Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Dinsdag 11 April 1939 WEERBERICHT. O GEKOOIDE JEUGD A De Held van Silver-Citv. AGENDA Weet U het antivoord? AALSMEER. GOUDEN JUBILEUM VAN DE IJSCLUB i UITERWEG. Een geslaagde feestavond. Een dezer dagen heeft de IJsclub „Uiter- weg haar gouden jubileum herdacht in ..De Oude Veiling" Er was groote belang stelling De avond werd geopend door den voorzitter den heer J. Spaargaren, d.e m het bijzonder den burgemeester en wethou der Alderden verwelkomde. In breede lijnen schetste spr. de historie der IJsclub. In de herberg van Klaasoom" werden de plan nen tot oprichting gemaakt en in de her berg van ..Kees Bij" werd definitief tot oprichting besloten. Voor het iub.leum schreef de heer Jb. Buis een historisch tooneelspel dat door de Tooneelvereeniging „Opgang" werd opgevoerd. Na het openingswoord hield het bestuur receptie. Allereerst werd het gecomplimen teerd door den voorzitter der IJsclub .De Blauwe Beugel", den heer Langhout. die als stoffelijk blijk van waardeering ..Uiter- weg" een voorzittershamer aanbood. Burgemeester Kastelein constateerde dat de Uiterwegers zich steeds hebben geken merkt door groote eendracht; zij weten wat organiseeren is. Nadat gezamenlijk een toepasselijk lied was gezongen, voerde ..Opgang" .De eerste wedstrijd" of ..Het doel bereikt" op. Het was een tooneelspel in 2 bedrijven, dat speelde in den winter van 1839, Van het stuk is veel genoten en vooral de ouderen genoten van de herleefde oude tijden. Pastoor M. A. Zwart. Pastoor Zwart van de Oud-Kath. Kerk te Aalsmeer-Oost. is in gelijke functie be noemd te Utrecht. Van 1929 af was hij hier verbonden aan de Oud-Kath. Parochie als opvolger van wijlen pastoor Dieven- bach. Ook op maatschappelijk gebied was pastoor Zwart in deze gemeente een be kende persoonlijkheid. Hij was voorzitter van ..Nut en Genoegen" en bestuurslid van „Volksbelang". Tot pastoor Zmart's opvolger werd benoemd pastoor A. R. Heyligers te 's Gravenhage. Jaarverslag ..Eigen Hulp". In het jaarverslag 1938 van het Zieken fonds ..E'gen Hulp" en zijn neven-organi satie .Ponds voor Ziekenhuisverpleging". uitgebracht door den secretaris den heer Jb. Bol Pzzegt hij dat het voor zieken fonds een nadeellg jaar is geweest. Er wa ren weken van 100 tot 125 ziektegevallen. Januari en Februari gaven een tekort van ruim f. 2000. Hoewel dit in den loop van het jaar grootendeels weer werd ingehaald, moesten de boeken toch met een tekort afgesloten worden. Het aantal leden op 1 Januari 1938 bedroeg 1292, thans 1293. Het totaal aantal ziektegevallen over 1938 be droeg 513, met een aantal ziektedagen van 10905 Het jaar 1938 was voor het verplegings- ionds voordeellg; het bat'g saldo bedroeg f. 1016.63. Op 1 Januari was het verzekerd aantal personen 6603. Van de ledenlijst zijn afgevoerd: wegens overlijden 48. vertrek naar elders en bedanken 234. Er lieten zich 585 nieuwe leden inschrijven; het aantal verzekerden op 31 Dec. 1938 bedroeg 6906. een vermeerdering alzoo van 303. Wat de verpleg ng betreft, is 1938 een gunstig jaar geweest; verpleegd werden 258 personen ;n verschillende ziekenhuizen (ln 1937 2561 Het aantal verpleegdagen bedroeg 3971 3795148 personen ontvielen het Fonds door den dood. De winst- en verliesrekening van het ziekenfonds vermeldt aan inkomsten en uitgaven f. 29.300.15. die van het ziekenhuis fonds f. 18.644.16. Het saldo van het zieken fonds was op 1 Jan. 1938 f. 12.962.79 op 31 Dec. d.a.v. f. 12.580 32 van het zieken huisfonds resp. f. 3194.21 en f. 4210 84. S.D.A.P.