Uit Omstreken Aspirin® IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 19 April 1939 WEERBERICHT. Uit de Rijnstreek AGENDA staaJ-er-vnk. lekjjkcto t AALSMEER. De Snij bloem en handel. In verband met de zomersche weersom standigheden, welke in een gedeelte der af- geloopen week heerschten. kwam er aan de veilingen van snijbloemen een zeer ruim aanbod van verschillende producten. Na het Paaschfeest vertoonde de handel als regel een lusteloos karakter, welke nog in de hand werd gewerkt door de onzekere internationale toestanden. Zoowel bin- nens- als buitenslands was hierdoor de vraag beperkt en dit gevoegd bij flinken toevoer kon het wel niet anders, of deze omstandigheden moesten de markt ongun stig beïnvloeden. Vooral tot en met Woens dag waren de prijzen over het algemeen zeer laag, terwijl later een klein herstel voor sommige producten intrad. Hoewel het seizoen der seringen nu snel af begint te loopen in de natuur laat het gewas reeds zijn knoppen in vergevorderd sta dium zien waren er toch gedurende de afgeloopen week nog flinke voorraden ter veiling. Veel van de kortere takken draai den soms door, omdat er den minimum prijs van 25 ct. per 10 stuks niet voor ge boden werd. De allerbeste Mad. Fl. Step- man kon soms nog tot pl.m. 26 ct. per stuk opbrengen. Kortere kwaliteiten tusschen 2'/i en 10 ct. Van rozen kwam nu wat meer aanbod, doch ook deze kasproducten bleven matig in opbrengst; naar verhou ding tot de soorten werden rozen verhan deld in goede kwaliteit van 38 cent per stuk. Am. anjers waren er bij flinke hoe veelheden, doch deze bloemsoorten waren over het algemeen nog lager in prijs dan de rozen. De calla-bloemen noteerden van 1018 ct. terwijl de Jap. leliekelken van 810 ct. konden opbrengen. Bolgewassen waren bij groote hoeveelheden ter veiling, o.m. tulpen, narcissen, anemonen, irissen, enz. Deze producten werden ook lager in prijs; de tulpen noteerden per dozijn van 820. de narcissen van 39, de anemo nen van 1220 en de irissen van 8—19 ct. Bij flink aanbod werd de kaslathyrus goed- kooper; de mooiste partijen werden ver handeld per 25 stuks van 2645 ct. Naar verhouding tot de variëteiten werd de free- sia verkocht per 10 stuks van 1534 cent. De beste clematis gold tot 30 ct. per stuk. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was de toestand van den handel al evenmin opgewekt. Ook aan deze af- deeling was een zeer ruim aanbod van ve lerlei gewassen, waarbij nu de hortensia's een belangrijk gedeelte vormen; azalea's zijn er nog te kust en te keur, evenals ve lerlei andere wassen. Door de mooie weers- Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 776. Hedenmiddag 2 uur: 781. BOTTE NL ANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk nam nog iets in beteekenis toe. De kern verplaatst zich slechts langzaam. De hoogste barometerstanden werden van morgen over het Zuidwestelijk gedeelte van Engeland aangetroffen. Over IJsland trekken voortdurend storingen. Het centrum van de hoofddepressie ligt ten Zuiden van Janmayen. Deze doet de barometers aan de Noorsche kust flink dalen, terwijl het daar in het Noorden sneeuwt en in het Zuiden regen valt. Het depressiekerntje, dat gisteren over Polen lag, trok in Oostelijke richting weg. Over Duitschland is de luchtdruk aanzienlijk toege nomen. Hierdoor namen de luchtdrukverschil- len in onze omgeving af en werd de wind zwak tot matig. Op IJsland en Schotland, aan de Noorsche kust en in het Rhonedal waait het nog krach tig tot stormachtig. Overigens is het overal rus tig weer. In ons land en België veranderde de tempe ratuur weinig. In Frankrijk werd het aanzien lijk kouder. Overigens loopen dc veranderingen uiteen. In het Zuiden van ons land. België. Frankrijk en Duitschland is de temperatuur onder normaal. Neerslag van beteekenis viel alleen langs de Noorsche kust, op IJsland en in Finland. Kuopio had 22 m.m. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Held»*: licht bewolkt, Noordnoordwestel. ma tige wind: Temp. 8 gr., min. 7 gr. C. Missingen: zwaar bewolkt. Noordel. zwakke wind; Temp. 7 gr. C., min. 4 gr. C. De Bilt: zwaarbewolkt. Noordnoordwestelijke zwakke wind; Temp. 7 gr. C., min. 3 gr. C. Groningen: betrokken. Noordnoordwestel. zwak ke wind; Temp. 7 gr. C., min. 5 gr. C. Maastricht: zwaar bewolkt, Noordnoordoostel. zwakke wind; Temp. 6 gr. C., min. 4 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmorgen 9 uur: 8 gr. C. '47 gr. F.). Hedenmiddag 12 uur: 13 gr. C. (56 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Hoogste stand des voorm.: 3 uur. Hoogste stand des nam.: 3 u. 16. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 7.32 nam. tot 4.25 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 19 April op: 4 u. 43; onder: 19 u. 06. omstandigheden kwam er vrij plotseling een groote toevoer van perkplanten, waar bij de violen een geweldig aandeel heb ben. Waren er vorige jaren om dezen tijd veel primula's, deze blijken dezen winter de strenge vorstperiode voor een belangrijk deel niet overleefd te hebben. Zoowel de potproducten als de perkplanten werden lager in prijs: men besteedde voor horten sia's van f 0.401.10, voor azalea's van f. 0.601.75, primula obc. 1730, deutzla's van 1528 en cineraria's van 2043 ct. per stuk. Voor perkplanten golden Donderdag de volgende prijzen (per bakiviolen 40— 75, primula's f. 0.651.00. HAARLEMMERMEER. Feestavond van den B.V.L. De B.V.L, hield in hotel De Beurs te Hoofddorp een propaganda-feestavond. De voorzitter, mr. A. Slob. besprak de on rustige toestanden in het buitenland en vergeleek daarmede de vrede en rust In ons land. In een geestige rede ging vervolgens pastoor Wennen uit Nieuw-Vennep terug naar de geboorte van den B.VJL., 20 jaar geleden. In deze hachelijke dagen, aldus spr„ is niet in de laatste plaats gerekend op den B.V.L. om aan de grens en ln onze havens, ln tijd van nood ons land te ver dedigen. In 1918 kwam de B.V.L. ook rond troon en altaar op voor den vrede; ook toen was er gevaar, dat dreigde in het binnenland zelf. Uit alle provincies trok ken B.V.L.'ers naar Den Haag ter verde diging van ons Koninklijk Huis, dat door God's zeggn bijzonder is gelukt, want al spoedig zou men merken, dat op ons leger én ook op den B V.L. gesteund kon wor den. Spr haalde hierop tal van aardige herinneringen op. Mr. A. Slab dankte hem voor zijn mooie rede en de kapiteins Nuyen en Smit voor hun organisatie. Kapt. Nuyen wekte de leden op om Za terdag 1 Juli as. den grooten landdag te Zandvoort bij te wonen. Ten slotte werden eenlge films vertoond. Geslaagd te Heerlen voor het tweede gedeelte van het examen vroedvrouwen, mej. E. Jongeneelen te Badhoevedorp. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Luchtbeschermingsdienst. Bij de LuChbbesChermingsdiest is een brandiweer-afdeeling ingesteld. Aan ieder der commandanten, de heeren P. Mikx, A. v. d. Berg en J. Meijer, die staan onder lei ding van den Opperbrandmeester den heer J. Slingerland, is een bepaald rayon toege wezen. Deze hebben voor dezen dienst eenige manschappen onder zich. Katwijk a. d. Rijn is hiervoor ingedeeld ln drie blok ken, waar 17 brandkranen tot hun dienst staan. Eerstdaags zal, iedere groep afzon derlijk, een beperkte oefening houden. KATWIJK AAN ZEE. De „Zento". De Zendingstentoonstelling mag zich in een druk bezoek verheugen. De leerlingen van verschillende klassen der Herv. Scho len bezochten de „Zento" reeds. Dit zal ook in de volgende dagen ge schieden. In aantrekkelijk gewaad is weer ver schenen de „Gids voor Katwijk aan Zee" voor het Jaar 1939, uitgegeven door V.V.V. Hierin kan