LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBIAD - Eerie Bled Zaterdag 22 April 1939 Binnenland De werkzaamheden aan den Heerenweg te Warmond De Stafenverkiezingen in de provincie Zuid-Holland Frans van Cauwelaert voorzitter van de Kamer Wijziging in het kabinet Prins Bernhard brengt bezoek Buitenland Zwitserland antwoordt Duitschland SPORT BEURSOVERZICHT MARKT BIRICMTEN^ alle landen, waarmede wij door aanvul lende belangen verbonden zijn. Ik herinner mij, dat Koning Leopold al tijd met zijn hoog gezag de gedachte heeft verdedigd, dat alleen een welbestuurde en welopgestelde overeenkomst tusschen de huishoudingen der verschillende landen de veiligheid en het vertrouwen weer in hel leven zou kunnen roepen, welke wy thans zoo zeer noodig hebben. Het is mogeiyk, dat in een nabye toe komst de middelgroote en kleine staten van Europa een belangryke rol te spelen krhgen voor de handhaving van den vrede Zij zullen ln deze gekwelde tyden, nu men zoo vaak en ten onrechte spreekt over agressieve en oorlogszuchtige omsin geling, welke niemand wenscht, noch na streeft, de eenige thans denkbare omsinge ling kunnen organlseeren en ten uitvoer leggen, de vreedzame omsingeling der vij andige stroomingen, die in Europa op el kander botsen. Op deze staten kan de taak komen te rusten om die Europeesche taal gereed te maken, waarover eertyds gespro ken is en waarvan men tot dusverre noch de syntaxis heeft kunnen voltooien, noch de vervoeging der werkwoorden heeft kun nen regelen. Een dergeiyke taal zal op dit oogenblik, daar ben ik zeker van, slechts uitdrukking kunnen geven aan den eens- gezinden afkeer der naties van den oorlog". Op vragen naar zijn indrukken tydens zijn reis ln Duitschland, antwoordde Ga- fencu „Ik geloof, dat de besprekingen, die Ik gevoerd heb, bygedragen hebben tot de opheldering van de betrekkingen tusschen Duitschland en Roemenië. Het verheugt mij, dat mijn reis my binnenkort naar Lon den en Parüs en Rome zal lelden, waar ik bezoeken zal brengen aan de eminente staatslieden, die voorzitten by de politiek dier landen, die steeds met Roemenië be vriend zyn geweest". Intusschen hebben Leon Wenger als last hebber van 30 Fransche maatschappijen met Bujol, den Roemeenschen minister voor economische zaken en 13 Roemeen- sche maatschappyen, een contract onder teekend betreffende den aankoop van ruim 400.000 ton olie-producten, te leve ren tusschen 1 April 1939 en 31 Maart '40 voor een totaal van 500 millloen gulden. Deze som vertegenwoordigt omstreeks 25 pCt. van de waarde der exporten van Roemeensche petroleum. In politieke kringen te Boekarest is men van meening, dat de afsluiting dezer overeenkomst het streven kan dwarsboomen der totalitaire staten tot uitbreiding van hun invloed in de Roemeensche petroleumindustrie, te meer, daar de betrokken maatschap pijen op het oogenblik voor 90 pCt. ge controleerd worden door Engelsch. Fransch en Amerikaansch nationaal kapitaal. Heden ontmoeten de Itallaansche minister Ciano en de Zuid-Slavische minister Mar- kowitsj elkaar te Venetië. Daar moet wor den vastgesteld in hoeverre de in 1937 te Belgrado gesloten verdragen tusschen Italië en Zuid-Slavlë van toepassing zyn op den nieuw geschapen toestand in Albanië. Ook