Uit de Rijnstreek LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 14 April 1939 NAGEKOMEN BERICHTEN Redactie 1507 Directie en Administratie2500 VIS5CHERIJ-BERICHTEN Stadsnieuws Binnenland WEERBERICHT. De kwestie der centrale luchthaven Buitenland Onze telefoonnummers AGENDA AANBESTEDING. Gister werd door den Garnizoens-Com- mandant een openbare aanbesteding ge- honden voor levering van inlandsch versch rundvleesch. gerookt en pekelspek over het tijdvak van 1 Juni tot en met 31 Decem ber 1939. Er waren zeven inschriivingsbil- jetten t.w.: N.V. Gebroeders Brand. Rotterdam: ge rookt spek f. 06985, pekelspel f. 0.6985: Th. M. W. Bergers, Leiden: gerookt spek f. 0.66. pekelspek f 0.66; A. H. Berger. Leiden: gerookt spek f. 0.70 pekelspek f. 0.70; D. v Stam, Amsterdam: rundvleesch I. 0.599: Ph. van Gelderen. Leiden: rundvleesch f. 0.61: S. W. Marsman, Leiden: rundvleesch f. 0 61; J. J. van Mastrigt, Leiden: rundvleesch t. 0.595. Al deze prijzen zijn per K.G. Gistermiddag omstreeks kwart over een is de 15-jarige wielrijder W. v. d. B. op het kruispunt van Donkersteeg en Haar lemmerstraat in aanrijding gekomen met een motorbakfiets, bestuurd door den 21- jarigen A. S. waardoor de jongen viel en een der wielen van de motorbakfiets over het hoofd kreeg. Met een schaafwond boven het linkeroog en een lichte hersenschud ding kwam hij er nog goed af: na ln het Academisch Ziekenhuis te zijn behandeld, kon hij naar huis worden overgebracht. De bestuurder van de bakfiets bleek niet in het bezit van een rijbewijs; wel degene, die in de carrier zat. doch dat is niet voldoende vopr den bestuurder tegen wien voor cht feit proces-verbaal is opgemaakt. MATROOS OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Hedenmorgen omstreeks half tien is op de Nieuwe Maas ter hoogte van de Pel grimskade te Rotterdam de 23-jarige ma troos L. M. van Loosen, wonende aan de Maaskade en werkzaam op het ss. ..Ruhr" van de Vola Transport Mij., uitgegleden en te water geraakt. Hoewel de jongeman kon zwemmen en hem direct een reddingsboei werd toegeworpen, gelukte het hem niet deze te grijpen. Hij verdween in de diepte en verdronk. Twee politiebooten zijn dade lijk aan het dreggen gegaan maar tot dus verre zonder resultaat. Barom eierstand Hedenmiddag 2 uur: 760. BUITENXANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Koel Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt Over Zuid-Europa blijft de hooge druk nog stand houden, zoodat Frankrijk en Duitschland nog steeds onder invloed staan van de tropische luchtmassa's. welke uit het Middellandsche zee bekken worden aangevoerd. In ons land werd de tropische lucht in den loop van den nacht verdrongen door polaire luchtmassa's. uit het Westen. Dientengevolge trad een lichte afkoe ling in. terwijl bijna overal eenige regen viel. Over Normandië en Bretagne bevindt zich nog een kleine storing, welke aldaar hedenmorgen regen veroorzaakte en waarschijnlijk op de weersontwikkeling ten onzent ook nog eenigen invloed zal hebben. Zij houdt althans het door dringen van de polaire lucht over Duitschland even tegen. De oceaan-depressie is verder op gevuld. haar kern licht thans ten Zuiden van IJsland. Over de Britsche eilanden bleef het licht buiig. Een volgende depressie ligt bij de Zuid kust van Groenland. Zij zal echter op het weer in West-Europa weinig directen invloed uitoe fenen. Over Scandinavië is de luchtdruk steeds verder dalende en een afzonderlijke kern van iSfeën luchtdruk heeft zich voor de kust van Noorwegen ontwikkeld. wsersomstaNÏhoheden Binnenland f7 30 voorna») Den Helder: Betrokken, matige Z.Z. wind. Temp 9 gr. C.. min. 9 gr. C. Vlissingen: Betrokken, zwakke. W.Z. Wind. Temp. 10 gr. C.. min. 10 gr. C. De Bilt: "Zwaar bewolkt, matige W.Z. wind. Tem. 13 gr. C.. min. 10 gr. C. Groningen: Zwaar bewolkt, zwakke Z.W. wind Temp. 12 gr. C., min. 10 gr. C. Maastricht: Zwaar bewolkt, zwakke W.Z. wind Temp. 15 gr. C.. min. 14 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmorgen 