IEMCO Uit de Rijnstreek Magazijnmeisjes LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 22 April 1939 net Meisje, Nederl. Chauffeursschool TE KOOP EN TE HUUR GELD BERICHT VAN INZET ELECTR. KOELVITRINES D. N. DEN HAAN „DIANA" STOFZUIGERS OPEL DE LUXE Ny. Eenige nette Ned. Havermout- en Rijslinduslrie N.V. Adverteert in het Leidsch Dagblad «lotte Openbaring 5 514. waarna hl) Het «lngen Ps. 25 2 De eere-voorz.tter der vereen, ds. R. p. A. Rutgers sloot niet dankgebed. De „Zento" is bezocht door 1800 volwas senen en 1400 schoolkinderen. Jaarfeest der Knapenver. „Samuel". *De afdeelingen 4 tot en met 7 vergader den in de Oranjezaal van het Jeugdhu.s; ook vele ouders waren aanwezig. De voor zitter de heer K. Jonker liet zingen Ps, 138 1. ging voor in gebed en las 1 Samuel 17 31—51. Spr. heette in het bijzonder ds. Fr. J. Broeyer welkom, wien het werk onder de jeugd zeer na aan het -hart ligt. Spr. herinnerde aan het 15-jarig bestaan der knapenvereeniging. Eigenlijk bestond dez? al. voordat de Chr. Jeugdorganisat.e we-d opgericht; spr. memoreerde daarbij het werk van de heeren Lijnse en Den Dikken. Onder leiding van den laatste breidde het werk zich uit; er ontstonden 3 clubs, die voordat het Jeugdhuis bestond, in verschil lende lokaliteiten gehuisvest moesten wor den. Spr. dankte den hoer W. van Beelen, één van de oude garde, die al die 15 jaren het werk meegemaakt heeft Dit kon meer uitgebreid worden, toen de C J.O. werd op gericht. De heer Bezemer heeft zch toen ook voor dit werk verdienstelijk gemaakt. Nu bestaan er 7 afdeelingen met 2CO leden. Naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte, den strijd tussehen David en den reus Goliath, spoorde de heer Jon ker de jongens aan. voort te gaan met ver trouwen te stellen oo God. Na dit openingswoord zong het C J.M.V.- koor, onder leiding van den heer A. van Rijn. De secretaris de heer Vooys en de penningmeester v. d. EUkel brachten hun jaarverslagen uit. waarna de avond gezellig doorgebracht werd. Hierbij inderscheidden zich o.a. A Houwaard, J. van Duyn. L. v. d. Bent. Pi. Rijnsent, A. Boezaard en W. Guyt, Ds. Broeyer sprak een stichtelijk woord. Afgevaardigden van zusteryereenigingen brachten hun gelukwensehen over, waarna de heer R. Varkevisser een slotwoord sprak. LEIDSCHENDAM. Ouderavond voor behoud der O. L. School. In de O. L. Schooi had een ouderavond plaats in verband met de event, plannen van de gemeente, om over te gaan tot op heffing dezer school. Het hoofd der school wees op het gevaar van opheffing en de nadoelen, welke er voor de leerlingen aan verbonden zijn. Be sproken werd de actie voor het behoud dei- school en bij toch-ophefflng actie voor den bouw van een nieuwe openbare school. Inzake de te voeren actie werden ver schillende plannen besproken, o.a. samen werking met de drie onderwijzersorgantsa- ties en de Ver. Volksonderwijs. Tegen sa menwerking met deze laatste vereenlging rees verzet welke hoofdzakelijk was ge richt tegen de plaatselijke afdeeling daar van. Een voorstel om Volksonderwijs geheel uit te