de verkiezing voor den gemeen teraad met een verbonden lijst uit. waarop de volgende namen vookomen: 1. D. Jong- kinrd (aftr.), 2 Joh.Hofman aftr.3. K. Evcleens Az., 4. K. Hansen Jbz., 5. Mevr. A. N RitsemaMeurs, 6. J. Hilverda, 7. W. Maarse Wz„ 8. J. C. de Jong, 9. J. van Zijverden, 10. G. Hazenberg, 11. D. Jong kind Kz., 12. W. Eveleens Jz. De oneven nummers zijn de candidaten der liberalen, de even die der vrijz. democraten. S D.A.P.: 1. Jb. Alderden Dz., 2. W. Har- ting (beiden aftr.), 3. Mevr. J. Buis Groenveld. 4. T. v. Zanten, 5. H. Wessels. 6. Jac. v. Leeuwen, 7. G. Knol, 8. G. Kooy, 9. D. Eveleens Wz„ 10. A. van Leeuwen. Roomsch-Katholieken1. Mr. A. G. H. H. Roeffen. 2. J. J. v. d. Bergen (aftr.), 3. Abr. Krachtwijk (aftr.), 4. G. Braskermolen, 5. W. v. Beek, 6. A. Walraven. Anti-Revolutionnairen: 1. P. v. d. Meer Pz. (aftr.), 2. J. D. v. Iperen, 3. P. v. d. Meer Jz., 4. G. Harting Az.. 5 W. Neefjes, 6. P. Meijer. Chr. Historischen1. G. H. v. Itterzon (aftr.). 2. Alb. Baardse Jzn. (aftr.), 3, C. Hage, 4. J. v .d. Zwaard Pzn.. 5. R. Koog. 6. J. Been Kz„ 7. G. Nap, 8. D. Jongkind. 9. J. J. v. Dillewijn, 10. M. Tichelaar. De stemming ls bepaald op Woensdag 14 Juni a.s. De Snübloemcnhandel. In verband met de koude weersomstan digheden, welke tot en met Woensdag aan hielden, is de bloemenhandel gedurende de afgeloopen week niet onbevredigend ver loopen. De aanvoer van de meeste bloem soorten was zeer beperkt, terwijl de kwali teit door den Invloed van de koude ook niet uitmuntte; anjers waren veelal geringd doordat de bloem gescheurd was, rozen z.g. „pokkerig". tulpen niet best door koude en vocht en lathyrus niet voldoende ontwik keld. Zoowel voor het binnenland als naar verschillende uitvoerlanden was bevredi gende vraag en hierdoor bleven de prijzen goed op peil. Met de seringen begint het nu snel af te loopen, waarbij de kwaliteit ook achteruitgaat. Toch werden nog heel aardige prijzen besteed voor takken van goede hoedanigheid; voor de Legraye tot 18 en voor de Stepman tot pl.m. 25 cent. Van rozen kwam nu wat meer aanbod, dat over het algemeep, in^erband met buiten- landsche vraag, wlllfg"'koopers vond; men besteedde voor goede kwaliteit van 7'/,10 cent. Van anjers was het aanbod gering, doch daar ook deze bloemen door den han del flink gevraagd werden, kon de prijs be langrijk verbeteren: de roode en rose wer den tusschen 812 en de witte (welke kleur om dezen tijd veel gevraagd wordt) zelfs tot 20 cent per stuk. Groot was het aanbod van Jap. lelies, dat van 56 cent kon op brengen. Convallaria had weinig waarde; per 25 stuks gold dit product in goede kwa liteit van 4060 cent. Van bolbloemen was nog heel wat aanbod, waarbij veel tulpen van slechte kwaliteit. Men besteedde per dozijn: voor tulpen van 2030. anemonen van 1420, Irissen (wit) van 23—30 en idem (blauw) van 18 27 cent. Van lathyrus bleef de prijs goed; de noteeringen voor dit product waren per 25 stuks van 1830 cent, uitzonderingen tot 40 cent. Pyrethrum en violieren, voor- loopers eener belangrijke cultuur, bleven flink op prijs. Plumosus snijgroen werd veelal matig betaald. Aan de veilingen van potplanten was de aanvoer bij voortduring flink, vooral van perkplanten. De prijzen bleven als regel bevredigend. Men besteedde voor violen per bak van 5090. madelieven van 5585 en primula's van f. 0.601.10. Intrede van pastoor Abr. K. Heiligers. Na ingeleid te zijn door mgr. v. Vlijmen, Bisschop van Haarlem, heeft de nieuwe pastoor van de Oud-Kath. Gemeente te Aalsmeer-Oost, als opvolger van pastoor M. A. Zwart zijn intrede gehouden. Tot uit gangspunt koos de nieuwe pastoor: 1. Co- rinthen 3 „Genade zij U en vrede van God onzen Vader in den Heer Jezus Chris tus". De strekking van sprekers tekstwoord was. een pleidooi voor versterking van den Schuldheling. Een opkooper uit Rijnsburg had zich te verantwoorden terzake heling subs, schuld heling. Hij kocht van Iemand uit Leiden een hoeveelheid goederen, bestaande uit auto- onderdeelen, die van diefstal afkomstig waren. Verdachte zeide niet te hebben vermoed, dat het gestolen waar betrof, doch de offi cier vond dat hij dat best had kunnen vermoeden uit de omstandigheden. Daar om eischte hij twee maanden gevangenis straf voorwaardelijk met den proeftijd van drie jaar. De verdediger pleitte vrijspraak, doch de politierechter veroordeelde con form den eisch. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Electrische tram in haar gang belémmerd. Een 22-jarige chauffeur uit Hillegom stond terecht omdat hij op 14 Maart j.l. de electrische tram in de kom der gemeente Hillegom in haar gang heeft belemmerd, doordat hij zijn auto te veel tegen de tramails had geplaatst en de tram geen gelegenheid had om door te rijden. Boven dien bleek, dat uit de auto een stuk ijzer stak, dat de tramwagen heeft beschadigd. Na verhoor van den bestuurder der tram eischte de ambtenaar een geldboete van f 6 subs. 3 dagen hechtenis. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 5 subs. 3 dagen hechtenis. onderllngen vrede tusschen de menschen. De kerk was geheel gevuld; het altaar was passend met bloemen getooid. Onder de belangstellenden merkten wij op den bur gemeester en de wethouders, alsmede een 60-tal belangstellenden uit de residentie. Pastoor Heyllgers dankte ten slotte het ge meentebestuur. waarna de burgemeester den nieuwen pastoor officieel verwelkomde. BENTHUIZEN. Burgeriyke Stand. Geboren: Margje, d. van Cornells Vermeulen en Aagje Cammeraat; Martinus Piet, z. van Martinus Byisma en Fietje Veenstra. Getrouwd: Jacobus Eliza van der Maas. 31 jaar en Cornelia Dogterom. 23 Jaar (won. te Zoetermeer) HAARLEMMERMEER. De Wolhandkrab. opnieuw werd te Vijfhuizen een Chl- neesche wolhandkrab gevangen en wel ln de Ringvaart door W. v. S. Voorwaar geen bemoedigend verschijnsel voor de vlssche- nj De Emmabloem-collecte te Nieuw- Vennep bracht op f. 68.93. Die te Hoofd dorp f. 152.50; te Abbenes f. 41.06; te Bad hoevedorp f. 90.67; te Vijfhuizen f. 69.70 en aan den Aalsmeerderdijk f. 83.93'/:. Ge zamenlijk brachten deze collecten in de Haarlemmermeer op f. 506.97'/: dit ls f. 35.82'/: minder dan verleden jaar. HILLEGOM. Sluitingsavond St. Jozeph Gezellen. De sluitingsavond vond plaats van het winterseizoen der St. Josoph Gezellen in. Flora. De senior opende, waarna het Kol- ping-lled werd gezongen. Hij gaf hierna een overzicht over het afgeloopen Jaar, dat aan den pessimlstischen kant bleek te zijn. Diverse oorzaken werden genoemd, waardoor de opkomst minder is geweest dan vroeger. Er zijn volgens spr. nog te veel Jongens van 1725 jaar, die langs de straat loopen en eigenlijk bij de gezellen thuis hooren. De heer Stevens, de secretaris, gaf een overzicht van de werkzaamheden van het afgeloopen seizoen, en wees op het leden aantal, dat thans 134 bedraagt. Diverse lezingen werden gehouden; het aardige St. Nicolaasfeest en de Kerstviering, met mu zikale medewerking van mej. Hoogervorst werden gememoreerd. Hierna volgde een uiteenzetting der onderafdeelingen. Vervolgens gaf de vice-praeses, kapelaan Bottelier, een overzicht. Deze wees op den pessimistischen toon in het verslag van den senior en de meer optimistisch ge stemde lezing van den secretaris. Ook hij maande de gezellen aan hun volle mede werking te verleenen en hoopte, dat als in 1940 het derde lustrum gevierd wordt, het bezoek der gezellen weer tot het oude peil zal opgewerkt zijn. Een komische één-acter. getield „De dui vel kocht een lapke grond" en een geestig spel, getiteld ..De oplichters" ontlokte me nigmaal veel vToolijkheid uit. De vice- praeses sloot met een kort dankwoord. KATWIJK AAN ZEE. DINSDAG - WOENSDAG - DONDERDAG Een groote Fransche spionnage-film. "D^* SPANNEND- 4482 Als 2de de origineele Detective-film LEIDSCHENDAM. Het nieuwe gemeentehuis niet op de plaats van de O. L. School. Het lag in de bedoeling van B. en W. om het nieuw te bouwen gemeentehuis te doen verrijzen op de plaats waar thans nog de apenbare lagere school aan de Prin- sis Julianaweg staat. Deze school zou dan voor goed verdwijnen. In een druk bezochte ouderavond van ouders van leerlingen dezer school, is be sloten zich tegen de opheffing der school te verzetten en wel in samenwerking met de Ver. von Hoofden van Scholen, den Bond van Ned. Onderwijzers, het Ned. Onderwij zers Genootschap en het hoofdbestuur van de Ver. Volksonderwijs, welker hulp dan zou worden ingeroepen. Met den weg, welke een dergelijke tegen- procedure heeft af te leggen, gaat circa 1 tot Vit jaar gemoeid. Met het oog op dit tijdverlies zijn B. en W. u voor een ander plan, daar het in de bedoeling ligt nog dit jaar met den bouw aan te vangen. In de Dinsdag 16 dezer te houden raads vergadering zal aan de orde worden ge steld om een andere plek aan te wijzen, waarvoor inmiddels het architectenbureau Kropholler de plannen reeds heeft inge diend. Feestavond Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. Ter gelegenheid van haar 26-jarig be staan had de afd. van den Prot. dhr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel een feest avond belegd in hotel de Wijkerbrug. De groote tooneelzaal was geheel bezet toen de heer Schwartz, voorzitter der af- deeling, de bijeenkomst opende. Spr. gaf een overzicht van de wederwaardigheden van het afgeloopen jaar. De bondsvoorzitter, de heer Augustein, HEDEN: Harmonie: Lozing over tennis. H. Schram d« Jong, 8 uur n.m Leger des Hrils* Opvoering van „Verlaten- 8 uur n.m. L i s s e (Geb. „De Vereenlging")Verg. van petroleum venters. Voorschot.en (Hotel Deurloo): Leden» verg. Ver. v. Luchtbescherming. 