Reisje met een bijenkorf voorjaarsweer jaagt vele ziektetjes op de vlucht. Hebben jullie allen llink van de buitenlucht genoten deze vacantie? Sjaantje Stouten Dan maar een beet je luieren in de vacantie; dat is ook wel eens goed Des te ijveriger ga je Dinsdag weer aan het werk. Nelly Stouten Je hebt goed geluisterd naar de verhalen, en je begrijpt nu ook beter de beteekenis van Goeden Vrijdag en Paschen. Jij bent al dicht aan het boekje toe. Henk Stouten II We zullen het dan zoo houden met jullie „Henken"; nu heb ben we duidelijk onderscheid. Ik heb het gezien van je leeftijd. Loes van Veggel Natuurlijk wensch ik van harte met je mee voor mooi weer van den zomer Wat zul je dan een heerlijk weekje hebben! Hendrik Hanno Het was nog wat vroeg voor de bollenvelden; over enkele weken zal er veel meer te zien zijn. Gelukkig, dat ik je schrift herken; want je naam moest ik raden dezen keer! Geertrui de Groot Jullie hebben je filmavondje wel verdiend, na zoo'n moeite in den regen. Is het leuk geweest? Annie Schouten Het mooie weer deed ons ailen dubbel van de Paaschdagen ge meten Op je tweede vraag kun je, als je goed leest, in deze correspondentie het ant- wc:rd vinden. Tineke Marree Je mag zooveel oplos singen insturen, als je kunt vinden, maar minstens drie. Dan heb ik je gezien, en zal ik je misschien nóg zien, zonder dat ik het weet' Jo Kooien Je hebt me met teleurge steld met je cijfers, waarnaar je mij reeds nieuwsgierig had gemaakt. Probeer weer, zooveel punten vooruit te gaan. Jannie Kooien Je hebt dus in alle ge zichten genoten in de Leidsche Hout. Aijn de kiekjes goed gelukt? Leuk, dat je je brief al zelf op de fiets brengt. Drietal Laman Heerlijk, dat jullie al veel buiten geweest zijn. fietsend of wan delend, en je oogen den kost hebt gegeven. Jij huilt vreemde tranen, Willem! Liever kijk ik naar het mooie pak, en het vulpot lood. dat je in je brief zoo duidelijk voor mijn oogen hebt getooverd. Lena Prevo Ik voel mij het best met een groote raadselfamilie om mij heen. Weer bedankt voor je anekdoten. Jilles de Vos Eeen zomersch tochtje, met zomersch weermeer kon je met wenschen met Paschen Je was je griepje net op tijd kwijt. Bedankt voor je anekdote. Annie Gijzenij Je weet dus zelf al, waardoor je naam verleden week niet on der de goede oplossingen voorkwam. Je hebt heerlijke Paaschdagen gehad, en den tweeden dag een flinken fietstocht ge maakt. Liesje van Driel Leuk. dat je ook nog in de bollenstreek kwam met Paschen. Je bent er vroeg bij met nieuwe raadsels! Koos Hoek Ik zie, dat het prettige uit stapje van jou, voor mij het gevolg heeft, dat ik je een keer zal moeten missen. Nu. dat heb ik er graag voor over. Ik hoop, dat je in H, prettige dagen gehad hebt. Ton Tegelaar Inderdaad heb je het juiste been gebruikt verleden Maandag! Je mooie prijs vertelt me daar genoeg over. Gefeliciteerd hiermee. Tweetal Heemskerk Nu begrijp ik, waardoor ik jullie een poosje gemist heb. Suze, je bent een flinke dochter voor je Moeder. Wensch Moeder van mij harte be terschap. En dan hopen we beiden, dat het nu weer blijft lukken met de raadsels. Zusjes de Vos Ik kan aan Toos pre cies hetzelfde terugschrijven, wat zij aan mij schrijft: ,,ik schreef het voor de grap, en Je nam het op alsof het echt waar was". Dan zijn we dus quitte, Toos. Jullie hadden ook gezellige Paaschdagen, en het kleine logeetje bezorgde niet veel last. Blijft het goed gaan met Vader? Corrie van Weizen Nu was er wel wat te vertellen, en groot nieuws ook. Het weer werkt mee voor jou in de vacantie, om je prachtige nieuwe