Onder twee vlaggen Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 14 April 1939 VRIJDAG ENZATERDAGAS. NOVA-THEATER Charlie Chan in Monte Carlo Tragisch verdrinkingsongevai Gratis HAARLEMMERMEER. Goedgeslaagde Eerste Hulp-avond. De afd. Hoofddorp van de E.H.B.O. hield Jn hotel ,.De Landbouw" een propaganda- feestavond met medewerking van de Too- neelver. „D.V.V." uit Badhoevedorp en de Hoofddorpsche Orkestvereeniging. Tegenwoordig waren dr. Nanninga en de heer Slob, hoofd van den Luchtbescher mingsdienst in Haarlemmermeer. De voorzitter, de heer J. Stasser, opende en zeide, dat de E.H.B.O. evenals zoo vele andere diensten in dezen tijd paraat moet zijn. In vele gevallen moet snel worden in gegrepen en een dokter is niet altijd aan wezig. Lid te zijn van E.H.B.O. geeft een gevoel van veiligheid in eigen huisgezin. De aanwezigheid van den Rijksweg maakt de E H B O. tot een noodzakelijke instelling in verband met de daarop voorkomende on gelukken. Een viertal leden van de Orkestvereeni ging gaf enkele aardige nummers ten ge- hoore De leden van de E.H.B.O. brachten ten demonstraties, waaruit het groote nut mocht blijken. Mej Spaargaren en de heer v. d. Blacy demonstreerden hun vaardigheid op de mondharmonica. De tooneelvereenlging „D.V.V." kwam met twee komieke een-acters. waarmee het ge zelschap veel succes oogstte. Dr. Nanninga dankte ten slotte alle me dewerkenden. HILLEGOM. Vergadering der C. D. TJ. De afd. Hillegom van bovengenoemde partij hield een verkiezingsvergadering in de slechts zeer matig bezette zaal van café Rutten. Spr. was de heer Jan Jantze welke de C.D.U. voorstelde als de eenige partij die vasthoudt aan haar anti-militaire begin selen. Volgens spr. zal de CDU. het werk loosheidsvraagstuk oplossen niet door werk verschaffing, doch door het uitvoeren van groote werken op normale arbeidsvoorwaar den. Vervolgens hekelde de heer Jantze de huidige regeering-Colijn als zijnde te lang zaam en te ouderwetsch-liberaal. Ook het onderwijs zou de C.D.U. gaarne anders ge organiseerd zien, zonder de te groote klas sen en zonder kweekelingen met acte. Spr. waarschuwde voor een eventueelen oorlog, die voor Nederland een massagraf zal be- teekenen. Na de pauze werden enkele vra gen beantwoord, waarna de vergadering met een dankgebed gesloten werd Bijeenkomst R.K. Staatspartij. De R.K. Kiesvereeniging vergaderde tn Hotel „Sistermans". De voorzitter opende. waarna de notulen werden goedgekeurd. Daarna volgde de candldaat- stelling voor den Gemeenteraad. Er is slechts één lijst binnengekomen voor de samenstelling der groslijst.. Deze lijst ver toont weinig veranderingen. De heer A. Th Goemans heeft wegens veelvuldig ver blijf in het buitenland gemeend te moeten bedanken evenals de heer J. v. d. Aar we gens drukke werkzaamheden. De lijst be vat nu de volgende namen: 1. P. Klaver; 2. B. N. Loerakkers; 3. John B. Meskers; 4. F. C. van Lierop; 5. G W. J Mathot; 8. C W. van Dam; 7. C. Ph Freriks; 8 G. Pynaker; 9. G. B. Kroon; 10. J. v. d. Aar; 11 P. J v. d. Klugt; 12. C. Weyers; 13. P. N. Jonkheer: 14. Th Bakker; 15. J. Top per; 16. A. v. d. Hulst. Aan het bestuur der vroegere KO P. werd voor den heer Pynaker een verkiesbare plaats gegarandeerd; men kwam tot deze overeenstemming. De lijst is na discussie bij acclamatie aanvaard. Bij de rondvraag kwamen huishoudelijke zaken ter sprake De voorzitter dankte voor de vlotte behan deling en sloot hierna de vergadering. lid, en voor kinderen beneden 16 jaar voor ten hoogste 4 kinderen, 1 ct. per week te laten betalen, werd aangenomen. Even zoo het voorstel voor de volgende uitkee- ringen: bij verpleging in een ziekenhuis f. 2.50 per dag gedurende 35 dagen; voor operatie met inbegrip van de kosten van de