RAADSELS Oplossingen Goede oplossingen ANEKDOTEN CORRESPONDENTIE (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. i. Ingezonden door Ludolf Bakhuizen van den Brink. Mijn geheel bestaat uit 14 letters, en is een spreekwijze. 2, 8, 13, 1 is een goede gedachte, een denkbeeld. 11, 7, 1, 3 bete kent niemand of niets. 5, 12. 9, 10 is een sportdoel. 14, 6, 12, 4 is niet levend. II. Ingezonden door Zusjes Meinema. Zoek 4 plaatsen in Nederland, als in het volgende voorbeeld. Voorb.: Mijn le deel betekent spoed, mijn tweede niet gebogen, Opl.: haast, recht, Haastrecht. 1. Mijn le deel betekent paling, mijn hveede vet. 2. Mijn le deel betekent bangheid, mijn tweede buurt. 3. Mijn le deel betekent klap, mijn twee de noemt een bekende firma voor borst plaat in Leiden. 4. Mijn le en 2e lettergreep betekenen vlugger, mijn 3e buurt. m. Ingezonden door Leny Moraal. Mijn geheel is een land, en bestaat uit 11 letters, 1, 2, 3, 4 is een windrichting, 10. 5, 6, 7, 8 vindt men in ieder huis, 10, 11, 6 is een toiletartikel, 9, 11 is een geluld van een dier. IV. Ingezonden door Drietal van Vliet. Een molenaar kwam in zijn molen, die vier hoeken had. In elke hoek zag hij 3 zakken staan, op elke zak zaten 3 katten, en iedere kat had 3 jongen bij zich. Hoe veel voeten waren er nu in die molen? V Ingezonden door Gerrie Sweris. Wie gaat om het huis, en gluurt in alle gaatjes? VL Ingezonden door Ans Nieuwenhuys. Met b vindt men mij 's winters op het ijs, met d ben ik een jongensnaam, met h treft men mij bij de kippen aan, met m vindt men mij aan de hemel, met z ben ik een rivier in Nederland. VII. Ingezonden door Flip Stouten. Vul in (van links naar rechts): 1. een medeklinker. 2. is geen twee. 3. is niet stomp. 4. betekent: op geen enkele plaats. 5. noemt iets, waar kippen verblijven. 6. dezelfde medeklinker als bij 1. De middelste rü van boven naar bene den vormt de naam van een vogel. VIII. Ingezonden door Lydia Botermans. Welke tuin maakt alle kinderen blij? der raadsels uit het vorige nummer. 1. Horizontaal: 1. zomer, 5. cello, 10. amen, 12. beek, 13. das. 14. mes. 16. nis, 17. trom pet, 20. la. 22. in. 23. is, 24. al, 25. kan delaar, 29 merg, 30. unie, 32 arm, 33. zee, 35. den, 36. olm, 37 Indië, 38. Marie, 41. email, 42. Assen. Verticaal: zadel, 2. Oma, 3. mest. 4. en, 6 eb, 7. Lent, 8 lei, 9. oksel, 11. rem, 14. mond, 15. spil. 18. ring. 19. Esau, 21. aker, 24 Arie, 26 Armada, 27. edel, 28. anders, 29. Maria. 31. enten, 33. zoel, 34. Emma, 39. as, 40. ie. 2. Oost, West, thuis, best. 3. De tong. 4. De letter e. 5. 1. Wielrennen: 2. voetballen; 3. hard- loopen; 4. tennissen. 6. Edam; Sluis: Assen; Os; Loenen. 7. Vliegmachine; vlieg, in, Ma, el, China, Maggi. ontvangen van: Leny Moraal, Henk Stouten I, Flip Stou ten, Sjaantje Stouten, Nelly Stouten. Henk Stouten n, Gerard Knijnenburg, Loes van Veggel. Jeanne de Geus, Jack de Geus, Suze de Geus, Wim Monhemius, Hendrik Hanno, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Joop Schouten. Annie Schouten, Lena Pre- vo, Tineke Marree, Jannie Kooien, Jo Kooien, Jilles de Vos. Rie Develing, Elsje Boterenbrood, Ineke Boterenbrood, Hansje Boterenbrood, Johan Spijker. Jan Spijker, Annie Gijzenij, Liesje van Driel. Koos Hoek, Ton Tegelaar. Suze Heemskerk, Sam Heemskerk, Willy van Rijn, Jo van Rijn, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet. Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos. Aukje van der Walle. Jannie de Neef, Nelly de Neef, Jetje de Neef, Beppie de Neef. Ida de Graaf, Annie Schipper. Adri Schipper, Jan nie Hartevelt Cootje Hartevelt, Corrie van Weizen, Leny Neyenhuis, Tricneke van Manen, Piet Paauw, Jopie Hennik, Lies Olivier, Trientje Olivier. Greetje Lips, Ma- rietje Laman. Willem Laman, Paulus La- man, Hanny IJkema, Piet Bruné, Wim Nie- boer, Elly Sloos. Anny Bekooy, Marietje Zaalberg. Niek Bakker, Marti Bakker, Rika de Graaf, Leny de Graaf, Alida Stikkelo- rum, Koosje Stlkkelorum, Jan Bronsgeest, Riek de Vos, Truusje Sluymer, Rla Holle man, Maarten Holleman. Annie van der Vos, Wim de Wolf, Rietje Brandt. Henk van Egmond, Henny van Vliet, Jopie Pop- tie, Rie Smlttenaar, Kora Key, Truusje van Weizen, Pim van Weizen, Dirk Weima, Annie Lek, Jannie Lek, Rietje Pielanen, Lydia Botermans. Coba Verlind, Elsje Ver- lind, Annie Olivier. Marietje Hoppenbrou wer, Annie van Winkel. Jan Bouw. Willy Wiggers, Riekje Leemans, Dickie Oskam. Ingezonden door Marietje Lagerwij. Klant (in den winkel van den kruide nier) Ja. ik wil graag een blikje sar dientjes hebben, maar ik weet ndet, hoe ik het open moet maken". Bediende: „O, mevrouw, de handleiding, hoe u het doen moet. zit in het blikje". Ingezonden door Annie Olivier. Oom Frans tot Karei: ,.En Karei, wat eet je het liefst?" Karei: Erwtensoep. Oom. Daar word ik zoo naar van. dat ik den volgenden dag niet naar school hoef". Ingezonden door Bep Oostveen. Verkeerd begrepen. Bedelaar: „Mevrouw, u weet wel, wat ik noodig heb". Mevrouw: „Ja. maar de meid heeft ver geten, zeep te halen". Ingezonden door Matje van Leeuwen. Het wijsneusje. „Vooruit!" beveelt Moeder, „nu naar bed. De kuikentjes moeten om dezen tijd ook naar bed". „Ja, maar", merkte Liesje op, ,,de hen zeil gaat ook mee". Beste raadselnichtjes en -neefjes, De maand April heeft onzen wensch ver vuld, zelfs méér dan dat: we hadden ons geen heerlijker voorjaarsweer kunnen den ken met Paschen! En ook de dagen daarna bleef het zomersche weer aanhouden Heer lijke vacantiedagen voor jullie! Dagen om goed rond te kijken in de natuur en volop te genieten van zon en buitenlucht. Ik hoop dan ook, dat deze dagen een frissche kleur op jullie wangen getooverd hebben! Jullie waren natuurlijk meer buiten dan binnen te vinden! Het verwondert me niet. dat ik dezen keer minder brieven aantref dan vo rige keeren: het weer trók ons naar buiten. Bovendien zijn er in de vacantie nichtjes en neefjes uitstedig. Daarom wacht ik met mijn verrassing altijd tot na de vacantie. Julie hebben zeker al geraden, welke ver rassing dit is? Van vele inzenders kreeg ik het kruis woordraadsel. Ik wist wel, dat de meesten knap genoeg zijn, om dit op te lossen. Ook nu weer vond ik bij verschillenden het fi guur prachtig