BINNENLAND tmèki Victoria-Water Bespoediging van de onteigeningsprocedure LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 5 Mei 193) Redactie 1507 Directie en Administratie2500 Het Nederlandsche paviljoen geopend De Indische tin-fusie INGEZCNIEM /TUKKIN RECHTZAKEN Onze telefoonnummers: In verband met werkloosheidsbestrijding of werkverruiming EEN BOODSCHAP VAN MINISTER PRESIDENT COLIJN. De Nederlandsche* gezant te Washing ton. dr. A. Loudon, heeft gistermiddag het Nederlandsche paviljoen op de wereldten toonstelling in New York geopend. Bij deze plechtigheid heeft dr. Loudon een bood schap van minister-president Colijn voor gelezen. Ongeveer drieduizend menschen woon den de opening bij. Onder de aanwezigen merkten we op den bouwmeester van het paviljoen, prof. dr. ir. D F. Slothouwer, die eenige dagen geleden met de „Nieuw Am sterdam" was aangekomen. In de boodschap van dr. Colijn wordt o.m. het volgende verklaard: „Ik moge den nadruk leggen op het leidende principe van onze politiek van vredelievendheid een diepe sympathie en eerbiediging voor de eeuwenoude tradities en gewoonten van de inheemschc bevolking, geba seerd op verdraagzaamheid en samen werking. Pogende zoowel de behoeften van het heden als die van de toekomst recht te doen wedervaren, is mijn re geering steeds waakzaam, het geeste lijke, cultureele en economische leven van de geheele natie zoowel te be schermen als te leiden, waarbij iedere maatregel er op doelen moet, een stap voorwaarts te zijn op het pad, dat leidt naar grooter geluk en voorspoed." Na de toespraak van den gezant werd het „Wilhelmus" gezongen. Ons paviljoen, dat te midden van dui zenden prachtige bloeiende tulpen is ge legen. trok reeds gisteren groote belang stelling. MEMORIE VAN ANTWOORD AAN DE TWEEDE KAMER. In de memorie van antwoord op het wets ontwerp tot machtiging om te zamen met de N V. Billiton Mij. op te richten de N.V. ..Ver- eenigde Nederlandsch-Indische tinbedrijven Veniti", reeds in Mei 1937 ingediend, blijkt dat thans rekening is gehouden met oprich ting der Venit in den loop van 1940. Sedert de ontvangst van het voorloopig verslag is n.l. door den minister van koloniën (die met zijn ambtgenoot van justitie en die van fi nanciën deze memorie heeft onderteekend) nader onderzocht in hoeverre nog verande ring in den opzet der Venit in 's lands be lang gewenscht moet heeten. Ter zake zijn opnieuw onderhandelingen met de Billiton Maatschappij gevoerd. Het resultaat daarvan is, dat de verhou ding der winstverdeeling is verbeterd van 10 90 tot 9 91. met bepaling dat, indien gedurende zes achtereenvolgende jaren de tin prijs daalt beneden f. 1060,per long ton (1016 K G.) de verhouding voor zoodanige periode 8 92 zal zijn. De drie ministers erkennen ten volle, dat het opgaan van de Banka-tinwinning in de Venit een inwendige aangelegenheid van Nederlandsch-Indië is. Het zou, naar het inzicht der regeering. te ver gaan alleen op theoretiseh-staatsrechtelijke gronden van de fusie af te zien, nu Grondwet en wet de gelegenheid bieden om langs den weg van een wettelijke voorziening recht te doen we dervaren aan de motieven, die naar hun oordeel grootelijks in het financieel en eco nomisch belang van Indië voor fusie zijn aan te voeren. Opvolging van den wensch. neergelegd in de motie van het volksraadslid van Ardenne om den zetel van de Venit in Ned.