ANEKDOTEN RAADSELS Moeders ver/aami Welopgevoed „Heert dag niet veel last van het slechte weer, nu je in de zaal zoon fijn feest meemaakte. Je hebt een mooi en nuttig, maar moeilijk werkje onder handen Paulus Laman Al kon je zelf niet naar het feest, je laat de vlag toch waaien, en die brengt mij een vroolijken groet van jullie. Toni Neuteboom Jullie hebben geno ten Maandagmiddag. Worden jullie nog voor 5de klassers aangezien? Dat vind je wel gewichtig! Leny Neyenhuys Je kunt met recht zeggen, dat je voor deze vijf cent „waar voor je geld" hebt gekregen. Mooi postpa pier. met een allerleukst plaatje er op. Tiny Dee Alweer verrassingen in je brief! Jij weet die Volendammertjes leuk uit te teekenen! Welbedankt. Het was een echte feestdag Woensdag op jullie school. Ik hoop van ganscher harte, dat het op Hemelvaartsdag mooi weer is, en het Len tefeest door kan gaan. Trientje Olivier Jullie hebben dan bin nenkort drie feestdagen achter elkaar. Of je daar ook naar verlangt! Ook een groetje voor Lies. Willy Wiggers Zoo werd het Maandag toch een fijn middagje, knus en.... lekker! Verstandig, een paar reserve-raadsels te hebben. Corrie van Weizen Je hebt het fietsen vlug geleerd, ondanks het slechte weer. Willy Broers Wat zag jij er feestelijk uit Zondag! En het huis ook. Ik begrijp, dat je dit alles fijn vond. Jannte van Biezen Als het zoo door gaat. zal M. wel gauw aansterken. Heerlijk voor haarzelf, en voor jullie allen. Ik wensch haar van ganscher harte verderen vooruit gang toe. Marianne Hoogstraten Het kan vaker gebeuren, dat je een raadsel niet kent en dit hindert niet. Als je maar minstens vier oplossingen goed hebt. Groeten voor jullie beiden. Dickie Oskam Ik heb wèl de bollen velden gezien, maar kwam niet door W. Maar ik heb toch wel eens aan je gedacht. Later hoop ik nog eens langs je huis te ko men. En bedankt voor je aardig raadseltje. Tweetal Heemskerk Jullie hebben een vroolijken middag gehad Maandag. Dat het buiten regende, hinderde jullie niet. Hanny IJkema Voor zoo'n regenmid dag zijn er altijd wel werkjes te vinden, die op andere dagen overschieten. Zoo bofte je Grootmoeder er weer een beetje bij, dat het dien middag regende! Dick de Man Ja zeker, als je dat wilt, kun je met een jongen of meisje uit Afrika corespondeeren. Dan moet je een adres vragen aan: Mevr. M. WeerheimMuste, Berkenweg 12, Boskoop. Lies je v^n Driel Hier stuurde de eerste Mei ook niets dan regen. Maai*: Mei zal ook nog wel wat beters brengen. Ben je weer opgeknapt? Je Vader had ook een natten tocht. Nu neem ik weer afscheid van jullie voor een week. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raadsel tante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. Ingezonden door Ans Nieuwenhuys. Die warme grashalmen. Leentje kijkt 's morgens uit het raam en ziet dauwdruppels aan de grashalmen han gen. „Moeder", roept ze, „wat moet het van nacht warm geweest zijn". „Waarom. Leentje?" ..Alle grashalmpjes hebben zweetdrup peltjes." Ingezonden door Frans Plson. Op de koopjes uit. Klant: ..Wat kost die stof?" Bediende: „Zes gulden de meter, Me vrouw." Klant „O, maar dat is veel te duur!" Bediende: „Ja, maar ze heeft negen ge kost.'' Klant: „Is dat zoo? Geef me dan maar vier meter!" Ingezonden door Ludolf Bakhuizen van den Brink. Een Moeder en dochter zitten op een con cert en zien een violist. Dochter: „Moeder, als die man dat kistje doorgezaagd heeft, mogen we dan naar huis?" Ingezonden door Loes van Veggel. Mevrouw: „Dat mes is niet goed schoon, Mietje". Mietje. „Gunst, Mevrouw, hoe is het mogelijk! Het laatste, dat ik er mee door gesneden heb, Is nog wel een stuk zeep". (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen, i. Ingezonden door A uk je van der Walle. Door een meubelstuk en een lichaams deel bij elkaar te voegen, krijgt men een soort stof, waarvan hoeden gemaakt wor den. n. Ingezonden door Annie Lek. Als het regent ga ik open, Als de zon schijnt, blijf ik dicht. Langs een stokje voort te lopen, Daartoe ben ik steeds verplicht. Van binnen heb ik een geraamte, Mijn vel hangt er losjes om; Mjaar het spant zich in de regen, En trekt al mijn ribben krom. ni. Ingezonden door Wim Monhemius. Vul dit figuur zo in, dat op de kruisjes zowel van links naar rechts als van boven naar beneden een Europese hoofdstad komt te staan. Vul nu in horizontaal: xxxxxxxxx X X X X X x X 1. het gevraagde woord. 