operatiekamer, maximum f. 75. Voor het gebruik van een auto voor ziekenvervoer ten hoogste f. 6.50. Men moet hiervoor eerst kennis geven aan den secretaris, den heer W. J. v. Leeuwen. Hierop zal, spoedgevallen uitgesloten, streng gelet worden. Het be stuursvoorstel tot aansluiting bij de lande lijke federatie van vereenigmgen voor zie- kenhuisverpleging „Streekverband De Bloembollenstreek" werd eveneens aange nomen. Besloten werd nog de verhooging der contributie te doen ingaan per 1 Mei a s. - Na rondvraag sluiting. Pruimedanten, per pond van 19 voorJg Men tos, per 2 ons van 19 voorjg Baruket'bakikersbanket V* p. 25 Taaie Bitter koek. Va pond 20 Spreekwoordenkaakjes, p. p. 25 Straffe pepermunt, Va pond 19 Stopihoesit Va pond 19 èn P.W. ZEGELS VOOR GESCHENKEN KE f m&i JTfJh 2959 KATWIJK AAN ZEE. Baldadigheid. Toen de 18-j. mej. v. L. uit de Remise straat op den Boulevard wandelde liet iemand ongemerkt een brandende sigaret in haar mantelzak glijden. De gevolgen ble ven niet uit: haar mantel, zoowel als haar jurk brandden door. Zij zelf bleef onge deerd. Onze plaatsgenooten Maarten v. Duyn Jzn., Jac. de Jong Ezn Corn. Visser Wzn. slaagden te Den Haag voor het examen van stuurman op stoomzeevisschersvaartuigen; onze plaatsgenoot Gijsb. Remmelzwaal voor dat van radio-telefonist. Bij de aanbesteding van magazijnen- bouw voor de genie te Amsterdam was de laagste inschrijfster de firma J. de Hol lander uit Katwijk aan Zee en T. G. de Jong uit Oegstgeest met f. 319.770. Gisteravond kwamen de ingekwar tierde militairen met hun commandant de hun gratis door de directie van het Nova- Theater aangeboden bioscoopvoorstelling bijwonen. Namens de Bio-onderneming „Luxembourg" sprak de heer Kornet, hen hartelijk toe. De commandant sprak na mens allen hartelijke woorden van dank. Hierop nam de voorstelling een aanvang; in de pauze bood de directie den man schappen sigaren aan. Op verzoek van vele belangstellenden uit onze gemeente hield de heer Nic. van Beelen in ..Casa Cara" gezellige praatjes bij de vertooning door den heer W. van Beelen van lantaamDlaatjes van Katwijk „Voorheen en Thans". Ook werden mooie gekleurde natuuropnamen vertoond, als mede van het versierde dorp in September 1138. Leerlingen van de zangschool „Kat wijk" voerden een zangstukje op. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Hugo Karei, z. van W. H. 's Jacobs en W. H. Vaillant Huig. z. van C. Barnhoorn en D. Ouwehand Gerrit. z. van G. Masmeijer en T. Schaap Dirk. z. van H. de Vries en A. van Dijk Adriana Jacoba, d. van A. van der Plas en L. de Mol Anna. d. van B. J. Dijk- drent en J. Koster Gerdina. d. van G. Zuij- derduijn en G. Kramer Arie z. van N. van Beelen en N. van Duijvenbode Johannis Bar- tholomeus, z. van J. A. van Schie en J. C. Grim bergen Rein. z. van H. J. Messemaker en I. Krijgsman Adriana. d. van F. van der Plas en M. van Duijn. Overleden- Willem Barnhoorn. 64 j.. echtg. K. Ouwehand Johanna Hartkrainp, 11 j., d van A. Hartkamp en P. Veenstra Cornells Haasnoot. 77 j.. echtg. van C.'van Duijvenbode. Ondertrouwd: C. A. van Gugten en M. Vooijs C. Varkevisser en J. Hellenberg A. Grim bergen en J. C. Lange M. van der Plas cn M. van Duijn. Getrouwd: J. van Duijn en L. Gubt D. C. Varkevisser en E. P. Rijnsent. