De verovering van Albanië voltooid IBIS™" i f t Zilveren jubileum der Ver. tot Bevordering der Zendingszaak LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 11 April 1939 Derde Blad No. 24245 Ongerustheid in breeden kring I T SOsfe laargang De houding van Engeland De vlucht van koning Zogoe Italiaansche uitlatingen JdJN/T INI LITTEKEN Plechtige herdenking te Katwijk Zee Te Parijs Huil en president Roosevelt De Mohammedaansche wereld LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN De toestand werd aan het einde der vorige week toch blijkbaar ernstig ingezien te Londen, want Chamberlain vertrok Zater dagavond uit Schotland en keerde Zondag te Londen terug, waar hij direct aan de vele besprekingen deelnam. Bij aankomst werd hij toegejuicht. Gisterochtend te 11- uur is het Britsche kabinet bijeengeroepen, om een volledig verslag van Halifax over alle gebeurtenis sen sinds Donderdag en in het bijzonder over de bezetting van Albanië aan te hoo ien. Het was voor het eerst sedert verschei dene jaren, dat op ..Bankholiday" verga derd werd. Twintig van de 22 ministers woonden den raad bij. Runciman is niet in de stad. terwijl Macdonald door ziekte verhinderd was. Lord Halifax heeft Zondag der Ita- liaanschen zaakgelastigde drie malen ontvangen. Bij deze besprekingen liet lord Halifax den ItaÜaanschen diplo maat er niet over in twijfel, dat de Engelsche regeering de Italiaansche actie in Albanië zeer ernstig opvat, ter wijl hij hem tevens in kennis stelde van de kracht der Britsche gevoelens te dien aanzien. De Italiaansche zaak gelastigde gaf den minister in krach tige en categorische bewoordingen ver zekeringen ten aanzien van den streng beperkten aard van de Italiaansche actie in Albanië. Des middags bracht lord Halifax een bezoek aan de bureaux van het comité der imperiale defensie in Richmond. Hij werd daarbij vergezeld door den permanenten chef van het Foreign Officie, sir Alexander Cadogan. terwijl voorts aanwezig waren dat hij gelooft, dat Italië het anti-oorlogs pact van Kellogg, dat Italië en Albanië hebben onderteekend, heeft gesd*uien. Huil gaf verder te kennen, dat een embargo op wapens, voor Italië be stemd. op grond van de neutraliteits- wet thans in overweging is, zij het dat er officieel nog niet over gesproken is. Roosevelt zeide in een persconferentie, dat hij telefoongesprekken heeft gevoerd met Europa en met Huil, wiens verklaring, naar hij zeide. voor zich zelf sprak. Tezelfdertijd wordt in de kringen van het Witte Huis de uitlating van Roosevelt van eenige maanden geleden herhaald, dat de verdwijning van kleine onafhankelijke naties als resultaat van militaire agressie de nationale zekerheid en veiligheid der Vereenigde Staten verzwakt. Nog heeft Huil te kennen gegeven, dat hij den Europeeschen toestand nauwkeurig zou blijven volgen. Hij voegde hier nog aan toe. dat de spanning in Europa een kapi- taalvlucht naar de Vereenigde Staten heeft liaanschc goudlires, hebben meege- I teweeggebracht, waardoor de koopkracht der landen aan de andere zijde van den Atlantischen Oceaan wordt verminderd. De felle aanvallen, die in de Italiaansche bladen gericht worden op de Amerikaan- sche regeering worden met een zekere mate van voldoening verwelkomd door wel ingelichte kringen, die van meening zijn, dat Roosevelt's standvastige politiek het gewenschte gevolg heeft en ..de leedere ge moederen der agressoren pijnlijk treft". Men wijst er op. dat de Vereenigde Staten de eersten zullen blijven om alle verdere ge beurlijkheden als de Tsjechische en Al- baansche veroveringen te veroordeelen Men vreest, dat de Albaansche slag niet meer is dan de hors d'oeuvre voor een „gulziger totalitair maal". De leden der regeering putten eenige voldoening uit de omstandig