9 uur: 11 gr. C. (52 gr. F.) Hedenmiddag 12 uur: l3Vt gr. C. (57 gt. f.) HOOG WATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 0.10 uur; nam. te 12.14 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Vrijdag van 7.25 uur nam. tot 4.36 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 14 April: op 2.51 uur; onder 13.30 uur. INSTALLATIE DER COMMISSIE VAN ONDERZOEK. Ter gelegenheid ran de installatie van de commissie, welke der regeering van advies >al dienen nopens de vraag, welke maat regelen weruchelijk zijn te achten ter be vordering van een uit een oogpunt van al gemeen belang zoo gunstig mogelijke oplos sing van het luohtihaven>vraagstuk voor het groote Internationale luchtverkeer, heeft de minister van waterstaat een rede uit gesproken en er op gewezen, dat het vraag stuk niet slechts veel omvattend is, dooh bovenal zeer belangrijk, aangezien de op lossing daarvan, die alom in den lar.de met een zoo groote belangstelling wordt tege moet gezien, voor de positie, welke Neder land in de burgerlijke luchtvaart zal in nemen van verstrekkende beteekenis zal zijn. Het is het verlangen van de regeering op dit oogenblik de onderscheidene oplos singen, waarop het oog kan vallen, te toet sen aan een objectief, kundig oordeel en daarna een uiteindelijk standpunt te be palen. Hiervoor is noodig aklus spr. dat alle denkbeelden, ook die, welke van de zijde van de regeering reeds zijn geopperd, in den smeltkroes van uw beoordeeling wor den gedaan en dat alle belangen, in hun onderlinge waarden en in hun beteekenis tegenover he>t algemeen belang, worden bezien. Waar,ut dit algemeen be lans bestaat is niet moeilijk te onderkennen: het zoo goed mogelijk inschakelen van Nederland in het groote luchtverkeer en het zoo veel moge lijk bevestigen van de positie van de Neder- landsche luchtvaart in dit verkeer. NC0£RLANDSCH GEZANT IN SPANJE. Naar wij vernemen is dezer dagen de be noeming te verwachten van mr. C. H. J. Schuller tot Peursum. thans gezant te Rio de Janeiro, tot Hr. Ms. gezant in Spanje. OVERTREDING VAN DE LOTERIJWET. Door de Haagsche politie zijn gisteren ten kantore van de commanditaire vennoot schap spaarbriefbank ,De Toekomst" aan de Laan van Nieuw Oost Indië 207 en van de C. V. „Adco". aan hetzelfde adres ge vestigd en bü verschillende hoofdagenten dezer instellingen te Den Haag eenige dui zenden spaarstrooken in beslag genomen. Od 6 April J.l. heeft de Haagsche kanton rechter nJ. schriftelijk vonnis gewezen ln een zaak tegen drie bestuursleden van de société anonyme Fatum", gevestigd bij Brussel, welke in samenwerking met de beide genoemde Nederlandsche vennoot schappen spaarstrooken uitgaf De be stuursleden werden hierbij veroordeeld tot een geldboete van duizend gulden ieder wegens overtreding van de lotcrijwet en de wet regelende de staatsloterij Het optreden van de Haagsche politie berust eveneens op vermoeden van overtreding van deze wetten BLOEMISTEN-PATROONS VEREEN. BIJEEN. Gistermiddag vergaderde in Krasnapolsky te Amsterdam een 25-tal bestuursleden van pas opgerichte organisaties van bloe misten-hoveniers, welke niet aangesloten zijn bij den Nederlandschen tuinbouwraad. Deze bestuursleden vertegenwoordigden 300 leden. Er werden in een comité geko zen de heeren W. Beunder te Bloemendaal, die deze vergadering presideerde, W Zuu- rendonk te Haarlem en J. v. d. Berg te Wassenaar, die verdere besprekingen o.a. over eventueele aansluiting met den Nederlandschen tuinbouwraad zullen voe ren. Geklaagd werd over veel concurrentie ook van de zijde van niet-vakgenooten. Besloten werd de landelijke actie krachtig ter hand te nemen om tot betere toestan den in de bedrijven te komen. INLEVERING VAN VUURWAPENS IN ALBANIË De commandant van de Ltaliaansche strijdkrachten in Albanië heeft bevel ge geven, dat alle Albaneezen of buitenlan ders terstond de in hun bezit zijnde vuur wapens moeten inleveren EEN ZWARTE LIJST VAN MUZIEK WERKEN Op last van den president van de Duit- sche