KATWIJKERS Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 22 April 1939 VSSSCHERIJ-BERICHTEN Redactie 1507 Directie en Administratie2500 Officieele Crisispublicatie LOSSE NUMMERS wt VAN BEELEN Cz. Nog een Belgische kotter opgebracht WEERBERICHT. Onze telefoonnummers VAN ONS BLAD ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD AGENDA MUSEA. Weet U het antwoord"! I DE „ZEEBRUGGE 33" NAAR DE SCHEVENIXGSCHE HAVEN. De garnalen, die binnen de territoriale wateren voor de Katwijksche kust gevan gen worden, schijnen wel van een bijzon dere goede kwaliteij te ztjn Anders zouden de Belgen niet telkenmale het gevaar van het in beslag nemen van hun vaartuigen riskeeren, om deze voor Katwijk te van gen. Gistermiddag om kwart voor vier bevond de „Zeebrugge 33" zich op 3 kwart mijl afstand van de kust en de bemanning was aan het visschen. Wederom begaven zich de water schout mr. R. Warmoltz met de poli tiemannen Jonker. Smallebroek en Elfrink aan boord en werd koers gezet naar Scheveningen, waar men de ha ven binnenviel en waar procesverbaal werd opgemaakt. De twee Belgische vaartuigen, die reeds opgebracht waren, liggen nog te Scheve ningen. DE TREILV1SSCHERIJ. Maandag waren de meeste loggers, die Dinsdag na Paschen naar zee vertrokken wa ren weer aan de markt. Dc visscherij op de kust was niet ongunstig geweest en de meeste schepen hadden een mooi scheepje visch. De prijzen waren echter aan den lagen kant: de besommingen bleven hierdoor om de f. 300.—. Het was dus wel iets beter dan voor Paschen. cioch wanneer de vLschprijzen niet verbeteren, kan van een loonende exploitatie geen sprake zün. De internationale toestand blijft de markt ongunstig beïnvloeden en de schoonmaak doet er evenmin goed aan. daar verschillende huis vrouwen thans geen tyd hebben visch te bak ken. Wij moeten dus voor de vischprijzen maar hopen op een spoedige ontspanning van den toestand en een spoedig einde van de schoon maak. Moeder tot dochter: „Zeg kind. nu moet Je hem vragen om de zilvervos, die Je zoo graag wilt hebben!" Barometerstand I Giftermiddag 3 uur: 772. Hedenmiddag 2 uur: 768. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De gisteren ten Westen van Schotland gesig naleerde storing trok. flink in diepte toenemend naar de Noordzee, zy wordt gevolgd door een krachtige drukstijging over de Britsche eilan den, waar stormachtige tot krachtige Noord westelijke winden guur en buiig weer brengen. Het koude front van deze depressie passeerde vanmorgen ons land. hetgeen gepaard ging met regen. De hooge druk die in de afgeloopen da gen het weer in onze omgeving beheerschte, verdween geheel. Ten Westen van Ierland komt een nieuw gebied van hoogedruk tot ontwikke ling. Tengevolge van den inval van koude po laire luoht daalde de temperatuur op IJsland en de Britsche eilanden, ook in Scandinavië zijn de thermometers over het algemeen iets lager dan gisteren. In het Zuiden van ons land. Bel gië. Frankrijk en Duitschland steeg de tem peratuur iets en werd zij boven normaal. Al leen Zuid-Frankryk vormt hierop een uitzon dering. De depressie bracht over het algemeen maar weinig regen. Alleen Stornoway had 17 mM. en Lerwick 8 mM. Verder vielen lichte hoeveelheden aan de Noordkust. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. ZO voorin.) Dan Helder: betrokken, krachtige Z.W. wind. temp. 9 gr. C.. min. 7 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, krachtige Z.W. wind, temp. 0 gr. C.. min. 8 gr. C. De Bilt: half bewolkt, matige Z.W. wind, temp. 10 gr. C.. min. 6 gr. C. Groningen; licht bewolkt, matige Z.Z.W. wind, temp. 9 gr. O., min. 7 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, matige Z.W. wind. temp. 12 gr. C., min. 0 gr. C. DE HARINGHANDEL EN HARING- VISSCHERIJ. Met den binnenlandschen afzet van maat jesharing is het de laatste maand nog niet hard gegaan. Het weer heeft tot nu toe nog niet erg meegewerkt; hierin is thans wel eenige verbetering gekomen en dit is direct merkbaar bij den afzet