Nova-Theater kerk- en schoolnieuws De Big van het Regiment Cowboy Romantiek Het Leger des Heils jubileert Uit de Omstrekei LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 5 Mei 1$)| Officieele Crisispublicalie GEMENGD NIEUWS Bijeenkomst in Den Haag (UN/T EN ItïïtEEt Warme zon is goed voor Rheiunatiek OP VELER VERZOEK /CUEEP/ TJIiNCïNl MOTORRIJWIEL BOTSV TEGEN AUTO. Gistermiddag omstreeks l uur heeft op de Laan van Meerdervoort bii de Suezkade te Den Haas een bots nï Dlaa s gehad tus schen een Dersonenauto bes uurd door den Si-jarigen J. C M uit de Akeleistraat en een motorrijwiel bestuurd door den 22- jarigen O. van K. uit de Reinkenstraat. De motorrijder bekwam een gecompli ceerde linkerbeenbreuk, terwijl de 20-jarige duopasmglere mej H P, W K. wonende in de Pijnboomstraat het linkerbeen brak. DIEFSTAL VAN BIJNA DRIEDUIZEND GULDEN. De Amsterdamsche politie is op zoek naar een 20-)arlg meisje en haar 23-jari- gen verloofde, die verdacht worden van diefstal. Het meisje zou met medeweten van haar verloofde op bezoek zijn geweest in de wo ning van een vriend in den omtrek van den Weteringschans te Amsterdam, van waar zij «en zakje, inhoudende 23 siera den, ter waarde van f. 1500en een kis tje tafelzilver, een waarde vertegenwoor digende van f. 1.000en voorts nog f.200 aan bankpapier en een fototoestel zou hebben medegenomen Gisteravond heeft de gedupeerde Jonge man bij de politie aangifte van dezen dief stal gedaan. Het vermoeden bestaat, dat het meisje en haar verloofde, beiden te Amsterdam woonachtig, op weg zijn naar Zuld-Frank- rij-k. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 48-jarige G. E. van der Poel, uit de Putschelaan te Rotterdam, die in den nacht van Zondag op Maandag bij het oversteken van den Brielschelaan door een auto werd aangereden en dientengevolge met een hersenschudding en inwendige kneuzingen in het ziekenhuis aan den Coolsigel ter verpleging is opgenomen, is aan de gevolgen overleden. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat het Leger des Heils zijn reclasseeringsarbeid is begonnen. Ter viering van dit jubileum is gistermiddag in Pulchii-studio te Den Haag een herdenkingsbijeenkomst gehouden, in welke vergadering verschillende korte rede voeringen zijn gehouden. Luitenant-kolonel J. P. Rawie, maatschap pelijk secretaris van het Leger des Heils, <prak woorden van welkom tot de aanwezi gen, in het bijzonder tot den heer S. L. Veen- stra. inspecteur der reclasseering, die den minister van justitie vertegenwoordigde. De heer S. L. Veenstra, de vertegenwoor diger van den minister van justitie, zeide, dat het reclasseeringswerk van het Leger des Heils belangrijk is wegens zijn omvang, zijn gehalte en zijn voortreffelijke organi satie. Daarvoor verdient het Leger des Heils grooten lof. Ten slotte deelde de heer Veen stra mede, dat H.M. de Koningin den heer Rawie heeft benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau voor zijn werk als leider van de reclasseeringsafdeeling van het Leger des Heils. Nadat luit.-kolonel Rawie voor deze on derscheiding had gedankt, voerde mr. dr. J. Wljnveldt, advocaat-generaal bij den Hoo- gen Raad. het woord. Op grond van sprekers persoonlijke ervaring in verschillende rech terlijke ambten verheugde het hem zeer het Leger des Heils met dit jubileum geluk te wenschen en te verzekeren, dat het Leger in het kader der reclasseering onmisbaar is. De voorzitter der vereeniging van reclas- seerings-instellingen. mr. dr. F. Kranenburg lid van den Hoogen Raad, wenschte luit.