heid. dat Roosevelt thans toon en tempo aangeeft van de leiding in alle democrati- sche landen. Koning Zogoe heeft zich gevoegd bij ko ningin Geraldine en den pas geboren kroonprins. Trots een auto-tocht van meer dan 300 K.M. langs onbegaanbare wegen was de koningin nog vrij fit. al was zij zeer vermoeid. De Grieksche regeering heeft twee doktoren te harer beschikking j de verdwijning van kleine onafhankelijke gesteld. Zij vertoeven thans te Saloniki. Het is nog onzeker, of zij naai* Larissa (in Griekenland) zullen gaan dan wel naar Turkije. De koning moet op zijn vlucht den geheelen Albanceschen goudvoorraad, ter waarde van ongeveer 400.000 Ita- De bezetting van Albanië door de Italia nen schijnt vrijwel voltooid te zijn. Slechts in de bergen bij Skoetari zou nog tegen stand worden geboden door de stammen der Malinzoren. Het feit, dat een zuiver Albaansche bestuurscommissie te Tirana is inge steld, om het land te besturen, schijnt aan te duiden, dat tot dusverre geen voornemen beslaat om Albanië tot in tegreerend deel van het Italiaansche imperium uit te roepen. Niet-officeele kringen gelooven, dat het SCHIJN EN WERKELIJKHEID. Opvoering voor afd. Leiden Ned. Tooneelverbond. Naar wij vernemen is de opvoering voor de afd. Leiden van het Nederl. Tooneel verbond door het Ned. Tooneel (dir. Cor v. d. Lugt Melsert, vastgesteld op 21 April a.s. Gegeven zal dan worden Schijn en Werkelijkheid", tooneelspel in 4 bedrijven van Paul Vincent Carroll. Charlotte Kohier speelt hierin een hoofdrol. NIEUWE UITGAVEN. De Binnenscheepvaart in 1938. Het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart te Amsterdam geeft voor de derde maal het jaar overzicht van de Binnenscheepvaart uit. samen gesteld door den heer C. A. M. C. van Kasteel. In dit boek van ruim tachtig pagina's geeft de heer Van Kasteel in vogelvlucht de voornaam ste gebeurtenissen op Binnenscheepvaartgebied in 1938 in West-Europa. Hij wijst vooral op de internationale functie van de Rijnvaart en wijdt afzonderlijke hoofd stukken aan de toekomstige Rijn-Donau-verbin- ding en aan de ..Surtaxes d' Entrepot et d'ori- gine", een vraagstuk, dat door de zoojuist ge sloten overeenkomst tusschen Nederland en België wel sterk in de belangstelling staat. Het boek geeft uitvoerig vergelijkende cijfers over het havenbeeld van Straatsburg in 1937 en 1938 en voorts talrijke tabellen over het goe deren-verkeer in de voornaamste Rijnhavens. •NVVJ» Kees iw De schoonmaak van mijn Huis, die is weer losgebroken. Dus loop ik in het Park mijn Ibis-pijp te rooken. WÊF VOORDE PIJP Dobbelmannlekker, man 2752 (Ingez. Med.) De samensteller is er uitstekend in geslaagd, in kort bestek zeer veel wetenswaardigs over de binnenscheepvaart, gezien in internationaal verband, samen te brengen. Caaogan, terwijl voorts aanwezig waren beschouwen als een inbreuk on om. de chef van den imperialen generalen Brit_h eenigen tijd zal duren voor een besluit zal worden genomen en dat men daarmede wachten zal tot men een duidelijk denk beeld heeft van de ractie In Brittannië en Frankrijk en in de wereld in het algemeen ten opzichte van de bezetting. In de ..Voce d'Italia" schrijft Gay, dat. wanneer Engeland de actie van Italië zou de Foto Kruyt. staf, lord Gort en de gedeputeerde chef van <ien vlootstaf, vice-admiraal Cunningham. Omtrent de beraadslagingen van het ikabinet schrijft „Press Association": Het kabinet heeft niet alleen de juridische kanten bestudeerd van de door Mussolini ondernomen actie en haar gevolgen op de Britsch-Italiaansche betrekkingen, maar het geheel van den strategischen en poli- tieken toestand in het Oosten van de Mid- dellandsche Zee. De gebeurtenissen van het weekeinde moeten inderdaad worden bekeken, niet als afzonderlijke actie, maar