yd Ons Kort Verhaal Twee maanden geëischt tegen oud-burgemeester LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bled Dinsdag 2 Mei 1939 Simplex rijwielen, breukvrije voorvork, 46" Geluk gehad SPORT Knoeierijen bij bank te Ooltgensplaat Hoe meer leden KERK- EN 5CH00LNIEUWS VOETBAL. Na B.E.C.—A.S.C. EEN ELFTAL DAT ZÓÓ KAN SPELEN IS NOG NIET UITGESCHAKELD. In de ..Delftsche Courant" vinden wij een uitvoerig verslag over den Zondag gespeelden wedstrijd B.E.C.—A S.C. Wy ontleenen hieraan het volgende: De hernieuwde kennismaking met A.S.C. was voor den neutralen toeschouwer een zeer aangename, tenminste voor wat betreft de eerste helft. De derde klasse kampioenen ont wikkelden een spelletje zooals we dit. jaar in de tweede klasse niet zagen. De uitstekende spelopvatting, de vlotte com binatie en het hooge tempo stempelden de ploeg tot een uitstekend geheel dat angst bracht onder de talrijke b.E.C.-aanhangers. Inderdaad was A.S.C. in dat gedeelte van den strijd beter dan B E.C. en de 21 voorsprong van de gasten bij de rust was alleszins ver diend. De door A.S.C. vertolkte partij was zóó goed geweest, dat er van onze zijde eenige twijfel rees of deze vorm 1J_ uur zou worden volge houden. Het antwoord kwam reeds vrij spoedig. Een iets hooger tempo van de Delftenaren bleek de Leidsche middenlinie niet te liggen en vooral Prevo kwam er beduidend minder aan te pas dan voor de rust. Een gevolg daarvan was bovendien dat de A.S.C.-voorhoede veel meer op zich zelf werd aangewezen waardoor het verband langzaam maar zeker verloren ging. Het ergste was echter dat de derde klassers na een kwartier reeds teekenen gaven vóór de rust te hard van stapel te zijn geloopen. Het spel werd onsamenhan gend. slordig en in die periode sloeg B.E.C. op wel heel gedecideerde wijze haar slag. De A.S.C. defensie moest herhaaldelijk voor de sterk door zettende B.E.C.-voorhoede zwichten en na de zoo hoopvolle 21 voorsprong werd het ten slotte nog een dikke, zij het dan ook geflat teerde. 62 nederlaag. B.E.C. is dus wel heel goed gestart, maar toch hebben wij zoon idee. dat de Leidenaars het laatste woord In deze competitie nog niet gesproken hebben. Een elftal dat zóó kan spelen als het in de eerste helft deed. is nog lang niet uitgeschakeld. ATHLETIEK. HARMONISCHE LICHAAMSONTWIKKELING Het werkcomité Oegstgeest—Leiden bericht ons. dat ook dit jaar weer gelegenheid wordt opengesteld de H.L.O. proeven af te leggen. In de eerste helft van Juni zal met het examen worden begonnen en wel met de athletiekproe- ven op 3 Juni des namiddags te 2 uur op een nader bekend te maken terrein. De datum van inschrijving sluit op 20 Mei a.s. Deelnemerskaarten zijn aan de bekende adres sen te verkrijgen. U.V.S.B.M.T. Zondag vindt de laatste competitiewedstrijd van U.V.S. plaats, n.l. tegen b.M.T. De wedstrijd vangt des morgens om 11 uur aan sportclub IEMCO—P.V.C. II 1—0. In een vlot gespeelden wedstrijd is het ..Iemco'' gelukt dezen wedstrijd met den oneven goal te winnen. Zaterdag te half drie speelt Sportclub Iemco tegen L.M.I. II. UITSLAGEN VAN „AALSMEER". De uitslagen der competitiewedstrijden waren: Aalsmeer III—B.D.K. H 3—1: Aalsmeer IV— A.S.V.K. III 80; Aalsmeer I juniorenT.J.W. Junioren 