Morgen Mei Bier Het Nederlandsche pa viljoen te New York [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 3 Mei 1939 Uit de Rijnstreek Het is vrijwel gereed ALPHEN. Bazar Zonnegloren. Gistermiddag had de officieele opening laats van den tweedaagsdhen bazar der zonnegloren", welke wordt gehouden in het vereenigingsgeboirw naast de N. H. -frk De opening werd verricht door ds. "eers, die de tot stand koimlng releveerde, -maast dankte hij de dameskrans die aar arbeid in dienst van deze stichting „ft willen stellen. Ook den gevers der tal- ijke geschenken bracht hij dank. Uit alle deelen der gemeente zijn de gaven binnen- ^tjoomd. waaruit spr. meende te mogen mcludeeren, dat de belangstelling voor -nnegloren steeds groeiende is. Met een achtige opwekking tot koopen, opdat men et gestelde doel zal bereiken, verklaarde spr den bazar voor geopend en kon men u-eet tot den verkoop overgaan. Reeds irect daarna heersdhte er een gezellige rukte en werden goede zaken gemaakt. De bazar is zeer mooi ingericht, terwijl de ijrijke fraaie stands geheel kosteloos wer- 'en gemaakt door den heer J. v. Wierin- Len Naast alle mogelijk artikelen treft «i mede de gebruikelijk attracties aan, als vliegtent met bommenwerpers, werp- :nt, etc. Gistenniddag werd de 56 j. opperman 7 op den hoek JullanastnaatBruggestraat angereden door een auto. bestuurd door S. uit Den Haag. waarbij V. op den grond el en verschillende hoofdwonden bekwam. H. verleende de eerste hulp. De auto- uurder betaalde terstond de schade en e kosten. I Mei as. hoopt onze plaatsgenoot de eer M. van Gils, zijn zilveren jubileum neren in dienst der vernlsfabriek van de Varossieau en Cie. alhier. De fabrieksarbeider D. B., werkzaam ij de fa. Gesman en Zoetemeljer alhier, -«i gistermiddag het ongeluk met zijn Ld bekneld te raken in een maohine. ardoor een tweetal vingers van zijn lin- rhand ernstig werd gekneusd. Na ter tse voorloopig te zijn verbonden, t hij zioh onder behandeling van dr. W. ilen. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. [Geboren: Gerrlt. Z. van A. de Wit en B. van r Knyff Johannes Therresia, Z. van P. J. Klink en M. J. Coogenboom Maria Pe- nella Theresla. D. van N. Dongelmans en C. Opdam Cornelia Henrica Maria. D. n J. H. van 'tHart en M. Bax Nicolaas ubertus Maria. Z. van N. Vonderbank en J. C. Theodorus Joannes. Z. van A. van der li en M. A. Snel Martina Maria. D. van W. Witjes en J. M. van Amsterdam, i Overleden: Johanna Maria van den Broek j„ echtgen. van A. G. van der Hoorn. [Ondertrouwd: Petrus Johannes Huigsloot jm.. j. en Adriana Maria Zoet jd. 27 j. Gehuwd: Petrus Johannes Volwater 41 j. en hanna van der Meer 42 j. Johannes de :ng jm. 29 j. en Adriana Alida van der Hoorn 23 j. Johannes Martinus Adrianus Hij dra 23 j. en Maria Helena Josephina Hoogcn- id. 24 j. Pierre Cornells Krispijn jm. 25 en Hendrica Jacoba Los jd. 30 j. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. Z. van J. Hoogerbrug en C. erweij Wilhelmus Johannes. Z. van C. Ver- -n en J. A. Kooyman Margaretha Johanna, van A. Benschop en N. Blankers Laurina -rnella, D. van A. van Soest en P. Duijzer Willem, Z. van J. N. van Tol en D. Goudriaan Ondertrouwd: C. van Leeuwen en E. C. van uwen A. A. van den Berg en B. J. Hoo- Overleden: C. van Willegen, wed. van J. Nieu- ■rf 86 j. C. Kool, echtgenoote van A. A. van ""Uwen 38 j. S. C. H. Joha, echtgenoote b W. van Bergen 59 j. Een indrukwekkend gebouw. Ofschoon het Nederlandsche pavil joen op de wereldtentoonstelling te New York op 4 Mei officieel zal worden ge opend, was het reeds bij de officieele opening der wereldtentoonstelling zel ve, vrijwel gereed: een lofwaardige uit zondering, daar slechts van enkele der vele nationale paviljoens hetzelfde ge zegd kon worden. Wij hebben het in terieur bezichtigd en kunnen met volle overtuiging voorspellen dat de wijze waarop Nederland hier voor den dag komt niet zal nalaten grooten indruk te maken op de vele millioenen bezoe kers die niet alleen uit de Vereenigde Staten zelve doch ook uit alle wereld- deden verwacht* worden. Reeds naar zijn uiterlijke verschijning is het Nederlandsche paviljoen, dat tot de grootste vijf der wereldtentoonstelling be hoort, indrukwekkend. Hoog steekt de klokketoren, waarin zich een heusch carillon bevindt, boven het forsehe gebouw uit. Reeds van buiten wordt de aandacht getrokken door het reusach tige achterfront van de zoogenaamde eerehal: een aantal op glas geschilderde tableaux, die den indruk geven van ge brandschilderde ramen van indrukwek kende afmetingen. Deze ramen" zijn ge plaatst op een wijze, die aan tooneelcou- lissen doet denken. De voorstellingen, wel ke men erop kan zien, zijn zóó veelvuldig dat een beschrijving ervan niet mogelijk is. In 't midden ziet de bezoeker Koningin Wilhelmina ten troon gezeten en omringd door coryphaen van politiek, kunst, weten schap. handel en industrie, zoowel uit het verleden als uit het heden. De Nederland sche bezoeker ontwaart op het eerste ge zicht de gelaatstrekken van prof. Israels, dr. C. J. van Aalst, Talma, Aletta Jacobs, Schaepman. Troelstra, de Savornin Loh- man en vele anderen. Men ziet tafereelen van het Indische leven en van Nederland sche folklore, een afbeelding van den Dam te Amsterdam, de „gouden koets" en vele andere symbolen van het Nederlandsche leven in zijn vele rijke schakeeringen. Deze enorme tableaux, geschilderd door profes sor Rosse, maken een zeer uitzonderlijken BODEGRAVEN. Herdenkingsavond der Christelijke Oranjevereeniging. De verjaardag van H. K. H. Prinses uliana is gevierd door de Christelijke njevereeniging in de stampvolle van Hotel van Rossum. Er heerschte n uitnemende stemming. De voorz. de "r C. G. Karssen, heette in het bijzonder kom den burgemeester, de beide wethou- trs, verschillende bestuursleden van de Werver. „De Vijfjaarlljksche", en den reker ds, Gronloh. Hij herinnerde aan het feit. van den t|!, den verjaardag van Prinses Juliana, "n de hoopvolle toekomst, die in Haar ns Nederlandsche volk wacht. Na het zingen van het Wilhelmus volgde feestrede van ds. Gronloh, die stilstond ii.de persoon van de Prinses, die de tra- kies van Oranje hooghoudt, die meeleeft et ons volk en van wie wij hopen dat J eenmaal ons volk als een echte Oranje leiden. Natuurlijk schonk spr. ook dacht aan het prinsesje, dat ons volk H. K. H. heeft ontvangen en dat zoo emeen deelt in de liefde van het volk. k wees .spr. op de sterke banden tus en vorstenhuis en vaderland, zooals die de historie geworteld zijn, en op het oorbeeld van de stammoeder der Oranje's "liana van Stolberg en op den ongeëven- rden strijd van haar zoon, den Vader 5 vaderlands voor de vrijheid van ons ik. Na deze, met hartelijke instemming olgde rede