-kol. Rawie geluk met de hem verleende Ko ninklijke onderscheiding. Als lid van de ver- ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Maandag 8 tot en met Vrij dag 12 Mei as., van 10 tot 8 uur. wegens schieten met geschut. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk is. nadat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. DRONKEN STOKER VERDRINKT. Een 38-]arige Iersche stoker. John Fur long, wilde zich gistermiddag omstreeks 3 uur aan boord begeven van het Engelsche ss .Caduceus" dat in de haven van Delf zijl ligt. De man. die onder invloed van sterken drank verkeerde kwam te vallen en ge raakt te water. Na enkele minuten wisten havenarbeiders in samenwerking met toe schoten personen, den drenkeling uit het water te halen. Gedurende eenigen tijd hebben twee seneesheeren daarop kunst matige ademhaling toegepast, hetgeen evenwel niet meer mocht baten. NIEUWE UITGAVEN. K.N.A.C.-handboek 1939. Wij ontvingen het nieuwe handboek van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club, dat een goede oude traditie getrouw, elk jaar omstreeks dezen tijd pleegt te verschijnen. De nieuwe uitgave, welke meer dan vijf honderd pagina's telt bevat weer een ontelbaar aantal nuttige gegevens het automobilisme be treffende. Hoewel wij telkenjare den indruk krijgen dat de volledigheid zooveel mogelijk werd benaderd, blijkt bij elke nieuwe publicatie opnieuw, dat er talrijke en veelal ingrijpende wijzigingen zijn aangebracht, welke de waarde van deze vraag baak voor den automobilist kunnen verhoogen Ook dit jaar is het handboek omgewerkt en zoo mogelijk verbeterd. De voornaamste aan vullingen betreffen de uitbreiding van de tech nische woordenlijst in negen talen, een over zichtelijke indeeling van de rubriek buitenland en een volledige lijst van de K.N.A.C.-club hotels in België. Nieuw zijn tevens de kaart van Scandinavië met de belangrijkste bootdien sten, een omrekentabel van seconden in km/h en vele nuttige gegevens voor hen, die met een kampeerauto op reis gaan. De kaarten van Europa zijn practischer en duidelijker gewor den, vooral doordat het Alpengebied op grootere schaal en alle kaarten in meer kleuren zijn gedrukt. Verder is de afstandtabel geheel her zien en uitgebreid en in de lijst van landgoe deren is een opgave te vinden van buitenplaat- maatschapskaart. vrijen toegang wordt verleend, sen. waarvoor op vertoon van de K.N.A.C.-lid- Zooals wel vanzelf spreekt zijn alle verdere rubieken tot het laatst toe bijgewerkt; o.rn. zijn de nieuwste verkeersbepalingen en alle nieuwe verkeersborden opgenomen. TIJDSCHRIFTEN. „Haagsch Maandblad". In het Mei-nummer van 't ..Haagsch Maand blad'' treffen wfj de navolgende artikelen aan: „Duitschland wil den vrede", door Friedrich Christian Pruiz zu Schauwburg-Lippe, waarin deze den lezer poogt te overtuigen van het goed recht der Duitsche buitenlandsche politiek. Als contrast kan in zekeren zin beschouwd worden het „psychologische" artikel van P. A. Wanslnck getiteld „De ceremonieele mythe van Bloed en Bodem". Voorts bevat deze afleve ring „Menschen en dingen in Italië, een open hartige critiek" door L. van Breen; .,De eenige oplossing van het Joodsche probleem een Ne- derlandsch initiatief gewenscht" door dr. B. RaptschinskyWestminster, de moeder der parlementen" door Kees van Hoek" ..De terreur van het verkeer" door A. H van der Feen; ..Een verijdelde aanslag op het leven van Prins Maurits" door dr. J. H. kernkamp; „Het