rijksmuziekkamer zullen alle muziek werken, die in strijd zijn met het r.at'o- naal-socalistische cultureele streven, voort aan door de Tijksmuziekkamer op een lijst van ongewensehte en schadelijke muziek worden geplaatst. MORGEN SPREEKT CIANO. De vergadering van de Kamer van fase es en corporaties, die morgenmiddag om 4 uur aanvangt, zal bijgewoond worden door de Albaneesche delegatie, die naar Italië komt om den konii*: de kroon van Albanië aan te bieden. Minister Oano zal ln deze bij eenkomst een rede houden over de gebeur tenissen der laatste dagen. (op 2 lijnen) ALPHEN. Vergadering C. H. Partij. In het Nut vergaderde de C. H. Kiesvcr. Groen van Prinstcrer". Spreker was de lijstaanvoerder der C. H partij in dit dis trict mr, J. J. R Schmal. De heer C. Ko ren, opende na schriftlezing en gebed. De heer Schmal wees op de moeilijke omstandigheden waaronder deze verkiezing wordt gehouden. Het gaat bij de C. H. om een concentreeren van het beginsel en het uitdragen daarvan. Hij schetste dan de be teekenis van het provinciaal bestuur en be sprak de landspolitiek. Allereerst wees hij op de moeilijkheden voor onze regeering. Velen meenen dat tal van maatregelen niet goed of onvoldoende zijn. Vele maat regelen zijn inderdaad niet voldoende, doch de regeering kan niet anders, omdat de meeste vragen en vraagstukken tegenwoor dig meest internationale beteekenis heb ben. Men kan. zooals de NSB. o.a. zegt, zeer makkelijk verbetering brengen, doch niet anders dan tot een afbreken van alles wat ons lief en dierbaar is. Spr. stelde hier tegenover dat, hoe men ook over de kabi netsvorming in 1937 van ons huidig kabi net mag denken, het meer dan noodig is, om de mannen die zeer nabij staan, te steunen met behoud van de zelfstandig- heidspolitiek die de C. H. voorstaat met gezonde critiek, die echter niet alleen ne gatief, doch vooral positief moet zijn. Na de C. H partij te hebben voorgesteld als de Prot. Chr Volkspartij met als leuze: Heel de kerk, heel het volk! waarbij men in te genstelling tot de totalitaire staten wil wa ken voor de belangen van de kerk. Spr. wekte op tot steun aan deze partij. Na ge- dachtenwisseling eindigde de heer Schmal met dankzegging. Raadsstukken. Verkoop van bouwgrond Van de com missie van bijstand voor het Grondbedrijf kwam bij B. en W. het advies in, dat zij met den heer J. Westmaas, aannemer al hier tot overeenstemming is gekomen om trent de voorwaarden tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Borneostraat, groot 675 M2 voor den prijs van f. 5.per M2 voor de eerste 500 M2 en f 2.25 per M2 voor het overige gedeelte, in totaal f. 2900.B. en W. stellen den Raad voor hiertoe te besluiten. Verhuring Volkstuintjes en gemeente- woningen De commissie van bijstand voor het Grondbedrijf adviseert den Raad om de acht weekwoningen gelegen aan de Pr. Hendrikstraat No. 74 en 76 voor f. 4. Schoolstraat 20 voor f. 3.en Schoolstraat No. 18 voor f. 1.85; Raadhuisstraat 136 voor f8.idem 132 en 114 voor f. 1.30 en Raadhuisstraat No. 138 voor f. 2.per week te verhuren. Tevens de verpachting van ongeveer 3 65.00 H.A. als zoogenaamde „volktuinen" voor een huurprijs van 2'/'i cent per M2 per jaar. Verkoop van grond B. en W. stellen den Raad voor aan den heer S. J. Rulnze- veld, notaris te Zoeterwoude te verkoopen een perceel grond gelegen naast het woon wagenkamp te Alphen a. d. Rijn voor den prijs van f. 1.25 per M2. Aanvraag om gelden voor bijbouw school Steekterweg Van het bestuur der Ver. tot bevordering van lager en meer uitge breid Christelijk onderwijs is een aanvrage Ingediend om overeenkomstig de bepalin gen van de artikelen 72 en volgende der L.O.-wet 1920 gelden beschikbaar te stel len: a. ten behoeve van hun bijz. school voor gewoon lager onderwijs Steekterweg 83. voor den bijbouw van een vierde les lokaal en een leermiddelenbergplaats, den aanleg van centrale verwarming ter ver vanging van de kachelverwarming en de aanschaffing van schoolbanken en leer middelen: b. ten behoeve van zijn bijzon dere scholen voor gewoon lager onderwijs Julianastraat 95 en Hoorn 71 voor de aan schaffing van schoolbanken. Daar de aan vragen voldoen aan de eischen van art. 73 der L. O.