-candidaten voor den gemeenteraad. De candldatenlljst der S.D.A.P. voor de gemeenteraadsverkiezing, is thans defini tief vastgesteld. Zij luidt: 1. Jae. Alderden Dz.; 2. W. Hartlng; 3. mevr. J. Buis-Groe- neveld; 4. T. van Zanten; 5. H. Wessels; 6. Jac. van Leeuwen Cz.; 7. G Knol: 8. G Kooy; 9. E». liveleens Wj en 10. A. van Leeuwen. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 766. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Gedurende de Paaschdagen kwam een uitge breid gebied van hooge luchtdruk tot ontwikke ling boven Scandinavië en het Oostelijk Oost- zeegebied. Thans is het geheele Noorden en Oosten ingenomen door een gebied van hoogen luchtdruk van zeer groote uitgestrektheid, dat reikt van Groenland over het Oosten van Cen- traal-Europa tot in het Oostelijke Middelland- sche Zeegebied. Een depressie ligt stationnair op den Oceaan met secundairen op zeer Zui delijke breedte. Het geheele vasteland en de Britsche eilanden zijn onder invloed van het continentale gebied van hoogen luchtdruk. Een breede strooming van warme en droge con tinentale lucht beweegt zich over Duitschland en Zwitserland naar het Westen en buigt over de Britsche eilanden naar het Noorden af. In de Baltische staten en in Polen is het nog koud. De Alpenstations melden onbewolkt weer met zomersche temperaturen. In Lapland heerscht nog vorst. Op IJsland is de tempe ratuur na eerst sterk gestegen te zijn, thans weer laag. In de Poolzee is het zeer koud. Regen en neerslag wordt alleen op zeer grooten afstand gemeld, ni. op IJsland, te Lissabon en te Abisko. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.). Den Helder: licht bewolkt, krachtige O.Z.O. wind. temp. 7 gr. C. Missingen: helder, matige Oostelijke wind, temp. 9 gr. C„ neerslag 7 mM. De Bilt: licht bewolkt, matige O.Z.O. wind, temp. 10 gr. C, neerslag 7 mM. Groningen: licht bewolkt, matige Oostelijke wind, temp. 7 gr. C., neerslag 4 mM. Maastricht: helder, zwakke Oostelijke wind, temp. 11 gr. C., neerslag 8 mM. Buitenland (8 uur voorm.). Parüs: Zwakke O. wind. 10 gr. C.. fraai. Londen: Zwakke O.N.O. wind. 7 gr. C, lichte ochtendnevel. Berlijn: Matige O.N.O. wind. 8 gr. C., fraai. Nice: Windstil, 16 gr. C., fraai. Stockholm: Zwakke W. wind, 2 gr. C, fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. f59 gr. F.). 12 uur 's middags: 18 gr. C. (64 gr. P.). IIOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 8.28 uur; nam. te 9.06 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag van 7.19 uur nam. tot 4.42 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 11 April: op 1.23 uur; onder 10.22 uur. 2773 S3 (Ingez. Med.) AARLANDERVEEN. Intocht van frater Rozestraten. Alhier had onder groote belangstelling de feestelijke Intocht plaats van frater Liben- tius Rozestraten. Deze werd aan de grens der gemeente begroet door pastoor Omtzigt. De stoet bestaande uit 23 ruiters en dames leden der Maria-Congregatie met versierde fietsen ging naar de parochiekerk. Bij het binnenkomen der kerk. welke tot in de uiterste hoeken was