sohakelen werd ondervangen door een voorstel van het hoofd der school, om, zoodra het gevaar van opheffing der school definitief ls, de oudercommissie met het hoofd der school contact zal zoeken met de drie onderwljzersorganisatles, n.l. den Bond van Ned. Onderwijzers, het Ned. Onderwij zers Genootschap en de Ver. van Hoofden van Scholen, en het hoofdbestuur van Volksonderwijs. Samenwerking met de pi. afdeeling van Volksonderwijs wordt niet be geerd. Met een opwekking om paraat te blijven voor de school werd deze bijeen komst besloten. De bloempjcsdag ten bate van de uitzending van RK. zwakke kinderen heeft opgebracht f. 80,18. De bloempjesdag ten bate van de uit zending van R.K. zwakke kinderen heeft opgebracht f. 80.18. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hubertus Petrus, z. van P. C. Heemskerk on M. J. C. Berbé; Cornelia, d. van H. Warmerdam en A. de Vos; Truus. d. van «J. de Kooker en T. van Houten: Johanna, d. van W. Kulk en L. Boogerd; Wilhelmina Jo hanna Ludwina Anna, d. van L. J. J. Th. v. Ruiten en G. A. Beelen; Hendrik, z. van A. de Graaf en W. de Roode. Ondertrouwd: S. J. v. d. Voort en H. W. Berbeé: T. de Vreede en J. C. Beider. Gehuwd: A. de Wilde en O. Kaak; F. Hoger- vorst en J. M. Jeliersc; A. Faas en N. Ver kerk; K. v. d. Wolf en J. N. Dekker. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. de Graaf. geb. Barnhoorn; WeJ. J. H. v. d. Horst. Heereweg 234; mej. S. Mastenbroek, Kanaalstraat 34; mej. C. J. War merdam, Grachtweg 9; C. J. M. Stoelinga. Ka naalstraat 125; mej. A. J. van Kampen. Heere weg 448. Vertrokken: moj. A. C. v. d. Berg. n. Bloe- mendaal; mej. G. Verhagen, n. Utrecht; J. F. van Mol, n. Ursem; mej. S. C. B Dankelman. n. Heerlen; A. W. Lemmers en gez., n. Noord- wijkerhout; mej. J. Kuipcrs-Schoolenaar, n. Amsterdam. De Hoenderloo-collecte heeft f. 65,19 opgebracht. Gevonden Voorwerpen. Een portemonnaie m. inhoud; een pad vin- dersrienr, een R.K. gebedenboekje. Inlich tingen over bovenstaande voorwerpen wor den uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 6 tot 7 uur nam. ten politiebureele te Noordwijk-Binnen. NOORDWIJK. Gevonden Voorwerpen. Portemonnaie heerenhandschoen, rol letje centen, sleutel, ceintuur, zwarte kof- <v'\ veilingkistjes. Inlichtingen bij de po litie Loon der Bevolking. Gevestigd: W. C. Stoltenhof en fam„ Voor straat 63. p. Uythoven en fam., Hoofdstraat 7a; C. P. V'iet Vli'land en fam.,. Schiestraat 21; J. v. Zuljlen. Offemweg 56: F. W. Graaf v. Limburg Stirum Noordwiik. Offemweg 7: J. Binken Golfweg 44; A. M. C. de Lange, Wil- helmlnastraat 43a- G. K. Philippens geb. Louwe, Q. v. Uffordstraat 30; L. M. Triiselaar, Voorstraat 52a- A. C. Hoogeveen. Q. v. Ufford straat 73: O. W. van Eoden. Oude Zeeweg 58; M. M. Wijnhoven, Langeveld 29: G. C. Fles, Heerenweg 9. Vertrokken: H. A. Romljn. n. Hillegom. Hoofdstraat 56; F. C Coppens, n. Eindhoven. Wilgenroosstraat 2: J. J. Kuipers, n. Leiden. Vliet 33; H. v. Rossenberg, n. Ter Aar. D 164; M J. H. Philippens, geb. Rletmeijer, Noord plein 5a; R. Verboog, geb. Cramer, n. Dusscl- dorf (Did.); J. de Graaf, geb. Barnhoorn. n. Lisse. Prinsestraat; H C. S. Borloffs. geb. Nltz en fam., n. Katwijk. Boulevard 29; S. A. van Lidt de Jeude. n. Etten en Leur. Tehuis Kin- der7.org: G. M. van Bohemen, n. Heemstede. H. Heijermanslaan 21. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, d. van J. Dullemond en J. Koudbs: Antonla Geertrulda Johanna Maria, d. van P. S. J. Steenvoorde en H. H. Hooger- vorst; Mary, d, van J. v. d. Kraats en P. v. d. Bent Ondertrouwd M. J. Heemskerk en M. J. Rol vers; J. Spaanderman en M. L. Jacob; J. K. Schellenbach en C. M. van den Broek; M. J. v. Abswoude en J. A. van Gfjlswijk: O. J. Salman en A. M. Duivenvoorden Overleden: Maria A. Wassenaar. 68 jaar. wed. van G. v. d. lie: Petronella Verhoeven, 67 jaar, geh. met J. Heemskerk. NOORDWIJK BINNEN. Vergadering der Ver. Kerkelijk Leven. In het gebouw ..Sortorius" alhier verga derde voor de laatste maal in dit winter seizoen de ver. Kerkelijk Leven. De voorzitter de heer H. Kloos liet zin gen en ging voor in gebed. Behandeld werd Maieachl 3 13—18 en 4 1—6. De Inleider wees speciaal op de wuftheid, waarin het volk leefde en in het laatste hoofdstuk op de komst van Jezus Christus en op zijn wederkomst. Na de pauze hield de heer J. Bonck een causerie over het boek ..Een bezoek aan de St. Joris Doelen" geschreven door wij len den heer J. Kloos. Uitvoerig stond spre ker stil bij de geschiedenis van de Doelen en gaf een opsomming van de historische voorwerpen, als; schietpaal, bogen, bla zoenborden enz, welke allen in het gebouw te zien zijn. Voor de meesten der aanwe zige leden was deze geschiedenis onbekend. Met aandacht werd spr. gevolgd. Met het zingen van Gezang 158 7 en dankgebed werd deze laatste vergadering in dit win terseizoen door den voorzitter gesloten. OEGSTGEEST. Vergadering der Oranjevereeniging. Gisteravond is in „Het Witte Huls" de algemeene vergadering der Oranjevereeni- ging gehouden. De voorzitter de heer D. G. Sanders opende en merkte nog op, dat om formeele rede nen de vorige vergadering niet is door gegaan, zoodat deze thans opnieuw wordt gehouden. Het voornaamste punt aldus spr, is de noodzakelijke statutenwijziging, om dat de geldigheidsduur per 1 Mel as. ver valt. De notulen der vorige vergadering, ge lezen door den secretaris den heer N. v. Weizen, werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Dan volgde het vaststellen en wijzigen der statuten. Hierover ontspon zich een breede discussie, speciaal betreffende het evt. lidmaatschap van personen, bulten de gemeente woonachtig. Men was het met deze wijziging niet eens, althans de nood zakelijke meerderheid van 2/3 van het stemmenaantal werd niet behaald, zoodat dit artikel in zijn ouden vorm blijft ge handhaafd. „Leden zijn zij die inwoner zijn van de gemeente Oegstgeest. Personen bui ten de gemeente kunnen echter wèl dona teur worden en hebben dezelfde rechten als de leden, uitgezonderd stemrecht". De ove rige artikelen werden aangenomen. Het be stuur werd machtiging verleend, de nood zakelijke door den minister