Uit de Rijnstreek tEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag ff April 1939 dit Armbesttiur geplaatst op het Grootboek en de rente van dit kapitaal werd jaar lijks uitgekeerd aan verschillende armbe sturen. Na verloop van jaren is deze rente echter miniem, en ieder armbestuur ont vangt slechts jaarlijks een gagatel, ter wijl de gemeente thans groote uitkeerlngen doet. Ter voorkoming van vele administra tieve beslommeringen zal de gemeente deze kleine grootboek-renten nu tegelijkertijd uitkeeren en de naam van ..Algemeen Bur gerlijk Armbestuur" vervalt hierdoor. Op verzoek van den heer D. J. Westrik zal beter toezicht gehouden worden bij het ophalen van vuil. Dit geschiedt gratis doch vele ingezetenen vinden het gemak kelijker overal vuilnis-belten te deponee- ren, vooral op de St. Bavo-laan. Hierop zal streng toezicht gehouden worden. Brutale inbraak. In den nacht na den eersten Paasch- dag had een brutale inbraak plaats bij den heer v. N. aan den Kerkweg. Onbe kende dieven sloegen het voordeur-ruitje stuk, haalden de knip van de deur en doorzochten alle kamers, waar zij f.22 50 wisten te ontvreemden. In de villa van dr. W. werden eveneens pogingen tot inbraak gedaan, doch de groote herdershond maakte zóó'n lawaai, dat de bewoners wakker werden. Onthulling van een kruisbeeld. Op het kerkhof cjnr St. Jozef-parochie Is een levensgroot kruisbeeld op plechtige wijze onthuld Het ls vervaardigd naar een ontwerp van den kunstenaar Albert Ter- maten uit Den Haag. De organist der St. Victor-kerk is op plechtige wijze gehuldigd, ter eere van zijn zilveren jubileum als zoodanig. Het zang koor voerde een feest-cantate uit. Ver schillende cadeaux werden aangeboden. Rijksveldwachter M. J. de Wolf alhier is overgeplaatst naar Nunspeet. In diens plaats is alhier met ingang van 16 April a.s. benoemd rijksveldwachter, brigadier- titulair C. M. Beke van Kijkuit. De nieuw benoemde is tevens rijkspolitie honden geleider. In de Gemeentewoning had alhier plaate een druk bezochte streekvergade- ring, met het oog op de a.s. verkiezingen Als sprekers traden op. de heer E L. de Witt van Noordwijk en mevr. E Buljs-Kleln van Bllthoven. OEGSTGEEST. De politie heeft een drietal jeugdige avonturiers van 1011 jaar die in den nacht met hun rijwiel alhier zwervende werden aangetroffen, wederom naar hun woonplaats Amsterdam gebracht, waar zij aan de ouders zijn teruggegeven. Bij de stemming voor de groslijst der RK. Staatspartij verkreeg de heer J. Smit 122 st. van de 214 st., zoodat deze als No. 1 daarop geplaatst is. RIJNSBURG. DE GEMEENTERAAD. Het 3de bouwplan van „Spinoza". In verband met de besprekingen Inzake de Woningbouwvereenlglng over het derde bouwplan zij nog gemeld, dat met de toe lichting bij het verzoek bleek, dat de Ver- eeniging 86 gegadigden voor een nieuwe woning heeft. Tot nog toe zijn 57 arbei derswoningen gesticht. Door particulieren wordt weinig of niets gebouwd. Er is geen woningreserve; boven dien telt de gemeente nog vele slechte woningen. De huurprijs zal f. 3.63 per week bedra gen. De verlenging van den ontrulmlngster- mljn der onbewoonbaar verklaarde wonin gen kan echter niet onbepaald doorgaan. Ook de Inspecteur der Volksgezondheid deelde deze meening en zou bij goedkeu ring van Spinoza's verzoek de in bedoelde woningen nog gehuisveste gezinnen, aller eerst een nieuwe woning zien doen betrek ken. Na rijpe overweging stelden B. en W. voor het gevraagde voorschot