als het aan den dag brengen van de mo gelijkheid eener latere agressie, hetgeen er toe leidde de positie van Griekenland en Zuid-Slavië te bestudeeren. Wat Grie kenland betreft, had het kabinet de maat regelen te bestudeeren. die zoo noodig zouden moeten worden genomen om bij stand te bieden. Zeer in het bijzonder wijdde het kabinet aandacht aan het eiland Korfoe. welks strategische positie van het eerste belang is. Voorts gingen de ministers de positie na van zekere landen ten aanzien van de „aanvallers". De Poolsche minister van buitenlandsche zaken. Beek. zal bijna on middellijk met Roemenië en Hongarije de bespreking beginnen van de wederzijdsche verzekeringen", terwijl Roemenië en Tur kije reeds met raadplegingen bezig zijn. De Italiaansche actie doet zich voor als een kenmerkende schending van het Britsch-Italiaansche accoord, waarvan een <ier belangrijkste clausules betrekking heeft op de handhaving van den status quo in de Middellandsche Zee, terwijl een andere bepaling voorziet in de uitwisseling van inlichtingen van militairen aard. Zoo moest de laatste weken de Britsche regee ring de Italiaansohe herinneren aan dee- len van het accoord betreffende de troepen in Libye en de terugtrekking van de Ita liaansche troepen uit Spanje bij het ein digen van den burgeroorlog. Deze schen dingen, aldus besluit de diplomatieke re dacteur van „Press Association", zouden een opzegging kunnen rechtvaardigen van het accoord als geheel. De kabinetscommissie voor buitenland sche zaken is gistermiddag om vier uur bijeengekomen. Aanwezig waren Chamber lain, sir John Simon. Halifax, sir Thomas Inskip, Samuel Hoare, Oliver Stanley en lord Ohattfield. Attlee is drie kwartier bij Chamberlain geweest. Het Lagerhuis zal Donderdag om 14 uur 45 bijeenkomen. Er zullen geen vragen worden gesteld en men ver*: wacht niet, dat het huis langer dan één dag bijeen zal blijven. Ook te Parijs is natuurlijk druk gecon fereerd. Vanmiddag komt de kabinetsraad bijeen. Bonnet zal een volledig verslag geven. Daladier zal vervolgens zijn collega's op de hoogte stellen van gehouden beraadslagin gen van het permanente comité voor de landsverdediging, waarover de belangheb bende kringen een volkomen discretie heb ben in acht genomen. Aan de besprekingen werd deelgenomen door de ministers Cam- pinchi en Guy la Chambre, resp. van ma rine en luchtvaart, de chef van den gene ralen staf. generaal Gamelin, vice-admi raal Darlan, chef van den marinestaf en generaal Vuillemin. chef van den staf der luchtmacht, alsmede generaal Buhrer, in specteur van het koloniale leger. Men weet dus niet of, buiten de onont- Het zou kortzichtig zijn geen notitie te ne- heerlijke voorzorgsmaatregelen, welke door men van deze verdere actie. Iedere be de gebeurtenissen zijn gedicteerd, de bij- dreiging van den vrede treft alle naties op eenkomst aanleiding heeft gegeven tot be- ernstige wijze. Zij schendt den wil van alle slissingen van grooter omvang. Men kan volken ter wereld, dat hun regeeringen evenwel denken, dat maatregelen onder hen niet zullen leiden naar een oorlog, oogen werden gezien om ingeval van nood doch langs de paden van vrede. SfiJj led€re gebeurlijkheid het hoofd te Zonder een definitieve meening over de «ïeden. zaak uit te spreken, gaf Huil te kennen, Britsch Italiaansche overeenkomst, het vrij staat zulks te doen. Italië zou dan zijn toe komstige houding daarnaar richten. Er ver luidt, dat dit laatste beteekent, dat een opzegging door Engeland van de Britsch Italiaansche overeenkomst op grond van de bezetting van Albanië zou kunnen lei den tot onmiddellijke uitroeping van Alba nië tot Italiaansch gebied. Voor het oogen- blik schijnt het. dat Italië van Albanië een mandaatsgebied zal maken. Graaf Ciano is