LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag If April 1939 Binnenland Oude man vermoord te Buitenland Begrafenis jhr. mr. L. E. M. von Fisenne Holten Amerikaansche neutraliteitswet Uit de Fransche pers Het voorloopig bewind in Albanië BEURSOVERZICHT VRAGENRUBRIEK SPORT Luchtaanvallen! MAIKT LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD Onder buitengewoon groote belangstelling uit het geheele land Is hedenochtend op de R K. begraafplaats te Rijswijk na een plechtige H. M's van Requiem, opgedragen ln de kerk van de H. Bonefaclus, het stof felijk overschot van Jhr. mr. L. E. M. von Fisenne, lid van Ged. staten van Zuld- Holiand teraardebesteld. Onder de belangstellenden waren: mi nister van Boeyen. oud lid van ged. staten van Zu'.d-Holland; de commissaris van de Koningin ln Zuid-Holland Jhr. van Karne- beek: de commissaris van de Koningin 1i L'mburg mr. van Sonsbeek; de Belgische zaakgelastigde, baron Ruzette; de voorzit ter van de Tweede Kamer mr. van Schalk; het voltallige college van Ged. Staten van Zuid-Holland: zeer vele leden van de Prov. Staten ln d t gewest, onder wie nagenoeg alle fractievoorzitters en de griffier van de staten Jhr. mr. Sandberg. Het curatorium van de Leldsche Universiteit, waarvan de overledene lid was, was vertegenwoordigd door den president-curator mr. A. van de Sande Bakhuyzen. den curator mr. J. Lim burg. lid van den Raad van State en den secretaris van het curatorium mr. Ph. J. Idenburg; de academische senaat was ver tegenwoordigd door den rector-magn'ficus prof. dr. P. K Plu en den secretaris prof. dr. F. Muller. Ook waren er vertegenwoor digers van het collegium van het Le'drehe studentencorps en bestuursleden van de vereen'glne voor vrouwelijke studenten ce Leiden. Nog werden opgemerkt de staats raden mr. dr. Kooien, mr. dr. J. Schokking en de burgemeester van Wassenaar. Aan de groeve verrichtte een van de zo nen van den overledene de absoute en be- aarding waarna een andere zoon voor de betoonde belangstelling heeft bedankt. BOERDERIJ AFGEBRAND TE OUD-AVEREEST. Doordat kinderen een Paaschvuur had den gemaakt, ontstond vanmorgen een he vige brand te Oud-Avereest. De vonken van het vuur kwamen namelijk op een hooimijt tereoht, welke weldra ln brand stond. Van daar sloegen de vlammen over naar de boerderij van den landbouwer L. Leegsma, welke boerderij evenals de mijt, een volkomen prooi der vlammen is ge worden. Van het vee kwamen 32 koeien in het vuur om. Eenig huisraad en de landbouw werktuigen konden worden gered. Door ge brek aan bluschwater kon de brandweer weinig uitrichten. Huis, inboedel en levende have waren verzekerd. ZIJN VROUW ERNSTIG MISHANDELD. In den afgeloopen nacht is de ruim 71-jarige landbouwer D. J. Leetink in zijn woning te Look. gemeente Holten vermoord. Zijn ongeveer 61-jarigc vrouw is ernstig mishandeld. Vanochtend ging een buurman van het echtpaar Leetink-Tempelman. de woning binnen, omdat, naar zijn mee ning, de luiken lang gesloten bleven. Hij trof hier een groote wanorde en tot zijn ontzetting vond hij den man vermoord op bed liggen. In de keuken hoorde hij kreunen. Hier ontdekte de buurman vrouw Leetink in zeer ernstigen toe stand. Onmiddellijk waarschuwde hij een der omwonenden die op zijn beurt een dokter waarschuwde en ook de po litie van de misdaad op de hoogte stelde. Zij waren spoedig ter plaatse. Dokter Gerritse uit Holten constateerde bij den landbouwer den dood. De vrouw werd in bewusteloozen toestand aange troffen. Zij is ernstig mishandeld. De