zal gesproken worden over de ver houding tusschen Hongarye en Zuld-Slavië ln aansluiting op de besprekingen tusschen graaf Ciano en Stojadinowitsj te Belje in Januari van dit jaar. In wélingelichte Zuid-Slavische kringen icht men de geruchten over een non- agressie-verdrag tusschen Hongarye en Z - Slavië nog voortydlg. De betrekkingen tus schen Boedapest en Belgrado zyn voor- trelfeiyk op weg naar verbetering, doch het ls nog te vroeg om deze ln een verdrag vast te leggen. De toenadering tusschen Hongarye en Z.- Slavlë moet, in verband met de vriend schapsbetrekkingen tusschen Zuid-Slavlë en Roemenië, zich gelyk ontwikkelen met de toenadering tusschen Roemenië en Hon garije. Te Belgrado verklaart men, dat de toe stand thans zoodanig ls, dat men een spoe dig herstel van de normale betrekkingen tusschen Boedapest, Boekarest en Belgrado tnag verwachten. 26 dezer gaat Markowitsj naar Berlyn. De werkzaamheden met betrekking tot de vernieuwing van den Heerenweg te War mond vorderen zeer goed. De weg is bijna gereed. Thans is men begonnen met het leg gen van een nieuwe brug over de Dinsdag- sche Wetering. De werkzaamheden zijn zóó geregeld, dat het verkeer toch doorgang kan vinden, hetgeen, gezien het bezoek der vele watersportliefhebbers aan Warmond, dat reeds een aanvang heeft genomen, van groot belang is. Nu gedetailleerde uitdagen van de kies kringen in de provincie Zuid-Holland door de hoofdstembureaux zijn vastgesteld, kan worden medegedeeld, dat de liberale staats partij in deze provincie niet zes, doch zeven zetels zal krijgen. De anti-revolutionnaire partij krijgt 13 zetels in plaats van 14. verbond van sigarenfabrikan ten sluit zich aan bij het christelijk werkgeversverbond Het Verbond van Sigarenfabrikanten heeft besloten zich als lid-vereeniging bij het Verbond van Protestansch-Christelijke Werkgevers aan te sluiten, teneinde mede door deze centrale werkgeversorganisatie zijn belangen behartigd te zien. de postvluchten. Hedenmorgen om 6.08 uur is de .Reiger" van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevonden zich acht passagiers voor tusschentrajecten hebben 7 passagiers geboekt. Medegenomen werd 404.950 KG. briefpost, 4.400 K.G. pakketpost en 156.343 K.G. vracht. meisje botst tegen auto. Gisternamiddag kwam te Beek bij Nij- megen nabij de grens het meisje D. uit I Kleef met groote vaart de helling /an het 1 Keteldal afrijden, tengevolge waarvan zij I op den hoofdweg NijmegenKleef tegen een auto opbotste. Het meisje kreeg een zware schedelbasisfractuur. Men vreest voor haar leven. BELGIË. DUITSCHLAND. De Evangelische Kerk. Met goedkeuring van rijksminister Kerri fijn de disciplinaire wetten voor de Duit- •ohe Evangelische kehk herzien. Disciplinaire rechtbanken worden gemach- nachtigd, weerspandge dominees, die in ge breke blyiven zich aan te passen by de orde v»n het derde rijk of die in hun plicht tens de kenk of hun loyaliteit jegens den Tiihrer. het volk of het rijk te kort schieten, te ontslaan. Predikanten worden op geiyken voet ge steld met de burgerambtenaren, d.w.z. dat 6e rasservwetgevlng van Neurenberg ook op hen toepasselijk is. Maatregelen ten gunste van rentetrekkers en oorlogsslachtoffers. Ter gelegenheid van den vyftigsten ver