persoonlijk per vliegtuig te Tirana geweest tijdens de Paaschdagen. doch is nu weer te Rome terug. „Wij wreken Valona!, de schande van 1920 is uitgewischt", aldus schrijven de fas cistische organen, die een nieuw argument toevoegden aan die, welke reeds gebruikt zijn om de Italiaansche actie in Albanië te rechtvaardigen: een smet op de eer van Italië uitwissen. De Telegrafo, die schrijft, dat Italië een oude rekening vereffent, die door de capi tulatie van Valona in 1920 was opengelaen, voegt hier dreigend aan toe. dat „de as Rome-Berlijn nog slechts in het begin van haar activiteit is." De diplomatieke redacteur van het agentschap Stefani schrijft: de democrati sche pers had gemeld, dat Zogoe zich aan het hoofd van een leger had gesteld. Deze held van de brandkast heeft zich aan het hoofd gesteld van een stoet auto's welke naar Griekenland de Albaneesche schatten overbrachten. Ei* is dus geen enkele reden tot verrassing, indien de Albaneezen, die Zogoe zoo goed kenden en minachtten, er zich over verwonderen, dat hij door de edelmoedigheid van Rome beschermd kon zijn. Zij verheerlijken thans Italië en den duce! De intriges en voordeelen van het zooge naamde hof zijn geëindigd. Veelbeteeke- nend voor allen is, dat de Albaneezen ge vraagd hebben in het Italiaansche leger te worden opgenomen. Velen hunner hebben in Italië hun opleiding genoten. Terwijl Zogoe Albanië en Italië verried, hebben deze officieren gevraagd deel uit te maken van het leger, dat hun kader en waardig- digheid heeft gegeven. Zogoe heeft de ge vangenissen te Tirana geopend voor de misdadigers. Hij maakte daarmede hetzelf de gebaar als de negus tegenover de gede tineerden te Addis Abeba. En de misdadi gers te Tirana hebben het paleis van Zogoe geplunderd op dezelfde wijze als die te Addis Abeba het verblijf van den negus hebben geplunderd. Zogoe eindigt gelijk de negus, als de president van de sancties Benesj en als de president der misdadigers in Spanje, Negrin. Zij waren de vijanden van Italië en bij- ten allen in het stof. De democratische pers sprak over 100.000 Italiaansche solda ten in Albanië, waarheid is, dat de bezet ting werd ten uitvoer gelegd door 32.000 man. De expeditie was niet zonder moeilijk heden. daar zij overzee geschiedde, niet temin werd zij in recordtijd ten uitvoer gelegd. Er verluidt dat een regiment grena diers per vliegtuig over Italië naar Tirana zou worden overgebracht. Hull heeft den gewelddadigen inval ln Albanië veroordeeld. Huil las zijn verkla ring in een persconferentie voor. nadat hij telefonisch overleg had gepleegd met Roo sevelt. De gewelddadige en hevige aanval in Al banië. zoo zeide Hull, is buiten kijf een verdere bedreiging van den wereldvrede. De voornaamste Mohammedaansche per soonlijkheden in Londen hebben den eisch gesteld, dat Mussolini zou afzien van den titel „verdediger van den Islam", dien hij aannam na de verovering van Abessynië. Tevens bepleitten zij een sluiting van de Oostersche academie, die vijf jaar geleden te Rome was geopend, zulks als protest te gen de fascistische propaganda in Egypte en Indië. Deze eischen werden vastgelegd in een protestresolutie tegen den inval in Albanië, welke door een deputatie ter ken nis werd gebracht van de Italiaansche am bassade. Taleb ab-des-Salem, financieel gedele geerde en algemeen raadsman, heeft alle Mohammedanen in het departement Oran uitgenoodigd een ordelijke betooging tegen den Italiaanschen aanval op Albanië te houden. De „Depêche Tunisienne" meldt uit Tu nis. dat de krantenverkoopers uit protest tegen de Italiaansche agressie geweigerd hebben het Italiaansche fascistische or gaan in Tunis te verkoopen. 4.