drijfveer tot deze misdaad is ver moedelijk roof, aangezien het bekend was dat de familie Leetink veel geld had. Er kon nog niet worden vastge steld, hoeveel geld gestolen is. De overval is vannacht omstreeks 2 uur geschied. Alles wijst er op, dat aan den dood een worsteling ls voorafgegaan. In de kamers was alles overhoop gehaald. De vrouw, die zich nog niet ter ruste had begeven, werd op een keukenstoel ln bewusteloozen toe sband aangetroffen. ZIJ had evenals de man ernstige verwondingen aan hoofd en hals welke met»een soherp voorwerp zijn toege bracht. Nadat dokter Gerritse de. vrouw de eerste geneeskundige hulp had verleend, kwam het bewustzijn nog even terug. Zij kon de politie toen mededeelen, dat twee mannen de boerderij waren binnengedron gen. Meer kon zij niet verklaren, daar zij in zeer overspannen toestand verkeert Per ziekenauto ls de vrouw naar het at. Jozef- ziekenhuis te Deventer vervoerd. Haar toe stand is zorgwekkend. VROUW VERBRAND TE DELFT. Vanochtend vroeg is ln een woning aan het Zuideinde te Delft, de alleen wonende 79-,jarige weduwe v. d. H. ln brand geraakt en om het leven gekomen. De vrouw wilde met petroleum de kachel aanmaken en daarbij hebben haar kleeren vlam gevat. Een buurvrouw, die door rookwolken werd gewaarschuwd, ging de woning binnen en doofde de vlammen. De vrouw bleek reeds te zijn overleden. (Ingez. Med.) ADRES AAN DEN GEMEENTERAAD. Sluiting van kapperszaken op Dinsdagmiddag. De heeren F. J. Cornelisse en W. J. Thoo- jen, resp. voorzitter en secretaris van de Kappersvereeniglng „Hulp en Vriend schap", afdeellng van de Federatie van Kapperspatroonsvereenigingen en F. F. Lardee en L. K. van der Vlist, resp. voor zitter en secretaris van „Ons Belang", af deellng Lelden, Nederlandsche Kappers- bond, hebben een adres gericht aan den raad dezer gemeente, waarin zij verzoeken cm de totstandkoming van een verordening als bedoeld bij artikel 6. eerste lid van de winkelsluitingswet 1930, Staatsblad No. 460, voor het kappersbedrijf te willen bevorde ren. waarbij bepaald wordt dat de ln deze gemeente gevestigde kapperszaken, voor zoover betreft het verrichten van kappers en/of barbierswerkzaamheden, des Dins dagsmiddags na 1 uur gesloten moeten zijn. Ais bijlage ls aan dit verzoeksohrift een lijst toegevoegd, vermeldende de namen van de 116 gemeenten met een ochtend- C- middagsluiting van de kapperszaken. Deze 116 gemeenten hebben een bevolkings sterkte van bijna 4'/i millioens Inwoners, waaruit de conclusie getrokken mag wor den dat voor meer dan de helft van Neder land een verordening als door de stellers bedoeld, van toepassing ls. Gisteravond omstreeks halfzeven reden op den Rljnsburgerweg nabij het Acade- misoh Ziekenhuis twee auto's ln een file achter elkaar. De bestuurder van de achter- Ï?10, t*e s'aB«r B. de J. uit Katwijk, be merkte niet. dat zijn voorganger plotseling stopte, waardoor hij deze auto van achteren aanreed. De 4-jarige J. van D.. die op den knie van zijn vader naast den bestuurder zat, vloog door de sohok met zijn hoofd door de voor- et} werd bloedend verwond naar het "Okenlhuis overgebracht. De materieele sohade beperkte zich tot de achterste auto. Bij een botsing op een voetbalterrein aan den Wassenaarscheweg heeft gister morgen d? 19-jarige I. L. V. uit de Lijshrth- eeg een bloeduitstorting in het richter- onderbeen opgeloopen. Daar de Eerste Hulpdienst de mogelijkheid van een breuk aanwezig achtte, werd het been gespalkt, en vJ.