8—3; bekerwedstrijd. Yboys adspiran- ten—Aalsmeer adspiranten 41. WADDINXVEEN II—GOUDA V 3—2. Waddinxveen heeft zich weer bij de leiders in de competitie G.V.B. <2ae klasse A) ge voegd door met 3—2 van Gouda V te winnen. De wedstrijd was meer spannend dan fraai en de sterkste heeft gewonnen. SCHERMEN. BONDSSCHERMDAG VAN DEN Z.N.A.S.B. De bondsschermdag van den Zuid-Neder- landschen Amateur Schermbond wordt dit jaar gehouden op 7 Mei a.s. in het hotel ..Noord- Brabant" t-e Utrecht. Het aantrekkelijke uitgebreide programma vermeldt équipe en personeele wedstrijden op floret, degen en sabel, zoomede équipe en per soneele floretwedstrijd voor dames. Verwacht wordt dat een flink aantal inschrijvingen zal binnenkomen. WIELRENNEN. ALB. LODEWIJKS ZESDE IN HET CRITERIUM VAN OOSTERHOUT. Onze stadgenoot Alb. Lodewijks startte Zon dag in het Criterium van Oosterhout voor ama teurs. Deze wedstrijd werd in de eindsprint be slist. Lodewijks wist zich als zesde te plaatsen, maar werd door de Jury over het hoofd gezien. Later is deze fout hersteld. Zondag a.s. start Lodewijks in de Ronde van Brabant (België) voor amateurs. In dezen wedstrijd zijn vier zware bergetappes en de afstand is 150 K.M. J. Brussel 71 46 5 1.54 G. H. 100 46 15 2.17 J. Wassink 100 51 11 1.96 C. v. Velzen 69 51 8 1.35 J. Bonnet 100 46 9 2.17 R. v. G. Jr. 86 46 10 1.86 N. N 82 46 11 1.78 J. Wassink 100 46 10 2.17 R. v. G. Jr. 100 49 10 2.04 J. Brussel 81 49 7 1.65 Het programma voor hedenavond luidt C. NEDERLANDSCHE WIELREN-UNIE. Sinds eenige weken traint een groep ama teurs onder leiding van den heer G. Schilling. In de door de sportcommissie van de N.W.U. voorloopig gevormde ploeg zijn opgenomen: J. Derksen, Zwolle; P. Smits. Tegelen; M. v. Gelder. Amsterdam; P. J. Evers. Alkmaar; J. Pronk, Heiloo; O. Moeke. Weespercarspcl; J. P. v. d. Heyden, Haarlem; M. Mensen. Amster dam. Op Tweeden Pinksterdag zal de baanploeg starten in sprint- en achtervolgingswedstrijden op de wielerbaan te Alkmaar; op 7 Mei a.s. ver moedelijk op de baan te Heemstede en waar schijnlijk op 14 Mei op de Rljswijksche wieler baan. Aan den Olympischen dag op 11 Juni wordt deelgenomen in sprint- en tandemwedstrijden terwijl bij de opening van het stadion te Nij megen op Zondag 9 Juli a.s. de N.W.U.-ploeg tot de deelnemers zal behooren. Vier of vijf amateurs zullen deelnemen aan de „ronde van Keulen" een wegwedstrijd over 250 K.M. op Zondag 7 Mei a.s. Reeds zijn aan gewezen J. J. Hofstede. Gouda en H de Hoog. Amsterdam, terwijl vermoedelijk ook zullen starten J. Engel. C. de Groot en A. Lodewijks. Leiden. C. Schenk en R. Lodewijks. Weesp De amateurwegrenners zullen verder deelne men aan 2 wedstrijden in Zweden en wel op 4 en 7 Juni a.s. Onderhandelingen zijn nog gaande voor een amateurwegwedstrijd te Zurich op 16 Juli 1939. BILJARTEN. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN. Voor het persoonlijk kampioenschap 6e klas worden hedenavond de laatste partijen ge speeld in het clublokaal van de B.V, „T.O.P.". In deze klasse heeft W. Dool met twee punten de leiding De strijd ls echter nog geheel open, zoodat er nog eenige spannende par tijen kunnen zijn. Het programma luidt: J V.A. Keijzer: W. DoolJ, v. Klaveren; F. DubbeldemanJ. V. Na afloop werden de prijzen uitgereikt. In het clublokaal van de B.V. Poort van Cleef werd met de wedstrijden aangevangen om het persoonlijk kampioenschap 5e klasse. J. Wassink wist ziin beide partijen te winnen, doch door alle spelers werd met een laag ge middelde gespeeld. De uitslagen waren: v. VclzenN. N.: J. Bonnet—G. H.: J. Was sinkJ. Brussel; G. H.