labo ratorium van Lisse. strategisch centrum onzer bollenkweekers", door G. D. Lutke Meyer. Het R.K. Bouwblad. Hat R.K. Bouwblad is ditmaal geheel ge wijd aan de studiedagen der Alg. Kath. Kun stenaarsver eeniging te Huybergen, die van 14—17 April werden gehouden. eeniging van reclasseeringsinstellingen heb ben de vertegenwoordigers van het Leger steeds met grooten ijver en toewijding ge werkt. Na den heer Kranenburg sprak pater Pa- tricius, secretaris der R.K. reclasseeringsver- eeniging, die zijn groote waardeering voor het werk van het Leger des Heils in het al gemeen uitsprak en in het bijzonder voor het reclasseeringswerk. Speciaal namens de afdeeling Helmond bood spr. gelukwenschen aan. Als bestuurslid der Prot. Christelijke re- classeeringsvereeniging bood jhr. mr. J. M. M. van Asch van Wijck de hartelijke ge lukwenschen dier vereeniging aan, die den nadruk legde op de geestelijke verwantschap tusschen het Leger des Heils en de P.C.R.V. op het gebied der reclasseering. De heer H. Ploeg Jr.. algemeen secretaris der Ned. Vereeniging tot afschaffing van al coholische dranken, zeide, dat het Leger des Heils bij zijn reclasseeringsarbeid wel de moeilijkste gevallen voor zijn rekening neemt. Daarvoor is sprekers kring het Leger zeer dankbaar. Ten slotte bood de heer J. H Varekamp, vice-voorzitter van den Amster- damschen reclasseeringsraad, de gelukwen schen van dien raad aan. Commandant Bouwe Vlas sprak een slot woord. Hij wees op de eensgezindheid, die in deze bijeenkomst tot uiting is gekomen. En wel duidelijk is ook thans aangetoond, dat het Leger getrouw is gebleven aan zijn doel stelling: ieders vriend en niemands vijand. Spr. dankte allen voor hun tegenwoordig heid, in het bijzonder de sprekers voor hun treffende woorden. AALSMEER. In de voorjaarsleden-vergadering van de Doopsgezinde Gemeente, onder voorzit terschap van ds. R. C. de Lange, werd de balans, alsmede de winst- en verliesreke ning over 1938 goedgekeurd, In de plaats van den heer H. de Wilde, die gemeend had te moeten bedanken, werd als lid van den kerkeraad gekozen de heer J. van Leeuwen Wz. De heer v. d. H. had bii het slijpen van messen op een eiectrlsch gedreven steen het ongeluk, dat een der messen uit gleed. waardoor hij zich zoodanig aan een zUner handen verwondde dat een lid van een vinger zoo goed als werd afgesneden. Dr. B. heeft de hand verbonden. Van gemeentewege worden thans de grasstrooken in de trot.oirs bij de luizen in Hadleystraat en Cyclamenstraat opnieuw bewerkt en met gras. dat in den afgeloopen winter totaal verloren is gegaan ingezaaid. In verband hiermee richten B. en W. zich in een schrijven tot de bewoners, toe te zien dat géén beschadigingen door k nde- ren en anderen plaats vindt Men zal hier aan natuurlijk gaarne willen meewerken. Ais U last hebt van rheumatische pijnen zoekt U de zon op. Die warmte brengt U tijdelijk verlichting. Maar één tochtje en Uw pijnen komen terug met hernieuwde scherpte, want bij lijders aan rheumatiek is de huid buitengewoon gevoelig voor wind en tocht. Maak een einde aan Uw kwelling! Maar gebruik geen lapmiddelen. Bestrijd Uw kiwaal in de oorzaak zélf het urinezuur dat zich door een trage werking van Uw organen heeft opge hoopt. Verdrijf dat urinezuur en ge ver drijft Uw pijnen. Met Kruschen Salts! Kruschen is geen toovermiddel het doet Uw kiwaal niet plotseling verdwijnen, maar met „de kleine, dagelijksche dosis" worden lever, nieren en ingewanden aan gespoord tot hernieuwde actie en deze verjongde organen filteren het zuur uit Uw gestel. Uw rheumatische pijnen zullen zwakker en zwakker worden om op den duur geheel te verdwijnen. Wacht niet langer! Koop nog heden een flacon Kru schen. Uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f. 1.60 (extra groot pak). 