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst Ziekenliuisverpleging. De R.K. Ver. tot steun bij opname in een ziekenhuis „St. Franciscus van Assisië" vergaderde in het Parochiehuis. Na ope ning door den voorzitter, den heer P. H. Castenmiller. volgden notulen en het Jaar verslag, waaruit wij vernamen, dat 539 leden staan ingeschreven. In een zieken huis werden opgenomen 12 betalende leden en 9 kinderen. Van de ziekenauto werd 5 niaal gebruik gemaakt. Den secretaris, den 'heer W. J. van Leeuwen, werd dank gezegd voor zijn uitgebreid verslag. Aan het ver slag van den penningmeester, den heer F. y Dnyten, ontleenen wij de volgende cij- in 1938 ontvangen f. 855,29, uitgaven 1 967,50; nadeelig saldo f. 112.21. Het ope- 1 om inkomsten f. 401,14, uitgaven n391,54. batig saldo f. 9.60. Totaal inkom sten f. 1256,53, totaal uitgaven f. 1359,04, nadeelig saldo f. 102.61. Na een nadeelig saldo over 1937 en 1938 van f. 203.50. waren e bezittingen der Vereeniging, inbegrepen oe reservekas f 1255.03. Bij monde van den rïiuL v bracht de controlecom- issie een alleszins gunstig rapport uit. De Penningmeester werd gedécharcheerd. Voor vjerden tot lid der kascomimissie be- -Ü heeren Nic. Winters en Th. van haï?' aftredende bestuursleden de neeren Hub. v. Pardon. F. J. Luyten en W. ^?Wen werden met bijna alg. st. her- Kiih« bestuursvoorstel om de contri te verhoogen tot 7 ct. per week per TELEFOON 400. VRIJDAG - ZATERDAG - MAANDAG Naar het bekende boek - Een grooteche avonturenfilm, met Ronald Colman - Claudette Colbert - Victor Mc Laglen. De Charge der Lichte Brigade overtroffen VOOR DE PAUZE de van ouds bekende speurder CHARLIE CHAN in zijn laatste en grootste creatie 2933 (Ons gerestaureerde theater is een succes!) LISSE. Aan den Hillegommerdijk onder onze ge meente. heeft zich een tragisch ongeval voorgedaan. Een zoontje van den heer V. geraakte in de Ringvaart en verdronk jam merlijk. Dr. van Haeringen uit Nieuw-Ven nep en eenige E.H.B.O.-ers, later bijgestaan door dr. Van Dijk van LLsse, deden alle po gingen om de levensgeesten op te wekken met behulp van een zuurstofapparaat van de E.H.B.Odoch deze mislukten, zoodat slechts de dood geconstateerd kon worden. Alg. Verg. der Coöp. Boerenleenbank. In het gebouw van het H.B.G. vergaderde ae Coöp. Boerenleenbank onder presidium van den heer J. W. A. Lefeber. Deze deelde mede, dat de kassier, de heer J. C. Zane- veld, thans voor het laatst als zoodanig aanwezig is; hij wordt opgevolgd door den heer N. Matthijs. De heer D. Guldemond was wegens familieomstandigheden afwe zig. De kassier las de notulen, die goedge keurd werden. Vervolgens gaf de kassier, de heer Zaneveld, een overzicht van den fi- nancieelen toestand der bank, welke zeer gunstig is. Aan spaargelden was op 31 Dec. 1938 aanwezig een bedrag van f. 1.611.740.07 De voorschotten bedroegen f. 186.261.41. Loopenóe rekening tegoed f. 353.682.82. De balans en verlies- en winstrekening over 1938 maken melding van een netto winst van f. 14.181.72. Het reservefonds bedraagt thans f. 203.526.19. Extra reserve f. 8289.06. De heer Zaneveld gaf op de verschillende posten zijn duidelijke uiteenzetting en ein digde zijn laatste jaarverslag met de beste wenschen voor de Bank. Naar aanleiding van het winstsaldo merkte weth. P. Warmerdam op, dat het naar zijn gevoelen thans wel gewettigd is de rentevoete zoo laag mogelijk te stellen, hetgeen hij wel in overeenstemming acht met het doel en karakter van de Bank. De voorzitter zeide dat een flinke reserve zeer noodzakelijk is bij een groot omzetbe- darg. Het voorstel-Warmerdam zal overwo gen worden. De verlies- en winstrekening werd goed gekeurd en vastgesteld. De heer J. Rotteveel werd herbenoemd als lid van den raad van toezicht en de heer C. van Parijs als lid van het bestuur. De winst werd gevoegd bij het reserve fonds. De heer J. P. Segers, bestuurslid, gaf een I overzicht over de cijfers, die in een keurige I grafiek vastgelgd waren. Afscheid kassier Zaneveld. De voorzitter richtte een woord van har- tleijk afscheid tot den heer J. C. Zaneveld. j Zijn kwaliteiten, vooral in moeilijke tijden zoo duidelijk naar voren gekomen, werden gememoreerd. Als blijk van groote erkente lijkheid werd