te verleenen, be houdens hoogere goedkeuring. De heer Knijff vroeg of het mogelijk ls van gemeentewege een 20-tal kleinere wo ningen te bouwen en wees daarbij op Oegstgeest. De voorzitter antwoordde, dat het ge meentebestuur, gezien de opgedane erva ring, liever geen verdere exploitatie van gemeentewoningen ter hand wil nemen. De heer Zandbergen betuigde zijn dank aan B. en W. voor het gunstig prae-advles. Daarna hield hij een uitvoerig pleidooi ten gunste van het nieuwe bouwplan. Hij wees op de woningtoestanden in onze gemeente, welke in vele opzichten dringend verbete ring behoeven. Hij bestreed ook den heer Knijff. Goed- koopere woningen bouwen gaat niet ge makkelijk. Het particulier initiatief blijft achterwege en solide woningen zijn in het belang van Rijk en Gemeente. Weth. Kralt gaf de Woningbouw-Ver- cenigtng in overweging een 10-tal kleinere woningen te bouwen bijv. voor weduwen. De heer Zandbergen zal dit verzoek aan het Bestuur der Vereenlging overbrengen. Het voorstel van B. en W. werd gelijk ge meld hierop met alg. st. aangenomen. De voorzitter feliciteerde de Vereeniging nieï dit besluit en sprak zijn waardeering uit voor de wijze, waarop de Vereenlging haar financiën beheert. De heer Zandbergen dankte den voor zitter en den Raad. Een hum-bijdrage van 23 woningen tot een maximum van f.50 p. j. per woning 'waarvan 50°/o door het Rijk wordt ver goed) had volgens B. en W. te veel bezwa ren van financieelen aard in verband met de begrooting. Ook wees de voorzitter op aansluiting bij den schoolartsendienst, welke z.i. zeer urgent is. Voor een huurbij- orage acht hij den tijd nog niet rijp. .r^ heer Zandbergen zeide, dat de Vereen, zich tot het Rijk zal wenden. Het afwijzend prae-advles van B. en W. werd met alg. st. aangenomen. Ook tegenover de onteigeningsprocedure stonden B. en W. afwijzend. Het zal veel tijd S™. Wel kan de voorzitter toezeggen, oat en W. gaarne bereid zijn om tus- scnen de eigenaren der perceelen (een 3- ,en de Vereeniging te bemiddelen. Spr. z'ch met de gedachte, dat een ac toord wel te bereiken is. •n voorzitter deelde de mecning van B. waarvan, gelijk bekend, ook dit af wend prae-advies werd aangenomen, rondvraag volgde sluiting. ALKEMADE. Meisje door varken gebeten. In het gezin van den heer v. V. werd gis teren de rust verstoord, doordat een meisje te dicht bij het varkenshoek liep en een beet kreeg van een varken, dat de heer v. V. op zijn erf had. Het kind liep daarbij zulk een diepe wonde op. dat medische hulp meest worden ingeroepen. Dr. van der Bijl uit Oude-Wetcring die ijlings was ont boden. verleende de eerste hulp. Propagandavergadering R.K. Staatspartij. In het veilinggebouw had een groote propaganda-vergadering plaats van de R.K. Staatspartij. De voorzitter verwelkom de de sprekers en den burgemeester, waar na de voorzitter van den Statenkieskring Gouda, het woord verleende aan den heer v. d. Weiden. Spr. zette de beteekenis van de a.s. statenverkiezing uiteen en spoorde de kiezers aan te stemmen op no. 1 van lijst 2. Ook de heer Heerkens uit Gouda, zette het nut van een sterke vertegenwoor diging uiteen. De heer Deerenberg uit Schoonhoven no. 1 van lijst 2. besprak de groote beteekenis voor Zuid-Holland van het feit, dat twee katholieke leden in het college van Ged. Staten hun vertegen woordiging zullen mogen behouden. Na een dankwoord van den voorzitter, volgde sluiting. De R.K. Symphonie-vereeniging „Onder ling