4215 (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 7 MEI. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9Vé uur en nam. 6 uur ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. 9V6 uur en nam. 6 uur, ds. Stuyvenberg. Bodengraven Ned Herv. Kerk: Voorm. 9Va uur (H. Doop), ds. Klüsener, nam. 6 uur ds. Jacobs van Boskoop. Geref. Kerk: Voorm. 9V£ en 6 uur, ds. Dam. Ev. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. C. Pel van Nijmegen. Geref. Gemeente: Voorm. 9Va en 6 uur lees- dlenst. Evangelisatiekring „Bodegraven": Nam. 6Va uur de heer J. v. Oostveen te Alkmaar. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half 10, ds. Jacobs; nam. de heer Van der Endt van Gouda. Geref. Kerk: Voorm. half 10 en nam. 6 uur. ds Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half 10 en nam. 6 uur. ds. Kleisen. Geref. Gem.: Voorm. half 10 en nam. 6 uur, leesdienst. Rem. Geref. Gem.: geen opgave. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem.: Hoofd dorp: Voorm. halftien en nam. halfzeven ds. Salverda. Aalsmeerderweg: Voorm. halftien, de heer Koudstaal. Lijnden: Voorm. 10 uur. de heer P. v. d. Berg. Vijfhuizen: Voorm. halftien en nam. halfdrie. de heer Brörens. Badhoevedorp: Voorm. 10 uur, ds. J. P. van Bruggen van A'dam; nam. 7 uur, ds. H. Dekker van A'dam. Nieuwe Meer Rehoboth)Voorm. 10 uur, de heer de Graaff. nazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. half 10, ds. D. A. v. d. Bosch van 's Gravenhage; nam. half 7. ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. half 10 en nam. half 7. ds. Heuzenveldt. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Kiehl uit Hazerswoude. Katwijk-aan-den-Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur, ds. H. Meijering nam. 5 uur. ds. van Lummel te Sprang. Katwijk aan Zee Geref. gemeente (Remi sestraat): Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. lees dienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. Doop), ds. Streeder; nam. 6H uur de heer J. Voorsteegh cand. Kinderkerk: Voorm. halfelf, de heer S. A. Reyerse. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, prof. K. Dijk van Kampen. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Vermet; nam. 7 uur. ds. Th. Steenbeek van Wateringen (Jeugddienst). Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven ds. A. J. van Wijngaar den. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. Speelman uit Nieuwveen; nam. halfzeven, ds. van den Bosch uit Oudewetering. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Brink. Geref, Kerk: Voorm. 10 uur, Leesdienst; nam. half 7 ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. half 10 en nam. half 7, de heer v. Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur, ds. Blauw v. Schoten; nam. 6 uur ds. v. Beem van Amsterdam. Gerf. Kerk: Voorm. ndlffien en nam. drie uur ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. drie uur Leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Prinsen van A'dam. Geref. Kerk: Voorm. halftien, leesdienst; nam. halfzeven, ds. K. Dronkert van Wou- brugge. Noordwykerhoul Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur (Bed. H. Doop), ds. Van Noort. Oegstgcest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur, J. Streefland. Pauluskerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger laan) Voorm. halfelf, ds. G. W. Melchers van Den Haag. Sasscnheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krtjkamp. Geref. Kerk: Voorm. 