\ Hierboven het bestuur en diverse kerkelijke autoriteiten bij de 25-jarige herdenking der Ver. tot Bev. der Zendingszaak. Zittend v. 1. n. r.: de heeren G. van Rijn, ds. Nauta ds. Pras, ds. Rutgers en L. van Beelen. Staande v. 1. n. r. de heeren C. v. d. Plas, J. Varkevisser, Zend. Eggink. ds. J. Rauws, A. Kuyt, v. d. Hught, B. Vis en Bezcmer. 2761 (Ingez. Med.) DE POST VLUCHTEN. De ..Pelikaan" is Zondagmiddag om 4 op Schiphol geland. De ..Nandoe". welke Zaterdagmorgen van Schiphol naar Indië vertrok, heeft 351 k.g. briefpost. 27 k.g. pakketpost en 285 k.g. goede ren aan boord. Hedenmorgen om halfacht is de „Buizerd" van Schiphol naar Indië vertrokken. Meegeno men werd 112,979 kg. briefpost. 139.010 kg. vracht. Negen passagiers hebben voor deze reis ge boekt, De „Uil" is vanmorgen van Tjililitan naar Nederland vertrokken met medeneming van 187 kg. post, 2 kg. pakketpost en 6 kg. vracht. Een passagier vliegt mede tot Amsterdam. Voor tus schen tra jee ten werden 17 passagiers geboekt, terwijl 2 passagiers wegens plaatsgebrek moes ten worden geweigerd. LUCHTDIENST OP EUROPA. Juan Trippe. de president van de Pan Ame rican Airways heeft het bureau van de bur gerluchtvaart medegedeeld, dat de Pan Ame rican Airways gereed waren om ieder oogen- blik een geregelden luchtdienst op Europa te openen. De maatschappij beschikt over vol doende personeel, dat is opgeleid voor Oceaan- vluchten, n.l. de piloten van de lijn over den Stillen Oceaan en op de Bermuda-eilanden. Met ingang van 5 Mei zullen proefvluchten worden gehouden over den Atlantischen Oceaan met een landvliegtuig, dat kleiner is dan de Clippers, doch dat in alle omstandigheden kan worden gebruikt voor het verveer van post over den Oceaan. In de week van 3 t/m 8 April werden in Ne derland 43 faillissementen uitgesproken. Deze herdenking werd gisteravond in de Oude Kerk te Katwijk aan Zee gehouden- Aanwezig waren de voorzitter der Ver., ds. P. Pras met de leden van het bestuur, oud bestuursleden en leden; de eere-voorzit- ter, ds. R. P. A. Rutgers; de oud-voorzitter ds. J. Nauta uit Amersfoort, dr. J. Rauws uit Oegstgeest, zendingsdirector van de sa menwerkende zendingscorporaties en ver tegenwoordiger van het Java-Comité. waar voor de zendingsclassis Leiden arbeidt; de oud-zendeling H. J. Eggink, uit Oegstgeest enz. Nadat gezongen was Ps. 150 vers 1 en 2 en gelezen Ps. 77 vers 1221, ging ds. P. Pras voor in gebed. Hij wees op het werk door den Koning der Kerk opgelegd om Zijn woord uit te dragen tot de einden der aarde. Spr. dacht hierbij aan het werk van den heiden-apostel Paulus. De Herv. Kerk is nog geen Zendingskerk. Daarom is het verheugend, dat de jubileerende vereenl- i ging mag arbeiden in classicaal verband van Leiden in de Herv. Kerk. De Ver. tot Bev. der Zendingszaak heeft in de 25 jaar, onder Gods zegen een belangrijke plaats in onze Gemeente ingenomen. Spr. heette allen hartelijk welkom en gaf een overzicht van het 25 jaar bestaan der vereeniging. Den 25sten Februari 1914 kwa men in de Gemeentezaal in de Voorstraat een 34 mannen en vrouwen bijeen om uit breiding te geven aan Gods koninkrijk in het heidenland. De theologische candidaat E. Smit was de stuwkracht. Hij vervolgde zijn herderlijken weg als predikant te Zalt bommel, waar hij overleed. Spr. herdacht hem met weemoed. Spr. noemde vervol gens de namen van mevr. Smit. me], L Rosier, de heeren P. Bakker. C. v. d. Rhee en Jer. Varkevisser. Het eerste jaar werd aan het Java-comité afgedragen f.120.