VOOR f 18.50 Donderdag 4 Mei 1939 Zijt gij reeds lid GEBR. MEIRINK, Voorstraat 33 a, Tel. 359, Kafwijk a. Zee PARLEMENTAIR OVERZ'CHÏ GEMENGD NIEUWS Binnenland EEN ZUIVER WOL VELOURS KARPET 2x3 Meter AGENDA Buitenland Zomersproeten sprutol WEERBERICHT. De Poolsche kwestie Tweede Kamer. Uit de Omstreken Weet U het antwoord WIELRIJDER GEDOOD. Gistermiddag om twaalf uur is de 59- jarige wielrijder H. Hengstman te Grollo (Dr.). die op weg was naar Rolde, door een auto, bestuurd door een Inwoner van Em- men aangereden. De man was op slag dood. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De rechtbank te Leeuwarden heeft de gevangenhouding van den heer J. L te Kollum. vroeger voorzitter van de christe lijke vereenlglng tot verzorging van ouden van dagen, welke vereeniging in Friesland drie en in Gelderland twee talma-rustoor- den exploiteert, niet verlengd en hem op ■vrije voeten gesteld. Deze aanhouding is geschied op vermoeden van onregelmatig heden In het beheer van deze rustoorden. (Vad.) van de afdeeling Leiden der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming? Zoo niet, wordt het nog heden Secretaris is de heer D. C. KOK. Rapen burg 9. TeL 807. - Contributie naar draag kracht (minimum 25 cents 's jaars). MILITAIR TE ROTTERDAM ZWAAR GEWOND. Op motor tegen vrachtauto gereden. Gistermiddag is te Rotterdam op hei, kruispunt WalenburgerwegSchepenstraat een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een vrachtauto, bestuurd door een 31- jarigen chauffeur, wonende te Zwijndrecht, botste tegen een motorrijwiel, bestuurd door een 20-jarigen dienstplichtigen korporaal van de luchtdoelartillerie, wonende te Heer. bil Maastricht. De korporaal werd in zeer emstigen toe stand met een schedelfractuur naar het Sint Franciscusgasthuls overgebracht. TIENDUIZEND GULDEN BOETE OF 6 MAANDEN HECHTENIS. Wegens te lage belastingaangifte. De rechtbank te Groningen veroordeelde heden den bakker D. V. te Uithuizen, die gedurende twintig jaar zoowel zijn inkomen als zijn vermogen aanmerkelijk te laag bij de belasting had aangegeven, waardoor hij het rijk in totaal voor een bedrag van naar schatting zevenduizend gulden had bena deeld. tot tienduizend gulden of zes maan den hechtenis. De eisch was vier maanden gevangenis straf. Grooie sorteering HOLTAP KARPETTEN, moderne zoowel cds Perzische dessins. - Voor AXMINSTER KARPETTEN, TAFEIKLEEDEN. GORDIJN STOFFEN. VITRAGES slaagt U zeker bij ONS. - Als extra aanbieding een gioote partij coupons Linoleum Inlaid vloerbedekking precies voor de hellt van den prijs. 4188 HET .AFTREDEN VAN LITWTNOF. verdwijnen spoedig door een pot Bij olie Drogisten 41Ö1 (Ingez. Med.) Barometerstand Verschillende beoordeeling. In de Dultsche bladen wordt groote aan dacht gewijd aan het aftreden van den Russischen volkscommissaris van bulten- landsche zaken, Litwinof. De „Lokal Anzeiger" noemt Litwinof, naar de vruchten gemeten, een der meest succesvolle ministers van buitenlandsche zaken, naar de methoden evenwel, een der behendigste agenten. Het aftreden van de zen man zal een sensationeele uitwerking hebben. Wij zullen ons hierover niet in combinaties verdiepen, maar wanneer deze minister plotseling zijn functie neerlegt, moet ook de onschuldigste leek constatee- I ren. dat er of wel met de politiek, of met dezen politicus iets niet in orde is. In dit geval zal men echter vragen, of Engeland den rooden soldenier in het omsingelings- spel te weinig geboden heeft. Volgens de „Boersenzeitung" komt het aftreden van Litwinof zoowel aan Enge land als Frankrijk op het oogenbük hoogst ongelegen. Het is ons voldoende te weten, schrijft het blad, dat met Litwinof de ex ponent eener sovjetdiplomatie aan zijn einde gekomen is. wiens mislukkingen even talrijk zijn als de successen van het natio- naal-soclalisme. Ten aanzien van het vertrek van Lit winof schrijft mad. Tabouis in „1'Oeuvre", dat men gisteravond reeds