LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blud Vrijdag 5 Mei 151 NAGEKOMEN BERICHTEN WEERBERICHT. BEURSOVERZICHT Uit de Omstreken AGENDA Stadsnieuws NED. BOND VAN OUD-LEERLINGEN DER TUINBOUWCURSUSSEN. Laatste lezing in dit seizoen. De aid. Leiden van bovengenoemden bond hield haar laatste vergadering van dit sei zoen in Hotel Centraal. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom. Na lezing der notulen en behandeling van enkele huishoudelijke zaken werd het excur sieplan voor dezen zomer opgemaakt. De voorzitter wekte op. zooveel mogelijk aan deze in hoofdzaak avondexcursies deel te ne men. In de pauze werd een inzending suc culenten van den heer Smit met 9 punten bekroond. Na de pauze hield de heer Lagendijk een causerie over de bekroonde prijsvraag bij den laatst gehouden bondswedstrijd over het onderwerp: Varencultuur. Op uitvoerige wijze werd stilgestaan bij het schoone en decoratieve in vorm en kleur, het land van oorsprong, vanaf de tropische tot de noor delijke streken. De grondsoort speelt ook een groote rol, evenals het watervraagstu. Zij vragen een vochtige temperatuur, in den zomer matige bescherming. Op uitvoerige wijze werden de verschillende vormen be sproken. van de kleinste vormen af tot die welke meter hoog opgroeien. De tijd van verpotten is Februari-Maart. Tot slot werden de schadelijke insecten besproken o.a. thrips, groene en zwarte luis. dopluis. slakken enz., waarbij de bestrijdingsmiddelen aangegeven werden. Met groote aandacht werd deze leer zame causerie aangehoord. Enkele vragen werden door den inleider uitvoerig beant woord. Aan het eind dankte de voorzitter den heer Lagendijk, waarna de vergadering met dank voor de opkomst gesloten werd. Bij K. B. van 4 Mei ji. is benoemd tot lid der staatscommissie tot wegneming van onjuistheden en aanvulling van leemten in de Nederlandsche burgerlijke wetgeving: prof. mr. E. M. Meijers, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit alhier. Binnenland NEDERLANDSCH-DUITSCHE RE1S- OVEREENKOMST. De regeeringspersdienst meldt: De tusschen de Nederlandsche en Duit- sche regeering bestaande reisovereenkomst werd dezer dagen voor een jaar verlengd. Opnieuw werd daarbij een bedrag be schikbaar gesteld voor niet-zakelijke reizen van Duitschland naar Nederland. In de bestaande regeling werd geen andere wijziging aangebracht dan die. welke de mogelijkheid opent, reeds gedurende de Pinksterdagen daarvan gebruik te maken. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 756. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk in de Pool- zee nam iets in jjÊfcgekenis af. Over het Oost- zeegebied bleef de luchtdruk echter nog stijgen, zoodat zich thans een belangrijke rug van hoo gen luchtdruk over Scandinavië uitstrekt tot in Midden-Duitschland. In onze omgeving bleef de luchtdruk geleidelijk dalen en onder in vloed van het verder naar het Oosten door dringen van de Oceaan-depressie. In Spanje en Frankrijk daalde de luchtdruk aanzienlijk. Dit heeft tengevolge, dat de werkelijke lucht- strooming slechts zeer langzaam verder naar onze omgeving doordringt. In West-Frankrijk en op de Britsche eilanden viel lichte tot matige regen. Op den Oceaan ontwikkelt zich weer een nieuwe storing, welke zich in de richting van de Golf van Biscaye beweegt en aanvankelijk nog geen invloed op het weer ten onzent kan uitoefenen. Het gebied van lagen luchtdruk in het Middellandsche Zeegebied trok, vergezeld van veel regen naar Hongarije Het veroorzaakt thans slecht weer in Zuid- Oost-Duitschland. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: helder matige O.Z.O. wind. temp 11 gr. C., min. 8 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, zwakke Z.Z.O. wind. temp. 10 gr. C.. min. 7 gr. C. De Bilt: helder, matige ZO. wind, temp. 10 gr C., min. 6 gr. C. Groningen: helder, matige O.Z.O. wind, temp. 9 gr. C., min. 5 gr. C. Maastricht: half bewolkt, windstil, temp. 10 gr. C. min. 7 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmorgen 9 uur: 6 gr. C. f43 gr. F' Hedenmiddag 12 uur: 16 gr. C. (61 gr. F). HOOG WATER TIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 4.12 uur; nam. te 4.33 uur. WATERTEMPERATUUR. „Poelmeer". 12 uur 's middags: 14 gr. C. LTCHl OP VOOR F T Pa. V üdag 8 uur n.m. tot 3 52 uur v.ai. MA ANK CP EN C' DEP.GANG. ^toel: op 21.41; onder 5 32 uur. 7273 Buitenland HET OPTREDEN DER NATIONAAL- SOCIAL1STEN IN ARGENTINIË. Uit het rapport van het openbaar mlni- lerie over het optreden der nationaal- soc talis ten in Argentinië blijkt, dat de na- tionaal-soeialistlsche partij politiek-sociaal was georganiseerd en alleen gehoorzaamde aan bevelen uit Duitchland. De partij be moeid: zich met gemeenschappelijke instel lingen. scholen en zelfs met het intieme leven vam de partijgenooten, hetgeen in strijd is met de Argentijnsche grondwet. Hieraan wordt toegevoegd, dat buiten- landsche partijen, welke de grondbeginse len van de grondwet van Argentinië min achten. de openbare rust verstoren en men stelt derhalve voor maatregelen te nemen, tct het verwijderen van deze ongewenschte elementen. GOERING TE SAN REMO. Goering zal vermoedelijk een rustkuur van tien dagen te San Remo maken In Duitsche kringen wordt verzekerd, dat hij geen politieke besprekingen zal voeren en niet zal deelnemen aan de besprekingen tusschen von Ribbentrop en Ciano aan het Como-meer. VERSTEVIGING VAN HET ANTI - KOMINTERNVERDRAG. Volgens welingelichte kringen te Tokio zou het tegenvoorstel, dat beoogt het antl- kominternverdrag te verstevigen door den keizer zijn goedgekeurd tijdens het bezoek da mhrster Arita vanochtend aan het keizerlijk paleis heeft gebracht Arita heeft het voorstel vervolgens ter kenn's gebracht van de ambassadeurs van Duitschland en Italië. Het plan zcu in dc laatste dagen van April door het kabinet zijn opgesteld, na beraadslagingen, welke een maand in be slag hebben genomen en die beoogden een compromis-formule te vinden, ter vervan- g'ng van het plan inzake een algemeen militair bondgenootschap dat door Japan omstreeks 22 Maart werd van de hand gewezen. VON RIBBENTROP TE MtlNCHEN. Vanochtend is von Ribbentrop te Mün- chen aangekomen. Hij begaf zich onmid dellijk naar Berchtesgadenwaar hij een onderhoud zal hebben met Hitier. alvo rens naar Italië te vertrekken De „Frankfurter Zeitung" bericht, dat de besprekingen tusschen graaf Ciano en Von Ribbentrop Zaterdag en Zondag zul len worden gehouden. Foerster en Greiser, de leider van de Nazis te Danzig en de president van den Senaat van Danz'g zijn door Von Ribben trop van hun hotel afgehaald en naar de villa van den Fuehrer gebracht. AMSTERDAM, 5 Mei. De redevoering van kolonel Beek heeft niet veel nieuwe gezichtspunten opgeleverd. Want na hetgeen hy heeft verklaard, is in het aspect van den toestand geen verandering gekomen. Ter beurze van Amsterdam werden de uit latingen van den Poolschen politicus kalm op gevat en de stemming kon zelfs prijshoudend worden genoemd. De handel was echter we derom van geringe afmetingen. Scheepvaart- papieren waren goed gedisponeerd. Koninkl. Booten trokken een kleurigheid aan en ook Nederlandsche