jaardag van Hitler heeft de rijksregeering en aantal maatregelen genomen ten gunste fan renteniers en oorlogsslachtoffers. Op het gebied der rljiksve reekering zyn o.m. 6e kindertoelagen en de ultkeeringen voor jj'eezen verlengd tot de voleindiging van het achttiende levensjaar. De sociale voor zorgen voor oorlogsslachtoffers zyn aan- fleniyk verbeterd. ITALIË. parade van de lictorenjeugd te rome. Ter gelegenheid van den verjaardag van Hume is op de Piazza Venezia te Rome een groote parade van de lictorenjeugd gehouden, waaraan door 25.000 jongelui er6 deelgenomen. Mussolini, die van het balkon van het Palazzo Venezia af het schouwspel gade ®!°e?. sprak de vo'gende woorden ,,Wy 'eren den verjaardag van Rome in een j6°r de Itallaansche geschiedenis byzon 'hbekiigrijijjj en roemvollen tijden dat oor den moed onzer soldaten en door de °eugd van ons volk." met 78 tegen 73 stemmen verkozen boven huysmans. Frans van Cauwelaert, de leider der Vlaamsch-Katholieken. is by derde stem ming met 78 tegen 73 stemmen gekozen tot voorzitter van de Kamer. De socialist Kamiel Huysmans, die tot nu toe voorzitter is geweest, verkreeg 73 stem men, terwyi 42 stemmen in blanco wer den uitgebracht. ENGELAND. Officieel worden de volgende ministe- rleele benoemingen medegedeeld: Kapitein Wallace is benoemd tot minis ter van vervoer en wordt lid van het kabi net. Kapitein Crookshanks volgt hem op als financieel secretaris van de schatkist. George Lloyd volgt kapitein Croocks- hanks op als minister voor de mynen. Ka pitein O'Peake wordt onderstaatssecretaris van binnenlandsche zaken als opvolger van Lloyd. In de officieele mededeeling wordt ge zegd, dat Leslie Burgin minister zonder portefeuille wordt. Dit houdt verband met het feit, dat het ministerie voor de voor raden pas na goedkeuring door het parle ment officieel zal bestaan. de aangehouden belgische visch- kotters vrijgelaten. De drie onder Katwyk aan Zee aange houden Belgische vischkotters, die binnen de territoriale wateren de garnalenvangst uitoefenden en naar Scheveningen waren gebracht, en de Belgische garnalenvlsscher O 78, afkomstig uit Ostende, die door de torpedoboot 7 naar Hoek van Holland was opgebracht, zyn, nadat de cautie van 300 gulden per schip en zestig gulden ter ver goeding van eventueel aan den vischstand aangerichte schade zyn betaald, vrijge geven. studiefonds voor werk verruiming. Stichting van vertegenwoordigers uit het Nederlandsche bedrijfsleven. Od Instigatie van Z.k.h Prins Bernhard heeft dr. J. Eijkman. directeur der Amster- damsche maatschappy voor jongemannen (a.m.v.J.), een groep gevormd van ver tegenwoordigers uit het Nederlandsche be drijfsleven, die zich bezig zal houden met de bestudeering van plannen voor de ver ruiming van de werkgelegenheid hier te lande, als ook met de voorbereiding van en de medewerking bü de uitvoering dezer plannen ln overeenstemming met den gc- dachtengang. aangeduid in de memorie van toelichting op het wetsontwerp tot verhoo ging van het 7e hoofdstuk b. der rijks be grooting voor het dienstjaar 1939 i verhoo ging crediet voor werkverruiming). Het ligt hierbij ln de bedoeling, speciaal aandacht te wijden aan projecten, welke beoogen de industrieele outillage van Ne derland