men Inlichtingen van algemee- nen aard vinden, evenals wenken voor ba ders betreffende „de gevaren der zee". LEIDSCHENDAM. Vergadering der R.K. Staatspartij. De R.K. Staatspartij hield een matig be zochte ledenvergadering, waarin de heer Van der Weyden het woord voerde. Hierna werd overgegaan tot vaststelling der voorloopige 'candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Candidaat werden gesteld de heeren L. Th. Adriaans, A. P. Overgaauw, Th. J. Blok land, aftr.. D. P. van den Berg. D. Scholten, L. C. de Koning, aftr., J. C. M. van Wijk, N. J. M. Willemse. aftr.. W. G. Blonk. W. J. van Veen Czn., A. J. Schrader, aftr., F. J. Zuidwljk, aftr. Tot bestuurslid ln de vacature-Van der Heyden werd gekozen de heer C. Dudink. LISSE. Sluitingsavond der Hanze-Avondschool. In „De Nachtegaal" had de sluitingsavond plaats van den wintercursus der Hanze- avondschool. Wij merkten op de gecommitteerden, burgemeester, jhr. F. J. C. M. van Rycke- vorsel, de burgemeester van Hillegom, jhr. O. v. Nispen van Pannerden, pastoor G. P. A. van Zuylen. ir. K. Volkersz, dir. van het Rijkstuinbouwschool, de heer P. Reckman, dir. van de N.V. Incasso-Bank, de leeraren C. Strik, dir. van de Hanze-avondschool, kapelaan J. H. M. van Ingen, de heer F. K. Donkelman, J. Floor en de heer P. van Buu- ren uit Heemstede. 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 19 April 1939 Hooge Prijzen 5000.— 13451 400.— 11999 100— 15997 17431 20075 Prijzen van f 45. 1319 1484 1536 1725 1816 1948 2010 2017 2451 2621 3264 3275 3529 3858 4046 4129 4234 4524 4651 4989 5000 5207 6340 5516 5535 5558 5594 5608 5807 6275 6408 6436 6510 6865 7019 7098 7534 7722 7884 8236 8355 8421 8494 9474 9534 9736 0747 9888 10135 10388 10391 10469 11080 11185 11266 11557 12310 12479 12801 12875 12968 13126 13403 13477 14056 14094 14394 14626 14710 15459 15919 16259 16260 16463 16550 16569 16684 10786 16851 17402 18002 18146 18862 19233 10570 19619 19918 20234 20703 20716 20875 21224 21380 21538 21692 Verbeter. 3e Kla«6e 2e lÜ6t; 13333 m. 1. 13353 De heer C. W. Barnhoorn, voorzitter dei- Hanze wees op het groote nut van dezen cursus. De heer C. Strik bracht het verslag uit van het afgeloopen cursusjaar. Hij hoopte dat het aantal cursisten voor het najaar grooter moge zijn, vooral in verband met de vestigingswet. Nadat de voorzitter gewezen had op de zeer goede samenwerking en relatie dei- cursisten met de leeraren, werden de diplo ma's uitgereikt door burgemeester van Ryckevorsel, welke wees op het groote nut der diploma's. Hij feliciteerde de cursisten en sprak den wensch uit. dat het verkrij gen eener goede positie spoedig moge vol gen. Van de 13 cursisten slaagden er 10, li m. de heeren H. Mohlman, M. Verdegaal, H. Vreeburg, W. v. Oosten en mej. Adr. Strik allen uit Lisse; C. Kroft. P. Passchler, P. v. d. Putten Noordwij keihout; G. van Hagen Sassenheim en G. v. d. Poll Hillegom. Pastoor G. P. A. van Zuylen wenschte de geslaagden geluk en reikte de godsdienst diploma's uit. Van de 10 examinatoren wa ren er zeven geslaagd. Namens de cursisten dankte de heer P. v. d. Putten uit Noordwijkerhout; als be wijs van erkentelijkheid overhandigde de heer W. v. Oosten aan elk der leeraren een kistje sigaren. Burgemeester v. Nispen tot Pannerden en ir. K. Volkersz voerden nog het woord, waarna de voorzitter een sluitingswoord sprak. NOORDWIJK. Spoedeischende ledenvergadering der Noordwijksche Reddingsbrigade. In hotel „Passage" werd bovenvermelde vergadering gehouden onder presidium van dr. Hermanides. Na een kort openingswoord van den voorzitter, zette de 1ste secretaris, de heer E. de Groot, het doel uiteen, waar toe deze vergadering was belegd, nJ„ de luchtbeschermingsdienst, die thans volle dig georganiseerd dient te worden. Spr. deed mededeeling van het beroep