—, het tweede jaar f.210.In 1916 werd ds Bolkenstein voorzitter van de vereeniging en toen kwam er een nauwer verband met den kerkeraad. In 1918 kon reeds f. 800 overgemaakt worden. In het bijzonder dankte spr. den oud-zendeling Eggink voor zijn toewijding. Tal van zendelingen ver vulden spreekbeurten: spr. noemde hiervan mej. Siderius en den heer Polanen. In 1933 werd ds. J. Nauta als voorzitter de opvol ger van ds. Bolkenstein. die tot 1927 den voorzittershamer hanteerde Spr. bracht ook waardeerende woorden tot ds. Nauta. Van 1928 af was ds. Pras als voorzitter opge treden. Spr. bracht eveneens waardeeren de woorden tot ds. Rutgers. In 1926 werd de heer A. Kuyt als penningmeester de opvolger van den heer Bakker; spr. dankte hem hartelijk voor ai hetgeen hij als pen ningmeester gedaan heeft. Werd in 1926 f. 1420— afgedragen, ln 1938 was dat reeds f 4000.—. Spr herdacht ook den heer Jer. Varkevisser. die vele jaren secretaris was. Hij hoopte, dat de offervaardigheid steeds stijgend moge zijn en dankte God voor den grooten zegen gedurende de 25 jaar aan de vereeniging gegeven. Gezongen werd hierna Ps. 77 vers 7. Tweede spreker was ds Nauta uit Amers foort. oud-voorzitter der vereeniging. Naar aanleiding van Lukas 5 vers 5, 6 en 7 bracht spr naar voren: 1. de gehoorzaam heid aan het zendingsbevel; 2. het wen ken van de medegenooten; 3. een gemeen schappelijke zegen Gezongen werd Ge zang 155 vers 1 en 5. Dr. J. Rauws, zendingsdirector uit Oegst geest. bracht als vertegenwoordiger van de samenwerkende zendingscorporaties de hartelijke gelukwenschen over voor al het geen de vereeniging gedaan heeft. Katwijk aan Zee heeft bij ons een goeden naam. Spr. bracht in het bijzonder den dank over van het Java-Comité, waarvoor onder clas sicaal verband de vereeniging werkt. Het is 12 eeuwen geleden, dat de eer ste zendeling Willebrordus uit Engeland te Katwijk aan Zee geland is. Hij was een zendeling van de Alg. Chr. Kerk en kende nog niet den zegen van de Her vorming van 4 eeuwen geleden. Katwijk aan Zee maakte er recht op. dat hier de eerste zendeling gekomen is: wij danken God daarvoor. De Katwijksche bevolking was de eerste, die den zegen van de zending ondervond. Willebrordus vertoefde hier geruimen tijd. Toen trok hij naar Oegstgeest, waar hij de stichter werd van het Groene Kerkje bij de inwijding dier kerk was hij reeds gestorven. Het Groene Kerkje is een der eerste Chr. kerken in Nederland. Het was ook Willebrordus, die de menschen er op wees, het duinwater als drinkwater te ge bruiken. Willebrordus, die hier 12 eeuwen geleden leefde, beschouwen wij niet als een Roomsche, maar als vertegenwoordiger de Algemeene Christenheid Het is een- groot voorrecht, dat de Katwijkers bij de eersten waren, die met het Evangelie van Christus in aanraking kwamen Dit legt verplichtingen op. Spr. hoopt, dat de ge meente van Katwijk aan Zee voort blijve gaan met het Evangelie te brengen aan de menschen over de zee. Hierop wenschte oud-zendeling Eggink de jubileerende vereeniging geluk met haar 25-jarig bestaan. Katwijk aan Zee was een der eerste gemeenten, die aan den oproep om te arbeiden voor de zending gehoor gaf. Spr. bracht namens de classicale zendings commissie de hartelijke gelukwenschen over en wekte op om te bidden voor het werk van de zending. Gezongen werd Ps. 86 vers 5. Ds. Rutgers, eere-voorzitter der vereeni ging wenschte eveneens de jubileerende vereeniging geluk. Het kleine stekje is onder den zegen des Heeren uitgegroeid en steeds grooter geworden. Namens den Ker keraad bracht hij zijn gelukwenschen over Namens de jubileerende vereeniging dank te ds. Rutgers de sprekers. Wij hebben bij een mijlpaal stil gestaan. Paschen en zen ding hoor en ook bij elkaar! Wij denken aan de verschillende verschijnselen, waar in Jezus zich na Zijn opstanding geopen baard heeft. Allen hebben de opdracht ge kregen om van Zijn verschijning te getui gen en een ieder in aanrrking te brengen met Christus. Na het dankgebed werd staande gezongen Gez. 96. De heer Nic. van Beelen bespeelde het kerkorgel.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9