van de maatjes. De treiharing. die de laatste maanden nog in tamelijk groote hoeveelheden is aange voerd en hoofdzakelijk als bakbokking ver kocht werd. heeft den verkoop van de koel- maatjes eveneens ongunstig beïnvloed. Over den export valt weinig nieuws te zeg gen. Er wordt' hard gewerkt om den nog aan wezigen voorraad op te ruimen en er wordt fel geconcurreerd. Dit werkt echter eer ongun- stip op den afzet, dan dat het den verkoop bevordert. Gedurende de eerste drie maanden wer den geëxporteerd: 1939 pLm. 110.000 vaten met een waarde van f. 1.425.000, tegen in 1938 pl.m. 130.000 vaten met een waarde van f. 1.405.000 en in 1937 pl.m. 100.000 vaten men een waarde van f. 1.300.000. Hieruit blijkt, dat de export in het eerste kwartaal ongeveer 20.000 vaten min der was, dan gedurende dezelfde periode van het vorig jaar, terwijl de waarde Iets meer bedroeg. De bedongen prijzen zijn dus heel wat beter geweest dan het voor gaande jaar; dit is wel in hoofdzaak te danken aan de opvangregellng 1938. Gedurende het tweede kwartaal 1938 werden geëxporteerd ongeveer 25.000 vaten tegen 43.000 vaten over dezelfde periode in 1937. Wanneer wij rekening houden met den voor raad van de Reedersvereeniging. welke onge veer 20.000 vaten bedraagt, dan zal er de eerst volgende maanden nog heel wat geëxporteerd moeten worden om den voorraad te ruimen. Ter bevordering van den afzet van den ouden voorraad, zal voor het nieuwe seizoen een uitvaartregeling met een uiterst langzaam tempo toegepast moeten worden. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmorgen 9 uur: 6 gr. C. '43 gr F.). Hedenmiddag 12 uur: 8 gr. C. '46 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 4.49 uur; nam. te 5.10 uur. DE VISSCHERIJ IN IJMUIDEN. Weekoverzicht. Het ls thans de critleke periode tusschen Paschen en Pinksteren, en in dezen tijd kun nen géén hooge besommingen verwacht wor den. Het is dat de haringvisschery er nu en dan nog eens een schepje opgooit, maar ove rigens was de stemming aan den flauwen kant. Vooral dc kustbooten en de loggers had den weer een slechte week en bij de Noord booten kwamen nog maar enkele mooie be- semmigen voor. Het bekende verschijnsel van alle jaren: opleggen van trawlers, doet zich ook nu weer voor. Er zijn nu al 17 booten opgelegd en het twintigtal zal wel spoedig vol zijn. Er staat ens dus een stille tijd te wachten, een tijd van kleinere aanvoeren en grootere werkloosheid en daarom zal het den Duitschen runners niet moeilijk vallen, in LJmulden. Katwijk en elders, volk voor de Dultsche trawlers aan te werven. Met den aanvoer van haring gaat het nog steeds door. Er waren deze week 4680 kisten aan de markt en de prijs was vast. Er is een flinke export: naar Duitschland, waaraan het dan ook te danken is, dat de visscherij tot nu toe stand heeft kunnen houden, want als er géén uitvoer was, zou de prijs ongetwij feld thans niet meer loonend zijn geweest. Er kwamen deze week binnen 41 trawlers en 54 loggers. Onder de trawlers waren er met heele groote vangsten, zooals bijv. Maan dag. toen er vier booten aan den afslag wa ren die 1200 tot 1400 manden visch aan boord hadden deze besomden f. 40004500. De kust booten maakten f. 1000—1500. VERWACHTE SCHEPEN. Verwacht worden voor de Maandagmarkfc te LJmulden: „Flamingo" IJM 24. Vangst 910 m. diversen en 50 stuks stijve kabeljauw. „Adelante" IJM 19. 450 m. haring en 15 m. diversen. Totaal 465 m. en 100 ijskabeljauwen en 60 stuks stijve kabeljuaw. .Maria" IJM 95 80 kisten diversen. 150 stuks ijskabeljauw en 260 stuks stijve kabeljauw. „De Hoop" IJM 46. 210 m. diversen en 400 stuks stijve kabeljauw. ..Gloria" IJM 37. 855 m. diversen en 260 stuks stijve kabeljauw. „Christine" IJM 2. 770 m. diversen. „Claesje" RO 46. 440 m. haring. 10 m. ma kreel. 60 st. stijve kabeljauw. „Maria R. Ommering" IJM 7. 155 m. diver sen. 250 stuks ijskabeljauw. 