—R. v. G. Jr.; C. v, Velzen—J. Bonnet. HANDBAL. UIT AALSMEER. De uitslag van Olympia II—Achilles I (Zaan dam) is 14. DUIVENSPORT. ..DE BLAUWBAND" (Alphen). Wedvlucht vanaf Vilvoorde. In concours 218 duiven die om 7.45 uur werden gelost cn hun hokken bereikten als volgt: A. Sondaal 1. 6. 17. 52. 54; H. W. Martens 2. 3. 22. 50. 51. 63; H. Groeneveld 4; J. Rooda 5. 12. 37; R. K. W. Kuipers 7. 9. 13. 14. 19. 25. 31. 45; B. v. Egmond 8. 24 27. 41; W. v. Eljk 10. 42; J. Vernes 11. 29. 38. 39; J. v. Vegten 15. 23. 48; P. G. Borgcrs 16. 28. 33. 49; C. v. Ofwegen 18. 34. 36; G. Dool 20. 30. 43. 61; A. Walderveen 21. 26; H. S. Mens 32. 47. 58. 62; A. J. Lagerweij 35; P. Goedhart 40. 44; H. Bauer 46. 55. 73; J. v. Ofwegen 53, 56; J. Tui- nenburg 60. 64. 66. 69 70. 72. Aankomst eerste duif 9 u. 32 min. 10 sec.; laatste 10 u. 5 m. 17 sec. de cdd. Leiden der Ned. Vereen, /oor Luchtbescherming telt. des te beter kan zij aan haar doel beantwoorden. Geeft U nog heden op als lid bij den heer D. C. KOK. Rapenburg 9 - Telefoon 807. De contributie (naar draagkracht met een minimum van 25 cents 's laars) behoeft voor niemand een bezwaar te ziin. Het Haagsche Gerechtshof behandelde gisteren in hooger beroep de strafzaak tegen den 57-jarigen W. J. D., oud-burge meester van Den Bommel en Ooltgensplaat, die wegens het uitlokken van en mede plichtigheid aan valschheid in geschrifte door de Rotterdamsche rechtbank veroor deeld is tot gevangenisstraf van twee maanden. De feiten hebben zich als volgt toege dragen: In Juni 1935 vroeg het bijkantoor van de Eilandenbank te Ooltgensplaat sur séance van betaling aan. Van het hoofd kantoor te Oostvoorne werd last gegeven, dat geen uitbetalingen meer mochten ge schieden. Verdachte, die directeur van het bijkantoor was. had een opeischbare schuld van f 6000 aan de bank en om de betaling daarvan op te schorten, verrichtte hij de volgende manipulatie Hij liet enkele spaarder bij zich komen en deelde hen mede. dat de bank er slecht voor stond. Verdachte verklaarde zich be reid zich als debiteur te stellen, wanneer zij hun spaarboekjes op hem overdroegen Hierdoor was het den directeur mogelijk zichzelf uit de boeken te houden Er was hem nog een feit ten laste gelegd. Sinds 1922 was het verboden geld zonder onder pand uit te leenen. Niettemin heeft hij aan zijn moeder een bedrag van ruim f. 5000 zonder zekerheidsstelling geleend Zij tee- kende een schuldbekentenis, welke ver dachte In de kas deponeerde en als liquide kasmiddel beschouwde. Verdachte kon deze vordering uit de boeken houden en toen het hoofdkantoor er aanmerking op maakte, dat er teveel kasgeld was dat er in werkelijkheid niet was heeft ver dachte door allerlei onjuiste boekingen ge tracht het bedrag aan kasgeld op papier te verkleinen. In werkelijkheid heeft de kassier V. deze boekingen verricht en deze ls te