Uit de Rijnstreek mdfaJÉLasm LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 21 April 1939 KERK- EN SCH00LNIEUWS VI55CHERIJ-BERICHTEN Hen&dorp WASSENAAR. Vergadering W. V. V. jn Centraal hield de Wassenaarsche Ver. tot bevordering van het Vreemdelingenver keer haar aarlijksche algemeene vergade- r'De voorzitter opende en deelde mede. dat de vereeniging zich nog steeds mag blijven verheugen in een gestadigen groei en bloei. Verder zeide hij dat het tot groote tevre denheid stemt dat het streven der vereeni ging ook in officieele kringen wordt ge waardeerd en vooral ook bij vooraanstaan de ingezetenen der gemeente. De tweede secretaris de heer J. I. Ver boom las de notulen, die onveranderd wer den vastgesteld. Het excursieplan voor 1939 is vrijwel ge reed. Hierop bracht de le secretaris, de heer \V M. Lankhorst het jaarverslag uit. Het ledental bedraagt reeds 471; het aantal aangesloten vereeniglngen steeg tot 11. Aan het verslag van den penningmeester, den heer J. van Beesten ontleenen wij dat de inkomsten hadden bedragen f. 732.44 en de uitgaven i. 696.96, saldo f. 35.48. Dit sal do is gestort bij de reeds bestaande reserve, zoodat dit fonds nu bedraagt f. 106.53. Den voorzitter speet het, dat de heer van Beesten heeft gemeend als bestuurslid en als penningmeester te moeten bedanken, temeer daar hij van de oprichting af het penningmeesterschap zoo keurig heeft ver- vuld. De 2de secretaris gaf een overzicht van de afd. Pension. De werkzaamheden van deze afdeeling zijn in het afgeloopen jaar sterk toegenomen. Het aantal schriftelijke inlichtingen verdubbelde De mondeling verstrekte inlichtingen stegen met 200; ook het aantal aanbiedingen van pensions verdubbelde. Hieruit blijkt dat die afdeeling zeer zeker in een groote behoefte voorziet. De heer K, Groenewoud bracht als leider van de excursies in 1938 een kort verslag uit. Er waren 18 excursies georganiseerd, die alle een goed en vlot verloop hadden, dank zij ook de medewerking van de land- goedbezitters. De meeste telden meer dan 50 deelnemers. De controle commissie had schriftelijk het financieel beheer van den penning meester in keurige orde bevonden; het lid dier commissie, de heer Dado bevestigde dat mondeling. De commissie was vol lof over de wijze waarop de administratie was gevoerd. Z. h. st. werd aan het bestuur décharge verleend voor het gevoerde beheer over '39. Tot voorzitter werd herkozen de heer G. I. C. Zeedijk en tot bestuurslid de heer K. Groenewoud. In de plaats van den heer J. van Beesten werd gekozen de heer A. C. Lap. Een bestuursvoorstel om het bestuur met drie leden uit te breiden werd goedgevon den. Gekozen werden de heeren C. J. Breed velt, H. H. Dresselhuys en H. Hen driks. Na een dankend siuitingswoord van den voorzitter, volgde sluiting. Propaganda-avond Chr. Gem. Zangver. „Jubilate Deo". De Chr. Gem. Zangver. „Jubilate Deo", gat haar eerste uitvoering tevens propa- ganda-avond in het gebouw voor Chr. Be langen. De voorzitter de heer L. Bloot sprak een hartelijk welkomstwoord. „Jubilate Deo" opende met een drietal nummers. Ondanks het betrekkelijk kleine aantal stemmen, viel er bij dit eerste op treden reeds veel te waardeeren. Solistische medewerking verleende mevr. Luhien—Vermeer die verdienstelijk eenige sopraan-soli vertolkte. Na de pauze werd op vlotte wijze een humoristisch tooneelstuk „Op gemakkelijke condities" opgevoerd; dat zeer ln den smaak viel. De voorzitter dankte alle medewerkerfden en ook den dirigent den heer A. Teljeur voor zijn bekwame leiding, waarna met ge meenschappelijk zingen van den Avond- aang werd gesloten. ZEVENHOVEN. De R.K. lijst voor de gemeenteraads verkiezing. In het R.K. Bondsgebouw had de stem ming der definitieve lijst voor den gemeen teraad plaats. 