cadeau in te wijden. Heb je flinke vorderingen gemaakt? En wat heb je verder nog veel gekregen. Ik vind ook, dat je verwend bent! Aukje van der Walle Het is boven onze verwachting, zulk prachtig Paasch- en va- cantieweer. Je kon den heelen dag buiten zijn. Natuurlijk hebben de kleineren wat hulp noodig gehad bij het kruiswoordraad sel. Veel genoegen op alle verjaardagen. Jannie de Neef Hier volgt een versje voor ie album. Ook ik wil op dit albumblad, Een versje aan je schenken, Opdat je bij het zien daarvan, Nog weer eens terug kunt denken. Wil zoo de herinnering bewaren. Aan Je onbezorgde raadseljaren. EEN AVONTUUR VAN MIJN OOM JORIS GOEDBLOED. Je weet. dat mijn oom Joris Goedbloed de kalmte en gematigdheid in persoon is. Nooit, maar dan ook nooit maakt hii zich kwaad of windt zich op. Laatst toen hij me een van zijn beleve nissen verteld had. vroeg ik: „Maar oompje bedenkt u zich eens goed: bent u nu nog nooit van uw leven wanhopig of radeloos geweest?" Ik haalde een boek uit mijn zak en ging zitten lezen. Oom Joris dacht een heelen tijd ernstig na. Toen zei hij: „Ja. nu ik me goed be denk, toch een kéér! Luister maar: Eens op een dag moest ik een prachtig bijenvolk, dat lk aan den schoolmeester uit een naburige stad verkocht had je weet toch, dat ik in mijn vrijen tijd imker ben? per locaaltreintje vervoeren. Dit was heelemaal niet moeilijk. Ik deed de bijen in een korf. bond er een zak over, stapte in een coupé derde klasse, waarin reeds twee boerinnen zaten, groette beleefd, haalde een boek uit mijn zak en ging zitten lezen. Maar na een half uurtje voelde ik een erg verdacht gekriebel aan mijn been Ik streek met de hand over mijn broek en kreeg een steek, die het mij bijna deed uitschreeuwen. Het angstzweet brak me uit: ik voelde nog eens heel voorzichtig en be merkte tot mijn ontzetting dat mijn beide Ueenen stijlvol bijen zaten. Ze hadden zich op de een of andere manier door een gaatje in den zak heengewerkt en kropen nu bij tientallen naar boven. Goede raad was duur! Was ik nu maar alleen in de coupé geweest, dan had lk wel geweten wat me te doen stond. Maar die twee boerinnen! Ik was radeloos, ia, toen was ik voor den eersten keer ln mijn leven radeloos! Eindelijk werd het gekriebel en het gesteek zóó erg. dat ik het niet langer uithield. Ik stond op en zei met luider stem: „Dames verlaat u onmiddellijk deze coupé. Ik kan u niet precies uitleggen waarom. Maar als u het niet doet gebeurt er een ongeluk!" Nu je begrijpt, dat ik verder niets hoefde te zeggen Ze waren al weg. hevig trillend van angst. Mijn broek uittrekken was het werk van een oogenblik Ik nam het afschuwelijke kleedtngstuk voorzichtig op en schudde het buiten het raampje uit. maarvoor het eerst van mijn leven misschien wat ruw, want op een gegeven oogenblik schoot de broek uit mijn handen en was verdwenen. Nu. toen was ik de biien kwijt, maar mijn radeloosheid was er niet minder op gewor den, vooral toen de trein in het station binnenliep en de beide boerinnen luidkeels gilden, dat er een boef of een waanzinnige in den trein zat. De chef. die zijn angstigste gezicht trok, holde al weg om de politie op te bellen, maar mijn vriend de schoolmeester, die me kwam afhalen, redde mij uit den nood Ik vertelde hem in een paar woorden de heele gschiedenis, waarop alle omstanders zich tranen lachten En toen de chef dit hoorde, kwam hij er ook bij staan en leende me zoowaar een broek, zoodat ik toen weer spoedig toonbaar was". Leny Neyenhuys Bedankt voor je anekdote. Door deze fijne Paaschdagen heb je weer een prettige