Rotterdam tot een voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld, in welk vonnis hij heeft be rust. Verdachte zelf gaf de feiten grooter.deels joe. Hij beriep zich er evenwel op, dat hii ran bankzaken weinig verstand heeft. Hij liet de boekhouding geheel aan anderen over. De procureur-generaal, mr. J. U Polman, die na een kort getuigenverhoor, requisitoir nam, vond deze laatste bewering weinig aannemelijk. Bijna 20 jaar is verdachte dl- recteur geweest en nog heeft hij geen ver. stand van bankzaken. Gezien ook de ma- nipulaties van verdachte, hechtte spr. we-., nig waarde aan deze bewering. Weinig heeft het gescheeld of, wat ver dachte gedaan heeft, heeft hij gedaan, mis bruik makende van zijn gezag. Men heeft dit niet aangenomen, maar het lijkt er veei np. Verdachte's houding leek aan het begin der zitting berouwvol, doch tijdens het onderzoek is hij gedeeltelijk van die hou ding teruggekomen. Hij doet het voorkomen alsof hij de strafbaarheid van zijn hande lingen niet geweten heeft. In deze omstan digheden kon spr. niet anders dan bevesti- ging van het vonnis van de rechtbank vra gen (twee maanden gevangenisstraf). Mr. A. Blom te Rotterdam hield een uit voerig pleidooi, waarin pleiter betoogde dat het feit niet strafbaar is. De positie van verdachte was deze: Van bankzaken had hij weinig versland, maar hij trad naar buiten op en zijn persoon lijkheid was een soort reclame voor de bank. Voorts merkte pleiter op. dat er geen enkele klacht is gedaan, noch door de bonk, noch door de spaarders Eén van de spaarders die meende benadeeld te zijn, diende een klacht wegens verduistering in, dodh dra klacht was geheel ongegrond. Zoo is even wel deze zaak aan het rollen gekomen Wat. verdachte gedaan heeft. Is niets anders dan een onderlinge verrekening en het omzetten van kort in lang crediet C|. vletrechtclijk was dat krachtens art, falllissementswet onmogelijk, dooh het ls verdachte niet kwaltjk te nemen, dat hij dit niet wist. Niemand is door de manupu- laties benadeeld, de spaarbankboekjes later teruggbracht. Spr. concludeerde tot vrijspraak en drong subs, op een voorwaardelijke veroordeeling aan. Uitspraak 15 Mei. IN/T [N lETTCMS nieuwe uitgaven. Waarom naar het buitenland? Onde>' bovenstaanden titel heeft de directie l der alhier gevestigde Eltax N. V. een aardlt I boekje uitgegeven, waarin in woord en be? I wordt gewezen op de schoonheid van het elerl land. Op elke pagina vindt men een penteekenliy 1 waarbij dan in enkele regels de voornaams»! bezienswaardigheden van de geschetste stad o.' streek worden vermeld. 1 I Bij de N. V. Bosch en Keuning te Baarn i; verschenen een brochure van de hand van den f heer P. van der Linde voorzitter Ned Krul- denlersbond) over ..De verhouding tusschfn ?r00i~i..en kle,nb€drUf ln den levensmiddelen handel'. NIEUW TERREIN ALPHENSCHE BOYS. De werkzaamheden aan het nieuwe voetbal veld van de Alphensche Boys beginnen haar voltooiing te naderen en het terrein zal ver moedelijk met Hemelvaartsdag officieel in ge bruik worden genomen. Het is gelegen ten Zuiden van het A.V.V.-terrein achter het Boschpark. 