bracht een historisch spel s onmiddellijk in dien ouden tijd terug. "a een korte episode uit het verblijf at prins Willem op den Dillenburg als de st van zijn moeder. Juliana van Stolberg «scheen op het tooneel met den Prins "drying de gezanten uit de Nederlan- i'iH den nood van het vo"{ kwamen "deren en den Prins baden, zich aan doofd van het verzet te plaatsen. Men V Po de seweldige verantwoordelijkheid en 5 Willem tenslotte dwong zijn vol- f, u,n toe te zeggen. Wat dit beteeken- u'k het tweede tafereel, dat de u zien op het moment van den er tD o100*5 bevond zich in een ka- re Straatsburg en besprak met den dit,, Va~ Hoogstraten de zorgvolle be- "t eP' Twee der expedities zijn mislukt, rdc ~?tsten man vernietigd. De - - onder Graaf Lodewijk zal onder tas overmacht moeten bezwijken. De weet al dat de gehoopte hulp van ™er zal uitblijven en verwacht nu indruk, die des avonds nog verhoogd wordt door de verlichting „van binnen uit." Zon der een oordeel te willen vellen over de artistieke verdiensten van dit schouwspel, kan in leder geval gezegd worden dat het eer bijzonderen indruk maakt, die onmid dellijk de aandacht vestigt op het Neder- landsch paviljoen dat door zijn afmetingen toch reeds indrukwekkend mag heeten. Aan alles wat er binnen te zien is, zullen wij na de officieele opening aandacht wij den, doch thans mag reeds gezegd worden dat de bezoeker niet zal worden teleurge steld. De groote zalen en hallen zijn met vaderlandsche tafreelen in frlsschen. vroo- lijke tinten gedecoreerd die het vele ten toongestelde zeer goed tot zijn recht doen komen. Grafische en statistische voorstel lingen in sprekende beeldgrafieken uitge voerd, doen kennis nemen van Nederland sche toestanden op vele gebieden der open baarheid. Eenige eigenaardige door prof. Rosse op origineele wijze ontworpen, bouwsels vestigen de aandacht op de Ne derlandsche folklore, de Nederlandsche sport en de Nederlandsche staatsinrich ting. Allerlei maquettes over stedenbouw, havenbouw, en andere onderwerpen bieden boeiende beelden van Nederlandsche voort varendheid. De Nederlandsch-Indische af- deeling met zijn Indrukwekkende, door Eland geschilderde, diorama van een Ja- vaansch landschap, doet ten volle recht wedervaren aan de grootheid in het Ne derlandsche rijk buiten Europa. Kortom: onze eerste, uiteraard nog maar vluchtige, Indruk is er een van groote voldoening over de wijze waarop Nederland op deze indruk wekkende tentoonstelling is vertegenwoor digd. De belangstelling uit Nederland was dusdanig dat ook in de zoogenaamde „hall of nations" een aparte afdeeling voor Ne derland gereserveerd moest worden. Met andere inzendingen bevindt zich hier de groote en ingenieuze brievensorteermachi- ne, inzendingen van de P.T.T. en uitvin ding van den heer Marchand te 's-Graven- hage. Door de moeilijkheden die bij het op bouwen van deze zeer groote machine van de zijde der Amerikaansche werknemers, georganiseerd in de „Uinons" zijn onder vonden, zal deze machine waarschijn lijk pas aan het einde van Juni in werking kunnen worden gesteld. Doch men behoeft er niet aan te twijfelen dat dit indrukwekkende voorbeeld van Nederland sche vindingrijkheid de bezoekers zal boeien. Dat het „kleine" Nederland dat toch reeds zooveel genegenheid en bewondering bij het Amerikaansche volk ondervindt, zijn goeden naam op deze