-Indië te vestigen, is evenwel in het onderweipelijk geval onmogelijk, wijl het centralisatie der belangen van tinproducten in Europa de vestiging van de centrale leiding der Indi sche tinbedrijven in Nederland tot een onaf- wijsbaren eisch maakt voor een doelmatig beheer Het denkbeeld der fusie ls geboren uit het door den vorigen minister van koloniën door persoonlijke waarneming geconstateerd ver schil tusschen de organisatie der leiding van het gemengd bedrijf der gemeenschappelijke mijnbouwmaatsehapplj Billiton en die van het landsbedrijf der Bankatinwinnlng, li chamen welker doelstelling het behalen van zoo hoog mogelijke winst volkomen parallel loopt. Het denkbeeld om door sa mensmelting de evidente voordeelen van den particulieren bedrijfsvorm ook aan het grootste tinbedrijf te doen toevallen, is daar op bij de Indische regeering aanhangig ge maakt. Aan het overleg tusschen minister en gouverneur-generaal heeft verder het huidig wetsontwerp zijn ontstaan te danken. De memorie van toelichting waarschuwt uitdrukkelijk tegen de verwachting, dat de Internationale restrictie 50 jaar gehand haafd zal blijven, maar wijst er op, dat de mogelijkheid van een vervallen van die over eenkomst bedacht moet doen zijn op een pe riode van hardnekkige concurrentie, waarin het er dubbel op zal aankomen, door de meest doeltreffende organisaties der bedrij ven op het volhouden van die concurrentie toegerust te zijn. Juist daartoe opent het wetsvoorstel den weg. Een voordeel van de fusie is. dat men de verhouding in welke mate aan de ontginning van Banka of aan die van Billiton een aan deel in de jaarlijksche productie wordt toe gekend, naar de wisselende omstandigheden uitsluitend kan regelen volgens de eischen der bedrijfseconomie, hetgeen thans niet het geval is. Ook de beteekenis van den relatief grooteren omvang der ertsreserve van Banka is volledig uitgedrukt in de cijfers, welke aan de voorgestelde belangenverhouding ten grondslag liggen. Het Is onderteekenaars niet duidelijk hoe er bij de totstandkoming van een algeheele belangengemeenschap een bezwaar in kan wnrd-n aezien, dat de Billiton maatschap- pti he' als haar eersten plicht zal beschou wen de belangen van haar aandeelhouders te bevorderen in haar functie van directie der Venit. De belangen dier maatschappij zullen toch geheel parallel loopen aan die van het gouvernement en elk voordeel dat aan de gezamenlijke aandeelhouders der Bil liton maatschappij toekomt, beteekent een voordeel voor het gouvernement tot het meer dan negenvoudige bedrag. Teneinde het gevaar, dat men zou kunnen zien in de door de regeering uitgesproken verwachting omtrent den gemiddelden tin- prijs nog verder uit te schakelen, is de eer ste ondergeteekende met de Billiton maat schappij in overleg getreden nopens een wij ziging in de verhouding, waardoor de becij ferde drempelprijs opnieuw zou worden ver laagd. Na langdurig overleg is hij er ten slotte in geslaagd de Billiton maatschappij genoegen te doen nemen met een verhou ding 9 91. BESPREKINGEN TUSSCHEN VERTEGEN WOORDIGERS VAN HET NEDER LANDSCHE EN HET DUITSCHE BEDRIJFSLEVEN. Sinds midden 1937 zijn verschillende ma len in Nederland en in Duitschland bijeen komsten gehouden van leidende persoonlijk heden uit het Nederlandsche en het Duit- sche bedrijfsleven, welke bijeenkomsten ten doel hadden het wederzijdsch contact te be vorderen. en daardoor de kennis omtrent de economische omstandigheden in beide lan den te vermeerderen, alsook om vraagstuk ken van financieelen en economischen aard, die zoowel voor Nederland als voor Duitsch land van belang zijn, in een daartoe ge- eigenden kring van belanghebbenden en be langstellenden onder de oogen te zien. Gis teren en heden is wederom een dergelijke samenkomst gehouden, ditmaal te Amster dam De morgen van 4 Mei werd gewijd aan onderlinge besprekingen waarna de deelne mers zich vercenigden aan een noenmaal, aangeboden door de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Amsterdam. Heden werd een uitstapje naar den Wierineermeer- polder gemaakt. DE DIJKEN GROEIEN. Dat er hard gewerkt wordt bij den dijk- aanleg voor den N.O.