™*" P*r auto naar het Academisch Ziekenhuis overgebraoht. WIELRIJDER STAK PLOTSELING DEN WEG OVER. Tusschen Best en Eindhoven is gister middag de 39-jarige wielrijder A. L. van Gene uit Utrecht door een auto uit Raams- donk aangereden. Van G. stak zonder rich ting aan te wijzen, den weg over. De be stuurder van de auto kon een aanrijding niet meer voorkomen. De man werd tegen den grond geslagen en zoo ernstig gewond, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. AANBESTEDING. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed: de bouw van een viaduct van gewapend beton in het gedeelte Bodegraven—Leiden van den aan te leggen weg No. 11 van het Rijkswcgenplan 1938. onder de gemeente Bodegraven, met bijkomende werken De laagste inschrijving was van H. R Rijneveld tc Rijswijk voor f. 53.770. ERNSTIG GEWOND LANGS DEN WEG GEVONDEN Vanmorgen ls de wachtmeester le klasse De Rooy, behoorende tot het huzarenregl- ment te Harskamp, op den berm van den weg te Wekerom. gemeente Ede. in ernsti gen toestand aangetrofen. De R. had ver schillende bloedende verwondingen aan hoofd en lichaam. Op advies van dr. Beu- mer uit Otterloo is het slachtoffer naar het militair hospitaal te Utrecht vervoerd Zijn motorfiets lag naast hem en daar De R. nog geen verklaringen kon afleggen weet men niet of hij met zijn motorrijwiel over don kop is geslagen of dat er een aan rijding heeft plaats gehad. PAASCHDRUKTE BIJ DE SPOORWEGEN. Naar wij van de zijde der Nederlandsche spoorw :-n vernemen, waren in verband met de Paischdagen verschillende maatre gelen genomen om aan de te verwachter, drukte voldoende het hoofd te kunnen bie den. Oun. waren er 95 extra treinen Inge legd om aan de normale Paaschdrukte te voldoen en 44 extra treinen voor het ver voer van reizigers ln verband met het N.V.V.- en S D A P -congres. Deze 44 extra- treinen vervoerden 27600 personen Op- irmi kei'ik was. hoezeer de gespannen inter nationale verhoudingen zich weerspiegel den in het. relzigersvervoer. Zaterdagmid dag was het opmerkelijk stil Zondag liep het iets beter, terwijl op Maandag de druk te overstelpend was. L..1U De democratische leiders in Amerika zijn van meening, dat de moeilijkheden van het wijzigen van de neutraliteitswet een herziening van deze wet voor 1 Mei niet mogelijk zal maken; op dien datum vervallen enkele clausules van deze wet. De voorzitter van de commissie van bui- tenlandsche zaken van den Senaat. Pitt- man, heeft verklaard, dat hij in deze om standigheden en ln verband met het ver dagen van den Senaat naar aanleiding van het overlijden van den bekenden republi- keinschen senator- Lewis, een motie zal indienen, tot het verlengen van deze clau sules voor den tijd van een of twee maan den. Pittmann is van meening, dat het gevaarlijk zou zijn de clausules op te schor ten, waarbij wordt gegarandeerd dat Ame rikaansche schepen geen buitenlandsche goederen zullen vervoeren ln geval van een conflict De democratische leiders vreezen. dat de Vereenlgde Staten zich opnieuw in een toestand gelijk aan die van 1936 zullen bevinden Donderdag zal de commissie van buiten landsche zaken van den Senaat bijeen komen. Saint Brlce schrijft ln le Journal dat de internationale toestand aanmerkelijk is ontspannen, hoewel hij nog ernstig is. Bail- by schrijft daarentegen ln de Jour en de Echo de Paris dat Europa door een ware paniek is getroffen. Hij vraagt waarom de Italianen voortgaan met het zenden van zooveel troepen en materieel naar Albanië en waarom zij troepen concentreeren op de Dodecanesos en Rhodos. Worden Salon