196 stemmen werden uitge bracht, waarvan 8 ongeldige, zoodat er 188 geldige stemmen waren. Groep A: A. P. v. d. Weyden, 185; G. Mau- fits, 94; G. v. Trigt, 154; W. J. Blom. 167; H. C. de Groot. 59, T. v. d. Hoort, 92; N. A. Kelder, 117; E. J. Oostdam, 142; B. Y. Straathof, 118 Groep B: C. J. v. Veen, 135; A. J. de Groot Hzn., 180; H. K. Bos, 129; A. Hassing 87; H. v. d. Hoort, 72; J. v. d. Hoort, 95; en P, G. van Tol, 64. De definitieve lijst zal zijn: A P. v. d. Weyden; 2. A. J. de Groot H.P.zn.3. W. Y. Blom; 4. G. J. van Veen; 5 G. van Trigt; 6 H. K. Bos: 7. E. J. Oost- dam; 8. J. v. d. Hoort; 9. B. J. Straathof; '0- N. A. Kelder. De eerste 4 zijn allen af tredend. Voor beroep bedankt. Ds. C. A. van Harten, pred. der Herv. Gem. Amier,^ heeft voor het beroep naar Weesp BROS ALS BESCHUIT &IJ UWEN WINKELIER OF IN ONZE VERKOOPFILIALEN EN DEPOTS 3361 volle melk chocolade (Ingez. Med.) de maat voor wijting. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal S!ïtln,g,anS v»n 23 April a.s. de bU het crisis- vtJ! vastgestelde minimum-maat ng k°men te vervallen. Hierdoor mag RrWr1 vervol8e met de schepen, die de vis- iiü/lvLop haring, sprot, makreel of garnalen do en daarbij netten gebruiken, die niet even minimummaaswijdte hebben, gevoerd Van alle afmetlngen worden aan- dpn°«,fe?e vrÜstelling voor de wijting kon wor- wilHnJeiiee^an' omdat gebleken is, dat jonge te hiiiv0« zeer gerlnSe kans heeft ln leven in zip n^anneer zy direct na de vangst weer Wpinin u0 geworpen. Bovendien bestaat er zal vordpJïS,„da«t tr °P*ettelUk op jonge wijting jonep Sul 8evlscht of dat men, ten einde ook terrein»* te vangen. zal gaan visschen op visch vo« Waar zlch gewoonlijk andere jonge I innJla? gaarde bevindt. ventip nJ ^aart *937 te Londen gesloten con- I trin een m Pufvisscherij is op wijting even- een maat gesteld. visciiprijzen. Pp IJMUIDEN. 21 April. 50 Ka Kr:- J91'130* 54; Tong 1.36—0.73. Per 9.50—-a jn, e 24—17; Kleinschol 17—9.50; Bot Binnen tof" 6~1'80; w«tln6 6 80-6.50. Kw 51 m„,lo88ers KW 27 met f. 80 en de w 51 met t. 840 besomming. AARLANDERVEEN. Aan onzen plaatsgenoot, den heer H. W. C Vergunst is als laagste inschrijver ge gund het éénjarig onderhoud van de kunst werken van den polder Nieuwkoop, voor f. 1846.—. De opbrengst van den speldjesdag ten bate van het Dr. de Visserhuls bedroeg f. 12.95'/i. ALPHEN. Jaarvergadering Ned. Clir. Graf. Bond. In gebouw Concordia, werd de jaarverga dering gehouden van de pl. afd. van den Ned. Chr. Graf. Bond. De belangstelling was vooral van de zijde der jongeren, groot. De avond stond onder leiding van den heer J. C. S. Bonte, die een welkomstwoord sprak. Hierin herdacht hij een tweetal leden die wegens ziekte elders verpleegd worden. Aan hen werd een telegram gezonden. Aan het verslag van den secretaris, den heer A. Marbus ontleenen wij, dat het voor den bond en afdeeling een goed jaar was. De werkloosheid verminderde belangrijk over het geheele land en plaatselijk was deze ook gering. Een woord werd gewijd aan de ver schillende jubilea in 1938. De voorzitter, die op 6 Maart zijn 20 jarig jubileum als bestuurslid vierde, werd in het verslag ge complimenteerd en ontving een kamerplant. Voorts bleek dat aan de medewerking der leden nog wel wat ontbreekt. Het finan cieel verslag werd uitgebracht door den heer D. Arlman. Ook financieel was het een gunstig jaar. De penningmeester wekte op tot deelneming aan het spaarfonds voor werkloozen voor een Kerstgave. De heer Molenaar rapporteerde namens de kascom- missie de boeken in orde. Het geheel werd afgewisseld door muziek, zang en voor drachten, waardoor deze avond een prettig verloop had. DE ALPHENSCHE MIDDEN STANDS - TENTOONSTELLING Opening door den Burgemeester. De officieele opening van de de