-polder blijkt, zoo weet de „ZwoLsche Crt." te melden, uit het feit, dat bij Urk nu wekelijks meer dan 200 m in de lengte wordt opgeworpen. Dit is zeker een record, gezien hetgeen in de voorgaande jaren in het geheel is opge worpen. Men blijkt routine in het werk te hebben gekregen De dijk nabij Vollenhove, met den aan leg waarvan den vorigen zomer werd be gonnen, zal over enkele weken geheel vol tooid zijn. Zeer binnenkort zal worden be gonnen met het dijkgedeelte „Vollenhove Uitwateringskanaal van het stoomge maal aan de Ettenlandsche kolk." Het dijkgedeelte ,.De VoorstKadoelen" vordert eveneens zeer goed, niettegen staande dit werk veel te lijden heeft ge had van den laatsten storm. GROENTENCONSERVENCOMMISSÏE. De door de regeering benoemde alge- meene groentenconservencommissie heeft tot haar voorzitter gekozen den heer H. W. Tieleman Jr. te Leiden en tot onder voorzitter mr. L. Niemöller te 's-Graven- hage. Tot directeur werd benoemd mr. F. J. J. Trapman te Leiden, tot plaatsver vangend directeur mr. P. J. Teebaal, Lei den. WERKKAMP ..DE AREND" DOOR MINISTER ROMME GEOPEND. Na het schipperskamD on IJsselsteyn ge opend te hebben, heeft minister Romme zich gistermiddag naar Nunspeet begeven, waar hij het werkkamp ..de Arend" van het Rotterdamsche instituut voor de rijpere jeugd heeft geopend. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter ls gisteren vastgesteld op 73 ct. per kg. DE UITVOERING VAN DE VOGELWET. Op vragen van het (Tweede Kamerlid mevrouw Bakker-Nort betreffende het ver- leenen van vergunningen voor den in- en uitvoer van beschermde zangvogels heeft de minister van oeconomische zaken als volgt geantwoord: Voor den in- en uitvoer van kooivogels is de voorwaarde gesteld, dat van ieder viertal uit het buitenland aangevoerde vo gels van een bepaalde soort ten minste één vogel beschikbaar blijft ter voorziening in de binnenlandsche behoefte. Deze regeling is in het belang van den Nederlandschen vogelstand getroffen. Zij toch maakt mo gelijk de vangst hier te lande door hou ders van vogelvergunningen A-5, A-6 en A-7 beperkt te houden en tevens een prik kel tot clandestiene bemachtiging van kooivogels te elimineeren. Deze regeling heeft bovendien het voordeel, dat het be staande handelsbelang van de betrokke nen niet te zeer getroffen behoefde te worden. Artikel 21 van de Vogelwet 1936 staat toe vergunningen te verleenen tot het ver richten van o.m. bij artikel 7 van die wet verboden handelingen, indien zulks in het belang is van o.m. den vogelstand. Bij de in het voorgaande omschreven regeling is van deze bevoegdheid gebruik gemaakt om de redenen, daar aangegeven. Daar de bestaande regeling zoowel het belang van den vogelstand als dat van den handel dient, acht de minister geen termen aanwezig haar te niet te doen. DE GRONINGER GEMEENSCHAP. Uitwerking der plannen. Het dagelijksche bestuur der stichting „De Groninger Gemeenschap" heeft thans het programma voor het werk der stich ting met den raad van bestuur der stich ting besproken. In totaal is thans voor het werk der stichting beschikbaar een bedrag van f. 82.502.99. waarvan het grootste deel ad. f. 58.816.40 rechtstreeks door giften van particulieren en organisaties is verkregen, terwijl de rest ad. f. 23.686.59 bestaat uit de voor de stichting bestemde gedeelten der opbrengst van de openbare collecte uit alle Groninger gemeenten, van welke col lecte de rest, twee derde deel, aan de ge meenten zelf is gebleven. Te zamen met het in de gemeenten ge bleven 2/3 deel der collecte is dus reeds totaal f. 129.876.17 beschikbaar gesteld, ter wijl de stroom van giften nog aanhoudt. De raad van bestuur machtigde thans het dagelijksch bestuur om een bedrag in eens te besteden voor het steunen van het werk der vaeantiekolonies van