ki en het Suezkanaal bedreigd? Dominique schrijft ln de Republique dat de huidige toestand eischt, dat Frankrijk een waarlijk civiele mobilisatie doorvoert, terwijl de Engelschen den militairen dienstplicht moeten invoeren. In de Figaro bericht Boutelleau uit Lon den, dat ln sommige welingelichte kringen het gerucht gaat, dat Mussolini in de laat ste 48 uur een brief heeft geschreven aan minister-president Chamberlain, waarin hij beloften heeft gedaan, waaruit zou blijken, dat de Italianen neutraal zouden willen blijven. Boutelleau vraagt zich af, of dit verlangen oprecht is, dan wel of de Ita- liaansche regeering van Berlijn speelt en de Britsche actie poogt te verlammen. "tJV De voorloopige regeeriflg Irt Albanië heeft vanochtend vergaderd en o.a. .aan alle Al- baneesche diplomatieke en consulaire ver tegenwoordigingen in het buitenland een telegram gezonden, waarin kennis gegeven wordt van de vorming der nieuwe regee ring en aan de diplomatieke vertegenwoor digingen instructie wordt gegeven. zich voorloopig van alle diplomatieke activiteit te onthouden. De voorloopige Albaneesche raad heeft tegen morgenmiddag vier uur een constl- tueerende vergadering belegd. Hieraan zul- afgevaardigden van alle Albaneesche pro vincies deelnemen. De Itallaansche regeering heeft levens middelen. kleeding, en schoeisel gezonden ter uitdeellng onder de noodlijdende be volking. Nieuwe zendingen zijn in voorbe reiding. HET ALBANEESCHE KONINGSPAAR TE LARISSA. Een reiziger, die gisteren nog te Larissa vertoefde, heeft medegedeeld, dat koning Zog en koningin Geraldine daar gisteren nog waren. Toen zij Zondag uit Fiorina te Larissa aankwamen, bleven zij in den trein tot zij van de Grleksche regeering toe stemming hadden ontvangen in Grieken land te blijven. Hiema gingen zij naar een hotel, dat speciaal voor hen was gereser veerd en waaruit alle andere personen wa ren verwijderd. CONGRES VAN FRANSCHE OUD-STRIJDERS. Te Lyon ls tiet congres van den bond van Fransche oud-strijders gehouden Na een rede van den voorzitter, Pichot. begaven de deelnemers zich in optocht naar het monument voor de gevallenen, waar een krans neer werd gelegd. Vervolgens begaf men zich naar het sta dion, waar een betooging werd gehouden, waaraan ook een Britsche delegatie deel nam. Verschelde sprekers voerden het woord. o.a. de voorzitter van de Kamer, Herriot. DE STRIJD IN HET VERRE OOSTEN. In het Zuiden der provincie Sjansl zijn de Chineezen een door Tsjang-Kai-SJek be volen offensief tegen bijna alle Japansche linies begonnen. Volgens Domei hebben de Japanneezen evenwel alle Chineesohe aan vallen met succes afgeslagen. Japansche troepen zijn aan land gezet, ongeveer zeven kilometer ten Noorden van het Britsohe gebied. DIPLOMATIEKE BESPREKINGEN. De Fransche minister van buitenland sche zaken, Bonnet, hoeft vanochtend den Franschen ambassadeur bij de Spaaansche regeering. maarschalk Petain. ontvangen. Vervolgens had hij een onderhoud met den Sovjet-Russisehen ambassadeur te Parijs, SoerltsJ. Minister-president Daladier heeft den ambassadeur van de Vereenigdc Staten te Parijs, Bullitt, en den secretaris-gene raal van het Roemeensche ministerie van buitenlandsche zaken ontvangen. Vanochtend heeft de ambassadeur van de Sovjet-Unie te Londen. Maisky, een on derhoud gehad met den Britrchen minister van buitenlandsche zaken, lord Halifax, op het Foreign Office. Vervolgens heeft .crd Halifax een bezoek gebracht aan minister president Chamberlain in Downingstreet. Men verwacht dat vanmiddag