van den burgemeester op hen, die als niet-dienst- plichtige. daarvoor in aanmerking komen, om zich als vrijwilliger voor den dienst op te geven. Zij, die geen diploma E. H. B. O. hebben, kunnen zich opgeven als lid van opruimingsploegen, gasverkennlngsplocgen of luisterposten. Verschillenden, ter verga dering aanwezig, gaven zich op. ten getale van 44. Vervolgens werd door den heer De Groot een schrijven voorgelezen van een vergadering te Scheveningen ter bespreking van verschillende zaken het kustwerk be treffende. Bij de rondvraag deelde de heer H. v. d. Wille mede, dat er weder deelneming ge vraagd werd aan het Bloemencorso. Be sloten werd een mozaïek te leggen. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergade ring gesloten. OEGSTGEEST. In ons verslag betreffende de verga dering is een storende fout geslopen. In- plaats van „Want het Nat. Soc. is geboren uit den strijd tegen het Marxisme en het Katholicisme", gelieve men te lezen „Want het Nat. Soc. is geboren uit den strijd tegen het Marxisme en het Kapitalisme". VOORHOUT. Boomen-aan plant in verschillende straten. Door het rooien van vele mooie en zeer oude boomen, had het aanzien van ons dorp geleden. Gelukkig komt hierin ver andering, want op aanvraag van ons ge meente-bestuur. heeft de Ned Sierteelt- Centrale twee wagons jonge boomen be schikbaar gesteld, zooals platanen, kleln- bladerige krimiinden, kastanjes enz. Onder vakkundige leiding van den bloemist H. C. van Wieringen is men thans met de be planting begonnen. De Hoofdstraat en ver schillende wegen, zijstraten en lanen, zul len dus weer het landelijk aanzien krijgen, waarop Voorhout zoo trotsch ls. Wij hopen dat de bevoegde Instanties de jeugd liefde voor de natuur zullen inpren ten. Nog dezer dagen zagen wij namelijk helaas, dat kinderen verschillende Jonge boomen uit den grond trokken Een extra collecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier, ten bate van de Evangelisatie op Voorne-Putten bracht op f. 11.25 (v. f. 11.29»/»). WARMOND. Uitvoering R.K. Volksbond. Onder groote belangstelling had in hotel „De Stad Rome" een tooneel-uitvoering plaats door de tooneelver. „Nut en Ver maak", onderafd. van den R.K. Volksbond. Opgevoerd werd het tooneelstuk „Kinderen van Ons Volk" naar den bekenden roman van Antoon Coolen, in welk stuk tevens verwerkt was diens roman „De schoone vol einding". Wij willen hulde brengen aan den heer Van Vliet, die de hem toebe deelde postoorsrol vertolkte op een wijze, die ieders bewondering afdwong. Ook be trekken wij in deze hulde den regisseur, den heer G. van Elburg, die met dank baarheid kan terugzien op zijn zware taak. Ook de heer Hoppezak uit Leiden, die zorg droeg voor de grimeering, heeft zich op uit stekende wijze van zijn taak gekweten. Tij dens de uitvoering had een verloting plaats, die eveneens een groot succes geworden is. Het was een genotvolle en leerzame avond. Onze plaatsgenoot de heer Th. Der riks ls benoemd tot onderwijzer in de ge meente Qbdam. WASSENAAR. Bijeenkomst Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. In Den Ouden Deyl vergaderde de afd. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer Voute, directeur van het Nationale Park De Hooge Veluwe, sprak over „De Hooge Veluwe" Mevr. MullerIdzerda opende. De be grooting voor dit jaar werd vastgesteld op inkomsten f. 263 en uitgaven f. 229. Tot juryleden om het ingezondene te keuren, werden aangewezen de heeren J. Polderman. J. van Vugt en H. Schipper. Hierop hield de heer Voute zijn interes sante lezing, toegelicht met een serie lan taarnplaatjes. C rookt graag? WHIG LEY'S P.K. na elke pijp, sigaar of sigaret, verdubbelt het rookgenot. Het verfrlschtde adem en houdt dc tanden achoon en stork. Kauw de verkwikkende P.K. na eiken maaltijd, het sterkt Uw ze