een een vrouw te veel geld noodig [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Vrijdag 5 Mei 1939 voor haar zom Opzichteres Zoekt U VAN AMERONGEN's Hoedenmagazijnen Uit de Rijnstreek DIENSTMEISJE een chic modern hoedje, niet te hoog in prijs, BRETON, ƒ1.65 Zoek niet langer Openbaar Slachthuis Prima Vertegenwoordigers(sters) Uacftf nL'i lotstrnx: &l nu een ALPHEN. Bijeenkomst Chr. Middenstandsvereen. In het vereenigingsgebouw Julianastraat vergaderde de pi. aid. van de Chr. Mid- óea'standsvereeniging, onder leiding van Óen heer C. A. Bos. Na het openingswoord volgde bespreking van een eventueels zo- mer-actie. Het bestuur kwam niet met een voorstel, maar wilde de meening van de vergadering hooren. De voorzitter ontpop te zich als voorstander van de z.g. contant zegels. Een der leden vroeg, of het de be doeling was een actie te voeren in samen werking met „De Hanze" en de Konink lijke. Hierdoor kwam ter sprake het con flict dat gerezen is tusschen de Chr. Mid denstandsver. en de Koninklijke. Laatst genoemde heeft de samenwerking verbro ken daar men niet accoord kon gaan met een propaganda-gescihrift dat door den landelijken bond uitgegeven ls en ook door de Chr. Ver. hier werd verspreid. De BK. vereeniging moest in een on derhoud met het bestuur der Christelijke haar standpunt billijken. Door middel van de contact-commissie hoopt men zakelijke samenwerking weer mogelijk te maken; „De Hanze" zal de rol van bemiddelaar vervullen. Hierbij wees men er op, dat ie dere Chr. middenstander in eigen organi satie behoort. Voor meerdere actie werd een propaganda-commissie in het leven geroepen. Besloten werd met een eventu- eele actie te wachten tot het najaar. De tijd is thans niet gunstig. De heer v. Gaa ien stelde voor in verband met het 5-j. bestaan gezamenlijk uit te gaan. Daar de linancieele bezwaren groot zijn, ging men hier niet op in. Plannen om een feestavond te organiseeren zal men aan de benoemde commissie overlaten. Als lid van de com- i missie voor de Middenstandscursus werd gekozen de heer M. Voskuilen. Tot afge vaardigde naar de bondsvergadering werd benoemd de heer Koster en een bestuurs lid. Na rondvraag volgde sluiting door den heer Voskuilen. Beroepbaar verklaard. Onze plaatsgenoot, de heer J. Godthelp, cand. in de theologie slaagde voor het pro ponentsexamen afgenomen door het Prov. Kerkbestuur voor Noord Brabant en Lim burg. zoodat hij thans beroepbaar is als predikant bij de Ned. Herv. Kerk. Candidatenlijst Vrijz. Democraten. Bij de door de Vrijz. Democraten gehou den ledenvergadering werd voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing de candidatenlijst vasgtesteld als volgt: 1. H. v. Kleef (aftr.l; 2. Ph. G. J. Roest; 3. Jac. Groeneveld; 4. J. A Tolk; 5. Mevr. HalmDykema; 6. D. Soe- teman. BODEGRAVEN. De R.K. Candidatenlijst. De R.K Kiesvereeniging heeft de can didatenlijst voor den gemeenteraad als volgt samengesteld: 1. H. J. v. d. Poll, 2. A. R. v. d. Heijden, 3 W. J. v. d. Maat, 4. N. van Leeuwen, 5. N. van Schalk. 6. J. C. Martin, 7. M. C. Veelenturf, 8. W. van Es, 9 J. M Vonk De drie eerstgnoemde candidaten zijn aftredend. Afscheid van pastoor Liihn. Naar wij vernemen zal pastoor Lühn op Vrijdag 12 dezer uit onze gemeente ver trekken naar zijn nieuwe standplaats te Haarlem. Denzelfden dag doet zijn opvol ger pastoor Janus zijn Intrede. De parochianen, die veel aan pastoor Lühn te danken hebben, niet het minst door diens groote toewijding voor het or- ganüsatleleven, dat tot grooten bloei ls ge komen, hebben zich opgemaakt, om op waardige wijze van hem afscheid te ne men. Een groote samenkomst ls belegd van de vereenigingen, om afscheid te nemen, terwijl Donderdagavond van 89 uur een officieele afscheidsreceptie zal worden ge houden. De Gem. Luchtbeschermingsdienst. De organisatie van den Gemeentelijken Luchtbeschermingsdienst wordt met groo te kracht aangepakt. Reeds nu blijkt echter dat de medische dienst, die de beschik king