Scheepvaart Unies konden zich iets verbeteren. Nu de dividenden van de onder de Scheepvaart Unie ressorteerende maatschappijen bekend zijn, kan met ae Kans op vrij groote zekerheid worden berekend, welk dividend door de overkappingsmaat schappij zal worden uitgekeerd. Dit dividend zal, raar mag worden aangenomen circa 7% of wellicht 6,9'. bedragen en naar verhouding van een dergelijke uitkeering is de tegenwoor dige koers der aandeelen niet overdreven hoog te noemen. De affaire in de Scheepvaartaan- deelen was overigens niet omvangrijk, hoewel er toch iets meer belangstelling bestond dan de laatste dagen doorgaans het geval was. Op de Suikerafdeeling was weinig te doen. In H.V.A.'s ging zoo goed "is niets om. De koers van net toonaangevende aandeel kwam iets lager te liggen. Het dividend ad 17'., dat door de Handelsvereen. Amsterdam wordt uit gekeerd. was wel ongeveer in overeenstemming met de verwachtingen die men daarvan had gekoesterd, doch veroorzaakte toch zeker geen enthousiasme en de kleine koersinzinking hield hiermede klaarblijkelijk verband. De incouran- ten trokken nauwelijks attentie. De Tabaks mark f was stil en ook thans konden onder beurstijd voor de Sumatra-aandeelcn bijna geen noteeringen worden vernomen. Onder derge lijke omstandigheden was er geen ruimte voor groote koersverschillen. In de rubriek der Rub berfondsen waren Amsterdam Rubbers vrijwel onveranderd, terwijl de minder courante soor ten nauwelijks teekenen van aanwezigheid ga ven De Petroleummarkt had een stil voorko men. Koninklijken waren echter goed prijs houdend en trokken een kleinigheid aan. Onder beurstijd was de koers vrijwel onbewogen. In- dustrieelen hadden een stil verloop. De Philips- aandeelen werden ongeveer op het peil van de vorige slotprijzen ingezet, terwijl later op den middag een hoogere noteering te voorschijn kwam. De Fokker-aandeelen schommelden bij geringe affaire tusschen 300% en 310%. Uni lever en Aku's waren bijna ongewijzigd. De Amerikaansche markt was stil. De staalaan- declen trokken echter nog al eenige belang stelling. R oublie Steels U.S. Steels en Beth lehem r eels werden doorgaans in een open hoek verhandeld waarbij de affaire echter min der omvangrijk was, dan men uiterlijk uit de 'oev.eging zou opmaken. De koersen kwamen iets hooger te liggen, in weerwil van de kleine inzinking in Wallstreet. Het Nederlandsche pu bliek nam op bescheiden voet eenlg materiaal uit de markt. De belczgingsmarkt had een kalm voorko- m?n. De Ne andsche startsfnnc's^n bewogen z'ch op stel-?t;ooz? wijze. Van de Oude Schuld werden de 3r obligation een fractie hooger afgedaan tciwiji integralen daarentegen lager kwamen te liggen. De obligatiën uit de Jon gere emissies konden zich meerendeels hand- HAARLEMMERMEER. DE ONEENIGHEID IN IIET „WITTE KRUIS" BIJGELEGD. Door burgemeester Slob. Het vorige jaar is er verschil van meening ontstaan tusschen de leden der afd. Haar lemmermeer van de N. H. Ver. „Het Witte Kruis" inzonderheid in den kring Badhoe vedorp. Leden van dezen kring waren het niet eens met de gang van zaken in het alge meen, doch vooral meenden dezen, dat zij niet voldoende vrijheid van handelen had den. te weinig zelfstandigheid. Dit was aanleiding tot een ernstig con flict. Vele leden bedankten en richtten een eigen vereeniging voor wijkverpleging op. Burgemeester Mr. A. Slob trad toen als bemiddelaar op en overwoog of het geschil door reorganisatie tot oplossing gebracht kon worden en dat weer samenwerking kon worden verkregen tusschen het kringbe- stuur en het hoofdbestuur. De