9Mi en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. de Bruijne. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10Va uur, dr. Boer- sema van Leiden. Gemeente Gods: Voorm. 10 uur, paster Per kins. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddlnxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. aes uur de heer van Teylin- gen van Lelden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Smidt. Oud-Geref. Gemeente: Voorm. halftien en nam. zes uur, ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. Doornenbal. Gerf. Kerk: Voorm. halftien en nam. twee uur, ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. C. A. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. P. de Ruig. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. P. Bootsma (Legerpredik.)nam. 6Vè uur, dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6% uur, ds. Versluys. Geref. Gemeente: Voorm. 9% uur en nam. 6Vj uur Leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. uur en nam. 6% uur, Leesdienst. Vereen, van VriJz. Hervormden: Nam. 6Va uur ds. J. A. Mulder te Lisse. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eljkman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Zwaan. Rem. 'Geref.) Gemeente: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Hagestein P. v. d. Berg. cand te Amersfoort; te Oldcholtwolde J. Kalma te Hoogebeintum (Fr.). Aangenomen: n. Driel J. Voorsteegh, cand. te 's-Gravenhage. GEREF. KERKEN. Tweetal te Rotterdam (vac. dr. A. Küyper): dr. A. de Bondt te 's-Gravenhage West en M B. van 't Veer te Groningen; te Sneek (derde pred. pi.) F. Guillaume te Klundert en J. J. Oranje te Paesens en Moddergat. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: te 's Gravenhage West (vac. prof. L. H. v. d. Meiden) M. W. Nieuwenhuijze te Franeker. VRIJDAG - ZATERDAG - MAANDAG met JOHAN KAART Jr. - SYLVAIN POONS HENRIETTE DAVIDS - FIENTJE DE LA MAR e.a. («Naar het bekende boek van Mr. ROOTHAEIRT) Een gezellige woord voor woord goed verstaanbare Hollandsche film, met tal van bekende liedjes. Vóór de pauze: de onverschrokken Cowboy TOM KEENE, in 4274 ACTIE - SPANKING - SENSATIE (Goede balconplaatsen vanaf 55 cent). Plaatsbespr. aan de cassa of telef. 400). RESTITUTIE AARDAPPELHEFFING WEGENS NIET GEBRUIKEN VAN VERGUNNING. De Nederlandsche Groenten- en Frui centrale vestigt nogmaals de aandacht houders van een tuinbouwteeltvergunw voor vroege aardappelen en/of Eigent.-J mers op.Bestuursbesluit No. 43. waarbij be paald wérd, dat aanvragen tot geheele gedeeltelijke teruggave van betaalde aa appelheffing of tot geheele of gedeelte!" ontheffing van een aangegane verpllch lot betaling dier aardappelheffing op gr dat de vergunning niet of slechts gedetj telijk wordt gebruikt, uiterlijk op 13 Mei moeten zijn ingediend bij de Centrale o[ landbouwcrisisorganisatie, afdeeling fin bouw, waartoe de vergunninghouder hoort. STEUN KOOLZAAD EN TAXATIE VLAS-OOGST 1939. Met betrekking tot den steun voor k" zaad van oogst 1939 maakt de Nederl" sche Akkerbouwcentrale bekend, dat t telers thans hun met koolzaad beteelde» pervlakte dienen op te geven, indien 1 ten aanzien van het van die oppervlih" te oogsten koolzaad in de