Kunstgenot" gaf haar eerste uitvoe ring in de Pancratiuszaal onder leiding van den heer D. van Wouw uit Leiden. Met een vroolijken marsch werd het programma geopend en al dadelijk bleek, dat er be schaafd gespeeld werd. Het publiek was dan ook hoogst voldaan. De vereeniging heeft den aanwezigen een genotvollen avond bezorgd. SASSENHEIM. Aan de gevolgen overleden. Het I'/i-jarig zoontje van de fam. G. dat een pan met kokende vloeistof over het lichaam kreeg, ls in het Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen overleden. De bestuurder van een auto dacht •nog j-uist voor de tram een vrachtauto te kunnen passeeren, doch vergiste zich In de snelheid van deze voertuigen. Zijn wagen werd door de tram tegen de vracht auto geduwd en zóó beschadigd, dat de wogen moest worden weggesleept. De bestuurder bekwam een lichte ver wonding. De Emmabloem-collecte wordt hier gehouden op 13 April. VALKENBURG. Onze plaatsgenoot de heer C. v. d. Zwart J Pz. is met ingang van 1 Mei be noemd als agent van politie te Winters wijk (Gld.). VOORHOUT. Candidaatstelling Gemeenteraad. In het Parochiehuis had de samenstel ling plaats der Groslijst der R.K. fractie voor de gemeenteraadsverkiezingen. Deze luidt als volgt: 1 P. J. Westerhoven; 2. C. L. M. Prins; 3. Nic. v. d. Laan; 4. F. M. Angevare; 5. H. J. Vester; 6. J. A. de Zwart; 7. P. v. d. Nouland; 8. P. A. van Reisen; 9. C. v. d. Burg; 10. T. L. Nljsen; 11. P. L. v. d. Hulst; 12. J A. Verdegaal; 13. J, J. Koomen: 14. H. J. v. d. Lans; 15. P. L. Warmerdam; 16. P J. v. d. Mey; 17. L, van Zanten; 18. Andr. de Groot. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Hubertus, z. van N. van van Kempen en M, C. v. d. Meij: Theodorus Jacobus, z. van P. J. v. d. Meij en A. M. van Rooijen Overleden: Comelis J. G. L. Plasmeijer. 38 jaar. geh. met J. v. d. Meij: Theodorus Jacobus v. d. Meij. 1 dag. z. van P. J. v. d. Meij en A. M v. Rooijen. Wedstrijd om het mooiste tuintje. De commissie van het Gemeentelijk Wonlngbedrijl schreef een wedstrijd uit voor de bewoners der gemeentewoningen vooi*dcn aanleg en het onderhoud van de voortuintjes der woningen. Voor 70 bewo ners was een 9-tal geldprijzen beschikbaar gesteld De uitslag van den wedstrijd om het mooiste en best verzorgde tuintje, geduren de het tijdvak 1 Mei 1938 t/m. 30 April 1939 luidt als volgt: le pr. J. ,v .d. Voorn, 2e pr. W. v. d. Ploeg, 3e pr. H. C. Schuurlnk, 4e pr. C. v. Werk hoven, 5e pr. Th, Hoogstraten, 6e pr. J. B. v. Werkhoven. 7e pr. H. Zuidhoek, 8e pr. O. Bierman, 9e pr. G. A. Bei. In de afgeloopen maand is in de Ned. Herv. gemeente gecollecteerd voor de Kerk f. 37.90'/2 en voor de Diaconie f. 12.39'/*. Op een der landerijen onder on2e ge meente deed een dar inwoners een aardige vondst. Hij was op zoek naar kievitseieren maar in verband met het aanhoudende koude voorjaarweer, is de kans op het vin den dezer eieren zeer gering geworden. Toch werd zijn opmerkzaamheid beloond. Hij vond het cadaver van een doode kievit. Bij onderzoek bleek aan één der pooten een ring te zijn bevestigd. Deze was als volgt gemerkt: NURP 33 B.D.G. 36. Naar wii vernemen zal het raadslid de heer L. v. d. Geer (RIK.) zich niet meer herkiesbaar stellen. VOORSCHOTEN. Bij J. v. d. H. aan den Leidscheweg heeft de gemeente-politie een partij onge keurd vlcesch in beslag genomen, dat voor gebruik gereed lag. De groslijst van de candidaten voor de gemeenteraadsverkiezing, in te dienen door de kiesvereeniging