burgemeester meende dat door wijzi ging van de bepalingen in de statuten en het huishoudelijk regiement tegemoet ge komen kon worden en de grieven van de particuliere afdeeling van Badhoevedorp. waardoor meer vrijheid verkregen kon wor den. Het concept-plan is herhaalde malen met verschillende vooraanstaande personen op het gebied van wijkverpleging en Witte Kruis arbeid besproken. Ais basis van on derhandeling werd geoordeeld door een commissie van zes, waarvan drie uit de afd. Haarlemmermeer en drie uit de Ver. voor wijkverpleging. Hierin is thans overeen stemming bereikt. Volgens het reorganisatieplan zal het be stuur voortaan bestaan uit een centraal bestuur van 12 leden te benoemen door elk der zes kringbesturen en 4 leden die het dagelij ksch bestuur vormen die worden ge kozen uit een voordracht van 3 personen door de ledenvergadering. De voordracht wordt opgemaakt door het centraal bestuur en voor een persoon door het gemeen tebestuur. Op de ledenvergadering zal stemrecht worden gehouden in verhouding tot het getal contribueerendeleden van eiken kring; voor elke honderd leden of gedeelte daar van mag een stem worden uitgebracht. Er zullen 2 commissies van bijstand zijn; de wijkverpleegster zal worden benoemd door het dagelijksch bestuur uit een bin dende voordracht van hoogstens 2 personen, in te dienen door het krlngbestuur. De leden van de vereeniging, die wonen in een dorp of buurtschap zijn tot één kring vereenigd en kiezen hun eigen be stuur van minstens 5 leden. Het kringbestuur is verplicht in Septem ber van elk jaar ter goedkeuring bij het dagelijksch bestuur in te dienen een be grooting voor inkomsten en uitgaven van gebruik en onderhoud van het wijkgebouw; onderhoud en aanvulling van den inventa ris der magazijnen en van de werkzaamhe den voor wijkverpleging. Tevens is het Mast met het dagelijksche beheer en toezicht van hetgeen boven is omschreven en bevoegd om ter zake van in de begrooting opgenomen posten maximaal uit te geven een zoodanig bedrag als daar op werd toegestaan. Het ligt nu in de bedoeling van het af- deelingsbestuur om binnen korten tijd de toestemming van de ledenvergadering te vragen, waarna, naar gehoopt wordt, ook de leden van de nieuwe wijkverpleging zich daarmee accoord zullen verklaren. HILLEGOM. Candidaatstelling Vrijzimygcn. In het Nutsgetsuw werd een vergadering gehouden waar alle vrijzinnigen waren uit- genoodigd om te komen tot candidaatstel ling voor loden van den gemeenteraad. Samengesteld werd de volgende candida- tenlijst: 1. C. de Wreede; 2. A. W. F. van Zonne veld; 3. D. Möhlmann; 4 J. R. N. J. Bijl van Duwen bode; 5. W. J. G. Philippo; 6. P. Elfring. GEMEENTERAAD. Bespreking van aanmerkingen door de Ged, Staten op de begrooting. De raad vergaderde. Afwezig waren de heeren v. d. Aar en Pijnacker. De voorzitter opende, waarna de notulen der vorige ver gadering werden uitgesteld tot de volgende vergadering. Na de benoeming der leden van het hoofdstembureau stelde de heer Van Dam voor ook jongre leden in het stembureau te benoemen, terwijl hij het een bezwaar vond dat een der leden ver moedelijk niet meer in den nieuwen raad haven. Voor buitenlandsche beleggingsfondsen bestond nauwelijks belangstelling. Voor prolongatie kwam geen noteering tot stand, aangezien geen posten werden afgesloten. WISSELKOERSEN. Londen 8.16 5/8 (8.181. Berlijn 15.111/2 (15.211/2. Parijs 4.96 1/2 (4.911/4). Brussel 31.88 <31.901 Zwitserland 42.06 (42.12). Ko penhagen 39.15 (39.22 1/2). Stockholm 45.11 1/2 (45.30). Oslo 44.05 144.15). New- York 1.815/16 (1.815/8). Lire Bankpapier 6.10 (6.10). Prolongatie geen noteering. Part. disc. 1—1 1/16. Daggeld 1/2. Registe) marken 26 5/8. Handels Sperr- marke'n 19/16. Reismarken 45. Bankpa pier 24 1/8. Tusschen haakjes aiin- de koereen van gisteren. (Ingez. Med.) zitting zal hebben. De voorzitter zal dit bezwaar bij een vol gende verkiezing in overweging nemen. De raad deelde de bezwaren van den heer Van Dam niet. Het hoofdstembureau werd zoo als bij voorstel van B. en W. samengesteld, benoemd. Hierop volgde de behandeling der opmer kingen van Ged. Staten betreffende de be grootingen voor 1938 en 1939. Deze aanmerkingen zijn gemaakt betref fende een salaristoelage voor den plaats vervangend secretaris en voor den plaats vervangend ontvanger. B. en W. vroegen hierover het oordeel van den raad en stel den voor Ged. Staten alsnog te verzoeken deze toelagen toe te kennen. De heer Loer akker deelde het standpunt van B. en W. Weth. Vermeer deelde mede, dat de salaris- regeling hier op hetzelfde peil staat als de rijksregeling. De rijksregeling ts alleen gunstiger door kindertoeslag. De heer Fijma wees op de mogelijkheid voor de ambtenaren om in beroep te gaan. De voorzitter verzocht om een principieele uitspraak. De heer Spilker onderstreepte de meening van B. en W. doch was bang voor de begrooting. De heer Meskers onder steunde het voorstel van B. en W. De heer Veldhuyzen van Zanten vond het verwon derlijk dat eerst nu aanmerking gemaakt is. Volgens den voorzitter spelen hier ver moedelijk bezuinigingsredenen een rol. Nadat weth. Klaver op de groote verant woordelijkheid van den waarnemend secre taris en den waarnemend ontvanger gewe zen had, werd het voorstel van B. en W. met alg. st. aangenomen. Ook maakten Gedeputeerden bezwaar te gen de verhooging van de toelage van den administrateur Burg. Armbestuur van f300 op f. 500. De slechte toestand der gemeente heeft het werk van dezen ambtenaar zeer veel vergroot waarom besloten wérd alsnog Gedeputeerde Staten te 'verzoeken deze toelage goed te keuren. Voorgesteld werd om voor het Gemeente gasbedrijf f- 2800 uit te trekken voor aan schaffing van een naphtaline wasscher. Dit voorstel werd door wethouder Vermeer toe gelicht als lid der gascommissle. Hieruit bleek, dat bij een afschrijving van 10 dit toch nog een klein voordeel oplevert, onge acht het groote ongerief dat vermeden wordt, daar dan bij ernstige koude geen condensatie meer mogelijk is. Na discussie werd het voorstel aangenomen. Ged. Staten merkten op dat in de poli tieverordening een bepaling moet opgeno- mne worden betreffende het verbod van huisautomaten. Deze redactiewijziging werd goedgekeurd. Sommige leden der stembureaux maak ten bezwaar tegen den langen zlttingstijd, waarom besloten werd voor hen l'/i uur pauze in te voeren, gedurende welke dan een plaatsvervangend lid waarneemt. De heer Van Lierop vroeg inlichtingen betreffende den-kindertoeslag bij de werk verschaffing te Vogelenzang, waarop wet houder Vermeer antwoordde. Verder werd verzocht om éénrichtingvsr- keer op de Veeneburgerlaan tijdens drukke dagen, daar anders het verkeer daar hope loos in de war komt. De heer Paase besprak de prikkeldraad omrastering van den Houttuin. Hij wees op de gevaarlijke ijzeren punten aangebracht om een omrastering bij Patrimonium. De voorzitter zegde toe een onderzoek in te zullen stellen. De heer Paase wilde het prikkeldraad op den Houttuin weg laten halen. Hierop volgde sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Restauratie van den kerktoren. De firma T. Meij vogel en Zonen