de ministers opnieuw zullen vergaderen. DE ITALIAANSCHE TROEPEN BEREIKEN DE JOEGO-SLAVISCHE GRENS. Een afdeellng gemotoriseerde Italiaan- sche troepen heeft de Joego-Slavische grens bereikt. Zij werd verwelkomd door Joego-Slavische troepen, die haar tegemoet waren gekomen. LEIMUIDEN. MeJ. G. uit Alphen a. d. Rijn, reed met haar man per rijwiel ln de Dorpsstraat Het ongeluk wilde dat haar taschje met het stuur van het rijwiel van haar man ln aanraking kwam. waardoor zij van haar flets viel. Juist, door de winkelruit van den heer S. De ruit werd vernield, terwijl de juffrouw door glasscherven aan haar wang en handen werd verwond Door een lid van de E.H.B.O. werd zij verbonden. Na van den schrik bekomen te zijn, kon zij haar weg naar huls vervolgen. Ds. Jongens zal wegens ziekte de hulp van de ringpredikanten inroepen, zoo dat de eerstkomende 3 maanden de pre dikbeurten door de ringpredikanten zullen worden vervuld. A. G. te L. Inderdaad, de opcenten op de Pers. Belasting zijn verhoogd. N. F. te L. Onder ayondkleedlng is te ver staan: rok (met witte das) of smoking (met zwarte das). Eenvoudiger is een zwart colbert jasje met dito vest en streeppantalon. waarbij bi) voorkeur in een liggenden hardgesteven. witten boord een grijze das wordt gedragen. MOTORSPORT. MOTOR CLUB LEIDEN. Op den len Paaschdag heeft een 7 tal leden deelgenomen aan den Paascheierenrit van Motor Club Delfgauw en daar deji prijs weten te bemachtigen welke bestemd was voor de club met het grootst aantal deel nemers en welke bestond uit een versierd mandje met eieren, plus een gioot kren tenbrood. Bovendien wist de secretaris nog beklag te leggen op den 4en prijs, zijnde 35 eieren. Op den 2en Paaschdag heeft een 46- tal deelnemers uitermate veel genoten van den door de M.C.L. zelf geoiganiseeiden Knobelrit. Reeds om 10 uur waren vele deelnemers in café Royal aanwezig en daaronder waren er die kwamen uit Hsyt- huyzen <L.Harlingen (F.) en Breda, wat op zichzelf al een buitengewone prestat.e is. gezien deze personen nog dienzelfden avond weder naar hun haardsteden terug moesten. Om 11 uur werden deze 40 knal- potridders met een massastart losgelaten en te ongeveer 2 uur kwamen de eerste deelnemers weer bil Royal terug. Als regel valt bij dergelijke ritten altijd èen aan tal deelnemers uit door pech of dergelijke maar ditmaal was dat gelukkig n et het geval. Toen om halfvier alle deelnemers weder binnen waren, kon 't bestuur de winnaars vast gaan stellen. De uitslagen zijn: le pr. Lichtenbeld Den Haag 70 p., 2e pr. O. W Hoek, A.dam 63 p. 3e pr. v. Loon Breda 62 p.; 4e pr. L. God- dijn 62 p.; 5e pr. Joh. Slegtenhorst 61 p.; 6e pr. M. Koopman 61 p.; 7e pr. D. Hoek Jr. Voorhout 60 p.; 8e pr. P. J Majolée 57 p.; 9e pr. W. Buman Adam 55 p.: 10 pr. J. Lok Harlingen 55 p lie pr. H. J. Luyster- burg Zoeterwoude 55 p.; 12e pr J. Weyling 55 p.; 13 e pr J. Boode Delfgauw 54 p.; 14e pr. P. C. v. d. Pluym 54 p.; 15e pr. L. de Wit 54 p.. De extra prijzen werden gewonnen door: v. Loon Breda, G. W. Hoek A.dam en J. Weyling. Aan de 3 verst komende deelne mers teweten uit Heyth/uizen (L) en Har lingen iF) werden eveneens extra prijzen uitgereikt. Waar geen plaatsnaam ver noemd is wonen de deelnemers te Leiden. AMSTERDAM. 