nuwen en bevordert de spijsvertering. Koopt vandaag nog enkele pakjes en hondt er btccds een paar bU de hond. H r.g. Veel genot voor weinig geld: S cent AAAAAAAAAAAAAA 3247 (Ingcz. Med.) Aan een inzending van het landgoed „Groot Haesebroek" voor de prijsvraag „de mooist in bloei getrokken heester" werd een eerste prijs toegekend met 30 punten. Ter opluistering waren van deze buiten plaats bovendien fraaie Rhodo's Ingezon den. Hierop sluiting. De 16-jarlge H. uit Den Haag reed op den Rijksstraatweg nabij het Kerke- hout met zijn rijwiel tegen een paal, waar bij hij ernstige schaafwonden aan gelaat, handen en beenen opliep, benevens een ge scheurd oor. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp. waarna H. werd overgebracht r.aar het ziekenhuis Westeinde. ZEVENHOVEN. Géén schoolverzuim. Het jaarverslag der commissie tot wering van schoolverzuim vermeldt dat geen enkel geval van ongeoorloofd schoolverzuim ln 1938 is voorgekomen. De collecte in de Ned. Herv. Kerk voor de kerkrestauratie bracht ruim f. 45 op. Voor de Stichting „De macht van het kleine" «te Heemstede werd ingezameld f. 30.10. De gemeente kocht van den heer Coupri een terrein voor f. 500 ten behoeve van een dubbele arbeidersowning. De on bewoonbaar verklaarde woning op dit ter rein ls afgebroken. Slooper was A Sparre- boom voor f. 12.50. Tot bestuursleden der Industrie melk- vereenlglng zijn herkozen de heerén A. de Groot, P. v. Leeuwen Pz A v. Leeuwen te Nieuwkoop. T. Vink te Nieuwveen en A. Schaely, Idem ALPHEN. Jaarvergadering Chr. Vacantiekolonies. Onder leiding van den heer L. de Graaf, kwam de Ver. tot uitzending van kinderen naar Chr. vacantiekolonies ln jaarvergade ring bijeen. Na de opening en een woord van welkom bracht de secretaris, ds. J. H. A. Bosch, het Jaarverslag uit. Dit verslag was ln optlmistischen toon gesteld en ge tuigde van veel ontvangen zegen en mede werking, waardoor het mogelijk was weer een 25-tal zwakke kinderen uit te zenden naar eigen kolonies. Ook het verslag van den penningmeester, den heer L. W. Mijs, gaf redenen tot tevredenheid. Het eind cijfer van de Jaarrekening was f. 1350,91 met een winstsaldo van f. 110, waardoor het tekort was teruggeloopen tot f. 222,03. De heeren J. W. Hoornenborg en M. Voskuilen werden aangewezen de rekening na te zien. Dc aftredende bestuursleden, mevr. Bel- graver en de heer L. W. Mijs werden her kozen. De voorzitter dankte het damesco mité voor het vele werk door haar gedaan bij het uitzenden der kinderen en het orga- niseeren van den speldjesdag. Na de rond vraag werd de vergadering door den heer A. Noomen gesloten. Op de Noordzee, uitgaande van Rot terdam naar IJmuiden vond de in alle op richten uitstekend geslaagde proefvaart plaats van het nieuwe motorkusfechlp „Fi- ducia" gebouwd door D en Joh. Boot N.V. Scheepswerf „De Vooruitgang" alhier voor rekening van kapitein C. Nieuwpoort te Groningen, onder klasse Bureau Veritas Groote Kustvaart en S.I. De opbrengst, van de hier gehouden Emmabloemcollecte bedraagt ruim f. 140. HAZERSWOUDE. 40-jarig jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot de heer J. Mostert den dag, dat hij 40 jaar in dienst is van de N.V. „Hollandia", Holland- sche fabriek van melkproducten te Vlaar- dingen, waarvan 21 jaar als bedrijfsleider van het melk-ontvangstation aan den Rijndijk. Bij de administratie voor Arbeidsbe middeling staan thans 102 personen als werkloos ingeschreven, waarvan 63 steun trekkend. Vergeleken bij onze vorige op gaven. bedraagt het aantal werkloozen 34 minder, doch het aantal steuntrekkende 13 meer. NIEUWKOOP. Bij den veehouder A. v. M. alhier is onder een koppel varkens de besmettelijke veeziekte varkenspest geconstateerd. WADDINXVEEN Vergadering „Ziekenzorg". In hofel „De Unie" vergaderde de ver. „Ziekenzorg", afd. der Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis". Het ledental is iets terug- Woensdag. Katwijk a. Zee (Zaal Prot. Belangen, Voorstraat) Groote ZendingstentoonstelUng, 9—12 u., 2—5 u., 7.30—10 u. Oegstgeest (Geversstr. 