te verbeteren en aldus blyvend de welvaart van ons land zullen bevorderen. Na gepleegd overleg met de regeering, zal voor genoemd doel een stichting in het leven worden geroepen, welke den naam ..Studiefonds voor werkverruiming" zal dragen. Als directeur der stichting zal optreden dl' ir. B. Boelger. Het kantoor van den directeur zal gevestigd zyn te 'z-Graven- hage, Bezuidenhout 41. de „buizerd" vervangt de „nandoe". De „Buizerd" is vanmorgen van Bandoeng naar Rangoon vertrokken, ter vervanging van de „Nandoe". Verwacht wordt, dat de „Buizerd" nog vanmiddag te Rangoon zal aankomen. aanwinst voor de kustvloot. De motortrawlkotter KW. 66 heeft de survey ondergaan voor de scheepvaartin spectie. Het schip is door de Schevening- sche Sleepheliing Maatschappij zeeklaar gemaakt en zal nu voor rekening van de gebr. Harteveld te Scheveningen onder een Scheveningsch nummer aan de trawlvis- schery deelnemen. Het schip vertrekt een dezer dagen naar zee. FRANKRIJK. Bonnet geeft een uiteenzetting. Na afloop van de vergadering dei com missie voor bultenlandsche zaken van den Franschen Senaat, welke twee en een half uur geduurd heeft, is het volgende commu niqué gepubliceerd: In antwoord op de vrageniyst welke Bé- renger namens de commissie aan Bonnet had overhandigd heeft deze een uitvoerige uiteenzetting gegeven van den internatio nalen toestand en van de Fransche bul tenlandsche politiek. Allereerst behandelde Bonnet de relaties met Spanje en hy zette uiteen dat de regeering er naar streefde op leder gebied de traditioneele vriend- schappelijke Spaansch-Fransche betrekkin- I gen te bevestigen. Bonnet gaf daarna een uiteenzetting van het begin en de diverse détails van de di plomatieke actie welke in volledige overeen stemming met de Britsche regeering was ondernomen, teneinde de veiligheid te ver zekeren en den vrede in Europa te be houden. Met nadruk sprak hy over de volstrekte eensgezindheid tusschen Londen en Parys en verklaarde verheugd te zijn over de gun stige resultaten van deze diplomatieke ac tie. Vervolgens verklaarde hy de beteekenis van de garanties welke de Fransche regee ring aan Polen. Roemenië en Griekenland heeft gegeven. De onderhandelingen met Turkye en de Sovjet-Unie wórden intensief verder gevoerd en er is reden om te hopen dat zy binnenkort tot bevredigende resul taten zullen leiden. Hierna zette Bonnet de beteekenis van het initiatief van Roosevelt uiteen en hy sprak zijn blydschap uit over den steun welken de Vereenigde Staten aan 't groote werk van den vrede hebben gegeven en die allen landen ten goede kan komen. Tenslotte verklaarde Bonnet dat de maat regelen welke de Fransche regeering geno- mrn heeft om het hoofd te bieden aan de huidige Internationale moeilykheden, een zuiver defensief karakter hadden en dat niemand er een bedreiging in behoefde te zien. Aan de Nederlandsche Seintoestellen- fabriek te Hilversum en aan de N.V. Philips-Van Houten te Weesp. Hedenmorgen heeft Z. K. H. Prins Bernhard een bezoek gebracht aan de Ne derlandsche seintoestellenfabriek te Hil versum. Nadat in de directiekamer door ir. Gles- kes een korte uiteenzetting was gegeven over de inrichting en ontwikkeling der N.S.F., werd in de fabriek allereerst een bezoek gebracht