gevuld, stond in het midden een haag van bruidjes, waar tus- schen de neomist zich met zijn familie naar het altaar begaf onder het zingen van een welkomstlied. Daarna celebreerde hij een Lof. waarbij fungeerden pater Peters idiaken), pater van Vliet (subdiaken) en plastoor Omtzlgt. Pastoor Omtzlgt sprak een welkomstwoord met als tekstwoord ..Gij zijt priester in eeuwigheid". Od den eersten Paaschdag droeg de neomist zijn plechtige H. Mis op. waarbij fungeerden kapelaan Kempen, pater van Vliet en pastoor Omtzigt. De feestpredi katie werd gehouden dooT pater Peters. Het zangkoor zong een 4-stemmige Mis en een cantate met orgelbegeleiding van den heer J. Boxse; dirigent was de heer J. R. Hoogen boom. 's Middags was er een receptie ten huize van den vader van den neomist den heer Jac. Rozestraten waarvan een zeer druk gebruik is gemaakt. In den loop van den middag heeft de R.K. muziekvereeniglng DBS. een serenade gebracht. Des avonds werd nog een Lof gecele breerd. De neomist dankt God die hem tot deze verheven roeping heeft uitverkoren, pastoor Omtzigt voor zijn zorg en de parochianen. Na het Lof werd gezamenlijk een danklied gezongen. De organisatie van den optocht en het aanbrengen der ver springen bij de kerk stonden onder lei ding van den heer P. Kempen Cz. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieuntje Alida, d. v. W. A. Kamer man en J. W. Rensen Hendrikus Johannes, z. v. G. Rutte en C. B. van den Bos Antje, d. v. Jb. Slootweg en P H. de Kok Robert, z. v. A. D. Snitslaar en L. de Nies Jan Adriaan. z. v. G. van Breugel en W. van der Plas Ro bert George Josef, z. v. G. G. Kraijnbrink en A, Eggl Elisabeth Maria, d. v. Joh. van Hal en B. J. Duivenvoorden Geertrulda. d. v. H. Roemer en B. M. M. van den Boogaard Leo- nardus Josef Johannes, z. v. B. C. G Breed en M ,W. Lleverse Cornelia Arentje Maria. d. v. H. Prins en C. Gladpootjes Maria Gerar da Apolonia. d. v. Th. Vastenhout en O. A. de Jong Cornelia Maria. d. v. J. B. van Kam pen en Th. van der Zwan. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Bus, 42 J. en Maria Gerarda Adriana Mesman, 38 j. Pie- ter Johannes Kroon. 27 J. en Jannetje van Tol 24 j. Bastiaan Trouw. 31 j. en Jenneke van der Linden, 29 j. Douwe Oppewal, 24 j. en Teuntje van den Berg. 22 j. Cornelis Petrus Patrick Berg, 24 j. en Arendje Cornelia de Vo gel. 18 J. Getrouwd: Antlionie Beers. 26 J. en Neeltje Maria Meijer. 24 J. Karei Kwaak. 30 J. en Koentje Heeren 22 j. Karei Godefridus Hen drik Slngelenberg. 24 j. en Bernardina Josephi ne Togni. 26 J. Anton den Daas. 47 j. en Ger- ritje van der Wal. 48 j. Johannls Cornells Harting 31 j. en Geertje Cornelia Roos. 25 j. Overleden: Teuntje Offerman, 21 J„ echtg. v. N. W. Visser (overl. te Lelden) Pieter Boom. 59 J.. echtg. v. G. Hiddlnga (overl. te Leiden). De Groslijst der S.D.A.P. De Federatie der S.D.A.P. in Haarlem mermeer heeft op haar vergadering In Palvu te Hoofddorp de volgende groslijst voor de gemeenteraadsverkiezing goedge keurd: No. 1 P J. Joore (Leimulderdijk) 2. mevr. OnosKonstapel (ld 3 L. Goos- sen (Bennebroekerwcg)4. J Relswijk (Zwanenburg); 5. J. Twlgt (Badhoeve dorp); 6. J. Kreiger (N, Vennep); 7. A. v. d. Zwaard (Gr. Poellaan); 8. mej. Chr. Dle- derik (Lijnden); 9. G. Ch. Boklander (Zwa nenburg): 10. mevr. J. J. C. Spaargaren- Tas (Leimuiderdijk)11. J, de Rooy (N.