den heer Zaneveld een prach tig bewerkte oorkonde aangeboden, i De heer Zaneveld bracht in herinnering j zijn eerste werkzaamheden in het belang van de Bank en de gedurige ontwikkeling en den groei van de Bank. De Bank had steeds de liefde van zijn hart. Zijn besluit tot heengaan heeft hem veel strijd gekost. Hij dankte de medebestuursleden en leden en wenschte allen Gods zegen toe. Ook de heer P. Warmerdam Cz. sprak hartelijke afscheidswoorden tot den heer Zaneveld als lid van de Boerenleenbank, doch tevens als directeur van H.B.G.na mens wie hij een bloemstuk aanbood. Door den heer Lefeber werd hierop de nieuwe kassier, de heer N. Matthijs inge leid. Hierop sluiting. LEIDSCHENDAM. Jaarverslag R.K. Ziekenhuis verpleging. Versohenen is het 13de jaarverslag van de R.K. Vereeniging voor Ziekenhuisver- pjeging, waaraan de volgende gegevens zijn ontleend: Het ledental bedroeg per 1 Januari 1938 1274, ingeschreven werden 104 en afgeschreven werden 63 leden, waar van 52 door vertrek, 5 door overlijden, 3 door bedanken en 13 door wanbetaling, zoodat per 1 Januari j.l. het totaal aantal bedroeg 1315. Verpleegd werden 134 leden (v.j. 133), waarvan 100 met 125, 23 met 2550 en 11 met 50—60 verpleegdagen. Het gemid delde aantal verpleegdagen was 17 (v. j. 20 het totaal aantal 2231 (v. j. 2681) dagen. De inkomsten hebben bedragen f. 10.159,03, de uitgaven f. 8895,50, waarin begrepen als voornaamste posten salarissen f. 1394,36 en verplegingskosten f. 7336,47. Het batig slot bedraagt f. 1263,43 Sedert haar oprichting in 1926 steeg het ledental van 398 op 1315. de ontvangsten aan contributie van f. 2579 op f. 9976.50. de uitgaven van f. 1153,51 op f. 8895.60. Negen jaren sloten met een batig en vier met een nadeelig slot. Volgens de balans bedraagt het bezit per 1 Januari j.l. f. 7971,89, waarvan f. 7871.89 aan con tanten. Voor de R.K. kinderuitzending werd f. 100 beschikbaar gesteld. In de jaarvergadering, welke stond onder leiding van den heer G. C. Kasbergen, is het bovenstaande jaar verslag goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. M. van der Heyden en dr. F. M. M. van Zeeland, terwijl in de controle-commissie werd gekozen de heer Th. Blokland. Ledenvergadering R.K. Staatspartij. De afd. buurtschap van de R.K Staats partij hield in café „Het Blesse Paard" een ledenvergadering. Na goedkeuring van het verslag van de afgevaardigde ter vergade ring van den statenkieskring Gouda, wer den door het bestuur voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing candidaat gesteld de heeren J. C. van den Bosch. C. Havik, J. H. L. van der Meer en H. Smits Na loting werd de volgorde: 1. J. C. van der Meer; 2. H. Smits, aftr., weth.: 3. C. Havik; 4 J. C. van den Bosch. aftr. De definitieve volgorde zal per referen dum worden vastgesteld, aan welk referen dum dan ook deelneemt de kiesvereeniging te Leidschendam, centrum, welke de be slissing in handen heeft. Over Maart is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd voor de diaconie f. 55.54 <v. m. f. 53031 en voor de kerk f. 194,36'/! (v. m. f. 123,27) Gedurende Maart is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de diaconie gecollec teerd f. 55.54 (v. m. f. 53.03). Terwijl de bewoners naar een feestje waren, heeft men zich toegang verschaft tot de woning van den arbeider van L. in de Veenestr. alhier. Vermist wordt een be drag van f. 20. De rijkspolitie stelt een on derzoek in. NOORDWIJK. Tentoonstelling Mij. tot Nut van het Algemeen. In het Casino had het slotfeest en de tentoonstelling plaats van de jeugdclub van bovengenoemde afd Nadat de presidente, mevr. J. P. Niekerk had geopend, werden verschillende aardige tooneelstukjes ten tooneele gebracht, waarvan wij vooral ver meldden, „De