13): Gem. Gods, 8 uur nam. Donderdag. Chr. H.B.S.: Jaarvergadering 8 uur nam. Stadszaal: Utr. Sted. Orkest, 8.15 uur nam. Katwijk a. Zee (Zaal Prot. Belangen, Voorstraat) Groote Zendingstentoonstelling. 9—12 u.. 2—5 U., 7.30—10 u. Vrijdag. Botanis Laboratorium: Hortus-Stichting. Spr. prof. Lam. 8 uur nam. Gerecht 10: Theosofische Ver., 8.15 uur nam. Jeruël: Spr. de heer Bruyn. 8 uur nam. Patrimonium: Chr. Friesch Gezelschap. 8 uur nam. Schouwburg: N.V. Ned. Tooneel „Schijn en werkelijkheid". 81/4 uur nam. Katwijk a. Zee (Zaal Prot. Belangen, Voorstraat) Groote ZendingstentoonstelUng, 9—12 u.. 2—5 IL, 7.30—10 U. Zaterdag. Den Burcht: Uitvoering Tooneelver. „T.I.G." 8 1/4 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltteris Sacrum", „Wat het zwaarst weegt". 8 uur nam. Maandag. Schouwburg: Litteris Sacrum „Wat het zwaarst weegt", 8.15 uur nam. Dinsdag. Nutsgebouw: Bellamy-ver. Spr. D. Slebos. 81/4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9tt—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Lévendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3 V» uur 'a middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—9 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „De verduivelde waarheid". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u.( Zon dag 2-7 en 8-11 u. Trlanon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur nam. „Morgen gaat 't beter". Zondag van 2-7 uur doorl. voor stelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Vrouwengevangenissen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Hudi". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Maandag en Woensdag ook 2.30 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CuKAireele Films Zaterdag nam. 2 Vs uur. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De laatste der Mohikanen". Zondag 2-7 u. doorl. voorstelling en 8 u. n.m. Nova-theater (KatwiJk-aan-Zee)„Professor pas op". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 15 t/m Vrijdag 21 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken. Hoogewoerd 171, Tel. 502; Ap. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 136. daf ik nog zoo opgeruimd ben. Het is toch zoo eenvoudig: ik bekijkalles van den vroolijken kant. Natuurlijk" ook wel eens wat rheumatiek of spit, maar dan neem ik één of twee Aspirintjesen...het leed isgeledenl Htr PRODUCT VAN VJ JtKOITWENI 3230 Cngez. Med.) geloopen en wel van 1063 tot 1016. Het af tredende bestuurslid, de heer G. E. Streng, werd als zoodanig herkozen. Over een inspectie der gebouwen en mate rialen werd een gunstig rapport Inge bracht Tevens bleek dat 78 personen wa ren ingeschreven bij het consultatie bureau. Voor kinderzorg werden 657 con sulten gevraagd en 269 huisbezoeken afge legd. Aan de Ver. tot bestrijding der T.B.C, werd f. 150 afgedragen. De ontvangsten be droegen f. 1797,91, de uitgaven f. 1529.23, dus batig saldo f. 268,68, Aan gebouwen en materialen zijn in 1938 belangrijke verbe teringen aangebracht. Hierop volgde sluiting door den voor zitter, den heer C. P. Broer Dc slagersknecht J. S had het onge luk zich met een mes zoodanig aan een der beenen te verwonden, dat doktershulp moest worden ingeroepen. S. werd per auto naar huis vervoerd. Hij zal eenigen tijd zijn werkzaamheden niet kunnen verrich ten. In de Ned. Herv. Kerk werd in de eerste helft van April gecollecteerd voor de diaconie f. 233 en voor de kerk f. 171,13. Te vens werden er twee giften ontvangen van f. 10 voor de diaconie. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6