- Vennepl; 12. B. Dol (Idem). Te Hoofddorp Is de wintercursus van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, de Avondschool in gebouw Palvu beëindigd Mr. A. J. v. d. Tempel sprak cursisten en leeraren toe. Het ligt in de bedoeling om in het najaar weer een begin te maken met de arbeidersontwikkeling. Deze cursus mag bijzonder goed geslaagd heeten. BENTHUIZEN. De a.s. Raadsverkiezing. Door B. en W. is de verkiezing voor den gemeenteraad vastgesteld op Vrijdag 9 Juni a.s. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd; C. Kraait Hoofdstraat 43; L. Ple- tersz. Hoofdstraat 86; S. G. Smit. Hoofdstraat 86: P. L. Brussé. Meerstraat 96; wed. C. v. d. WildenKuiper. Pr. Hendrikstraat 35: C. M. Daniels, v. d. Endelaan 65; H. E. Spierenburg, Ambachtstraat 28. Vertrokken: J. C. Chrlstoffcrsen naar Llsse, Kanaalstraat 248; W de Vries naar Amsterdam Rcmbrandtplein 3" 39. P. Karstens naar Bus- sum. Sint Vitusstraat 15: wed. H. P. Jasperse van de Ree naar Utrecht. Komeetstraat 42; C. Filippo, naar Sassenheim, Hoofdstraat 85. Burgerlijke Stand. Geboren: David Marinus Hendrik, z. v. P. D. Mosies en G. A. de Jong Johanna Maria Eli sabeth. d. v. C. J. Kroon en M. J. E. Nijssen Maria Wilhelmina. d. v. W. Klexverlaan en A. M. M. Liefting. Ondertrouwd: A. B Maas en A. Sleeker J. M. van Oei en H. Middel A Klarenbeek en J. C. de Groot. Getrouwd: P. Dingelhoff en A Zeldenrust. Overleden: L. van der Linde. 60 J. Onvoorzichtige wielrijder. Een 16-jarige wielrijder liet zich door een vrachtauto, die uit de richting Haar lem kwam, sleepen. Ter hoogte van de Oosteinderbrug wenkte een juist passee- rend agent den jongen om te stoppen. Deze liet de auto los. en door onbekende oor zaak vloog hij tegen een betonnen paal. Hij sloeg oyer den kop en bleef bewusteloos liggen. Dr. Versluys en leden E. H. B. O. waren spoedig ter plaatse en verleenden hulp, waarna de jongen per ziekenauto huiswaarts vervoerd werd.. Diefstallen opgehelderd. Na een uitgebreid onderzoek diverse diefstallen in den laatsten tijd betreffende, waarvoor reeds 2 personen waren aange houden, werden nog 2 Ingezetenen opge spoord, die zich schuldig gemaakt hebben aan diefstal van een partij asbestplaten te Voorhout en duiven te Hillegom. De da ders zijn ter beschikking van den Officier van Justitie te Haarlem gesteld. Teraardebestelling van den heer L. v. d. Linde. Zaterdagmiddag vond onder groote be langstelling plaats de teraardebestelling van den heer L. v. d. Linde, in leven cor respondent van ons blad, directeur der N.V. Uitgevers Mij. „Editio" en redacteur van „Hlllegoms Nieuws- en Advertentieblad „De Hlllegomsche Courant". Vele autoritei ten waren aanwezig o.a. de beide wethou ders Klaver en Venneer, de gemeente secretaris mr. Peek, de gemeente-ontvan ger Meijer, de hoofdambtenaren ter secre tarie Schouten en Martens, de Inspecteur van politie de Boer. alsmede vele bestuurs leden der diverse Mlddenstandsvereenigio- gen, secretaris van Bloembollencultuur, het bestuur van den Protestantenbond, de hoofden van scholen, en het technisch personeel der Hillegomsehe Courant. Ver der was het volledig corps van collega verslaggevers aanwezig, om deze zoo gezie- nen werker de laatste eer te bewijzen. Een schat van blóemen dekte de baar. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door den heer C. Velthuys als pre sident-commissaris der N.V. „Editio" na mens de commissarissen. Op gevoelvolle wijze schetste hij den stillen werker van der Linde, die als door en door goed mensch en journalist ln den goeden zin van het woord te vroeg aan „Editio" ont viel. De groote belangstelling hier aan de groeve en de diepe indruk, die dit plotse ling overlijden gemaakt heeft in de geheele gemeente moge U tot troost zijn, zoo ein digde de heer Velthuys zijn toespraak zich richtende tot de weduwe, den hoogbejaar den vader en de verdere familie. Ds. L. W. van Wijngaarden van Nieuw koop sprak hierna en vroeg zich af: „Wat is Oorlog en Vrede". Ieder mensch kent strijd maar wanneer komt de Vrede? Spr. zeide, dat als wij rond ons heen zien overal strijd heerscht, doch zie hier „de Vrede". Een ieder mensch vraagt zich ln deze da gen tusschen den Goeden Vrijdag en Pa- schen af „Wat is strijd en wat is Vrede". Spr. wees hierbij op den Vrede, die Van der Lmde als directeur der N.V. Uitgevers Mij. ..Editio" heeft trachten te stichten door de vele uitgaven die speciaal voor de vrij zinnige jeugd door hem verzorgd werden. Spr. dankte den overledene namens geheel Vrijzinnig Protestantsch Nederland voor zijn liefdevolle verzorging dezer uitgaven die tot in de kleinste plaatsen van Neder land zoowel .als de overzeesche gewesten opvoedend werk doen en Vrede stichten. Zich tot de weduwe en den hoogbejaarden vader wendend, sprak ds. van Wijngaar den woorden van troost. Een broeder van den overledene dankte hierna namens de familie. De droeve stoet nam de gewone route door het dorp, terwijl op de Hoofdstraat voor het gebouw der „Hlllegomsche Cou rant" de rouwstoet een minuut stilstond, als nagedachtenis aan den grooten werker, op de plaats waar hij in het harnas van zijn vak gestorven is. Hij ruste in Vrede! De zoo bekende Emmabloemcollecte ter bestrijding van de TBC. zal hier op Woensdag 19 April a.s. gehouden worden. Gevonden voorwerpen, terug te beko men aan het politiebureau: nummerplaat, taschje gereedschappen, mondharmonica, regenjas, 1 belastlngmerk. KATWIJK AAN ZEE. Het béproeven van brandslangen.' Zaterdagmiddag had op een viertal plaat sen het "beproeven plaats van de brand slangen op de waterleiding zonder ver hoogde druk. Het had plaats bij de Nieuwe Kerk (Zuidstraat zijdei. bij dc Herv. School ln de Varkevisserstraat, bij de Oude Kerk op den Boulevard en bij de Herv. School in de Jan Tooropstraat. Hierbij waren o.a. aanwezig de burge meester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop; het hoofd van den luchtbeschermingsdienst mr. R. Warmoltz, de waarn. gemeentesecre taris J. C. Tieleman en de opperbrand- meester Herm. Parlevliet. Deze proefnemingen dienden tot onder richt van het blok brandweermannen van den Luchtbeschermingsdienst. Door van B., uit de Voorstraat werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat 20 doozen sigaretten uit de automaat bij zijn winkel zijn gestolen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha, cl. van C. v. Rooien en T. den Hollander; Antje. d. van M. v. d. Oever en J. H. Zorg; Niesje Geertje, d. van A v. Duijn en P. v. Beelen; Arie, z. van J. Ouwe hand en A. v. Rijn; Willem, z. van J. v. Rijn en