Gemeentebelang zal er als volgt uitz'en: 1. J. P. v. d. Marei; 2 P de Booy; 3. C. Bins; 4 C. J. Schmits; 5 W L. V. d. Ham laftr.i; 6. Chr. A. C Nell. Steunregeling en Werkverschaffing. Naar wij vernemen heeft de Minister van Sociale Zaken besloten, goedgunstig te beslissen op het verzoek van het gemeente bestuur, tot verhocging van verschillende loonnormen Behoudens enkele uitzonde ringen voor sommige indivldueele gevallen zullen voort-.an de volgende normen in acht genomen worden. Timmerlieden en metse laars f. 20, opperlieden f. 18, grondwerkers f. 16, tuinarbciders f. 19 en landarbeiders f. 17. Behalve voor timmerlieden en metse laars, die gelijk zijn gebleven beteekent dit besluit voor de overige categorieën geen be langrijke verbetering, welke met voldoe ning zal worden ontvangeh. In verband met dit besluit heelt de Minister tevens aanleiding gevonden het uurloon bij de werkverschaffing met 2 ct. per uur te verhoogen en te brengen op 1.0.28. Voor regenverlet zal f. 0.22 per uur worden vergoed. Burgerlijke Stand. Geboren: Margje. d. van P. Roeloffs en M. v. d. Heuvel: Helena Hendrlka. d. van L Tï. Akerboom en C. A. Elstgeest; Jacobus Wilhel mus, z. van J. J. Zoet en B B. P Verhaar Ondertrouwd Johannes de Jong. Jm. 29 Jaar en Adrlana Allda v. d Hoorn. Jd. 28 jaar: Jo hannes Martinus Adrianus Hjjdre. Jm. 22 jaar en Maria Helena Josephina Hoogenboom, Jd. 23 jaar; Petrus Johannes Volwater. 41 jaar en Johanna v. d. Meer. 42 jaar. Jaarvergadering der Groentenvciling „Eendracht maakt macht". De 4e lustrumvergadering van de R. K. Coöp Tuindersvereeniging „Eendracht maakt Macht" werd gehouden in de St. Pancratiuszaal onder presidium van den heer J. van der Meer Jzn., die den in het afgeloopen jaar overleden oud-voorzitter, den heer W. van der Zwet herdacht en voorts het bestuur en de directie dankte voor de groote medewerking, gedurende het eerste jaar van zijn waarnemend en definitief voorzitterschap Aan het jaarverslag 1938, uitgebracht door den directeur, den heer N. Turk, ont- leenen wij het volgende. Spr. constateerde met genoegen, dat de exploitatie-rekening in tegenstelling met vele voorgaande jaren thans met een batig saldo sloot. Hieruit mag echter niet de conclusie getrokken worden, dat de toestand In den tuinbouw zooveel beter is. Integendeel, er heerscht ln vele gezinnen nog groote armoede. Be treffende de vaste lasten werd opgemerkt, dat het al dan niet. gedwongen nakomen van crediet-overeenkomsten, gesloten in de jaren vóór de crisis ten gevolge heeft gehad, dat aan regelmatig onderhoud van bodem en opstallen niet de noodige zorg kon worden besteed. Om de algeheele uit putting der bedrijven te voorkomen, heeft de Minister van Économische Zaken com missies gevormd, die belast zijn met de re geling van bovengenoemde lasten. Van 63 aanvragen werd in -tugevallen de sanee- ri'rig reeds geheel voltooid. Resultaten: Rente-verlaging f. 1868.58 J„ huurverla- glng f.26.