11 April. Zooals in verband met den algemeenen on- zekeren politieken toestand verwacht kon wor den verkeerde de Amsterdamsche effectenbeurs heden sterk in reactie. De markt maakte echter niet den indruk van opgewondenheid. De han del was van zeer bescheiden afmeting. Van wer- lcelijken verkoopsdrang of geneigdheid om in derhaast tot realisatie over te gaan was geen sprake.. Voor de meeste fondsensoorten bestond eenig aanbod en dat hierdoor aanzienlijk lager noteeringen te voorschijn werden geroepen, moest daaraan worden toegeschreven dat men er niets voor gevoelde om tot aankoop over te gaan. Toen de verkooporders echter tot uit voering v/aren gebracht kon in verschillende rubrieken een klein herstel worden waargeno men Dit herstel woog echter in geen enkel op zicht op tegen de verliezen, welke onmiddellijk moesten worden opgeteekend. Op de petroleumafdeeling openden Koninklij ken een tiental punten beneden het slot van Donderdag, waarna nog een inzinking van c-enlge procenten kon worden waargenomen. Op het sterk verlaagde niveau kwamen echter, zij het aan ook schoorvoetend, weer koopers opdagen, zoodat de koers weer steeg tot on geveer het peil van de openingsprijzen. Op de Suikerafdeeling gaven H.V.A.'s een overeen komstig beeld te zien. Aanvankelijk werd een veertiental punten beneden de vorige prijzen gehandeld en trad daarna nog een kleine reac tie in. doch ook hier kon vervolgens een kleine verbetering worden geconstateerd. Vorstenlan den kregen een aanzienlijk verlies op hun reke ning. De minder courante soorten, alsmede de aandeelen in Indische Cultuurbanken werden over de geheele linie lager genoteerd. De Ta- baksmarkt was stil De Sumatra-aandeelen hadden van verkoopen te lijden en het gevolg was. dat de koersen belangrijk lager kwamen te liggen. Oude Deli's daalden een oogenblik zelfs een zestiental punten beneden de vorige koersen. In Industrieelen was zoo goed als niets te doen De hoek waarin de Philipsaandeelen ver handeld worden, was geheel verlaten, hetgeen I '-'iet kon verhinderen, dat in doorsnee een ver lies van een ve°rtlental punten moest worden gcregistree'd. Ook Unilevers kregen een belang rijk nadeelig verschil op hun rekening. Aku's waren iets lager. De Rubberafdeeling was kalnr In Amsterdam Rubbers ging een kleinig heid om. Bij de opening werd een achttal pun ten lager afgedaan, waarna geleidelijk aan een klein herstel intrad. De lncouranten waren vrij wel zonder uitzondering lager. De Scheepvaart markt was stil en onderging den invloed van de algemeen gedeprimeerde beurstendenz. Aan deelen Kon. Booten werden «xdlvidend geno teerd. De affaire in Amerikaansche fondsen was van bescheiden omvang. Voor locale rekening was eenig materiaal aan de markt en daar ook voor deze papieren weinig animo bestond, kwamen de koersen zonder uitzondering lager te liggen waarbij in vele gevallen beneden de Amerikaansche pariteiten werd verhandeld. Op de beleggingsmarkt waren de Nederland sche staatsobïigatiën aangeboden en het was niet gemakkelijk dit aanbod te plaatsen daar de kooozin voor deze effecten bijna geheel was verdwenen. De gemeentelijke en provinciale obli- gatien werden meerendeels iets lager afgedaan, maar legden verhoudingsgewijze toch een goed weerstandsvermogen aan den dag. Fransche en Duitsche fondsen hadden van aanbod te lijden. Op de geldmarkt werd de prolongatie 3/4 •mnoteerd. Men moet teruggaan tot dé crisis- dagen van einde September 1938 om andere noteeringen dan eên half procent aan te treffen. In herinnering zij hier gebracht dat op 26 cn 27 September ■•'oor prolongatie 1% werd ge- noteerd..