4040 (Ingez Med.) TENNIS. NIEUW TENNISPARK TE AALSMEER GEOPEND. Onder groote belangstelling heeft de burge meester van Aalsmeer, de heer J Kastelein, het nieuwe tennispark aan de VVilgenlaan officieel geopend. Daags tevoren hadden B. en W. en de directeur van Gemeentewerken, ir. W. Gijzen. er een officieus bezoek gebracht. Onder de aanwe zigen merkten wij op den burgemeester van Uithoorn, den heer C. M. A. Koot. den gemeen tesecretaris van Aalsmeer, den heer P Kap- tein, mi\ J. F. Jansonius. dr. D. W. Zuydam en den heer Aarts, die met hun drieën de stich ting „Tennispark Hoofddorp" vertegenwoordig den het voltallige college van toezicht en vele vooraanstaande ingezetenen van Aalsmeer. Te ruim drie uur betrad het hoofd der ge meente. vergezeld van zijn vrouw en den heer I. Kastelein, de met vlaggen versierde banen. De voorzitter der Stichting tot Bevordering der ten nissport. de heer I. Turksma. heette hen wel kom. Mej. L. Eveleens bood bloemen aan. Toen de burgemeestersfamilie gezeten was. hield de voorzitter een openingsspeech. Spr. wees er op. dat met de opening van het tennispark een nieuw sportterrein aan het bestaande complex sportvelden is toegevoegd. Spr. dankte den bur gemeester, het gemeentebestuur- en de ambte naren voor de voorbeeldige hulp. waaraan het welslagen der tennissportplannen in de eerste plaats is te danken, en voorts de geldgevers en de familie Keessen. die belangeloos overpad over haar erf verleent. Mevrouw Keessen en de echtgenooten der bestuursleden hadden een bloemenhulde in ontvangst te nemen. De heer Keessen en de werklieden kregen kistjes sigaren. De burgemeester, het woord verkrijgend, roem de het initiatief van den heer G. P Jager en de volharding van het bestuur. Wij zijn trotsch op dit tennispark en willen dit metterdaad too- nen door een boombeplanting aan de stichting cadeau te doen. De burgemeester verklaarde het tennispark het eerste in Aalsmeer, vervolgens voor geopend. Dames en heeren uit Haarlem speelden tot slot een demonstratiepartijtje. MOTORSPORT. MOTORCLUB LEIDEN. Aan de oriënteeringsrit van de motorclub Spaarnestad hebben negen leden der MC.L. deelgenomen en in tegenstelling met het uitermate slechte weer hier ter plaatse, is er daar geen druppel regen gevallen. Van de zeven leden, die deze zeer moeilijke rit uit gereden hebben, waren er drie die een prijs wonnen. Dit waren L. de Wit. 9e met 21. P. J. Majolee. 13e met 24, en J. J. Stouten, 19e pr. met 32 strafpunten. Bovendien viel aan de motorclub Leiden de 2e prijs ten deel van de clubs met het grootst aantal deelnemers. Bij den raadwedstriid tijdens de middagrust wisten de dames Stouten en Majolee een len en 5en prijs te winnen. A.s. Zondag wordt er om 9.15 uur gestart voor een tweeledig doel in Breda. Het cene gedeelte gaat daar deelnemen aan den oriën teeringsrit van de Bredasche Motorclub en het andere gedeelte zal in een toertocht daar wor den rondgeleid door genoemde club. door HERMAN ANTONSiEN. Thea kee„ de woonkamer rond. Een hooge toïrenkast vol kleurige, fr^scne uanden, moderne buisiampen in chroomnikkei mon tuur. gele chrysanten fel afstekend tegen donkeT mahoniehout, breede lamen met wijd uitzicht over de stad. Ja. Toos zou wei onder den -ndruk moeten komen van zoo veel weeldeZe wilde dan ook indruk maken op de kleinz.ehge, laaghartige vroegere vriendin