reeds be staande organisaties, zulks voor extra uit zending van ongeveer tweehonderd kinde ren uit de provincie Groningen. Ook werd een bedrag uitgetrokken voor het werk van de uitzending van vrouwen. Voorts zal het dagelijksch bestuur over leg plegen met den rijksdienst voor de geestelijke en cultureele verzorging van de werkloozen in de Groninger werkverschaf fingskampen en met bestaande in dit op zicht werkzaam zijnde organisaties, ten einde na te gaan, wat in dezen door de Groninger gemeenschap zal en moet wor den verricht. Inmiddels gaat de Groninger gemeenschap voort met het reeds aange vangen werk terzake van de vorming van bibliotheken voor deze kampen. Vervol gens werd beraadslaagd over het Segoba- werk. waartoe de minister van sociale za ken onlangs in zijn radio-rede aller mede werking heeft ingeroepen. Hierover zal worden nagegaan, wat hiervoor in samen werking met de betrokken diensten kan worden gedaan. DE BOTERHEFFING. De heffing en steunuitkeering op boter is. behoudens tusschentijdsche wijz'ging. voor de week van 4 tot 11 Mei vastgesteld op 55 cent per K.G. (onveranderd). VEREENIGING VOOR CHRISTELIJKE GEZONDHEIDS- EN VACANTIE- KOLONIES. Onder gToote belangstelling werd de laar vergadering van de vereeniging voor chris telijke gezondheids- en vaeantiekolonies te Utrecht gehouden. Het jaarverslag der secretaresse vermeld de de Koninklijke goedkeuring op de sta tutenwijziging en den groei van het aantal afdeelingen met 5, zoodat het thans 52 be draagt. Br werden in 1938. 1726 kinderen ver pleegd met totaal 62.835 dagen, welke ge tallen over 1937 bedroegen 1611 en 60 791. De groei der vereeniging blijft dus aan houden en haar arbeid wordt steeds om vangrijker. Ce heer D M. van Nes uit Leiden bracht namens de flnancieele commissie van toe zicht verslag uit, waarbij bleek, dat de fl nancieele positie der vereeniging zeer ge zond is. De penningmeester werd gedechar geerd van zijn gehouden beheer en aan den administrateur werd een woord van bijzon deren dank gebracht voor zijn arbeid. Het jaarverslag van den penningmeester werd goedgekeurd, evenals de begrooting voor 1939. De aftredende bestuursleden, de heeren A. J. Augustijn te Utrecht, D. W van der Kouwe te Kampen en ds. Com. J. van Raassen te Zutphen werden als zoodanig herkozen. In de vacature van een lid der flnan cieele commissie van toezicht werd gekozen de heer mr. G. P. van Tienhoven, directeur der Rotterdamsche bankvereeniging te Utrecht. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. OPROEP OM STEUN. Het plaatselijk comité te Lelden (een uit, gebreid comité van aanbeveling heeft zich gt. vormd. voorzitter ls de heer F. Eikerbout, pen- ningmeester de heer J. A. v. d Reijden, Teler 1346. Giro 189612. Oude Vest 183) Jong Holland snakt naar werk, verzoekt ons het volgende op te nemen: Het hoofdcomité van de Centrale voor Werk. loozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche Kerken voor Practlsch Christendom, roept heel de ProtestanUch» Christenheid in Nederland op, om ook dit jaar de benoodigde f. 100.000 wederom bijeen te brengen. Wat wil het comité met dit bednj doen? Het wil in de negen werkkampen, die het ter beschikking heeft, vijfduizend jonge werklooze mannen plaatsen en voor een vak opleiden; het wil in de internaten te Haarlem en Groningen vierhonderd meisjes opleiden voor de gezinnen en huishoudelijk werk; het wil minstens vijfhonderd vrouwen vaI werkloozen uitzenden en hen eenige dagen rust en ontspanning geven in hun zorgvol be staan; het wil een duizendtal werkloozen de i legenheid bieden een week in de vacantie- leerkampen te vertoeven. Gedurende den tijd, dat men dezen arbeid heeft verricht, hebben ongeveer twintigduizend werkloozen den zegen van dit kampwerk reeds mogen smaken. Wilt U aan de geestelijke en moreele hei- bewapening medewerken, verblijdt ons dan door uwe daden en offer op het altaar der Chris, telijke solidariteit. Draagt elkanders lasten. De inzameling zal in de week van 8—13 Mei a.s. gehouden worden. VOOR MAAG, NIEREN en INGEWANDEN. 