aan de afdeeling voor materiaalonderzoek, waar eenige demon straties werden gegeven en aan de ma chine afdeeling, waar verschillende inte ressante werkstukken waren uitgesteld. Vervolgens werd in de afdeeling voor houtbewerking de vervaardiging en de af werking van de houten radiokasten in oogenschouw genomen. Ir. Boosman diende hierna van voorlich ting by den omroepzender, waarby o.a. modulatiebeelden op een kathodestraalbuls getoond werden. Na een bezoek aan de montageafdeellng van radiotoestellen en vliegtuig- en marinezenders, werd ln de zenderhal de in aanbouw zynde 120 K W. omroepzender voor de Nozema bezichtigd. In het proefveld werd het beproeven van viiegtuigzenders op groote hoogten gede monstreerd. Hierna bracht Prins Bembard een bezoek aan de N.V. PhilipsVan Houten te Weesp. waar. onder leiding van dr. Reerink, de fabriek bezichtigd en den hoogen bezoeker het wetensohappelyk fabricageproces der dahyfral-producten getoond werd. In het biologisch laboratorium gaf dr J. Niekerk een uiteenzetting over de gevolgde methode bij het yken van vitamine. Na een koffietafel in het cantinegebouw van de N. S. F. werden 's middags nog te Huizen het Phohi-bedryf, de Phohi- en P. C. J.-zenders. alsmede de draaibare an tennetorens bezichtigd, waarby mr. Guepln en lr. Nordlohne wetenswaardigs omtrent het. omroepbedrijf en de zendinstailaties mededeelden. Op twee vragen, welke de Duitsche re geering ln verband met de boodschap van Roosevelt aan de Zwitsersche regeering heeft gesteld, heeft de bondsraad het vol gende geantwoord: 1. De bondsraad wist niet van het voor nemen van president Roosevelt een vredes oproep te richten tot de regeeringen van Duitschland en Italië. 2. De bondsraad vertrouwt op de eerbie diging van de door de eigen weermacht van het eedgenootschap verdedigde neu traliteit, welke door Duitschland en de overige nabuurstaten nadrukkelijk is er kend. I dig herstellen, zoodat de koersen per saldo niet veel veranderden. De scheepvaartmarkt was stil en prijshoudend, maar zoo goed als onge wijzigd. Onder de Industrieelen trokken de I Philipsaandeelen de attentie door een zeer vaste stemming, waarmede de handel echter niet in overeenstemming was. want de orhzt- ten waren van geringe afmetingen. Unilevers zakten na zeer vaste opening eenige procenten in en naar het scheen was de eerste noteering lichtelijk geforceerd geweest. Aku's waren goed prijshoudend. De stemming voor Amerikaansche waarden viel niet mee. De affaire was van geringen omvang Het publiek hield zich ge reserveerd en de koersen kwamen meerendeela iets beneden het peil van gisteren te liggen. De politieke ontspanning kwam goed tot uitdrukking op de afdeeling der Nederlandsche staatspapieren, die een zeer vaste houding ten toon spreidden, evenals de obligatiën Ned.