van haar jeugd. In de wijde hal. waarop de breede gang uitkwam zoemde de lift op en neeir. Elk oogenbiik kon Toos nu op haar verd.epmg aankomen. Ze zou fel rondkijken met haar vinnige oogen en haar hooge hakken zou den door de gang klinken. Met haar gelakte nagels zou ze op het belknopje drukken Thea hep naar den groo.en. vierkanten geslepen spiegel zonder lijst boven den schoorsteenmantel en bekeek zichzelf aan dachtig. Ze had niete meer van het vroe gere platteiandsklndGelukkig, dat ze den goeden raad van Han vanmorgen had op gevolgd en haar kapsel had laten modes- niseeren. Het s.ond haar uitmuntend! On der haar golvende donkere haren schitter den haar oogen als topazen De zijden avondmantel met hermelijn lag als een witte weelde over een stoelleuning. Als Toos hermelijn zag, dan zou ze zeker verstomd staan Thea veegde haar kleine handen droog en haaide diep adem. Ze had de deur van de lift hooren gaan. Ze bleef roerloos staan, tot het gedempte zoemertje meldde, dat iemand op de flat wenschte binnengelaten te woeden. Met een bestudeerd glimlaahje op de lippen ging ze de deur opendoen Het was Toos. in de beste en duurste kleeren. die ze in haar provinciestadje kon krijgen, slank als een den. met een avond- taschje van kleurige kralen in haar keurig geschoeide handen. „Toos!" riep Thea en ze omhelsden elkaar, ..wat is dat lang geleden!" Het was precies vijf jaar en twee maan den geleden, dat Thea haar geboortestadje Hjk bewust was geworden dat Toos haar vei laten had. toen ze zich eenmaal du de- voar"ord Karei had weten af te troggelen. •Kom cauw binnen. We hebben net nog tijd om even wat te gebruiken". Thea schonk met ijskoude handen een glas po 't in en onder het praten bemerkte ze duidelijk hoe de grijsgroene oogen van Toos haar omgeving, haar avondmantel en haar kleeren taxeerden in stomme ver- baz na ■Je schijnt nogal geluk gehad te hebben Thea" zei ze in haa- glas starend .on danks ie br even wilde bijna niemand bij ons in de buurtZe zweeg maar Thea voelde, dat ze in gedachten doorredeneerde: ..Ze heeft dus niet gelogen of opgesneden. Bij haar vergeleken, sla ik met al mijn kennissen thuis en pover figuur. Maar ik heb Karei dan toch maar en zijn zoontje. en zij hield teveel van hem om met een ander te kunnen trouwen. Nu wordt ze een rijke oude vrijster!" ,Ja. ik ben aardig vooruitgekomen", be aamde Thea. Maar in haar binnenste had ze het gevoel, of ze boven een afgrond hing, bil de gedachte, dat dit magere, geverfde mirakel dan toch maar Karei had weten in te palmen. ,,Vlnd je het niet erg. zooveel te moeten opgeveneen huwelijk en een eigen gezin en ,.Och. ik bep het alleen leven gewend ge raakt en nu bevalt het me best", zei Thea. Maar we moeten opschieten want da delijk komt een bestelde auto ons afhalen om naar den schouwburg te gaan en daar na zullen we ergens gaan soupeeren en wat dansen". ..Oh!" zei Toos nog meer onder den in druk. Toen ze den weelderigen avondmantel omsloeg, was het Thea, of ze Toos nijdig hoorde denken: ..Zoo ze is over het verlies van Karei dus heelemaal heen! Of mis schien „We zijn erg laat!" zei Thea toen er een taxi voor het flatgebouw stil hield. In de vestibule van den schouwburg was niemand meer te zien, dan