bruiloft van den koning van koeklandij" en „Doornroosje", die zeer goed gespeeld werden. Hierna werden de werk stukken der kinderen bezichtigd, die zeer de aandacht trokken. Hierop volgden nog eenige muzieknummertjes en tooneelstuk jes. Mevr. Niekerk dankte de leidsters en leiders die de jeugd dit alles hadden bijge bracht voor het nuttige werk „Tot nut van het Algemeen." VERGADERING BLOEMEN COMITÉ. De a.s. Bloemenfeesten. Gisteravond vergaderde het comité voor de as. bloemenfeesten in „Het Hof van Holland". De voorzitter de heer S. P. C. van Wely opende en merkte op dat het dia de bloemenfeest nu meer medewerking heeft, zoodat het ditmaal nog grootscher zal wor den als voorheen. Zeer mooie prijzen zijn voor de wedstrijden beschikbaar gesteld. Het voorloop.g program luidt als volgt: 18 April bloemenhulde aan H M de Koningin. Prinses Juliana en de kleine prinses Bea trix. De bloemen zullen worden aangeboden door de Noordwijksche jeugd aan de resp. paleizen te Den Haag en Soestdijk. Ver volgens van 27 tot 30 April zal er een wed strijd worden gehouden in gevelvers.ering: de bloemen zullen tijdens de bloemen week geregeld ververscht worden Op 29 April bloemencorso gesplitst In verschillende groepen waaronder één voor Vereen gingen, één voor particulieren, één voor reclame, één voor ion» Noordwijk en één voor oud Noordwijk, Van de gemeente Den Haag zul len de versier ngsmaterialen van het Voor hout worden verkregen Het com té beschikt over niet minder dan ruim 5G0 extra vlag gen die ter opluister ng zullen worden geplaatst. Alle soorten bloemen komen voor versie ring in aanmerking. Bij de prijsuitre king van het corso zullen de kinderen worden onthaald op tractatie en op een poppen kast met goochelaar. Talrijke vereen gingen gaven zich reeds op voor de mozaïken en corso-deelneming Het com.té zal trachten een terrein te vinden, waar de mededin gende vereenigingen voor wat betreft de mozaïken elkander kunnen bekampen om het mooiste geheel. Sprker spoorde aan tot aller medewer king. Aan de inwoners zal worden ver zocht tijdens de bloemenfeesten de vlag uit te steken. De secretaris deelde nog mede, dat reeds 2000 Belgen hebben besloten op 29 April Noordwijk met een bezoek te vereeren. De heer Leenheer stelde voor een tweede bloemenfeest te houden in Augustus. Als hieraan een ieder medewerking w'l ver'.ee- nen. wil het bestuur dit in overweging nemen. Hierop volgde sluiting. OEGSTGEEST. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie inh. f. 0.39; 17 stroo- ken. bevattende 95 spaarbriefjes der spaar- brietbank „De Toekomst te 's-Graven- hage; kleine nijptang; bos sleutels; huis sleutel; wieldop van auto; rijwielbelasting- merk; klein sohaartje; zwarte vulpen merk „Venex"; rood wit bruin geblokte das; schooltasch; rijwielbelastingmerk in étui; muziekboek v. Bach; kruksleutel; Verkade kist; rood wit blauw kinderhandsohoen groen ceintuur; zilveren rozenkrans; sleu teltje van rijwielslot; sokjes, witte onder jurk; dameswant: drie sleutels; tijdschrift en knipmes. Inlichtingen bij de politie. Vergadering H. B. G. In café „Boerhave" van den heer Jac. Angevaare, hield de afd. Voorhout van het H.B.G. een goedbezochte bijeenkomst. De w.n. voorzitter de heer C. J. Zonneveld, ver welkomde den algemeen voorzitter van het H.B.G. den heer Schoneveld, den heer D. v. Egmond. alg secretaris-penningmeester en vele belangstellenden. Hierna hield de heer v. Egmond een le zing over; „De behandeling van de tulpen in de schuur". Het leverbaar, aldus spr., wordt gebruikt voor broei en perkbeplan- ting. Het voornaamste daarbij is echter de broeierij. De tulpen moeten goede broeica- paciteiten hebben; een factor die wij zelf in handen hebben. Een goede behandeling begint al bij