van Justitie ge vraagde wijziging aan te brengen. In de rondvraag kwam o.a. ter sprake de leveran tie door den plaatselijken middenstand. De voorzitter deelde mede. dat zooveel mogelijk getracht wordt den plaatselijken midden stand in te schakelen. Echter moet ook het belang der Oranjevereeniging niet uit het oog verloren worden. Hierop volgde slui ting. SASSENHE1M. Vergadering Berg- en Daalpolder. In hotel „Het Bruine Paard" werd de jaarlijksche Ingelandenvergadering ge houden, onder voorzitterschap van den heer Joh. C. van Reisen. Bij de opening waren 22 van de 69 stemmen vertegen woordigd De rekening 1938 werd als volgt vastgesteld: aan Inkomsten op f. 2001.58 en aan Uitgaven op f. 1232,49. batig saldo f. 769 .09 na ontvangst van alle nog te vor deren polderlasten. De omslag bedroeg over 1938 f. 6 per H A., uitmakende over de omslagplichtige grootte van den polder, zijnde 128.94 37 H A. f. 773.66. De onder houdskosten van de machinale bemalings- lnrlchtlng (ruwoliemotor) hebben In 1938 slechts bedragen f. 48.15. voor olieverbruik was eveneens een gering bedrag uitgege ven n.l. f. 7.60. Rente van de 3vaste geldieening. pro reste f.2700— (oorspron kelijk f 4500 in 19301 bedroeg f. 134.48 met inbegrip van de eonversiekosten. De jaarlijkpche aflossing bedraagt f.225. De commissie voor onderzoek der reke ning 1938 (de heeren Th. A, Romeiin, Joh. Danen en C. Rutgerinki bevond alle be scheiden in orde. Tot leden van de Com missie voor onderzoek der rekening over 1939 wrden anrcewezen d» heeren Th G. Romeljn. G. Rutgerink, Joh van Noort en tot plaatsvervangende leden de heeren F. J. Damen. H. Slechtknmp en B. Warmer dam. De begrooting 1939 werd vastgesteld aan Inkomsten en Uitgaven op f. 2348.76. iv omslag voor 1939 werd geraamd op f. 6.per H.A. evenals over 1938 De vraan rees. gezien het batig saldo over 1938. o' besloten zou worden den omslag voor 1939 te verlagen met bv. f 1.per H.A. Na be spreking werd besloten daartoe niet over te gaan. teneinde eventueel» onverwachte tegenvallers te kunnen bestrijden uit de gev.one middelen. Daar de mogelijkheid niet ls uitgesloten, dat in 1939 zal worden overgegaan tot. het roestvrij maken en bespuiten van de vijzel werd op den post onderhoud bemalings- inriehtine f 250geraamd. Tot poldermeester werd herkozen de heer A C. van Ruiten te Lisse. De keur of po litieverordening van den polder was her zien en werd ter vergadering aan de aan wezige Ingelanden uitgereikt. Door den voorzitter en andere Ingelanden werden waardeerende woorden gesproken van de nagedachtenis van wijlen den heer C. Plas- Meijer. die de belangen van den polder steeds voorbeeldig behartigde. De bemaling van den polder werd door hem correct ver zorgd. Na bespreking van een eventueele Wiiziging in het betalingssysteem van de polderlasten, volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia, d. van Chr. v. d. Voort en A. M. Vermeij; Johanna Maria Pe tronella. d. van C. J. P. van der Lans en W. E. G. Zwetsloot; Elisabeth, d. van Chr. F. Möhl- mann en G. Zuilhoff: Anthonius