een groote jonge man in avondeostuum met hoogen hoed. dte de aanplakbiljetten bestudeerde. „Zeg. liefste, je hebt er je tijd wel voor genomen", zei hij glimlachend, ais het nog twee uur langer geduurd had. was ik naar huis toegegaan!" Maar zijn oogen keken Thea aan met een liefhebbenden blik. ..Mag ik je voorstellen. Toos". zei Thea. „Mijn verloofde.... Dick Mariene. Dlck. dit is mevrouw van Halen over wie ik je gesproken heb" Dlck boog beleefd voor mevrouw Van Halen, maar scheen haar toch wel erg kleinsteedse!) te vinden. Zijn vormelijke begroeting zei haar dat duidelijk genoeg. Heel aangenaam", zei Toos onzeker en dan fluisterend tot Thea: ..Waarom heb je me daar geen woord van eezegd? Ik wist niet. Ik wou het een verrassing laten blijven", zei Thea en nam Toos vriendelijk bij den arm. Hoe vind Je hem?" Toos nam hem aandachtig op. toen hij de kaartjes overhand'gde aan de juffrouw die hen naar hun loge bracht. Htj was een schitterende verschijning, op en top een heer. eoht een prins, die incognito reisde. Thea voelde, hoe Toos hem in stilte ver geleek met het stoere leelijke gezicht het plomp? fguur en de verlegen houdmg van ~<arel. Hij mag er echt zijn!" zei Toos zachtjes. Na afloop soupeerden ze. bezochten een chique dancing en eerst toen Thea ervan overtuigd was. dat Toos een geweldigen indruk van haar mee naar huis zou nemen een indruk, die van de Thea van vroeger niets meer overliet, brachten zit haar met een taxi naar haar ho'.el terug. Zij met haar verloofde stapten eveneens uit. Ik woon hier zoo dichtbij, dat we dat eindje liever loopen. Toos". zei Thea. Ik hoop, dat je een prettlgen avond hebt ge had Jammer, dat ik morgen de stad uit moet en we elkaar niet meer zullen zien". „Het was verrukkelijk!" zei Toos, haar smalle, vinnige gezichtje naar haar toekee rend. Maar in het licht van de straatlan taarns weerspiegelden die oogen geen ver rukkinghoogstens afgunst, „De hartelijke gi'oe.en aan Karei", zei Thea. Gek. dat ze dit zoo gewoontjes zeg gen kon terwijl ze had kunnen zeggen: Zeg, dat ik hem nog altijd liefheb!" „En de groeten aan alle oude kennissen!" Ik zal ervoor zorgen", antwoordde Toos. „Goedenavond, mijnheer Martens lk vond het leuk u ontmoet te hebben". „Het genoegen is geheel aan mijn kant", zei Dlck vormelijk. Op haar hooge hakjes trippelde Toos het hotel in. Langzaam wan delde Thea en Dick verder Hij schoof zi!n hoed vut achterover en streek met de hand over zijn voorhoofd. „Ze zal thuis heel wat te vertellen heb ben". zei hij. „Je hebt nog geen kijk op vrouwen", ant woordde Thea. „Ze zal geen woord vertel len. Maar in haar hart zal ze haar heele leven afgunst en jaloerschheid voelen". Hii keek haar glimlachend aan. .Neen, dat is zoo. ik heb geen verstand van vrou wen". „Ze kunnen anders heel fatsoenlijk zijn. Onze directrice leende me voor deze gele genheid haar flat en haar mooie kleeren. En ze liet me naar haar kapper gaan, op haar rekening nog wel". „Ze had je liever je hoofd in een emmer water moeten laten steken", zei hi! lachend. „Neen", zei Thea ijzig koel. „Ik zal van dit jaar geen nieuwen wintermantel kunnen koopen en lk zal wekenlang een kalen boterham moeten eten, maar dat is het me waard geweest Heb lk jou genoeg