volgende week te houden Alphensc-he Middenstands tentoonstelling is bepaald op Woensdag 26 April a.s. des namiddags half drie in één der lokalen van het Nutsgebouw. De ope ning zal geschieden door den burgemeester den heer P. A. Colijn. Uitvoering der Chr. Gem. Zangvereen. „Hosanna". De Chr. Gem. Zangvereeniging „Hosanna" hield in het slechts matig bezette Nutsge bouw haar jaarlij ksche uitvoering. De avond werd geopend door den oud-voor zitter den heer v. d. Hoek. Deze sprak een welkomstwoord, waarna hij de vraag stel de ,.of Hosanna aan de crisis lijdt." De oorzaak hiervan is het tekort aan leden, waardoor niet zooals gewoonlijk, het koor een Oratorium brengt. Met een krach tige opwekking om lid te worden van dit koor besloot hij met den wensch, dat het koor spoedig weer een Oratorium zingen kan. Ingezet werd dan met „Soli Deo Glo ria" door gemengd koor versterkt met het dameskoor en leden van het mannenkoor „Euphonie". Vol glorie werd het „loflied aan den machtigen Koning der eere" ge zongen, waarbij bleek, dat de samenvoe ging der koren een succes was. Het Jeugd- Dameskoor zong „Verzuchting", „Zilveren Golfjes" en „Zonnezang" van A. Sijwissig, waarvan de voordracht uitstekend was. Het Dubbel-Mannenkwartet van „Eupho nie" zong het „Zum-Sanctus" van Fr. Schu bert en „Boven de Sterren" onder leiding van haar directeur den heer Frans van Elk op ontroerende wijze en met een zuivere uitspraak; hiernaar werd met stille be wondering geluisterd. Ook de overige num mers werden zuiver uitgevoerd, o.a. „Psalm 150" door gemengd koor, met begeleiding van den pianist Loek van Bommel uit Zwammerdam en onder leiding van den directeur van Hosanna den heer J. M. Kou- wenhoven. Na de pauze werd uitgevoerd „De Paulus" met koor en bassoli van den heer Frans van Elk waarvoor een woord van lof aan den directeur, het koor en den bassolist op zijn plaats is. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieternella, d. van Dirk Gorree en Maria Ruis; Jan Cornells, z. van Jan Cornells Geel en Lumina Smitt. Geboren: Hubertus Leonardus, z. van Petrus Brouwer en Johanna Maria Ammerlaan Elisabeth Jacoba, d. van Adrianus Adriaanse en Elisabeth Jacoba Verschuren Piet, z. van Hendrik van der Lee en Joslna Baardwijk Steven, z. van Johannes Gerardus van den Els- hout en Gerrigje van den Ent Henk, z. van Lammert Woudsma en Jantje Ruardy. Overleden: Cornells Zijderlaan 86 J., weduwn. van Jansje Boer (overl. te Leiden» Sijgje Willemijntje Boer. 56 j, gehuwd met Arie Hen- drlkus van den Bosch. Loop der Bevolking. Vertrokken: n. Leiden, Haagweg 46. Willemtje van der Neut; n. Amersfoort. Bisschopsweg 10. Klaasje Niedek; n. Vianen, Molenstraat 3. Wil lem van Leeuwen en gez. BODEGRAVEN. Jongetje aangereden. Op den Zwammerdamschen Straatweg werd een 10-j. knaapje van R. aangereden door een personenauto, juist op het mo ment dat de knaap van achter een tegen- liggende vrachtauto te voorschijn kwam en dwars den weg overstak. De chauffeur zag hem daardoor te laat en kon, hoewel hij niet met abnormale snelheid reed, een aanrijding niet meer voorkomen. Hevig bloedend bleef het knaapje na de aanrij ding op den weg liggen. Onmiddellijk werd medische hulp ontboden. De doktoren Schreuder uit Zwammerdam en Kerpel constateerden een lichte hersenschudding, een zware vleeschwond aan het bovenbeen en schaafwonden aan het onderbeen. Het kind werd naar de ouderlijke woning ver voerd. BOSKOOP. Gecombineerde uitvoering, In het gebouw „Flora" had een gecombi neerde uitvoering plaats, die in hoofdzaak georganiseerd was, om de minder draag krachtige plaatsgenooten een genoeglijken avond te verschaffen. De Zangver. „Zang zij onze Leus", de Gymnastiek- en turnvereen. „Hou-Vast" hebben hun besten beentje voorgezet, om den avond te doen slagen, wat ten volle gelukt is. Er heerschte een opgewekte stem ming. Voorts heeft de arbeiders geheelont houders tooneelclub „Den Zwakke tot Steun" mede een groot werkend aandeel gehad, met de opvoering van het tooneel- spel „In Huurkoop" waarmede veel succes werd geoogst. Tot slot was er gelegenheid een dansje te maken. Een en ander is uitstekend geslaagd. Hier komt het comité, dat dezen avond organi seerde, een woord van lof toe. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Maria. D. van J. den Hertog^ en T. S. de Groot Leo. Z. van K. G. Kaste- 1 lein en J. van den Hoek. Ondertrouwd: J. A. van Berge Henegouwen 26 jaar en P. C. van Wetten 23 j. B A. Hoo- gervorst 27 j. en W. M. van Wetten 20 j. A. J. Verhage 22 j. en J. Ammerlaan 22 j. M. v. d. Wedden 26 j. en J. van Spengen 28 j. W. H. Hoogeveen 37 j. en P. C. Langeslag 35 j. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z. van H. v. d. Luit en T. C. Vermeij Cornelis Thomas Joseph, z. van Th. J. Mensch en E. A. de Boer. Ondertrouwd: C. v. Domburg. 37 j. en E. Hoo- gervorst, 30 j. Gehuwd: J. Th. L. B. Rameau en B. A. K. Reindersma. Deze week staan bij het plaatselijk bureau voor arbeidsbemiddeling ingeschre ven 43 werkloozen. Hiervan zijn 25 steun trekkend. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Adrlana, d. van M. Leli- veld en J. v. d. Haak; Janna Cornelia d. van E. Vonk en H. Hoeflaak. Getrouwd: M. C. Verhage, 30 jaar en A. van Leeuwen, 28 jaar. Ondertrouwd: W. H. Hoogeveen. 37 jaar (won. te Hazerswoude) en P. C. Langeslag. 35 jaar. Overleden: H. Voorsluis, 63 jaar. echtg. van R. J. S. Biersma; D. Blom, 84 jaar, wedn. van A. Samsom. NIEUWVEEN. Wederom uitbreiding van „Huize Ursula". De R.K. stichting „Huize Ursula" zal wederom een aanmerkelijke uitbreiding on dergaan, waarmede ongeveer tweehonderd duizend gulden gemoeid zullen zijn. In onze opgave betreffende de candi- datenlijst der Chr. Hist. Kiesvereeniging gelieve men als no. 1 te lezen de heer D. T. Joha en niet D. T. de Vries, gelijk abusieve lijk vermeld. RIJNZATERWOUDE. Alhier vergaderden in de consistorieka mer der Ned. Herv. Kerk alle protestant- sche kiezers uit onze gemeente. Het doel was, om gelijk bij de vorige gemeenteraads verkiezing met één lijst uit te komen. Na stemmingen werd deze lijst als volgt sa mengesteld: No. 1. A. v. d. Knijf; No. 2. P. Jansen; No. 3. G. Bergshoef; No. 4. J. A. de Bruin; No. 5. H. van Os; No. 6. Jan van Iperen; 7. W. Tlmmers; 8. Joh. Evers. De eerste vier zijn ook nu reeds in den Raad vertegenwoordigd TER AAR. De sus. Raadsverkiezing. De verkiezing van leden van den ge meenteraad is vastgesteld op 7 Juni as. Het laat zich reeds thans aanzien, hoewel de definitieve candidaatstelling voor de R.K. Staatspartij nog moet plaats hebben, dat verschillende zittende leden niet meer zul len terugkeeren. De ten bate van de R.K. Kerk ver kochte 36 schapen hebben f. 662 opgeleverd. ZWAMMERDAM. De heer J. J. Koning, lid van den Ge meenteraad voor de C.H. partij heeft, naar wij vernemen aan het Bestuur der Kiesver eeniging medegedeeld, geen nieuwe canai- datuur voor de komende verkiezingen te zullen aanvaarden. De heer Koning is het jongste lid van den Raad en heeft daarin van 1931 af zit ting. Hij toonde steeds een open oog te hebben voor de belangen der gemeente. De heer A. Schreuder. arts alhier, "ai ten dienste van hen. die bij de plaatselijke luchtbescherming een functie bekleeden, een cursus geven De te behandelen stof zal over twee avonden worden verdeeld. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 23 APRIL. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 u. ds. Stuijvenberg Bodegraven Ned. Herv Kerk: Voorm. half tien (Voorb. H.A.), ds. Kliisener; nam. 6 uur. de heer Mliller. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur leesdienst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. E. v. d. Meer. van Utrecht. Evangelisatiekring „Bodegraven". Beursgeb. Nam. half zeven, zendeling C. v. d. Weg, te Driebergen. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Kleisen Rem Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, de heer Van Vreuningen. van Leiderdorp. Geref Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 u. leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Kerk (Hoofd dorp): Voorm. half tien en nam. half zeven, ds Salverda. Aalsmeerderweg: Voorm. half tien. de heer Koudstaal. Lijnden: Voorm. 10 uur, de heer v. d. Berg. Vijfhuizen: Voorm. half tien en nam. half drie. de heer Brörens. Badhoevedorp: Voorm. 10 uur, ds. Den Hertog van Amsterdam: nam. 7 uur. ds. Van Bruggen van Amsterdam. Rehoboth: Voorm. 10 uur. de heer Ingwer- sen Jr. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven. ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven. cand. Bredeveld, van Lelden. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Waardenburg. van Meppel. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. E. War- molts Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 u., ds. H. Meijering. Katwijk aan Zee Geref. Gem. (Remise- straat): Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. v. Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Streeder. Kinderkerk: Voorm. half elf, de heer P. J D. van Malssen. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 5 ur ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: half tien v.m., ds. A. J. van Wijngaarden. Rem. Kerk: 10 uur v.m. ds. L. W. van Wijn gaarden. Geref. Kerk: Voorm. half tien ds. van Ree- nen uit Woerden; nam. half zeven, leesdienst. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur. ds. v. d. Voet van Haarlem; nam. 6 uur ds, Bakker van Adam. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 3 uur ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 3 uur, de heer H. van Leeuwen van Apeldoorn. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. half twee ds. P. A. A. Klusener van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. half tien. ds. H. Mool- huizen van Aarlanderveen (H.A.); nam. half zeven, ds. J. Hofman van Waarder (Dank 3). Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur, ds. Verwaal van Den Haag. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. kwart over tien, J. Streefland. Pauluskerk Voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Ver. van VrJJz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk) Voorm. half elf, dr. H. Faber van Schie dam. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vrijkamp. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur. ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. de BruiJne. Ned. Prot. Bond: Voorm. half elf, ds. P. El- dering van Oegstgeest. Gemeente Gods (Hedennam. 8 uur) en Zon- dagvoorm. 10 uur, paster Perkins. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Veldkamp Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Vollenweider van Nieuwerkerk a.d. IJssel: nam. zes uur. ds. de Looze van Gouda. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. 6 uur «Bed. H.A. en Dankz.). ds. Smidt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam 6 uur. ds. Van der Kraas. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. De Bel. Wassenaar Geb. v. Chr. Belangen (School straat)Voorm. 10.05 uur. dr. Honders; nam. half zes. ds. Ten Kate. Kievletkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. Ten Kate. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven. as. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. C. A. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds, P. de Ruig. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Versluys. Geref. Gemeente: Voorm. half tien en nam. half zeven, leesdienst. Ver. tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer Gebraad, te Nieuwe Tonge. Ver. v. Vrijz. Hervormden; Nam. half zeven, ds. G. Westmijse, te Rotterdam. Zoelerwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Eijkman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk"Voorin, half tien (Bed. H.A.) en nam. half zeven (Dankz. H.A.». ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. half tien (Bidstond yoor den vrede) en nam. half zeven. ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Günther. HOOGLEERAARSBENOEMINGEN. Bij Kon. Besl. is benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Groningen, om onderwijs te geven in de praehistorie en de Germaansche archaeo- logie: dr. A. N. van Giffen, thans lector aan deze universiteit; en tot buitengewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren er. wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onder wijs te geven in de iconographie en de kerkelijke kunst: dr. L. H. Grondijs, te Utrecht. DS. K. MINNEMA f Na een langdurige ongesteldheid is te Ga- rij d in den ouderdom van 56 jaar overleden ds. K Mnnema. predikant bij de Geref. Kerk aldaar. Klaas Minnema werd 24 Juli 1882 te Paesens geboren en bezocht het Ger. gym nasium te Kampen, waarna hij aan de Vrije Universiteit theologie studeerde. In 1908 candidaat geworden bevestigde wijlen ds. H. M. Dethmers van Sneek hem 14 Maart 1909 te Oosterzee in zijn eerste ge meente, waaraan de overledene zich ver bond sprekende over 1 Cor. 3:9. In 1911 verbond hij zich aan de kerk van Garijp sprekende over 1 Cor. 2:1 en 2. Ds. Min nema heeft te Garijp tal van beroepen af geslagen. In het Geref. kerkelijk leven in Friesland nam hij een vooraanstaande plaats in. MeeT dan 20 jaar was hij deputaat voor de hulpbehoevende studenten alsook voor de dito kerken in de classis Drachten. De Part. Synode der Geref. Kerken van Friesland-Zuid benoemde hem tot depu taat voor hulpbehoevende kerken en voor evangelisatie Meermalen maakte hij deel uit van deze Part. Synode die hem afvaar digde naar de Generale Synode van Gro ningen (1927). Arnhem '1930) en Middel burg (1933). Hij diende deze Part. Synode ook meermalen als praeses en als assessor. Van de Zendingssynode van Friesland was ds. Minnema eveneens bij herhaling lid. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal as. Maandagmiddag om 12 uut plaats, vinden te Garijp. ZATERDAG 22 APRIL 1939 Hilversum I 1875 en 415,5 m. KRO-Uit- zending 8.00—9.15 Gram.muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gram.muziek 11.30 Gods dienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 De KRO-Melodist en en solist (1.001.20 Gram. muziek) 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gram. muziek 2.45 Kinderuur 4.00 De KRO Melodisten en solist 4.30 KRO-orkest 5.15 Internationaal sportoverzicht 5.30 Gram. muziek 5.45: De KRO-Nachtegaaltjes 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Berichten gram.muziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Onfeilbaar leergezag" 7.35: Actueele aether - flitsen 8.00 Berichten ANP. mededeelingen 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting 8.35 Gram.muziek 8.45 Gevarieerd pro gramma 10.30 Berichten ANP 10.4012.00 Gram.muziek. Hilversum II 301.5 m. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. muziek (ca. 8.16 Berichten) 10.00 Morgen wijding 10.20 Voor arbeiders in de Continu bedrijven 12.00 Grammuziek <ca. 12.15 Be richten» 1.30 De Ramblers 2.00 Filmpraatje 2.15 Pianovoordracht 2.45 Grammuziek 3.00 Reportage 3.35 Residentie-orkest en so list 4.30 Causerie ..Een gevaar op den weg" 4.50 Residentie-orkest 5.306.00 Filmland 6.05 Uit de roode jeugdbeweging 6.28 Be richten 6.30 Orgelspel 7.00 VARA-kalen der 7.05 Felicitaties 7.10 Politiek radio journaal 7.30 Uit Amerika Causerie „Ameri- kaansche ziekenhuizen" 8.00 Herhaling SOS- Berichten 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia 3.20 Gram.muziek 8.30 Puzzle-uitzending 8.45 Gram.muziek 9.00 Radiotooneel 9.15 ..En nuOké" 10.30 Berichten ANP 10.35 Community-singeling <Opn.» 11.00 VARA-orkest en solist 11.4512.00 Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 10.20 Grammuziek 10.50 Het BBC-Schotsch orkest 11.50 Gram. muziek 12.20 Bobby Howell's Band 1.20 Dialoog „Careers for girls" 1.35 Gram. mu ziek 2.05 Harry Roy en zfjn band 3.00 Sportreportages 4.35 Gram.muziek 4.50 Sportreportage 5.20 Berichten 5.50 Sport - praatje 6.05 Het BBC-orkest 6.50 Actueele uitzending 7.20 Variété-programma 8.20 Berichten 8.45 Uit Amerika: Amerikaansch overzicht 9.00 Radiotooneel 9.50 HET BBC- Theater-orkest 10.35 Victor Silvester en zijn Band 11.10—11.20 Berichten. Radio-Paris. 1648 m. 8.00; 9.00; 9.25 en 10.20 Gram.muziek 11.30 Zang 12.00 en 12.35 Grammuziek 1.50 Zang 2.35 Grammuziek 4.05 Zang 6.20 Victor Pascal's orkest 7.50 Vioolvoordracht 8.20 Uit Wiesbaden: Het Nationaal orkest 10.3511.50 Jo Bouillort's dansorkest. Keulen. 456 m. 5.50 Gram. muziek 6.30 Egon Kaiser's orkest 7.50 Het Danziger Schu- po-orkest en soldatenkoor 11.20 en 12.35 Om- roepkleinorkest en solist 1.30 Gram. muziek 3.20 Vroolijk concert 5.35 Gevarieerd pro gramma 6.30 Amusements-sextet en solist 7.50 Gram. muziek 8.35 Cabaret-programma 9.35 Hermann Hagestedt's orkest 11.20 Gram.muziek 1.202.20 Omroepkleinorkest. Brussel. 322 en 484 m. 322 m.: 11.20 Gram. muziek 11.50 Omroeporkest 12.50 Gram. muziek 1.25 Zang en accordeon 2.35 Gram. muziek 2.45 Cello-voordracht 3.20 Gram. muziek 3.35 Zangvoordracht 4.05 Piano- duetten 5.20 Het Omroeporkest en soliste 7.20 Gram. muziek 7.45 Folkloristisch program ma 8.05 Cabaret-programma 9.30 Populair concert 10 2011.20 Grammuziek. 484 m.: 11.20 Gram. muziek 11.50 Het Ra dio-orkest 12.50 en 1.55 Grammuziek 2.20 Conservatorium-orkest van Venders en solist 4,35 Fud Candrix' dansorkest 5.35 en 6.35 Gram.muziek 7.20 Cabaret-programma 805 Het Radio-orkest en soliste 9.5011.20 Gram.muziek. Deutschlandsender. 1571 m. 7.35 Radiotoo neel met muziek 9.20 Berichten 9.40 Sport reportage 10.05 Berichten 10.2011.20 Weensch omroepkleinorkest en soliste. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADTO-CENTRALE. Ds. M. v. d. VEGTE Jr. A.s. Zondag viert ds. M. v. d. Vegte Jr., predikant bij de Doopsgez. Gemeente te Wageningen. zijn 40-jatig ambtsjubileum De jubilaris werd in 1872 geboren en in 1898 proponent om 23 April 1899 zijn ambt te aanvaarden te Wolvega. Vandaar ver trok hij in 1913 naar Drachten, waar hij in 1919 zijn ambt neerlegde. 1 Sept. 1923 werd hij predikant te Delft en 9 Jan. 1927 ver bond hij zich aan zijn tegenwoordige ge meente Ds. v. d. Vegte die zijn gedenkdag onopge merkt wil doen voorbijgaan is naar wij ver nemen voornemens tegen het einde van dit jaar met emeritaat te gaan. Voor Zaterdag 22 April, lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.20 Radio P.T.T. Nord 10.50 London Reg. 12.05 Brussel (VI 1.20 Keulen 2.50 Deutschl. sender of div. 3.20 Keulen 5.25 Brussel (VI.) of div. 5.35 Brussel (Fr.) 6.20 Lon don Reg. 6.40 Keulen 7.35 Brussel (Fr.) of div. 7.50 Keulen 9 20 Brussel (VI.) 9.30 Brussel (Fr.) 10.20 Krul°n. 4c Programma: 8 00 Brussc' <vi.) 8.20 Parijs Radio 8.30 Diversen 9.35 London Reg 10.50 Droitwich 1.0? London Reg. 4.20 Droitwich 8 50 Straatsburg of div. 9.50 Droitwich 11.20 Parijs Radio. Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7