wist, dat Hitier niet verheugd behoeft te zijn over dit af treden, want in werkelijkheid schijnt Sta lin thans het oogenbllk gekomen te ach ten om ernstige besluiten te nemen en schijnt hij zelf de onderhandelingen te wil len lelden. Molotof, die minder dan Lit winof op de hoogte is van alles, zal meer verlangend zijn den raad van Stalln op te volgen. Het aftreden van Litwinof schijnt vooral een reactie tegen de Volkenbondspolltiek te zijn en dan schijnt men Litwinof in ze kere kringen te verwijten te langzaam te zijn geweest in zekere onderhandelingen. Tenslotte verklaart madame Tabouis uit goede bron te hebben vernomen, dat Stalln in geen geval zijn politiek ten aanzien van de Westelijke mogendheden wil wijzigen. Hij is meer den ooit bereid alle volken, die voor hun vrijheid zouden moeten strijden, te steunen. Gistermiddag 2 uur: 763. Hedenmiddag 2 uur: 763. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk in Scan dinavië nam nog in beteekenis toe. Het breidt zich thans over Duitschland uit. Over ons land, het Kanaal en West-Frankryk strekt zich een rug van hoogen luchtdruk uit, welke het maxi mum over Scandinavië verbindt met het hooge drukgebied ten Westen van Portugal. Op de Briteche eilanden bleef de luchtdruk voortdu rend dalen, onder invloed van de nadering van de nieuwe storing bp den oceaan. Tengevolge hiervan draait de wind in onze omgeving naar het Zuiden en worden thans iets warmere luchtmassa's aangevoerd. Het verdere doordrin gen van de Oceaandepressie, welke zeer diep is geworden, deed op de Brltsche eilanden de bewolking toenemen, terwijl er plaatselijk eenige regen viel. De depressie over Zuid-Duit-schland trok verder in Noord-Oostelijke richting en nam in diepte af. Zij veroorzaakte nog zwaren regen, plaatselijk vergezeld van onweer in het Alpengebied, in Zuid-Oost-Duitschland en in Hongarije. In het Middellandsche Zee-gebied ontwikkelt zich weer een nieuwe storing, zoo dat de luchtdruk daar bij voortduring laag blijft. De koude luchtmassa's, welke over Scan dinavië uit het Poolgebied aangevoerd worden, drongen tot in Noord-Duitschland door en deden de temperatuur daar nog verder dalen. Uit Midden-Zweden wordt nog steeds lichte tot matige vorst gemeld. In ons land kwam bij hel deren nacht plaatselijk nachtvorst voor. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: zw. bewolkt, zwakke Z.Z.W. wind, temp. 7 gr. C.f min. 6 gr. C. Vlissingcn: betrokken, zwakke NN.O. wind. 1-emp. 7 gr. C., min. 5 gr C. De Bilt: licht bewolkt, zwakke N. wind, temp. 3 gr. C„ min. 2 gr. C. Groningen: zwaar bewolkt, zwakke O. wind, temp. 7 gr. C., min. 3 gi. C. Maastricht: heiig, windstil, temp. 6 gr. C., min. 4 gT. C. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmorgen 9 uur: 7 gr. C. <45 gr. P.). Hedenmiddag 12 uur: 11 gr. C. (52 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 3.33 uur; nam. te 3.52 uur. NIEUWE BOMAANSLAGEN IN ENGELAND. Omstreeks negen uur vanochtend zijn te Londen wederom twee bomaanslagen ge pleegd, een op een toonzaal van automobie len en voor een handel in muziekinstrumen ten op Charingcrossroad. Hier werden twee bedienden gewond. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Poelmeer, 12 uur: 12 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag van 7.58 uur n.m. tot 3.54 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 4 Mei: op 20.40 uur; onder 4.52 uur. Fr&nsche persstemmen. In .ie Journal" bericht Blum uit Berlijn dat het bezoek van Von Ribbentrop aan Italië belangwekkend is, omdat Italië met Polen vriendschappelijke betrekkingen on derhoudt. Het is dus mogelijk dat Von Rib bentrop wil nagaan hoever de trouw van Italië gaat. De Romeinsche correspondent van „Le Jour" vraagt of de as en niet alleen Duitschland zal antwoorden op de rede van Berlijn. Men kan ónmogelijk voorspellen wat Von Ribbentrop en Ciano in de Pool sche kwestie zullen besluiten. De correspondent merkt