4227 (Ingez. Med.) N.S.B.-CANDIDATEN VOOR DEN RAAD VAN AMSTERDAM. Naar uit een bericht in het Nationaal Dagblad blijkt, zal de NS B deel nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Am sterdam. Amsterdam is de eenige gemeente waar een uitzondering wordt gemaakt op het standpunt der N.S.B., om niet aan ge meenteraadsverkiezingen mee te doen. HAAGSCHE RECHTBANK. Fietsendiefstal. De 35-jarige koopman H. H. te Leiden, thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring. heeft terecht gestaan wegens diefstal van fietsen. De officier had tegen H. zes maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en ver dachte conform dezen elsch veroordeeld. Misbruik van padvindersuniform. In een soort padvindersuniform had A. H. uit Rotterdam, in Wassenaar bij ver schillende personen geld ingezameld zg.n. ten behoeve van invalide padvindsters, de z.g n. Blauwe Vogels. Het was echter gebleken dat H. op die manier oplichtingen pleegde, voor welk feit hü terecht heeft gestaan. Het bleek dat H. diverse oplichtingen heeft gepleegd. De officier had tegen H. acht maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. top 2 lijnen) Ingediend is een wetsontwerp houdende nadere wijziging van de onteigeningswet. Ter toelichting schrijven de ministers van waterstaat, van justitie en van sociale zaken o.a.: De regeering heeft het vraagstuk ln studie genomen, of het tempo van de uitvoe ring van werken, ondernomen in verband met de werkloosheidsbestrijding of de werk verruiming, niet kan worden bespoedigd door het verkorten van het tijdsverloop, waarin door onteigening de beschikking over de noodige onroerende goederen kan wor den verkregen. In de Staten-Generaal is deze aangelegenheid herhaaldelijk ter spra ke gebracht. De onteigeningswet kent. naast de nor male procedure, bijzondere bepalingen aan gaande onteigening ten behoeve van belan gen. die speciale eischen stellen. In deze be palingen zijn ook tal van voorschriften ver vat, die een spoediger verloop van de ont eigening mogelijk maken. Intusschen is gebleken, dat de procedure ln onderscheidene gevallen nog te veel ver traging geeft. Het was derhalve noodzakelijk wil men den wensch naar nog meer be spoediging van de procedure verwezenlijken om een oplossing te vinden, welke, zonder meer dan noodzakelijk is te kort te doen aan de belangen van de onteigenden, alsnog de mogelijkheid schept om in het verloop van de procedure eenige wijziging te brengen, welke het tijdsverloop aanzienlijk kan ver korten. In het onderhavige wetsontwerp wordt een dergelijke oplossing voorgesteld. Bij de onteigening, gelijk deze plaats vindt volgens de titels, die een versneld verloop waarborgen, kunnen ln hoofdzaak twee fa sen worden onderscheiden, allereerst de ter visie legging van de plannen, waarop, ge hoord de Ingekomen vertoogen en bezwaren, de eindaanwijzing van de te onteigenen per- ceelen volgt. In de tweede plaats de dag vaarding van de onwillige eigenaren en de daarop volgende uitspraak van de onteige ning door den rechter. Nadat de te onteige nen perceelen door deskundigen zijn onder zocht, kan inmiddels, na zekerheidstelling, tot voorloopige inbezitneming worden over gegaan. Beide fasen, welke thans op elkaar volgen, verelschen een bepaalden tijd. Het, vaak niet onaanzienlijk, tijdvak, dat gemoeid is met het geven van de gelegenheid tot het in brengen van bezwaren tegen de voorgeno men onteigening en het onderzoek van die bezwaren, kan gevoegelijk tevens worden