- Indië. De Oude Schuld, die het dezer dagen meer dan eens vrij sterk te verantwoorden had gehad, was thans in het bijzonder goed gedis poneerd. De Duitsche markt was prijshoudend. De geldmarkt gaf wederom een verruiming te zien en de prolongatie daalde tot 11/4%. Hou toch eens een keer op te blozen, jullie weten toch, dat het een gekleurde film wordt!" BILJARTEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN ,,LUTO" (LISSE). „Poort van Cleef" verliest. In het Bondsgebouw te Lisse werd de wed strijd LUTO I—Poort van Cleef I gespeeld Deze wedstrijd was de laatste van het LUTO- töurnooi. De thuisclub speelde een van haar beste wedstrijden en wat niemand verwacht had, geschiedde. Poort van Cleef werd geslagen! In de eerste party moest B. de Roo met een nederlaag van 56 carb. tegen C. Th. Duiven voorden genoegen nemen, terwijl W. F. Kar stens er in slaagde om het geleden verlies te herstellen door C. Kortekaas met een ver schil van 66 carb. te kloppen. Dit verhoogde de spanning. De derde partij werd een overwinning voor de Leidenaars, echter A. van Dijk werd slechts met 16 carb. geslagen. Na drie partyen had Poort van Cleef een voorsprong van 26 carb. en werd algemeen verwacht, dat de gevreesde Leidsche kam pioen de overwinning tot een voldongen feit zou maken tegen C. Faas. Het is echter an ders geschied! De kampioen van Lisse speelde in zoo'n goeden vorm. dat Teegelaar geheel overrom peld werd en tenslotte met 87 carb. verloor. Het verloop dezer partij was: B. Teegelaar: 0. 0, 12. 13, 11, 31, 14. 13. 0, 11. 4. 1. 3. 0. C Faas: 1. 38. 0, 11, 27, 1, 20. 6, 3. 24. 12. 21. 31. 5. De uitslagen waren: pnt. brt. h.s. gem. B. Teegelaar (P. v. C.) 113 14 31 8.07 C. Faas (Luto) 200 14 38 14 28 B. de Roo 144 27 37 5.33 C. Th. Duivenvoorden 200 27 35 7.40 W. F. Karstens 200 35 21 5.71 C. Kortekaas 134 35 16 3.82 G. M. Teegelaar 200 51 19 3.92 A .van Dyk 184 51 14 3.62 LUTO I 718 carb. Poort van Cleef I 57 carb. LUTO wint met 61 carb. Heden werd de eerste grasboter aan H. M. de Koningin aangeboden door den heer Fransen, boterhandelaar te Delft. AMSTERDAM. 22 April. De politieke toestand is op het oogenblik naar het. schynt op een dood punt gekomen. Tenminste er zyn geen aanwüzlngen waaruit gevolgtrekkingen met betrekking lot ontwikke ling van de situatie in de naaste toekomst kun nen worden gemaakt en in verband hiermede biyft het wachten op de verklaring, welke Hitier op 28 April zal afleggen. Het ligt voor de hand dat in verband hiermede ook ten aan zien van de effectenbeurs een voorzichtige houding wordt aangenomen. Maar uit alles valt toch af te lelden dat het onmiddeliyke gevaar voor oorlog veel minder dreigend wordt, geacht, dan eenige dagen geleden en dat de gemoe deren beginnen to kalmeeren. Te Amsterdam was de handel op de effectenbeurs vandaag van kalmen aard. maar de stemming was voor al bij de opening goed prüshoudend. Verschei dene aandeelen werden boven de vorige prezen verhandeld. Onder beurstyd echter viel in ver schillende rubrieken een kleine achteruitgang waar te nemen; alles by elkander echter liet de markt een goeden indruk achter. Vanzelfsprekend ging de aandacht in de eerste plaats uit naar Koninkiyke, naar aanlei ding van het besluit van het bestuur om een tusschentydsche uitkeering te doen, waarop niemand had gerekend. De stemming was uit gesproken vast en nadat, onmiddellijk eenige procenten boven het slotpeil van gisteren was gehandeld, kon een styging worden waarge nomen tot in de onmiddellijke nabijheid van 300'.Deze rijzing lokte klaarblijkelijk eenig aanbod uit en dit kon slechts plaatsing vinden ten koste van een daling, met het resultaat dat de koers uiteindeiyk nog