steunreg voor oogst 1939 wensteen te worden nomen. Deze opgave moet geschieden op daarvoor bestemd formulier, hetwelk worden aangevraagd bij de proviir landbouwcrisisorganisaties. De formulle moeten vóór 14 Mei a.s. bij de landl. crisisorganisatie, waaronder de teler sorteert, zijn ingeleverd. Opgaven, welke na genoemden dat' worden ontvangen, zullen niet meer in handeling worden genomen. Voorts wordt medegedeeld, dat vinciale landbouwcrisisorganisatles aan haar bekende vlastelers een formulier ben toegezonden betreffende het aanvr van taxatie van vlas van den oogst 1 Telers, die zulk een formulier niet moch hebben ontvangen, dienen ten spoed een exemplaar aan te vragen bij de 1 bouwcrislsorganisatie in hiun provincie, uezien ook deze formulieren vóór 14 bij de betreffende organisatie moeten ingediend. KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering der Chr. Zangvereeniging „Hallelujah". Deze zanguitvoering werd in de Zaal voor Prot Belangen gehouden, onder leiding van den directeur den heer P. de Rook, uit Lei den. De heer J. Volbeda liet gemeenschappe lijk zingen Ps. 150 1 en ging voor in ge bed. Hij heette allen hartelijk welkom, w.o. de solisten, de afgevaardigden van veree- nigingen en de ingekwartierde militairen. Het is elk Jaar weer een genot een uit voering van „Hallelujah", die In 1940 40 jaar bestaat, te hooren. Dat deze zangver eeniging op hoog peil staat, heeft zij voor een groot deel te danken aan de eminente leiding van haar directeur den heer De Rook, de vele prijzen op concoursen be haald, zijn daarvan de getuigen. Ook thans ging van de uitvoering veel bekoring uit. Het hoofdnummer was het bekende „Lied van de Klok" van 8chiller, naar de muzikale bewerking van Romberg. Schitterend heeft het koor zich hierin van zijn taak gekweten. De bas-solist de heer B. Misset, uit Haarlem had als „de mees ter" wel de zwaarste taak. Men had in hem een zeer gelukkige keuze gedaan, hij heeft veel tot het succes bijgedragen. Mej. R. Gaykema uit Leiden, sopraan, komt eveneens een woord van groote waardee ring toe. Ook den heer B. Lubach uit Oegst- geest, bas, komen woorden van lof toe voor de door hem gezongen soil's. De tenor de heer J. v. d. Broek uit Leiden, zong even eens heel goed zijn partij. Dit oratorium oogstte een daverend applaus. Mevr. A. DriessenHoffman, uit Leiden, alt, zong een paar „Bijbelsche liederen" van Anton Dvorak; haar voordracht wist allen te bekoren. Met mej. Gaykema zong zij het „Ave Verum" van Mozart en oogstte daar mee een groot succes. Tot slot zong het koor eenige gedeelten uit het zangstuk „Uit Katwijk's verleden", getoonzet door den heer De Rook. De heer Volbeda gaf daarbij een historische toelichting. Dit zangstuk, dat een viertal jaren gele den in zijn geheel door het koor werd uit gevoerd en waarvan de partij van ,,Rijn- mondia" door mevr. DriessenHoffman weergegeven werd, was een mooi slot van dezen prachtig geslaagden avond. Een apart woord van dank komt-toe aan mevr. Spaargaren—De Roode uit Leiden,die op voortreffelijke wijze de piano-begelei ding verzorgde. Onder daverend applaus zijn aan de drie dames mooie bloemen overhandigd. De heer Volbeda dankte den directeur, het koor en alle medewerkenden. Namens de aanwezige militairen bracht hij woor den van dank aan het bestuur over. Staande werd gezamenlijk gezonden Ge zang 96. LISSE. Verkoop bouwterrein. B. en W. stellen den Raad voor aan den den heer B. Mastenbroek Jr. een perceel bouwterrein langs de Gladiolenstraat