A. Haasnoot; Cornelia, d. van W. Meijvogel en J. de Jong: Dirkje, d. van P. Kuijt en A. P. Hoek; Anna Margreta. d. van D. Ketting en G. Hartog; Neeltje Sophia Nellie, d. van P. A. Wassenaar en P. Ravensbergen. Overleden: Levenl. aangeg. kind van G. de Moolj en P. Elsgeest; levenl. aangeg. kind van P. Aandewiel en N. v. d. Bent. Getrouwd: J. Freke en J. van Duijn; L. van der Bent en K. Hoek. Ondertrouwd: C. J..Beuk en W. C. van Pari don. M DINSDAG. WOENSDAG. DONDERD. PAT O'BRIEN en BETTE DAVIS - - Film uit Amerika's Tuchthuizen. Als tweede film: 2804 LEIDSCHENDAM. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. De candidaatstelling voor de verkiezing van leden voor den gemeenteraad zal plaats hebben Dinsdag 9 Mei a.s. De stemming heeft plaats Donderdag 22 Juni a.s. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. A. Warmerdam, geb. v. Noort. z.; G. H. v. d. Hulst geb. v. Hoeven, z. en d. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. v. Roon en gez.. v. Haarlem mermeer. Wagendwarsstraat 46; J. F. v. Mol, v. Ursem. Kanaalstraat 54; Wed. J. Boxma, v. Utrecht. Kanaalstraat 206. Vertrokken A. J. Verhoef en gez., n. Zoeter- woude: H. M. J. Brans, n. Haarlem; mej. J. H. de Jong. n. Sassenheim: G. Tichelaar en gez., n. Zeist; W. Th. C. Broekhof, n. Noordwijker- hout; mej. E. v. Blitterswijk. n. Haarlemmer meer. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Josephus, z. van H. Veltman en G. Does; Theodora Elisabeth, d. van J. v. Blitterswijk en H. Stoker; Bastiana Willempje, d. van B. Dubbeldam en W. Advo- kaat. Overleden: Johannes v. Zwet. echtg. van C. H. P. Koxhoorn. 72 Jaar; Albertus Marseille, echtg. van M. C. v. d. Zaal. 68 jaar. Ondertrouwd. F. Hogervorst en J. M. Je- lierse; K. v. d. Wolf en J. N. Dekkers. Gehuwd: R. Britting en J. van Gulik; A. N. Janssen en C. v. d. Horst. Bijeenkomst der R.I.V.I.B. Reizigers- en Inkoopersvereeniging in het Bloembollen bedrijf (de R.I.V.I.B.) verga derde in café restaurant ..De Nachtegaal" ter behandeling der statuten en het regle ment sticht'ng pensioenfonds. De voorzitter, de heer H. Hoogervorst uit Bennebroek deelde mede, dat de stichting voor het pensioenfonds voor het bloem- bollenbedrijf definitief is en de toezegging reeds gedaan is bij de verzekeringsmaat schappij ..De Nederlanden van 1845" waar van de heer Sengers vertegenwoordiger is. De secretaris, de heer Oudshoorn uit Sassenheim bracht verslag uit; de vereeni- ging telt 112 leden. De heer Sengers gaf hierop een uiteen zetting van het pensioenfonds. Het pensioenfonds zal in werking treden op 1 Juli 1939, echter onder voorwaarden, dat het aantal verzekerden minstens 100 bedraagt. Reeds 62 leden hebben zich aan gesloten De commissie van de stichting bestaat uit 4 weiikgevers en 4 werknemers t.w. de heeren Tom v. Waveren. S. Verde- gaal. Jac. By voet (en nog één vacature) en voorts de heeren M. v. d. Laan L. H. Sypestyn H. v. Teylingen en H. G. Hooger vorst. De voorzitter sloot hierop de bijeenkomst. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Wijsman en fam. van Soest near Q. van Uffordstraat 58; A. van der Poel. van Hillegom naar Beethovenweg 30; J. J. Elenbaas agent van politie van den Haag naar Voorstr. 