— p. j. en een volledige kwijting van f. 10.656.22. Voor 8 bedrijven is aan steun in natura toegezegd f. 4875.87. Voor den Kleinen Tuinderssteun heeft de Minister een bijzondere regeling getrof fen. welke ten doel heeft den ondernemer een zeker loon te garandeeren, waarbij tevens beoogd wordt, het bedrijf in stand te houden. De kwaliteits-eischen werden voor 1938 wederom uitgebreid, onder uit- voercontrole. gebaseerd op de Landbouw- Crlsis-wet. Van de hoofdproducten was de aanvoer bevredigend, zoodat ondanks min deren prijs- een behoorlijke opbrengst kon worden genoteerd. De aanvoer van peulen en doperwten was boven het middelmatige, de prijzen daarentegen waren bedroevend. Doordat bij de snijboonen verschillende ziekten optraden mislukte de oogst. Ook de augurken-oogst was een groote désillusie. Alleen de bijzondere steun kon een doel treffende verlichting brengen. De augurken bleken wederom een uitstekend handels- voorwerp te zijn. Moge de achterstelling van dit product spoedig tot het verleden behooren. Het. financieel verslag gaf geen aanleiding tot het maken van opmerkin gen. De aftr. bestuursleden werden her kozen. Het veiling-percentage zal op 7 ge handhaafd blijven. Het bestuursvoorstel om het aanvangsuur der veiling te vervroegen werd, ondanks bezwaren daaraan verbon den goedgekeurd. Een pensioen-regeling voor het personeel wordt overwogen. Na rondvraag volgde sluiting. de voorzitter, de heer W. Lam, aan de voorbeeldige wijze, waarop in 1938 het groote nationale feest ter gelegenheid van het 40 j. regeerlngsjubileum van H M. de Koningin is gevierd. Hij dankte alle mede werkenden hartelijk. De eere-voorzltter. de heer P. A. Colijn. wees erop, dat dit feestcomité is geweest een overkoepeling van de 2 bestaande Oranje-vereenlgingen ln onze gemeente. In September van het vorige jaar is gebleken, hoe het ln onze gemeente zeer wel mogelijk ls onze nationale feestdagen eendrachtig te vieren. Spr. zou daarom liever niet willen overgaan tot ontbinding van het comité, maar gaf ln overweging dit feestcomité, dat uit de geheele burgerij is voortgekomen, een permanent karakter te geven. In ver band hiermede wees spr. op het comité, dat zich ten doel stelt de gemeente als ge schenk van de burgerij een imitatie caril lon aan te bieden voor het nieuwe Raad huis, Ongetwijfeld zou het de algemeene feest- vreugde ln niet geringe mate verhoogen, waarna bij de binnenkort ln het prinselijk gezin te verwachten blijde gebeurtenis van den raadhuistoren nationale liederen ten gehoore zouden kunnen worden gebracht. Spr. meent, dat een hernieuwde actie om het benoodigde geld hiervoor bijeen te brengen, alle kans van slagen zal hebben. Unaniem was men het er over eens. dat het wenschelijk zou zijn de beide comité's ge scheiden te houden, maar vrijwel alle leden van het feestcomité verklaarden zich per soonlijk bereid in het carilloncomité zit ting te nemen. Binnenkort zal dit comité opnieuw worden bijeen geroepen, om te trachten de benoodigde gelden bijeen te brengen. Het feestcomité zal blijven voort bestaan. Ook dit comité zal weder bijeen- kmen, teneinde de noodige voorbereidingen te treffen voor de feestelijke viering van de in Augustus te verwachten heuglijke ge beurtenis in het prinselijk gezin. Na een dankwoord van den voorzitter voor de toe gezegde medewerking volgde sluiting. Inbraak. Zaterdagmorgen kv de veehouder T. Roest, te Bilderdam. i 'e ontdekking.dat in zijn woning ongc schte bezoekers waren geweest. Door het lichten van een ruit uit de sponning van een der deuren, had men zich toegang tot de woning ver schaft. Eenmaal binnen, werden verschil lende kasten en iaden aan een onderzoek onderworpen, doch er was zeker niets_ van hun gading aanwezig; er werd tenminste niets vermist. Vermoedelijk heeft de in braak plaats gehad, nadat R. omstreeks 4 uur de woning had verlaten om de koei en te gaan melken De politie heeft het onderzoek in handen. ZEVENHOVEN. Op Woensdag 12 April a.s. zullen er in het lokaal van het post-station aan den Amstel inentingen worden verricht van 2 tot 2.30 uur. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Qerardus Adrianus den Har- tog. 25 jaar. met Cornelia Catharina van der Meer. oud 22 jaar. wonende te Nieuw- veen Jan de Jong 31 jaar met Teuntje Verburg 23 j. Johannes CorneliS Dobbe 30 j. wonende te Uithoorn met Johanna Clara Maria Wijfje 28 J. Hendrik Linting 23 j. en Geukina Kriüse 22 j. Johannes Jacobus van Es 27 j. en Cornelia Johanna Alida Verbaan 18 j. wo nende te Kouderkerk a. d. Rijn Gerardus Adrianus van Hienen 22 J. en Alida Kleijn 19 J. Dirk Doornheim 28 j. te Waddinxveen en Adriana Eliabeth van Gemeren 21 j. Gehuwd: Johannes Baart 25 J, en Hazerina Rooda 21 J. Overleden: ChrLstiaan Arlman, oud 59 J. ge huwd met Niesje Jongeneel. Geboren: Wilhelmus Gerardus, z. v. P. J. Brand en M. L. v. Onselen Wiebrikje, d. van KI. de Jong en M. D. van Domburg. Loop der Bevolking. Gevestigd: Pieternella H. v. Hoorn, Raad- huisstr. 44 Johanna Verburg. Ziendeweg 1 Cornelia J. v. Arkel. Hoorn 266. Vertrokken n. Warmond N.H. Pastorie. AntjeDe RoodeDen Haag Vlierb.str. 453, Harm. J. Drenth Bloemendaal. Boekenroodonweg 4. Marhtje de Graaf: Oegstgeest. Endegeest. Jacoba de Groot; Wassenaar. Langstr. 22. Arendje E. Vroolijk; Schiedam. Hooftstr. 83, Willem M. Louwerse; Vlaardingen. Hoogelaan 20a, Willem C. Schou ten. HET FEESTCOMITÉ BLIJFT VOORLOOPIG BESTAAN. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. z. van W. v. Briemen en C. E. Verduyn; Cornells Jonker, z. van A. Scheer en W. v. Baren; Cornelia, d. van B. Burger en D. Nleremeyer. Overleden: Agnes Maria v. d. Poel, 1 jaar Coverl. te Leiden)Hendrik van Schaik. 86 jaar. Gehuwd: F. Th. Stolwijk, 28 Jaar en A. J. van Dieijen. 26 jaar.' Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Wijlhuizen en gez., Pr Hen drikstraat 16. v. Beverwijk; A. Oomen Nleuwer- straat 68. v. Tuil en 't Waal: G. Swart. Wll- helminastraat 60. v. Heerenveen; P. Stapper en gez.. Kerkstraat 150. v. Zwammerdam. Vertrokken: A. E. Elings, echtg. v. J. v. Roe kei, n. Amsterdam. Admiralengracht- 2241; J. Voosluijs, n. Ter Aar. B 63: Wed. G. v. Tricht- Duits. n. Zwammerdam. C 85: W. TJoelker, n. Maarssen, Achterstraatweg 17; G de Kruijff en gez.. n. Woerden. Burg. Schalijstraat 12. BOSKOOP. De Bloemententoonstelling. De bloemententoonstelling; uitgaande van de Ver. voor Boskoopsche culturen iPomo- logische vereeniging) is. wat de inzendin gen betreft, een groot succes geworden. Verschillende kweekers hadden het aller beste ingezonden 'dat on het gebied van Azalea variëteiten in hun kweekkassen aanwezig was. Geëxposeerd waren meer dan 80 variëteiten van Jap. Azalea's, voorts een groot sortiment Azalea-rustica en Aza lea mollus in diverse kleuren. De tentoon stelling is niet groot, doch vaklieden kun nen er volop genieten, terwijl bloemenlief- hebbers(sters) hun kennis kunnen ver- grooten. De tentoonstelling werd o.a. be zocht door prof. O. T Wuyts. leeraar in de bloementeelt aan de tuinbouwschool te Gent. De belangstelling was verder zeer goed. De volgende bekroningen zijn toege kend: Certificaat le klas: Fa. W. C. Hage en Co. voor inzending Jap. Azalea No. 10 (steenrood)Certificaat van Verdienste: Fa. Vuyk van Nes, voor inzending Azalea „Vuykiana" en Hugo T. Hooftman, even eens een certificaat van Verdienste voor inzending van een sortiment Azalea's. De hier opgerichte afd. van de Ned. Ver. van