8 uur njn. Woensdag. Nutsgebouw: Theos. Genootschap. 8.15 u. njn. N.V. Stoom Zeep-, Eau de Cologne en Par. fumerlefabriek v.h. Sanders Co. Vergadering van aandeelhouders. 4 uur n.m. Academisch Historisch Museum: 'sDlnsdagsen 's Vrijdags van 1012% en 25 uur. Toega» kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decern- ber van 103 uur ln Februari, Maart. April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, JulL Augustus cn September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en pini. sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.at 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 015, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct.—1 Nov. I0l< uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.-: April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. cl, Werffpart, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30- 6 uur: 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: DageHJh van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 e l%—4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct. 105 uur en van 1 Oct.1 April 10—4 uur! Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Gt- sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen. 78 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Gene» kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. n 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inentli tegen dlphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrydags. Inst. v. Praeventleve Genea- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-i uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „De Schaakspeler". Eiken dag behalve Vrydags ook om 2 u., Zon dag 2-7 en 8-11 u. Trianon-Theater, Breestraat 31 8 uur nan. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: .Zm\ Zondag van 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39. 8.15 uur nam.: „Jongensstad". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Schoppenvrouw". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur nm Rex-Theater. Haarl straat. lederen werkdig 2 en 8 uur nam.: ..Orkaan". Zondag 2-7 u. doorl. voorstelling en 8 u. nm. Nova-Theater (Katwyk aan Zee): „Troika*, De avond-, nacht- en Zondagsdienst dfr apotheken te Leiden wordt vatf Zaterdag 6 t o Vrydag 12 Mei a.s. waargenomen door de apo* theek C. B. Duyster. Nieuwe Ryn 18, Tel. 5& Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. 1. Van wie(n) is de uitdrukking „kleyn# luyden?" 2. Wat beteekent „non plus ultra?" 3. Wie ls de schrijver van het beta»1 sprookje „Klein Duimpje?" Zie voor de antwoorden pag. 2 van 3de Blad. het sprak woorden van hulde en waardeenns tot het lid den heer Hendriks, portier N' het depot Leidsohendam-Voorburg van w Ned, Spoorwegen, welke 26 jaar lid der of' ganisatie was. Namens het Ohr. Nat. Var verbond overhandigde spr. den jubilaris te gouden insigne. De heer Aiugustein sprak een feestrede uit terwijl ds. A. Hoekert, Herv. Predikant, nol enkele opwekkende woorden sprak, w33™! werd overgegaan tot afwerking van ne verdere deel ran het programma, dat stond uit voordrachtenmuziek, declan»' tie, enz. Samenwerking tusschen Chr.-Hist. en A d" Ook ditmaal is het weer tot samenwer king gekomen bij de a.s raadsverklen-5 tusschen de C.-H. en de A.-R. De gemeenschappelijke lijst liiidt a volgt: 1. J. ten Hoopen, C.-H.; 2. K. V A-R.; 3. G. Kranenburg, C.-H 4. T. jJ»J» A.-R.; 5. L. Hoogendoorn, C.-H 6- H- Ruyter. A.-R.; 7. P. van Delft, C.-H.; «-J Kraan, A.-R.; 9. P. Bregman, C.-H.; 'J G. Slingerland, A.-R.; 11. A. van Muum C -H.; 12. H .G. van Kampen, A.-R-l lJ Doelman; C.-H.; 14. J. Groenevelt, V 1 15. N. Olieman, C.-H. NOORDWIJK. De R.K. Candidatenlijst' Als candidaten der R.K. KiesvereenigW voor de a.s. Raadsverkiezing werdén als Nr. 7 tot en met No. 13 aangewezen A. Caspers Jun.; 8. A. Th. Doove; 9. van Eeden; 10. P. Vink; 11. V. Ph. 12. A. Ottevanger; 13. J. A. Casper^ 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6