tentoonstelling zal bevestigen, behoeft niet betwijfeld te worden. ruïneerd is, terug te trekken. De Prins wei gert, weet niet wat, de toekomst hem bren- en zal, maar zegt nooit te zullen afstaan van het bieden van hulp, welke ook, aan de bedreigde Nederlanders. Dan komt ech ter het ergste bericht, dat Lodewijk vol komen verslagen bij Jemmingen, dat hij met moeite het veege lijf heeft weten te redden door over de Eems te zwemmen, en dat van zijn leger geen man meer over is. Hoogstraten barst uit in vertwijfeling, de Prins is diep geroerd, maar spreekt ten slotte uit, dat men niet mag versagen, om dat, hoe diep de weg ook wezen mag, de strijd niet mag worden gestaakt. Het wa ren twee korte spelen van aangrijpenden inhoud, die het inzicht in de historie on gemeen zuilen hebben verrijkt. Men speel de met groote toewijding en ontving veel erkentelijkheid. Nog werd een potpourri van Vaderlandsche liederen gezongen, ter wijl de burgemeester in hartelijke woorden de vergadering toesprak. Oprichting Afd. Ned. Ver. v. Lucht bescherming. In Hotel Van Haaften werd de oprich tingsvergadering gehouden van de pl. afd. van den Nat. Bond voor Luchtbescher ming, waarvoor een ongedacht groote be langstelling was. De geheele zaal was stampvol. De oproep tot deze vergadering was uitgegaan van een voorloopig comité, onder leiding van den burgemeester en bestaande uit verschillende vooraanstaan de personen uit de gemeente. Burgemeester Vonk uitte zijn erkente- lijkhed voor deze groote belangstelling, die wel bewees dat het tot standkomen van den nieuwen gemeentelijken dienst de volle instemming der bevolking had en dat men nu ook bereid was zelf. waar moge lijk, mee te werken. Middel om de geheele bevolking te doen deelnemen, was de op richting van een afd. van de Ned. Ver. v. Luchtbescherming. Dr. van Vianen uit Leiden zette naimens deze organisatie, het werk dezer vereeni- ging uiteen en besprak tevens de vele ge varen uit de lucht. Hierover gaven we reeds meermalen verslag. Nadat een enkele vraag gesteld was o.a. om aan de minst draagkrachügen ter stond van gemeentewege gasmaskers uit te reiken, waarop spr. antwoordde dat dit niet bepaald noodig is, omdat schuilkelders of -loopgraven veel beter zijn, vertoonde hij enkele lichtbeelden, waarna overge gaan werd tot het stichten van de afdee ling. Staande de vergadering gaven zich 122 leden op. Hierna werd een reglement voorgelezen, dat zonder aanmerkingen werd vastgesteld. Het voorloopig comité werd gemachtigd de zaken te leiden, tot dat in de volgende vergadering een be stuur kan worden aangewezen. maakt voor de as gemeenteraadsverkie zing. Deze is als volgt vastgesteld: 1. N. P. Kaptein (aftr.l; 2. F. J. Kouwenhoven; 3. J. H. van Kampen: 4. W. Lommerse; 5. C. W. de Jong; 6. A. C. Timmermans; J. M. Scheel (aftr.l; 8. P. Brugman; 9 H. H Straver; 10. J. G. Luiten. Feestavond der Chr. Oranjevereeniging. Ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Juliana heeft de Chr. Oranje Ver- eeniging een feestavond georganiseerd in het gymnastieklokaal der Chr. school. Ge zien de weersgesteldheid was de opkomst bevredigend. De voorzitter d«r Oranje Ver- eeniging. de heer B. Offrlnga opende na het zingen van Ps. 146 1 en 3. het lezen van een gedeelte der H. Schrift en gebed, waarna hij een kort welkomstwoord sprak. De beide plaatselijke predikanten, ds. Kiehl en ds. Heuzenveldt. zetten op voor treffelijke wijze de groote verdiensten van de Oranjes en de liefde voor het Vorsten huis uiteen Deze toespraken werden afge wisseld met het zingen van Vaderlandsche liederen. Daarna werd de plaatselijke film ver toond. die de Hazerswoudsohe feesten van 1938 in het geheugen terugriep en alge meen bijval verwierf. De voorzitter sprak een slotwoord waarin allen, doch in het bijzonder de predikanten, die hij „echte Oranjeklanten" noemde, een woord van hartelijken dank bracht. De vergadering werd, na het zingen van ,,'k Wil U o God' mijn dank betalen", met dankgebed door ds. Kiehl gesloten, 4064 (Ingez. Med.)" 1 &l]gpv-j j -- I ,n eenige hoop van Duitsche vor- ndt d denl ail<teraaf van Hessen. Deze *mt ao11 €chter zijn zoon,( die den Prins lot ovpJTm.anen de Nederlanders aan hun 'e laten, en zich, waar hij toch ge- BOSKOOP. De strikjesverkoop ten bate van de kas van het Boskoop's Oranje-Comité heeft f. 8637'/j opgebracht. Gedurende Aipril werd in de Rijkspost spaarbank alhier ingelegd f. 10.372.51 en terugbetaald f. 25.835.68. HAZERSWOUDE. Candidatenlijst R. K. Kiesverceniging. In de vergadering van de R.K. Klesver- eeniging werd de candidatenlijst opge- KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Vergadering voetbalver. V. V. K. De voetbalver. V. V. K. vergaderde in hotel de Bruin. De voorzde heer P. van Kempen, opende en riep allen een hartelijk welkom toe. De eere-voorz., de heer C. M. Oppelaar werd met applaus begroet De verslagen van den secretaris esn den pen ningmeester werden in orde bevonden. De aftr. bestuursleden P. v. Kempen, J. Hak- kebrak en G. van Klaveren, werden herko zen. Het bestuur werd met 2 leden uitge breid, n.l. deheeren de Huiter en Vergunet. Den voorzitter werd nog een voorzitters hamer aangeboden, vergezeld van een prachtig gedicht en den secretaris-penning meester een mooie plant, hetgeen zeer in den smaaik viel. Daarna volgde een verlo ting om grijzen, gratis beschikbaar gesteld door de inwoners. LEIDERDORP. De verjaardag van Prinses Juliana. De leden der buurtvereeniging „Samen werking" hadden ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Juliana aan de Ko ningstraat en omgeving, door het uitsteken van de nationale driekleur een feestelijk aanzien gegeven. Door damesleden werden 's morgens olie bollen ten verkooD aangeboden, die gretig aftrek vonden. 's Middags werd een honderdtal kinderen op versnaperingen onthaald Begeleid door een banjoclub zongen de kinderen volks liederen. Zilveren jubileum van eten heer T. Kamminga. In de Bljz. school is tijdens een feeste lijke bijeenkomst het feit herdacht, dat de heer T. Kamminga 25 jaar als onderwijzer aan de Bijz. school „De school met den Biibel" was verbonden. WADDINXVEEN Als volontair ter gemeentesecretarie te Benthuizen 15 toegelaten onze plaatsgenoot de heer D. Magré Als voorzitter van de Vereeniging voor Luchtbescherming alhier, heeft de heer B. J. H. ten Dam, wegens drukke wenkzaam- heden, bedankt. Mej. Z„ wonede Burgemeester Troost- straat, kwam in aanraking met de bran dende kachel, waardoor haar fcleeren in brand geraakten. De huisgenooten wisten deze te blusschen. Mej. Z. had echter zeer ernstige brandwonden bekomen. Dr. Hem- minga verleende geneeskundige hulp; op diens advies werd zij naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Mej. G. van Vuureti alhier, is met in gaing van 1 Mei benoemd tot tijdelijk on derwijzeres aan een Chr. School te Vlaar- dln gen. WOUBRUGGE. De tuinders van der Z. en van der M deden bij de politie aangifte van diefstal van tulpenbloemen. Daarbij komt nog dat de vernieling aan het gewas greater is dan de waarde van de bloemen. Een onderzoek wordt Ingesteld. Een extra collecte met enkele nageko men giften voor het tekort van de Geref. 