verder op, dat het contact tusschen de beide as-mogend- heden den laatsten tijd vooral van de zijde van Duitschland komt. Het laatste bezoek van graaf Ciano aan Duitschland is ge weest met de arbitrage van Weenen, ter wijl nadietn Görtng, Vcm Brauchltsch en Von Ribbentrop naar Italië zijn gegaan Bailby schrijft in „Le Jour" dat de Weich- sel van zijn oorsprong tót zijn monding een Poolsche rivier is. het wegnemen van de haven zou gelijk staan met verstikking. Hitier heeft thans het masker afgeworpen en poogt opnieuw zónder bloedvergieten (dit blijft zijn grootste zorg) zijn slag te slaan, zooals te Weenen, Praag. Bratislava en Memel. Duitsch commentaar. In hun commentaren over de a.s. ont moeting tusschen von Ribbentrop en Ciano wijzen de Dultsche bladen er op, dat het hier niets bijzonders betreft. De nauwe saamhoorigheid der beide as- mogendheden, schrijft de „Boersenzeitung" vereischt een permanent contact der lei dende politici. Sentationeele combinaties aan deze reis vast te knoopen. mag dus worden overgelaten aan hen, die den aard der Duitsch-Italiaansche verhouding niet begrijpen. Hun mag als bericht uit de beste bron worden meegedeeld, dat de rijksmi nister van buitenlandsche zaken als drager eener vriendschap reist welke onscheid baar is, en dat hij in zijn portefeuille de hartelijkste wenschen der Dultschers voor het Italiaansche volk meedraagt. VISSCHERIJ-VERDRAG VAN LONDEN. (Van onzen parlementairen medewerker). De Kamer sprak allereerst verder over wat genoemd werd „het pufvraagstuk". Men zou ook kunnen zeggen: de puf politiek van den Minister. Men weet dat het ging om toetreding tot het Verdrag van Londen, hetwelk be palingen bevat omtrent de maas-wtjdte van vischnetten en de maat van te vangen vls- schen in de Noordzee; als gevolg hiervan zou de puf-aanvoer verboden worden. Er was den eersten dag reeds veel oppositie tegen gerezen. Ook gisteren bleel deze niet achterwege. Men betwijfelde of de gekozen oplossing wel de juiste was: waarom vroeg men j den aanvoer te verbieden, wanneer de puf doch grootendeels dood is als ze eenmaal werd gevangen? En opnieuw werd bij monde van den heer Van Lldth de Jeude gewaagd of het niet goed zou zijn de beslissing nog even uit te stellen, teneinde nog enkele punten te kunnen onderzoeken. Men bleef de vrees koesteren, dat een puf- verbod ernstige schade voor verschillende vlsschers (en anderen) zal meebrengen. In zijn antwoord heeft Minister Steen- berghe reeds in den eersten zin dien hij sprak verklaard: Als er niets gebeurd, zal het spoedig uit zijn met de Noordzee-visscherij, want de Noordzee wordt uitgemoord. Zijn Excellentie wees er op. dat dit Jaar weer veel minder uit de Noordzee wordt aangevoerd dan vorige jaren. Er is weinig visch en de vlsch is klein. Zoo gaat het al jaren lang. Van jaar tot Jaar gaat de aanvoer achteruit. De schol een visch die graag gegeten wordt wordt hoe lan ger hoe schaarscher. De vlsch is zóó klein en zóó mager, riep de Minister uit, dat men er met droge oogen niet meer naar kan kijken. Daarom moet er worden Ingegre pen. Als het Verdrag wordt goedgekeurd en werkt, zal (door de bepalingen Inzake de vischnetten) de puf verreweg grooten deels niet meer gevangen kunnen worden, maar toch ls een aanvoer-verbod van puf noodlg, om te voorkomen dat de bepalin gen inzake de netten ontdoken worden en er dus toch puf wordt gevangen. Nu zegt men aldus de Minister de puf, die toch gevangen wordt en moet worden weg geworpen. zal dood gaan vóór ze weer in zee komt. Hij bestreed deze redeneering op grond van de resultaten van ernstige on derzoekingen, in het buitenland op zeer deskundige wijze gedaan, en daarom ver klaarde hij, aan een onderzoek in ons land geen behoefte meer te hebben. Tallooze vlsschers zijn volgens den Minister van oordeel, dat er inderdaad iets moet gebeu ren En de Minister verklaarde dan ook voor uitstel van beslissing niets te gevoe len, omdat