Kooplieden in boomen en planten, heeft het volgend bestuur samengesteld: A. van Amsterdam, le voorz.; P. van Vliet, 2e voorz.; P. Zorg. le secr.: J. van den Ak ker, 2e secr.; Jan Vermeulen Hz., le pen- ningm.; L van Hevelingen, 2e penningm. en Jac. Paling, Alg. Adj. Evenals verleden jaar, hebben ook thans enkele plaatselijke vereenigingen be sloten. den werkloozen een genoeglijken avond te verschaffen, door hen op 20 April een gecombineerde uitvoering te doen bij wonen. De vereenigingen die haar toezeg ging hebben gedaan zijn: „Zang zij onze Leus", de Gymnastiekver „Hou-Vast" en de Tooneelver. „D. Z. F. St." Gevonden: paar zwarte handschoenen belastlngmerk. zonnebril, padvindersporte- monnaie. Inlichtingen politiebureau. LEIDERDORP. Vergadering der A. R. Kiesvereeniging. De A. R. kiesvereeniging alhier hièld ge combineerd met die van Zoeterwoude een vergadering in „Irene". Spr. was dr. C. Beekenkamp van Leiden. De voorzitter der kiesvereeniging alhier, de heer G Los, opende, waarna dr. Beekenkamp sprak over „Hoofdzaken en Bijzaken". Hij wees er op, dat ook voor onzen tijd het Koningschap van Christus nog zijn volle beteekenis heeft Christus staat in het middelpunt, ook van ons staatkundig leven. Ook bij de a.s. ver kiezingen moge dit tot uiting komen. In het buitenland ziet men met belang stelling toe op hetgeen hier gebeurt. Maar wij moeten waakzaam zijn en ons niet in slaap laten sussen door een verkiezings uitslag als in België waar een partij als de Rexbeweging zoo goed als weggevaagd werd Na het beleid van het kablnet-Colijn te hebben geschetst, besprak spr. verschillen de partijen. Na gedaehtenwisseling volgde sluiting met dankgebed. Bijeenkomst der Chr. Hist. Unie. In het lokaal der Ned. Herv. Kerk aan de Kerklaan werd een verkiezingsvergade ring der C. H. U. gehouden. Na gemeen schappelijk zingen van Ps. 19 vers 1, las de voorz van den Statenkring, den heer P. Ph. Deumer, een deel der H. Schrift, waarop hij voorging in gebed. De heer Folmer. lid van de Prov. Staten van Z.-Htevens lid van den Haagschen gemeenteraad zette de beteekenis van de verkiezingen voor de Prov. Staten uiteen. Spr. behandelde ook het Regeeringsbe- leid en besprak daarbij voornamelijk de buitenlandsche politiek, de defensie en de werkloozenzorg. Uitvoerig ging hij in op de regeeringsplannen inzake de werkloos heidsbestrijding die vooral door de C. H. krachtig worden gesteund. Hij betoogde, dat het voor alles gaat om de C. H. begin selen, die ln dezen verwarden tijd den weg moeten wijzen: dat is de weg naar God. Mevr. StreederHofman oordeelde heb noodig dat de vrouwen meer met de be ginselen van de C. H. U. bekend worden. Hiervoor werden opgericht de vrouwen groepen, waarvan er ook een te Leiden is als centraal punt voor de gemeenten Lelden Oegstgeest. Leiderdorp en Koudekerk. Waar ook de vrouwen in deze hare roeping heb ben te verstaan, welke spreekster op tot toetreding als lid. Nadat was gezongen Gez. 264 vers 1, werd deze geslaagde bijeenkomst door dr. G J. Streeder gesloten. De candidatenlijst van de S.D.A.P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is samengesteld als volgt: No. 1. J. Ent: No. 2. R. Lijnes; No. 3. Mevr. WickelReike- ma; No. 4. D. de Ridder. NOORDEN. Benoemd is tot onderwijzeres aan de met ingang van 15 Mei a.s. te openen be waarschool mej. Greta Vervoorn, alhier. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Johannes Jacobus Doove 26 Jaar en Clasina Cornelia van Staveren 25 jaar. Ondertrouwd: Cornells Christianus Henricus Kroft 33 jaar en Catharina Maria Heemskerk 31 jaar. Het Groene Kruis alhier heeft beslo ten weder een moedercursus te organisee- ren en wel van 11 tot 21 April. Nieuwe aetie voor het Carillon. In de trouwzaal van het nieuwe Raad huis vergaderde liet feestcomité 1938, waar bij aanwezig was de eere-voorzitter, de heer P. A. Colijn. Nadat de penningmees ter, clc be< v P. Baane, zijn financieel ver sla" hsd uitgebracht, waaruit bleek, dat een klein batig saldo in kas is, herinnerde LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Hoetjes 45 j. van Heilo met C. Kiebcrt 40 J. Matthijs Tukker 22 j. en B. van Iperen 21 j. van Rijnzatcrwoude J. Hydra 22 j. en M. Hogenboom 23 j. van Alke- made J. L. Koot 27 j. en J. A. Baars 29 j. van Zevenhoven. Loop der Bevolking. Vertrokken: naar Voorschoten, Hofweg 13. W. Schokker en gezin; naar Aalsmeer. Zijdstraat. G. Havenaar, dienstbode; naar Haarlem. Oran jeplein 19. A. Heiizen, dienstbode. Ingekomen: P. Kuperus. onderwijzer, Oude- Wetering 7; J. Appelmelk. monteur Heeren- weg 236a; G van Velzen. dienstbode. Vriese- koop 479; W. Kips en gezin. Molenkade 85; J. W. Visser, landbouwer Heerenweg 75. OUDE-WETERING. Gecombineerde Zanguitvoering. De Chr. Zangver. „Halleluja" en het Kinderkoor „Klein Halleluja" gaven in de Geref. Kerk met medewerking van een dubbel-kwartet en met piano-begeleiding van den heer A. Martijn, onder leiding van hun bekwamen directeur den heer Aart Srriink te Den Haag, een goedbezochte uit voering. Ds. W. v. Bos opende met een woord van welkom en liet zingen ps. 150: 1. waar na geoed volgde. Hierna werd het uitge breide programma ingezet door het groote Koor met het Paaschlied van v. Gluck, dat 4-st. werd gezongen en reeds direct ge tuigenis aflegde, van hetgeen waartoe „Halleluja" in staat ls. Het Kinderkoor zong dan het Paaschlied van T Abt. Ontroerend klonk ook het ..Schoon is de aarde", „Jezus is ons licht", „Aan den Nacht" en „De Nacht". Het kwartet zong „Jezus mijne zaligheid" en „In U moet zich mijn lied verblijden" van J. S. Bach. Nog vele andere koomummers volgden hierop en maakten veel indruk. Ongetwijfeld was deze uitvoering, welke geheel ten bate komt van het Restauratie fonds der Geref. Kerk, een succes voor den directeur den heer Aart Smink. Ds v. d Bos dankte allen voor hun mede werking. Na het zingen van den Avond zang werd met dankgebed geëindigd. Bijeenkomst R.K. Kiesvereeniging. Deze vergadering werd geopend door den tweeden voorzitter, die opwekte te stem men op de R.K. Staatspartij, bij welke de democratie in veilige handen is. Spr. ver wees naar de vredes-boodschap, die Paus Pius xn tot de wereld heeft gericht. De voorzitter deelde o.a. mede, dat het bestuur in verband met de toetreding van een be langrijke groep arbeiders, voornemens is bij de eerstvolgende jaarvergadering voor te stellen het aantal bestuursleden uit te breiden, waardoor de mogelijkheid wordt geopend tot verkiezing van een 2-tal ar beidersbestuursleden. Als candldaat voor den Raad werd ge steld voo- Oude-Wetering de heer Jos Pen ning de Vries (aftr.) Tot lid en plaatsver vangend lid van de Advies-Commissie wer den gekozen de heeren H Vesseur en P. van E'. Namens het bestuur zullen zitting nemen de hc-ren J. L. Zoet en J. J. de Jong, de laatste als plaatsvervanger. Na de rond vraag volgde sluiting. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7