60; G. Mölling, stoffeerder, van Onstwedde n. Kerkstraat 39; W. Gieles, geb. van Oosterhout van Rotterdam naar Pr. Bernhardstraat 30; P. C. J. Gilhuijs en fam.. reiziger, van Sassen heim naar Q. van Uffordstraat 2a; W. Eshuls en fam. van Noordwijkerhout. naar van Pan- tuljsstraat 46; R. H. van der Valk, verpleegster, van Rotterdam naar Zwarteweg 20; A. H. Dou- wes. Secr. Stoomtram Mü. van Semarang naar Beethovenweg 11; M. Douwe, geb. Goldschme- dlng. en fam. van Wassenaar naar Beethoven weg 11; G. Bruokman, van Wassenaar naar Beethovenweg 11; C. Traas, verpleegster van Amsterdam naar Zwarteweg 20; J. Th. Peeters, 1.1. verpleegster van Nijmegen naar Lange- veld 29; L v. Beelen, 1.1. verpleegster van Kat wijk naar Zwarteweg 20; R. Booneschansker, 1.1. verpleegster van Midwolda naar Zwarteweg 20; G. Veerman, van Amsterdam naar Nd. Boule vard 3; W. J. H. Deeterink, typograaf, van Lei den naar Lijnbaanweg 7; A. Warmerdam, geb. van Eeden. van Noordwijkerhout naar Wilhel- minastraat 15; G. H. M. Kienhuis. van Haar lem naar Langeveld 19/20; A. C. Erades. 1.1. ver- pleegstr. van Leiden naar Langeveld 29; H. P. Zwetsloot en fam.. dir. v.e. kistenfabrik, van Sassenheim naar Q. v. Uff^tr. 64. Vertrokken: H J. van Benten. landbouwer (o) naar Lisse; J. W. B. Visser, leerares, naar Am sterdam; P. van den Hoonaard en fam landb. <o> naar Noordwijkerhout; A. den Braven, naaister, naar Schellulnen; M. A. Pcereboom, verpleegster, naar Leiden: P. C. J. van der Zalm naar Oegstgeest; C. M. Schrage, naar Amster dam; T. Jeronimus, naar Wassenaar; B. W. Berkemeier, 1.1. verpleegster, naar Oègstgeest; N. van den Hoonaard, naar Wassenaar; J. Vink, onderwijzer, naar Katwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Bastiaan. z. v. B. Guis en N. Karsch Jannetje Christina, d. v. P Duijndam en A. S. J. van 't Wout Maria Christina Diene, d. Dinsdag. Nutsgebouw: Spiritisch Genootschap. 8.15 uu# nam. Rapenburg 61: Alg. ledenvergadering Ned* Gen. tot. Zedelijke Verbetering der Gevangenen, afd. Leiden, nam. 8H uur. Katwijk a. Zee (Du Rhln): N.SJB^ spr. G. F. Vlekke, 8.15 uur nam. Woensdag. Nomateg (le Binnenvestgracht 21a): Bijbel lezing M. Heymans, 8.15 uur nam. Nutszaal: Theosophisch Genootschap, 8.15 u» nam. t Schuttershof: Ned. Chr. Reiaver. „Do kleine Lord" .8 uur nam. Stadszaal: Filmvoor6t. „Verbroken boeien'\ 8 uur nam. DIYERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen, 7—8 uur nam. '8 Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. na.n. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlpbterle. uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.5 „De avonturen van Marco Polo". Eiken dag ook om 2 uur, Zondag en 2en Paaschdag 2—7 en 8—11 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Dinsdag. Woensdag. Donderdag en Zaterdag 2 uur nam. „De pastoor van Kirchfeld". Zon dag en 2en Paaschdag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: ..Alexanders Ragtime-band". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorL voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De Sport koningen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, 2en Paaschdag 2. 4% en 8 uur; Dinsdag. Woens dag en Donderdag ook 2^ uur nam. Casino-Theater: Instituut voor CtfUureela Films Zaterdag nam. 2tt uur. Rex-Theater. HaarLstraat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Rosalie". Zondag en 2en Paaschdag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): Vrijdag en Zaterdag „Chlneesch Goud"; 2en Paaschdag „De held van Zilver City". Van Maandag 10 April (2de Paaschdag) t/m. Vrijdag 14 April: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552. 