-wet stellen B. en W. den Raad voor, hiertoe te besluiten, Raadsagenda. Op Maandag 17 April a s. zal de Raad onzer Gemeente in vergadering bijeen ko men. De agenda is als volgt samengesteld: Opening, notulen, mededeelingen, inge komen stukken: voorstel van B. en W, in zake wijziging van het raadsbesluit d.d. 26 October 1936, betreffende garantie voor de tentoonstellingsvereeniging Boskoop; idem inzake onheffing zekerheidsstelling van den gemeente-ontvanger; idem inzake vast stelling ultkeering ex art. 104 L.O.-wet 1920 aan andere gemeenten; idem inzake het verzoek van het R.K. Kerkbestuur te Aar- landerveen, om beschikbaarstelling van gelden voor een handnaaimachine voor de R.K. school aldaar; idem inzake het ver zoek van het bestuur der vereeniging ter bevordering van lager- en meer uitgebreid Chr. schoolonderwijs alhier, om beschik baarstelling van gelden voor: a. ten behoe ven van de school Steekterweg 83, den bij bouw van een vierde leslokaal en een leer middelenbergplaats, den aanleg van cen trale verwarming en de aanschaffing van schoolbanken en leermiddelen; b. ten be hoeve van de scholen Julianastraat 95 en Hoorn 71, de aanschaffing van schoolban ken; idem Inzake verkoop van een strookje grond nabij den Steekterweg; Idem inzake verhuring en verpachting van gemeente- eigendommen; Idem inzake verkoop van een perceel bouwgrond aan J. Westmaas q.q; Benoeming van een onderwijzeres aan de O.L. school Schoolstraat;; voorstel van B. en W. Inzake het verzoek van den Neder landschen Ouderraad bij het openbaar la ger onderwijs, inzake instelling van een ouderaad: idem inzake omwisseling van aandeelen der N.V. Maatschappij voor Ge- meentecrediet; Idem inzake toekenning voorschot op vergoeding ex. art. 101 L.O.- wet 1920. Bij K B. is herbenoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Al phen de heer Ch. F. Ph. Q. L. H. Bannier. BOSKOOP. Bijeenkomst der N.S.B. Voor een vrij talrijk publiek, trad in het gebouw der Boskoopsche veiling op Mr. Rost von Tonningen, die een rede hield over het onderwerp: „Voor Vrijheid, Arbeid en Brood". Van de gelegenheid tot gedach- tenwisseling werd door enkelen gebruik ge maakt. Propaganda-avond der B. V. L. In hotel „Klaassen" heeft een propagan- da-bijeenkomst plaats gehad, georganiseerd door de afd. Boskoop van de B. V. L. De voorzitter, dr. A. S. Kater, sorak een inleidend woord, waarna eenige films ver toond werden, w.o. een wetenschappelijke film. betrekking hebbende op de sevoellg- heid der planten, alsmede een film van de J.l. op 1 April te Brielle gehouden fees ten. Na het uitreiken van de brevetten en prijzen van de dezer dagen gehouden schietwedstrijden, sprak burgemeester Ver kerk een slotwoord. Door de Chr. Hist. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" is voor de a.s. verkie zing voor leden van 4en gemeenteraad de volgende voorloopige candidatenlijst sa mengesteld: W. Kranenburg, aftr.; Jac. v. Wengerden, J. Smit, A. C. van Nes, W. van den Heerik, I. Bas, J. P. de Borst, J. D. Buitenhuis, C. van der Kaaden en M. Splinter. Als eventueele plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren: P. van Bode graven, J. Meijer en B. van Tienhoven. BODEGRAVEN. De Luchtbescherming. Thans is men ook hier nu van officieele zijde de organisatie van den Luchtbescher mingsdienst krachtiger gaan aanpakken. Tot dusver was er alleen een hoofd van dienst, die tevens ambtenaar van militaire zaken ter secretarie was. In deze drukke dagen is echter gebleken dat deze combi natie van functies juist in crisisdagen on mogelijk is, waarom de burgemeester aan den heer Vervoorn op diens verzoek eervol ontslag als hoofd van den luchtbescher mingsdienst heeft gegeven en als zoodanig heeft benoemd de heer Joh. P Veerman, commandant van den Burgerwacht. Met spoed zullen nu de noodige maatregelen genomen worden, terwijl bovendien in principe is opgericht een afdeeling van de Ned. Ver. v. Luchtbescherming, waarvan ln het voorloopig bestuur zitting namen be halve de burgemeester, de heer Veerman, de heer J. v. d Giessen, opperbrandmees- ter, de heer J. Fioole, chef-veldwachter en dr S Beije, voorz. van het Roode Kruis. Het is de bedoeling binnenkort in een openbare vergadering tot de stichting van deze afdeeling over te gaan. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria. d. van Gerrit Jan Noorlan- der en Antonia Kouwenhoven. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Het Uitbreidingsplan De Lucht bescherming. De Raad vergaderde. De burgemeester deelde mede, dat Weth. Splinter wegens ziekte verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Ook namens den Raad wenscht hij hem een spoedig herstel toe. Onder ae ingekomen stukken was een verzoek om subsidie van de St Lidwinaschool te Lei den voor 1938; overeenkomstig het voor stel van B. en W. werd besloten f. 10. toe te kennen. Volgde beslissing inzake de herziening van het Uitbreidingsplan. De voorzitter deelt mede. dat de beslissing in den eersten termijn van drie maanden niet kan wor den genomen. Waar de wet gelegenheid daartoe biedt, geeft de voorzitter in over weging den termijn voor de beslissing te ver dagen tot 13 Juli a.s. De voorzitter ver klaarde, dat o.a. de aanleg van den nieu wen snelverkeersweg van grooten invloed is op de vaststelling van het uitbreidings plan. Een belangrijk punt voor de gemeen te is in dit verband de toezegging van den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, dat hij accoord gaat met den aanleg van een tunnel in het verlengde van de Erica laan. Er zijn echter nog andere kwesties op te lossen; spr, hoopte, dat ook wat deze betreft, tijdig vóór 13 Juli a.s. een rege ling zal zijn verkregen. Dit punt werd aangenomen. Na toelichting werd vervolgens besloten de 4 l/4»/o geldleening pro resto groot f. 10.500.te converteeren in een van 3 1/4°/.. Voorstel van B. en W. om de voorm. woning van het Hoofd der O. L. School te bestemmen tot hulp-ziekenhuis van den Geneeskundigen dienst der Luchtbescher ming, dit in afwijking van een in vorige vergadering genomen besluit om deze wo ning voor verhuring beschikbaar te stellen. De voorzitter achtte dit het meest hiervoor ln aanmerking komende gebouw, waarover de gemeente de directe beschikking heeft. Dit I werd zonder stemming aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. TER AAR. Candidaatstelling Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr. Hist. Kiesvereeniging vergaderde onder voorzitterschat) van den heer H. de Vos. teneinde te komen tot het stellen van candidaten voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen. Er werden eenige stemmingen gehouden met het uiteindelijk resultaat dat de lijst als volgt werd vastgesteld: 1. W. van Woudenberg (aftr.); 2 Jac Bogerd; 3. H. de Vos; 4. J B Cats; 5 F. van Leeu wen; 6 H. Mulder. De heer J van Apel doorn die reeds geruimen tijd zitting heeft in den gemeenteraad als vertegenwoerdige- der Chr H'st. groep, werd dus niet opnieuw candidaat gerteld wat z'in oorzaak schijnt te v'nden in veranderde politieke inzichten van den be'rokkene Besloten werd samenwe-ktng te zoeken met de AR. en St. Geref. groepen. VrUdag. Den Burcht: Vryz. Dem. Bond. Spr. mr. P. J. Oud, 8 uur nam. Rapenburg 61: Alg. Ledenvergadering „Pro Juventute", afd. Leiden, n.m. 8 uur. Stadszaal: A.-R. Partij. Sprekers de heeren Briët, Beekenkamp. Kralt en Bijleveld. 8 uur nam Katwijk a. Zee (CasaCara): Chr. Nat. Actie. Spr. de heer Zagt. 8 uur nam. Katwijk a. Zee (Zaal Geesink)E.d.D. 8.15 uur nam. Zaterdag. ..'t Schuttershof": Uitvoering Tooneelvereen. „Entre Nous" R.v.A., 8.15 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u n;>n. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De verduivelde waarheid". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u„ Zon dag 2-7 en 8-11 u. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur nam. „Morgen gaat. 't beter". Zondag van 2-7 uur doorl. voor stelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Vrouwengevangenissen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Hudi". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Maandag en Woensdag ook 2.30 uur nam. Casino-Theater: Instituut voor OiASureele Films Zaterdag nam. 2% uur. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De laatste der Mohikanen". Zondag 2-7 u. doorl. voorstelling en 8 u. n.m. Nova-theater (KatwiJk-aan-Zee)Onder twee vlaggen". De avond- en nachtdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot Vrijdag 14 April waargenomen door: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. WADDINXVEEN De a.s. Raadsverkiezing. De stemming voor den gemeenteraad al hier is bepaald op Woensdag 14 Juni 1939. Opening bazar van den Boerinnenbond. In de openbare school B aan de Brug. is een bazar geopend, georganiseerd door den Bond van Boerinnen en andere Plattelands vrouwen onder beschermheerschap van burgemeester P A. Troost. De bazar heeft ten doel de kas der T.B.C.. vereeniging te dezer plaatse te steunen. Burgemeester P. A. Troost was met zijn echtgenoote aanwezig, alsmede vele raads leden, de plaatselijke doktoren en vele anderen. De presidente, mevr. K. v. d. Torren- Veendorp, sprak een hartelijk welkomst woord, waarna de heer Ten Dam namens de K.N.M.B., afd. Waddinxveen, de aange name samenwerking tusschen den Midden stand en den Boerlnnenibond memoreerde. De burgemeester herinnerde er aan, hoe bovengenoemde vereeniging met groote werklust aan dit mooie werk begon en hoe keurig alles gereed ls. Voorts wees hij er op, dat dr. Bruins Slot zich steeds met hart en ziel aan de T.B.C.-vereeniging heeft ge wijd. De heer Kreupeling, gemeentesecretaris, wees als waarnemend voorzitter der T.B.C - vereeniging op den arbeid dier vereeniging. waarna de burgemeester dezen fraalen bazar opende. Nadat het Wilhelmus was gezongen werd een rondgang langs de verschillende stands gemaakt en onmiddellijk reeds druk wn milddadigheid blijk gegeven. Al hetgeen hier tot stand ls gekomen werd door een achttal werkloozen geheel belangeloos verricht, hetgeen tot dank baarheid jegens hen stemt. Wij wenschen den organisatoren van dezen bazar veel succes toe! Gevonden: Een handkap, autokrick, paar grijze handschoenen en een hand- kap, paar roode kinderhandschoenen, blau we alpinomuts, partij boomen en struiken, auto-nummerbord H Z. 51498, schort, bruine muts, kinderbretels, boek. hangslot. Inüoh- tingen bij de politie. ZWAMMERDAM. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. De A.R Kiesvereeniging vergaderde on der voorzitterschap van den heer W. Dom burg. Deze deelde mede, het resultaat der gevoerde besprekingen met de C.H. en de St. Geref. Partij, Inzake mogelijke samen- wering bij de komende gemeenteraadsver kiezingen (waarvan wij reeds in een vorig bericht gewag hebben gemaakt). De verga dering keurde de houding van het Bestuur in deze goed. Vervolgens werd overgegaan tot het op maken der candidatenlijst voor de as. raadsverkiezing. Na bespreking en stemming werd deze lijst als volgt vastgesteld: 1. Joh. v, Leeu wen Jr. (aftr.), 2. O. v. d. Koo«. 3. A. M. v. Muiswinkel, 4. P. v. Dam, 5. J. Veseeur, 6. P. Hazenberg, 7. A. Graafland, 8. W. M. Boe- refijn. Na besprekingen over de te voeren pro paganda, sloot de heer v. Leeuwen met dankzegging. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 14 April Tarbot 67—52: Tong 1—0.62; Heilbot 122 ct. p. kg. Griet 23; Groote schol 24; Middel schol 19; Zetschol 25; Kleinschol 194.30; Schar 4.80— 1.20; Tongschar 26; Wythig 3.601.70; Versche haring 5.10—3.10 per 50 kg. Leng 1.700.80; Koolvisch 0.21 per stuk. Aangevoerd aen den afslag 593 kisten verschs haring. Besommingen trawlers: „Claesje" R.O. 46 700 manden f.2190. Loggers: SOH. 15 f.1690; KW. 5 f.730. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6