heeft over de groote transportcolonne van het Roode Kruis met de vele assisten ten, toch nog menschen tekort komt. De leider, dr. Beije roept dan ook ieder, die ln het bezit ls van een E.H.B.O. diploma, geldig of niet-geldig op. zich ten spoedig ste aan te melden. Afscheid aan de Nijverheidsschool. Alhier is de jaarvergadering gehouden van de Chr. Nijverheidsschool, waarbij de presidente reeds in den aanvang haar leedwezen uitdrukte over het feit, dat de secretaresse mevr, de Jongh-Snel zich niet herkiesbaar stelde. De presidente mevr. Turkenburg-Batelaan werd met alg. st. herkozen, terwijl tot bestuurslid gekozen werd mej. C. Batelaan. Uitgenoodigd zul len worden tot toetreding tot de vereeni ging de dames KlüsenerPaap en van Muiswinkel-de Jongh. terwijl in de vac.- mevr. Maaskant-Driessen werd benoemd mevr. Noordhoek-Jongenburger. Het finan cieel verslag werd uitgebracht door de penningmeesteresse mevr. Batelaan-Lam mens. Daaruit bleek dat de school lang zaam aan groeit. De presidente richtte zich tot de secretaresse en bood haar onder dank voor de bewezen diensten als aan denken een vulpenhouder aan. Mevr. de Jongh dankte voor de harte lijke woorden en voor de aangename sa menwerking, die sinds het oprichten der school, nu 19 jaar geleden tusschen de bestuursleden had bestaan. Zij sprak harte lijke wenschen uit voor de school, die nog eens een bloelende huishoudschool moge worden. Speciaal tot de directrice richtte spreekster eveneens woorden van dank. Nadat de presidente dank gebracht had, dankte ook de directrice voor de prettige samenwerking en verzocht de secretaresse persoonlijk afscheid te willen komen ne men van de leerlingen. Zilveren jubileum van den Gemeente- Secretaris. Het was eergisteren 25 jaar geleden dat de gemeente-secretaris, de heer R. M. Lo- man door den Gemeenteraad als zoodanig werd benoemd. Er waren voor deze vaca ture 54 sollicitanten opgekomen en met 54 stemmen wees de toenmalige Raad den heer Loman aan, die tevoren werk zaam was te Ede. Op 26 Juni had de be- eediging plaats, terwijl de secretaris op 1 Juli d.a.v. in functie trad. Spoedig vond hij hier vele vrienden en de samenwerking met de respectievelijke burgemeesters, de heeren le Coultre, van Dobben de Bruijn en Vonk was uitnemend. Naar wij vernemen zal de heer Loman zich echter het recht van niet-jubileeren voorbehouden en vermoedelijk op de ge denkdagen niet ln onze gemeente aanwe zig zijn. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Tér eere van den verjaardag van Prin ses Juliana hield het muziekcorps „Kunst na Arbeid" onder groote belangstelling een con cert in de muziektent. LEIMUIDEN. Uitvoering Chr. Gem. Koor. Door het Chr. Gem. zangkoor ..Excelsior" en het kinderkoor „Klein Excelsior" werd in de Ned. Herv. Kerk een zeer goed geslaag de zanguitvoering gegeven onder leiding van den directeur, den heer Glacomo, Aletrino. Daar de eerevoorzitter verhinderd was, opende ds. Aalaers, Geref. predikant alhier, die tevens voorging in gebed. Gemeenschap pelijk werd gezongen Ps. 98 vers 3. Vervol gens werd het programma door het zangkoor afgewerkt. Ook het kinderkoor „Klein Excel sior" bracht de liederen mooi ten gehoore. vooral het „Matrozenlied". „Vacantie" en „Het liedje van den scharensliep". Het pro gramma werd afgewisseld door sopraan-solo zang van mej. Nelly van Andel en een bas- solo door Gé van Vliet; zij werden begeleid door den pianist, den heer P. G. Speet. Ten slotte werd gemeenschappelijk gezongen Ge zang 50 vers 1. Ds. Aalders sloot met dank gebed. Bij den gemeenteveldwachter zijn in lichtingen te bekomen omtrent een pink, die sinds Zondag bij den veehouder Vonk is aan komen loopen. Als gevonden gedeponeerd een kosteloos rijwielplaatje. Burgerlijke Stand. Gehuwd: L. J. Hogeboom en P. van Klink: G. J. Scholten en J. Osterkamp; J. M. Mooren en W. van Diemen. Overleden: Jn. de Vos. 83 jaar. wedn. van W. A. Maat, Loop der Bevolking. Gevestigd: S. J. Koek. Vriesekoop 361: P. v. Klink, geh. m. L. J. Hogeboom, O. Wetering 50. Vertrokken: n. Bloemendaal, A. Thijnlaan 75. C. J. v. Leeuwen; n. Nieuwveen, Dorpsstraat 235, J. Blom; n. Voorschoten. Boekhorstlaan 57, M. Turk; n. Kamerik. Reftkade 91. D. Rade maker en gez; n. Ter Aar. A 185, J. M. A. Hii- dra: n. Woubrugge, B 182, J. v. Graas; n. Uit hoorn. Vuurlijn, a/b woonschip; n. Waddinx- veen. Bloemendaalsche weg 41. J. L. Koot; n. Warmond. Heerenweg 112, W. Koot en echtg. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Nicolaas en Jan. tweeling van J. C. Verkalk en N. J. PotiUjt; Johannes Wilhelmus, z. van C Bos en J. van Trigt. Wilhelmina Cornelia Maria. d. van G. W. Pauëlsen en C. A. Winnubst Ondertrouwd; P. M. Pieterse. 27 jaar en C. Leliveld, 25 jaar; A. Leliveld, 27 jaar en P. Groeneveld. 22 jaar; P. Tijsterman. 28 jaar en W. v. d. Leden. 25 jaar (won. te Nieuwveen), NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Meijer, v. LeeuwarderadeelJ, Smit. v. ld.; P. Peters, v. Leiden; J. Kroon, v. Vinkeveen: G. Kroon. v. id.: S. H. ftomijn. v. Woerden; K. Kloos, v. Ter Munten; G. Abbertie v. Ede; R. Daalder, v. Alphen a. d. Rijn; Th. v, d. Leer. v. Zwyndrecht; G. A. v. d. Leer, v, id.; J. v. d. Hoeven, v. Breukelen St Pieters; J. C. H. de Haas, v. Bergen; M. v. Toornenburg, v. Amstelveen. Vertrokken: L. L. Polt. n. Amsterdam; B. C. Hilders. n. Heemstede; W. v. Heusden, n. Al phen a. d. Rijn; B. Hiemstra. n. Wateringen; L. P. Freijee. n. Wassenaar; P. J. J. Speet. n. Utrecth; A. Couperus, n. Leiden. Burgerlijke Stand. Overleden: W. M. A. Lagemans. 7 jaar; W, v. d. Toorn, 84 Jaar. De Vrouw, die geregeld de Nouveauté-afdeeliftg van de Bijenkorf bezoekt weet beter want zj vindt daar steeds weer nieuwe, attractieve modesnufjes, die j'fj het mogelijk maken met weinig geld veel variatie in haar zomerkleeding te brengen. Deze geestige, foulard-zijden doek voor 95c (vierkant model, 67 x 67 cm. in fleurige Perzische, Turksche, Russische, Hongaarsche en Marine-dessins) 'draagt zij 'smorgens als hoofddoek en 'smiddags 7 als shawl èMet een blouse-vest als dit b.v. krijgt haar mantelcostuum of overgooicr weer een heel nieuw effect. Het is van mooie kant, ge garneerd met Valenciennes-kant; rug van tule. Keuze uit 6 fraaie kleuren: wit champagne cyclamen turquoise bleu en rose En om het er voor vandaag maar bij te laten: de „FROCKET" voor 2.95, waarmee zij van iedere aardige japon weer eens een heel andere kan maken! Voor iedere effen japon een Frocket in een aardig dessin. Voor iedere gestreepte of gebloemde japon een effen Frocket en daarbij kan zij kiezen uit 4 fraaie fantasie dessins en 13 moderne kleuren, w.o. wit, cyclamen, champagne, turquoise, bleu en rose. Gevraagd in de inrichtingen Endegeest c.a„ een in de Groente-keuken, intern Loon f.25.tot f.30.per maand. - Tevens is er plaats voor een 4252 internAanvangeloon f.21. of Ihooger. Zich aan te melden bij het hoofd der huishouding. komt dan eens naar onze collectie zien het aRemieuiwste in vilt en stro vanaf f. 2.50 Ook in het eenvoudige genre brengen wij, zoals altijd het beste voor de laatste prijs. Wij ontvingen leuke hoedjes ln stro en vilt, vanaf Haarlemmerstr. 145147 De laagste prijzen De grootste keuze Is ruim 40 jaar onze leuze en fcoap voortaan „ATHENE" extra scheermesjes, 1/10 mm. Deee zijin prima. Prijs per pakje van 10 stuks 50 cent; proefmesjes 5 cent. Voor Leiden en omstr. verkr. bij de Fa. GEBRS. SUSAN, Haarlemmerstraat 373941. 4278 met Frocket 4298 Zaterdagmorgen van 8 tot 10 uur verkoop van voorwaar delijk goedgekeurd Varkens- vleesch - Carbonade vanaf 30 et., Spek 25 ct., Lappen 40 ct. Vette lappen 20 ct. per pond. Verkooper: Jac. Ravensbergen 3261a Genestctstraat 38. Groot aflbetalings-magazijn in Den Haaigs voor Leiden en omstreken 4213 Br. no. 198 Adv. Eur. Die Haghe, Plein 11, Den Haag;. Hóe dafa ook f Uctah cIcuk ook Uoffmeeh clati ook: Het „all round" worstje 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7