'kerk heeft f. 111.opgebracht. Het tekort beloopt f. 200. ZWAMMERDAM. Candidatenlijst der R.K. Partij. In de ledenvergadering der afdeeling van de R.K. Staatspartij is de candidatenlijst voor de a.s. verkiezing van leden van den Gemeenteraad als volgt vastgesteld; 1. M. H. v. d. Poll iaftr.12. H. L. van Bunnin- gen (aftr.l; 3. J. G. Koot; 4. J. A. ten Brink; 5. A. C. Stolwijk en 6. Andr. Veelen- turf. Bijeenkomst Chr. Nat. School vereen icing. De Chr. Nat. Schoolvereeniging verga derde in de lokalen der school. De waarn. voorz., de heer G. W. Domburg, opende met het voorlezen van ps. 121 en gebed en her dacht den voorzitter, den heer B. v. Zwie- ten Sr., die reeds eenige maanden ernstig ongesteld is. Nadat de secretaris, de heer F. L. van Muiswinkel, de notulen had gelezen, gaf het hoofd der school, de heer A. R. Koster, een overzicht over het jaar 1938. Namens de flnancieele commissie, rap porteerde de heer A. M. v. Muiswinkel, dat de rekening en verantwoording in vol komen orde was bevonden. De ontvangsten hebben f. 1247,60 en de uitgaven f. 1241,88 bedragen; batig saldo f. 5.72. Dank zij de ijverige bemoeiingen der schapen-commis sie, kon nog een winst van f. 95 uit de schapen-weiderij worden aangeboden. Om redenen, door den voorzitter uiteen gezet. werd besloten dit jaar geen bestuurs verkiezing te houden. In afwijking van voorgaande jaren zullen de schooltijden gedurende de zomermaanden gehouden worden van 912 en van 24 uur Nadat nog enkele vragen omtrent finan ciën en Interne schoolzaken waren beant woord, sloot ds. Zwaan met dankzegging. VOOR DONDERDAG 4 MEI. Hilversum I 1875 en 415.5 M. 8.009.15 Kro, 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 2.00—12 00 NCRV 8.009.15 Gram.muziek (om 8.15 Ber.) 10.00 Gram.muz. 10.15 Morgendienst 10.45 Gram.muz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje - 12.00 Berichten 12.15 Met KRO-orkest I.00 Gram.muz. 1.20 Vervolg concert 2.00 Handwerkuurtje 2.55 Gram.muz. 3.00 Causerie „Vrouwen-vredesgang in het jaar 1939" 3.15 Gram.muziek 3.45 Bijbellezing 4 45 Gram muziek 5.00 Cursus handen arbeid voor de jeugd 5.306.55 De Eem- landers (in de pauze gram.muz.) 7.00 Be richten 7.15 Journalistiek weekoverzicht 7.45 Gram.muziek 7.50 Causerie „Arbeids vreugde" 8.00 Berichten ANP, Herhaling SOS-Berichten 8.15 Het Christelijk A-Capel- la-koor „Sursum Corda" (ln de pauze gram.- muziek) 9.00 Causerie „Willem Farel als mensch en reformator" 9.30 Solistencon cert (opn.) 10.00 Berichten ANP. actueel halfuur 10.30 De Vedelaars 10.45 Gym nastiek 11.00 Vervolg de Vedelaars 11.25 Gram.muziek ca. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II 301.5 M. AVRO-uitzending 8.00 Orgelspel 8.15 Berichten, gram.-muz. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Om roeporkest 11.00 Voor de vrouw 11.10 Omroeporkest en solist (ca. 12.15 Ber.) 12.15 Gram.muziek 1.15 AVRO-Aeolian-or- kest 2.00 Voor de vrouw 2.30 Piano en viool 3.00 De Palladians (om 3.45 Ber.i 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 De Twilight Serenaders <opn.) 5.00 Voor de jeugd 5.30 AVRO-Amusements orkest en solist 6.28 Berichten 6.30 Sporthalfuur 7.00 Trioconcert 7.35 Causerie over de reu zen-telescoop van Mount-Palomar 8.00 Be richten ANP 8.15 Concertgebouw-orkest (ca. 9.55 Filmpraatje) 10.20 Disco-nieuws II.00 Berichten ANP. AVRO-Dance-Band en solist 11.4012.00 Piano voordracht. Droitwich 1500 M. 11.05 Gram.muziek 11.20 Militair orkest 12.20 Zang- en piano duetten 12.40 Het BBC-Northern-Ireland- orkest en James Moody's dansorkest tot 1.20) 2.10 Declamatie 2.35 Het BBC-Northern- Ireland orkest 4 05 Modepraatje 4.20 Het Viani-sextet 4.50 Gram.muziek 5.20 Be richten 5.40 Landbouwkundige causerie 6.00 Het BBC-Theater-orkest 7.00 Biologi sche causerie 7.20 Gevarieerd programma 8.05 Komische voordracht 8.20 Berichten 8.50 Het Virtuoso-strijkkwartet 9.20 Korte avonddienst 9.40 Alfredo Campoli's salon- orkest 10.20 Jack Harris' Band en solisten 10.50 Gram.muz. 11.10—11.20 Berichten. Radio Paris 1648 M. 8.00, 9.00 9.25 en 10.20 Gram.muz. 11.35 Zang 12.25 Victor Pas cal's orkest 1.35 Pianovoordr. 1.50 Gram.- muziek 2.35 Zang 2.50 Pianovoordracht 3.35 Zang 3.50 Harp en piano 4.25 Piano, zang en harp 5.05 Radiotooneel 6.20 Het Cantrelle-orkest 7.50 Het Nationaal orkest en solisten 9.50 en 10.20—10.35 Gra- mofoonmuziek. Keulen 456 M. 5.50 Gram.muz. 6.30 Otto Fricke's orkest 7.50 Het Omroepkleinorkest en solisten 9.209.50 Volksllederenconcert 11.20 en 12.35 Het Omroepdansorkest en het Omroepschrammel-ensemble 1.302.20 Po pulair concert 3.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten 5.50 Piano a quatre mams 6.30 en 7.50 Gram.muz. 8.25 Het Omroeporkest, het Omroepvrouwenkoor en solisten 9.55—11.20 Gevarieerd concert. Brussel 322 en 484 M.: 322 M.: 11.20 Gram.- muziek 11 50 Het Omroeporkest 12.05 Ca baret 12.30 Het Omroeporkest 12.50 Ca baret 1 05—1.20 4.20—5.05 5.50 en 6 20 Gra- mofoonmuziek 7.20 Het Omroeporkest 9.30—10.20 Gram.-muz. 484 M.: 11.20 Gram.- muziek 11.50 Het Radio-orkest 12.501.20 Gram.muz. 4.20 en 5.00 Het Radio-orkest 5.35 Vioolvoordracht 6.05 en 6.35 Gram.mu- ziek 7.20 Het Omroep-symphonie-orkest en solisten 9.4510.20 Dansmuziek (gr.pl.). Deutschlandsender 1571 M. 7.30 Het Ham burger Staatsorkest en solist 8.50 Literair programma 9.20 Berichten 9.50 Cello en plano 10.05 Berichten 10.20—11.20 Het Omroepkleinorkest en soliste. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DB R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 4 Mei. Ie Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O.. V.A.RJl. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O.. N.C.R.V. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.50 Diversen 10.20 Parijs Radio 11.10 Radio PTT N. 11.35 Brussel (VI.) 1.20 Keulen 2.20 R. Danmark of div. 3.20 Keulen 4.20 Brussel (VI.) 5.05 Brussel (Fr.) 5.20 Lon don Reg. 6.20 Brussel (VI.) 6.50 Keulen 7.35 Straatsburg of dlv. 7.50 Keulen 9.20 Brussel (VI.) 10.20 Keulen. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 8.20 Parijs Radio 8.30 Radio P.T.T. N. 9.35 London Reg. 1120 Droitwich 1.20 Lon don Reg. 2.35 Droitwich 4.05 London Reg. 4.20 Droitwich 5.40 Motala of div. 6.00 Droitwich 7.00 London Reg. 7.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7