is met een groot werk begonnen, n.l. het restau- reeren van den toren van de Nieuwe Kerk, waaraan de. tand des tijds geknaagd heeft. De toren bestaat reeds 53 jaar Er moeten nieuwe leien en lood op aangebracht wor den. De windwijzer op den toren die een engel uitbeeldt is door de stormen stuk gewaaid. Ook deze zal vervangen worden. Teneinde een en ander uit te voeren is men thans bezig een stalen steiger aan te brengen, die een hoogte zal hebben van niet minder dan 54 meter De uitvoering van een en ander op zulk een aanzienlijke hoogte, trekt veel belangstelling. Uitreiking van getuigschriften. De directeur van de Visscherijschool. de heer C. Varkevisser heeft met een toepas selijk woord, bij het beëindigen van den voorbereidenden cursus getuigschriften uit gereikt aan die leerlingenwelke het hoog ste aantal punten behaald hadden, n.l. aan Jao. de Jager Czn.; Hans Hoekman: Dirk Miiller; Corn, van Leeuwen J.Hzn.; Jaap Iterson: Leen Hellenberg Lzn.; Cor Hoek D~" Jac. v. d. Bent Jzn Huig den Hol lander Jzn.; Corn. Ouewhand. NOORDWIJK. Onder de prijswinnaars van den tij dens het Bloemenfeest alhier gehouden wedstrijd in gevelversiering komt voor: 3e prijs „Bosman voor Graaf van L'mbur?- Stirum" dit moet echter zijn: 3e prijs W. Bosman, Umuiderstraat. NOORDWIJKERHOUT. Liefdadigheids-voetbalwedstrijd. De liefdadigheids-voetbalwerdstrijd door de St. Bavo-club ten bate van een auto tocht voor ouden van dagen, zal plaats hebben op Hemelvaartdag a?s. Jonge dames van alle gezindten hebben zich spontaan aangemeld, om toegangskaartjes te ver- koopen voor het goede doel. RIJNSBURG. Rectificatie. Dr. G. J. Rijkmans alhier, wiens naam voorkomt op de gisteren door ons gepubll- seerde candidatenlijst der Chr. Hlst. Unie, verzoekt ons mede te deelen, dat hem van plaatsing op deze lijst absoluut niets be- HEDEN: Stadszaal (kleine zaal): Propaganda-ara voor Stadhuis-carillon, 8.15 uur nam. Volkshuis: Prop. avond Vrouwenvredeag 8.15 uur n.m. Zoetei woude (Patronaatsgebouw Scfae keiweg): Coöp. Boerenleenbank. 7'i uur D Zaterdag. Harmonie: Vergadering v. Zeeuwen, 8 u.i Gerecht 10: N.B.A.S.-film, 8 uur njn. SchuttershofOverijsselsch-Geldersche Vert 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Concert R.Ki.v Augustinus", 8.15 uur n.m. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch OpVoedkim Bureau. 9 li 11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dt dag der maand consultatiebureau voor om ^vaardigen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Gect Kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. r, 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve neeskunde riste Binnenvestgr.. 22). inent tegen diphterie. 3 li uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Gea Kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur oJ „De Schaakspeler". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 il, Zm dag 2-7 en 8-11 u. Trlanun-Tbeater, BreesLraat 31: 8 uur cJ Woensdag en Zaterdag 2 uur a.m.: ,2a3 Zondag van 2—7 uur doorloopende voorsteUa Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur ma „Jongensstad". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zn dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 w Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur ma „Schoppenvrouw". Zonaag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 ej Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur njn. Rex-Theater. Haari.scraai: lederen werd 2 en 8 uur nam.: „Orkaan". Zondag 2-7 u. doorl. voorstelling en 8 u. u De avond-, nacht- en Zondagdienst der ip theken te Lelden wordt van Zaterdag 29 A;r t. m Vrijdag 5 Mei a.s. waargenomen door l apotheken: van Drlesum, Mare 110, tel, E. B. de Metz, Kamerl. unnesl. 