dienstbaar gemaakt aan de voorbereiding van het gewichtigste moment in het te ver wachten rechtsgeding, de bepaling van de schadevergoeding. Aldus kan de bovenge noemde tweede fase soms aanmerkelijk wor den bekort. In de gevallen, waarin de ondernemer van het voorgenomen werk dit wenscht, ware hem de bevoegdheid te geven om het ge rechtelijk onderzoek door deskundigen ter begrooting van de schade reeds aanstonds ln te leiden, nadat uit de ter visielegging der stukken zal zijn gebleken, welke perceelen naar aanvankelijk oordeel ten behoeve van het werk verkregen moeten worden. Het belangrijkste voordeel bestaat hierin, dat de onteigenende partij veel- eerder dan thans mogelijk is, de beschikking over de noodige terreinen zal kunnen verkrijgen door voorloopige inbezitneming overeen komstig de artikelen 54a en volgende der onteigeningswet. Aan de voorloopige inbezit neming, die dient om aan het goed zijn nieuwe bestemming te kunnen geven, be hoort een deugdelijk onderzoek door des kundigen vooraf te gaan. Een onvermijdelijk nadeel is echter, dat in de practijk het onderzoek geruimen tijd kan vorderen. Bij omvangrijke onteigeningen zal veelal een zeer groot aantal zaken gelijktij dig bij den rechter aanhangig worden ge maakt. In al die zaken wordt het onderzoek verricht door dezelfde deskundigen, omdat daarbij één lijn moet worden gevolgd De ar beid kan bezwaarlijk worden verdeeld over een willekeurig aantal personen. De aldus opeengehoopte arbeid kan door de deskun digen niet met de vereischte nauwgezetheid binnen een kort tijdsverloop worden ver werkt. Het geldt hier een factor, die ligt in den aard der zaak zelve en door geen wet telijke voorziening geheel is ter zijde te stellen. Het belang, dat de deskundigen zoo spoe dig mogelijk met hun arbeid kunnen aan vangen, is dus Inderdaad groot. Wellicht kan hun onderzoek reeds hebben plaats gevon den op het tijdstip, waarop het besluit tot aanwijzing der perceelen ter onteigening af komt. Dan kan de onteigenende partij reeds zeer spoedig de beschikking over de noodige ter reinen verkrijgen. Maar in ieder geval wordt door de voorgestelde methode tijd gewonnen Op deze wijze kan dus de uitvoering van plannen tot bestrijding der werkloosheid be vorderd worden. Intusschen bestaat geen grond om een regeling ln hier bedoelden zin tot dit onderwerp te beperken. Zij kan alge meen luiden en opgenomen worden in den eersten titel der onteigeningswet. Bij de bij zondere voorzieningen kunnen haar voor schriften op de gebruikelijke wijze van toe passing worden verklaard In artikel 12 a is het hierboven omschre ven denkbeeld uitgewerkt. Het opent de mo gelijkheid om een belangrijk gedeelte van de onteigeningsprocedure, het deskundigenon derzoek, te doen plaats vinden, voordat de dagvaarding tot onteigening is uitgebracht, i VOOR ZATERDAG 6 MEI. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. Kro-ultzendinj ,4 00—5.00 Hiro) 8.00—9.15 Gram. muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gram. muziek- 11.30 Godsdienstig half uurtje 12.00 Berichten 12.15 De Kro-Melodisten en solist 100 Zangplaten (Om ca. 1.15 Berichten) 1.3) Vervolg concert 2.00 Voor de rijpere jeugd - 2.30 Gram. muziek 2.45 Kinderuurtje - 10) Gram. muziek. Hierna: Causerie over den bond ter behartiging van de belangen van het kind 4.20 Gram. muziek. Hierna: Causerie ,-Hrt scheppen van een betere wereld" 4.40 Gras. muziek. Hierna: Causerie vanwege den Cenü. Bond van Werkmeesters, Opzichthouders Technici 5.00 Gram. muziek 5.15 Inters tionaal sportoverzlcht 5.30 Filmmuziek platen) 5.45 De Kro-Nachtegaaltjes 6 Gram. muziek 6.20 Journalistiek weeko zicht Ca. 6.45 Berichten. Hierna Gram. I 7.00 Berichten 7.15 Causerie ..Ons voor de invoering van het Christendom" 