2. het tegengestelde van bovenaan. 3. een hoom. 4. het mannetje van de duif heet.... 5. gaat aan de nacht vooraf. 6. een gewicht. 7. een boom. 8. een muzieknoot. 9. een medeklinker. IV. Ingezonden door Jannie Boom. Mijn geheel van 32 letters is een bekend spreekwoord. Een 22, 4, 7, 19 draagt men op het hoofd. 24, 25, 26, 27, 28 is een kleur. Waar de dui nen niet sterk genoeg zijn, is een 1, 10, 14 aangebracht. Het wordt 11, 23, 12, dat je naar bed gaat. Met een 6, 7, 16, 17, 8 maakt men een schoen vast. Op een 14. 18, 4, 14 kan men zien, hoe laat het is. 9, 20, 21, 31,8 drinkt men graag, als men dorst heeft. 24, 25, 26, 27. 28, 2, 3. 30. 31, 32 is de knecht van iemand, die eens per jaar komt. 29, 13, 15 is een grote watervlakte, 5 een mede klinker. V Ingezonden door Beppie Bouter. Maak van deze 21 letters de naam van een beroemd Nederlands schilder, en van een zijner voornaamste schilderstukken. aaabccddeehhmnnrrtttw. VI ingezonden door Jan Crama. Verborgen jongensnamen. 1. Hoera, Sint-Nicolaas is aangekomen. 2. Ja, nu Is hij thuis, Mevrouw. 3. Je hebt je vergist; hij staat al op ons te wachten. VH. Ingezonden door Toni Neuteboom. Wanneer draagt een paard schoenen? vin. Ingezonden door Drietal de Neef. Vul de overblijvende hokjes in, zodat je horitaal te lezen krijgt: 1. iets lekkers op je boterham. 2. een toiletartikel. 3. een klein schaap. a a a Josneivbje en haar zusje Nel Gaan muisstil naar beneden. Het is nog donker in de gang Ze zijn ook wel een beetje bang Bij 't knaken van de treden Aks er eens iemand wakker werd, Dat zou haar niu niet passen Want Moedertje verjaart vandaag En daarom wil het tweetal graag Die lieve Moes verrassen Een mooie bloemvaas dragen zij Met tulpen en seringen Ook leerden ze een versje, dat Ze voor die allerliefste schat Straks samen zullen zingen J. v. d. E- De bekende dierenkenner dr. Menu heeft, nu ongeveer tien jaar geleden, chimipansée uit Centraal-Afrika me bracht en netjes opgevoed. De aap wo bij den dokter in huis en werd doe heele familie precies als een menscti handeld. Hij was steeds gekleed in makkelijk zittende kiel, broek en gya tiekschoenen en had een eigen kamer tafel, bed, kleerenstander en badkuij zijn bad liet hij zelf water loopen, wal hij nauwkeurig de temperatuur onderz Hij waschte zich, droogde zioh af en kie zich aan. Onlangs heeft dr. Mennerat ter gek heid van een diner, dat hij een a collega's aanbood, zijn huisgenoot aa geleerde wereld voorgesteld. Hij k rechtop de eetkamer binnen, deed zao de deur achter zioh dicht, ging van tot gast en drukte ieder met een er gezicht netjes de hand. Daarna ging hij aan tafel zitten en zonder de geringste fout te begaan, den maaltijd deel: hij at soep. i vleesch, groente en pudding. Hij nam schotel aan, bediende zioh en gaf hem Toen dr. Mennerat bij de koffie zei: gaan we een sigaar rook en", sneid ohimpansé uit zichzelf naar een m kastje, haalde een kistje sigaren en doos sigaretten voor den dag en boo den gas ben aan, waarbij hij niet ve ieder van vuur te voorzien. Eindelijk nam hy zelf een sigaret, ze aan, ging op de canapé zitten, zeüU ascfrbafeje naast zioh neer, rookte beh lijk de sigaret op en drukte het restje i vuldig in het asohbakje uit.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 22