690 stuks stijve kabeljauw. „Haarlem" IJM 9 of „Erin" IJM 12 m. haring. LICHT OP VOOR FIETSERS *.a. Zaterdag van 7.38 uur n.m. tot 4.18 uur v.m. Zondag van 7.39 uur n.m. tot 4.16 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 22 April: op 6.24 uur; onder 22.30 uur. 23 April: op 7.14 uur; onder 23.28 uur. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 22 April 1939 Tarbot 64—44: Tong 1,12—65 ct. per k g. Griet 20—8; Kleinschol 17—3.80; Bot 7.50—1.45; Poon tjes 3.40; Wijting 5.—140: Makreel 4.90—2.20; Versche haring 5.40—1.30 per 50 kg. Kabeljauw 35—21 p. 125 kg.; Leng 1—; Koolvisch 20—18 per stuk. Aangevoerd aan den afslag 336 kisten met versche haring. Besomming trawlers. „Dirkje R.O. 53 manden f.3000. Besomming loggers: KW. 55 f.340; KW. 166 f.500. KW. 101 f.610; KW. 62 f.570; KW. 23 f. '700: KW. 138 f 900; KW. 19 f.530; KW. 95 f.490. (op 2 lijnen) AALSMEER. Ziekenfonds „Eigen Hulp". Het Ziekenfonds „Eigenhulp" en zijn nevenorganisatie „Fonds voor Ziekenhuis- verpleging" vergaderden in De Oude Vei ling". onder voorzitterschap van den heer D. Tas Gzn Na een kort openingswoord van den voorzitter, las de secretaris, de heer Jb. Bol Pz„ de notulen, welke overeenkomstig werden vastgesteld. Het Jaarverslag en do flnanciëelc verslagen werden goedgekeurd, Het beheer van penningmeester P Vree ken Jbz. werd uitstekend in orde bevon den, waarvoor de voorzitter hem dank bracht Als bestuursleden werden herkozen: Jb. Bol, W. Raadschelders en C. Buis Jz.. als lid der commissie van toezicht de heer H. A. Stuiver In verban met de ongunstige uitkomst der vrouwen-afdeeling achtte het gestuur het noodzakelijk, den utkeerlngsduur van 20 weken op 13 weken te brengen. Dit voorstel werd voorlooplg voor 2 Jaar aangenomen. In de klasse 36 cent contri butie (voor eigenwerkersI werd de uitkee- ring definitief van f. 15.op f. 14.per week teruggebracht. Aan Wijkverpleging werd over 1939 een subsidie verleend van f. 250. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten, bij bevalling ln een ziekenhuis of an dere inrichting, gedurende 10 dagen 50 cent per kind bil te dragen: nadien tot ten hoogste f. 3.50 per dag. Vanaf 1 Mei a s. werd de contributie verhoogd voor het ziekenhuisfonds met 1 cent per lid boven 14 Jaar, omdat tegen dien datum geen kostelooze klinische hulp meer gegeven wordt. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon. Z. van S. Vonk en G. Elke- lcnboom Jansje Zegerdina. D. van T. Olie en J. Z. van Noord Leendert, Z. van J. N. Pik en J. Wegman. Ondertrouwd: C. J. Noort 25 J. en H. J. M. Kolk 23 j Getrouwd: J. Topsvoort 23 j. en J. Klein 20 j. B. N. van Haarlem 29 j. en J. C. OIU- hoek 26 j. W. J. Koningen 26 J. en J. Jong kind 24 j. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan Nicolaas. z. van J. N. van Hanja en J .A. Beumer; Antonie Johan. z. van J. N. van Hanja en J. A. Beumer; Jacob, z. van T. M. de Fouw en H. L. Janse; Pieter. z. van P. Smits en T. Kloosterman; Neeltje Adriana. d. van C. M. Smits en E. J. Overbeek; 8ophla Maria. d. van G. Deegenaars en C. Gul- demeester; Catharina Huberta. d. van N. F. L. Bouwmeester en M. SprokkelenburgMarjjtje Elisabeth, d. van H. V. Thomas en A. Busscher; Cornelia, d. van K. Visser en J. M. Groenewoud; Jannetje, d. van A. Ploolj en W. van Wilgen- burgh; Adriaantje, d. .van H. F. v. d. Meer en J. P. van Emden; Gerardus Johannes Fran- ciscus. z. van J. J. C. v. Rijn en H. M. Elschot; Nicolaas Johannes, z. van J. H. van Berkel en A. M. van Bodegraven; Karl Frans, z. van D. F. Rietveld en G. A. Spies; Tjeerd Theodoras, z. van C. Kars en P. Pietersma; Anna Jo hanna Catharina. d. van Th. Rufjgrok en A. P. P. Meegdes. Ondertrouwd: Adrlaan Cornells van Nleuwen- huijzen, 27 jaar en Antje Gijzenberg, 25 jaar; Ernestus Johannes Granneman. 27 jaar en Maria Johanna van Woerkom, 20 jaar; Willem Betjes, 28 jaar en Wilhelmina Zaal, 23 jaar; Adrianus Henricus Rotteveel. 24 jaar en Maria Johanna Munsterman. 22 jaar; Willem Jan Offerman, 24 jaar en Geertje Johanna Koster. 20 jaar; Slmon Gerrit v. d. Meijden. 31 jaar en Joanna WiUempje Eickhoff, 25 jaar; Jacob Kort. 31 jaar en Arelia de Koning. 