beneden de ope- nlngsnoteering terecht kwam. Van de Suiker- fondsen waren vooral H.V.A.s goed gedispo neerd en de 400% barrière werd glansrijk ge nomen. De hoogste koersen konden ook echter hier niet gehandhaafd biyven. Diverse minder courante Suikeraandeelen werden boven de pry zen van gisteren afgedaan. De geheele Java- suikersituatie laat zich dan ook beter beoor- deelen dan tyden achtereen het geval is geweest en de Nivos-berichten der laatste dagen kunnen onder dergelijke omstandigheden een goede nawerking hebben. Op de Rubberafdeeling was weinig te doen Amsterdam Rubbers waren zoo eoed als onver anderd en de incourante soorten gaven nau- weiyks biyken van aanwezigheid. De Tabaks- markt was stil. De Sumatra-aandeelen waren aanvankelyk iets lager, maar konden zich spoe-1 wisselkoersen. Londen 8.815/8 (8.815/8); Berlijn 75.52'/i (75.50): Parijs 4.99 (4.99)Brussel 31.66 (31.65); Zwitserland 42.26 (42.26); Kopen hagen 39.371/* (39.37'/j): Stockholm 45.42'/* 45-42'/*)Oslo 44.32'/» «45 42'/»); New York 1.88 3/8 (1.88 3/8): Lire Bankpapier 6.10 (6.00); Prolongate 11/4; Part, disc 17/16; Daggeld Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 21 April. Coöp. Groenten-, Fruit en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken" Per 100 Kg.: Prei 6.40—10.30; Kroten 1.70; id. gekookt 3—6; Uien 1.50—3.60; Peen 3.90— 13.60; Andy vie 16—22; Sla 6—15; Witlof 5—24; Postelein 1117; Spinazie 35. Per 100 stuks: Komkommers 8; Bloemkool 1632; Salade 1.107. Per 100 bos: Pieterselie 1.302.80; Ra- dys 0.60—3; Selderie 0.50—1.50; Peen 5—16; Rabarber 2.205.30; Raapstelen 4070. LEIDEN, 22 April. Botermarkt Fabrieks- boter 1.38; Boerenboter 1.19—1.25. Aanvoer 1650 Kg. Handel goed. LEIDEN. 1722 April. Turfmarkt Geen aanvoer. Lange turf 89. ALPHEN A. D. RIJN. 21 April. Spinazie 2.60 —6; Postelein f. 15—17 per 100 KG.; Radys 60— 110 ct.; Selderie f. 2.703; Peen f. 13—20 per 100 bos; Andijvie per KG. 22—29 ct. Kropsla I f. 2 3.30: idem II f3.505.30 per 100 stuks. - Aan de eierveiling werden aangevoerd 9600 eieren. Prüs kipeieren f. 3.30—3.70; eendelcren f 2.60— 2.90; Kalkoeneieren f.6Ganzeneieren f.6. BOSKOOP. 21 April. Coöp. ver. „De Bosk. Veiling". Rozen per bos: Edith Helen 4676 ct.; Rosalandia 35—57 ct.; Butterfly 30—78 ct.; August Noack 3244 ct.; Wilh. Kordes 26—33 ct.; Briarclif 4652 ct.; Else Poulsen 4892 ct.; Pech told 56—86 ct.; Duisburg 56—73 ct.; Wendland 59 ct.; Doorus Rykers 180200 ct.; Flor ex 43—77 ct.Queen Mary 6880 ct.; Ellen Poulsen 112158 tc.: Gemengde rozen 2836 ct. Diversen per bos: Lathyrus 9 ct.; Rhododen- dronbloemen 4270 ct., idem Pink Pearl 60 ct.; Cerasus Hisakura 90—160 ct.; idem Rosea 90— 100 ct.; Gerbera 20 ct.: Clematis. Prins Hen drik 120170 ct.; idem L'Azurstern 100 ct.. id. Mevr. Ie Coultre 70 ct.; idem Nelly Moser 37 ct., idem Miss Batemann 2030 ct.; Andromea 1218 ct.; Magnoliabloemen 27—36 ct.; Azalea Mollustakken le soort 160200 ct„ idem 2e soort 70—90 ct. Diversen per stuk: Ja. Acers 2941 ct.; Rhododendrons 3540 ct.: Hortensia's 26 29 ct.; Wiegelia 43 ct. ROELOFARENDSVEEN, 21 April. Aardbeien 3545 ct. per doosje; aanvoer 1326 doosjes; Spi nazie IV25 ct. per KG.; Sla f. 1.204.10 per 100 krop; Slavellen 1622 ct. per kist. TER-AAR.. 21 ApriL Spinazie 1528 ct.. An- dyvie 8488 tc.. Slavellen 3742 per 4 KG.; Peulen f. 6.80—8.20 per 10 KG.; Postelein 17—19 ct. per KG.; Radys f. 0.60—1.60; Peterselie f. 2.20—4.70; Rabarber f. 2.20—8.10; Prei f. 5.10 per 100 bos. Sla f.36.70 per 100 stuks; Bloem kool 1531 ct.. Komkommers 11 ct. per stuk; Aardbeien 37 ct. per pond; Selderie f. 2.206. HONSELERSDIJK. 