herinnering meer ge kregen. Dan ga je Dinsdag weer met plel- zier naar school. Jopie Hennik Het is best, dat je mee komt doen, hartelijk welkom. Dan ben lk nu je Tante. Zusjes Olivier Dezen keer enkele woordjes voor jullie samen. Lies, bedankt voor je anekdote. En een pluim voor het keurige kruiswoordraadsel! Gelukkig voor jou. Trientje, was de verkoudheid verdwe nen, voor dit mooie weer begon. Greet je Lips Deze week dan alleen een hartelijk groetje van mij. Hanny IJkema Knap, dat je het le raadsel ook vond, op één woordje na. Jij had dus wat te smullen in de vacantie. Wim Nieboer Het is waar, wat je schrijft; schaduw over zonnige dagen. Maar ik ben blij. dat jij volop van het mooie weer genoten hebt. Eily SIoos Je bent een pechvogel. Ik hoop maar, dat je toch ook nog van het mooie weer hebt kunnen profiteeren. Be dankt voor Je raadseltje. Anny Bekooy Ik denk, dat je menig keertje op je fiets gestapt bent dezer dagen. Er waren meerderen, die het figuur voor het kruiswoordraadsel mooi teekenden, maar jij spant de kroon. Marietje Zaalberg Ik vind het toch knap, dat je het reeds aan het leeren bent. Je begint er al vroeg mee. Niek Bakker Je schrijft me over heer lijke uurtjes buiten, in de wei, en over heerlijke uurtjes binnen. Het eene was al even prettig als het andere. Heb je nog meer gemaakt van Je mecano? Groet Marti ook. Jan Bronsgeest. Dan heb je toch van de natuur en het mooie weer genoten met Paschen. En wat heb je mij verrast met je prachtige kaart! Hartelijk bedankt; ik was er blij mee. Allda Stikkelorum Nu heb je een twee de herinnering aan je 10e jaar voor later. Heel hartelijk van jullie, mij op deze manier je wenschen voor een gelukkig Paaschfeest te doen toekomen. Ook jij welbedankt. Koos je Stikkelorum Jullie hebben een mooie kaart voor mij uitgezocht. Nog af zonderlijk een bedankje voor jou. Wat had jij een mooi Paaschel! Hier waren ook ver rassingen, maar weer een beetje anders. Riek de Vos Je wensch voor Paschen ls vervuld. Zingt het vinkje ook mooi voor je? Ria Holleman De vacantie is op alle scholen even lang. Jullie hebben een lief en tevreden poesje, een prettig huisgenoot je. De zonnige dagen zijn voor je kleine zusje ook heerlijk geweest. Maarten Holleman Als je het wat oefent, worden je sierletters wel mooi. Heer lijk, dat je bij den "boer moogt spelen. Beu Je ook den kant van de Vliet uitgeweest? Je zomervacantle wordt fijn, dat weet je al. Truusje Sluymer Als je alleen de fiets gekregen had, zou ik al vinden, dat je reusachtig verwend was. En nu er nog zoo veel andere dingen bij zijn, kan ik er haast geen woorden voor vinden. Je kon geen mooiere vacantledagen wenschen, om het fietsen te leeren. Gaat het al goed? Annie van der Vos Je hebt goed gera den. Dan mag je je geluk weer beproeven. Je kreeg een bijzonder Paaschel! Wim de Wolf Je denken en peinzen werd dan toch beloond. Dat geeft voldoe ning, nietwaar? Ik kan hetzelfde van mijn Paaschdagen vertellen. Henk van Egmond Je hebt het goed klaargespeeld met je raadsels. Kijk alleen, wat er staat voor glazuur. Jopie Poptie Jij bent al vroeg op de hoogte van mooie cadeaux. En, om niet te laat te zjjn, stuur lk nu reeds mijin harte lijke gelukwenschen. Dickie Oskam Het is goed. wat je vraagt. Er ls genoten deae Paaschdagen; het was ook buitengewoon mooi weer. Volgende week hoop ik jullie weer allen om mij heen te hebben. Je weet, wat je dan in de krant vtndt, dus: present zijn! Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, ldevr. M. J. BOTBRENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 22