26 Jaar; Petrus van Poecke. 24 jaar en Maria Amelia Franctsca Everaardt, 25 jaar; Johannes Ja cobus Hermanus Tuilen, 24 jaar en Cornelia Petronella Koenen. 21 jaar; Cornells Jan Wit- ziers, 27 jaar en Frederika Wilhelmina Groen veld. 24 jaar. Getrouwd: Petrus Boeting. 54 jaar en Neeltje de Hertog. 50 jaar; Johannes Cornelius Bus. 42 jaar en Maria Gerarda Adriana Mesman. 38 jaar; Pieter Johannes Kroon, 27 Jaar en Jannetje van Tol. 24 jaar; Bastiaan Trouw, 31 jaar en Jenneke v. d. Linden, 30 jaar; Douwe Oppewal. 24 jaar en Teuntje v. d. Berg. 22 Jaar. Overleden: Pietertje Rus. 79 jaar, echtg. van W. Groen; Cornelia Geertruida Schouw. 67 jaar, echtg. van F. C. Bergisch; Anna Maria Burk- hardt, 32 jaar. echtg. van H. de Looze. HILLEGOM. Baldadigheid. Eenige jongens van 12 tot 14 jaar heb ben op ergerlijke manier de ruiten van een winkelier besmeurd en bekrast. De jonge lui zijn bij de politie bekend. Zij noemden zich „Leden van de zwarte handVan winkelierszijde wordt zeer veel geklaagd over baldadigheid. Het is te hopen, dat de politie krachtig zal optreden. INLEVEREN VAN VERSCH SPEK. De Nederlandsche Veehouderijcentrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van Maandag 24 April 1939 tot nadere aankondiging te IJmuiaen voor haar rekening versch spek zal worden in genomen bij de N V. Koelhuis en Ijsfabriek „IJsvries" te LJmulden, De inlevering zal kunnen geschieden des Dinsdags en des Donderdags van 9—12 uur en van 25 uur. 3483 STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOOMEN. De Nederlandsche Akkerbouwccntrale maakt bekend, dat de steunvergoedlng voor erwten van den oogst 1938, gedenatu reerd van 17 t/ m 22 April 1939, zal bedra gen f. 1.80 per 100 kg voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en vol doende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C en f. 1 30 per 100 kg voor voedererwten, gedenatureerd door te lers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvevneding voor veldbooncn van den oogst 1936. ln genoemd tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwaltteitseischen, zal f. 1.75 per 100 kg bedragen. 3482 Jaarvergadering E.H.B.O. Alhier had de Jaarvergadering van E.H. B.O. en Reddingsbrigade plaats. De uitste kende resultaten der cursisten werden ge noemd, terwijl voor het posten gedurende het bloemenseizoen spontaan medewerking werd toegezegd. Een commissie werd be noemd tot voorberediing van de herden king van het 10-jarig bestaan van EH.B. O. Bij dè bestuursverkiezing werden be noemd tot voorzitter de heer J. Paling, A. J, Stassen tot secretaris en tot penning meester de heer L. Schoonderbeek. Tot bestuursleden werden gekozen de dames M. Heemskerk en M. Lommerse en de hee- ren B. Veen en G. L. van Waveren. Voor de oefeningen der Reddingsbrigade gaven vele loden zich op. Mot een woord van dank sloot de voorzitter de vergadering. Geslaagd voor het eenheidsdiploma van E.H.B.O. mej. D. Asper, mej. W. Beid, mej. A. W. G. Boerma, me|. J. Voges, mej. A. Wubbe en de heeren J. J. Bol, L. van Dijk. J van Kampen, J. Meylis, J. de Wagt en G. de Winter. Gevonden, aanwezig op het bureau van politie: een sleutel, een boodschappen- tasch, een paar handschoenen, een bruine portemonnaie, kinderjasje, wollen kinder sokje. KATWIJK AAN DEN RIJN. Katholiek Katwijk. De Ver Kath. Katwijk vergaderde in het Parochiehuis. Tot bestuurslid werd ge kozen de heer C. van der Marei. De voor zitter stelt dan aan de orde het punt „be noeming eener commissie voor de te hou den bloemboUenveiling ten bate der kerk". De leden der oommissie 1938, de heeren Braun. Valk, Castcnmiller en Hub. v. Pari don worden hiervoor gekozen Na rondvraag volgde sluiting met gebed. Enkele Jongedames hebben zich belast met het Inzamelenvan bijdragen bestemd tot steun voor de militaire tehuizen van de ingekwartierde soldaten. De opbrengst be droeg f.54. De candldaatstelllng voor den ge meenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 9 Mei. Bli de gemeentebedrijven zijn benoemd tot leerling electricien T. G-uyt en voor machine-bankwerker P J. van der Plas. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Ned. Bond van Chr. Fabr. en Transportarbeiders. De afd. Katwijk van bovengenoemden bond vergaderde in Casa Cara. De voorzitter de heer W. Kulk opende en heette welkom den hoofdbestuurder den heer v. d, Wal uit Den Haag. De se cretaris-penningmeester bracht zijn ver slag uit. De heeren W. Kulk, C. v. d. Bent, Gerrit van Duyn, Thomas Koekebaker, Jac. v. d. Plas cn Nic, van Rijn werden als be- sturslld herkozen: tot bestuursleden wer den benoemd de heeren Jac. Guyt en Wil lem v. d. Plas. In dc plaats van den voorzitter den heer W. Kulk, die bedankte, werd als zoodanig gekozen de heer Klaas Haasnoot De heer v. d. Wal besprak uitvoerig het verslag van don Bonds9ecretarls en den Bondspennlngmeester. Er werden harde noten gekraakt naai' aanleiding van den aanleg van het Vlieg veld ln werkverschaffing, waardoor de ver diensten gering zijn. Na een uitvoerige dis cussie hierover, volgde sluiting door den heer v ,d. Wal met dankgebed. Het Blad voor Katwijk en Omstreken Geeft Uw advertentiën en abonnementen op aan den agent i die alle inlichtingen verstrekt. SLUITING DER ZENDINGS TENTOONSTELLING. Woord-en van dank voor het schitterend resultaat. De laatste avond van de ..Zento" was zeer druk bezocht. Alle zendelingen waren tot het laatst toe ln actie en spraken de vele belangstellende luisteraars toe. Toen het sluitingsuur aanbrak beklom ds p. Pras den kansel en liet zingen Gez. 2 1. De heer J. H. Meervaldt, dankte de zen delingen voor de vriendelijke ontvangst en de gastvrouwen cn gastheeren. die hen zoo hartelijk gehu svest hebben Spreker dankte voorts de gansche gemeente Kat wijk. die het aan belangstelling niet liet ontbreken. Spr. wenschte allen ln gezin en arbeid Gods rijken zegen toe. Ds. Pras sprak als voorzitter der „Ver. tot bevordering der zendingszaak een slui tingswoord. Ir. de eerste plaats dankte spr. God. Hoe schitterend is het resultaat deze: tentoonstelling geweest. Voorts dankte spr. de mei'jes van - Bidt en Werkt" en van ..Wees een Zegen die bij voo.ve koop reeds 1000 toegangsbewijzen verkocht had den, het zaalbesfcuiur. waarvan de voorzitter ds. R. P, A. Rutgers aanwezig was; de hee ren van Duyvenbode en de Wit en anderen voor hun hulp. Voor de theeschenken) Den Burcht: Uitvoering Tooneelver. „TXO." 8 1/4 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris Sacrum" I „Wat het zwaarst weegt". 8 uur nam. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten to 10 uur v.m en 6% uur n.m. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur v.m. (q 6 uur n.m. Maandag. Schouwburg: Litteris Sacrum „Wat het I zwaarst weegt", 8.15 uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m, I Nutsgebouw: Bellamy-ver. Spr. D. siebos. 8 1/4 uur nam. Academisch Historisch Museum: 'sDinsdagseq I 's Vrijdags van 10—12% en 2—5 uur. Toegan» I kosteloos. Expositie van platen betr. Academie, I Eiken werkdag 10—12% en 2—5 uur kostelooe. I Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude 81n- gel. Geopend ln Januari, November en Decern. I ber van 10—3 uur ln Februari. Maart, Aprü, I Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, I Augustus en September van 105 uur; op dl I Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink. I Ster dagen, den Hemelvaartsdag en de belde I Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest-1 dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25,1 overige dagen f. 0.10. 1 Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 211 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 1(H I uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.-j I April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. I Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dawn I f. 0.10. 