gegeven voor Je moeite?" De jonge man. die voor dien avond Dick Martens heette, haalde een enveloppe uit zijn rokzak en keek erin. Vijf en tw'ntig voor mijn gelelde en vüf en zeventig voor de onkosten? Dan krijg je nog zeven dertig terug. Wel bedankt.nu kunnen we de doktersrekening van onzen kleinen jongen betalen". Hil geeuwde slaperig. „Ik zal je nog even thuisbrengen". Neen. dank je", zei Thea het terugont vangen geld in haar taschje ste'end dat in eouden glinstering op haar hand lag ..ik ga liever alleen". „Nu dan goedennacht!" zei hij schouder ophalend en verwijderde zich 'n tegenover- - "stele richting. Een politieagent keek haar verwonderd na. toen ze hem voorbijkwam. Met haar weelderigen avondmantel haar f eren vang en haar opgeheven hoofd geleek ze hem een prin-es. die van een schitte end avontuu" huis—a--ts keerde Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 3 MEI. Noordwijk a. Zee Geref Bond (Jullum- weg 27). Nam. 8 uur, ds. Ottevanger. van Lelden. Waddinxveen Gebouw Centrum: Nar, 7 uur. da. De Rover van Vlaordlngen. Zoetermeer Geref. Gem Nam. half acht ds. Lichtenberg, van Lisse. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Zuldwolde (Dr.) (toei.) J. A. I Steenbakker Morllyon Loysen te Erica (Dr.), Aangenomen: naar Serooskcrke (W.i X. Visser cand. te Utrecht. Bedankt: voor Ysbrechtum B Nyholt It Slootdorp; voor Heerenveen J. Dlkboom 1» Drachten. 1 CHR. GEREF. KERK. Beroepen: te Dokkum J. G. van Minnen te Huizen (N.H.). 1 BAPT. GEMEENTEN. Bedanktvoor Almelo F. E. Huizing» :e Leeuwardenvoor Nleuw-Weerdlnge A A Hardenberg te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Temeuzen: J. v. d. Berg te Krat- bendfjke en A. v. Stuyvenberg te Benthuizen Ds. G. Th. SMIT. As. Zondag viert ds. G. Th. Smit. em I predikant te Apeldoorn, zijn 80sten ver jaardag. Gerrit Thomas Smit werd 7 Mei 1859 te Blokzijl, waar zijn vader opzichter der ha- j vens en zeedijken was. geboren. Hij be I zocht de gymnasia te Zetten en te Kam- !>en en studeerde aan de universiteiten vu Amsterdam en Leiden theologie om i» 1893 candidaat te worden in Groningen. 4 Maart 1894 bevestigde ds. D, Boonstri I van Oene hem te Daarie in zijn eerste g*' meente, waaraan htj zich verbond spre kende over Ps. 121. In 1896 vertrok ds. Smit naar Makkuo- welke standplaats' hij in 1898 met Longer- nouw verwisselde. In 1901 deed hij zijn in trede te Peederoyen, om in 1912 naar Rijn' zaterwoude te vertrekken. In 1920 verbond hij zich aan de gemeente van Piershil. htj gediend heeft tot aan zijn emeritaat- dat hem 15 April 1934 door het Pro'1 kerkbestuur van Zuid-Holland ech»1 werd verleend, waarna ds. Smit zich met terwoon te Apeldoorn vestigde Ds Smit. was o m. lid van het Prov. ker»" bestuur van Zuid-Holland en criba J3' den ring Oud-Beüerlond. Hij heeft zlttUW gehad ln het classicaal bestuur van rW- nel:er cn ln dat van de ringen Woerot- en Zaltbommel HIJ was mede-redact*® van de Kerkbode voor de ringen OW' Beijerland, Zwijndrecht en IJs/elnicn"'1 Ook zag van zijn hand een enkel boeW het licht. Hier is liet antwoord 1. Van Jan Pieterszoon Coen. 2. Een heerlijk niets doen. 3. Tot hiertoe heeft ons de Heer* 2-3 hólpen.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10