het rooien der tulpen. Rijp rooien is altijd het beste en vooral daarna een gelijke temperatuur. Spr. zette uitéén, hoe de nieuwe neus van de bol, reeds ge vormd wordt in den grond en behandelde de zeven stadia van dit groeiproces. Het is, vervolgde spr. van groot belang, dat goede reclame gemaakt wordt voor ons product. Een eerste verelschte voor het slagen van I deze reclame is echter, dat wij zorgen voor een goede broeitulp. De verbruikstijd van onze tulpen moet zoo groot mogelijk ge maakt worden. Dank zij de wetenschap voor preparatie en koelen, is men op dit ge bied reeds zeer ver gevorderd. Het plantgoed verlangt een goede droge bergplaats, met voldoende lucht; en een constante temperatuur. Spr. behandelde de verschillende temperaturen voor vóórbe handeling en nabehandeling en gaf vele nuttige adviezen. Vervolgens werd de Virusziekte behan deld, een buitengewoon gevaarlijke ziekte, die vooral in aardappelen voorkomt, doch zich ook al in de tulpen heeft vertoond, zoodat het een eerste vereischte is. hieraan ae volle aandacht te schenken. Hierop sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. Filmvoorstelling der S. D. A. P. De pl. afd. der S.D.A.P. gaf onder matige belangstelling een filmvoorstelling in „Irene". De voorzitter, de heer Kruizinga, heette in het bijzonder den spreker, den heer Spronkers, welkom. De film gaf een beeld van hetgeen door de Centrale Arbeidsverzekering in het be lang der arbeidersbeweging is verricht. Nadat enkele natuur- en teekenfilms wa ren vertoond, schetste de heer Spronkers het geweld van het Fascisme, waardoor geen vrijheid meer bestaat Spr. wees op Abessynië, Spanje, Albanië. Waar is het einde? Nog steeds is er geen oorlog. Velen zullen zeggen men is te slap, doch alles is beter dan oorlog. Oorlog voeren vraagt niet alleen soldaten, vliegtuigen enz., doch er is meer noodig: Voedsel, olie enz. Vandaar de expansiezucht naar het Oosten. Niet alleen Chamberlain, ook wij hebben een taak te vervullen; dit geldt ook voor de as. Sta tenverkiezing. Spr. wees op het gevaar van Fascisme met name de N.S.B. en stelde de verschillende kleinere staten waar een z.g. minderheid verdrukt werd, ten voorbeeld. Spr. wees ook op de beteekenis der Prov. Staten en wekte op te stemmen op de S.D.A.P. Na de pauze werd nog een film vertoond over „Practisch Socialisme" waarna slui ting volgde. Oegstgeester Gymnastiek- en Athletiekver. „Houdt Braef Standt." In het Pr.tronaatsgebouw alhier had de ver. H B S. een feestavond georganiseerd voor ouders en leden. De voorzitter de heer H. Bouters heette I allen hartelijk welkom. Deze deelde mede. dat de toestand der vereeniging gezond is. Het ledenaantal dat thans 240 bedraagt, is nog steeds in stijgendel ijn. Dit jaar werd geen uitvoering gegeven, doch in de plaats daarvan is deze avond belegd, die tevens het doel heeft het onderling contact te ver sterken. Hiern^ werd met de afwerking van Ongevallenverzekering voor onze abonné's. Hierbij brengen wij onder de aandacht van onze abonné's, die niet Jonger dan 16 jaar en niet ouder zijn dan 64 jaar dat zij zich wederom tegen ongevallen kunnen verzekeren en wel tot 30 April 1940. De verzekering die wij bU de N.V Ver zekeringsbank der Oude Haagscbe van 1836 te 's-Gravenhage hebben afgesloten, luidt wat het bedrag der uitkeeringen betreft o.a als volgt: a. f 500 ingeval van overlijden binnen een maand na den dag, waarop het ongeluk voorkwam. b. 400 bij verlies van beide oogen, belde handen, belde voeten, of één hand en één voet. of één hand en één oog, of één oog en één voet te zamen binnen 360 dagen na het ongeluk. Voorts wanneer het ongeluk onge neeslijke verstandsverbijstering tengevolge heeft, die de uit oefening van het beroep of het bedrijf onmogelijk maakt. c. „200.