28, tel. Jü kend is, hij verzoekt ons dit bericht d te willen rectificeeren. De heer Breed ijk deelde ons evened mede, dat hij tegen zijn uitdrukkelm wensch op de lijst is geplaatst. Candidatenlijst C.D.U. en Chr. Arbeiderspartij. I Door de afdeeling van de C.D.U. enl Chr. Arbeiderspartij is de volgende geq menlijke candidatenlijst voor den Gemra teraad vastgesteld: 1. K. Zandbergen; 2. van Egmond Jr.; 3. J. C. van Egmondlfc 4. W. Passchier; 5. A. Zandbergen; 6. Baak; 7. K. Tavenler; 8. C. HogewonlngC VOORSCHOTEN. Concert van „Taveno". In hel gebouw voor Chr. Belangen gil het strijkensemble „Taveno" een solisten! concert onder leiding van den dirigent, del heer Joh. Hazes. De heer J. Verkerk heette in het bijzool der de beschermvrouwe jkvr. L. H. Bil ronnesse Schimmelpenninck van der 0)1 welkom. Het ensemble heelt niemand til leurgesteld. Het programma mooht gehooj worden en over de vertolking was ml verrukt. Begonnen werd met de ouverture, ii „Zauberllöte" van W. A. Mozart, gevolM door het „Andante" uit de symphonle nul den paukenslag van Jos. Haydn. Onder (I flinke leiding van den dirigent bleek enl stig gestudeerd te zijn. Mej. Emmy Niessing (viool) speelde M begeleiding van mej. A. J. Niessing planol „Romance in F dur van L. v. Beethoal en „Serenade" van Fr. Drdla. Aan hl applaus kwam hierna bijna geen einde, tl aangeboden bloemen waren ten volle «'I diend. J Nadat dc gebr. Hooijmans de clarinjl hadden bespeeld, vertolkte „Taveno" ,S1 Melodlentraum" door E. Urbach. I De heeren J. Tiemeyer (cello) en H. Hij genbarth (piano) speelden mooi het .ijj mento" van G. Marie en de „Berceuse uil Joceleyn" van Goaard. Het ensemble gir.3J verder met ,La Serenata" van G. MJI „Münchner Kindl, wals van Kontzak, te besluiten met „Nachruf an Felix Midi delssohn-Bartholdy, van Petras. J Wij kunnen ons geen uitvoering van J>1 veno" herinneren, die zoo best geslaagdul en betreuren, dat het bezoek niet véél groo-l ter was. Bijeenkomst Chr.-Hist. Jongerengroep. In de kleine zaal van het gebouw wjfl Chr. Belangen tergaderde de Chr.-BH Jongerengroep onder leiding van den '®'l A. Fortgens, voorzitter. Nadat gezongen)™ ps. 68 vs. 10 en 11, opende de voorzit»- met gebed. Nagegaan werd op welke ma nier verschillende partijen propaganda ;e voerd hadden voor de Statenverkiezing. Mr. H. K. J. Beernink van Rijswijk spw over: „Het verkiezingsresultaat en de tecin niek der zetelverdeeling". Besproken werden de vermoedelijke w? zaken van den achteruitgang van„,":' stemmenaantal der verschillende I Tevens werd met voorbeelden uiteeng»" het verdeeien der zetels bij de verkieziw van Tweede Kamerleden, leden van Prov. Staten en Gemeenteraadsleden. Divers? vragen werden door den sprei beantwoord. De dames A. v. Dop en A. v. Maane - v Leeuwen zorgden voor afwisseling. De vergadering werd met het zingen twee coupletten van het „Wilhelmus dankgebed gesloten. Candidatenlijst Chr.-Hist. KlesvereenigW Voor de a.s. gemeenteraadsyebki®Jj zullen door de Chr.-Hist. Kiesvereen.fJ de navolgende candidaten gesteld worn j 1. O. R. I. Vieveen (aftr.i; 2. A. Fortge»!'l 3. J. A. Magré; 4. W. T. Lekkerkerker, I B. Mecheise; 6. H Dek; 1. L. L. J- Stree» i en 8. J. Colpa. j( De heer A. Verboon heeft 'JnietI ledenvergadering meegedeeld, dat WjI meer voor een plaatsing op de candw»' lijst ln aanmerking wenschte te kom® I 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6