1 Rijksmuseum v. Nat. Hist, v. d. Werffpark, I Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30- I 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dageiyh I van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum I (Steenstraat la): Alle werkdagen behalre I 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Gt op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 'sè__ dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 April: Ten toonstelling van prenten en teekenlngcn „He*. Schip". Rijksmuseum van geologie en mlneralofh I (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 a I 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraatl I Geopend alle werkdagen van 1 April—l Oc, I 10—5 uur en van 1 Oct.—1 April 10—4 uur. I Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge-1 «loten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandifl f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkunde 1 Bureau. 9%—H uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde DIe- dag der maand consultatiebureau voor o: waardigen, 7—8 uur nam. 's WoensdagsInst. v. Praeventleve Genees-1 kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nun 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr.. 22). Inentlni tegen dlphterie. 3% uur '8 middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Geneei- I kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-J uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nun.1 „Sergeant Berry". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon* dag 2-7 en 8-11 u. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam, I Woensdag en Zaterdag 2 uur nam. „Morgen gaat 't beter". Zondag van 2-7 uur doorl. voor stelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur naai „Vrouwengevangenissen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon* dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.16 uur. I Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur naml I „Ik beschuldig". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Maandag en Woensdag ook 2.30 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor Cuh-ureeli Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater, Haarl.straat; lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De dertiende stoel". Zondag 2-7 u. doorl. voorstelling en 8 u. run. I Nova-Theater (Katwijk aan Zee)„Concert I in Tirol". De geneeskundige Zondagsdienst te Leldü I wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag* I morgen 8 uur waargenomen door de doctoren I van Bockel, van Drlesiyn, Film, Kortmana I en Lahr. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar» genomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der I apotheken wordt van Zaterdag 22 tot en I Vrijdag 28 April a.s. waargenomen door da I apotheken„Tot Hulp der Menschheid", Hooi* I gracht 48. Tel 1060 en A.J. Donk, Doezastrtói I 31. Tel. 1313. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, I Wilhelminapark 8, Tel. 274. 1. Wat ls het verkleinwoord van jongdl jongentje of jongetje? 2. Wat be toekent „alpha en omega"? 3. Waarom wordt het jongste kind hl e*n gezin „Benjamin" wel genoemd? (Zie voor de antwoorden peg- van het Derde Blad). bracht spr. dank aan mevr. Hoeve en hW helpsters, evenals aan de dames der te kentafel met zendeling Bliek alwaar zendingslectuur voor een bedrag van l-.® verkocht is. Spr. herdacht ook den organö Haasnoot. Warme woorden van dank bracht sp ook aan den burgemeester voor zijn hei stelling. Spr. vergat evenmin de Doofden der scholen met het personeel. Er ls o» veel belangstelling van predikanten andere gemeenten geweest. Glsteravon» was aanwezig ds. Veldkamp uit Valkenhui' met eenigen van zijn gemeenteleden, spr- huidiade den secretaris en tijdelijken n ngmeeste. den heer v. d. Hucht met m' htgenoote: zonder hem zou de Zen10 'iet «res'acd 'ijn. Ten slotte wijdde spi'. een wa 111 OT.J van erkentelijkheid tot de zendelingen", door hun tegenwoordigheid de tentoonsm-1 ling bijzonder deden slagen, Spr. las 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6