een speciaal onderzoek over bodig is. Wat het bezwaar betreft, dat sommige groepen van personen nadeel van het ver bod zullen ondervinden (b.v. de kustvis- schers) wees de Minister er op, dat van den bestaanden toestand Juist de kustvls- schers de eerste slachtoffers worden, om dat er straks niet alleen geen marktwaar dige visch, maar ook geen puf meer zal zijn. Verbetert echter de vischstand in de Noordzee, dan zullen juist de kustvisschers daarvan profiteeren. Maar mochten zij In derdaad in den eersten tijd eenige schade lijden, dan zal de Regeering tot steun be reid zijn. Ook ten aanzien van enkele an dere groepen ontkende de Minister de economische schade, o.a. omdat er even tueel speciale maatregelen zullen worden genomen om ook die groepen te helpen. Zoo zullen de vtschmeel-fabrieken over haring kunnen beschikken tegen denzelf den prijs die nu de puf kost. Met allerlei andere argumenten en met cijfers be streed de Minister het motief van schade voor andere groepen. Hij zegde toe. dat van onze zijde geen maatregelen genomen zullen worden dan nadat het Verdrag In ternationaal van kracht ls geworden. Met aandrang bepleitte hij aanneming van het ontwerp, anders zoo zeide hij zullen onze vlsschers het later aan liet parle ment verwijten, dat het niet tijdig maat regelen nam. Het was ongetwijfeld een krachtig plei dooi en de Minister bleek het er mee te hebben gewonnen. Eerst poogde de heer Van den Heuvel het nog den kant van het uitstel op te gooien, en diende een motie in, om de behandeling van het ontwerp te schorsen, maar nadat de Minister had verklaard, dat uitstel voor hem gelijk zou staan met ver werping van het wetsvoorstel, en de re plieken nog eenigen tijd in beslag namen, werd het ontwerp met 51/35 stemmen goedgekeurd De Tweede Kamer heeft alzoo de toetre ding tot het Londensche Verdrag bekrach tigd. AANVULLING DER HOOGER ONDERWIJSWET. Het wetje tot aanvulling der wet op het Hooger Onderwijs, dat daarna werd behan deld, betrof het tandheelkundig onderwijs. Doel er van ls, dit onderwijs en de be trokken examens, in universitair verband te brengen De universitaire opleiding tot tandarts, zal geschieden te Utrecht; In het ontwerp worden het onderwijs, de examens enz., nader geregeld. De Minister wil de tand heelkundige opleiding centraliseeren, ver beteren en onder de zorg van de faculteit der geneeskunde brengen. De twee medici ln de Kamer, mevr. de VriesBruins en dr. Vos, voerden het eerst het woord en hadden enkele bezwaren, hoe wel zij zich blijkbaar wel met het ontwerp konden vereenigen. Belden vroegen ze. een doctoraat in de tandheelkunde mogelijk te maken; beiden vroegen ze een meer we tenschappelijke opleiding dan blijkbaar in de bedoeling lag (hoewel mevr. de Vries hier iets verder ging dan dr Vos, die „eenig begrip van ziekte-verschijnsclen" vol doende achtte)beiden ook vonden ze het niet juist, dat de opleiding alleen ln Utrecht zou plaats hebben. Andere afge vaardigden hebben deze wenschen min of meer ondersteund; enkele (mevr. Mackay en dr. Moller) vonden dat deze opleiding eigenlijk niet in de Hooger Onderwijs-wet thuis hoort omdat ze daarvoor niet we tenschappelijk genoeg is en adviseerden om bij de verdere regeling het advies te vragen van de Maatschappij voor Genees kunde. En de heer Tilanus achtte een doc toraat ln de tandheelkunde niet mogelijk. Minister Slotemaker de Bruine heeft uit eengezet, dat Utrecht gekozen is, omdat men daar op dit tererin reeds werkzaam ls geweest. En de geneeskundige faculteit heeft ook al een rapport betreffende deze studie uitgebracht; de Minister achtte het inderdaad het beste, de studie ln het kader van het hooger onderwijs te regelen; de regeling der examens enz. zal dan plaats hebben bij bestuurs-maatregel en de Mi nister beloofde daarover het advies der Maatschappij voor Geneeskunde te zullen inwinnen. Hij bleek van oordeel, dat een doctoraat zeer wel mogelijk is, zonder het academisch statuut te wijzigen Bij de replieken zijn de verschillende punten nog eens ln geding geweest. Van daag wordt het ontwerp aangenomen. HEDEN: StadszaalLiefdadigheids-concert „Sempre Crescendo". 