uitgeteekend en ingevuld. Weer een pluimpje voor dit keurige werk! Nu gaan we Dinsdag weer met frisschen moed naar school. We kunnen met een vol daan gevoel op deze vacantie terugzien. Nu de briefjes. Rie Smittenaar Je hebt je zin gekre gen: prachtig weer. om dagelijks wat met je kleine zusje te rijden. Er zijn veel eieren in den voorjaarstijd: zoo volgt het een uit het ander. Kora Key Je hebt een eenvoudig en aardig versje in Bea's album geschreven. Nu kun je dus kleine babbeltjes met je broertje maken. Truusje van Weizen Het was al heer lijk aan het strand. Voor de bollenvelden was het nog wat vroeg. Gaat het goed met het goudvischje? Pim van Weizen Wat heeft je vriendje met het haasje gedaan? Zoo'n kleintje heb ik nog nooit gezien. Dirk Weima Je hebt dan een „fris sche" herinnering aan je uitstapje naar Friesland. Ik begrijp wel, dat je daar niet alleen in huis hebt gezeten! Ik ben meer dan tevreden met je oplossingen. Annie Lek Wat kun jij wandelen: een prestatie! Je hebt je medaille verdiend. Prettig, dat jij je raadsels voor Jannie schreef. Ik hoop, dat haar vinger ondertus- schen weer genezen is. Rietje Pielanen Je hebt een grooten fietstocht gemaakt. Dat was zeker om de bollenvelden te doen? Prachtweer er voor! Rietje Brandt Dat tuintje van jou wordt goed verzorgd; je zult er pleizier van hebben. Ik heb nog aan je gedacht met Paschen, hoe heerlijk jij nu met Ellie kon wandelen. Jij kreeg een mooi Paaschei, en je zorgde zelf voor aardige Paaschverras- singen. Coba Verlind Weet je nog, hoe ver je verjaardag je nog leek eenige weken terug? En nu is het alweer zoo ver! Van harte ge feliciteerd, en ik wensch je een heel pret- tigen dag toe Zondag. Het zijn feestweken voor jullie. Elsje Verlind Het was een vroolijk ge zicht. al die versierde fietsen langs je te zien trekken. Echte PaaschdrukteVoor jou is Coba's feestdag natuurlijk ook een pret tige dag. Lydia Botermans De vacantie heeft, behalve mooi weer, veel fijns voor je ge bracht. Je vertelt me wel, hoe het geweest is Woensdag? Annie Olivier Ik weet, dat je een trouw nichtje bent. dus maak je niet ongerust. Zoo zijn beide Paaschdagen prettig verloo- pen voor je, op een heel verschillende ma nier. Van zoo'n tuin kun je genieten. Mientje de Water Hartelijk dank voor je prachtige kaart met goede wenschen, een echte verrassing voor mij. Annie van Winkel Je begrijpt, dat jouw afwezige raadselbriefje niets betee- kent bij dezen grooten slag voor jullie, voor je Vader in het bijzonder. Wil je je Vader van mij condoleeren? Ik had het inderdaad in de courant gelezen. Beterschap met je, en mijn beste wenschen voor jullie allen. Riekje Leemans Ja, nu heb ic- meer tijd voor mij. De Leidsche Hout is niet vergeten; ik lees er in vele brieven over. Het is er ook heerlijk. Wensch Mevr. H. beter schap en voor Henny mijn groeten Leny Moraal Je hebt natuurlijk menig wandelingetje gemaakt met je nieuwe pop penwagen. Je had geen mooier weer kun nen bestellen. Flip Stouten Ik denk. dat jij ec>', pret- tigen Woensdagavond gehad hebt. Dit

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 21