— bij verlies van één hand. één voet of één oog, binnen 360 dagen na het ongeluk. d. 100.— bij verlies van één duim of beide duimen of van één wijs vinger of beide wijsvingers. e. 50,— bij breuk van een been of arm. f. 15.— bi) verlies van eiken anderen vinger, binnen 360 dagen na het ongeluk. De volslagen onbruikbaarheid van één der hlervermeide lichaamsdeelen wordt met verlies gelijk gesteld; zoo ook staat ten opzichte van het oog, blindheid met verlies gelijk. Bij verlies of volslagen onbruikbaarheid van meer dan één vinger van dezelfde hand. kan het gezamenlijk bedrag der uit keeringen voor alle verminkte (of volslagen onbruikbaar geworden) vingers niet meer bedragen dan voor het verlies (of vol slagen onbruikbaarheid) der hand is vast gesteld. Een schadevergoeding voor overlijden en verminking of verstandsverbijstering tegelijk, wordt niet uitgekeerd. Alle bekomen verwondingen, hierboven niet genoemd, geven geen recht op uit- keering. Iedere abonné kan zich gratis laten in schrijven voor deze verzekering, waarna hem of haar een inschrijvingsformulier over handigd wordt, hetwelk zoowel voor dein) ingeschrevene als voor ons. als bewijs geldt, dat die abonné verzekerd is en wel op de voorwaarden als op het inschrijvingsformu lier vermeld. Daartoe moet men zich persoonlijk aan ons bureau opgeven, terwijl onze abonné's in de omgeving zich tot onze respectieve lijke agenten kunnen wenden Postabonné's kunnen schriftelijk hun wensch aan ons kenbaar maken. Zij, die reeds gedurende bet afgeloopen jaar verzekerd waren en dus in bet bezit zijn van een inschrijvingsformulier, kunnen den geldigheidsduur van dit inschrijvings formulier aan ons bureau laten verlengen tot 30 April 1940. Men verzuime dit niet, daar onze abonné's die in het bezit zijn van niet verlengde inschrijvingsformulieren, even als natuurlijk zij, die geen inschrijvings- formnlieren bezitten, geen enkele aan spraak kannen doen gelden, wanneer bun -en ongeval mocht overkomen. N.B. Inschrijvingskosten zijn thans niet meer verschuldigd. DE DIRECTIE. het programma een aanvang gemaakt, wat naast muziek tooneel enz. ook enkele keu rig afgewerkte gymnastiekoefeningen be vatte onder leiding van den heer M. de Troye. Het verdere van den avond bracht spelletjes, voordrachten en een bijzonder geslaagd tooneelstukje met muzikale bege leiding getiteld „De Huwelijksautomaat". Tijdens de pauzen zorgde een strijkje voor vroolijke pittige muziek, terwijl het tech- nisoh bureau „Elra" eveneens belangrijk bijdroeg tot verhooging der gezelligheid. RIJNSBURG. Jaarfeest Chr. Zangver. „Deo Volente". In de Kerkzaal hield deze vereeniging haar jaarfeest. Na gemeenschappelijk ge zang en gebed sprak de heer De Hoop een I welkomstwoord. Daarop volgden eenige rangnummers onder de goede leiding van mejBots. Er werd keurig en zuiver ge zongen. Vooral het nummer „Spelevaren" oogstte veel bijval en werd later óp verzoek herhaald. Voorts gaven de leden verschil lende voordrachten, welke met groote aan dacht werden gevolgd. Na een dankwoord van den heer De Hoop. inzonderheid aan mej. Bots. werd deze mooie avond met gezang en dankgebed ge sloten. De verkoop van de Emma-bloem heeft hier f. 49.29 opgebracht. Voor mevr. Jonker, die de afdeeling der T.B.C.-bestrijding leidt en haar Ijverige collectrices. een mooi succes. Op initiatief van mevr. Bosschieter zal hier wederom een eomi worden gevormd voor het vervaard'gen van baby-kleeding. De inhoud van de bussen voor vrije zitplaatsen bedroeg in de Ned. Herv. Kerk f. 29.05. WASSENAAR. Geslaagd te Den Haag voor het di ploma Ned Genootschap voor Heilgym nastiek en Massage, mej. E. M. H. Vreede, alhier.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 15