Bastiaan. z. van W A. v. d. Voorn en M. Verdoorn: Teunis, z. van P. v. d Stelt en A. Breijer: Gerardus Johannes Nicolaas. z. van C G. Booii en J. P. MathotHendricus Hubertus Franciscus, z. van H J. Zoet en G. W. Berbee. Ondertrouwd: H. Hoogenboom en J. S. Ver beek. Getrouwd; L. A Schrier (won. te Leiden! en A. M. Zwetsloot. Overleden: A. de Jong, echtg. van F. Moole- naar, 74 Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd; D. Burgmeijer, Rijksstraatweg 60; Th. v. d. Ouweelen. Hoofdstraat 148; C. w. v. Egmond. Hoofdstraat 26; J. Keur, Iepenlaan 26: W. v. d. Aar. Nieuwe Haven 1. Vertrokken: C. J. Warmerdam, n. Lisse. Grachtweg 9; J. J. Geluk en gez.. n. Prineen- hage. Drielindendreef 58: J. H. van der Horst, n. Lisse; P. Hoogsteden, n. Rotterdam. Prins Hendrikkade 50; D. Kapteln, n. Hilversum, Emmastraat 16: C. P. P. Berg. n. Lelden. Rem- brandtstraat 8: G. J. v. Resteren, n. Wasse naar. v. Z. v. Nijeveltstraat 350: A. M. Zwet sloot. n. Leiden. Steenstraat 3: M. Heijmana en gez., n. Hazerswoude. Rijndijk 50. VOORHOUT. Oandktatenlijst S.DA.P. Door de pi. aid. der S-DéAiP. zijn voor dc op 23 Juni a.s. te houden gemeenteraads verkiezing de volgende loden candidaat ge steld: l. D. Kruithof; 2. H. v. d. Berg; 3. J. Evers, 4, O. Kruithof—geb. Bakker. VOORSCHOTEN. Bijeennomst Chr.-Hist, Kiesvereeniginj. Onder leiding van den heer A. Fortgens heeft de Chr.-Hist. Klesvereenlging een openbare vergadering gehouden in de kleine zaal van het gebouw voor Chr. Be langen. Spreker was ir. M. B. Smits met als on derwerp „De Chr.-Hist. Unie en het Plat teland". Na de pauze werden diverse vragen be antwoord. De heer Smits sloot met dank gebed deze zeer leerzame vergadering. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren; Theodorus Antonius, Z. van C. J. v. Haastrecht en J, J. van den Broek Theo- dorus Joannes, Z. van Th. S. Struive en C. M. Spring in 't Veld Agatha Adriana en Adriana Sophia, Dochters van M. Turk en L. J. Zelden- thuis Clazina Wilhelmina Johanna. D. van O. G. van Emmerik en W. J. Rietbroek Cor nells Jacobus, Z. van N. W. Verhaar en A. M. Admiraal Theresia Jacoba Maria, D. van L. J. van der Meer en J. E. Hoogeveen Johannes Cornells, Z. van G. J. van der Meer en C. M. van Zeil Wilhelmina Huberta Catharlna, D. van P. J. Zwetsloot en H. Berg Maria Elisa beth Theresia, D. van Th. J. van Rijn en M. C. J. van der Veer. OndertrouwdJohannes Petrus van Klink Jm. 29 j. en Anna Catharina Brugman Jd. 26 J. Leonardus Jacobus Koek jm. 29 J. en Agatha Elisabeth van Berkel jd. 28 j. Pierre Cornells Krispijn Jm. 25 j. en Hendrica Jacoba Los ld. 30 J. Gerardus Leonardus Johannes Huig- sloot jm. 28 J. en Maria Agnes Wesselman jd. 27 J. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Johannes Jacob Wolmerstett 30 j. en Aaltje Kammeraad 30 j Simon Cor nells Verkerk 32 J. en Johanna Manjtje Tui- nenburg 24 j. Engelbertus Anwatus v. Eg mond 23 J. en Elizabeth Dongelmans 24 j. Jilles Verkade 26 j. en Jannigje Hendrika De- moet 22 j. Lambertus Koenekoop 20 j. en Elisabeth Bek 20 J. Gehuwd: Gerardus Aörianus den Hartig 25 j. en Cornelia Catharina van der Meer 22 j. van Nleuwveen Johannes Cornells Dobbe 30 j van Uil hoorn en Johanna Clara Maria Wijfje 28 j. Hendrik Linting 23 j. en Geukina Kruise 22 j. Johannes Jacobus van Es 27 j. en Cornelia Johanna Allda Verbaan 18 j. van Koudekerk aan den Rijn Gerardus Adrianus van Hie- nen 22 j. en Alida Kleijn 19 j. Jan de Jong 31 j. en Teuntje Verburg 23 J. Dirk Doorn- helm 29 J. van Waddinxveen en Adriana Eliza beth van Gemeren 21 j. Jaarvergadering Chr. Oranje Vereeniging. In het Verenigingsgebouw naast de Ned. Herv. Kerk. Julian astraat, vergaderde de Chr. Oranje Vereeniging. De voorzitter VALKENBURG. De werkzaamheden aan het militaire vliegveld Naar wij vernemen zullen bij <ie enkele honderden tewerkgestelden bij de werk zaamheden aan het militaire vliegveld, zich Maandag nog twee honderd voegen uit Haarlem. WARMOND. Door de afd. Warmond van de S.D.A P. zijn voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen de navolgende personen candidaat gesteld: 1. G. J. ter Beek; 2. P. de Vos; 3. M. van Mastrlgt; 4. A, Elshout. Aan de Warmondsche Wijkverpleging alhier is vergunning verleend tot het hou den van een speldjesdag ten bate dezer ver- eeniging. waarvan de opbrengst tevens ten goede komt aan de T.B.C.-patiënten. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie Jan Willem, z. van D. Hoek en C. R. Koole. Overleden: Catharina Geertruida Maria van Eeden. 37 jaar. echtg. v. W. B. Alkemade. Ondertrouwd: A. Rodenburg en W. L. v. d. Velde; P. J. Bekoofj en A. J v. d. Berg: A. J. Honlgvoort, en G. E. J. v. d. Heuvel: W. de Groot en A. C. Remmerswaal; J. v. d. Kamp en A. Noordover; H. J. A. v. d. Bosch en M. P. Hootfmans. Getrouwd: M. Hilhorst en F. A. Marat; F. Konings en M. G. Boel; H. J. P. v. Wissen en C. J. v. Kessel. Geboren: Wouter Aart Frans. z. A. M. Dom- hofg en A. Söhngen; Jetske Margot, d. van L. J. H Zurloh en M. L. Heidoorn; Maarten, z. van H. v. d Cingel en J. Viergever; Geertruida Maria. d. G. J. Noordover en E M. Loofjestijn: Josepha Johanna, d. van J. J. C. Chiferli en P. W. Spee; Pieter. z. van D. van DUyvenboden en P. v. d. Voet; Hermen, z. van A. Buurman en C. M. Kanbier; Govert Karei Hendrik, z. van H. L. M. van Schaik en M. D. Mattison. Overleden: Catharlna Geertruida Maria van Eeden. 37 jaar, echtg. van W. D. Alkemade; Jan Marie van Valkenburg, 63 jaar. echtg. van W. C. E. Peletier; Theodoor Razoux Kuhr. 71 jaar, echtg. van S. J. M. Bolijn: Wilhelmus Ber- nardus Vieveen. 27 jaar. ongehuwd. Ondertrouwd: C. M. H. Kalmeijer en J. M. Wiltenburg; P. J. Waller en M. Kranenburg; N. Wakkie en W. A. Warnier: H. G. Haarmeyer en C. E. Gras; J. H. Vermeulen en M. T, van Veen. Getrouwd: J. P. F. M. de Neree tot Babberich en Y. W. B. Dezentje: A. P. W. van der Haar en J. C. Betz; C. A. Schrama en M. A. Detsch; P. van der Lans en B. M. L. Stolle. de heer Belgraver opende dezen avond, waarvoor slechts een geringe belangstel ling bestond, met gebed en schriftlezing. Hierna las de waarnemend secretaris de notulen, wqlke onveranderd werden