-Op 28 September 2'/.r:op 29 Sep tember 2% en de heide volgende dagen 1^. waarna weer geregeld op het bord te voorschijn kwam. Het aantrekken van den pro- Ion ga ti^koers hield verband met, de kleine stij ging van de noteeringen op de discontomarkt. WISSELKOERSEN. Londen 8.817/8; Berlijn 75.60; Parijs 4.99; Brussel 31.70; Zwitserland 42.26; Kopen hagen 39.40; Stockholm 45.47V2; Oslo 44.32V2 New York 1.38 7/16; Lire Bankpapier 5.90. Prolongatie 3/4; Part. disc. 3/41; Dag geld 1/4^—Vs; Registermarken 27 7/8; Han dels sperrmarken 7 3/4; Reismarken 46l/t; Bankpapier 23 3/4. Beschermt U tegen de gevolgen van Gil neemt voorzorgen tegen brand, ziekte en naluurrampen. Waarom dan niet tegen het zoo veel ernstiger gevaar uit de lucht? Doe het nog I Ncdere inlichtingen verstrekt de secretaris van de aid. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, de heer D. C. Kok. Rapenburg 9, Leiden. ROTSBLOK VALT OP KINDERTEHUIS. Gistermiddag is een groot rotsblok van de zoogenaamde „Flimser Steln" bij Flims, in Zwitserland, losgeraakt en op een kin dertehuis met 28 pensiongasten terecht gekomen Elf kinderen zijn leven 1 uit de ruïnes te voorschijn gehaa'd. Vijf kinderen werden gedood Omtrent het lot van twaalf kinde ren verkeert men nog in het onzekere. Men heeft geen hoop meer hen levend te vinden. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49. Fa. A. H. I. WIJTENBURG. Haarl.straat 2. W. G. J. VERBURG. Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn.. Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT. Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN. JanVossensteeg 19. VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. SAVOYEN K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DFR VEEN Gcvc~r<r'-nat no. 59 - Oeg-'geest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RiETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. LEIDEN, 11 April. Vette Varkensmarkt Aanvoer 106 zware 4849. Handel vlug. AMSTERDAM. 11 April 1939. Veemarkt Totaal aanvoer 5958. 221 paarden; 5 veulens. 473 magere runderen, 820 vette runderen. 212 vette kalveren. 90 graskalveren. 2150 nuchtere kalveren. 313 schapen en 15 lammeren. 568 var- ken. 3 biggen. 88 bokken en geiten. Vette koeien per K.G., le kwal. 72, 2e kwal. 60. 3e kwal. 3646; Vette ossen 68. 58. 3848; stieren 62, 54. 50; vette kalveren 110. 95. 6575; schapen 50. 43. 32; Lammeren 56. 47. 42; gras- I kalveren 52. 40; nuchtere kalveren 30. 25. 20; j slachtpaarden 54. 46, 36; varkens 43. 47. 45. j Schapen per stuk. le kwal 25. 2e kwal. 19. 3e kw. 17; lammeren 22. 16. 12; nuchtere slacht- kalveren 6' 2. 51. 4; nuchtere fokkalveren 20, 15. 12; slachtpaarden 240. 200. 125: werkpaarden 350. 275. 135: Hitten 255. 195. 125; stieren 270. 195. 145; kaifkoeien 285. 220. 155; melkkoeien 280 210. 155; varekoeien 195. 160. 140; vaarzen 170. 150. 110; pinken 130. 110. 90: graskalvercn I 65, °5. 25; bokken en geiten 11. 8. 5. 11. 8. AMSTERDAM. 11 April 1939 Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 348 vette koeien, 'waarvan de prijzen waren: le kwal. 7080. 2o kwal. 6066; 3e kwal. 50—56 p. kg. slachtgew. 75 melk- en kaifkoeien 180—260 p. stuk; 25 vet te kalveren. 2e kwal. 52—58; 3e kwal. 44—50 per kg. levendgewirht; 268 nuchtere kalveren 4.50— 750 p. stuk. 399 varkens: vlpeschvarkpni wegen de van 92—110 kg. .62—59, r.w=»re ver'.-- - 57—58 vette vnr!:°ns 55—56 p. slacht v»»»--}* in gevoerd 2 wegons. BODEGRAVEN, 11 April 19~9 Aai gevoerd 94 partij eh Goudsche kaas. waaronder 4230 met rfjksmerk, wegende 68070 k.g. Prijs met R.M. le soort f.20.—22; 2e soort f.18.—19. zwaardere geen aanyoer. Handel flauw.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3