21 April. Centr. Westl. Bloemenveiling Spectrum 2.606; Salmon 3.50—6.20; Rose 4.30—6.10; Wit 4.60—6.90; Calla 3—7; Amerilly 6—9: Jap. Lelie 6.40—7.70; Ger bera 5.206; Plumosa 1532; Sprengerie 12— 18; Lathyrus 1226; Anemonen 611; Butter cup 11—17; Copland 8—12; Pitt 10—20; Yellow 10—13: Irissen 13—20; Violen 36—53. KATWIJK a. d. RIJN 21 April. Per 100 Kg. Waspeen 7—11; Kroten 1—1.75: Uien 3—3.75; Witlof 18—21. Per 100 bos: Radys 1.60 —2 20: Rabarber 3.40—4.10. Per 100 stuks: Sla 5.50—6. LEIDERDORP, 21 April. Kippeneieren 3.30 —3.80; Eendeneieren 2.502.70; Ganzeneieren 7: Boter 55—50; Kaas 22—29: Kippen 45—85; Hanen 0.651.10; Konynen 0.152.45. NAALDWIJK. 21 April. Bond Westland Sla 3.20—5.10, 2e srt. 2.10—2.80; Radys 1.20— 2.80: Rabarber 3—6; Bloemkool 21. 2e srt. 10— 13; Peen 16—22; Kelen 50—60; Peterselie 30— 40; Seldery 0.801.70; Eieren 3.103.70; Pos telein 1215; Dubb. boonen 5575; Snyboonen 5575; Witlof 1920; Peulen 70; Aardbeien 2.652.75; Tomaten 80; Champignons 6570; Aardappelen 1618: Poters 19—20; Spinazie 7—12 <5 Kg.); Andijvie 35—80 <4 Kg.): Stoof- sla 3050 (6 Kg.)Komkommers 7, 2e srt. 5; Prei 13.40—17.20. LEIDSCHENDAM, 2^ April. Vrye Veiling 7000 Kippeneieren 3.703.90. LEIDSCHENDAM. 21 April. ..Het Blesse Paard" 6473 Kippeneieren 3.253.85: Hen eieren 2.75: Eendeneieren 2.15—2.50; Ganzen eieren 78. LEIDSCHENDAM. 21 April. Eng. Kom kommers le srt. 8—11. 2e srt. 57; Kropsla le srt. 2.90—6.10. 2e srt. 6—9; Bloemkool le srt. 14—19, 2e srt, 7—10; Tomaten: midd. 33—34.50. groote ronde 3434.80, 2e srt 3233. bonken 2829; Andy vie <4 Kg.) 5869; Spinazie (4 Kg.) 6—14: Postelein 12.30—14.10; Raapstelen 0.80—1.20; Rabarber 4.104.60; Snyboonen 64 —82; Radys 1—1.50; Prei 17-18; Seldery 1-1.30. RIJNSBURG. 21 April. Groentenveiling Aardappelen 7080; Kroten 3050; Waschpeen 1.50—2.20; Uien 2—3; Radys 1.50—2; Raap stelen 40—60; Witlof 16—20. RIJNSBURG. 21 April. Bloemenveiling Anemonen 4070; Conve'.laria 1.201.80; Lelies Rubia 4 30—5 80; Tilifolium 3.20—4.60. Lathy rus 1 10—1.60; Ranonkels 1.602.10: Copland 3—12; Bartigon 11—15; William Pitt. Krelage 1013: Elisabeth 1216; Castor 812; Cansas 16—22; Parma 14—16: Moore 68; Gele Prins 610; Cramoisie Brillant 6—10; La Reine 6 -8; I Witte Zwaan 8—10. UTRECHT. 22 April. Veemarkt Aanvoer 4335 stuks <1700 runderen). Stieren 2628. h. ïustig, pryzen onveranderd; Slachtkoeien 2e srt. 3035. 3e srt. 24—29, h. matig, gelyke pr.; Vaarzen 130700" Melkkoeien 140—250. Kalf- kocien 150260: Varekoeien 90—200. h. gedr., zelfde pr.; isf Msg, kalveren 40—110, n. gedr, onveranderde pr 1500 Nueht. kalveren 3—5, h. gedr.. Jets lagere pr.; 640 Mag. varkens 22—34. Schrammen 15—21, 600 Biggen 10—15, h. kalm. nauwelijks prysh.; 85 Mag schapen 11—22. h. kalm. iets lagere pryzen; 100 Weidelammeren 3—5, h. kalm. Boter 1.56; Kaas 50—70; 40.000 Eireren 3.40—4.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3