8.15 uur n.m. Voorschoten (Geb. Ohr. Bel.)Solisten, concert Taveno, 8.16 uur n.m. Vrijdag. Stadszaal (kleine zaal); Propagands-noM voor Stadhuls-carlUon, 8.15 uur nam. Volkshuls: Prop. avond Vrouwenvïedeiganj, 8.15 uur n.m. Zoeterwoude Patronaatsgebouw Schen. keiweg): Coöp. Boerenleenbank, 74 uur n.n. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 94—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins, dag der maand consultatiebureau voor onrol- waardigen. 78 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Oenen. Kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. tuin. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve de. neeskunde (1ste Binnenvestgr„ 22). Inentlnt tegen diphterle. 34 uur 's middag» precies 's Vrijdags: Inst v. Praeventleve Oenen- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-1 uur nam. BIOSCOPEN: Ten aanzien van de door de Poolsche bla den gebezigde taal, merkt de .Lokal Anzei ger" op: het heeft geen zin, met de Polen of met de oorlogsophitsers in Engeland en Frankrijk te discussieeren over de vraag, of Danzig een Poolsche stad is en of Oost- Pruisen een Duitsch land is. Voor de be veiliging van den vrede in Europa is het van doorslaggevende beteekenis, dat eens en voor al incidenten als thans in Polen geschieden, onmogelijk gemaakt worden. Dat zou een echt belangrijk onderwerp zijn voor diplomatieke onderhandelingen tus schen de mogendheden, die beweren, dat zij alleen verantwoordelijk zijn voor de Euro- peesche politiek. De staatslieden dezer mo gendheden in Londen en Parijs kunnen er zeker van zijn, dat de politici van de as en van het antikominternpact zich ernstig met de vraagstukken bezig houden. DE DUITSCHE VOORSTELLEN AAN DE NOORSCHE LANDEN. Het Zweedsohe conservatieve blad „Svenska Dagbladet" schrijft ten aanzien van de Dultsche voorstellen aan de Scan dinavische landen, dat Duitschland ge troffen schijnt door een aanval van pacto- manie. Na de verdragen met Engeland en Polen te hebben opgezegd, wil het andere ver dragen sluiten. Het blad vraagt zich af, waarom deze be sprekingen zijn geopend, aangezien Duitsch land zich had kunnen vergenoegen met de verzekering, dat de Scandinavische staten zich niet bedreigd voelen door Duitsch land. Het blad vreest, dat de kleine staten pionnen worden op het schaakbord der groote mogendheden en het herinnert er aan, dat Nederland reeds de voorstellen tot een verdrag met Duitschland van de hand heeft gewezen, zonder dat zijn goede be trekkingen met Duitschland in gevaar zijn gekomen. BENTHUIZEN. Thans zijn in onze gemeente 14 werke- loozen. Verleden jaar in dezen tijd waren er hier geen werkloozen. HAARLEMMERMEER. Afscheid van Mej. v. d. Gaast. De afd. Haarlemmermeer van den Bond van Boerinnen en Plattelandsvrouwen nam afscheid van haar presidente, mej. J E. v, d. Gaast. Bijna alle leden van de afdeeling waren hiertoe aanwezig. Verschillende be stuursleden en leden spraken de scheiden de toe. Mevr. Prulssen dankte haar voor het vele werk dat zij voor de leden heeft gedaan en voor de gezellige en leerzame avondjes, die door haar waren georgani seerd. Namens de leden werden haar een lec tuurbak, een papiermand en enkele bloem stukken aangeboden Mej. v, d. Gaast dankte voor de blijken van belangstelling, waarna men nog ge- ruimen tijd gezellig bijeen bleef. Het nieuwe bestuur ls inmiddels als volgt samengesteld: mevr Koopmans, voor zitster; mevr. Jansen-Reimerink, penn. en mevr. v. Meerburg-De Hertog, secr. Diefstal. Ten nadeele van den landbouwer S. aan den Slotervcg ls in den nacht een groote hoeveelheid bloembollen ontvreemd. Dit is voor den benadeelde de tweede keer, dat een ongepermiteerde keuze werd gedaan uit zijn bloembollen. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nsm.: „Geheime zender L3. 17". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u. Zon. dag 2-7 en 8-11 u. Trlanon-Theater. Breestraat 31: uur n»jn Woensdag en Zaterdag 2 uur nam.: „Ouop Dln". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.16 uur ntn.i „Jongensstad". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zen. dag doorL voorstelling van 2—7 uur en 8J6 sur, Casino-Theater. Hoogewoerd 49; 8 uur ntm,: „Oké. mister Deeds". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 i Maandag en Woensdag ook 2.30 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor Cubumli Films Zaterdag nam. 24 uur. Rex-Theater, HaarLstraat: lederen werkdg 2 en 8 uur nam.: „In oud-Chlcago". Hedenavond voorstelling Leldsche Fllmstudle- krlng. 8 uur nm. Zondag 2-7 u. doorL voorstelling en 8 u. nm Nova-Theater (Katwijk a. Zee): „Het giwni licht". De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apo theken te Lelden wordt van Zaterdag 29 April t/m Vrijdag 6 Mei a.s. waargenomen door O apotheken: van Driesum, Mare 110, tel. tot; E. B. de Mets, Kamerl. Onnesl. 28, tel. 3651. 1. Hoe oud werd Methusalem? 2. Wie was Xanthippe? 3. Wat beteekent „Vox populi vox Del"? Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad. HILLEGOM. Kerkveillngen. De j aarlij ksche kerkvelling van bloem bollen ten bate der St. Josephkerk, had plaats ten overstaan van Notaris Loddtr en bracht rond f. 2700.op. Gistermiddag werd door de Hlllegomsctu Veiling ten overstaan van Notaris Lodder de bloembollenveiling gehouden voor de Ned. Hervormde Kerk. De opbrengst m f. 860.—. Aan A. Graper is opgedragen het t wen van 2 burgerwoonhuizen aan de Loosterweg II voor rekening van den heer Frijlink. KATWIJK. Comité Militair Tehuis. Het comité, dat aan de tijdelijk aanwe zige militairen voor de kustbewaking een gezellig tehuis biedt, organiseert morgen avond een ontsDannlngsavond voor de ge- detacheerden ln de Oranje zaal; teven! wordt dan de verjaardag van Prinses Ju liana gevierd. Wij vernemen, dat de on langs gehouden collecte voor het Telml! een zeer bevredigend resultaat heeft opge bracht. Uit het veelvuldig bezoek blijkt, dat het Tehuis, gevestigd ln het geboo? der Jeugdorganisatie, zeer wordt gewaar deerd. Ook de collectrlces worden op w» ontspanningsavond verwacht. De Chr. Zangver. Hallelujah biedt i> haar uitvoering van hedenavond den mi litairen gratis toegang. Op een bruilotfr feest te Katwijk a. d. Rijn Is men op I* navolgingswaardlge idee gekomen, «J feestgave te verzamelen; een aardig w- drag werd aan den penningmeester over gemaakt. Het comité verwacht morgen een grow opkomst van militairen. Ned. Ver. E. H.B.O. atd. „Katwijk en omstreken." Gisteravond werd door bovengenoemde afdeeling het examen in E.HB.O. af ge no- men. ter verkrijging van het Eenheids®' ploma. Als examinatoren traden op: ®- F. W. C. de Grave te 's-Gravenhage en ®- H. M. Hueting te Katwijk aan den Bi)" Van de 23 candidaten slaagden: de os- mes B. Barnhoorn-de Wit; A. v. EgfflWf Jansen; G. Imthorn; E. Oosterlee; M- bj' wersloot; R. Zandbergen en de heeren- A. van Delft, J. G. Grootendorst, A. K»' pershoek, A. v. d. Mey, H. v. d. Nagel Noort, S Poot, E. Rous. H. Ravensjxdg»; allen te Valkenburg en de heer T r o°" te Katwijk a. d. Rijn; 7 candidate!) V den afgewezen. RIJNSBURG. De Chr. Hist. Candidatenlijst. De lijst der candldaten van de fj?" Hist. Unie voor de a.s. Raadsverkleune is als volgt samengesteld: „nri 1. C. D. v. d. Vijver (aftr.l. pi Sr. (aftr.) 3. A. Driebergen, 4. G. Leen" 5. J. C. Oudwater. 6. J. de Mooy G. J. Rijkmans, 8. D. v. Biezen. 9. O- Heyer, 10. K. Breedijk. Voor het tekort der Diaconie van Ned. Herv Kerk werd een extra gif' f. 110.— ontvangen. Het lid van den gemee. raad de tj'j- D Knljff, stelt zich voor de a.s. raat» kiezingen niet beschiekbaar. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6