7i| Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten A.N.P mededeelingen 8.15 Overpeinzing met nrJ kale omlijsting 8.35 Gram. muziek 8.45 Gevar. programma 10.30 Berichten A.NP. -i 10.40 Declamatie met muziek 11.10-1310 Gram. muziek. Hilversum II. 301,5 M. Vara-uitzendlng (10 —10.20 v.m. en 7.30—8.00 n.m. Vpro) - 800 Gram. muziek (ca 8.16 Berichten» 1000 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven 12.00 Gram. muziek 'Ct 12.15 Berichten) 2.00 Filmpraatje - 215 Zang met pianobegeleiding 2.30 De Ramblers 3.00 Reportage <opn.) 3.30 Vara-orkest efll soliste 4.15 Gram. muziek 4.30 Economy overzicht 4.45 Residentie-orkest en solbt (opn.i 5.30 Filmland 6.00 Uit de roode Jeugdbeweging 6.28 Berichten 6.30 Gram. muziek 6.40—6.55 Trompet en orgel - 7.» Vara-kalender 7.05 Felicitaties 710 Por tiek radiojournaal 7.30 Lezing „AmerlUg sche hotels" 8.00 Herhaling S.O.S.-bench 8.03 Berichten A.N.P.. Vara-Varia 8* Vara-orkest en solist 9.00 Puzzle-ultzendr 915 ..En nu. Oké" 10.30 Berlch A.N.P. 10.40 Radlotooneel 10.55—12® Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 10.20 Het BAM Schotsch orkest 11.20 B.B.C.-Northern-I*- land orkest en solist 11.50 Gram muziek - 12.20 Sportreportage 12.50 Mantovani en aPJ Tipica orkest 1.30 Vertrek van het Britscar Koningspaar voor hun bezoek aan Canada - 2.20 Gram. muziek 2.35 Sport-reportages H 4.20 Gram. muziek 4.50 Sportreportage jj Berichten 5.50 Sportpraatje 6.05 m- Shadwick strijkkwartet 6.50 Actueel pro gramma 7.20 Music-Hall-programma - 8" Berichten 8.50 Uit Amerika. Amerikaan! nieuws 9.05 Het B.B.C.-Theater-orkest «J solisten 10.00 Uit Parijs: Fransch program» 10.20 Jack Payne's Band 11.10—11.20 w richten. rt Radio Paris. 1648 M. 8.00. 9.00, 9»® 10.20 Gram. muziek 11.30 Zang 12 00 Gn* mofoonmuziek 12.25 Lucien Goldy's ork» 1.40 Gram. muziek 1.50 Piano-voort 2.35 Zang 2.50 Pianovoordracht 3.» 4.05 Zang 6.20 Gram. muziek 7.50 Op«J- uitzending 11.05—11.50 Jo Bouillon en ap orkest. Keulen. 456 M. 5.50 H.J.-concert Schupo-orkest 1120 en 12.35 Het Omroeg- kleinorkest en cithertrio 1.30 Gram. mji 3.20 Vroolijk programma 6.30 Accoraeo orkest „Solo" en soliste 7.50 Verzoekcon». 9.55 Hermann Hagestedt's dansorkest -n* Gram. muziek 1.20—2.20 Het Omroeper^' en solist. n,.„ Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: H.20 <M# muziek 11.50 Het Omroeporkest - Bfr 1.15, 1.35 en 1.55 Gram. muziek 2 20 Vlo® Klarinet-kwartet 7.45 Folkloristisch P gramma 8.05 Cabaret 9.30 Populair co eert 10.20—11.20 Gram. muziek. 484 M.: 11.20 en 12.30—1.15 Gram. musi« I.55 Marceau Burton's Musette-orkest- J Gram. muziek «met toelichting) 3.20 l' voordracht 4.05 Zangvoordracht 4Ja muziek (gram. platen) 5.00, 5.35, 6.05 en piano «In de pauze: Gram. muziek» - Gram muziek 7.20 Het Radio-orkest en 8.20 Radlotooneel 8.35 Vervolg concen 9.30 Gram. muziek (met toelichting) —11.20 Jean Omer's orkest. lv. Deuschlandsender. 1571 M. 7.35 Ou brlndt's orkest (8.20—8.30 Gram. mua» 9 20 Berichten 9.40 Sportnieuws 1V rlnet en piano 10.05 Berichten - II.20 Het Omroepdansorkest m.m.v. soiisw"- GEM. RADIO-DISTRIBUTIFBEnltllF 61 01 R.O.V. RADIO-CENTRUS. 8-21 Voor Zaterdag 6 Mei. Ie Programma: federen dag van A V.R.O.. V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van o— K.R.O.. N.C.R.V enz. parlj 3e Programma: 8.00 Keulen nnist! Radio - 9.50 Radio P.T.T. N. - 112° "Tl (VI.) 1.20 Keulen 2.50 Parijs Raai» 3120 Keulen 5.20 Brussel (VI.) 6-5ö,,7h - 7.35 Brussel «Fr.» 9 20 Brussel <vi. 9.30 Brussel (Fr.) 10.05 Keulen. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) Tiuitt. Parijs Radio - 8.30 Radio P.T.T N. versen 9.35 London Reg. 10.3« D 2.35 London Reg. 4.20 Droitwich - Parijs Radio. Wijzigingen voorbehouden'

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10