goed gekeurd. Aan het jaarverslag ontleenen wij dat de vereeniging in het afgeloopen jaar weinig gelegenheid heeft gehad op den voorgrond te treden. Het aantal leden loopt achteruit en bedroeg op l Januari 1939: 687, terwijl dit op 1 Januari 1938 was 728. De penningmeester de heer J. Vier- bergen memoreerde eveneens den achter uitgang in ledental, waardoor ook de ont vangsten minder werden. Hij wekte krach tig op tot werving van nieuwe leden. Uit het financieele verslag bleek, dat de C.O.V. te samen met de W. V. het vuurwerk voor den Natlonalen feestdag heeft betaald, terwijl aan de leden in den winteravon den het bekende succes volle stuk „De Fransche Lelie" werd aangeboden, wat de vereeniging f400 heeft gekost. Het ba tig saldo bedroeg op 1 Jan. 1938 f. 160.17, terwijl dit thans bedraagt f. 152.61. De kascommissie bestaande ui tde heeren P. Baane en C. v, Wijk heeft de bescheiden van den penningmeester gecontroleerd en in orde bevonden. Als leden van de nieuwe kascommissie bestaande uit de heeren P. v d Berg en v. Wi1k. De aftr. bestuursle den de heeren J. Vlerbergen en A. Kroon werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer E. de Vries werd gekozen de heer p. Baane. Pogingen worden in het werk gesteld om op 1 Mei ter gelegenheid van den ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana een muzikalen rondgang door de gemeente te houden waarvoor de 3 plaatselijke muziek verenigingen zün ultgenoodigd. „Artr en Religionl" en „Crescendo" zullen haar medewerking verleenen, terwijl ..Leo XIEL' tot haar spijt dien dag niet zal kunnen medewerken. Hierna volgde bespreking over le feestelijkheden van dit jaar. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik. Z. van G. Visser en M. Beijer. Cornelia Adriana. D. van C. Sna- terse en A. Kraan Rigerda, D. van A. v. d. Hoofdakker en G. M. Fopma Johannes Ge rardus. Z. van H Humme en A. M. Natrop. Overleden: P Dubbeldam 87 j. J. M. de Jong echtgenoote van M. A. Verwoerd 66 j. G. Th. de Vlieg 72 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: K. P. Koolj, van Harderwijk. Wil- hetoinastr. 20 T. van Kooten en echtge noote, Weipoort 44, van Rietveld. Vertrokken: W. van Sevenhoven naar Ka- marlk A. 29 M. A. Kraan n. Alphen a. d. Rijn, Kortsteekterweg 40 Wed. J. v. d. PolVan Hanswijk, n. s-Gravenhage. Sprietplein 4 J. A Friejee n. Nieuwveen. Stationsweg 118 J. B Uithol, n. Alphen a. d. Rijn. Vinkenbuurt 16 J M. Smits n. Gouda. Turfsingel 60 F. W. Peters n. Moordrecht. St. Jozefsstichting O Hensen en echtgenoote, n. Veldhuizen, Meerndijk 129d W. Kortland en gezin, naar Utrecht Kanaalweg 11 A. H. v. d. Wel naar Kamerik G J. Scheen n. 's-Gravenhage, Hobbemastraat 282 G. Fokker, n. Harmeien D 52a. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Borgerlijke Stand. Geboren: Maria Noorlander, D. van Gerrit Jan Noorlander en Antonia Kouwenhoven. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. O. O. A. E. Blijenberg van Hardlnxveld L. N. Heemskerk en gezin van Ter-Aar J. A. rreijee van Bodegraven. Vertrokken: A. Enslng naar Amsterdam A. H. Brink naar Den Haag D. H. Brink naar Den Haag. Burgerlijks Stand. Ondertrouwd: P. J. A. Smits 33 J. en A. M. Janmaat 27 J. A. O. Wijsman 60 J. en A. E. M. Janmaat 38 J. Overleden: Jan de Jong 37 J. Op Woensdag 26 April ais. zal er ge legenheid zijn tot kostelooée ln- en her- inenting, ten huize van dr. B. Nout. des oormiddags van 89 uur. Ten bate van de R.K. Kerk werden op het erf van den landbouwer R. 47 kerk- schapen verkocht. Deze brachten gemiddeld op f. 16,60, totaal f. 780,20. WADDINXVEEN Burgerlijke Stand- Geboren: Johanna, d. van A. Verstoep en I. N. Rijm; Johannes Dirk. z. van C. van 't Wout en J. Verhoef; Johanna, d. van C. O. Alblaa en M. Baas. Voor direct gevraagd leeftijd 16—18 jaar. V. g. g. v. NAGTEGAAL, Cobetstraat 89. Aanmelden na 8 uur: 3432 BIJ EEN BEZOEK AAN DE BOLLENVELDEN afstappen bij „FRANS RAP PLEIN no. 27 - HAARLEM b. d. Tram Leiden. Café-Billard - Vergunning Gezellig Terras. Onze bekende geurige Koffie met room 12 cent - Een glas lekker koud Heinekens Bier, Een goede borrel. 3488 Bel. aamb.: E. H. RAP. N.V. RIJNL. BETONBOUW Mij. gev. te LEIDEN. Alg, Verg. van Aand.h. op Maandag l Mei a.s., des n.m. 8 t. k. der Venn. F'hoenix- s'raat no. 47. te Delft. 3490 Zij worden herinnerd aan ert. u <jer statuten. TELEF. 396 - LANGEBRUG 99 - TELEF. 396 Een oud en betrouwbaar adres hier ter stede waar men U grondig leert autorijden Vraagt ons inlichtingen. Referenties van Rijk en Gemeente. Luxe Auto-Verhuur met en zonder Chauffeur U rijdt 100 °/o veilig met nieuwe wagens 5 en 7 pers. Sedan de Luxe. W. A. verzekerd. 3525 LANGEBRUG 99, bij de Zonneveldstraat TELEFOON 396. nog slechts enkele HEERENHUIZEN aam de Acacialaan te Leiderdorp (op mooiste gedeelte), met voor- em achterzijde pracht uitzicht. Huurprijs f.30.per maand (water vrij). Aan de Sipanjaard®laan (bij Spanjaarddbrugi te koop en te huur de nieuw gebouwde WONINGEN, bevalt, vestibule, gang. W.C.. keuken (alles betgeld), bijkeuken, zes kamers, ruime zalder. balkon, groot terras met voor- en achtertuin op het Zuiden. Huurprijs f. 30.per maand (water vrij). Deze woningen zijn heel goede objecten voor geldbelegging. Te bevr. op het werk en bij ALB. MOL, Bouwbedrijf en Woningb., Leiderdorp - Hoogrnadescheweg 14 - Telef. no. 3176 3496 en Ijskasten, Winkelinventaris sell. Kassa's, Snelwegers, enz., voor ieder bedrijf - Delftschc laan 12 en v. d. Meerstraat 25, 27, 29, 31, Den Haag, Tel. 390852 3613 voor Hypotheek beschikbaar. Lage rente. 6588 Geen kosten bij niet slagen. Beëedigd Makelaar - Tel. 81 HOFSTR. 13 A - RIJNSBURG 3356 Notaris H. C. LABBERTON. te 's-Gravenhage, bericht hier mede, dat het huis Zoeter- woudsche Singel 105, is inge zet op f4550.3516 Inlichtingen bij den Make laar T. BEEUWKES. - VEILIG BETROUWBAAR - 6nol relstjtoeiwmeaa - liet MnduHIaeseriji NIEUWE RIJN 31-32-.TEIEF. J99Q.Z90L Cabriolet '34 aangeb. door part. in prima staat. Van den Burg;, Tulpweg 25. Wassenaar. 3515 gevraagd - Aanmelden Hooge Rijndijk no. F 144 Zoeterwoude (Leiden). 2421 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7