te ver- koopen ter grootte van 250 M2 tegen den prijs van f. 4.50 per M2. De Vleeschkeuringsdieiist. De rekening en verantwoording van den Vleeschkeuringsdienst omvattende de ge meenten Lisse. Sassenheim, Voorhout en Noordwijkerhout geeft over het jaar 1938 een bedrag aan van ontvangsten aan keurloo- nen f. 11.021.62. De uitgaven hebben bedra gen f. 9771.13, zoodat een winst werd ge maakt van f. 1250.49, welke winst weder pondsgewijze over de aangesloten gemeen ten werd verdeeld. Mij. Nederland MARNIX VAN ST. Ali) GONDE, uitreis. 4 Mei te Southampton CHR. HUYGENS. thuisr.. 4 Mei v. A' TAJANDOEN, thuisr., 4 Mei te Man?!' TJIKANDI, thuisr., 3 Mei van Saban? POELAU BRAS. uitr., 3 Mei v. Sa" Kon. Ned. Stoomb. M(j. ACHILLES 3 v. Volos n. Thessaloniki BREDA.' 4 M; v.m. 2 uur v. Rotterdam te Hamburg BAARN. 2 Meiv. Talcahuano n. San f tonio ALKMAAR. 2 Mei v. Talcahuano Corral CRYNSSEN, 3 Mei v. Barbados Amsterdam HERCULES, 3 Mei v. salonikl te Izmir IRENE. 3 Mei v. Se bal te Genua LANDSEE, charter, 3 n.m. 10 uur v. Hamburg n. Amsterdam NEREUS. 3 Mel v. Vigo n. Oporto R 3 Mei v. Susak n. Bari SIMON BOLIV. 3 Mei v. Curasao n. Santa Marta fc VESANT. 3 Mei v. Barbados n. Trinidad SOCRATES. 4 Mei v. Madeira n. Barbados VESTA, Middl. Zee n. Amst.. pass. 4 Mei u. 45 n.m. Ouessant VULCANUS, 3 Mei Tripolls te Gocek BOSKOOP, thuisr. Mei te Liverpool POSEIDON. 3 Mel New York n. W. Indië MEROPE, 4 van Amst. n. W. Indie. Holland-Amerika Lyn DRECHTDIJK, C was 3 Mel 12.20 u. n.m. 25 mijlen Z.W. Niton. DELFTDIJK, thuisr., 3 Mei van Cristobal. Rott. Lloyd GAROET. uitr., 4 Mel v. KOTA BAROE. thuisr., pass. 3 Mei sterre. Kon. Paketv. Mil. BOISSEVAIN, 3 Mel Tamat-ave n. Lorenzo Marques NED ZEELAND, pass. 1 Mei Thursday Island RUYS. 2 Mei v. Tamatave n. Zanzibar. BALIK PAPAN, naar Java. pass. 4 Mei de Fer. Java-China-Japan LUn TJINEGARA, 2 v. Hongkong n. Manilla. Silver-Java-Pacific L|jn BENGKALIS, 8 H v. Soerabaya n. Cebu. Ned. Tnd. Tankstoomb. My. APOLLOJf 2 Mei v. Piraeus te Por Said MER 3 Mei v. Aruba te Gibraltar MACO 3 Mei v. Balik Pappan n. Wellington. Holland-Australië LUn AAGTEKERK. reis, pass. 3 Mei Malta. Holland-O. Azië Lyn ARENDS thuisr., 3 Mei van Port. Soudan TJIKEX BANG. 4 Mei v. Hamburg te Rotterdam ENGGANO, thuisr., 4 Mei van Kobe. Java-New York Lijn KOTA AGOENG, New York, 3 Mei v. St. Vincent. TANIMBAR, 4 Mei v. New York te Bat* Halcyon Lyn STAD ZWOLLE. 4 Mei Salta Caballo te Vlaardingen BURG, 4 Mel njn. van Narvik te VlaardiD gen. Kon. HolL Lloyd WESTLAND, 4 Mei Amst. n. Z. Amerika. My. Oceaan ALCINOUS, Java n. pass. 4 Mei Gibraltar. Holland—West-Afrika L|jn JAARSTR00 4 Mei van W. Afrika te R'dam. Holland—Afrika LUn MELISKERK, 3 I n.m. 10 u. v. R'dam te Hamburg. Diverse Stoom vaartberichtcn ORAN» POLDER, 3 Mei v. Rotterdam te Londen EXPORT, 3 Mei v. Grnvesend n. DelIzT MIJDRECHT, pass. 3 Mei Dungeness, Hamburg LAUWERZEE, sleepboot 3 Mei Prawlepoint RIJNSTROOM v. Bristol te Newport BATAV^/vr Mei v. Rotterdam te Gravesend - PLEIN. Antwerpen n. Hamburg. pass- Vlissingen BARENDRECHT. pass- s Ouessant, n. Hamburg colyyZ«'»«pfX v. Port Talbot te Montreal TR0}fV BERG. 2 Mei v. New York n. Lands v.o. DELFSHAVEN, verm. 3 Mei v. werpen te B. Aires JEANNETTE, 3 Brest te Lorient TUVA. 3 Mei v. n. Rosario EMMAPLEIN. 3 Mei n n. Rotterdam THEANO. 4 Mo te 1 WINTERSWIJK. 3 Mei v. SusaK w- ZEELAND, 3 Mei op de Tyne - LAND. 4 Mei te Bremen - 4 Mei te Leith OTTOLAND. 3 Hartlepool.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14