1. Wanneer ongeveer leefden Julius Cae sar. Karei de Stoute en Philips dé Schoone? 2. Wanneer ls de Leidsche kermis afge schaft? 3. Wie was president van Frankrijk voor dat Lebrun dit werd? Antwoorden: pag. 2 van het Derde Blad v. J. van der Werf en D. van Zuilekom Peter Johan, z. v. J. Kleton en E. E. Dekker Enge- lina Petronella. d. v. J. Noordermeer en E. Dui venvoorde Jacoba. d. v. W. C. E. Oranje en J. Plug Toos Jozefa. d. v. M. Th. Heemskerk en H. P. Steenvoorden Theresia Maria Joze- flna, d. v. G. J. Beuk en H. J. M. Beurze Pie ter Sijbren z. v. J. M. Verhoeven en B. Slippens. Ondertrouwd: P. J. Heemskerk en A. Doorn hein J. Kret en E. Koelewljn N. L. Peschier en C. Jansen J. de Graaf en J. Barnhoorn. Getrouwd: J. Vink en N. van der Lee. OverledenGeertrulda Pieternejla Mulder, 52 j. geh. met H. Boot GUsbert van der Niet, 85 J. geh. met E. Duindam. Aan het postkantoor alhier en heC daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Maart 1939 bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f. 8921.06 en terugbetaald f. 16811.34. NOORDWIJKERHOUT. De Gemeenteraad. In vervolge op ons bericht inzake de ge houden gemeenteraad zij nog gemeld, dat ingekomen was de goedkeuring van Ged. Staten tot het aangaan van een geldlee- ning ven f. 100.000.tegen Vh'h. De ver hooging van den steun voor kweekers van f. 10.000.— op f. 12 000was noodig om nog verschillende loopende zaken af te doen. De begrooting, dienst 1938 werd gewijzigd met het oog op het verleenen van een subsidie aan het R. K. Ziekenfonds „St. Carolus Boromeus" in de Zilk, Dit fonds heeft in 1938 betaald f. 1459.10 aan kosten ter bestrijding der besmettelijke ziekte diphtherltis. Deze onkosten zou het fonds graag terugbetaald zien door de gemeente. De voorzitter zeide, dat dit bloeiende Ziekenhuis-Verplegingsfonds geen kaste kort heeft en stelt voor een renteloos voor schot te verleenen van f. 500.temeer daar in de statuten dezer vereenlging staat dat bij besmettelijke ziekten, de vereeni- ging zelf In de kosten zal voorzien. Op Ini tiatief van den heer C. v. d. Klauw werd besloten voor de helft in de gemaakte on kosten bij te dragen, waarop eveneens recht zullen hebben de andere ziekenfondsen uit deze gemeente, n.l. „St. Lucas", „St Jozef" en „St Victor". Ook op de begrooting. dienst '39 moet alsnog een bedrag worden uitgetrokken, in verband met het onder wijs aan Noordwijkerhoutsche achterlijke kinderen bij het bijzonder L.O. te Haar lem. Vastgesteld werd de verschuldigde vergoeding aan verschillende gemeente, in gevolge art. 104 L.O. 1920. Op voorstel van B. en W. werd aan B Zandbergen een stukje grond in bruikleen afgestaan tot het plaatsen van een benzi nepomp. Dit voorstel gaf aanleiding tot vroolijkheid, daar de pomp reeds lang werd geplaatst en er uitgetapt wordt zonder dat de vergunning afgewacht ls. Het Raadsbesluit van 12 Oct. 1876 werd gewijzigd waarbij het Algemeen Burgerlijk Armbestuur werd opgeheven. Bij deze op heffing werden nog eenige bezittingen van 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6